11 dokonalých receptov na tvarohový koláč

*Najlepšie podľa redakcie. Kritériá výberu. Tento materiál je subjektívny a nepredstavuje reklamu, ani predajnú ponuku. Pred kúpou by ste sa mali poradiť s výrobcom tvarohových koláčov.

Tvarohový koláč je pravdepodobne jedným z najobľúbenejších dezertov v našej krajine. Často objednané v reštauráciách alebo pripravené doma. Považuje sa za klasiku, bez ktorej si nemožno predstaviť žiadnu kaviarenskú ponuku. Prvá zmienka o dezerte pochádza z 5. storočia pred naším letopočtom od starogréckeho lekára. Počas svojej existencie získal tvarohový koláč mnoho rôznych variantov prípravy, naši odborníci vybrali najlepšie recepty.

Lifefact: ako sa vyhnúť prasklinám a hrudkám pri výrobe tvarohového koláča?

Jedným z najčastejších problémov tvarohového koláča je tvorba trhlín medzi vrstvami a hrudiek v náplni. Aby sa dezert nepokazil a čas v kuchyni nebol zbytočný, môžete si vybrať jednu z osvedčených možností:

 1. Varenie vo vodnom kúpeli.Potom vložte už vytvorené vrstvy do formy a zo všetkých strán a zospodu ju zabaľte fóliou. Potom ho upečte v rúre na plechu, ktorý bol predtým naplnený vodou.
 2. Ďalšia možnosť– Keď je tvarohový koláč hotový, musíte ho pred vybratím z formy nechať 15 minút pri izbovej teplote. Trvá to maximálne 120 minút. Posledným krokom je uloženie dezertu do chladničky.
 3. Teplota varenia.Tvarohový koláč je veľmi náročný dezert, preto mnohí odborníci odporúčajú piecť ho pri oveľa nižšej teplote, ako je štandardná (220 stupňov) – 163. Udržujte stále rovnakú teplotu.

5 najlepších tajomstiev tvarohového koláča

Zariadenie. V mnohých receptoch sa na prípravu tvarohovej náplne nevyžaduje kuchynský spotrebič. Podľa skúseností mnohých žien v domácnosti však šľahanie náplne pomocou kuchynského robota pomáha zabrániť heterogenite a robí zmes hladkou a rovnomernou.

 1. Základňa.Pred prípravou sa musíte rozhodnúť, aký typ dezertu chcete. V klasickej verzii sa napríklad používa syr Philadelfia, ktorý vytvára krémový dezert. Tento variant syra je však v našich obchodoch ťažko dostupný, takže môžete použiť akýkoľvek tvaroh. Tretím obľúbeným základom je tvaroh. Vďaka tejto zložke je vrstva náplne pevnejšia. Výber závisí výlučne od vašich preferencií.
 2. Forma. Mnohé ženy v domácnosti si pochvaľujú silikónové nádoby ako najpohodlnejšie a najjednoduchšie na čistenie. Ale keď ide o tak náročný dezert, ako je tvarohový koláč, určite je lepšie použiť delenú formu. Umožní vám rýchlo a ľahko oddeliť hotový koláč od okraja a nepokazí dokonalý okrúhly tvar.
 3. Správne krájanie. Ďalšie tajomstvo je známe len málokomu. Po podaní krásneho dezertu sa hostiteľky často stretávajú s problémami pri jeho krájaní – náplň sa môže prilepiť na nôž a doslova sa rozpadnúť. Existuje veľmi jednoduchý spôsob, ako sa tomuto problému vyhnúť – nôž vopred navlhčite vodou.
 4. Zložky.Rozdiely v zložkách používaných ako základ sme už popísali, ale teraz prejdime k všeobecnejším pravidlám. Aby bol tvarohový koláč dokonalý a rovnomerný, musíte ingrediencie miešať pri rovnakej teplote, najlepšie izbovej.

Najlepšie recepty na tvarohový koláč

NomináciamiestonázovHodnotenie
Hodnotenie najlepších receptov na tvarohový koláč1Lenivý rýchly tvarohový koláč5.0
2Newyorský tvarohový koláč4.9
3Aussie cheesecake recept4.8
4Tvarohový koláč so šľahačkou a kondenzovaným mliekom4.7
5Marshmallow cheesecake bez cukru4.6
6Trojitý čokoládový cheesecake4.5
7Tvarohový koláč s banánom bez pečenia4.4
8Karamelový tvarohový koláč s mandľami4.4
9Marshmallow cheesecake bez pečenia4.3
10Oreo tvarohový koláč4.3
11Tvarohový koláč Classic4.3

Rýchly lenivý tvarohový koláč

Hodnotenie: 5.0

Lenivý rýchly tvarohový koláč

Čas: 45 minút + 8 hodín v chladničke

Pre základňu:

 1. 200 g masla
 2. 100 g džemu/džemov/marmelády
 3. 250 g sušienok
 4. 20 ml vanilkového likéru
 5. 20 g vanilkového cukru

Na náplň:

 1. 400 g mascarpone
 2. 1 polievková lyžica. l cukor
 3. 200 ml dvojitej smotany
 4. 80 ml vody
 5. 10 g želatíny
 6. 2 žĺtky
 7. 100 g práškového cukru

Na dekoráciu:

 1. 250 g jahôd
 2. 1 šálka želé

Recept:

Na prípravu kôrky potrebujeme studené maslo, rozdrvené sušienky, cukor a likér. Je pohodlnejšie a rýchlejšie robiť to v kuchynskom robote, ale je možné to robiť aj ručne (pomocou valčeka). Dno tortovej formy vyložte papierom na pečenie a vyrovnajte ho do tvaru košíka. Potom ho vložte do chladničky.

Medzitým prejdite do hlavnej vrstvy. Začnite šľahaním žĺtkov s 1 lyžicou cukru. Samostatne vyšľahajte dvojitú smotanu a práškový cukor do tuha. Predtým do oboch zmesí pridajte mascarpone a vidličku.

Namočte želatínu na 15 minút do 80 ml vody a priveďte ju do varu (nevarte ju), potom ju ochlaďte na 40 stupňov. Vlejte ju do syrovej zmesi.

Koláč vyklopíme a potrieme ľahkou vrstvou džemu. Náplň rozotrite na vrch a uhlaďte. Dezert vložte na 2 hodiny do chladničky.

Po stuhnutí môžete tvarohový koláč ozdobiť plátkami čerstvých jahôd a naplniť želé – vyzerá vynikajúco. Opäť je potrebné dezert chladiť 6 hodín.

Newyorský tvarohový koláč

Hodnotenie: 4.9

Newyorský tvarohový koláč

Čas: 3 hodiny + 8 hodín v chladničke

Pre základňu:

 1. 350 g sušienok
 2. 200 g masla
 3. 50 g cukru

Na náplň:

 1. 1 kg syra Philly (alebo smotanového syra)
 2. 3 polievkové lyžice. L kukuričného škrobu
 3. 100 g kyslej smotany 20% tuku
 4. 250 g cukru
 5. 2 polievkové lyžice. L citrónovej šťavy
 6. 5 vajec
 7. 2 . 1 liter vanilkového extraktu
 8. 2 . L citrónovej kôry

Na vrchnú vrstvu:

 1. 2 polievkové lyžice. Múčny cukor
 2. 150 g kyslej smotany (20% tuku)
 3. 2 . Citrónová šťava

Na dekoráciu:

 1. ovocie, bobuľoviny
 2. lístky mäty

Recept:

Najprv rozpustite maslo na tekutú hmotu. Aby ste získali základ, musíte chlieb rozomlieť mixérom. Zmes zmiešajte, pridajte cukor a dôkladne premiešajte. Na dno formy dajte pergamenový papier vymastený maslom. Na dno a boky rozložte nakrájané sušienky a vrstvu uhlaďte. Základ pečte v rúre 10 minút pri teplote 175 stupňov, potom ho vyklopte a nechajte úplne vychladnúť pri izbovej teplote.

Potom prejdeme k náplni. Uistite sa, že všetky prísady majú izbovú teplotu. Pri nízkych otáčkach mixéra šľahajte syr (môžete použiť aj mixér alebo metličku), kým nie je mäkký a hladký. Postupne prilievajte cukor a stále jemne miešajte. Potom postupne pridajte kyslú smotanu a vajcia. Hotovú zmes nalejte na vrstvu sušienok a upečte. Prvých 10 minút nechajte piecť pri teplote 200 stupňov, potom teplotu znížte na 120 stupňov a nechajte piecť približne hodinu a pol.

Zároveň spustite vrchnú vrstvu. Na tento účel zmiešajte práškový cukor, kyslú smotanu a citrónovú šťavu.

Keď je tvarohový koláč hotový (pevné okraje a trasľavý stred), vypnite rúru a nechajte ju pol hodiny stáť, najprv so zatvorenými dvierkami, potom rovnaký čas s otvorenými dvierkami.

Približne po 1 hodine koláč vyberte a ešte horúci ho prelejte kyslou smotanou a nechajte vychladnúť na izbovú teplotu. Po vychladnutí dajte tvarohový koláč na 8 hodín do chladničky.

Posledným krokom je opatrné vybratie dezertu z formy bez poškodenia okrajov a pred podávaním ho ozdobte ovocím a bobuľovými plodmi.

Tvarohový koláč s austrálskym receptom

Hodnotenie: 4.8

Tvarohový koláč podľa austrálskeho receptu

Čas: 1 hodina + 5 hodín v chladničke

Pre základňu:

 1. 50 g ovsených sušienok
 2. 200 g čokolády

Na náplň:

 1. 400 g tvarohu (čím tučnejší, tým lepší)
 2. 1 polievková lyžica. l želatíny
 3. 1 vrecko vanilkového cukru
 4. 200 g masla
 5. 2 polievkové lyžice. 1 PL práškového cukru

Na vrchnú vrstvu:

 1. 50 g džemu

Recept:

Na prípravu spodnej vrstvy musíme vo vodnom kúpeli rozpustiť čokoládu a pridať ju k nasekaným sušienkam. Potom dno tortovej formy vyložte pergamenovým papierom, vymažte ho maslom a zmes vyformujte do tvaru kôrky. Vložte na hodinu do chladničky.

Pre hlavnú vrstvu budete potrebovať mixér. Tvaroh zmiešajte s mäkkým maslom a práškovým cukrom. Keď je hladká, pridajte vanilkový cukor a želatínu rozpustenú v horúcej vode. Potom vytvorte druhú vrstvu v samostatnej forme a vložte ju na 5 hodín do chladničky.

Keď obe nádoby dostatočne vychladnú, ponorte tvarohovú zmes na niekoľko sekúnd do vriacej vody a potom ju opatrne naneste na koláč.

Posledným krokom je potretie cheesecaku ovocným alebo bobuľovým džemom. Môžete tiež pridať roztopenú čokoládu.

Tvarohový koláč so smotanovým krémom a kondenzovaným mliečnym základom

Skóre : 4.7

Tvarohový koláč s tvarohovým základom a kondenzovaným mliekom

Čas: 30 minút + 8 hodín v chladničke

Pre základňu:

 1. 300 g roztopených sušienok s mliečnou príchuťou
 2. 150 gramov masla

Na náplň:

 1. 800 g tvarohu
 2. 500 ml kondenzovaného mlieka
 3. 6 vajec

Recept:

Na prípravu krehkého cesta musíme najprv rozpustiť maslo, potom pridať nasekané sušienky (pomocou mixéra alebo valčeka). V tomto recepte nepoužívajte tortovú formu, ale pevnú formu. Sušienkovú hmotu položte na dno.

Zvyšné ingrediencie (vajcia, tvaroh, kondenzované mlieko) rozmixujte mixérom na jemnú krémovú konzistenciu. Po dokončení nalejte hmotu na spodnú vrstvu a pečte v rúre pol hodiny pri teplote 200 stupňov. Znížte teplotu na 170 stupňov a nechajte cheesecake piecť približne 40 minút.

Potom nechajte dezert niekoľko hodín vychladnúť a potom ho nechajte dlho v chladničke (ideálne je 8 hodín, ale aj menej). Lahodný dezert pripravený!

Jablkový tvarohový koláč bez cukru „Fitness“

Hodnotenie: 4.6

Jablkový tvarohový koláč bez cukru

Čas: 1 hodina + 3 hodiny v chladničke

Pre základňu:

 1. 20 ml rastlinného oleja
 2. 50 g ovsených vločiek
 3. 30 g medu/cukru v prášku podľa chuti
 4. 25 g múky
 5. 20 g orechov

Na náplň:

 1. 700 g nízkotučného taveného mäkkého tvarohu
 2. 40 g topinamburského medu/syrupu
 3. 2 vajcia
 4. 1 vrecúško vanilky
 5. 200 g jabĺk

Recept:

Najprv si zoberieme ovsené vločky, pomelieme ich v mixéri alebo mlynčeku a ovsenú múku zmiešame s 25 g múky z receptu (ak chcete). Vlašské orechy nasekáme nahrubo a pridáme ich do zmesi spolu s rastlinným olejom a medom. Pre tých, ktorí nejedia med a strážia si postavu, môžete pridať sladidlo. Potom cesto rozotrite na dno a vytvorte kôrku.

Oddelene ošúpeme jablko, nakrájame ho na stredne veľké kúsky a „podusíme“ pod pokrievkou s medom alebo sirupom. Ovocie musí zmäknúť. Hotové nechajte pri izbovej teplote, kým nevychladnú.

Tvaroh rozmixujte mixérom s vanilkou a vajíčkami. Zmes by mala mať v budúcej náplni homogénnu konzistenciu. Vychladnuté jablká očistite a zmiešajte so základom zo syra ricotta. Výsledný krém rovnomerne rozotrite na spodnú vrstvu.

Tento tvarohový koláč pečte hodinu vo vodnom kúpeli (rúra na 160 stupňov) a na dne by mala byť nádoba s litrom horúcej vody. Mäkký stred a pevné okraje naznačujú, že dezert je hotový. Po upečení by ste mali tvarohový koláč najprv schladiť na izbovú teplotu a potom ho nechať v chladničke aspoň 3 hodiny. Na zdobenie možno použiť ovocie a práškový cukor alebo kakao.

Trojitý čokoládový cheesecake

Hodnotenie: 4.5

Trojitý čokoládový cheesecake

Čas: 3 hodiny + 6 hodín v chladničke

Pre základňu:

 1. 250 g čokoládových sušienok
 2. 150 g masla

Na náplň:

 1. 900 g smotanového syra/Filadelphia Cheese
 2. 4 vajcia
 3. 250 g cukru
 4. 200 g kyslej smotany (20 až 30 % tuku)
 5. 200 gramov horkej čokolády

Na ganache:

 1. 100 g horkej čokolády
 2. 60 ml smotany (20 až 35 % tuku) na základ

Recept:

V prvom kroku rozpustite maslo (je lepšie to urobiť vo vodnom kúpeli). Súčasne musíte pre základňu rozomlieť sušienky na stredne veľké omrvinky, do ktorých potom pridáte už rozpustené maslo. Potom všetko dobre premiešajte a vytvorte rovnomernú prvú vrstvu na dne tortovej formy. Základ pečte v rúre 10 minút pri teplote 170 stupňov. Po uplynutí času nechajte vrstvu pri izbovej teplote.

Prejdeme k príprave náplne. Najskôr musíme syr a kryštálový cukor vyšľahať mixérom, kým zmes nezíska krémovú konzistenciu. Potom pridajte jedno vajce po druhom, pokračujte v šľahaní a pridajte kyslú smotanu.

Dezertnú čokoládu rozpustíme zvlášť (vo vodnom kúpeli alebo v mikrovlnnej rúre po dobu dvoch minút) a nalejeme ju do nášho krému. Potom na základ, ktorý vychladol na izbovú teplotu, pripravte druhú vrstvu tvarohového koláča. Vráťte do rúry, tentoraz na 1 hodinu pri teplote 150 stupňov. Dôležité – na dne by mala byť umiestnená nádoba s vodou. Ak chcete zistiť, či je dezert hotový, poklepte na okraj. Ak reaguje len stred, cheesecake je hotový. Vypnite rúru a nechajte ju v nej ešte hodinu.

Keď dezert trochu vychladne, vložte ho do chladničky aspoň na šesť hodín. Nechajte ho odstáť cez noc, bude len lepší. Teraz pripravte polevu na vrch. Smotanu zohrejte, kým nezačne vrieť, pridajte nadrobno nasekanú čokoládu a dôkladne miešajte, kým zmes nebude homogénna. Posledným krokom je rozotrieť ganache na cheesecake. Potom ho vložte na ďalšiu polhodinu do chladničky a dezert bude hotový.

Tvarohový koláč s banánom bez pečenia

Skóre : 4.4

Tvarohový koláč s banánom bez pečenia

Čas: 40 minút + 3 hodiny v chladničke

Pre základňu:

 1. 200 g sušienok
 2. 100 g masla

Na náplň:

 1. 400 g tvarohu s vysokým obsahom tuku
 2. 150 ml prírodného jogurtu bez cukru
 3. 50 g cukru
 4. 300 g banánov
 5. Pridajte 100 ml vody
 6. 10 g instantnej želatíny

Na dekoráciu:

 1. 0,5 banánu
 2. lístky mäty

Recept:

Najprv rozdrvte sušienky na jemný prach pomocou mixéra alebo valčeka. Potom ho zmiešajte s maslom. Drobenku rozotrite na dno tortovej formy. Potom koláč vložte do chladničky a pripravte náplň.

Do želatíny pridajte vodu a nechajte ju napučať. Jogurt s cukrom, banánmi, jogurtom a tvarohom vyšľaháme v mixéri. Želatínu zahrejte na homogénnu konzistenciu (bez zrniek) a zmiešajte s predtým získanou zmesou. Nalejte ho na koláč a nechajte v chladničke 3 hodiny.

Po uplynutí času ozdobte tvarohový koláč plátkami banánu a lístkami mäty. Dobrú chuť!

Karamelový tvarohový koláč s mandľami

Hodnotenie: 4.4

Karamelový tvarohový koláč s mandľami

Čas: 1 hodina + 4 hodiny v chladničke

Pre základňu:

 1. 250 g sušienok
 2. 125 g masla

Na náplň:

 1. 40 g masla
 2. 750 g tvarohu
 3. 1,5 . 1 ryža želatíny
 4. 200 g hnedého cukru
 5. 1,5 polievkovej lyžice. l krém
 6. 1 pohár kondenzovaného mlieka

Na dekoráciu:

 1. mandľové lístky

Recept:

Plech vopred vymastite alebo vysypte pergamenom. Sušienky rozdrvte na drobky a spojte ich s rozpusteným maslom. Potom dôkladne premiešajte (ručne alebo mixérom). Hmotu natlačte na steny a dno tortovej formy, prikryte potravinárskou fóliou a nechajte pol hodiny v chladničke.

Želatínu namočte do smotany. Vezmite tvaroh a vyšľahajte ho metličkou alebo mixérom so 155 g cukru do hladka.

Samostatne zmiešajte kondenzované mlieko, 40 g masla a zvyšný cukor v hrnci na miernom ohni. Stále miešajte a zmes priveďte do varu. Miešajte 5 minút, aby sa vytvoril ľahký, jemný karamel.

Potom zmiešajte už vychladnutú želatínu s vyšľahanou syrovou zmesou a dobre premiešajte. Potom prilejte karamel a niekoľkokrát premiešajte, aby sa obe hmoty spojili, ale neboli homogénne.

Potom koláč potrieme plnkou a necháme 4 hodiny v chladničke. Na ozdobu odporúčame dezert posypať mandľovými lupienkami.

Marshmallow cheesecake bez pečenia

Hodnotenie: 4.3

Marshmallow cheesecake bez pečenia

Čas: 35 minút + 8 hodín v chladničke

Pre základňu:

 1. 3 . l kakaa
 2. 120 g masla
 3. 350 g sušienok

Na náplň:

 1. 400 g marshmallows
 2. 500 g mascarpone
 3. 300 g mlieka
 4. 4 . 3 l citrónovej šťavy

Na dekoráciu:

 1. 50 g sirupu (z akéhokoľvek bobuľového ovocia)
 2. pipeta

Recept:

Tak ako pri väčšine receptov na tvarohový koláč, aj tu je potrebné najskôr nasekať sušienky na jemné omrvinky. Môžete to urobiť pomocou mixéra, mlynčeka alebo kuchynského robota. Potom pridáme kakaový prášok a rozpustíme maslo, pridáme sušienky a dobre vymiesime. Potom vezmite formu (najlepšie pružinovú) a vytvorte prvú rovnomernú vrstvu na dne a bokoch. Potom ho vložte do chladničky na približne 20 minút.

Na náplň dajte do misky polovicu mascarpone a polovicu marmelády. Vložte ho na 2 minúty do mikrovlnnej rúry pri výkone 800 W. Potom pridajte polovicu mlieka s citrónovou šťavou a všetko dôkladne premiešajte. To isté zopakujte so zvyšnými prísadami v samostatnej miske, pričom obe hmoty spojte, aby sa krém ľahšie miešal. Nakoniec rovnomerne rozotrite plnku na koláč.

Teraz k dekoráciám. Vezmite kvapkadlo a hustý sirup z bobúľ a krúživým pohybom jemne po kvapkách ozdobte tvarohový koláč na vrchu. Potom prejdite špáradlom do stredu kvapiek bez toho, aby ste prerušili linku. Kvapky sa musia premeniť na srdiečka.

Po ozdobení nechajte dezert stáť v chladničke cez noc.

Oreo cheesecake

Hodnotenie: 4.3

Oreo cheesecake

Čas: 1 hodina + 6 hodín v chladničke

Pre základňu:

 1. 24 kusov. Sušienky Oreo
 2. 60 g masla

Na náplň:

 1. 10 ks. Sušienky Oreo
 2. 450 g smotanového syra/Philadelphia
 3. 100 g práškového cukru
 4. 450 g dvojitej smotany
 5. 10 g vanilkového cukru

Na dekoráciu:

 1. 4 sušienky Oreo

Recept:

V prvom kroku rozdrvte sušienky na drobky. Rozpustite maslo a zmiešajte ho s Oreo. Potom vytvorte krátku kôrku a nechajte ju 15 minút chladiť v chladničke.

Na hlavnú vrstvu je potrebné nakrájať alebo nalámať sušienky na veľké kúsky. Vezmite syr izbovej teploty a vyšľahajte ho v mixéri, potom pridajte vanilkový cukor a prášok a opäť použite mixér.

Samostatne vyšľahajte smotanu do tuhých vrchov (najlepšie z 33% tuku). Do syrovej zmesi pridáme vajcia a vymiesime. Posledným krokom pri príprave náplne je pridanie veľkých kúskov Oreo a položenie druhej vrstvy na korpus. Potom dezert zakryte potravinovou fóliou a nechajte ho v chladničke 6 hodín.

Zvyšné 4 lyžice sušienok rozdrvte na jemné omrvinky a ozdobte nimi hotový dezert.

Tvarohový koláč Classic

Hodnotenie: 4.3

Tvarohový koláč Classic

Čas: 3 hodiny + 8 hodín v chladničke

Pre základňu:

 1. 50 g cukru
 2. Pridajte 200 g sušienok
 3. 0,25 . 1 liter soli
 4. 5 polievkových lyžíc. l l masla

Na náplň:

 1. 1 000 g smotanového syra/Philadelphia
 2. 1 polievková lyžica. Citrónová šťava
 3. 4 vajcia
 4. 200 g kyslej smotany
 5. 200 g cukru
 6. 1 . lyžice citrónovej kôry

Recept:

Tento recept si vyžaduje predhriatie rúry na 180 stupňov. Pred pečením vymažte celý obvod tortovej formy maslom.

Rozdrvte sušienky, potom roztopte maslo. Potom tieto dve prísady zmiešajte spolu s cukrom a soľou. Všetko dobre premiešajte. Drobenku pevne pritlačte na okraj a dno formy a vložte na 15 minút do rúry. Po uplynutí tohto času nechajte koláč vychladnúť na izbovú teplotu.

V tomto momente musíme znížiť teplotu rúry na 150 stupňov.

Na náplň vyšľaháme syr, pomaly pridáme cukor, soľ a citrónovú kôru so šťavou. Pridajte kyslú smotanu a postupne zašľahajte jedno vajce za druhým. Pred vyliatím zmesi na tortu zabalíme formu do fólie, aby krém nevytiekol.

Dezert vložte do rúry na plech s vodou. Plnka musí byť do polovice výšky tortovej formy. Pri teplote 150 stupňov nechajte cheesecake piecť hodinu a 45 minút.

Keď je koláč hotový, vyberte ho z formy a nechajte ho 20 minút chladnúť. Posledným krokom je nechať ho v chladničke cez noc.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: