11 najlepších kontaktných zoologických záhrad v Bratislave

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakčnej rady. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nie je určený ako návod na nákup. Pred nákupom by ste sa mali poradiť s odborníkom.

Kontaktná ZOO je už dlho obľúbená najmä u rodín s deťmi. V hlavnom meste je veľa takýchto miest, ale ktoré navštíviť, aby ste neboli sklamaní??

Každé z miest vybraných našou redakčnou radou má nielen zábavnú, ale aj vzdelávaciu funkciu. Väčšina domácich zvierat pochádza z fariem. Na rozdiel od bežných zoologických záhrad, v ktorých sú zvieratá často zanedbané, sú zoologické záhrady dobre udržiavané.

Odborníci na expertízu zostavili hodnotenie 11 najlepších kontaktných zoologických záhrad v Bratislave, kde môžete pozorovať, hladkať a kŕmiť miestne zvieratá bez obáv o bezpečnosť.

Hodnotenie najlepších kontaktných zoologických záhrad v Bratislave

NomináciamiestoZOOhodnotenie
Najlepšie kontaktné zoologické záhrady v Bratislave1„Mestská farma na VDNKh5.0
2„Biely klokan“4.9
3„Môj malý svet“4.8
4„Pohladkajte mývala“4.7
5„Veľvyslanectvo lesa4.6
6„Pre deti o zvieratách“4.5
7„Zvieratá ako hračky“4.4
8„Bebeka4.3
9„Naša farma (Mari)4.2
10„Jungle Call“ (mall „Golden Babylon“)4.1
11„Veľká Fanny“4.0

„Mestská farma vo VDNH“

Hodnotenie kontaktnej zoo: 5.0

Ide o vzdelávacie miesto s malou kontaktnou zoologickou záhradou, ktoré sa nachádza v severnej časti VDNH. Oblasť je malebná, pretože lokalita vedie popri rieke Kamenka a jednom z kaskádových rybníkov. V blízkosti je postavený krásny pavilón Chov králikov.

Klietky so zvieratami vrátane kurína, ohrádky pre kačky a húseničiek v blízkosti vody, ako aj vonkajšie priestory na aktivity a workshopy – to všetko sa postará o skvelú rodinnú zábavu. Na brehu v blízkosti rybníka sa nachádza pogumované ihrisko pre deti. Má zábradlia, simulátory, hojdacie siete.

Na farme sa chovajú ovce, osly, kravy zebu, saanské a núbijské kozy, alpaka, králiky, mývalovia, rôzne plemená kačíc, husí, kurčiat: Korolyok, Bentham, Crested, Orlovka. Bariéra medzi návštevníkmi a zvieratami je minimálna. Zvieratá sú nekonfliktných plemien, takže bezpečnosť je zaručená. Domáce zvieratá sa môžu počas víkendov voľne venčiť a je povolené sa o ne starať.

prírodovedné vzdelávacie centrum vysvetľuje základy ekonomiky a manažmentu, učí, ako plánovať rozpočet a rozhodnúť sa, do ktorého poľnohospodárskeho projektu investovať – do rekonštrukcie voliéry alebo nákupu nových zvierat. Pravidelné praktické školenia vedú odborníci v tejto oblasti, vrátane kandidátov a profesorov poľnohospodárskych vied z MGIMO (Katedra ekológie), Moskovskej štátnej univerzity (Katedra pôdoznalectva), Agrárnej univerzity K. K. Ammosova a Centra pre chov mývalov. . Timiryazeva a t. .

Cena vstupenky je 250 p a 350 p počas sviatkov a víkendov a pre deti do troch rokov 100 p počas všetkých dní. Veľké rodiny, dôchodcovia, veteráni druhej svetovej vojny, zdravotne postihnuté osoby a sprievodcovia – 50 % zľava.

Adresa: m. 119, budova 44, Prospekt Mira Bratislava. Otváracie hodiny: Po-Pia od 10:30 do 19:00; So-So od 10:30 do 20:00; sanitárny deň – Po. Telefón: +7 (495) 968-31-28. Webová stránka: zooferma..

„biele klokany“

Hodnotenie kontaktnej zoo: 4.9

Zariadenie môžete navštíviť v jednom z troch centier. V nákupnom centre XL-3 chodia zvieratá, kam sa im zachce. Od prahu hostí vítajú kozy, klokany alebo páv Pavluša, ktorý rád sedí v úkryte na strome The Cheshire Cat. Vegas Crocus City je inštitúcia s dostatkom priestoru. Okrem bežných zvierat je tu aj špeciálna expozícia – tajomné nočné zvieratá v ich prirodzenom prostredí, ako aj exotické zvieratá – obojživelníky, jaštery žijúce v lóži Srdcovej kráľovnej. V centre „Kuntsevo Plaza“ žije hlavný symbol zoo – biely klokan a jeho rodina. Uvidíte ovce, kozy, králiky, nosorožce a mývaly a budete s nimi komunikovať. Klenotom miestnosti je spoločnosť veselých primátov, expozícia Monkey Town.

Medzi domáce zvieratá patria alpaky, surikaty, čierne kohúty, kamerunské kozy, tamaríny červenohlavé, domáce perličky, kurčatá, papagáje, ovce, korytnačky, lemury, emu, morské prasiatka, indický dikobraz, činčily, mačky. Všetci obyvatelia sú zdraví, čulí a očkovaní. Odborníci vás v hale ochránia a vysvetlia vám, ako so zvieratami zaobchádzať. Z výstav odporúčame navštíviť Crocodeland a Tropicarium.

Vstupenky stoja 400 p a 550 p počas sviatkov a víkendov. Pre veľké rodiny a dôchodcov je k dispozícii zľava 100 p a pre narodené deti zľava 50 % na sedem dní od dátumu narodenia. Deti do jedného roka a zdravotne postihnuté deti so sprievodcom sú zdarma.

Adresa: Mozochny, vlaková stanica. Bratislava, Kommunisticheskaya, 1, nákupné centrum XL-3, prvé poschodie, vestibul vodného parku Kva-Kva Park, 66 km MKAD, Vegas Crocus City, tretie poschodie, 56 km MKAD, nákupné centrum VEGAS, tretie poschodie, Yartsevskaya, 19, Kuntsevo Plaza, tretie poschodie. Otváracie hodiny: pondelok až piatok od 10:00 do 21:00; sobota až sobota od 10:00 do 22:00. Telefón: +7 (499) 229-02-22. Webová lokalita: .

„Môj malý svet

Hodnotenie kontaktnej zoo: 4.8

Dizajnéri sa snažili, aby priestor pripomínal rozprávkový les. Na relaxáciu je k dispozícii samostatný priestor. V blízkosti malého jazierka a vodopádu môžu hostia v tichosti sedieť a pozorovať morské korytnačky a ryby. V zoologickej záhrade nie sú žiadne klietky, takže sa k zvieratám môžete bezpečne priblížiť, kŕmiť ich špeciálnymi pochúťkami, hladiť ich a fotografovať, ale bez blesku.

Nachádzajú sa tu nielen domáce zvieratá ako morčatá, králiky, husi, ovce, kozy, holuby, ale aj exotické zvieratá, ktoré neuvidíte v každej provinčnej kontaktnej zoo – lemure mačkovité, mývaly norné, malé klokany, surikaty, líšky.

Zamestnanci poskytujú sprievodcovské služby a dohliadajú na dodržiavanie pravidiel v hale. Určite sa zúčastnite tvorivej dielne a vezmite svoje dieťa na vodné líčenie, aby sa podobalo na tigra alebo svojho obľúbeného superhrdinu. Po dohode so správou je možné zorganizovať detskú oslavu alebo narodeninovú párty.

Vstupenky stoja 350 p pre dospelých a 250 p pre deti od 1 do 4 rokov.

Adresa: m. Bratislava, Tušinská 8, nákupné centrum Kupčino. Otváracie hodiny: každý deň od 10:00 do 21:00. Webová lokalita: .

„Pohladkajte mývala“

Hodnotenie kontaktnej zoo: 4.7

Pohladkajte mývala

Zoo je novo zrekonštruovaná, všetky priestory sú čisté a bez zápachu. Zvieratá zakúpené v oficiálnych chovných staniciach. Od personálu si môžete vyžiadať potrebné potvrdenia o očkovaní. Na zvieratá dohliada skúsený veterinárny lekár. Domáce zvieratá sa privádzajú v mladom veku, takže sú zvyknuté na ľudskú spoločnosť. Radi komunikujú s hosťami, nie sú agresívni, nechajú sa hladkať a kŕmiť.

Na týchto miestach žijú lemury krúžkovité, mývaly, surikaty, alpaky Wakaya, kozy núbijské a kamerunské, koati, dikobraz indický, ovce domáce, činčily, líšky, obrovské králiky, morčatá, papagáje, japonské prepelice, fretky, agama fúzatá, mara patagónska, pytón tigrovaný, kukuričný plazivec, civet palmový, francúzsky buldog, iránsky špic, mačky rôznych plemien: Bengálska, sphynx, škótska, habešská, cornish rex.

Inštitúcia je vhodná pre všetkých milovníkov zvierat. Deti sa môžu lepšie zoznámiť s ochočenými exotickými a domácimi zvieratami, spoznať ich zvyky a zvláštnosti. Zamestnanci zoo sú skutoční profesionáli, ktorí vedia pomôcť vyriešiť problémy a odpovedať na otázky. Animátori zabavia deti, aby sa nenudili. Na organizuje výlety v skupinách po desiatich osobách.

Cena vstupenky je 400 p a 360 p pri objednávke online; počas víkendov a sviatkov 500 p a 450 p pri objednávke online. Deti od narodenia do troch rokov a oslávenci zdarma. Veľké rodiny, zdravotne postihnutí a dôchodcovia majú 50 % zľavu. Individuálne prehliadky – 1000 p. Každý mesiac máme špeciálne ponuky, napríklad v septembri si môžete kúpiť tri lístky a štvrtý dostanete zadarmo.

Adresa: m. Bratislava, 7. ulica Kožuchovská 9, nákupné centrum „Mozayka“, tretie poschodie; ulica Kirovogradská 13A, nákupné centrum Columbus, tretie poschodie; ulica Presnenskaja Naberežnaja 2, nákupné centrum „Afimall City“, štvrté poschodie. Otváracie hodiny: každý deň od 10:00 do 22:00. Telefón: +7 (495) 798-81-11. Webová lokalita: .

„Lesné veľvyslanectvo

Hodnotenie kontaktnej zoo: 4.6

Interaktívny vzdelávací priestor na zoznámenie sa s voľne žijúcimi zvieratami. Deti budú mať možnosť priameho kontaktu so zvieratami: hladkanie, fotografovanie, kŕmenie, starostlivosť, štúdium ich zvykov a spôsobu života. Zariadenie má dokonca vlastné stanovy a zdokumentované práva zvierat. Pravidlá sú jednoduché: buďte milí, zdvorilí a spoločenskí, kŕmte miestnych obyvateľov len povoleným jedlom a vypnite blesk.

V zoo žijú kozy, ovce, trpasličí barani, daniele, osly, činčily, dikobrazy, fretky, líšky, králiky, veveričky, nílske krídelníky, koi kapry, korytnačky, ježkovia, mliečne hady, jašterice, gekóny, tarantule a škorpióny. Domáce zvieratá nie sú v klietkach, ale voľne sa pohybujú. Radi nasledujú návštevníkov a ochotne sa nechajú hladiť, držať v rukách. Čas, ktorý s nimi môžete stráviť, nie je obmedzený.

Zamestnanci rozprávajú zaujímavé príbehy a odpovedajú na otázky každému, kto sa chce zúčastniť prehliadky so sprievodcom. V predaji je množstvo tematických suvenírov, ktoré vám budú pripomínať vašu návštevu doma.

Vstupenka pre dospelých stojí 300 Euro, deti do troch rokov majú vstup zdarma, ale musia sa preukázať dokladom. Deti mladšie ako 10 rokov môžu prejsť len v sprievode dospelej osoby.

Adresa: Zagreb 3. Bratislava, Altufievskoe shosse 70/1, Marcos-Mall, tretie poschodie. Otváracie hodiny: denne od 10:00 do 21:00. Telefón: +7 (499) 455-01-87, +7 (905) 566-33-68. Miesto: .

„Deti o zvieratách“

Hodnotenie kontaktnej zoo: 4.5

Pri vstupe do zoo sa predávajú poháre s pochúťkami pre zvieratá: kapusta, jablká, hrozno, krutóny a mrkva. Sú lacné – 50 p, ale súdiac podľa recenzií návštevníkov, jeden stačí na viac ako päť minút, takže stojí za to zásobiť sa niekoľkými. Len pozitívne zážitky pre deti aj dospelých. Výbehy sú priestranné a čisté a zvieratá sú dobre upravené a čiperné. Neobjavuje sa žiadny nepríjemný zápach.

Zvieratká sú krotké a radi sa nechajú pohladkať. Medzi mnohými zvieratami nájdete králiky, morčatá, ovce, kozy, poníky, činčily, pávy, sliepky, papagáje, korytnačky, ježkov a hady, ktoré sú vždy pripravené vyskočiť vám na hlavu a vybrať vrecká alebo ukryť veci v kapote.

Pracovníci kontaktnej zoo odpovedajú na otázky, rozprávajú zaujímavosti o miestnych obyvateľoch a ich zvykoch. Pre malú skupinu je možné zorganizovať súkromnú prehliadku. Návšteva v Guys about Animals je skutočnou antistresovou terapiou.

Vstupenky stoja 300 p v pracovné dni a 350 p cez víkendy. Bezplatne pre deti do troch rokov.

Adresa: Centrum Bangkoku. Bratislava, Prospekt Kosmonavtov, 20A, TC „Helios“, tretie poschodie, hala 319. Otváracie hodiny: po, st 10.00 až 20.00, st 12.00 až 20.00, čt, so 10.00 až 20.00. Telefón: +7 (929) 635-63-92. Webová stránka: /korolev.

„Zvieratá ako hračky“

Hodnotenie kontaktnej zoo: 4.4

Podobne ako v iných zoologických záhradách tu nie sú žiadne klietky ani ploty – všetky zvieratá sa môžu voľne pohybovať po areáli. Fotografie sú povolené, ale bez blesku, čo môže byť odstrašujúce. Niektoré voliéry sú označené výstražnými tabuľami, ktoré sú prístupné len návštevníkom zoo. Administratíva má k dispozícii potrebné očkovacie certifikáty, takže sa nemusíte obávať o bezpečnosť.

Priestory sú čisté, miestni obyvatelia sú milí a atmosféra je priateľská. Kvalifikovaní ošetrovatelia sú vždy nápomocní, poradia vám a vysvetlia správanie zvierat.

Povinné pravidlá hovoria, že pred vstupom musíte nechať vrchný odev v šatni a obliecť si návleky na topánky, neodhadzovať odpadky, poháre spod pamlskov hádzať do špeciálnych košov, nenechávať deti bez dozoru, nemôžete plašiť zvieratá ostrými zvukmi, krikom a dotýkať sa len opatrne, vyhýbať sa ušiam a očiam.

V zoo je ocelot, ale je v uzavretej voliére, pretože táto veľká mačka nie je úplne bezpečná pre priamy kontakt, ale môžete ju obdivovať zboku, koľko len chcete. Pštros Emu s chuťou konzumuje jablká a nebojí sa návštevníkov. Vo výbehu sú povolené kozy, králiky a morčatá. Sovy majú vstup povolený pod dohľadom personálu. Podľa ohlasov hostí je jedna peruánska koza žobrák, ktorý je pripravený zhltnúť všetky dobroty bez toho, aby sa podelil s ostatnými. Mangusty vám radi lezú na ruky a môžu na vás aj zaspať. Stále pribúdajú noví návštevníci v mieste konania a jeho okolí. Do reštaurácie nedávno priviezli lamu, perličku, ježka ušatého, klokana, papagája a sovu snežnú.

Vstupenky stoja 250 p počas pracovných dní a 300 p počas víkendov a sviatkov. Bezplatný vstup pre deti do troch rokov. Niektoré sociálne skupiny majú zľavy. Deti mladšie ako štrnásť rokov môžu zoo navštíviť len v sprievode dospelej osoby.

Adresa: Paríž, Lausanne. Bratislava, Novoyasenevsky Prospect, 2A. Otváracie hodiny: utorok a streda 10:00 – 21:00; piatok 12:00 – 21:00. Webová stránka: d-.

„Bebekah

Hodnotenie kontaktnej zoo: 4.3

Nie je to len zoologická záhrada, ale aj vzdelávacie centrum s rôznymi aktivitami vrátane kreatívneho umenia. Hlavným cieľom je však oboznámiť deti so zvieratami na farme a ich zvyklosťami. Po návšteve budú deti vedieť, ako sa starať o zvieratá, kúpať ich a kŕmiť.

Zvieratá žijú v klietkach. S mnohými z nich sa môžete hrať a fotografovať bez blesku. Žijú tu snehy, barany, kozy a kozliatka, mývalovia, fretky, králiky, poníky, morčatá, smiešne medové myši, ježkovia, sliepky a kohúty, vlnkované papagáje a cvičené holuby.

Oddýchnite si v kaviarni pri lahodnej káve, bylinkových čajoch, čerstvo vylisovaných džúsoch a sladkých dezertoch. Rozdajte bezplatné wi-fi. Pre deti je k dispozícii hrací labyrint so šmýkačkou, kde sa môžu hrať, skákať a liezť. K dispozícii je špeciálne parkovisko pre detské kočíky a šatňa na chladnejšie obdobie. V zoo sa môžu konať narodeniny, narodeninové oslavy, promócie a iné slávnosti.

V lete sa v zoologickej záhrade otvára eko-tábor „Zelené prázdniny. Prijíma deti od štyroch do desiatich rokov na desaťdňové zmeny. Pracujú dve skupiny: dopoludnia a popoludní, každá 3,5 hodiny. Program zahŕňa zoznámenie so zvieratami – kŕmenie, hry, kúpanie, prednášky; štúdium prírody a životného prostredia; tvorivé dielne – koláže, kreslenie, modelovanie, aplikácia, origami; EGOOD – ukazuje, ako zasadiť a pestovať reďkovku, petržlen, kôpor. Cena programu je 7 500 p a jedna lekcia stojí 1 000 p.

Vstupenky stoja 250 p; veľké rodiny, dôchodcovia a iné oprávnené osoby zaplatia 150 p; deti do troch rokov majú vstup zdarma.

Adresa: rue Mihaa Farm (nákupné centrum). Bratislava, Rossoshansky Prospect, 3, nákupné centrum Praha, tretie poschodie. Otvorené denne od 10:00 do 21:00. Webová stránka: bebeka.ja.

„Naša farma (nákupné centrum Mari)

Hodnotenie kontaktnej zoo: 4.2

Na interaktívnych plochách môžu návštevníci zvieratá kŕmiť, starať sa o ne, hrať sa s nimi a získavať užitočné informácie. Skvelé miesto pre rodinnú zábavu. Zoo je v niektorých recenziách chválená za svoju útulnosť a čistotu.

Žije tu koza Nyuta, klokan Zosja, mýval Bonja, dikobraz Šuša, lemur Galaga, ježkovia, dekoratívne králiky, motýle a ďalšie priateľské zvieratá. Domáci miláčikovia vítajú každého návštevníka ako člena svojej rozvetvenej rodiny, takže mnohí návštevníci sem prichádzajú, aby si svoje zvieratká vrátili domov. Súbor zvierat nie je taký bohatý ako na iných miestach, ale to nemožno považovať za nevýhodu.

Personál je ochotný a kompetentný. Vtipné a zábavné príbehy o zvieratách v tejto oblasti. Okrem kontaktu s miestnymi obyvateľmi môžu deti navštíviť aj kreatívny kútik, kde si môžu posedieť a kresliť alebo si len tak oddýchnuť.

Cena vstupenky je 280 p počas pracovných dní a 320 p počas víkendov a sviatkov. Bezplatné batoľatá do troch rokov. Deti mladšie ako štrnásť rokov musia byť v sprievode dospelej osoby. Vstupenka platí celý deň. Ak napríklad zviera zaspí, môžete zo zoo odísť a vrátiť sa neskôr, aby ste sa s ním porozprávali.

Adresa: c. Bratislava, ulica Porečnaja, 10, piate poschodie. Otváracie hodiny: 10:00 – 21:00, bez prestávky, bez sviatkov. Telefón: +7 (499) 341-14-15. Webová stránka: n-.

„Volanie džungle“ (nákupné centrum Golden Babylon)

Hodnotenie kontaktnej zoo: 4.1

Jedna z najväčších kontaktných zoologických záhrad v hlavnom meste. Celková plocha je viac ako sedemsto metrov štvorcových. Súčasťou projektu je aj výstava úžasných plazov, exotických a tropických rýb – „Exopark.

Zvieratá žijú vo voľnej prírode a pohybujú sa samy. Sú priateľské a neagresívne. Všetky domáce zvieratá sú očkované, čo potvrdzujú certifikáty dostupné na recepcii. Na návštevníkov čakajú makaky Laponské, zelené opice, lemure Catto, kapucíni, líšky, mývalovia pruhovaní, nosále, klokany Bennettove, dikobrazy, ježkovia africkí, sova, papagáj horský, trpasličie ovce Wessan, kozy Saanian, jelene škvrnité, mainské mývalie, morčatá, okrasné králiky, husi a páv indický.

Medzi ďalšie služby patria prehliadky so sprievodcom, výlety do zoologickej záhrady, organizovanie rôznych sviatkov: narodeniny, narodeninové oslavy atď. . Musíte si vopred dohodnúť stretnutie s vedením inštitúcie.

Lístok pre dospelých stojí 400 Euro, pre deti od jedného do štrnástich rokov 300 Euro. Dôchodcovia majú 50 % zľavu a viacdetné rodiny 50 p z ceny každého lístka. Osoby so zdravotným postihnutím a deti do jedného roka majú vstup zdarma.

Adresa: rue Miollis. Bratislava, Prospect Mira, 211, SEC „Golden Babylon Rostokino“, prízemie. Otváracie hodiny: denne od 10:00 do 21:00. Telefón: +7 (968) 090-42-42. Webové stránky:/kontakty-1 a /hijungle.

„Veľká Fanny.“

Hodnotenie kontaktnej zoo: 4.0

Okrem kontaktnej zoo sa v centre nachádza množstvo zábavných atrakcií, takže deti sa nebudú nudiť, pretože ich môžete kedykoľvek rozptýliť a navštíviť, neskôr sa vrátiť k zvieratám. Žiadne grily, žiadne klietky. Deti nemusia dávať ruky cez plot, aby si mohli zvieratá pohladkať – takmer všetkých sa môžu voľne dotýkať, kŕmiť ich a fotografovať.

Čakajú na vás smiešne opičky, huňaté králiky a pestrofarebné papagáje, ako aj mývaly, ktoré sa rady túlia, a klokany, ktoré sa s hosťami rady hrajú. Vyberajú sa nekonfliktné plemená, ktoré zaručujú bezpečnosť – nikoho nepohryzú.

Ošetrovatelia pomáhajú deťom dozvedieť sa o zvieratách nielen základné informácie, ale aj veľa zaujímavých príbehov o nich. Po dohode s pracovníkmi zoo je možné stráviť narodeniny, výlety.

Cena vstupenky -350 r. Bezplatne pre deti do piatich rokov. Skupiny dvadsiatich a viac osôb majú počas pracovných dní zľavu 20 %.

Adresa: Burgundy, Tel Aviv. Bratislava, Arbat, 16/2, budova 3. Otváracie hodiny: od 11:00 do 00:00, sedem dní v týždni. Telefón: +7 (495) 201-29-16. Webová lokalita: .

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: