11 najlepších gruzínskych reštaurácií v Petrohrade

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Ťažko môže byť niekto ľahostajný ku kaukazskej kuchyni. Kto by odmietol kharcho na hovädzej kosti, pikantné mingrelské kuchmači, khinkali a khachapuri, ktoré sa rozplývajú v ústach?? V národných reštauráciách ponúkajú šéfkuchári svojim hosťom ochutnať jedlá pripravené podľa starých receptov a autorskej kuchyne. Aby sme vám uľahčili hľadanie reštaurácie, redaktori portálu Expertology zostavili rebríček najlepších miest na jedenie v meste, ktoré získali najviac pozitívnych ohlasov.

Kulinárske tradície Gruzínska

Moderná reštauračná kuchyňa podľa zakaukazských, ázijských a čiernomorských receptov. Chuťové návyky ľudí v západných regiónoch boli ovplyvnené tureckými potravinárskymi tradíciami, vo východných regiónoch iránskymi. Orientálci pečú namiesto mchadi (plochý chlieb) pšeničný chlieb a varia kaše podobné gomi a elardji mamaliga. Jedia veľa živočíšnych tukov, slaných syrov a korenín. Obyvatelia Západu milujú hydinu. V Samtskhe-Javakheti je obľúbené husacie mäso, slimáky a nekvasený syr, ktoré sú v miestnom kulinárskom hodnotení na čestnom mieste. Šéfkuchári používajú rôzne druhy fermentovaných syrov na výrobu pochúťok:

 1. Imereti – čerstvé soľné kharcho, známe ako „chkinti kweli“;
 2. suluguni – hustý vrstvený syr z kravského mlieka;
 3. nadugi – vo forme tvarohu;
 4. Sladké guľôčky kalti;
 5. gudu z ovčieho/kozieho mlieka zrejúce v koženom vrecúšku.

Existuje aj chogi, teneli kweli, cecili, dambalkhacho s plesňou. Chuťovo rovnako dobrý ako dampali kweli, podobný camembertu, cartouli, kobi a mäkkému syru Narchvi.

Koreniny

Kaukazskú kuchyňu si ťažko predstaviť bez pikantných a ostrých korenín. V každej reštaurácii sa podávajú prvé a druhé chody:

 1. aparpiljiku – pikantná abcházska omáčka;
 2. Satsebeli z ovocia, orechov a paradajok;
 3. Nutty Baje;
 4. Kindz dzmari a uckho suneli pre ryby;
 5. Tkemali a tklapi z kyslých sliviek s cesnakom;
 6. Akhushuajiku z mäty, koriandra, bazalky, chaberu a korenia.

Polievky

Ako prvý chod sa v reštauráciách podáva akapuli, polievky z jahňacieho ragú, hashlama, bozbaš. Hovädzie mäso kharcho s paradajkami, orechmi a tkemali, gupta s mäsovými guľkami sa považujú za tradičné. Gurmánom bude chutiť šachamandi, meštianska husacia polievka. V lete Gruzínci pripravujú studený guláš z jačmeňa a žihľavy/špenát; matsoni zo syra Imereti, puri kharcho z chleba.

Hlavné jedlá

Gruzínci pripravujú národné kačapuri s rôznymi náplňami z lístkového, kysnutého alebo nekvaseného cesta. Lobiani, koláč podobný khachapuri, je plnený varenou fazuľou alebo šunkou. Tradičné gruzínske jedlo:

 1. kupovať;
 2. Abcházske kotlety;
 3. Kuracia pečeň kuchmači s orechovou omáčkou;
 4. baranie kaurma;
 5. jedlá z hydiny: chahohbili, chkmeruli, khalija, tabakové kurča;
 6. shilaplavi – pilaf;
 7. Ojahuri – praženica;
 8. grilované mäso.

Podáva sa so zeleninou a nakladanými uhorkami: pkhali, achapu, mtsnali, mjaveuli, gebzhali, čerstvé bylinky.

Dezerty

Tradičné sladkosti: churchela z mandlí, vlašských a lieskových orechov. Deti milujú pelamushi z varenej hroznovej šťavy ako puding, vyprážané guľky z cesta. Sviatočný stôl je plný akuarkúrov s medom, sušienok, kozinaki, baklavy a perníkov.

Alkohol

V Gruzínsku sa víno podáva k obedu a večeri. V južnej krajine sa vyrába viac ako 500 značiek. Tradícia uchovávania hroznovej šťavy vo veľkých keramických džbánoch – kvádroch – v zemi pretrváva dodnes. Napriek rovnakej odrode sa vína líšia chuťou a buketom. Závisí od lokality, času zberu, zrelosti a dĺžky dozrievania…. Biele šumivé nápoje kvasené prírodnými kvasinkami získavajú jantárový odtieň a jedinečnú ovocnú chuť.

11 najlepších gruzínskych reštaurácií v Petrohrade

Hoci sa v každej gruzínskej provincii varí inak, rozdiely v receptoch nerozdeľujú kuchyňu na západnú a východnú. Reštaurácie ponúkajú národné jedlá rôznych chutí. Vybrali sme obľúbené miesta v meste, kde môžete ochutnať pravé chačapuri, mchadi so suluguni, pikantné pchali, lula kebab a ďalšie zakaukazské občerstvenie.

NomináciaMiestoNázovHodnotenie
11 najlepších gruzínskych reštaurácií v Petrohrade1Kačapuri tety Mariko5.0
2Chcem kharcho4.9
3MamaLiga na Kazanskej4.8
4Gruzínska rodina4.7
5Chacha4.6
6Suli Guli4.5
7Khachapuri a víno4.4
8Lev a vtáčik4.3
9Pkhali Khinkali4.2
10Vakh4.1
11Chito Gvrito4.0

Kačapuri tety Mariko

Hodnotenie: 5.0

Khachapuri teta Mariko

Personál reštaurácie víta hostí na námestí Sennaya a Malaya Sadovaya „Gamarjoba!“a pozývame vás na ochutnávku domácich potravín. Miesto má rozumnú cenu a chutné jedlo.Gastronomická ideológia tohto miesta má pomôcť hosťom oceniť charakteristické chute kaukazských jedál. Autentické miesto s útulným interiérom stojí za návštevu a ochutnávku:

 1. pxali s červenou repou, orechmi a bylinkami;
 2. Sekaná z baklažánu;
 3. pkhali zo zeleniny;
 4. khachapuri so suluguni, špenátom a ďalšími.

Hostia si môžu vybrať khinkali z tenkého cesta so šťavnatými plnkami s rôznymi druhmi mäsa, syra a byliniek. Tskvili s duseným jahňacím mäsom podávaným v smotanovej omáčke. Podpisové variácie klasiky, ktoré nikdy neprestávajú prekvapovať skvelými chuťami. Štýlový interiér, útulné prostredie a dobré služby umožňujú organizovať narodeninové a firemné oslavy. Teta Mariko sa stará o plánovanie menu, prestieranie stolov, koktailové večierky, rozlúčky so slobodou, svadby pre stovky ľudí.

Chcem kharcho

Hodnotenie: 4.8

Chcem kharcho

Aby ste spoznali gruzínsky vidiek, nemusíte cestovať na Kaukaz. Stačí navštíviť jednu z najlepších reštaurácií v Petrohrade. Projekt Ginza má kapacitu až 300 miest v dvojposchodovej gruzínskej reštaurácii na verande. Vďaka zónovaniu a útulnému interiéru majú hostia pocit, že sedia v malej domácej skupine.

V centre mesta môžete ochutnať kulinárske špeciality západnej oblasti krajiny, kde sa pripravujú tradičné jedlá suluguni a gebjalia s bylinkami a korením. Mingrelská kuchyňa sa vyznačuje omáčkami z lieskových orieškov, pikantnou adžikou. Len tu môžete oceniť skutočnú chuť pucholie. Používa sa naň rozdrobený mladý syr zmiešaný s koriandrom a cesnakovou omáčkou, korením, mätou a kukuričnou kašou.

Satsivi sa vyrába z vlašských orechov s prídavkom slnečnicového chmeľu, hydinového mäsa. K prvému chodu sa podáva chvishtari – plochý chlieb zo syra a kukurice a miestne víno. Podpisové jedlá:

 1. jahňací kebab
 2. špenát pkhali;
 3. vnútornosti;
 4. khachapuri s rôznymi druhmi syra;
 5. jahňacia polievka kharcho
 6. grilovaný jahňací šalát;
 7. Chakhohbili a chkmeruli s cesnakovou omáčkou a kukuričnou kašou homi.

Šéfkuchári pripravili špeciálne menu pre deti.

MamaLiga na Kazanskej

Hodnotenie: 4.8

MamaLiga na Kazanskej

Reštaurácia je vzdialená len krok od Nevského prospektu a má výhľad na kolonádu Kazanskej katedrály. Interiér pripomína národný kolorit. Ručne vyrobený nábytok dopĺňajú značkové koberce. Keramické vintage lampy osvetľujú obrazy na stenách. Priestranné priestory vhodné na romantické večere, obchodné stretnutia, oslavy s priateľmi. Šéfkuchár vás pozýva ochutnať jedlá z historických provincií Gruzínska:

 1. Abcházske, mingrelské a imeretské jedlá s dôrazom na vlašské orechy;
 2. Tusheti, známe svojimi vynikajúcimi syrmi;
 3. Svanská s bezovými nápojmi s medom;
 4. výdatné adžarské mliečne jedlá.

Môžete si tu ugrilovať kebab, kutab a dolmu. Ako predjedlo si hostia vyberajú pkhali, satsivi, lobio, gebjalia s mätou. Znalcov kaukazskej kuchyne príjemne prekvapí pikantné kuchmači, dusené čanachi. Ako prvý chod podávame kharcho a kofta bozbash s pita chlebom z tandooru. Špecialitou tohto miesta sú rôzne jedlá z kukuričnej múky. Mamaliga a mchadi s domácim syrom. Ako dezert sa podávajú čokoládové zgapari, napoleon a churchella. Čajová karta ponúka výber čínskych čajov a bylinkových sortimentov. Do ponuky sa neustále pridávajú nové položky.

Gruzínska rodina

Hodnotenie: 4.7

Gruzínska rodina.jpg

Na Veľkej triede sa nachádza reštaurácia v autentickom štýle, ktorá vytvára atmosféru tbiliských dvorov. Vôňa čerstvo upečeného pečiva vzbudí chuť do jedla už pri vstupe do miestnosti. Menu je určené pre rôzne chute. Na vínnej karte nájdete kaukazské vína a destiláty z celého sveta. Mäso, syrový tanier s údeným suluguni, syr na extrakciu v slanom náleve s estragónom, jadrá vlašských orechov. Šéfkuchár podáva autorské, národné a európske jedlá. Na svoje si prídu aj milovníci grilovaného mäsa a chutného občerstvenia:

 1. Jedlá na grilovanie;
 2. Šiš kebab na tanieri;
 3. Turecko satsivi;
 4. khinkali, khachapuri na oajarský spôsob a so špenátom;
 5. pkhali s rôznymi náplňami;
 6. Pečené suluguni s paradajkami;
 7. ajapsandali so zeleninou;
 8. kuchmachi, huby.

Samostatné menu ponúka pracovné obedy a výdatný obed. Zákazníci dostávajú od šéfkuchára sladké poklony na svoje narodeniny. Reštaurácia je vhodným miestom na organizovanie rôznych podujatí: svadieb, firemných večierkov, výročí. Počet miest, ktorý správca určí pri rezervácii miestnosti.

Chacha

Hodnotenie: 4.6

Chacha

ChaCha je hudobná reštaurácia v historickom centre severného hlavného mesta, vedľa kostola Spasiteľa na krvi. Návštevníkov láka útulný gotický interiér podkrovia s oblúkmi. Jasné farby pohoviek a kresiel dopĺňajú látkové tienidlá, obrazy s kaukazskými motívmi a doplnky. Ľudia si vychutnávajú dobrú hudbu a vône štipľavého južanského korenia, pečeného mäsa a čerstvo upečeného chleba.

Okrem klasických jedál zoznam predjedál obsahuje aj autorské. Prvý chod zahŕňa jahňací bozbaš, hubovú krémovú polievku, charcho, chanakhali, uha a boršč. Hlavný chod:

 1. chashashuli a ojahuri;
 2. mtsare v mgrelianskom štýle;
 3. hovädzie líčka so zelerom;
 4. Pečené kurča na gruzínsky spôsob;
 5. Losos s vajíčkom pripravený metódou Sous-vide;
 6. lazuri a grilované kebaby z rôznych druhov mäsa;
 7. kubdari a khinkali.

Rozmanitosť sortimentu baru na vás urobila dojem. Someliér ponúka na ochutnanie niekoľko druhov chacha, hroznových a šumivých nápojov, limonád s originálnym servírovaním. Ako dezert si návštevníci môžu dať pelamushi z hroznovej šťavy. Deti a dospelí majú radi ovocné sorbety, čokoládový fondán, zmrzlinu, pečivo. Reštaurácia ChaCha ponúka gruzínske hudobné večery, jedlá mingrelskej a imeritskej kuchyne, majstrovské kurzy výroby khinkali.

Suli Guli

Hodnotenie: 4.5

Suli Guli

Názov v gruzínčine znamená „srdce a duša“, čo plne zodpovedá konceptu rodinnej reštaurácie otvorenej na 4. poschodí nákupného centra Port Nakhodka. Na hostí čakajú jedálne v industriálnom štýle s orientálnym nádychom, zdobené čerstvými rastlinami a hromadami dreva nad otvoreným ohniskom. Menu šéfkuchára značky Iso Dzanzawa obsahuje japonské, európske a národné špeciality. Z panoramatických okien a pódiovej haly alebo otvorenej terasy môžete ľahko pozorovať ulice mesta ako z mini skleníka. Animátori pozývajú deti od 4 rokov:

 1. vylezte na palubu lode a zahrajte sa na pirátov;
 2. Pozrite si bábkové predstavenie;
 3. Zúčastnite sa na úlohách a platenom kurze výroby želé hračiek.

Pre mamičky s deťmi je k dispozícii prebaľovacia miestnosť. Toto je jedno z najlepších miest v meste na detské narodeninové oslavy. Animátori pripravili 3 programy, z ktorých si môžu vybrať deti rôzneho veku. Živé kapely, zábava a búrlivý dídžejský set počas sviatočnej sezóny.

Khachapuri a víno

Hodnotenie: 4.4

Khachapuri a víno

Tento gruzínsky mládežnícky hostel sa nachádza na 5 rôznych miestach v meste. Hlavné menu zahŕňa obľúbené kaukazské a ruské jedlá. Tu môžete ochutnať a objednať si dodávku domov:

 1. Hra v gruzínskom štýle;
 2. naduga cheesecakes;
 3. gazpacho a polievka z chudej kapusty;
 4. penovani so zeleninou;
 5. khinkali a knedle;
 6. rôzne paštéty;
 7. tanier uhoriek/sýra;
 8. šalát s kuracou pečeňou a omáčkou chkmeruli.

Cuketové placky s hlivou ustricovou a hľuzovkovým olejom na neskorý obed. Večer sem ľudia prichádzajú ochutnať domáce víno v Kvevri, rakúske pesto PeterPa

  pet nat bio s vôňou hrušiek a jabĺk, šumivé Kuban Tsimlyanskoye z čierneho hrozna. V časti dezertov reštaurácia ponúka čokoládový koláč, baklavu. kostolík s orechmi. Šálka americana, latte alebo raffa vám zlepší náladu. Na prípravu espressa používa reštaurácia zrná z Brazílie od spoločnosti @sibaristica, ktoré majú orechovú chuť s čokoládovými tónmi. Vegáni majú svoje vlastné menu.

  Lev a vták

  Hodnotenie: 4.3

  lev.jpg

  V srdci Petrohradky. Za svoj zaujímavý názov vďačí gruzínskej tradícii: „levy“ pre mužov a „vtáky“ pre ženy. V jedálni je pec na drevo, v ktorej sa pečú kukuričné tortilly, khachapuri a variácie pizze s kuracím mäsom, hlivou ustricovou, kanhmari. Menu je jednoduché a chutné:

  1. kukuričná krémová polievka so slaninou;
  2. Paradajková polievka s údeným suluguni;
  3. Ojakhuri s bravčovým mäsom;
  4. chakapouli s treskou;
  5. teplé šaláty;
  6. khinkali s krevetami.

  „Vtáky“ ponúkajú chačapuri s prepeličími vajíčkami, ovsený stout Dreamteam Black Days a ďalšie pochúťky. Vínny lístok sa zostavuje na základe rozsiahlych ochutnávok. V ponuke je veľa nových značiek. Rizling rýnsky, francúzsky Sauvignon, Parfum D’ete Blendmuscat a Sauvignon Blanc sú lídrami v kategórii bielych vín. Hosťom sa podáva tanier Wackstack Waima Riesling. Zoznam ponúka špeciálne koktaily na báze chacha a saperavi z rovnomenného hrozna, domáce tinktúry z bobúľ a hrušiek. Lapochka Craft Limonády s guavou, grapefruitom a mangom uhasia váš smäd.

  Pkhali Khinkali

  Hodnotenie: 4.2

  Pkhali Khinkali

  Sieť reštaurácií pozostáva z 11 prevádzok v rôznych častiach mesta. Demokraticky ocenený podnik demonštruje moderný prístup ku kulinárskym tradíciám. Na hostí čakajú chutné jedlá a príjemné ceny. Pri hľadaní jedinečných receptov sa kulinárski experti siete pravidelne vydávajú na gastronomické výlety do rôznych regiónov Gruzínska. Vďaka tomu môžete pripraviť bohaté sezónne menu na bankety, obedy, detské. V hlavnej zimnej sezóne:

  1. Šaláty Gagra s uhorkami, jazykom a krutónmi;
  2. cvishtari – plochý chlieb na báze tvarohového koláča;
  3. hrejivá krémová polievka s hubami;
  4. khinkali v omáčke tom-yum;
  5. raky v smotane.

  V lete a v zime si hostia objednávajú chashlama, baraní kebab a jedlá na grile. Ako dezert si môžete objednať zázvorový koláč, baklavu, churchela. V ponuke baru nájdete všetko od limonád, kávy, džúsov až po whisky a vodku. Občas sa v reštaurácii predávajú vstupenky na ochutnávku európskych a tradičných vín na nábreží so špecialitami. Somelier hovorí o tradíciách a histórii gruzínskeho vinárstva.

  Vakh

  Hodnotenie: 4.1

  Vakh

  Petrogradka sa vyhlasuje za gastronomické centrum. Na ulici Bolshaya Zeleninskaya bolo otvorené nové miesto s mingrelskou kuchyňou. Autentický dizajn s koženým nábytkom a lesklým kovom dodáva trom izbám farbu. Obrysy nábytku a križovatky potrubí pripomínajú siluety hôr. Etnické ornamenty, rastliny, historické omáčky a misky sú umiestnené na pozadí terakotovej keramiky a dubovej podlahy. V jednej z hál sa nachádza kuchyňa so živým ohňom, barom a spoločnou čajovňou. Nana, šéfkuchárka s 20-ročnou praxou, všetko riadi. Podáva sa tu v spoločnosti nakladaného džundžuli a zeleniny:

  1. khinkali s rôznymi náplňami;
  2. kaurmu – kuracie srdiečka s orechmi;
  3. tsveniani s mingrelskou adžikou;
  4. Mechi rolka z teľacieho filé so sušenými slivkami.

  Vínna karta má viac ako 70 položiek. Väčšina vína pochádza z gruzínskych vinohradov a dozrieva v zemi. V ponuke sú šumivé nápoje z Európy a Nového Zélandu s prídavkom miestnych odrôd hrozna. Zoznam koktailov obsahuje 12 druhov ochutených nápojov, každý s iným obsahom alkoholu. Najprv sa podáva aperitív pinot, potom koktail z marhuľovej brandy, limonáda z granátového jablka chacha, zmes bourbonu s Euroínovým vermutom.

  Chito Gvrito

  Hodnotenie: 4.0

  4534543.jpg

  Na jednom z 39 miest siete reštaurácií môžu Petrohradčania zažiť gruzínsky národný kolorit a ochutnať autentickú chuť jedál. Umožňuje to:

  1. Dizajn je v štýle starého nádvoria s viničom;
  2. police na víno;
  3. Otvorená kuchyňa s vystaveným valčekom na cesto, pekárňou a naberačkou na chaat.

  Spoločenskí čašníci vám vysvetlia recepty a ponúknu špeciality. Hostia prichádzajú ochutnať suluguni, kebab s orechovou a paradajkovou omáčkou satsibeli. Sýry sa pre reštauráciu vyrábajú na objednávku. Adžarské kačapuri a mchadi sa pripravujú podľa klasického receptu. Bravčové a hovädzie mäso kupati na grile. Droby alebo kuchmači sa pečú na kekse s korením, uckho suneli sa podáva s granátovým jablkom. Gurmáni ocenia pečeňový a obličkový džingischán, dusený s korením a čerstvými bylinkami. Kuracie kebaby a chokhmeruli sa podávajú s čerstvými zeleninovými šalátmi a lacným vínom. Ako dezert churchella z hrozna Isabella a miestne sladkosti. Na objednávku vám pripravia akékoľvek jedlo a doručia vám ho teplé až domov alebo do kancelárie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: