8 najlepších grilov na drevené uhlie

Varenie na drevenom uhlí s poklopom vám umožní pripraviť požadované jedlo bez ohľadu na počasie, udržať vysokú teplotu a ušetriť čas, rovnomerne piecť a znížiť množstvo použitého dreveného uhlia. Gril je ideálny na stacionárne použitie na vidieku, na záhrade alebo na piknik. Pre všetkých, ktorí majú záujem zistiť, ako si vybrať gril na drevené uhlie, ponúkame praktické tipy od odborníkov. Nasledujúci prehľad ôsmich najlepších modelov ukazuje, ktoré produkty sa zákazníkom v ich recenziách najviac páčia. Zúžite tak svoj výber a ušetríte si čas a ľútosť v budúcnosti.

Ako si vybrať gril na drevené uhlie

Kľúčové parametre pri výbere grilu na drevené uhlie sú

 1. Veľkosť pražiča.To závisí od toho, koľko používateľov môže súčasne pripravovať pokrm na grile na drevené uhlie. Napríklad rošt s rozmermi 47×64 cm postačuje na grilovanie 18 hamburgerov alebo 4 kurčiat naraz.
 2. Materiál steny a veka. Grily sú vyrobené z kovu a keramiky. Prvý je pevnejší a lepšie odoláva preprave. Sú tiež ľahšie. Kov však skôr či neskôr zhrdzavie aj napriek smaltovanému povlaku. Keramické grily sú v prípade náhodného pádu krehkejšie, ale oveľa lepšie udržujú teplo a nikdy nehrdzavejú.
 3. Stavebná výška. Poloha grilu určuje, ako ďaleko sa musí obsluha grilu zohnúť, aby skontrolovala alebo otočila jedlo. K dispozícii v dĺžkach od 40 cm do 120 cm.
 4. Materiál grilu. Pracovná doska s tyčami na odkladanie mäsa, zeleniny alebo rýb môže byť vyrobená z nehrdzavejúcej ocele alebo liatiny. Druhá možnosť bude ťažšia, čo ovplyvní jednoduchosť následného čistenia. Ale liatina sa nikdy „nekýve“ od tepla.
 5. Hmotnosť grilu.Grily na drevené uhlie môžu vážiť od 6 do 100 kg. To ovplyvňuje prepravovateľnosť, najmä keď ho musíte naložiť do kufra.
 6. Dôležité funkcie. Každý gril má v závislosti od modelu určité funkcie, ktoré sú užitočné pri grilovaní na drevenom uhlí. Grily s nastaviteľnou výškou umožňujú umiestniť na gril väčšie kusy mäsa tak, aby sa neprilepili na veko. Sklopné stolíky po stranách uľahčujú ukladanie vidličiek a iného kuchynského náčinia. Stojan v spodnej časti je praktický na odkladanie dreva, hrable. Jednoduché kolieska na prepravu na rovnom povrchu. Teplomer ukazuje teplotu pod pokrievkou, takže môžete variť podľa svojich receptov. Regulácia teploty rozširuje možnosti použitia. Indikátor tepla zabraňuje popáleniu používateľa pri otvorení veka.

Prehľad najlepších grilov na drevené uhlie

Teraz, keď sme pochopili kľúčové vlastnosti grilu na drevené uhlie, prejdime k našim 8 najlepším. Zoznam najlepších modelov bol zostavený po analýze vlastností produktov na webovej stránke a prečítaní recenzií zákazníkov.

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie recenzie grilov na drevené uhlie1

rimo Oval XL All in One

309 000€
2Kamado joe Big Joe164 900€
3Veľké zelené vajce Big Green Egg EGG160 900€
4MONO

 • TH Junior 201021
 • 54 900€
  5Weber Performer Original GBS38 400€
  6Char-
  Olej Výkon 580, 122x55x112 cm
  17 990€
  7Weber One-Touch Original 57 cm17 900€
  8Weber Go Anywhere, 43x31x41 cm8 049€

  rimo Oval XL All in One

  Hodnotenie: 4.9

  Primo Oval XL All in One

  Špičkovým modelom je podlahový gril na drevené uhlie Primo, ktorý sa dodáva s podstavcom so štyrmi kolieskami. Parkovacia brzda na zabránenie odvaľovaniu stroja. Obsahuje dvojpodlažný rošt, takže môžete variť pre 8-10 osôb naraz. Gril je vyrobený z keramiky – materiálu, ktorý dlhodobo udržiava teplo, nehrdzavie a je veľmi šetrný k životnému prostrediu. Vajíčko má vo vnútri dva režimy varenia, ktoré umožňujú variť pri dvoch rôznych teplotách súčasne. Mäso na drevenom uhlí je vždy šťavnaté a jemné. Majitelia sú vo svojich recenziách spokojní s tým, že grilovací rošt sa skladá z dvoch polovíc, čo uľahčuje prístup k uhlíkom. Za 15 minút sa teplota zvýši na 200 stupňov a môžete okamžite začať variť.

  Spätná väzba od používateľov chváli tesnosť grilu. Varná komora a vzduchové kanály sú tak tesne uzavreté, že v prípade potreby môžete vytvoriť plne izolovanú varnú komoru a grilovať potraviny. Zabraňuje pripaľovaniu na okrajoch mäsa – jedlo sa v nej nedá prepekať.

  Výhody

  • štyri kolesá na stojane;
  • Brzda na parkovanie na svahu;
  • Dva bočné výklopné stoly;
  • dvojvrstvový gril.

  Nevýhody

  • Váži 91 kg – je nereálne, aby ste ho sami naložili do auta;
  • vysoká cena;
  • Zaberá veľa miesta.

  Kamado joe Big Joe

  Hodnotenie: 4.8

  Kamado joe Big Joe

  A tu je ďalší keramický gril od americkej spoločnosti Kamado. Podlahový rošt na drevené uhlie má liatinové nohy s výškou 137 cm – vhodné pre vysokých používateľov 180-190 cm – a veľkorysý rošt s priemerom 61 cm. Na bočnej strane umývadla sú dva vyklápacie stolíky a držiaky na lopatku a poker. váži 113 kg a jazdí na štyroch brzdených kolesách.Veko má mechanizmus jemného zatvárania a v otvorenej polohe sa bezpečne drží. Má teplomer. Gril na drevené uhlie je vhodný nielen na grilovanie, ale aj na údenie potravín. Podľa spätnej väzby majiteľov systém zásuvky na popol zabraňuje rozfúkaniu popola a kúskov dreveného uhlia.

  Zvláštnosťou tohto grilu je patentovaný

  ideConquer, čo v preklade znamená „rozdeľuj a panuj“. To umožňuje variť pri rôznych teplotách súčasne. Vo vnútri sa nachádza pohyblivá poistka plameňa, ktorá blokuje teplo z uhlia a vytvára nepriame vykurovacie zóny. Inovatívna konštrukcia umožňuje grilovať kurča a klobásy vedľa seba bez toho, aby sa niečo pripálilo.

  Výhody

  • Dlho udržiava teplo;
  • so skladacími stolíkmi;
  • háčiky na zavesenie špachtle a pohrabáča;
  • Štyri kolesá s brzdou.

  Nevýhody

  • vysoké náklady;
  • hmotnosť 113 kg
  • Mechanizmus zdvíhania veka postupne stráca svoju hladkosť.

  Veľké zelené vajce Big Green Egg EGG

  Hodnotenie: 4.8

  Veľké zelené vajce Big Green Egg EGG

  Veľký je najväčší gril na drevené uhlie v rade Big Green Egg. Rúra je vyrobená z keramiky s kruhovým roštom s priemerom 46 cm. Roztiahnutý vertikálny tvar misy umožňuje variť len na niekoľkých úrovniach naraz. Môžete grilovať mäso alebo zeleninu pre 8 osôb naraz. Majitelia si v recenziách pochvaľujú výrobok pre jeho hrubú keramiku a rovnomerne ohriate steaky. Puzdro sa dá zabudovať do pracovnej dosky, a preto sa často používa v reštauráciách na prípravu hamburgerových placiek a diviny.

  Tento gril je podľa nás najlepší, pretože má najviac príslušenstva v sortimente Big Green Egg. Spoločnosť vyrába aj tieto keramické grilovacie stojany, liatinové grilovacie dosky v dvoch poloviciach, trojstupňové podstavce na panvice, držiaky na vtáky a keramické kamene pre tento gril na drevené uhlie. To všetko prispieva k väčším možnostiam použitia dreveného uhlia a robí z grilu skutočný sen gurmánov.

  Výhody

  • Zosilnená základňa na 4 nohách;
  • Skladacie drevené stoly;
  • zabudovaný teplomer;
  • skvelý pomer ceny a kvality.

  Nevýhody

  • vysoké náklady;
  • Nie je najpohodlnejší 84 cm vysoký – musíte sa zohnúť.

  MONO
 • TH Junior 201021
 • Hodnotenie: 4.7

  MONO<li></div><p>TH Junior 201021″ src=“/wp-content/uploads/2023/08/8291666194271-378-.jpg“ height=“500″ title=“MONO</p><li>TH Junior 201021″><p>A tu je kompaktnejší keramický gril na drevené uhlie od nemeckej spoločnosti MONO</p><li>TH. Vyrobené priamo v Nemecku. Priemer roštu je len 33 cm. Výsledkom sú kompaktnejšie rozmery, a preto sa spotrebič dá pohodlne prepravovať v batožinovom priestore auta. Napriek zmenšenej veľkosti je gril vysoký 95 cm, takže sa kuchár musí menej zohýbať. Hrubá keramika s tesnením pod vekom chráni jedlo pred prehriatím a pomáha mu zostať šťavnaté. Integrovaný teplomer vo veku s prehľadnou stupnicou umožňuje kontrolovať teplotu. Podľa spätnej väzby sú majitelia spokojní s kameňom na pizzu, ktorý rozširuje možnosti využitia dreveného uhlia.<p>Naši odborníci označili náš gril za najlepší vďaka špeciálnemu otvoru na vkladanie aromatických lupienkov. To umožňuje pridávať do uhlia čerešňové drevo a iné piliny bez toho, aby ste museli otvárať hlavný poklop na uvoľnenie teploty. Chutnejšie jedlo bez toho, aby ste museli obetovať čas varenia alebo pohodlie.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>robustný nosný rám;</li><li>kolieska s brzdami;</li><li>Izolovaná rukoväť veka;</li><li>dva drevené rozkladacie stoly;</li><li>háčik na zavesenie špachtle.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Bočné rukoväte nemajú žiadne tepelnoizolačné podložky;</li><li>bez systému zberu popola a popola.</li></ul><h3>Weber Performer Original GBS</h3><p>Hodnotenie: 4.5</p><div style=Weber Performer Original GBS

  Značka Weber ponúka gril zo smaltovanej ocele. Výška konštrukcie je 112 cm, čo sa zákazníkom páči v recenziách. Gril na drevené uhlie je chválený aj pre dobré udržiavanie teploty a jednoduché odstraňovanie popola. Priemer roštu 57 cm umožňuje variť až pre 10 osôb súčasne. Gril má veľký kovový stôl a rošt na odkladanie dreva. Veko má teplomer a izolovanú rukoväť. Výrobca vytvoril v spodnej časti otvory na reguláciu prúdenia vzduchu a zásuvku na popol. Veko misky sa dá úplne odňať a sklopiť do vlastnej úchytky.

  Sporák je namontovaný na kovovom ráme so štyrmi kolieskami (dve malé a dve s väčším priemerom), ktoré uľahčujú pohyb na nerovnom teréne. dôležité, keď idete do prírody alebo na dvor, kde nie sú spevnené cesty. S hmotnosťou iba 24 kg sa dá ľahko prepraviť v aute a odstrániť aj s námahou jednej osoby.

  Výhody

  • ľahko sa čistí;
  • Mimoriadne veľká varná plocha uľahčuje varenie;
  • teplota neklesá;
  • držiak na upevnenie veka.

  Nevýhody

  • Na sklovine dochádza k odštiepeniu;
  • Tenké kovové puzdro.

  Char-
  Uhlie výkon 580, 122x55x112 cm

  Hodnotenie: 4.4

  Char-</div><p>the „/wp-content/uploads/2023/08/7381666194271-18″ src=“/wp-content/uploads/2023/08/7381666194271-18″-.jpg“ height=“382″ title=“Char-<br />Olej Výkon 580, 122x55x112 cm“></p><p>Oceľová mriežka, práškovo lakovaná. Gril na drevené uhlie má rozmery 55×48 cm. Voliteľný horný rošt na ohrievanie potravín. Ohnisko je výškovo nastaviteľné, aby sa teplo priblížilo alebo vzdialilo od potravín. Po stranách sú stoly a pod nimi ohnisko. Používatelia si pochvaľujú používateľsky prívetivý zásobník na drevené uhlie, ktorý je rozdelený na štyri priehradky. Tým sa zabezpečí, že sa teplo rovnomerne šíri a nerozlieva sa smerom nadol. Ak chcete zásuvku vyčistiť, jednoducho ju vyberte z grilu a vyprázdnite jej obsah. Vďaka tomu sa varný prístroj ľahko udržiava.</p><p>Gril sme si všimli vďaka nastaviteľným otvorom na prúdenie vzduchu v priestore na potraviny aj v ohnisku. Môžete presnejšie regulovať teplo a rýchlejšie ochladzovať jedlo, aby sa neprehrialo, ak sa žeravé uhlíky príliš rozpália. Na každej strane sú otočné ovládacie okienka, ktoré sú užitočné na varenie pri rôznych teplotách súčasne.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>dve úrovne varenia;</li><li>Vysoký dezén na kolesách;</li><li>zo zásuvky nevyletí popol;</li><li>ľahko použiteľná panvica na drevené uhlie.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>rukoväť veka nie je izolovaná;</li><li>nedá sa rozložiť, takže zaberá veľa miesta.</li></ul><h3>Weber One-Touch Original 57 cm</h3><p>Hodnotenie: 4.3</p><div style=Weber One-Touch Original 57 cm

  A tu je ďalší gril od spoločnosti Weber s okrúhlou miskou a úplne odnímateľným vekom. Varná doska je vyrobená z ocele a má kvalitný smaltovaný poťah. Ak sa steny čistia štetcom, farba sa nepoškodí, ale ak sa na mriežku narazí tvrdým predmetom, dôjde k jej odlupovaniu. Teplomer je integrovaný vo veku grilu. Model je upevnený na statíve s dvoma kolieskami a jednou opornou nohou. Priemer grilu 57 cm. Musíte variť vo výške 101 cm. Tri otvory na zachytávanie vzduchu a popola v spodnej časti misky. V recenziách sa majiteľom páči výrobok pre jeho bezpečné rukoväte a ľahký pohyb vďaka hmotnosti 13 kg.

  Tento gril sa dostal na zoznam najlepších vďaka patentovanej technológii One-Touch. Je vybavený tromi nožmi vo vnútri misy, ktoré jediným otočným pohybom odstránia všetky sadze. Sadze a popol prilepené na stenách idú priamo do popolníka. Vďaka tomu sa gril neskôr oveľa ľahšie čistí, najmä pri častom používaní.

  Výhody

  • Veľké kolesá na prepravu;
  • Izolovaná rukoväť;
  • veko visí na pánte;
  • je tu ohnisko.

  Nevýhody

  • otvorený systém zberu popola nie je bezpečný;
  • vysoká cena značkového príslušenstva;
  • po 2 rokoch používania sa vytvorí štiepka skloviny.

  Weber Go Anywhere, 43x31x41 cm

  Hodnotenie: 4.2

  Weber Go Anywhere, 43x31x41cm

  Recenziu uzatvára obdĺžnikový vonkajší gril s rozmermi 43x31x41 cm. Má jeden gril na drevené uhlie s rozmermi 40×25 cm. Dva regulátory prietoku vzduchu na veku umožňujú regulovať teplotu potravín, ale teplomer nie je na veku. Súčasťou je aj odkvapkávacia miska na zachytávanie popola a mriežka na umiestnenie uhlíkov priamo na gril. Pri pečení celého kurčaťa pomáha okrúhla misa, ktorá zachytáva tuk. Gril je založený na rúrkovom ráme z nehrdzavejúcej ocele. Spätná väzba od majiteľov sa páči hrubý kovový kryt a vysokokvalitný smaltovaný povlak. Veko má izolovanú rukoväť s chladičom, takže sa vám pri otváraní nezahrievajú ruky.

  Produkt sme zaradili do nášho zoznamu ako najlepší na kempovanie. Váži len 6 kg, takže sa dá na miesto grilovania prenášať pešo. Skladací stojan pomáha zmenšiť veľkosť zariadenia pri preprave.

  Výhody

  • izolovaná rukoväť;
  • nerezové nožičky;
  • prijateľná cena;
  • je možné nepriame vykurovanie;
  • Udrží teplo vďaka briketám až 6 hodín;
  • Dva regulátory prietoku vzduchu vo veku.

  Nevýhody

  • chýba teplomer;
  • spodný rošt na uhlie je ohýbateľný;
  • niektoré nemajú bočné rukoväte.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: