4 najlepší výrobcovia droždia pre stroj na pečenie chleba

Kvasový chlieb je obľúbenejší a výdatnejší ako bezkvasový. Má hustú mrveničku a vzrušujúcu chuť s lahodnou vôňou, ktorú pozná každý. Nie každé droždie však dokáže upiecť chlieb so správnou chuťou a štruktúrou.

Typy kvasiniek

Droždie je špeciálna hubová kultúra, ktorá pomáha kypriť cesto a zväčšovať objem hotového pečiva. Môže byť vyrobený na základe chemických zložiek – sacharomycét – alebo z prírodných rastlinných produktov – ovsa, pšenice, sladu, chmeľu a iných – ktoré pomáhajú kvasiť chlieb.

Podľa formy sa kvasnice delia na:

 1. Lisované, obsahujúce kvasinkové organizmy vo vlhkom stave s dočasne potlačenou aktivitou, ktorá pretrváva aj po zmrazení;
 2. Suché– je to dehydrovaný koncentrát. Ľahšie sa skladuje dlhší čas, je aktívnejšie a často rýchlejšie pôsobí ako iné druhy kvasníc.

Pokiaľ ide o to, ktoré droždie je pre pekáreň chleba najlepšie, odborníci sa zhodujú na prírodnej báze droždia a rýchloschnúcej forme droždia. Ide o obmedzený čas vnútri zariadenia na zdvihnutie cesta a je známe, že aktivácia lisovaného výrobku trvá dlhšie. Ďalšou vecou je rýchlo pôsobiaci prášok, ktorý stačí zmiešať s múkou a vniesť do cesta počas miesenia.

Ďalším bodom záujmu je vhodnosť kvasníc, alebo skôr rýchlosť kvasníc, pre spôsob výroby chleba. Je dôležité, aby mali časovú odozvu, na tento účel niektorí výrobcovia ponúkajú kvasnice prispôsobené konkrétnemu modelu alebo sérii prístrojov na pečenie.

Odborníci z EXPERYOLOGY identifikovali 4 najlepších výrobcov droždia pre pekárske droždie.

Hodnotenie najlepšieho droždia pre stroj na pečenie chleba

Nomináciamiestonázov výrobkuhodnotenie
Najlepšie droždie pre stroj na chlieb1Moment šafranu4.9
2Domáce varenie4.8
3Šafranová levačka4.7
4Dr.Oetker4.7

Suffer-moment

Hodnotenie: 4.9

Bezpečný moment

Sortiment francúzskeho výrobcu Saf-moment ponúka výber rôznych druhov kvasníc na pečenie: vanilkové s príchuťou na sladké rožky a koláče, vyvážené na pizzu a univerzálne, vhodné na všetky druhy pečiva. V predaji sa dajú nájsť hotové zmesi múky a koncentrovaného droždia, ale jednoduchá je aj vlastná výroba – na 1 kilogram múky je potrebný 1 sáčok (10 gramov) droždia, ktoré sa nemusí vopred namáčať. Žiadny špeciálny výrobok na pečenie chleba, na tento účel sa častejšie používa univerzálny druh.

„Saf-moment poskytuje ideálne kysnutie chlebového cesta v relatívne krátkom čase a výrobok takmer nikdy nezlyhá, pokiaľ nie je vyrobený z prešlého alebo falšovaného droždia tejto značky.

Priemerná cena za vrecúško 11 g. – 20 Euro.

Výhody

 • Univerzálne droždie na všetky druhy pečenia;
 • Minimálny čas kysnutia cesta v rúre na pečenie;
 • Organické zloženie zo živej hubovej kultúry bez chemických prímesí.

nevýhody

 • Vysoká popularita vyvoláva výskyt falzifikátov.

Domáce

Hodnotenie: 4.8

kuchyňa

Rýchlo pôsobiace sušené droždie „Russian Kitchen“ je viacúčelové a vhodné na rôzne druhy pečenia. Môže sa použiť v akejkoľvek pekárni, proces kysnutia netrvá dlho a má dokonalý účinok, pretože vytvára veľké, rovnomerne rozmiestnené póry, ktoré si po vychladnutí výrobku zachovajú svoj tvar.

Okrem pečenia je vhodný na prípravu palaciniek, domácich koláčov a pečiva. Výrobok nie je potrebné riediť vo vode, stačí pridať do múky v pomere jeden sáčok na 1 kg múčnej zmesi. V jednotlivých receptoch sa môže pomer líšiť, napr. pre pizzu s hmotnosťou 12 g. Na kvasnice je potrebných len 100 gramov múky; situácia je rovnaká pre rôzne druhy chleba. Cena vrecka 12 gr. – 45…50 Euro.

Výhody

 • Vhodné na všetky typy pečenia;
 • Krátky reakčný čas;
 • Kvalita kysnúceho cesta;
 • Vhodné pre všetky typy strojov na pečenie chleba.

Nevýhody

 • Relatívne vysoká cena za vrecúško.

Šafranová levačka

Hodnotenie: 4.7

Saf levure

Šafranové kvasy pochádzajú z francúzskej továrne Lessafre, ktorá vyrába vyššie opísaný „Šafranový moment“. Hlavným rozdielom medzi „Saf-leur“ a jeho predchodcami v hodnotení je potreba predbežného riedenia vodou alebo teplým mliekom. Vykysnutie cesta trvá dlhšie, ale je rovnomerné a mäkké; preto sa musí pripraviť vopred, nechať odpočinúť a vykysnúť, a nie hneď poslať do pekárne.

V balení je dostatok kvasníc – 50 alebo 100 gramov, čo stačí na viac ako jedno jedlo. Je žiadaný nielen medzi ženami v domácnosti, ale aj medzi pekármi súkromných pekární, ktoré vyrábajú ekologický chlieb. Kvasnice sú vhodné aj na výrobu kvasených nápojov, ako je napríklad kvas.

Priemerná cena balenia 50 gramov je 25 Euro, čo je výrazne lacnejšie ako rýchlo pôsobiace.

Výhody

 • Veľký objem v balení;
 • Môže sa použiť na výrobu fermentovaných nápojov;
 • Vhodné na pečivo a chlieb;
 • Rozumná cena.

Nevýhody

 • Kvasnice sa musia pripraviť vopred, aby sa aktivovali.

Dr.Oetker

Hodnotenie: 4.7

Dr.Oetker

Profesionálni kuchári často používajú rýchlo pôsobiace droždie nemeckého výrobcu na pečenie pečiva a chleba.Oetker. Vždy poskytujú dobrý výsledok pri kysnutí cesta podľa akéhokoľvek receptu.

Jedno balenie obsahuje 7 gramov droždia, čo stačí na 500 gramov múky. Ide o optimálnu dávku na výrobu malých množstiev cesta, najmä v domácnosti. Recepty na koláče, tvarohové koláče a iné pečivo ponecháva výrobca na vreckách.

Priemerná cena – 15 Euro za 7 gramov.

Výhody

 • Malé množstvo droždia na miesenie malého cesta;
 • Rovnomerné vykysnutie cesta;
 • Rôzne recepty na zadnej strane.

Nevýhody

 • Nie je definované.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: