17 najlepších výrobcov klobás

*Prehľad najlepších od redaktora. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom je potrebná konzultácia s odborníkom.

Napriek diskusiám o nebezpečnosti spracovaných mäsových výrobkov kvôli nebezpečným zložkám patria údeniny medzi päť najobľúbenejších potravín. Výrobcovia ponúkajú mnoho odrôd s rôznymi chuťami a cenami. Redakcia Expertology sa odvolávala na protokoly o kvalite spoločností Roscontrol a Roskachestvo a zoradila produkty, ktoré získali vysoké hodnotenie od expertov.

Čo ukázali testy??

Výber mäsových výrobkov je pestrý. Ich kvalita však vyvoláva mnoho otázok. Histologické analýzy prípravkov vyvrátili mýty o papieri, sóji, zatúlanej živočíšnej DNA, nebezpečných prísadách, ktoré spôsobujú rakovinu. Mikroštrukturálna analýza odhalila percentuálny podiel svaloviny, spojivového a tukového tkaniva, fragmentov šliach, obsahu bielkovín a tuku. V niektorých údených mäsových výrobkoch odborníci našli kuracie mäso, ktoré nie je uvedené v štandardnej karte technických údajov. Na obranu výrobcov treba povedať, že na etiketu nenapísali „GOST“, ale „TU“.

Vyhradzujú si právo pridávať povolené zložky. V tomto prípade ide o exkluzívne zloženie, ktoré výrobok zlacňuje a dodáva mu špecifickú chuť. Ak príslušné výrobky obsahujú prídavné látky, ktoré viažu vodu, zadržiavajú vodu alebo pridávajú bielkoviny (polysacharidové komplexy, guma, dextríny, inulín, fosfáty alebo karagenany), nemajú nárok na označenie Roskachequality.

3 tipy na výber

Mäsové výrobky s rovnakým názvom môžu mať rôzne zloženie. Pri kúpe venujte pozornosť vonkajšiemu vzhľadu. Kvalitný francúzsky chlieb má suchý povrch bez chýb alebo mletého mäsa. Umelé alebo prírodné črevo pevne priľne k mäsovej zmesi, v ktorej sú rovnomerne rozložené škvrny a korenie. Odstráni sa, ak nie sú splnené podmienky skladovania. Spotrebitelia majú v každom prípade právo požadovať certifikát potvrdzujúci mikrobiologickú bezpečnosť výrobkov.

Štúdium zloženia

Prvou zložkou je vždy percentuálny podiel mäsa, nie tuku, vody alebo prídavných látok. V nekvalitných salámach bezohľadní výrobcovia často používajú masu kostí so zvyškami vlákien, ktorá sa mení na kašu. Vložte škrob a stabilizátory štruktúry, aby sa spojili. Rez odhaľuje heterogenitu náplne. Pri farbení hematoxylínom a eozínom sú v laboratóriu okamžite viditeľné tmavé fialové škvrny.

Otestujte kvalitu doma

Na zistenie prítomnosti škrobu stačí kvapka jódu na plátku. Modré sfarbenie označuje obsah prášku viažuceho vlhkosť. Fuchsín, repnú šťavu a iné pigmenty nie je ťažké experimentálne zistiť, pretože vriaca voda sa sfarbí charakteristickou farbou.

Čo ukázal laboratórny test?

Mäsové výrobky testované na 70 bezpečnostných položiek na nedostatok:

 1. liekov;
 2. geneticky modifikované suroviny;
 3. patogénnej mikroflóry;
 4. ťažké kovy a rádionuklidy.

V dôsledku toho sme identifikovali niekoľko značiek, ktoré sú v súlade s GOST a v mnohých ohľadoch predbiehajú normy Roskatchestvo.

17 najlepších výrobcov klobás

NomináciaUmiestnenieNázovHodnotenie
Najlepšia varená klobása1Wellcome5.0
2DYMOV4.9
3Okrina4.8
4Pletenie4.7
5Rublevsky4.6
Blizhnyie Gorki4.5
Najlepšia varená údená klobása1Wellcome5.0
2Lahôdky Ramensky4.9
3Bakhrushin4.8
Najlepšia údená klobása1ChuťWill5.0
2Miratorg4.9
3Rublevsky4.8
Najlepšie ceviche1Velcom5.0
2Najbližšie diapozitívy4.9
3Klinskiy4.8
Najlepšie suché klobásy1DYMOV5.0
2Velcom4.9

Najlepšia varená klobása

Slávne odrody boli vynájdené už v 30. rokoch 20. storočia. Dnes sa naďalej vyrábajú podľa starých technologických schém predpísaných v GOST z mletého mäsa. Kuracie mäso a sójové bielkoviny nie sú v klasickom recepte povolené. V závislosti od receptúry pridávajú závody jazyky, slaninu, mlieko, zmesi korenia, zvýrazňovače chuti, dusitan sodný (E250) na farbenie a fosfáty v prísne kontrolovaných množstvách. Tie si zachovávajú vlhkosť, aby si zachovali šťavnatosť a mäkkosť. Mäso sa pomelie a uvarí pri teplote 80 stupňov. Medzi varenými klobásami bez škvŕn z hľadiska chuti rozlišujú „Doktorskaya“, „Dairy“, s pridanými kúskami tuku a mäsa – „Lyubitelskaya“, „Ostankinskaya“.

Velcom

Hodnotenie: 5.0

Wellcome

Spoločnosť vyrába bezsójové výrobky z kvalitného mäsa so slaninou, pričom si nárokuje označenie kvality. Po histologickom vyšetrení sa nenašli žiadne stopy antibiotík. Stopy pesticídov a iných prímesí (dusitanovej soli atď.)..) nevybočujú z noriem. Zloženie: mliečne a živočíšne bielkoviny, vaječný prášok, regulátory kyslosti, zvýrazňovač chuti, stabilizátor, prírodné arómy a koreniny: horčičné semienka, kardamón a iné. Napriek tomu, že komisia odborníkov potvrdila jeho kvalitu, po ochutnaní znížila organoleptické výsledky. Zaznamenali príjemnú mäsovú chuť a jemnú vôňu muškátového orieška, ale nevyjadrenú vôňu iných korenín.

Výhody

 • vysokú výživovú hodnotu;
 • Rovnomerná ružová farba;
 • pružná konzistencia;
 • Žiadne škodlivé prísady.

Nevýhody

 • slabá vôňa.

DYMOV

Hodnotenie: 4.9

DYMOV

Výrobky mäsokombinátu patria k najobľúbenejším v krajine. Spoločnosť ich dodáva do najväčších obchodných reťazcov a predajní potravín. Štvrtý chov hovädzieho dobytka spustený v roku 2020 umožňuje spoločnosti Dymov vyrábať prírodné mäsové výrobky najvyššej kvality. Potvrdzujú to odborníci, kontrolné orgány a dopyt spotrebiteľov. Varené klobásy kategórie A vyrobené v súlade s GOST R 52196-2017, účinné od januára 2021. Výrobca dodržiava pravidlá balenia, označovania, skladovania, zabezpečenia kvality a bezpečnosti potravín.

Klobása s homogénnou štruktúrou a rovnomerným sfarbením má jemnú chuť a miernu slanosť. Vhodné pre diétnu a detskú výživu, studené a teplé jedlá. Obsahuje mleté hovädzie mäso, chudé bravčové mäso, melanžu, mlieko. Na reguláciu kyslosti – pyrofosforečnan sodný; na zvýraznenie chuti – glutaman sodný, korenie, muškátový oriešok; na farbenie – fixátor farby. Zadržiavanie vlhkosti polyfosforečnan draselný.

Výhody

 • suchý povrch;
 • neboli zistené žiadne nezdravé zložky;
 • Na obale nie sú žiadne zavádzajúce informácie;
 • Výživová hodnota zodpovedá deklarovanej hodnote;
 • produkty získali vysoké hodnotenie od odborníkov Roskachestvo.

Nevýhody

 • 18 % menej ako je uvedené, percentuálny obsah tuku.

Okrena

Hodnotenie: 4.8

Okrina

Bogorodský závod na spracovanie mäsa vyrába mleté bravčové a hovädzie mäso. Je najmladším podnikom v Moskovskej oblasti, funguje od roku 2006. Výsledky testov potvrdili kvalitu mliečnej salámy v umelom čreve, ktorá spĺňa požiadavky štátnej normy. Bez antibiotík, dusitanovej soli alebo iných zdraviu škodlivých prísad. Obsahuje malé množstvo glutamanu sodného. Analýza nezistila žiadne častice kostí alebo chrupaviek, hydinových koží alebo slizníc. Výrobok bol testovaný nezávislým laboratóriom a získal značku kvality.

Výhody

 • obsahuje bielkoviny a tuky v potrebnom množstve;
 • Má dobré organoleptické vlastnosti zodpovedajúce norme GOST R 52196-2017;
 • Informácie na obale sú spoľahlivé;
 • Nebola zistená žiadna cudzia DNA, žiadne GMO;
 • Bez farbív, zahusťovadiel, konzervačných látok a nebezpečných baktérií.

Nevýhody

 • Hodnoty výživovej hodnoty sa líšia od hodnôt uvedených na etikete: bielkovín je o 11 % viac, tukov o 24 % menej, ako je uvedené na etikete.

Pletenie

Hodnotenie: 4.7

Pletenie

TM vyrába „Doktorskú“ kategórie A s nízkym obsahom svalového tkaniva a homogénnou konzistenciou bez škvŕn. Vzorky sa testovali na neprítomnosť dusičnanov, rádionuklidov a ťažkých kovov atď. Soli kyseliny benzoovej a sorbovej, farbivá: tartrazín, ponceau, indigokarmín vykazovali negatívny výsledok. Zvyšková aktivita kyslej fosfatázy, ktorá ovplyvňuje kvalitu tepelného spracovania mletého mäsa, je normálna. Mikrobiologické parametre, obsah fosfátov, hmotnostný podiel bielkovín a tukov spĺňajú normy. To znamená, že sa do potravín nepridávajú žiadne prídavné látky na zvýraznenie chuti, škrob na zvýšenie viskozity alebo prírodné želírujúce činidlo, karagenan na stabilizáciu štruktúry.

Výhody

 • Výrobok neobsahuje DNA hydiny, domácich zvierat, cudzie zložky;
 • Mikrobiologicky bezpečné;
 • získala vysoké organoleptické hodnotenie;
 • Čistá hmotnosť zodpovedá deklarovanej hodnote.

Nevýhody

 • Boli zistené stopy antibiotika benzylpenicilínu.

Rublevsky

Hodnotenie: 4.6

Rublevsky

Kvalita surovín je hlavným faktorom chuti. Doktorská, Ľubitelská, Ľubitel’naja sekaná v bielku a celofáne sa vyrába zo zmiešaného chladeného mletého mäsa s prídavkom mliečnych bielkovín a vaječnej melanže. Chuť dodáva zmes korenia pozostávajúca z muškátového orieška, sezamu, horčice, zeleru, glutamanu sodného. Výrobca používa aj kyselinu askorbovú, prírodný šípkový pigment, fixátor farby, alginát sodný ako zahusťovadlo a regulátor kyslosti. Podľa fyzikálno-chemických parametrov sú mäsové výrobky v súlade s normami TR TS 034/2013.

Výhody

 • obsahujú optimálny podiel bielkovín a tukov na 100 g;
 • Bez GMO alebo sóje a bez potenciálne nebezpečných konzervačných látok;
 • Stopy antibiotík, stroncia a cézia;
 • patogénne mikroorganizmy: E. coli a Staphylococcus aureus
 • Presné informácie na obale.

Nevýhody

 • Vysoký obsah vlhkosti a bielkovín spojivového tkaniva.

Blízke okolie Gorki

Hodnotenie: 4.5

Stredné kopce

Kurský závod na spracovanie mäsa vyrába klobásy zo špičkového mäsa. Spoločnosť vďačí za svoju dobrú kvalitu uzavretému výrobnému cyklu. Na vlastnej farme v Dmitrovej Gore pestuje ekologické krmivo a pripravuje mäsové výrobky v súlade s poľnohospodárskymi tradíciami. Závod nemá žiadne protipóly v oblasti a zariadení a denne spracuje 500 ton mäsa. Tóny lahôdkarských výrobkov v umelých črevách a vákuových obaloch vyrobených podľa rôznych receptúr. „Doktorská“ obsahuje mleté hovädzie a bravčové mäso, sušené mlieko, vaječnú melanž, stabilizátor, regulátor kyslosti, antioxidanty, maltodextrín, extrakty korenia. Testovacie protokoly pre výrobky kategórie A vykazujú stopy horčice, orechov.

Výhody

 • Žiadne nebezpečné zložky a žiadne stopy antibiotík;
 • Počet mikroorganizmov (CMAF NM) je v rámci prípustných limitov;
 • Výrobok je nízkotučný a mierne slaný;
 • Má príjemnú chuť.
 • nesprávne označenie;

Nevýhody

 • Zistili sa nízke hladiny sójových bielkovín a karagenanu.

Najlepšia údená klobása

Varenie serovelatu sa začalo v 16. storočí. Princíp spočíval v ohrievaní mäsa vriacou vodou. Dnes pochúťka na ceste na trh prechádza dlhým technologickým procesom. Pripravené mleté mäso sa uchováva 2 dni, opakovane sa prechádza cez mriežku s korením a kúskami slaniny. Hmota sa potom vyúdi, uvarí a opäť vyúdi. Na konci procesu je výsledkom ceviche bordovej farby s kúskami tuku, lahodnou vôňou korenia a aromatického dymu. Na rozdiel od vareného mäsa má zrnitú štruktúru. Podľa GOST (štátna norma) obsahujú 25 % chudého hovädzieho mäsa, rovnaké množstvo chudého hovädzieho mäsa a 50 % tučného bravčového mäsa.

Velcom

Hodnotenie: 5.0

Velcom

Výrobca vyrába serovelat kategórie A v umelom obale od roku 2004 v Istrinskom regióne bez rastlinných bielkovín alebo GMO. Chuť už dlho oceňujú odborníci, ktorí zaznamenali kvalitu s oceneniami. Zloženie klobásy: živé celé mäso, vaječná melanž, sušené odstredené mlieko, kardamón/orieškový oriešok, ktorý dodáva mierne pikantnú chuť. Analýza odhalila antioxidant a antioxidant zabraňujúci zmene zápachu; z ďalších organoleptických ukazovateľov – zvýrazňovač chuti. Všetky prísady sú povolené podľa normy GOST 18236-85. Prirodzenosť výrobku možno posúdiť podľa skrátenej doby trvanlivosti – 10 dní. Červený ryžový pigment a karmín sa použili pre farebnosť. Delikatesa je uznávaná kvalita podľa hlavných ukazovateľov.

Výhody

 • preukázaná mikrobiologická bezpečnosť;
 • správny pomer bielkovín a tukov;
 • bohatú chuť mäsa;
 • bez škrobu a syntetických zahusťovadiel, antibiotík a insekticídov
 • minimálna karcinogenita;
 • správne uvedená hmotnosť a zloženie.

Nevýhody

 • Slabo ochutené korením;
 • Chuť, ktorá nie je typická pre serovalent.

Lahôdky Ramensky

Hodnotenie: 4.9

Lahôdky Ramensky

Závod na spracovanie mäsa Ramensky vyrába chladený koňak Servelat so zrnitou štruktúrou. Trieda B, obsahujúca 60-80 % svalových vlákien hovädzieho alebo bravčového mäsa. Obsahuje slaninu, čerstvý cesnak, zmes korenia, koňak. Zmes korenín, korenia a alkoholu dodáva rafinovanú chuť. Podľa analýzy je množstvo karcinogénov vznikajúcich počas fajčenia v normálnych medziach.

Výhody

 • Klobása sa vyrába podľa GOST z farmárskych surovín;
 • spĺňa požiadavky mikrobiologickej bezpečnosti;
 • má nízky obsah chloridu sodného;
 • Dobre kombinuje korenie;
 • Žiadne pochybné prísady.

Nevýhody

 • zloženie klobásy je nesprávne;
 • 24 % pod štandardným hmotnostným podielom vlhkosti;
 • O 15 % nižší obsah kalórií.

Bakhrushin

Hodnotenie: 4.8

Bakhrushin

Spoločnosť ponúka „fínske“, „obilné“, „švajčiarske“ serepetičky s brusnicami a vlašskými orechmi, vyrobené klasickou technológiou. Tieto výrobky sú štrukturálne, pretože namiesto mletého mäsa sa používa mleté mäso, ktoré vytvára charakteristický vzor rezu. Poloudené pochúťky sa vyznačujú jemnými tónmi aromatického dymu a jemnou chuťou. Odborníci však mali aj niekoľko pripomienok. Stupeň rozdrvenia zložiek bol nedostatočný a korenie nebolo v hmote rovnomerne rozložené. Vzhľad nespôsobuje žiadne sťažnosti. Zloženie: chudé bravčové mäso, mliečne bielkoviny, antioxidant, sušený askorbát sodný, dusitanová soľ, prírodné arómy, stabilizátor, regulátor kyslosti, extrakt z čierneho korenia, karmín. Možnosť použitia horčice, orechov, pšenice, vajec.

Výhody

 • suchý povrch;
 • jasná bordová farba;
 • po nakrájaní nevypadne z hlavnej hmoty;
 • prírodné fajčenie.

Nevýhody

 • hraničná inseminácia mezofilnou mikroflórou;
 • priemerné organoleptické vlastnosti v dôsledku cudzích pachov a netypickej chuti
 • Obsahuje minimálne množstvo škrobu, komplexnej prídavnej látky v potravinách.

Najlepšia suchá klobása

Tieto mäsové výrobky sa pre svoju pikantnú chuť považujú za pochúťku a podávajú sa na slávnostnom stole. Technológia varenia v súlade s GOST 16131-86 má charakteristickú vlastnosť, ktorá spočíva v niekoľkodňovom dozrievaní alebo fermentácii mletého mäsa pri teplote – 2 až 4˚C. Počas tejto doby je väčšina patogénnych mikroorganizmov zničená. Ďalej sa mäso údi na bukových štiepkach. Dym dodáva aromatické vlastnosti a zaručuje baktericídne ošetrenie. Záverečná fáza – sušenie. Klobása sa zavesí do rámov a vystaví sa prievanu až na 4 týždne. Počas tejto doby sa usadená vlhkosť odparuje a vytvára prostredie pre rozmnožovanie mikróbov. Údené klobásy domácej značky – dobrá kvalita. To sa potvrdilo laboratórnymi testami a spätnou väzbou od zákazníkov.

ChuťWill

Hodnotenie: 5.0

VkusWill

Spoločnosť ponúka polosuché klobásy v umelých črevách a vo vákuovom balení s kalorickou hodnotou do 600 kcal/100 g. Bezsacharidový výrobok s hustou štruktúrou obsahuje až 15 % bielkovín a 60 % tuku. V recepte: hovädzie mäso, slanina, bravčové mäso, soľ, glukóza, korenie, štartovacia kultúra mikroorganizmov na fermentáciu.

Výhody

 • vysoký obsah vitamínov skupiny B;
 • žiadne antibiotiká ani škodlivé zložky;
 • Najnižšia karcinogenita;
 • Spĺňa štandardné fyzikálno-chemické hodnoty;
 • Presné označovanie.

Chyby

 • Zistili sa stopy kuracej DNA zo susednej výrobnej linky;
 • Nehomogénne mleté mäso s jemnou pórovitosťou;
 • nerovnomerné rozloženie škvŕn.

Miratorg

Hodnotenie: 4.9

Miratorg

Na druhom mieste sa umiestnili výrobky spoločnosti Kursk full-service, ktorá ponúka prírodne údené mramorované hovädzie mäso (z vlastnej farmy) so značkovým korením. Klobásy sa vyrábajú podľa štandardných receptúr. Rad spracovaných a hotových salám vyrobených podľa autorskej technológie sa vyznačuje vysokým obsahom bielkovín a nízkou slanosťou. Podľa minimálneho množstva fosfátov sa odborníci domnievali, že výrobca nešetril na surovinách a použil prírodné mäso bez žíl a blán. Údené kurča získalo najvyššie skóre vo všetkých kritériách, s výnimkou organoleptických vlastností v dôsledku slabej chuti.

Výhody

 • Mierne mastný výrobok (spĺňa požiadavky GOST);
 • Žiadne mastné šmuhy.
 • Neobsahuje ťažké kovy, rádionuklidy, kyseliny sorbovú a benzoovú;
 • hodnoty podľa označenia.

Nevýhody

 • hraničný obsah tuku 20 %;
 • Kúsky smietky vypadávajúce z bochníka pri krájaní.

Rublevsky

Hodnotenie: 4.8

Rublevsky

„Tsar Salami“, „Grain“, „Stolichnaya“, „Peru Tender in French“, „Servelat“ a ďalšie surové údené odrody tejto značky sú známe mnohým. Najmodernejšie zariadenie dlhodobo dodáva lahôdky do obchodných reťazcov. Brownshveygskaya“ obsahuje: bravčové mäso, slaninu, zmes korenia a bylín, kvasnicový extrakt, zvýrazňovač chuti, antioxidanty, farbivo. Pri analýze získala v degustačnom pokuse vysoké skóre, ale kvôli silne nasekanej škvrne, ktorá pri krájaní vypadla, sa celkové skóre znížilo. Odborníci konštatovali, že na etikete nie sú uvedené zákvasové kultúry, ako to vyžaduje GOST. Ostatné štandardné hodnoty zodpovedajú technologickým požiadavkám.

Výhody

 • kvalitné suroviny;
 • optimálny pomer tukov a bielkovín;
 • plná, mierne slaná chuť;
 • jasná chuť;
 • Deklarovaná čistá hmotnosť.

Nevýhody

 • úplné zloženie nie je uvedené.

Najlepšie mleté mäso

Ide o druh salámy so škvrnitým zrnitým vzorom. Serwelat môže byť surový, varený, údený alebo poloúdený. Už v 16. storočí sa varil z bravčového mäsa, masti a kozieho syra. Varili sa malé kúsky a podľa chuti sa pridával zázvor, klinčeky a muškátový oriešok. Podľa modernej normy GOST zloženie tejto pochúťky obsahuje 25 % jemne nakrájaného hovädzieho mäsa najvyššej kvality, 24 % chudého a 51 % tučného bravčového mäsa, korenie a trochu cukru, dusitan sodný pre krásnu farbu. Zmes sa plní do prírodných čriev a údi sa. Ďalšie arómy, stabilizátory, škroby a dozrievacie látky uvedené na etikete vyvolávajú pochybnosti o kvalite výrobku. Žiadne falšované výrobky v rebríčku.

Velcom

Hodnotenie: 5.0

Wellcome

Závod na spracovanie mäsa Pavlovská Sloboda vyrába vysokokvalitné prírodne údené servery z prvotriedneho mäsa. Paprika, biele korenie, zázvor, muškátový oriešok, klinčeky a senovka grécka zvýrazňujú chuť. V bravčovom mäse neboli zistené žiadne hormóny, antibiotiká, insekticídy, nitrozamíny, ťažké kovy ani cudzia DNA. Analýza tiež neodhalila žiadne farbivá: tartrazi, ponceau, indigokarmín. Výrobok však dostal namiesto 5 bodov iba organoleptické hodnotenie 3,90, čo však nezabránilo tomu, aby si Serbolat nárokoval na ruskú pečať schválenia.

Výhody

 • Absolútna bezpečnosť potravín;
 • Obsah fosfátov a karcinogénov je nižší ako povolené limity;
 • optimálny pomer bielkovín a tukov;
 • bez konzervačných látok
 • presný zoznam zložiek.

Chyby

 • nezistené.

Skoro sklíčka

Hodnotenie: 4.9

skoro-sklíčok

V závode na spracovanie mäsa Dmitrohorsky sa vyrába stredne hrubé varené údené mäso triedy A s rafinovanou údenárskou chuťou a vôňou. Obdĺžnikový tvar chleba uľahčuje prípravu sendvičov, pretože plátok zodpovedá veľkosti chleba. Zloženie: bravčový bôčik, hovädzie mäso, zmes dusitanov a soli, korenie (korenie, muškátový oriešok). Spoločnosť Gourmet pridala hydinové filé. Zvyšky, stopy obilnín, sójových bielkovín a orechov. Celkové hodnotenie odborníkov Roskatchestvo: 4.8600, väčšina serovaltov bola nominovaná na značku kvality.

Výhody

 • spĺňa požiadavky národnej normy;
 • Má dobré spotrebiteľské vlastnosti;
 • vysoké chuťové vlastnosti.

Nevýhody

 • chybné označovanie;
 • o 7,4 % vyšší obsah bielkovín a o 44,25 % nižší obsah tuku.

Klinsky

Hodnotenie: 4.8

Klinsky

Závod na spracovanie mäsa vyrába varenú údenú klobásu kategórie A z mletého bravčového a hovädzieho mäsa s komplexnými potravinárskymi prísadami, čiernym korením a kardamónom. Ružovo-červená farba s jasnými škvrnami na plátku. Vďaka údeniu na jelšových pilinách nádherne vonia a je nepostrádateľná na sendviče a mäsové obložené misy. Ochutnávka odhalila jemnú chuť, ktorá nedovoľuje pochybovať o prírodnom pôvode surovín a dodržiavaní technológie údenia. Bezpečnosť výrobku preukázaná laboratórnymi testami. Bez nebezpečných prísad, syntetických farbív a cudzích látok.

Výhody

 • Vyrobené z prvotriedneho mäsa;
 • Výživová hodnota a zloženie podľa údajov;
 • karcinogény v normálnom rozmedzí;
 • Výrazná pikantná chuť s jemnou kyslosťou.

Nevýhody

 • obsahuje viac vlhkosti, ako je bežné;
 • Obsah bielkovín je nižší, ako je uvedené na etikete.

Najlepšie sušené klobásy

Sortiment sušených výrobkov upravuje norma GOST 33708-2015, ktorá obsahuje požiadavky na organoleptické a fyzikálno-chemické vlastnosti. Podľa typu existujú 4 druhy: suchý, polosuchý, s regulátorom kyslosti, rozmazaná konzistencia ochuteného nemeckého.

Fermentované mäsové výrobky sa vyrábajú podobne ako surové údené klobásy. Bez ohľadu na recept sa hovädzie mäso, bravčové mäso, chrbtová masť, chladené alebo rozmrazené, solí 4-7 dní, potom sa pomelie na mlynčeku na 2-6 mm, zmieša sa s korením, štartérom. Sú ochutené vínom, ktoré im dodáva jemné arómy a chute. Preto sa slávna talianska lahôdková saláma, španielsky chorizo, nedá zameniť s ničím iným. Hmota sa rozprestrie vo vrstve 10-15 cm a nechá sa 12-24 hodín zrieť, potom sa črevá naplnia. Tvarohové bochníky pripravené na varenie sa sušia vo vzduchových komorách, kým sa nedosiahne predpísaná vlhkosť.

DYMOV

Hodnotenie: 5.0

DYMOV

„Palermo“ je polosuchý mäsový výrobok nakrájaný na plátky, vyrobený v súlade s TU. Pochúťky vhodné na slávnostný stôl a na sendviče. Má pikantnú vôňu čierneho korenia a muškátového orieška a jemne slanú chuť. Zloženie: bravčový bôčik, dextróza, glutaman sodný, antioxidant, štartovacie kultúry, dusičnan sodný. Všetky výrobky sa na konci výrobného procesu vyraďujú a kalibrujú na dodržiavanie predpisov. Po vákuovom zabalení, dátume výroby a predaji továreň posiela do obchodných reťazcov. Trvanlivosť po otvorení – až 8 dní, čo potvrdzuje prirodzenosť zloženia.

Výhody

 • vyvážená prírodná chuť:
 • Žiadne stopy cudzích génov, sóje, nebezpečnej mikroflóry;
 • Obsah tuku a bielkovín podľa predpisov;
 • pravdivé označovanie.

Chyby

 • žiadne značky.

Wellcome

Hodnotenie: 4.9

Velcom

Spoločnosť ponúka sortiment troch druhov prvotriednych klobás ako servírovací tanier na bufetové občerstvenie a sendviče. Každá odroda má hustú štruktúru, jasnú farbu, bohatú vôňu a špecifickú chuť. Saláma obsahuje 20 % bielkovín a 40 % tuku. Textúra plátkov je charakteristicky štruktúrovaná.

Milano“ obsahuje tradičné druhy mäsa, slaninu, cesnak, muškátový oriešok, zmes soli, dusičnan sodný. „Chorizo“ obsahuje bravčové a hovädzie mäso, sušené mlieko, vlákninu, papriku a ďalšie klasické prísady. Felino saláma obsahuje bravčové mäso a kúsky chrbtovej masti, živočíšne bielkoviny, celulózu a ďalšie zložky podľa GOST.

Výhody

 • Má jemnú štruktúru;
 • vylepšené chuťové a organoleptické vlastnosti mäsa;
 • Neobsahuje GMO, sóju, cudziu DNA ani konzervačné látky;
 • Relatívne spoľahlivé označovanie.

Nevýhody

 • vysoká cena;
 • O 7 % nižšia hmotnosť, ako je inzerovaná.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: