15 najlepších hnojív pre zemiaky

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nie je návodom na nákup. Pred kúpou sa poraďte s odborníkom.

Dobrú úrodu zemiakov je možné dosiahnuť pomocou hnojív. Niektorí záhradníci sa ich boja používať, pretože sa obávajú, že koreňové plodiny absorbujú veľa „chemikálií“. Ak však hnojíte príliš málo, hľuzy nedosiahnu správnu veľkosť a môžu mať horšiu chuť. Ak chcete získať kvalitné koreňové plodiny a nepoškodiť zdravie tých, ktorí ich budú používať, musíte si vybrať bezpečné hnojivo.

Zemiaky veľmi dobre reagujú na aplikáciu organických aj minerálnych hnojív. A tiež organominerálne kombinované hnojivá sú u záhradkárov veľmi obľúbené. Všetky hnojivá sa delia na listové a foliárne. Prvé hnojivo, ktoré sa pridáva priamo do jamky pri výsadbe zemiakov. A druhé hnojivo na výživu rastlín počas ich dynamického rastu. Tento prehľad sa zaoberá najlepšími minerálnymi, organickými a kombinovanými hnojivami.

Rebríček najlepších hnojív na zemiaky

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie minerálne hnojivo na zemiaky1Fertika Potato-5611€
2Sotka Nitrophoska100€
3Zemiaky Hera180€
4TerraSol+ pre zemiaky329€
5Zemiaky Bona Forte600€
NAJLEPŠIE ORGANICKÉ HNOJIVÁ NA ZEMIAKY1Ruské polia Biohumus89 €
2Bionex-150€
3Organovit kurací hnoj139€
4Biomaster morčací hnoj123€
5Bona Forte Equine499€
NAJLEPŠIE ORGANO-MINERÁLNE HNOJIVÁ PRE ZEMIAKY1Hnojivo na zemiaky Bui OMU329 €
2Fasko na zemiaky642 €
3Humi OMI zemiaky, mrkva, červená repa50€
4Fertika OMU universal210€
5JOY Sprouts82€

Najlepšie minerálne hnojivá pre zemiaky

Minerálne hnojivá majú zvyčajne vysoký obsah mikro- a makroživín. Používa sa predovšetkým pre skoré odrody zemiakov, ktoré potrebujú viac výživy kvôli kratšiemu vegetačnému obdobiu. Minerálne prípravky nielen rýchlo dodávajú rastlinám živiny, ale ich aj chránia pred škodcami alebo chorobami.

Fertika Potato-5

Hodnotenie: 4.9

Fertika Potato-5

Ruská značka Fertika vyrába komplexné granulované hnojivo Potato-5. Produkt obsahuje: dusík, fosfor, draslík. Produkt je tiež obohatený o prospešné stopové prvky (bór, síra, meď atď.). Zloženie tohto hnojiva je čistý chlór. Používa sa pri príprave pôdy, počas výsadby, počas vegetácie. Živina stimuluje tvorbu hľúz.

Fertika Potato-5 je k dispozícii vo vreciach s hmotnosťou 1-25 kg. Po nasýtení pôdy týmto hnojivom sa živiny postupne uvoľňujú. Rastliny ich postupne absorbujú počas vegetačného obdobia a vyvíjajú sa organickejšie. Hnojivo sa dôkladne premieša s pôdou tak, aby sa hľuzy a granule otvorene nedotýkali.

Záhradkári si pochvaľujú hnojivo Fertika Potato-5. Upozorňujú, že po jeho použití na výsadbu sa môžete spoľahnúť na priateľské klíčky a následne silné zemiakové úrody. Navyše sa môže pochváliť bezkonkurenčnými výnosmi. Mnoho ľudí komentuje bezpečné a účinné zloženie. Sťažujú sa však, že je často ťažké nájsť ho na trhu kvôli vysokému dopytu.

Výhody

 • dobrý pomer obsahu minerálov;
 • neprítomnosť chlóru
 • priateľské klíčenie;
 • silné lístie;
 • dokonalý výnos.

Nevýhody

 • rýchlo odošle.

Nitrophoska

Hodnotenie: 4.8

SOTKA NITROFOSKA

Slovenská výrobca Rusagrohim vyrába univerzálne hnojivo Sotka Nitrofoska. Je to zmiešané dusíkato-fosforečno-draselné hnojivo v pomere 10/10/10. Nitrofoska sa používa ako základné hnojivo pri výsadbe zemiakov v riadkoch. Používa sa aj na hnojenie kríkov počas vegetácie. Vhodné na použitie na všetkých typoch pôdy. Nitrofoska od spoločnosti Rusagrohim neobsahuje dusičnany.

Nitrofoska sa predáva v 1 kg briketách. Granulovaný výrobok. Spôsob aplikácie – kropenie. Toto minerálne hnojivo sa používa od marca do konca septembra. Pri používaní tohto výrobku výrobca odporúča nosiť rukavice. Vrecko je potrebné uchovávať na tmavom a suchom mieste mimo dosahu detí.

Spotrebitelia majú radi toto univerzálne hnojivo a chvália ho vo svojich recenziách. Záhradníci sa vyjadrujú, že pokyny sú jasné a že tento výrobok naozaj funguje. Po jeho použití zemiaky vypestujú rovnomerné hľuzy, zlepšia sa ich chuťové vlastnosti a predĺži sa ich skladovateľnosť. A mnohí sú ohromení všestrannosťou tohto produktu.

Výhody

 • vyvážené zloženie;
 • možno použiť na všetky typy pôdy;
 • neobsahuje žiadne zlúčeniny chlóru
 • zemiaky sú rovnomernejšie a chutnejšie.

Nevýhody

 • môže podráždiť pokožku.

Zemiaky Hera

Hodnotenie: 4.7

Zemiaky Hera

Hera, komplexné hnojivo na zemiaky, obsahuje dusík (min. 12,0 g), fosfor (min. 11,0 g) a draslík (min. 23,0 g). Prípravok je určený na hlavnú aplikáciu a následné hnojenie počas celej vegetácie. Vďaka tejto aplikácii bude povrchová a koreňová časť rastliny aktívne rásť. Vďaka nemu sú rastliny odolnejšie voči chorobám, škodcom alebo iným nepriaznivým vplyvom prostredia.

Hera sa predáva v 1,0 kg vreciach. Zmes ružových a bielych granúl. Pred aplikáciou sa odporúča ich dobre premiešať. Granule nasypte priamo do jamiek alebo pod kríky a potom zemiaky zalejte. Granule sa rozpustia a nezanechávajú stopy. Hera je bez zápachu a nespôsobuje podráždenie pokožky.

Podľa recenzií záhradkárov sú hnojivá na zemiaky Hera chutnejšie, sladšie a lepšie sa skladujú. Poukazujú však na to, že úroda sa s týmto produktom nezvýši – veľkosť zemiakov nie je ovplyvnená hnojivom. Hoci prízemná časť rastliny rastie veľmi dynamicky a je odolná voči chorobám, s týmto hnojivom.

Výhody

 • vyvážený súbor živín;
 • bez zápachu;
 • nedráždi pokožku;
 • Zemiaky sú chutnejšie.

Nevýhody

 • nemá vplyv na veľkosť koreňovej plodiny.

TerraSol+ pre zemiaky

Hodnotenie: 4.6

TERRASOL+ NA ZEMIAKY

Výrobca TerraSol+ vyrába zmesné minerálne hnojivo (zmes hnojív) pre zemiaky. Zloženie tohto výrobku je obohatené o stopové prvky: dusík, fosfor, draslík, železo, mangán, bór, meď a zinok. TerraSol+ sa osvedčil pri príprave pôdy, pri lokálnom ponorení priamo do osivového lôžka pred výsadbou, ako aj pri prihnojovaní počas vegetačného obdobia.

TerraSol+ na zemiaky v suchej forme v 2,5 kg vreciach. Často sa používa na jar/jeseň pri prekopávaní pôdy. Ak je pôda dobre spracovaná, stačí 50-70 g hnojiva na 1 m². Na problematických pôdach sa toto množstvo môže zvýšiť na 90 g na 1 m². Keď ním kŕmite rastlinu, rozmiestnite ho aspoň 8-10 cm od stonky a potom ho prikryte vlhkou vrstvou pôdy. Ak je pôda príliš suchá, výdatne ju zalejte.

Mnohí ľudia majú radi hnojivo na zemiaky TerraSol+. Podľa referencií výrobok zaručuje zdravý rast a bohatú úrodu a zlepšuje chuť koreňových plodín. Prítomnosť bóru k tomu výrazne prispieva. Hnojivo sa ľahko používa, je bez zápachu a bezpečné pre ľudí a domáce zvieratá.

Výhody

 • Perfektne zvolené pomery živín;
 • 2,5 kg vrecia;
 • Bezpečné pre ľudí a domáce zvieratá;
 • zabezpečuje bohatú úrodu;
 • Zlepšuje chuť zemiakov.

Nevýhody

 • je ťažké nájsť na trhu.

Zemiaky Bona Forte

Hodnotenie: 4.5

Zemiaky Bona Forte

Značka Bona Forte vyrába zeolitové hnojivo na zemiaky s predĺženým účinkom. Obsahuje biologicky dostupný kremík. Stimuluje rast rastlín a posilňuje imunitný systém. Ostatné dôležité prvky sú prítomné v chelátovej forme, vďaka čomu sa plne asimilujú a dlhšie vydržia.

Jedna jednotka hnojiva na zemiaky Bona Forte obsahuje správnu koncentráciu všetkých zložiek. Predáva sa v 5 kg vreciach. Odporúčané obdobie podávania žiadostí je jar-leto. Granule sa rozprestierajú vo vrchnej vrstve pôdy. Dávkovanie sa prispôsobuje potrebám rastliny. Ak je suché počasie, zavlažovanie je potom povinné.

Podľa recenzií zákazníkov hnojivo Bona Forte výrazne zvyšuje výnosy a chuť zemiakov. Mnohým ľuďom sa páči, že vďaka predĺženému účinku sa tento obväz musí aplikovať oveľa menej často. Zemiaky sú šetrné k životnému prostrediu, pretože zeolity zachytávajú ťažké kovy alebo iné nebezpečné zlúčeniny a nedovoľujú, aby sa v nadmernom množstve dostali do rastlín.

Výhody

 • Zeolity a biologicky dostupný oxid kremičitý;
 • predĺžená akcia;
 • všetky prvky v jednej pelete;
 • vysoké výnosy;
 • Zlepšenie chutnosti zemiakov;
 • lepšia skladovateľnosť (trvanlivosť).

Nevýhody

 • nenájdené.

Najlepšie organické hnojivo pre zemiaky

V minulosti záhradkári používali výlučne organické hnojivá na zemiaky. Môže sa používať na akomkoľvek type pôdy. Toto hnojivo sa považuje za úplne bezpečné a používa sa na pestovanie rôznych druhov zeleniny. Aby ste však mohli organickú hmotu efektívne využívať, musíte sa uistiť, že je v pôde dostatok mikroorganizmov, ktoré ju rozložia na živiny.

Ruské polia Biohumus

Hodnotenie: 4.9

Ruské polia Biohumus

Ruská značka Polya Russkiye vyrába organické hnojivo Biohumus. Obsahuje 4-8-krát viac humusu ako hnoj a kompost. Medzi prospešné látky, ktoré obsahuje: enzýmy, vitamíny, antibakteriálne zložky, rastové hormóny. Výrobca tvrdí, že biohumus je schopný fungovať 5 rokov.

Biohumus Fields Russian je podstielkový hnoj spracovaný dážďovkami. Táto organická hmota nemá nepríjemný zápach, neobsahuje škodlivé mikroorganizmy a má zrnitý tvar. Ak rastliny reagujú na hnojivo inertne, na biohumus okamžite. Do jamiek na zemiaky dajte 1,5 šálky tohto prípravku a premiešajte ho s pôdou.

Podľa recenzií je biohumus z ruského poľa voľný, homogénny, dostatočne hustý (nie rašelina alebo zemina) a má takmer čiernu farbu. Žiadne hrubé nečistoty. Záhradníci tento produkt chvália, ale upozorňujú, že je dôležité dodržiavať dávkovanie. S touto ekologickou výživou sa môžete spoľahnúť na vysokú úrodu zemiakov a zlepšiť ich chuť.

Výhody

 • vynikajúce zloženie;
 • Rastliny naň reagujú okamžite;
 • zemiakové kríky rastú zdravo;
 • vysoké výnosy;
 • vynikajúca chutnosť.

Nevýhody

 • častejšie aplikácie, ako sľubuje výrobca.

Bionex-1

Hodnotenie: 4.8

BIONEX-1

Hnojivo Bionex-1 je kompostovaný kurací hnoj. Prírodný produkt s vysokým obsahom aktívnych organických látok, ktoré stimulujú proces regenerácie úrodnosti. Hnojivo obsahuje celý rad minerálnych látok, ktoré rastliny potrebujú pre zdravý rast a bohatú úrodu. Mikroprvky sú v prístupnej forme, takže ich koreňový systém rýchlo absorbuje.

Bionex-1 je k dispozícii v 2 kg vreciach. Výrobok sa používa ako tekuté alebo suché hnojivo na rastliny. V deň výsadby sa do jamky vloží 4 až 6 stolových lyžíc. Aj pri tomto produkte sa zemiaky počas aktívneho rastu a kvitnutia zalievajú každé 2 – 3 týždne. 300 g lieku Bionex-1 by sa malo infundovať do 10 litrov vody počas jedného dňa.

Záhradníci dobre reagujú na kompostovaný kurací hnoj. Uvádzajú však, že je dôležité nosiť rukavice a nedostať výrobok na pokožku, do očí alebo do tráviaceho traktu. Bionex-1 má atraktívnu cenu. Zemiaky lepšie klíčia, kríky vyzerajú zdravo a hľuzy sú jednotné a chutné.

Výhody

 • prírodné zloženie;
 • univerzálnosť použitia;
 • hospodárne výdavky;
 • zabezpečuje dobrú úrodu zemiakov.

Nevýhody

 • je okamžite cítiť zápach.

Orgavit kurací hnoj

Hodnotenie: 4.7

Organovit kurací hnoj

Spoločnosť Microbiosynthesis vyrába kurací hnoj Orgavit vo forme granúl. Tento biologicky aktívny, ekologický produkt sa používa na zvýšenie úrodnosti pôdy, dodáva rastlinám prvky minerálnej výživy. Je vhodný pre všetky typy pôd. Suchý hnoj má rovnaké vlastnosti ako čerstvý hnoj. Potrebuje však oveľa menej (4 kg čerstvej podstielky možno nahradiť 1 kg suchej podstielky).

Organavit kurací hnoj sa dodáva vo forme suchých peliet, ktoré vyzerajú celkom esteticky. Výrobok je veľmi pohodlný na používanie. Neobsahuje patogény a prakticky žiadny chlór. Organavit kurací hnoj optimalizuje kyslosť pôdy. Počas používania nevznikajú žiadne nečistoty ani zlé asociácie. V prípade zemiakov na 1 m² je potrebné použiť 150-200 gramov prípravku Organovit.

Zákazníci vo svojich referenciách uvádzajú, že granulovaný kurací hnoj Organavit zvyšuje výnosy o 60-70 %. Zvyšuje tiež odolnosť rastlín voči chorobám. Zemiaky dávajú jednotné hľuzy s lepšími chuťovými vlastnosťami. Mnohým ľuďom sa páči jeho široké spektrum použitia, ale stále im vadí jeho zápach. nie je taká silná ako čerstvý hnoj, ale napriek tomu je prítomná.

Výhody

 • je čisto prírodný organický;
 • v granulovanej forme;
 • jednoduché používanie;
 • Zvyšuje výnos;
 • reguluje sa kyslosť pôdy.

Nevýhody

 • má vôňu.

Biomaster morčací trus

Hodnotenie: 4.6

BIOMASTER MORČACIEHO TRUSU

Granulovaný morčací trus od spoločnosti Biomaster je ekologický výrobok. Tento produkt sa vyznačuje vysokou biologickou aktivitou, pretože obsahuje mikro- a makroživiny, ako aj humínové kyseliny, aminokyseliny, sacharidy, vitamíny a prírodné antibakteriálne zložky. Tento produkt od spoločnosti Biomaster vytvára vysoko úrodnú pôdu.

Morčací trus od spoločnosti Biomaster v suchých granulách. Ošetrené prírodným bioaktivátorom „AktiGum. Pelety neobsahujú žiadnu patogénnu flóru. Sú takmer bez zápachu. je možné ich zakúpiť v 10 ml vrecúškach. Výrobok sa môže používať v suchom stave ako sypké hnojivo. Alebo sa napustí vodou a používa sa na zalievanie.

Ohlasy na hydinový hnoj sú prevažne dobré. Záhradníci poznamenávajú, že toto hnojivo vyzerá esteticky a veľmi pohodlne sa používa. Na pozadí jeho aplikácie zemiaky dávajú vynikajúce výhonky, kríky sú silné a neochorejú. Úroda sa môže zbierať v hojnom množstve. Zemiaky majú príjemnú chuť a možno ich dlho skladovať. Citlivé nosy však cítia mierny zápach hnoja.

Výhody

 • ekologický výrobok;
 • neprítomnosť patogénnej flóry
 • suché pelety;
 • Výrazne zlepšuje úrodnosť pôdy;
 • vysoký výnos.

Nevýhody.

 • mierny zápach hnoja.

Bona Forte Konský hnoj

Hodnotenie: 4.5

Bona Forte Konskoe

Obľúbená značka Bona Forte vyrába organické hnojivo s vysokým podielom účinných látok. Pomáhajú zvyšovať úrodnosť pôdy prirodzeným spôsobom. Spolu s konským hnojom výrobok obsahuje: minerálny NPK-komplex, biologicky dostupný kremík, fosílnu rašelinu, fosfátovú múku.

Bona Forte Konskoe je k dispozícii v 5 kg vreciach. Výrobok je takmer bez zápachu. Prípravok sa používa na ošetrenie pôdy na jeseň alebo na jar. Pre zemiaky 0,6 až 0,8 kg/m² hnojiva. Granule sa rozmiestňujú aj lokálne do jamiek pri výsadbe zemiakov, ale musia byť zakryté zeminou, pretože koreňové plodiny nesmú prísť do kontaktu s hnojivom. Pelety sa môžu tiež lúhovať s vodou počas 2 až 4 dní.

Pestovatelia zeleniny hodnotia hnojivo pre kone Bona Forte veľmi pozitívne. Páči sa im, že má predĺženú dobu pôsobenia, takže ho stačí aplikovať maximálne 1-2 krát za sezónu. Chvália tento produkt aj za to, že je bez zápachu, chorôb a buriny. Hodnotné vlastnosti hnojiva sa zachovávajú aj pri dlhodobom skladovaní. Zemiaky s ním rastú veľké a chutné.

Výhody

 • Hnojivo 4 v 1;
 • predĺžené trvanie účinku;
 • je bez zápachu;
 • jednoduché používanie;
 • výrazne zvyšuje výnos plodín.

Nevýhody

 • neboli zistené.

Najlepšie organominerálne hnojivá pre zemiaky

Organominerálne hnojivá obsahujú organické látky a minerálne zlúčeniny. Takéto hnojivá sa považujú za najúčinnejšie, pretože obsahujú všetky potrebné prvky pre výživu rastlín a pôdy. Organické minerálne prísady podporujú úrodnosť a zvyšujú výnosy.

Buijskij hnojivo OMU zemiaky

Hodnotenie: 4.9

Buijskie hnojivo OMU zemiaky

Chemický závod Buisky vyrába DMF, ktorý sa používa na hlavnú aplikáciu do pôdy a na doplnenie počas vegetácie. Minerály spolu s humínovými zlúčeninami tvoria účinný organominerálny komplex. Vďaka tomu sú dusík a draslík menej pohyblivé. Rastliny ľahko absorbujú fosfor.

OMU zemiaky vo forme granúl. Balenie môže obsahovať 3-5 kg hnojiva. Veľmi nízke množstvo, ktoré sa má rozložiť. Trvanlivosť výrobku je 5 rokov. Toto hnojivo sa môže použiť na aplikáciu pod pluh, na lokálnu aplikáciu počas výsadby, na prihnojovanie pred orbou. Produkt je veľmi úsporný na používanie.

Podľa recenzií organické minerálne hnojivo od spoločnosti Bui Chemical Plant pomáha zlepšiť metabolizmus rastlín, znížiť riziko infekcie rôznymi chorobami. Záhradníci si všimli, že toto hnojivo výrazne zvyšuje výnosy. Zemiaky sa tiež správajú oveľa lepšie, keď ležia, a netmavnú. Na mnohých ľudí tiež zapôsobila absencia chlóru.

Výhody

 • Vysoký obsah užitočných látok;
 • Používa sa hospodárne;
 • zvyšuje výnos;
 • Zemiaky sa lepšie skladujú.

Výhody

 • pri neopatrnosti sa môžete otráviť týmto hnojivom.

Fasco na zemiaky

Hodnotenie: 4.8

Fasco na zemiaky

Ruská značka Fasko vyrába organominerálne hnojivo na zemiaky. Výrobca nazýva svoj produkt granule 5M, pretože každá granula obsahuje 5 makro a mikroživín. Vďaka tomuto zloženiu sú rastliny zemiakov rovnomerne a plne vyživované. Zloženie zaručuje vyššiu účinnosť rozotierania ako inak bežné zmesi Fertica.

Hnojivo je dostupné vo forme granúl, ktoré sa pri zalievaní veľmi rýchlo rozpúšťajú. Hnojivo sa používa ako základné hnojivo pri príprave pôdy. Prípravok sa rovnomerne rozprestrie po povrchu pôdy a potom sa aplikuje kyprením alebo kyprením. používa aj pri výsadbe.

Záhradkári si pochvaľujú suché hnojivo Fasko na zemiaky. Páči sa im predĺžený účinok tohto produktu. Dokonale zvyšuje výnos a zlepšuje chuť zemiakov. Niektorí sú však zmätení tým, že miera aplikácie nie je podrobne uvedená. Hoci sa naučili prispôsobiť a často si tento výrobok vyberajú pre jeho účinnosť a prijateľnú cenu.

Výhody

 • každá granula má rovnaké zloženie;
 • Rýchlo sa rozpúšťa;
 • zvyšuje výnos;
 • predĺžená akcia;
 • Zlepšuje kvalitu zemiakov.

Nevýhody

 • na obale nie sú uvedené podrobné informácie o aplikačných dávkach.

Humi OMU zemiaky, mrkva, červená repa

Hodnotenie: 4.7

HUMI OMI ZEMIAKY, MRKVA, ČERVENÁ REPA

Výrobca Bashincom vyrába mäkké organominerálne hnojivo na báze fermentovaného kuracieho hnoja. Obsahuje tiež minerálny NPK-komplex, hnojivo GUMI, ako aj bór a meď. Produkt je určený na zlepšenie úrodnosti a štruktúry pôdy. Vďaka prípravku sú rastliny dobre vyživované a prinášajú bohaté plody.

Humi OMI je k dispozícii v 700g vreckách v suchej forme. Toto množstvo zvyčajne stačí na hnojenie 10 m². Používa sa suchý alebo zaliaty vodou (najmenej 2 hodiny). Používa sa buď ako hnojivo pred kopaním pôdy, lokálne v jamkách v deň výsadby alebo ako hnojivo pri zalievaní každé 2 týždne.

Podľa recenzií je Gumi OMI veľmi účinný pre zemiaky. Vďaka hnojivu sú zemiaky dobre klíčivé, kríky sú menej vystavené chorobám a škodcom. Výnos je veľký a rovnomerný. Zemiaky majú lepšiu chuť, vydržia dlhšie a nekazia sa. Vďaka univerzálnemu použitiu a atraktívnej cene je Gumi OMI obľúbeným produktom mnohých záhradkárov.

Výhody

 • vyvážené zloženie;
 • má mierny účinok;
 • univerzálne použitie;
 • zvyšuje úrodu zemiakov.

Nevýhody

 • Môže dráždiť pokožku a sliznice.

Fertica OMU universal

Hodnotenie: 4.6

Fertika OMU universal

Univerzálne organominerálne hnojivo značky Fertika obsahuje humát draselný, ammofos, močovinu, síran draselný a vápencovú múčku. Táto zmes vytvára vyšší obsah humusu v pôde, čím sa obnovuje úrodnosť. Rastliny vrátane zemiakov majú stimulovaný imunitný systém. Výrobca sľubuje zvýšenie výnosu a zlepšenie chuti pestovanej zeleniny.

Predávaná Fertika OMU universal v granulách. K dispozícii v 2,5 až 5 kg vreciach alebo v plastových nádobách. Zemiaky s pomocou tohto nástroja sa hnojí prvýkrát v období pučania a v druhom – po odkvitnutí 15-20 gramov na krík. Ak sa hnojivo aplikuje ako roztok, rovnaké množstvo sa vopred zriedi v 10 litroch vody.

Mnohí záhradníci vo svojich recenziách chvália toto hnojivo. Konštatujú, že každá zmes granúl obsahuje kompletný vyvážený súbor makro- a mikroživín potrebných na normálny rast a vývoj zemiakových kríkov a hľúz. Produkt je účinný a jednoducho sa aplikuje. Využíva sa efektívne a plne ospravedlňuje svoj účel. Ale rýchlo sa vypredáva, takže môže byť ťažké ho získať.

Výhody

 • účinný prípravok;
 • Stimuluje imunitný systém rastlín;
 • výrazne zlepšuje kvalitu pôdy;
 • optimálna spotreba;
 • zvyšuje výnosy zemiakov.

Nevýhody

 • môže byť ťažké získať.

JOY Sprouts

Hodnotenie: 4.5

JOY RASADA

Výrobca z Petrohradu vyrába špecializované hnojivo s vysokým obsahom humínových a fulvokyselín – JOY Rassada. Toto organominerálne hnojivo je primárne určené na sadenice, ale mnohí záhradníci ho s veľkou radosťou používajú aj na zemiaky. Páči sa im bohaté zloženie tohto výrobku, ktoré obsahuje všetky mikroživiny, ktoré táto zelenina potrebuje: železo, mangán, meď, zinok, molybdén, bór.

Hnojivo JOY Sprouts sa predáva vo fľašiach s objemom 330 ml v tekutej forme. Prípravok sa môže používať ako koreňová aplikácia a listová aplikácia. Výrobok má dosť zvláštny zápach spôsobený sírou. Niektorí záhradníci ho používajú na zalievanie pred výsadbou zemiakov. Neskôr sa na zemiaky počas vegetácie vyleje 2-3-krát viac.

V recenziách záhradníci poznamenávajú, že hnojivo JOY Sprouts posilňuje ochranné funkcie a podporuje zdravý rast zemiakových kríkov. Vďaka tomuto výrobku je úroda zemiakov potešujúca počtom, veľkosťou jednotlivých mrkiev a ich chuťou. Tento prostriedok je však mierne nebezpečný, preto by sa mal používať s opatrnosťou.

Výhody

 • dobre premyslené zloženie;
 • je ekonomicky výhodné;
 • zlepšuje stav pôdy;
 • Posilňuje imunitný systém rastliny;
 • zvyšuje výnos.

Nevýhody

 • špecifická vôňa.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: