17 najlepších nožničiek na živý plot

Navrhovanie záhrady je umenie, ktoré závisí od drobných detailov, ktoré vytvárajú celkový obraz. Každý, kto aspoň raz plánoval a navrhoval vzhľad svojho dvora alebo záhrady, vám potvrdí, že. „Zaujímavosťou sú krásne, precízne zastrihnuté kríky a koruny stromov, ktoré dokonale zapadajú do celkovej koncepcie dizajnu. A na úhľadné a prehľadné tvarovanie okrasných rastlín do kvitnúcej záhrady potrebujete nožnice na kríky – špeciálny nástroj na tvarovanie okrasných rastlín.

  Ktoré nožnice na živý plot je najlepšie kúpiť??

  Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, najlepšie nožnice nevyrábajú spoločnosti, ktoré vyrábajú domáce spotrebiče a vybavenie do kuchyne alebo domácnosti. V zozname „najlepších“ výrobcov sú výlučne tie firmy, ktoré si „vyslúžili“ svoje meno pri výrobe stavebných strojov:

  1. Makita
  2. Husquarna
  3. Bosch
  4. Stihl
  5. Echo

  Tieto spoločnosti určujú trendy na trhu stavebného náradia a priemyselných zariadení vrátane rôznych modelov nožníc na živé ploty, takže ich výrobky možno dôrazne odporučiť na kúpu.

  Najlepšie nožnice na živý plot

  NomináciaUmiestnenieNázovCena
  Najlepšie mechanické nožnice na živý plot1Gardena Comfort 6004 444 €
  2RACO 4210-53/2122 125 €
  3Zelené jablko GTHS6-0101 777 €
  4GRINDA 8-423551985 €
  Najlepšie elektrické krovinorezy1GARDENA EasyCut 450/50 9831 50 cm na živé ploty7 109 €
  2Greenworks GHT5056 56 cm5 680 €
  3BLACK+DECKER BEHT251 50 cm4 919 €
  4Bosch AHS 45-164 777 €
  Najlepšie akumulátorové krovinorezy1Makita DUH651Z bez batérie a nabíjačky 65 cm19 450 €
  2BOSCH AHS 50-20
 1. 0 50 cm
 2. 7 300 €
  3GARDENA THS
 3. -18/42 bez batérie (8881-55) 42 cm
 4. 7 590 €
  4CHAMPION HTB360 55 cm7 350 €
  Najlepšie benzínové krovinorezy1ECHO HC-1500 49.7 cm25 100 €
  2Makita EH5000W 50cm23 416 €
  3Stihl HS 4518 990 €
  4HUSQVARNA 555FX55 993 €
  5CHAMPION HT726R 72 cm10 960 €

  Najlepšie mechanické nožnice na konáre

  Mnohí zákazníci si pri výbere nožníc na živý plot vyberajú mechanizované modely. Dôvodov je nespočetne veľa. Predovšetkým cena: Mechanické nožnice na živý plot sú podstatne lacnejšie ako ich elektrické náprotivky. Druhým dôvodom je jednoduchosť používania. Tieto modely sa podobajú záhradným nožniciam s dlhšími čepeľami a pohodlnejšími rukoväťami, takže ich používanie je jednoduché a pohodlné. Skvelé nožnice na živý plot – aj človek bez predchádzajúcich skúseností s úpravou krajiny a bez pochopenia pre nožnice na živý plot – môže používať nožnice na živý plot. Určite by som však odporučil nemeckú značku Gardena, ktorá sa stala trendsetterom na trhu s nožnicami na živý plot.

  Gardena Comfort 600

  Hodnotenie: 4.9

  Gardena Comfort 600

  Kompaktné nožnice na živý plot ponúkajúce dokonalú rovnováhu medzi kvalitou a cenou. Čepele nožníc sú vyrobené z vysokokvalitnej legovanej ocele, a preto majú vynikajúce ostrie. Rukoväte sú potiahnuté špeciálnym protišmykovým polymérom, vďaka čomu sú vhodné do takmer akýchkoľvek pracovných podmienok. S celkovou dĺžkou 60 cm je viac ako dosť dlhý na to, aby sa o stromy postaral rýchlo a efektívne za všetkých podmienok.

  Výhody

  • Čepele z legovanej ocele, ktoré sa nedajú trvalo prebrúsiť;
  • 25 rokov záruka výrobcu;
  • Patentovaný prevodový systém na prenos výkonu, ktorý zvyšuje kompresný výkon až o 50 %;
  • Pohodlné rukoväte s protišmykovým gélovým povrchom;

  Nevýhody

  • Vysoká hodnota;
  • Vysoká hmotnosť;

  RACO 4210-53/212

  Hodnotenie: 4.8

  RACO 4210-53/212

  Píla má ostrý, vlnitý kotúč s dĺžkou 230 mm. Je praktický pri práci s veľkými zhlukmi malých vetvičiek naraz a umožňuje dosiahnuť dokonalú rovinu živých plotov. Celková dĺžka nástroja 840 mm a hmotnosť 1 kg. K dispozícii je klip na čepeľ, ktorý zabraňuje poraneniu počas prepravy. Keď je pracovná časť zatvorená, nie je potrebné ju otvárať ručne, silná pružina to urobí za vás. Symetrický tvar je praktický pre ľavákov aj pravákov. Celá konštrukcia je vyrobená z ocele, takže sa nedeformuje pri vysokom zaťažení. Oblasť uchopenia má hrubé gumové rukoväte, ktoré zabraňujú skĺznutiu. Nožnice na živý plot vyzerajú štíhle a zároveň tvrdé a sú potiahnuté ochranným tvrdým povlakom, aby sa ostrie otupovalo pomalšie. To však nebráni ostreniu nožov.

  Podľa správ zákazníkov oceňujú zákazníci nastaviteľnú dĺžku rukoväte nožníc na živý plot. Rukoväť je potrebné otočiť a kliknúť na požadovanú úroveň. To umožňuje skladovať záhradné náradie na menšej ploche a vyžaduje si menej námahy pri práci, pretože čím dlhšia je páka, tým ľahšie sa reže.

  Výhody

  • Výkonný pružinový pohon;
  • Bezpečnostná ochrana proti postreku na reznej hrane;
  • univerzálne v dominantnej ruke;
  • protišmykové rukoväte.

  Nevýhody

  • vysoká cena;
  • Váha 1 kg.

  Zelené jablko GTHS6-010

  Hodnotenie: 4.7

  Zelené jablko GTHS6-010

  Britský výrobca ponúka osvedčené nožnice na živý plot GTHS6-010 s 210 mm nožom s vlnitým ostrím. Tým sa zabezpečí rýchle uchopenie konára a zabráni sa jeho vykĺznutiu pri zatlačení. Celková dĺžka nástroja 680 mm – o niečo kratšia ako u jeho predchodcu – a preto sa ľahšie hľadá miesto na uskladnenie a prepravu. Nástroj však váži rovnako – 1 kg, čo naznačuje, že je vyrobený z hrubého kovu a má vysokú pevnosť. Rovnako ako jeho predchodca je rukoväť teleskopicky nastaviteľná, aby sa zvýšila páka a znížila námaha obsluhy. Vysunutie sa však vykonáva stlačením tlačidiel na základni rukovätí, čo si vyžaduje trochu viac pohybu ako teleskopický systém s otočnými rukoväťami.

  Nožnice na živý plot sa vyznačujú čepeľami, ktoré pri strihaní mierne kĺžu. Pomáha tomu mimoriadne kvalitný teflónový povlak. Zabraňuje priľnutiu odrezkov čerstvých kríkov ku kovu, čím znižuje odolnosť.

  Výhody

  • Rukoväte sú dvojdielne;
  • teleskopická konštrukcia;
  • Teflónový povlak na čepeľiach;
  • Bezpečnostné zarážky, ktoré zabraňujú zachyteniu prstov.

  Nevýhody

  • váži 1 kg.

  GRINDA 8-423551

  Hodnotenie: 4.7

  GRINDA 8-423551

  Viacúčelové nožnice na živý plot sú vhodné na tvarovanie aj kreatívnu prácu so živým plotom. Na rozdiel od vyššie uvedených modelov má rovné nože s dĺžkou 220 mm. Sú čiastočne vrúbkované na ľahšie rezanie. Vysoko-uhlíková oceľ má tvrdosť 51-55 HRC, takže krovinorez sa čoskoro neotupí a možno ho doma naostriť. Rukoväte nástroja sú vybavené hrubými gumovými podložkami, takže sa nešmýkajú v spotených rukách. na základni pracovnej časti je kovová zarážka, ktorá zabraňuje používateľovi, aby si stlačil prsty.

  Záhradné nožnice na živý plot sa vyznačujú praktickou skrutkou na nastavenie prítlaku nožov. To vám umožní rýchlo nastaviť tesnosť a hustotu rezania. Ak sa ostria ťažké konáre, voľne sa pohybujte. Pri prerezávaní malých výhonkov nastavte nože čo najbližšie, aby ste rastlinu prerezali bez vynechania.

  Výhody

  • protišmykový povlak na reznej hrane;
  • Kompaktná dĺžka 550 mm;
  • Dobrý protišmykový povrch na rukovätiach;
  • Univerzálny účel.

  Nevýhody

  • Tyče niekedy „odbiehajú“ od rovných častí čepele;
  • Lopatky je potrebné zdvihnúť ručne.

  Najlepšie elektrické krovinorezy

  Elektrické nožnice sú špeciálne zariadenia, ktoré vyzerajú rovnako ako tradičné motorové píly. Elektrické nožnice na kríky sú poháňané elektrickým prúdom, takže môžete ľahko prestrihnúť aj veľmi silné konáre a vykonať prácu, ktorá by s mechanickými nožnicami na živý plot zabrala veľa času. Existujú však aj nevýhody. Napríklad elektrické nožnice na živý plot sa nesmú používať vo vlhkom prostredí, pretože hrozí vysoké riziko úrazu elektrickým prúdom. Okrem toho obmedzená dĺžka kábla spôsobuje, že po odpojení zo zásuvky sú oblasti nedosiahnuteľné, a používanie predlžovacích káblov všetkých druhov tiež sľubuje veľa problémov. Vo všeobecnosti existujú pozitívne a negatívne aspekty.

  GARDENA EasyCut 450/50 9831 50 cm nožnice na živý plot

  Hodnotenie: 4.9

  GARDENA elektrické nožnice na živý plot EasyCut 450/50 9831 50 cm

  Elektrické nožnice na živý plot majú 50 cm dlhý obojstranný nôž a sú vhodné na väčšie zelené živé ploty so šírkou 30-50 cm. Výkon 450 W, možnosť rezania nožov s priemerom až 18 mm. Model váži 2.76 kg, takže dve ruky sa rýchlo neunavia. Tlačidlo na uvoľnenie s dlhým zdvihom odbremeňuje ukazovák od ťahania celou rukou. Ak hodíte druhou rukou, pohyb lopatiek sa automaticky preruší. Plastový deflektor je k dispozícii na zabránenie odletu odrezkov krovín na nožnice na živý plot. Špeciálna svorka na spodnej strane rukoväte zabraňuje samovoľnému odpojeniu sieťového kábla. Ak musíte pracovať blízko pri zemi (nízke kríky), špeciálny hrot zabraňuje odskakovaniu nástroja.

  Podľa niektorých správ sú nožnice na živý plot ergonomické a vhodné pre ľavákov aj pravákov. Čepele vydržia dlho naostrené a je ľahké naostriť tuje na krásne korálky.

  Výhody

  • má chránič rúk;
  • Dokáže rezať konáre s hrúbkou až 18 mm;
  • výkonný motor 450 W
  • 50 cm dlhá obojstranná čepeľ.

  Výhody

  • vysoké náklady.

  Greenworks GHT5056 56 cm

  Hodnotenie: 4.8

  Greenworks GHT5056 56 cm

  Nožnice na živý plot majú predĺženú čepeľ s dĺžkou 56 cm, ktorá uľahčuje manipuláciu s hlbokými živými plotmi a svojím výkonom prekonáva všetky ostatné výrobky. Obojstranné usporiadanie čepele umožňuje rezanie v oboch smeroch a rýchly návrat do oblasti, ktorú ste vynechali. Hmotnosť modelu 2.5 kg, čo je o niečo menej ako pri iných rezačkách konárov. Zaujímavým trikom je priehľadná priehradka, cez ktorú jasne vidíte puzdrá, ktoré sú vyrezané v spodnej časti noža. Druhá rukoväť je v tvare písmena U s bezpečnostným tlačidlom po celej dĺžke. K dispozícii sú rôzne možnosti uchopenia, ktoré sú užitočné pri orezávaní tvarovaných kríkov a pri šikmom rezaní. Spätná väzba od zákazníkov ukazuje, že sú spokojní s výkonom zariadenia, bezpečnostným systémom proti rušeniu a 3-ročnou zárukou spoločnosti.

  Zaujímavý je krovinorez so zvýšeným výkonom motora 500 W. Vďaka tomu dokáže sebaisto rezať hrubšie tyče a počas prevádzky sa menej zahrieva. Ak máte na pozemku veľký živý plot alebo veľa kríkov, vyberte si tento elektrický model.

  Výhody

  • 56 cm dlhá diamantom brúsená čepeľ;
  • Zvýšený výkon 500 W;
  • Nožnice na živý plot sú vybavené bezpečnostným systémom pre prípad zaseknutia noža;
  • Pogumované rukoväte;
  • Vysokoprofilový deflektor z priehľadného plastu.

  Nevýhody

  • prevádzková hlasitosť 100 dB.

  BLACK+DECKER BEHT251 50 cm

  Hodnotenie: 4.7

  BLACK+DECKER BEHT251 50 cm

  Medzi cenovo dostupnejšími elektrickými krovinorezmi vyniká model BLACK+DECKER BEHT251 s dĺžkou noža 50 cm. Aj tu sa používa obojstranný nôž a výkon 450 W zaručuje dobrý rezný výkon. Vetva sa môže rezať s maximálnou hrúbkou 18 mm. Podľa recenzií zákazníkov je kovová čepeľ odolná a zriedkavo potrebuje ostrenie. Ochranný kryt noža chráni ruku obsluhy pred nárazom odrezaných vetvičiek. Nožnice na živý plot majú celkovo užší tvar ako konkurencia, a preto sú ideálne pre obmedzené priestory. Ďalšou zvláštnosťou tohto záhradného náradia je absencia napájacieho kábla. Na tele je pevná zástrčka, na ktorej je namontovaný predlžovací kábel. Na kábli je slučka, ktorá zabraňuje jeho uvoľneniu. Uľahčuje prácu so šnúrovým náradím – na kábli nevisia žiadne ťažké predmety.

  Rezačka konárov je dokonale vyvážená a váži len 2 kg.2 kg. Spomedzi našich 50 cm dlhých píl je to najľahší model, a preto sa odporúča ženám a starším ľuďom.

  Výhody

  • K dispozícii je ochranný kryt;
  • úzke rozmery;
  • veľmi ľahký – 2.2 kg;
  • Predlžovací kábel sa zasúva priamo do zástrčky na telese;
  • odolné čepele.

  Nevýhody

  • Žiadne gumové podložky na rukovätiach.

  osch AHS 45-16

  Hodnotenie: 4.7

  Bosch AHS 45-16

  Tieto nožnice na živý plot patria k najlepším modelom vo svojej triede a sú vynikajúcou voľbou pre pokročilých záhradníkov aj začiatočníkov. Elektrické nožnice na živé ploty sú poddimenzované, vážia len 2.69 Kg, vďaka čomu sa ľahko a pohodlne ovláda aj počas dlhého času. Aj bezpečnosť je na najvyššej úrovni: dvojstupňový štartovací systém poskytuje ochranu pred náhodným spustením a následným zranením.

  Výhody

  • Kompaktné rozmery a hmotnosť;
  • Jednoduchý a dômyselný dizajn;
  • Nízka hladina hluku;
  • Dvojstupňový blokovací systém zabraňuje automatickému spusteniu;
  • Pokročilý dizajn rezných častí;

  Nevýhody

  • Napájací kábel je krátky;
  • Chýba ochrana proti vode, čo znemožňuje používanie vo vlhkých podmienkach;

  Najlepšie akumulátorové krovinorezy

  Zariadenia, ktoré kombinujú funkčnosť a rýchlosť štandardných elektrických nožníc na živý plot s prenosnosťou a mobilitou ich mechanických náprotivkov. Jeho zdrojom energie je výkonná dobíjateľná batéria, ktorá je viac než dostatočná na mnoho rokov používania. Nevýhodou je menší výkon ako pri tradičných elektrických modeloch, ako aj dlhší čas nabíjania.

  Makita DUH651Z bez batérie a nabíjačky 65 cm

  Hodnotenie: 4.9

  Makita DUH651Z bez batérie a nabíjačky 65cm

  Japonská značka ponúka jeden z najvýkonnejších 36V akumulátorových modelov. Pre dlhú dobu autonómie výrobca odporúča používať so zastrihávačom konárov 4 batérie.0 Ah, ale musí sa zakúpiť samostatne. Návod na použitie a ochranná topánka sú súčasťou balenia. Obrovské nožnice na živý plot vážia 5.2 kg, takže vhodné len pre silných mužov, inak sa vaše ruky rýchlo unavia. Druhý tvar rukoväte D umožňuje rôznorodé uchopenie akumulátorového nástroja na vyrezávanie rôznych tvarov na zelenej ploche. Majitelia sa vyjadrujú o vysokom výkone nožníc na živý plot a ich istom strihu konárov s priemerom až 1 palec.8 cm.

  Odborníci tento model vyzdvihli pre jeho dlhú 65 cm obojstrannú čepeľ, ktorá je vhodná na veľmi hlboké živé ploty a veľké kríky. Môže sa použiť na rezanie koruny rastliny len z jednej strany.

  Výhody

  • obojstranná čepeľ;
  • Napätie batérie 36 V;
  • koncovú dosku;
  • dlhá čepeľ 65 cm
  • gumové protišmykové podložky.

  Nevýhody

  • Predáva sa bez batérie;
  • hmotnosť 5.2 kg;
  • vysoká cena.

  BOSCH AHS 50-20
 5. 0 50 cm
 6. Hodnotenie: 4.8

  BOSCH AHS 50-20<li></div><p>0 50 cm“ src=“/wp-content/uploads/2023/08/3491666193831-7117.jpg“ height=“424″ title=“BOSCH AHS 50-20</p><li>0 50cm“><p>Ak potrebujete menšie akumulátorové nožnice na kríky, vyskúšajte BOSCH AHS 50-20</p><li>0 s 50 cm dlhou čepeľou. Funguje na 18 V batériu a váži len 2 watty.5 kg. Je vhodný pre používateľov všetkých pohlaví a vekových kategórií. Obe rukoväte nožníc na živý plot majú protišmykovú úpravu. Nárazníková lišta má viacero perforácií, ktoré ukazujú, ako blízko je puzdro k základni čepele. Optimálna kapacita batérie odporúčaná výrobcom je 2.0 Ah, ale batériu si musíte kúpiť samostatne. Recenzie chvália záhradné zariadenie pre jeho výkon a praktický tvar, ale sťažujú sa na nedostatok indikátora slabej batérie.<p>Chválime krovinorez pre jeho optimálny pomer výkonu batérie a maximálnej hrúbky konárov, ktoré možno rezať. Pri napätí 18 V je stroj schopný rezať vetvičky s priemerom 20 mm. Ak ste sa o svoj živý plot už dlho nestarali (tak dlho, že sa konáre rozšírili a stvrdli), toto je model, ako to urobiť.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>nízka hmotnosť 2.5 kg</li><li>Rezte konáre s priemerom do 2 cm;</li><li>viacpolohová druhá rukoväť;</li><li>perforovaná priehradová doska.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>batérie nie sú súčasťou balenia;</li><li>žiadny prázdny indikátor.</li></ul><h3>GARDENA THS<li>-18/42 bez batérie (8881-55) 42 cm</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=GARDENA THS<li></div><p>-18/42 bez batérie (8881-55) 42 cm“ src=“/wp-content/uploads/2023/08/5781666193831-6617.jpg“ height=“287″ title=“GARDENA THS</p><li>-18/42 bez batérie (8881-55) 42 cm<p>Akumulátorové krovinorezy pracujú v úplne novom tvare, ktorý pozostáva z obojstranného noža na dlhom hriadeli. Na čelnej strane je P-úchyt pre bezpečné uchopenie. Veľká spúšť sa dá stlačiť všetkými prstami súčasne a je ideálna na nepretržitú prácu. Stroj je určený na prevádzku s 2 batériami.6Ah, dostatok energie na 75 minút, s čím sú zákazníci vo svojich recenziách spokojní. Jednoduchá kontrola energetickej bilancie pomocou ukazovateľa. Plné nabitie trvá 3 hodiny. 42 cm dlhá čepeľ na rovnomerný a hladký povrch. Hmotnosť modelu 3.2 kg, takže ho zvládne aj žena alebo starší človek.</p><p>Odborníkom sa páči teleskopická hriadeľ, ktorú možno sklopiť, takže konár možno odstrániť až do výšky 3 metrov. Stroj má aj funkciu naklápacieho noža, ktorá umožňuje vykonávať šikmé rezy od zeme, vďaka čomu získa živý plot fazetový tvar. Ak chcete zastrihnúť spodnú časť živého plotu, nemusíte sa ohýbať. Napriek nezvyčajnej konfigurácii skladacieho kĺbu sú nožnice na živý plot so skladacím ramenom pevné a majú nízku vôľu.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>robustná konštrukcia;</li><li>Batéria má dlhú životnosť;</li><li>ostré čepele sú súčasťou balenia;</li><li>Indikátor zostávajúceho nabitia;</li><li>2 roky záruka výrobcu.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Niektorým ľuďom chýba ramenný popruh;</li><li>3 hodiny na plné nabitie.</li></ul><h3>CHAMPION HTB360 55 cm</h3><p>Hodnotenie: 4.6</p><div style=CHAMPION HTB360 55 cmCHAMPION HTB360 55 cm

  Nožnice na živý plot CHAMPION HTB360 s dlhou čepeľou 55 cm sú tiež veľmi obľúbené u zákazníkov. Prístroj pracuje s 36 V batériou s kapacitou 2 V.6 Ah. Obojstranná konfigurácia nožov je praktická na rýchly návrat do predchádzajúcej oblasti rezania alebo na častú zmenu smeru rezania. Povrchová úprava z výroby je vynikajúca a umožňuje používať nožnice na živý plot ihneď po vybalení z krabice. Úroveň nabitia batérie možno kontrolovať pomocou blikajúcich kontroliek. Spätná väzba naznačuje, že je pri prevádzke pomerne tichý. Zadná časť hlavnej rukoväte je potiahnutá gumou na bezpečné uchopenie. Vysoký deflektor chráni ruku obsluhy pred odhodenými konármi.

  Medzi akumulátorovými krovinorezmi má tento správnu kombináciu výkonu, funkcií a ceny. Reže konáre s priemerom do 2 cm a dodáva sa s priloženou batériou. Ak chcete kvalitný výrobok a ušetriť trochu peňazí, vyberte si tento model.

  Výhody

  • nízka hmotnosť 3.2 kg;
  • dlhá čepeľ má 55 cm;
  • tichá prevádzka;
  • prijateľná cena;
  • Batéria je súčasťou balenia.

  Nevýhody

  • pomalé zastavenie noža.

  Najlepšie benzínové nožnice na živý plot

  Benzínové nožnice na živý plot, ktoré kombinujú výkon tradičných elektrických nožníc na živý plot s mobilitou akumulátorových nožníc na živý plot, sú v súčasnosti veľmi obľúbené. Spaľovací motor eliminuje potrebu priameho alebo nepriameho pripojenia k elektrickej zásuvke a zároveň zabezpečuje dostatočne vysoký výkon zariadenia ako celku. Nevýhodou tohto modelu je ťažký motor a palivová nádrž, hlučné a nepríjemné výfukové plyny, ktoré sú v prevádzke povinné. Okrem toho sú benzínové motory náročné na kvalitu paliva a prítomnosť dvojtaktného oleja v ňom.

  ECHO HC-1500 49.7 cm

  Hodnotenie: 4.9

  ECHO HC-1500 49,7 cm

  Benzínové nožnice na živý plot s vysokým rastom majú 2-taktný 0.76 .., ekvivalent 580 W. Čepeľ 49.7 cm je ideálny na rezanie kríkov rôznych výšok a hĺbok. Objem malého motora 21.2 cm³ prispieva k úspornej spotrebe paliva. Model váži 4.7 kg, čo je tiež výhodou pri kúpe. Elektrické náradie je kompaktné a robustné, takže vydrží roky bez potreby ďalšieho skladovania. Výrobca umožňuje stroju rezať konáre s priemerom do 35 mm. V recenziách sa modelu páči multifunkčná rukoväť, ktorá podporuje 5 polôh pre väčší komfort obsluhy.

  Zvláštnosťou týchto nožníc na živý plot je predĺžená záruka 5 rokov. Na oficiálnej webovej stránke výrobcu sa uvádza, že výrobok musíte zaregistrovať do 30 dní od zakúpenia, používať ho len na osobné (nekomerčné) účely, prevádzkovať ho maximálne 160 hodín ročne a dvakrát za toto obdobie (5 rokov) ho musí skontrolovať autorizovaný zástupca.

  Výhody

  • hospodárna spotreba paliva;
  • nízka hmotnosť 4.7 kg;
  • kompaktné rozmery;
  • predĺžená záruka 5 rokov.

  Nevýhody

  • vysoká cena.

  Makita EH5000W 50 cm

  Hodnotenie: 4.8

  Makita EH5000W 50 cm

  Tieto benzínové nožnice na živý plot sú navrhnuté v súlade s normami CARB Tier 3, EPA Phase 2, EU Stage 2, a preto sú vhodné na použitie nielen na súkromných dvoroch, ale aj vo verejných zariadeniach. Obojstranná žacia lišta zabezpečuje ešte rýchlejšiu prácu a zuby sú brúsené z troch strán pre dlhšiu životnosť. 50 cm dlhá čepeľ je potiahnutá ochrannou vrstvou, ktorá predlžuje životnosť čepele. Antivibračný systém je k dispozícii, aby sa obsluhe menej triasla ruka. Pohodlné uchopenie zabezpečuje rukoväť, ktorú možno otočiť o 180 stupňov.

  Nástroj je zaujímavý vo vzťahu k objemu motora a výkonu. Približne 22.2 cc³, elektráreň vyrobí 0.9 .. alebo 680 W, čo je o 100 W viac ako pri vyššie uvedených nožniciach na živý plot. Zároveň sa výrobcovi podarilo udržať nízku hmotnosť 4.8 kg. Môžete ho používať dlhší čas bez prerušenia a s menšou námahou prereže konáre rovnakého priemeru. Je vhodný na poloprofesionálne činnosti.

  Výhody

  • pohodlné ovládanie;
  • otočná rukoväť;
  • Spoľahlivý dvojtaktný motor;
  • premyslený systém tlmenia vibrácií.

  Nevýhody

  • krátky útočník.

  Stihl HS 45

  Hodnotenie: 4.7

  Stihl HS 45

  Mimoriadne obľúbené nielen v súkromných domácnostiach, ale aj vo verejných službách. Vyznačujú sa vysokým výkonom a extrémne nízkou údržbou. Hmotnosť je tiež plus 4.7 kg, nespôsobuje nepohodlie ani pri dlhej práci. Sofistikovaný algoritmus dodávky paliva v kombinácii s elektronickým zapaľovaním a manuálnym palivovým čerpadlom zabezpečuje spoľahlivé štartovanie za všetkých podmienok. Pre vzpriamenejšiu prácu umožňuje otočná rukoväť rovnako pohodlné ovládanie nožníc na živý plot v horizontálnej aj vertikálnej polohe.

  Výhody

  • Kompaktné rozmery a nízka hmotnosť;
  • Špeciálna konštrukcia, ktorá znižuje vibrácie počas voľnobehu a pri prevádzkových otáčkach;
  • Elektronický systém zapaľovania a manuálne palivové čerpadlo;
  • Inteligentný palivový systém;
  • Obojstranná konštrukcia čepele;

  Nevýhody

  • Vysoká hladina hluku;
  • Malá kapacita palivovej nádrže, ktorá si vyžaduje pravidelné dopĺňanie paliva
  • Kvalita dodávok paliva je rozhodujúca;

  HUSQVARNA 555FX

  Hodnotenie: 4.6

  HUSQVARNA 555FX

  Výkonný a produktívny krovinorez v tvare krovinorezu. Špeciálne navrhnuté pre náročné pracovné podmienky a na kosenie hustých konárov a trávy. Konštrukcia na ramene využíva nastaviteľný popruh, takže pri dlhodobom používaní nedochádza k nepohodliu alebo únave obsluhy. Dvojitý bezpečnostný systém zabraňuje neúmyselnému spusteniu nožníc na živý plot a následnému zraneniu. Hlavnou črtou tohto modelu je výkonný a inovatívny motor, nový vývoj spoločnosti. Spotrebuje o tretinu menej paliva (v porovnaní s porovnateľnými zariadeniami) a emisie výfukových plynov sa znížia o 75-80 %.

  Výhody

  • Kompaktné rozmery;
  • Pohodlný algoritmus ovládania;
  • Dostatočne vysoký výkon;
  • Dvojité bezpečnostné zariadenie, ktoré zabraňuje neúmyselnému zapnutiu motora;
  • Inovatívny motor;
  • Popruh na uzamknutie na ramene;

  Nevýhody

  • Rozmery a pomerne vysoká hmotnosť zariadenia (cca 9 kg)

  CHAMPION HT726R 72 cm

  Hodnotenie: 4.5

  CHAMPION HT726R 72 cm

  Benzínová fréza dokáže rezať v oboch smeroch vďaka širokému nožu s obojstranným ozubením. Nožnice na živý plot sú vybavené 25 m motorom.4 cm³, s objemom 1 l.. alebo 750 wattov. Ide o výkonnú dvojtaktnú pohonnú jednotku, takže je spoľahlivá a čo najjednoduchšia. Druhá rukoväť typu D s výrezmi na prsty na pohodlné uchopenie. Aj pri vibráciách sa vaša ruka nebude pohybovať po rukoväti. Vysoký deflektor chráni obsluhu pred kusmi konárov. Ovládacie prvky sú ergonomicky umiestnené a zvislé plniace hrdlo zabraňuje rozliatiu paliva pri plnení.

  Nožnice na živé ploty sa vyznačujú 72 cm dlhými čepeľami. Ponúka vyšší výkon a je vhodný pre veľmi hlboké živé ploty alebo mohutné kríky. Táto veľkosť však mala vplyv na hmotnosť modelu – 5.6 kg, takže je únavné ho dlho držať. Ďalšou výhodou výrobku je jeho prijateľná cena, ale nezabudnite, že je vhodný len pre vetvičky s priemerom do 12 mm.

  Výhody

  • Ergonomická pomocná rukoväť s výstupkami na prsty;
  • dlhá čepeľ 72 cm;
  • Úspora paliva;
  • užívateľsky prívetivé ovládanie.

  Nevýhody

  • Vhodné na rezanie konárov s priemerom do 12 mm.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: