11 druhov najlepšej kávy do kávovaru

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny a nepredstavuje reklamu ani predajnú ponuku. Pred jeho kúpou by ste mali požiadať o odbornú radu.

Káva je univerzálny nápoj, ktorý sa dá pripraviť rôznymi spôsobmi, ale skutoční milovníci kávy ju pripravujú výlučne v karafe. Pri výbere zrnkovej kávy je však potrebné zohľadniť mnoho nuáns, aby ste získali chutný a aromatický nápoj. Odborníci z Expertology zostavili rebríček najlepších káv pre moriaka na základe viacerých dôležitých parametrov:

Odporúčanie na kávu

 1. Najdôležitejší je typ kávy.Obľúbené odrody – Arabica a Robusta. Najkvalitnejší a najbohatší nápoj sa získava z arabiky. Robusta má však aj svoje výhody, pretože jej dodáva horkosť a silu. Znalci exotiky dajú prednosť fazuli s čokoládovou alebo ovocnou príchuťou.
 2. Región pestovania kávymá tiež veľký význam a určuje chuť nápoja. Napríklad fazuľa pestovaná v Brazílii má čokoládovú a orechovú chuť, v Keni ovocný a vínny nádych, v Indonézii lízankovú kyslosť a aromatické korenie, na Kube trpký tabak a čokoládové tóny.
 3. Ďalšie kritérium pre výber lahodnej kávy do vašej karafypečenie. Tento proces určuje silu a vôňu nápoja. Rozlišuje sa medzi miernym, stredným a silným pečením. Pre tých, ktorí majú radi plnú chuť a horký záver, je správna druhá možnosť. A pre tých, ktorí majú radi jemnú praženicu, je lepšie zvoliť si jemnú alebo strednú praženicu.
 4. Pred kúpou kávy do mlynčeka na kávu je dôležité venovať pozornosť najmä nasledujúcim skutočnostiamvýrobca.Odborníci odporúčajú známu značku s certifikátom kvality a pozitívnou spätnou väzbou od zákazníkov.
 5. Prídavné látkydefinuje aj chuť. Teraz môžete nájsť všetky druhy kávy s príchuťou amaretta, kokosu, ovocia, vlašských orechov a ďalších. Väčšina prísad je však syntetická. Preto sa znalcom prírodnej kávy odporúča, aby tento druh nápoja obišli a pridali si korenie.
 6. Mletá kávaVeľmi rýchlo stráca svoju čerstvosť a chuť, preto je dôležité dbať na dátum výroby. Zrná je najlepšie kupovať na miestach, kde sa výrobok melie tesne pred balením a predajom. Rovnako dôležité je, aby obal kávy, ktorú možno variť v karafe, bol pevný. To pomáha zachovať jeho jedinečnú chuť a vôňu dlhšie.

Rebríček najlepších káv do vašej karafy

Nomináciamiestonázov výrobkucena za kg.
NAJLEPŠIE KÁVOVÉ ZRNÁ PRE MLYNČEK NA KÁVU1Brazília Sul de Minas1 509€
2Lavazza Qua
 • ta Oro
 • 980€
  3Illy stredne pražená2 936€
  4Kimbo Aroma Gold Arabica1 110€
  5Danesi Classic1 989€
  6

  a

   Arabica tmavá
  699€
  Najlepšia vopred namletá káva do kávovaru1Compagnia Dell‘ Arabica Jamaica Blue Mountain26 000
  2Illy Espresso stredne pražené2 720€
  3Lavazza Caffe Espresso1 370 €
  4

  a

   Klasické
  720€
  5Dezertný pohár Jardin870€

  Najlepšie kávové zrná do kanvice na kávu

  Brazília Sul de Minas

  Hodnotenie: 4.9

  Brazília Sul de Minas

  Brazil Sul de Minas z ruskej pražiarne Tasty Coffee. Výrobca praží zrná priamo na každú objednávku, čo pomáha zachovať a zvýrazniť chuť nápoja pri varení v karafe na maximum. Ak ste ešte neochutnali čerstvo praženú kávu, odporúčame vám, aby ste tak urobili čo najskôr. Rozdiel medzi kávou praženou pred viac ako dvoma mesiacmi je markantný. V komentároch k odrode používatelia uvádzajú vyváženú chuť s tónmi orechov a čokolády. Milovníkov kávy s mliekom poteší aj jemná kyslosť.

  Brazil Sul de Minas si môžete objednať v internetovom obchode pražiarne a pri objednávke v hodnote 600 Euro a viac vám bude objednávka doručená bezplatne.

  Výhody

  • Hodnotenie 82,5 podľa medzinárodného Q-graderu;
  • Čerstvá pečienka;
  • Skvelé otváranie pri varení v karafe;
  • Rozumná cena;
  • Doručenie zdarma.

  Nevýhody

  • Nápoj môže mať miernu kyslosť, ak nedodržíte recept alebo pomer kávy a vody.

  Lavazza Qua
 • ta Oro
 • Hodnotenie: 4.9

  Lavazza Qua<li></div><p>ta Oro“ src=“/wp-content/uploads/2023/11/76716666195681-6411.jpg“ height=“423″ title=“Lavazza Qua</p><li>ta Oro“><p>Na vrchole rebríčka je najlepšia talianska značka Lavazza, ktorú milujú ruskí spotrebitelia. Spoločnosť má mnoho pobočiek po celej Európe. Všetky výrobky sú certifikované ako ekologické a úradne schválené ako ekologické, pretože pri ich pestovaní sa nepoužívajú žiadne škodlivé hnojivá.</p><p>Qua</p><li>ta Oro je zmes 100 % zŕn Arabica z Brazílie a Strednej Ameriky. Zrná sa počas výroby stredne pražia. Jeho vôňa je bohatá na bobuľové a kvetinové tóny. Chuť sa vyznačuje ľahkou kyslosťou a horkosťou, medovými a sladovými tónmi, bohatou a dlhotrvajúcou dochuťou.<p>Podľa milovníkov kávy je Lavazza ideálna pre všetky typy kávovarov vrátane gejzírov a prekapávačov. Tiež Qua</p><li>ta Oro sa môže variť v kávovare. Nevýhodou výrobku je podľa zákazníkov jeho vysoká cena, ako aj skutočnosť, že vo výrobku sa niekedy nachádzajú malé kúsky plastu alebo kameňov. Približná cena za vákuové balenie Lavazza Qua<li>ta Oro (1 kg) – 1300 Euro.<h4>Výhody</h4><ul><li>Vyvážená chuť a vôňa;</li><li>Talianska výroba;</li><li>Balenie.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Cena nad priemerom.</li></ul><h3>Illy stredne pražená</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Illy stredne pražená

  Druhé miesto v rebríčku patrí káve do zásuvky na kadidlo s epickým názvom Illy. Značka, ktorá existuje od roku 1933, sa môže pochváliť slávnou „mono-arabicou“, špeciálnou zmesou a 9 druhmi arabiky. Stredne pražená káva Illy je etalónom dobrej kávy na celom svete. Nápoj má jemnú, zamatovú chuť s čokoládovými, karamelovými a ovocnými tónmi.

  Káva Illy do tlakového hrnca sa považuje za jednu z najlepších káv na svete, pretože výrobky prechádzajú 114 (!). Slávna talianska značka je tiež jedinou spoločnosťou, ktorá má dvojitú certifikáciu potvrdzujúcu, že spoločnosť spĺňa všetky svetové normy kvality. 250 g stredne praženej kávy v mlynčeku na kávu stojí od 640 gns.

  Výhody

  • Veľa pozitívnych recenzií;
  • Kvalitný výrobok;
  • Lahodná zaujímavá chuť;
  • Môže sa variť rôznymi spôsobmi.

  Chyby

  • Cena.

  Kimbo Aroma Gold Arabica

  Hodnotenie: 4.7

  KIMBO AROMA GOLD ARABICA

  Na treťom mieste v rebríčku najlepšej kávy pre moriaka je výrobok talianskej značky Kimbo, ktorá sa narodila v Neapole. Aroma Gold Arabica sa skladá z 80 % kávy Arabica a 20 % kávy Robusta. Zberá sa z najlepších plantáží v Kolumbii. Stupeň opečenia – stredný.

  Aroma Gold Arabica sa vyznačuje miernou silou a kyslosťou, sladkou chuťou a intenzívnou arómou. Podľa názoru mnohých milovníkov kávy je to najlepšia káva do vedra, pretože má lahodnú chuť tmavej čokolády a karamelu.

  Fanúšikovia kávových nápojov si všimli, že pri varení kávy Aroma Gold Arabica v kávovare vzniká pekná a hustá pena. Nevyznačuje sa však výraznou vôňou a je pomerne neutrálny. Hoci mnohí poznamenávajú, že Kimbo je dobrým základom pre espresso, ktoré sa dobre kombinuje s mliekom. Kimbo pre pivovar je zabalený v plechovke alebo vákuovom vrecku. Priemerná cena za 250g výrobku – 500 Euro.

  Výhody

  • Talianska kvalita;
  • Má karamelovo-čokoládový nádych.

  Nevýhody

  • Cena;
  • Nerovnomerné zrná rôznej veľkosti a farby;
  • Pražená fazuľa.

  Danesi Classic

  Hodnotenie: 4.6

  Danesi Classic

  Káva, ktorá sa vyrába v Ríme od roku 1905, je v našom rebríčku na štvrtom mieste. Je to klasická variácia talianskeho espressa. Produkt sa vyrába z fazule pestovanej v Guatemale a Brazílii. Kávové zrná tvoria z 90 % Arabica a z 10 % Robusta. Danesi Classic má zaoblenú, jasnú chuť. Je silná, ale jemná, s dlhotrvajúcou príchuťou. Je ideálny na prípravu cappuccina alebo espressa.

  Cena za 1 kg Danesi Classic – 2000 Euro. Zrná sú balené v ľahkom vákuovom obale s ventilom a červeným pruhom.

  Výhody

  • Má príjemnú chuť bez horkosti;
  • Drahá elitná káva;
  • Vyvážená, bohatá chuť.

  Nevýhody

  • Cena je nadpriemerná.

  a

   ig Arabica Dark

  Hodnotenie: 4.5

  Pa<ul></div><p>ig Arabica Dark“ src=“/wp-content/uploads/2023/11/31716666195681-8011.jpg“ height=“432″ title=“Pa</p><ul>ig Arabica Dark“><p>Na piatom mieste v našom hodnotení je káva pre moriaka od fínskej značky Pa</p><ul>Založené v roku 1876. Spočiatku sa spoločnosť špecializovala na predaj a dovoz kávy a iných výrobkov. V roku 1904 však Pauling začal pražiť kávu, ktorá sa časom stala jedným z najlepších a najdostupnejších produktov pre milovníkov hlbokého L.<p>Arabica Dark pre kávovar, tmavé pražené zrná. Nápoj má preto silnú arómu a výraznú chuť a je vhodný pre všetkých milovníkov silnej kávy. Zmes sa vyrába z kávových zŕn zo Strednej a Južnej Ameriky. Vďaka tmavému praženiu zanecháva káva Arabica Dark po vypití šálky dlhú príjemnú ovocnú dochuť. Pa</p><ul>Svojimi čokoládovými tónmi sa dobre vyníma v latte, cappuccine a espresse.<p>Podľa milovníkov hlbokých L je Arabica Dark najlepšou voľbou z hľadiska rozpočtu. Má však svoje nevýhody, nepríjemný obal a horkú príchuť. Nie menej ako 0 kofeínu.7%. Je tu ľahká kyslosť, môžete cítiť vysokú hustotu, o čom svedčí výskyt trvalého nasýtenia po vypití jednej šálky nápoja. Cena kilogramového balenia je od 1000 Euro.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>100% arabica;</li><li>Balenie;</li><li>Mäkká a krémová;</li><li>Rozpočtový variant.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Slabá, rýchlo vznikajúca pena;</li><li>Výrazná kyslosť.</li></ul><h2>Najlepšia vopred namletá káva do tlakového hrnca</h2><h3>Compagnia Dell‘ Arabica Jamaica Blue Mountain</h3><p>Skóre : 5.0</p><div style=Compagnia Dell' Arabica Jamaica Blue Mountain

  Šieste miesto v našom hodnotení patrí najexotickejšej a najvzácnejšej káve pre moriaka Jamaica Blue Mountain. Najlepšie fazule rastú vo vysokých horách východnej Jamajky. Cenená arabica sa do európskych krajín dováža od 18. storočia. Legendárna odroda, ktorú vyšľachtil guvernér Jamajky v roku 1725.

  Jamaican Blue Mountain – najlepší druh drahej kávy pre Turkov, ktorá sa vyrába v obmedzenom množstve. Ide o „čiernu kaviárovú kávu“, ktorá má neuveriteľnú chuť s nádychom čokolády a orieškov. Luxusný nápoj v karafe s ovocnou jemnosťou a ľahkou horkosťou. Dochuť pretrváva 6 hodín.

  Jamaica Blue Mountain sa považuje za elitný nápoj vďaka svojim špeciálnym pestovateľským vlastnostiam. Ručne zozbierané z najvyšších hôr. Plantáže sa nachádzajú na vrchole jamajských hôr vo výške viac ako 2000 m n. m. Na pestovanie fazule sa používajú len organické hnojivá – opadané lístie, čistenie obilia.

  Nadmorská výška vždy udržiava vysokú vlhkosť a nízku teplotu na plantáži. „Jamaican Blue Mountain“ dozrieva oveľa dlhšie ako iné druhy kávy, vďaka čomu zrná absorbujú prirodzené arómy. Jedinečnú chuť Compagnia Dell‘ vytvárajú aj dubové sudy, v ktorých sa zelené fazuľky skladujú a dovážajú.

  Pohár prémiovej mletej kávy na 1.5 kg – od 38000 Euro.

  Výhody

  • Vynikajúca výrazná chuť;
  • Nie je kyslý ani horký;
  • Vzácna odroda;
  • Kvalita;
  • Vákuové balenie.

  Nevýhody

  • Vysoké náklady.

  Illy Espresso stredne pražené

  Hodnotenie: 4.9

  Illy Espresso stredne pražené

  Na siedmom mieste v rebríčku je mletá káva pre liehovarníkov od známej značky Illy. Talianska spoločnosť je na európskom trhu mimoriadne vyhľadávaná, pretože jej technici neustále skúmajú spôsoby, ako zlepšiť vôňu svojich výrobkov.

  Kávové zrná na stredne pražené espresso pochádzajú z Brazílie, Etiópie, Kene, Kostariky. Vo všetkých týchto regiónoch má Illy vlastné laboratóriá, v ktorých pracujú skúsení šľachtitelia.

  Všetky suroviny prechádzajú počas výroby 4 úrovňami kontroly. Najlepšia káva Illy Espresso je zmesou rôznych druhov arabiky. Fazuľa sa podrobuje pomalému tepelnému spracovaniu a strednému praženiu, ktoré zachováva pôvodnú chuť talianskej značky.

  Spracované fazule sa balia do kovových plechoviek značky Illy, v ktorých je vzduch nahradený inertným plynom. Vďaka tomu majú fazule oveľa dlhšiu trvanlivosť.

  Espresso Illy obsahuje malé množstvo kofeínu, ale to nezhoršuje nápoj, ktorý je stále hladký a plný. Cena 250 g mletej kávy do kanvice môže dosiahnuť 1200 Euro.

  Výhody

  • 100% arabica;
  • Pohodlné a krásne balenie;
  • Príjemná chuť s miernou horkosťou.

  Nevýhody

  • Cena.

  Lavazza Caffe Espresso

  Hodnotenie: 4.8

  Lavazza Caffe Espresso

  Číslo osem je mletá káva pre tlakový kávovar Caffe Espresso od talianskej značky. História spoločnosti sa začala písať pred viac ako sto rokmi. Lavazza bola pôvodne malá predajňa potravín, ktorá sa postupne rozrástla na celosvetovú spoločnosť.

  Výrobky Lavazza majú jemnejšiu chuť s jemnou kyslosťou. Najobľúbenejšia talianska značka ponúka viac ako 15 druhov mletej kávy do tlakového hrnca s rôznym množstvom Arabiky alebo Robusty. Jedným z najobľúbenejších druhov je Caffe Espresso.

  Zákazníci tvrdia, že mletá káva Lavazza má konzistentnú kvalitu a výraznú a intenzívnu chuť. Priemerná cena 250g balenia najlepšej mletej kávy Caffe Espresso – do 500 Euro.

  Výhody

  • Fazuľa nie je prevarená;
  • Dobrý stredný mlynček;
  • Ovocná a kvetinová;
  • Dostupná cena.

  Chyby

  • Príliš horké.

  a

   ig Classic

  Hodnotenie: 4.7

  Pa<ul></div><p>ig Classic“ src=“/wp-content/uploads/2023/11/54916666195681-5211.jpg“ height=“450″ title=“Pa</p><ul>Classic“><p>Deviatym v poradí je klasická káva do tlakového hrnca, ktorú vyrába fínska spoločnosť Pa</p><ul>ig. Spoločnosť existuje už viac ako 140 rokov a posledných 25 rokov úspešne pôsobí na európskom trhu.<p>Charakteristické vlastnosti výrobkov Pa</p><ul>ig – bohatá vôňa, ľahké praženie, sila. Classic sa vyrába z etiópskej, kenskej alebo stredoamerickej arabiky. Ide o svetlú a koncentrovanú mletú kávu, z ktorej sa dá pripraviť dobré espresso.<p>Milovníci kávy si však všimli, že nápoj Pa</p><ul>Klasickému chýba pôvodná chuť. To sa však dá ľahko napraviť pridaním medu, korenia alebo dokonca cesnaku do voňavej kávy. Približná cena 250g balenia je 300 až 400 Euro.<h4>Výhody</h4><ul><li>Stredne mletá káva do kanvice na kávu;</li><li>Fóliový obal so zlatým rámom;</li><li>Chuť nápoja je jemná, bez výraznej horkosti a kyslosti.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Málo peny;</li><li>Príležitostne svetlé fazule;</li><li>Nízka nasýtenosť.</li></ul><h3>Dezertný pohár Jardin</h3><p>Hodnotenie: 4.4</p><div style=Dezertný pohár Jardin

  V neposlednom rade je to káva pre inkubátor, ktorú vyrába vo Švajčiarsku a v Rusku petrohradská spoločnosť Orimi Trade. Spoločnosť Jardin sa umiestnila v prvej päťke lídrov svetového trhu s kávou.

  Fazuľa Jardin sa dováža z Etiópie, Guatemaly, Ekvádoru, Kene alebo Kolumbie. Zmes Robusty a Arabiky. Jeho chuť je aromatická a zamatová, s ovocnými tónmi, medovými tónmi a príjemnou horkosťou.

  Nevýhody mletej kávy Jardin Dessert Cup – nadmerné praženie. Táto nevýhoda však prevažuje nad výhodným pomerom kvality a ceny. Cena 250 g mäkkého vákuového obalu je približne 300 Euro.

  Výhody

  • Prémiová káva za rozumnú cenu;
  • Sila;
  • Vzhľad balenia;
  • Rozumná cena.

  Nevýhody

  • Horká chuť;
  • Nízka chuť;
  • Rovnomerné brúsenie.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: