16 najlepších čajových vrecúšok

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Výberové kritériá. Tieto informácie sú subjektívne, nie sú určené ako reklama alebo sprievodca nákupom. Pred nákupom je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Moderný život prináša svoj vlastný rytmus. Nie vždy funguje doma alebo v kaviarni či reštaurácii. Mnoho ľudí je zavalených v kanceláriách a pije litre kávy. Zdravotne uvedomelí ľudia však dávajú prednosť čaju. Nápoj vo vrecku je skvelý spôsob, ako ušetriť čas a vychutnať si obľúbenú chuť.

Existujú informácie, že tento čaj je horší ako klasický listový čaj, ale odborníci tvrdia, že je to mýtus. Áno, existujú spoločnosti, ktoré predávajú výrobky nízkej kvality, ale je možné vybrať si rozumne a nájsť skvelé balenia nápojov.

Odborníci z Expertology ponúkajú hodnotenie a prehľad 16 najlepších značiek čaju vo vrecúškach, ktoré sú kvalitou porovnateľné s listovým čajom.

Obsah článku

Hodnotenie najlepších značiek čajových vrecúšok

Hodnoteniemiestonázov výrobkucena
Najlepšie vrecúška na čierny čaj1Hela
Profesionálne
 • čierny čaj
 • 667€
  2Čierny čaj a tymián Newby608€
  3Althaus Assam Meleng528€
  4Newby Earl Grey381€
  5Čaj Twinings Earl Grey338€
  6Greenfield Golden Ceylon282€
  7Richard Royal Ceylon313€
  8Ahmad Tea Eng
 • sh Čaj č.1
 • 279€
  9„Kytica Azercay226€
  Najlepší zelený čaj vo vreckách1Althaus Grand Pack Milk Oolong1330€
  2Hela
  Profesionálne
 • ne Green
 • 600€
  3Newby Marocké noci595€
  4Adley’s Organic FT „Granátové jablko a škorica424€
  5Newby Earl Green416€
  6Greenfield Flying Dragon225€
  7Niktea Assorti
  ight
  132€

  Najlepší čierny čaj vo vreckách

  Hela
  Profesionálne
 • čierny čaj
 • Hodnotenie: 4.9

  Hela</div><p> Profesionálne</p><li>ne Black Tea“ src=“/wp-content/uploads/2023/11/68516666195751-6516.jpg“ height=“400″ title=“Hela<div> Profesionálne<li>ne Black Tea“><p>Továreň sa zaoberá celým výrobným cyklom od pestovania, kontroly listov na plantáži, zberu, spracovania, fermentácie, balenia a vývozu. Hela</p><div> dodávané do viac ako štyridsiatich krajín. Kvalitu prísne kontroluje Srílanská čajová rada, čo potvrdzuje špeciálna značka na obale. Uplatňuje sa len so súhlasom správnej rady.<p>Výber zelených a čiernych čajov. Sortiment zahŕňa ovocný sortiment, nápoje s kúskami bobúľ a ovocia: tropický sau-sap, čerešňa, jahoda, malina, ananás, citrón, marakuja, broskyňa, mango, okvetné lístky ruže, vanilka a mnoho ďalších.</p><p>rofesionálne</p><li>ne Black Tea je čierny čaj bez akýchkoľvek prísad a balený so špeciálnymi filtrami. Výrobok, ktorý používajú, je ten najlepší, čo znamená, že ide o vysoko kvalitný balený nápoj. Každé vrecúško obsahuje dva gramy čaju, čo stačí na jednu šálku.<p>Má bohatú chuť s drevitými tónmi a ľahkou kvetinovou príchuťou. Pri varení získava zlatistú jantárovú farbu. Odporúčame všetkým milovníkom tradičného čierneho čaju. Sto vrecúšok v balení stojí 600 €.</p><h3>Čierny čaj a tymián Newby</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Čierny čaj a tymián Newby

  Britská značka je už dlho členom popredného svetového klubu výrobcov čaju. Výrobok sa skladuje a balí v závode v Kalkate v Indii. Výzvou pre pracovníkov na všetkých úrovniach je udržať kvalitu a čerstvosť čajových lístkov. Spoločnosť má na sklade viac ako 150 exkluzívnych odrôd.

  Špičkoví reštaurátori a päťhviezdičkové hotely ako Metropol, Radisson, Marriott a ďalšie si vybrali Newby. To má svoj dôvod, pretože čajové zmesi sú odborne a kreatívne vytvorené. Listy sa vyberajú na výrobu v správnom ročnom období. Viacvrstvový obal z hliníkovej fólie udržiava výrobok dlho čerstvý.

  Newby Black Tea and Thyme je bohatý čierny čaj s tymiánom, ktorý dodáva trpkosť a vôňu, s ľahkou príchuťou horských bylín. Po uvarení dáva jasne hnedú farbu. Odporúča sa piť tento čaj na zmiernenie únavy. Balenie 25 vrecúšok stojí 660 p.

  Althaus Assam Meleng

  Hodnotenie: 4.7

  Althaus Assam Meleng

  Spoločnosť ponúka nápoj prémiovej kvality, ktorý svojou bohatou chuťou poteší aj náročných zákazníkov. Kolekcia Althaus, vytvorená špeciálne pre špecializované čajovne a reštaurácie, obsahuje viac ako osemdesiat rôznych položiek. Výrobok vyberajú niektorí z najlepších nemeckých ti-teasters. Výroba a kontrola prebieha výlučne v Nemecku s použitím najmodernejších zariadení.

  Assam Meleng je tradičný indický sladový nápoj s hlbokou chuťou. Pikantný buket pozostáva z kvetinových a medových tónov. S cukrom, mliekom a ďalšími prísadami sa dokonale spája s trpkosťou nápoja. Po uvarení získa jantárovú farbu. Krabica s 20 vreckami stojí – 420 p.

  Čaj Althaus je balený vo filtračnom papieri. Grand Pack je celulózový filter so štvorcovým kartónovým štítkom na konci. Vrecká sú nezničiteľné aj pri vystavení vlhkosti, sú dokonale priepustné a spĺňajú svetové normy. Každé vrecko je určené na jedno použitie.

  Newby Earl Grey

  Hodnotenie: 4.6

  Newby Earl Grey

  Prémiový čaj od roku 2000 teší spotrebiteľov svojou vynikajúcou chuťou a rozmanitosťou príchutí. Rodinná továreň čerpá z bohatých skúseností z odvetvia od predchádzajúcich troch generácií. Vďaka špičkovej kvalite sa spoločnosť stala prémiovou medzinárodnou značkou s viac ako 250 odrodami čaju z popredných plantáží.

  Hlavným cieľom spoločnosti je ponúkať svojim zákazníkom vysokokvalitný čajový nápoj. Prísna kontrola sa vykonáva vo fáze zberu, spracovania aj dodávky. Balenie a skladovanie sa vykonáva v Kalkate. Listy sa zbierajú na jar a v lete. K dispozícii sú cejlónske, indické, čínske, kenské a nepálske čaje.

  Earl Grey od spoločnosti Newby je bohatý tradičný čaj s prírodnou arómou a bergamotovým olejom, ktorý dodáva ľahkú citrusovú chuť. Pri varení získava jasnú jantárovú farbu. Dochuť je jemná a pretrvávajúca. Balenie 25 vrecúšok stojí 540 rbl.

  Čaj Twinings Earl Grey

  Hodnotenie: 4.5

  Čaj Twinings Earl Grey

  Táto slávna anglická spoločnosť vyrába čaj už viac ako tristo rokov. V roku 1837 ho Viktória zaradila medzi oficiálnych dodávateľov kráľovského dvora. Spoločnosť predáva viac ako 200 druhov čaju vo viac ako sto krajinách. Všetky odrody majú vyváženú chuť a bohatú arómu. To sa dosiahne zmiešaním rôznych druhov nápoja. Vďaka tomu je spoločnosť uznávaným expertom na miešanie.

  Na Slovenská trh sa dodávajú tri základné kategórie čaju: klasický a ochutený čierny čaj, ako aj zelený čaj. Rozmanitosť odrôd umožňuje každému milovníkovi čaju nájsť dokonalú chuť a vychutnať si pravý anglický čaj.

  Najznámejším čajom spoločnosti je Earl Grey Tea. Čínsky čaj s bergamotovým olejom sa vyrába na objednávku Earla Greya od tridsiatych rokov. Trpkosť a ľahká dochuť poteší tých, ktorí dávajú prednosť tradičnému čaju vysokej kvality. Krabica s 25 vreckami stojí menej ako vyššie uvedené značky, a to 150 Euro.

  Greenfield Golden Ceylon

  Hodnotenie: 4.4

  Greenfield Golden Ceylon

  Niektoré čaje majú osobitný význam. Existujú už dlho, ale napriek vzniku ďalších sú stále žiadané. Miera chuti vyplývajúca z tradície, správneho spracovania listov a neustálej kontroly kvality. Tieto odrody zvýrazňujú krásu poltónov a nuáns, vďaka ktorým je ľahké ochutnať pôžitok obsiahnutý v šálke čaju.

  Čaj sa na Cejlóne začal pestovať až koncom 60. rokov, keď epidémia zdecimovala kávovníky, ktoré sa tu pestovali. Ukázalo sa, že ide o čaj, ktorý sa dokonale hodí pre hornatý terén a horúce podnebie ostrova. Čajovníky dnes pokrývajú všetky svahy a roviny, okrem tých, kde strmosť presahuje päťdesiat stupňov.

  Greenfield Golden Ceylon je jasná paleta jemných odtieňov korenistej chuti v kombinácii s plnou, rafinovanou vôňou, ktorá vás prinúti podľahnúť pokušeniu. Vôňa je jedinečná a naznačuje jej ušľachtilý pôvod. Balenie sto vrecúšok stojí 360pp.

  Richard Royal Ceylon

  Hodnotenie: 4.3

  Richard Royal Ceylon

  Richard, ktorý pochádza z 19. storočia, sa používal na výrobu čaju, ktorý sa potom dodával na kráľovský dvor. Od tých čias sa recepty nestratili a sú stále živé. Kráľovské zmesi boli ukryté v špeciálnych drevených truhliciach. Čajové kytice značky sú inšpirované anglickými tradíciami a každá z nich má svoju vlastnú rafinovanú chuť. Kombinácia odrôd, korenín a byliniek prekvapí svojou lahodnou chuťou.

  Royal Ceylon – majstrovské dielo kráľovskej čajovej zbierky. Ide o najkvalitnejší cejlónsky čierny čaj, ktorého lístky sa zbierajú na vysočine. Má jemné a jemne sladké tóny. Krabička so sto čajovými vrecúškami, z ktorých každé obsahuje dva gramy, stojí 280 miligramov.

  Ahmad Tea Eng
 • Čaj Nie.1
 • Hodnotenie: 4.2

  Ahmad Tea Eng<li></div><p>Čaj Nie.1″ src=“/wp-content/uploads/2023/11/50016666195751-6716.jpg“ height=“400″ title=“Ahmad Tea Eng</p><li>Čaj Nie.1″><p>Rodinná spoločnosť založená koncom osemdesiatych rokov v Spojenom kráľovstve. Sídlo a jeden z výrobných závodov sa nachádzajú v Hampshire v Southamptone. Britská značka vyrába nápoj výnimočnej kvality. Politika značky sa dodnes nemení – prvoradá je kvalita výroby vrátane obchodných ambícií. Majitelia a zamestnanci sústreďujú všetko svoje úsilie na vytváranie čajových zmesí, ktoré majú vynikajúcu chuť. Spoločnosť Ahmad Tea je riadnym členom Britskej čajovej asociácie a Britského čajového úradu.</p><p>Kytice tejto značky sa spájajú s Anglickom, jeho tradíciami, kultúrou, ako aj so spôsobom života skutočných Angličanov. Práve Angličania spopularizovali tento nápoj na Západe a vytvorili vzorec pre špeciálny čajový obrad.</p><p>Továrenskí robotníci sú pri výrobe nápoja v úžase, pretože čaj si vyžaduje jemný dotyk. Vo všetkých fázach sa vykonávajú prísne kontroly, aby sa zabezpečilo, že spotrebiteľ dostane kvalitný výrobok.</p><p>Čaj Eng</p><li>sh Čaj č.1 vhodné na dobrú a príjemnú konverzáciu kedykoľvek počas dňa. Zmes pozostáva zo zmesi exkluzívnych čiernych čajov so strednou silou. Po uvarení získava sýtu jantárovú farbu. Plná bergamotovej chuti. Balenie sto vreciek stojí 300 p.<h3>„Azercay Buket“</h3><p>Hodnotenie: 4.1</p><div style=

  Staroveký Východ je nielen jedinečným miestom ľudskej histórie, ale aj územím, kde sa pestuje lahodný čaj. Pred niečo vyše sto rokmi sa na úrodnej pôde Azerbajdžanu pestoval čaj. Azerbajdžanský nápoj bol počas sovietskych čias známy po celom svete. Kúpila sa v Ázii, Európe, ako aj v Afganistane, Mongolsku, Iráne, Sýrii, Bulharsku, Fínsku, Maďarsku, Poľsku. Azerbajdžan v osemdesiatych rokoch uspokojil viac ako desať percent dopytu 300 miliónov obyvateľov Sovietskeho zväzu.

  Azercay sa stal prvou národnou značkou čaju. V súčasnosti značka zahŕňa množstvo vysokokvalitných zmesí, ktoré vyhovujú rôznym chutiam a preferenciám.

  „Althaus Grand Pack Milk Oolong 9 je dôstojným pokračovateľom slávneho čaju s rovnakým názvom, ktorý sa vyvážal do ZSSR a ďalších krajín. Výrobok je hrubozrnná zmes Orange Pekoe (OPA). Spracovanie mladého čaju z veľkého listu umožňuje získať nápoj slušnej kvality. Žiarivá zlatistá farba a jemná chuť spolu s kyselinkou dodávajú pokoj. Balenie 25 vrecúšok stojí len 85 p.

  Najlepší zelený čaj vo vreckách

  Althaus Grand Pack Milk Oolong

  Hodnotenie: 4.9

  Althaus Grand Pack Milk Oolong

  Táto nemecká značka je symbolom tradície kvality, vďaka čomu je jednou z prvých na svete. Najlepšie odrody sa dodávajú priamo z popredných regiónov do Nemecka. Konečná fáza spracovania sa vykonáva vo veľkých továrňach. Prísne kontroly zabezpečujú úplný súlad s predpismi EÚ vrátane Slovenskách predpisov.

  Kolekcia Althaus, ktorá vznikla v Brémach, je zásluhou jedného z popredných ti-teasterov v Nemecku, Ralfa Janeka. Má za sebou osemnásť rokov skúseností v tomto odvetví. Veľký vplyv na Ralpha mala komunikácia s najväčšími obchodníkmi s čajom. Janek opakovane využíva celosvetové skúsenosti pri vytváraní zmesí, jedinečných vôní, ako aj pri výbere špeciálnych kolekcií pre čajovne a reštaurácie.

  Ingrediencie pre Althaus sa zbierajú z renomovaných plantáží. Sušený čaj sa potom zabalí do vreciek a naplní inertným plynom, vďaka čomu zostane produkt zachovaný tri roky.

  Althaus Milk Oolong je čínsky oolong s hlbokou chuťou a príjemnou mliečnou a karamelovou príchuťou. Filtre na varenie nie sú malé, takže listy plne rozvinú svoju chuť. Krabica s dvadsiatimi vreckami stojí 1300 r.

  Hela
  Profesionálne
 • ne Green
 • Hodnotenie: 4.8

  Hela</div><p> Profesionálne</p><li>ne Green“ src=“/wp-content/uploads/2023/11/75616666195751-2716.jpg“ height=“400″ title=“Hela<div> Profesionálne<li>ne zelená“><p>Zelený čaj je užitočný, pretože obsahuje tri látky: teanín, kofeín a katechín. Ten má antioxidačný účinok. Jeho antioxidačná aktivita je podstatne silnejšia ako napríklad u vitamínu C. Aby ste dosiahli vyššiu účinnosť, musíte denne získať 570 mg tejto látky, čo je možné, ak pijete kvalitný zelený čaj každý deň. Pravý čaj obsahuje približne 50 mg L-theanínu na šálku. Po 3 až 4 šálkach sa budete cítiť pokojnejší, energickejší a spokojnejší.</p><p>Určiť, či je čaj bohatý na L-theanín, je jednoduché. Ochutnajte ho bez cukru alebo iných prísad. Ak prevláda silná horká chuť, nápoj nie je zdravý a môže byť zdraviu škodlivý. Ak je horkosť jemná a v dochuti prechádza do ľahkej sladkosti, potom je v čaji dostatok L-theanínu.</p><p>rofesionálne</p><li>ne Green je nápoj zo srílanskej vysočiny, balený do špeciálnych papierových filtrov. Jeho jemná kvetinová chuť s náznakom kyslosti osloví ľudí, ktorí si chcú oddýchnuť po hektickom dni. Pri varení získava svetlú medovú farbu. Balenie sto čajových vrecúšok stojí 600 ppm.<h3>Newby Marocké noci</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=Newby Marocké noci

  Spoločnosť s vlastným skladom a baliacim zariadením vyrába nápoj najvyššej kvality. Tento produkt Newby sa vyznačuje prírodným zložením bez umelých prísad. Výroba prebieha v Kalkate a tento región je považovaný za jeden z najchutnejších čajov.

  Táto značka má na konte obrovské množstvo titulov, ktoré boli v histórii anglického GTA najviac ocenené. Spoločnosť získala viac ako päť zlatých ocenení za sebou, spolu 65. Newby tiež získal tridsaťštyri ocenení z roku 2011 na prestížnom North American Tea Championship.

  Moroccan Nights je zelený čaj s mätovou príchuťou. Tradične sa marockí hostia pohostia nápojom s výraznou mätovou príchuťou. Spoločnosť Newby vzdáva hold tomuto čajovému rituálu a ponúka zmes, ktorá harmonicky spája zelený čaj a aromatické lístky marockej mäty. Krabica s 25 vreckami stojí 530 r.

  Newby’s Organic FT „Granátové jablko a škorica

  Hodnotenie: 4.6

  </div><p>Adley’s Organic FT Granátové jablko a škorica“ src=“/wp-content/uploads/2023/11/11516666195751-6616.jpg“ height=“400″ title=“<br />adley’s Organic FT Granátové jablko a škorica</p><p>Organický čaj z <br />Adley’s je certifikovaný výrobok vysokej kvality. Chute odrážajú súčasné chuťové trendy. Čaj je balený do špeciálnych tepelne uzatvárateľných filtrov na lúhovanie, čo zaručuje zachovanie chuti. Príjemným bonusom pre ekologicky zmýšľajúcich ľudí je recyklovateľnosť obalu, pretože na ňom nie je plastová fólia.</p><p>Organic FT Granátové jablko a škorica je zelený čaj s výraznou škoricovou príchuťou. Obsahuje iba prírodné zložky: 91,25 % čaju, 3 % arómy granátového jablka, 3,75 % kúskov škorice a 2 % arómy škorice. Vyrobené v Holandsku. Krabica s 25 vreckami stojí 420 p.</p><h3>Newby Earl Green</h3><p>Hodnotenie: 4.5</p><div style=Newby Earl Green

  Čiastočne fermentovaný sa potom napustí bergamotovým olejom, aby sa rozvinula jeho bohatá korenistá a citrusová chuť. V bukete sa objavujú aj tóny bylín a kvetov, ktoré sú jasne viditeľné v dochuti. Zelený čaj s optimálnou silou a voňavou, sladkou arómou s podtónom bergamotu.

  Skvelé pre každú dennú dobu, pretože osviežuje, tonizuje a zmierňuje únavu. Zelený čaj odporúčame piť najmä v horúcom počasí, pretože dokonale uhasí smäd. Newby Earl Green je balený vo vrecúškach, z ktorých každé obsahuje dva gramy produktu. Balenie 25 vrecúšok stojí 420pp.

  Greenfield Flying Dragon

  Hodnotenie: 4.4

  Greenfield Flying Dragon

  Zelený čaj má na rozdiel od čierneho čaju, ktorý Európania tak milujú, starobylú históriu. Historici odhadujú vek lietajúceho draka na približne dvetisíc rokov, ale legenda hovorí, že je starý najmenej päť storočí. Za tak dlhé obdobie dosiahla kultúra pestovania kríkov a spracovania listov nové rozmery.

  Každá čínska provincia je známa svojimi vlastnými odrodami, ale medzi touto veľkou rozmanitosťou sú aj také, ktoré získali svetovú slávu, ako napríklad Greenfield Flying Dragon – čaj z provincie Hunan.

  Krajina je ideálna pre čajovníky: nadmorská výška, vlastnosti pôdy a podnebie vytvárajú kombináciu, ktorá je ideálna na pestovanie čaju. Listy, ktoré sa zbierajú v nadmorskej výške viac ako tisíc metrov, dodávajú nápoju zvláštnu chuť. Tam rastú malé a jemné lístky, ktoré sa po spracovaní zmenia na jemné čaje, ktoré sa balia do filtrov na varenie.

  Plantážny čaj nadväzuje na tisícročnú tradíciu čínskeho zeleného čaju. Flying Dragon dodáva energiu, osviežuje a má blahodarný vplyv na organizmus a celkovú pohodu. Má jemnú chuť a jemnú kvetinovú vôňu. Po uvarení získava žltkastú farbu. Krabica so 100 čajovými vrecúškami stojí 225 p.

  Niktea Assorti
  ight

  Hodnotenie: 4.3

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: