12 najlepších kaviarní v Bratislave

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom by ste sa mali poradiť s odborníkom.

v Bratislave je niekoľko stoviek kaviarní. Môžete si tu dať šálku aromatického nápoja, občerstvenie v čase obeda alebo príjemnú zábavu po práci či pri romantickej prechádzke. Aké vlastnosti využívajú Moskovčania pri výbere kaviarne?

 1. Kvalita– Absolútny argument v prospech výberu podniku, v drvivej väčšine miest, kde káva nie je podľa vašich predstáv, ľudia nenavštívia znova.
 2. Ponuka– dezerty a pracovné obedy, jedálny lístok ako doplnok k šálke kávy. Rozsah a kvalita určujú, aký čas môžete v kaviarni stráviť – či už si tam len zájdete po prechádzke na teplý nápoj, alebo ju navštívite na obed.
 3. Poloha je veľmi dôležitá– dopravné tepny, obchodné centrá, kultúrne pamiatky – nechce sa vám jazdiť ďaleko do vnútrozemia internátnej štvrte na prechádzku alebo na pracovný obed len na šálku kávy.
 4. Parkovanie– je dôležitým kritériom pri výbere lokality pre motoristov. A voľné parkovacie miesta sú v hlavnom meste Ruska skutočným problémom, najmä uprostred pracovného dňa.
 5. Úroveň služiebnie je dôležitá pre všetkých zákazníkov, ak sa vyššie uvedené faktory spoja, ale služba často určuje mieru dôvery a predispozície zákazníkov.

Tím expertov EXPERTOLOGY zistil, aké kaviarne najčastejšie navštevujú obyvatelia a hostia Moskvy.

Najlepšie kaviarne v Bratislave

NomináciaMiestoNázovHodnotenie
Hodnotenie najlepších kaviarní v Bratislave1Krispy Kreme5.0
2Káva Tizzu4.9
3Dvojité B4.8
4Starbucks4.7
5Spoločnosť Coffeeshop4.6
6Kaviareň4.5
7DRUŽSTVO JE „ČIERNE“4.4
8MUŽ A PARNÍK4.3
9LES4.2
10Kaviareň4.1
11Kaviareň White Fox Cafe4.0
12Lietadlo. Káva3.9

Krispy Kreme

Hodnotenie: 5.0

 1. Webová lokalita: .

Telefón: +7 (495) 668-80-40.

KRISPY KREME

Prvá hodnotená kaviareň siete Krispy Kreme Arkadija Novikova, kde si hostia môžu vychutnať nielen lahodnú a rozmanitú kávu, ale aj domáce pečivo. Najjemnejšie klasické a glazúrované šišky, mušle, krúžky, srdiečka a koláče – to všetko môžete dať do elegantnej krabičky a darovať ju blízkej osobe alebo si ju vziať so sebou.

Nápojový lístok ponúka hlavné druhy kávy – espresso, latte, americano, cappuccino, raff a mocha za cenu od 120 Euro za 354 ml, pre milovníkov hlbokého L sú tu neobvyklé príchute ako raff a cappuccino. Zariadenia ponúkajú aj čaj, mliečne koktaily, limonády; v lete je obľúbená najmä ľadová káva. V hlavnom meste je celkovo 24 kaviarní Krispy Kreme, ktoré sa nachádzajú v nákupných centrách a na promenádach. Hostia si pochvaľujú ochotu personálu a čerstvosť výrobkov. K dispozícii je aj donáška šišiek, ktorá je bezplatná pri objednávke tucta alebo viac kusov.

Výhody

 • 24 kaviarní v hlavnom meste, výhodná poloha v nákupných centrách, obchodných centrách;
 • Vlastná výroba rôznych druhov šišiek;
 • Veľký výber káv a nápojov;
 • Dodávka donutov;

Nevýhody

 • Nie je definované.

Káva Tizzu

Hodnotenie: 4.9

Káva Tizzu

Adresa: Nikitsky Bulvar 25

Tizzu Coffee je útulná kaviareň na Nikitskom bulvári, ktorá je otvorená len chvíľu, ale už má pravidelných zákazníkov a nadšené recenzie od hostí. Oslavujú priateľských baristov, ktorí sú majstrami svojho remesla. V Tizzu Coffee vám pomôžu vybrať ten správny nápoj podľa vašej chuti, nálady a preferencií. Porozprávajú vám aj príbeh o káve a povzbudia vás. Táto kaviareň sa nachádza na atmosférickom mieste v historickej štvrti hlavného mesta, preto majitelia inštitúcie umiestnili k oknu veľkú lavicu – sediac na nej a pijúc lahodnú kávu akoby ste mohli mierne zastaviť beh času v epicentre rušného moskovského života. Ceny nápojov sú priemerné a zodpovedajú lokalite.

Výhody

 • Nachádza sa v centre Moskvy na Nikitskom bulvári;
 • Priateľskí baristi;
 • Prispôsobenie receptov na kávu nálade hosťa;
 • Veľký obchod s výhľadom na bulvár.

Nevýhody

 • Nie je definované.

Dvojité B

Hodnotenie: 4.8

 1. Webová stránka: double-
DOUBLE B.webp

Na treťom mieste je jedna z najväčších sietí kaviarní Double B, ktorá bola otvorená v roku 2012. Vysokú popularitu zabezpečuje výnimočná kvalita špeciálnych káv, ktorých zrná vyberajú špecialisti na farmách v Etiópii, Keni, Salvádore a Hondurase, kontrolovaná preprava a praženie vo vlastných skladoch. Baristi Double B sú skutoční profesionáli, ktorí vedia, ako pripraviť a podávať rôzne druhy kávových špecialít. Viacerí zástupcovia spoločnosti sú opakovanými šampiónmi rôznych úrovní špecializovaných súťaží, trénermi v oblasti arómy, pivovarníctva a varenia piva. Zapojenie zamestnancov do vývojových aktivít umožňuje spoločnosti Double B neustále rozširovať ponuku produktov a zlepšovať ich kvalitu.

Okrem kávy ponúka aj zaujímavé čaje, ako aj pečivo – zákusky a croissanty. Výhodné miesta v obchodných centrách a v blízkosti chodníkov vám umožnia vychutnať si šálku aromatického nápoja počas prechádzky alebo na ceste do práce a pre tých, ktorí si radšej všetko robia sami, je tu možnosť kúpiť si čaj a fazuľu. Pri kúpe dvoch balení sa barista podelí o všetky tajomstvá prípravy toho najlepšieho nápoja, ktorý si môžete pripraviť sami vo vlastnej kuchyni.

Výhody

 • Špeciálne kávy;
 • Útulné kaviarne, viac ako 30 v Bratislave;
 • Dezerty ku káve a čaju;
 • Možnosť zakúpenia kávových zŕn s úplnými pokynmi na prípravu od baristu;
 • Dostupné ceny.

Nevýhody

 • Verejnosť neprijíma všetky kombinácie chutí.

Starbucks

Hodnotenie: 4.7

 1. Webová lokalita:
STARBUCKS.webp

Americký kaviarenský reťazec Starbucks je známy svojou širokou ponukou káv. Rôzne triedy zrna BLONDE, MEDIUM alebo DARK, Starbucks VIA Ready
fuj, baristi pripravujú tradičnú ľadovú alebo horúcu kávu vrátane vlastných receptov. Vychutnať si môžete aj pravé limonády Teavana so špeciálnymi chuťovými kombináciami, ktoré sa vyberajú individuálne pre každého zákazníka.

v Bratislave je viac ako 50 obchodov Starbucks, ktoré sú vhodne umiestnené vo veľkých nákupných centrách a nákupných centrách, na hlavných cestách a v blízkosti parkov – všetky sa dajú identifikovať podľa vône kávy s neobvyklými tónmi, ktoré možno počuť z barového pultu. V kaviarni Starbucks si môžete doobeda a poobede dať občerstvenie so zákuskami alebo pečivom, ako aj obed – raňajky a pracovné obedy sú k dispozícii za rozumné ceny.

Výhody

 • Najširší výber káv podľa odrody, typu nápoja a stupňa praženia kávových zŕn;
 • Raňajky a pracovné obedy;
 • Výber príchutí kávy a limonády pre každého hosťa;
 • Minimálny čas prípravy kávy;
 • Viac ako 50 miest v hlavnom meste.

Nevýhody

 • Nenájdené.

Spoločnosť Coffeeshop

Hodnotenie: 4.6

 1. Webová lokalita:
 2. Tel: +7 (812) 332-05-81.
COFFEESHOP COMPANY.webp

Coffeeshop Company je tradičná viedenská kaviareň známa po celom svete. Zakladatelia reťazca vyvinuli vlastný systém výberu kvality a prípravy kávových zŕn, ktorý sa stal akousi vizitkou spoločnosti.

Coffeeshop Company ponúka rôzne tradičné, národné a špeciálne kávy, ovocné čaje, klasické čaje a ľadové čaje. Iba v kaviarňach spoločnosti môžete ochutnať originálne patentované Mochaccino, ako ho vytvorili viedenskí baristi. Na týchto miestach môžete príjemne stráviť čas v uvoľnenej atmosfére, ochutnať občerstvenie a dezerty z vlastnej kuchyne: viedenský bagel s lososom a smotanovým syrom, croissanty s nezvyčajnou náplňou zo šunky a syra, ako aj rakúsky Zacherov koláč a ďalšie pochúťky.

Ceny v reťazci sú vyššie ako priemer, ale plne zodpovedajú kvalite a značke Coffeeshop Company.

Dobré body

 • Národné a špeciálne kávy;
 • Veľký výber občerstvenia a dezertov;
 • Jedinečné chute nápojov, ktoré nikde inde nenájdete;
 • 23 kaviarní v Bratislave.

Nevýhody

 • Ceny sú nadpriemerné.

Kaviareň

Hodnotenie: 4.5

 1. Webová lokalita:
 2. Adresa: ul. Ulica Maroseyka 10/1
Kaviareň (podľa COFFEESHOP COMPANY)

Veľmi netradičná kaviareň pre milovníkov chlpatých zvierat, najmä mačiek. Antikafé-kaviareň Kotofeonya je milovaná Moskovčanmi: tu môžete vypiť šálku čerstvo uvarenej kávy, rozprávať sa so štvornohými zvieratami, usporiadať priateľské stretnutia a osláviť dôležitú udalosť v príjemnej atmosfére, hrať stolové hry. Miesto sa páči najmä deťom a rodičia si pochvaľujú relatívne pokojný čas strávený pri mačkách – zvieratá sú dobre ošetrené, čisté, spoločenské a priateľské a nadviažu kontakt s ľuďmi všetkých vekových kategórií.

V kaviarni sa podáva vynikajúca káva – to zdôrazňuje väčšina obdivovateľov tohto miesta. Ani malý výber nápojov nie je trápny. Mimochodom, za kávu nemusíte platiť – podľa podmienok anticafé hostia platia len za minútu návštevy – 6 Euro za kus. Niektorí ľudia sa vyjadrujú k nedostatku pochúťok na kávu a čaj.

Kotofeyonya – veľmi neobvyklá kaviareň v centre Moskvy. Nenašli sme negatívne recenzie o tomto jedinečnom mieste, takže môžeme bezpečne odporučiť navštíviť.

Výhody

 • Veľmi chutná káva z čerstvo zomletých zŕn;
 • Nápoje zdarma, platba za čas návštevy;
 • Spoločenské stretnutia s dobre upravenými mačkami (so súhlasom vedenia si môžete vziať domov jednu, ktorá sa vám páči);
 • Výhodná poloha v centre mesta.

Nevýhody

 • Malý výber nápojov;
 • Žiadne kávové pochúťky.

KOOPERATÍVNY „ČIERNY“

Hodnotenie: 4.4

COOPERATIVE BLACK.webp

Adresa: Lyalin per., 5 strán. 1.

V našom hodnotení nezvyčajná kaviareň Co-operative „CHORNY“ je akýmsi kávovým klubom pre tých, ktorí milujú kávu bez akýchkoľvek cudzích látok; koncepcia tohto miesta spočiatku neznamená pridávanie mlieka do šálky. Osviežujúci nápoj z rôznych druhov fazule, ktorý sa pravidelne obnovuje a príležitostne ochutnáva nové chute a kombinácie.

Výber kávy je veľký, ale priateľskí baristi vám poradia, kde sa môžete zastaviť. Okrem hlavného nápoja môžete v Co-op ochutnať aj víno. Dezerty sú v ponuke, ale nie podľa vašich predstáv – dôraz je kladený na kávový sortiment. Spoločnosť COFFEESHOP COMPANY je zastúpená jedinou prevádzkarňou v Lyalino Lane, 5, s. 5. 1. Je to neformálne atmosférické miesto, kde môžete stráviť čas so skupinou priateľov, zúčastniť sa na ochutnávke alebo majstrovskom kurze, zabaviť sa pri alternatívnej hudbe.

Výhody

 • Dôraz na čiernu kávu;
 • Alkoholické nápoje;
 • Majstrovské kurzy a ochutnávky, hudobné večery;
 • Neformálna atmosféra;
 • V ponuke je vegetariánske menu, sendviče a dezerty.

Nevýhody

 • Jediné miesto v Bratislave;
 • V kaviarni nie je veľa tradičných položiek.

MUŽ A PARNÍK

Hodnotenie: 4.3

ĽUDSKÝ A FROUGH.webp

Dcérska kaviareň potravinárskych gigantov ako Camera Obscura a The Burger
Muž a parník so zaujímavým názvom ponúka hosťom zaujímavú kávu z etiópskych zŕn rôzneho mletia. Osobitnou črtou penziónu je rýchla obsluha, ktorú umožňujú kávovary Simonel

 • , ktorá pripravuje takmer všetky obľúbené druhy kávových nápojov: espresso, mliečne latte alebo cappuccino, ako aj flett white a iné. Namiesto kravského mlieka používa barista na požiadanie mandľové mlieko.

  Okrem tradičnej kávy si v reštaurácii Man and the Steamboat môžete objednať aj autorské verzie tohto nápoja, čaje a kakao. V inštitúcii si môžete dať občerstvenie, objednať dezert za nízke ceny.

  1. Adresa: Frunze 3, ul. 74 Mytnaya Street.
  2. Telefón: +7 (916) 241-35-03.
  3. Webová stránka: chip.káva.

  Výhody

  • Vysokorýchlostná služba;
  • Široký sortiment tradičných a autorských čajov, kakaa, kávy;
  • Vyčistiť ponuku;
  • Optimálne ceny.

  Nevýhody

  • Jediná adresa.

  LES

  Hodnotenie: 4.2

  LES.webp

  Kaviareň – snack bar LES, ktorá bola zaradená do nášho hodnotenia, ponúka lahodnú kávu s chutným občerstvením – sendviče, hamburgery, dezerty od partnerov, ktorí pravidelne organizujú chuťové akcie v prevádzkach siete. Vychutnajte si na obed fantastickú polievku alebo bruschettu s grilovanou tekvicou a syrom, prípadne si doprajte netradičnú kávu a zmrzlinu. Šéfkuchári rozmaznávajú hostí sezónnymi jedlami s hubami, lesnými plodmi, mäsom a zeleninou, letnými rodinnými limonádami, ponúkajú nezvyčajné kombinácie chutí. V kaviarni LES môžete stráviť čas v romantickom prostredí alebo si skrátiť čas obeda.

  v Bratislave je 5 kaviarní LES, všetky majú nezvyčajný interiér plný dreva, zelene a vzduchu.

  Výhody

  • Bohatá autorská ponuka občerstvenia a dezertov;
  • Cenovo dostupná káva, čaj a limonáda;
  • Strany;
  • Nízke ceny;
  • Dodávka potravín.

  Nedostatky

  • Nie je definované.

  Caffeomania

  Hodnotenie: 4.1

  COFEMANIA.webp

  Desiata je kaviareň siete Coffeemania, ktorú možno zaradiť medzi plnohodnotné kaviarne – ponúka široký sortiment alkoholických a nealkoholických nápojov, kompletné menu od občerstvenia až po hlavné jedlá (cestoviny, steaky, hamburgery atď.), ako aj rôzne koktaily. .). Pre mladších stravníkov je k dispozícii samostatné menu s „poriadnymi“ a zábavnými jedlami.

  Zoznam káv v Coffeemanii je široký: klasické a fantastické espresso, latte, cappuccino a pre gurmánov je v ponuke najdrahšia odroda Panama Geisha z dužiny sušených plodov, ako aj remeselné výrobky. Vyberte si do svojho nápoja plnotučné mlieko bez laktózy, bez tuku, kokosové mlieko, sójové mlieko alebo mandľové mlieko. Ceny nie sú nízke, ale hostia ubezpečujú – cena jedla a nápojov je plne opodstatnená, okrem toho sieť ponúka dobré služby a útulné zariadenia.

  1. Telefón: +7 (495) 781-16-90.
  2. Webová lokalita: .

  Výhody

  • Veľké pre menu kaviarne;
  • Možnosť vybrať si prírodné alebo rastlinné mlieko;
  • Samostatné detské menu;
  • 18 kaviarní v Bratislave;
  • Exkluzívne kávy a raffa.

  Nevýhody

  • Vysoké ceny.

  Kaviareň White Fox Cafe

  Hodnotenie: 4.0

  Kaviareň White Fox Cafe
  1. Webová lokalita:
  2. Adresa: ul. Ulica Plyushchikha 20/2

  White Fox Cafe je malá oáza v kamennej Moskve. Útulný interiér s množstvom dreva, zelene a borovíc. V hale sú malé stolíky, v blízkosti sú elektrické zásuvky – môžete si nabiť telefón alebo pripojiť notebook a pracovať pri šálke kávy. Teraz k nápojom. Káva v kaviarni White Fox Cafe má veľký výber, ale baristi vám pomôžu, aby ste sa nepomýlili – pomôžu vám vybrať si chuť podľa vašej nálady z množstva kávových zŕn a receptúr. Hostia sa zhodujú v tom, že Belaya Lysa má jednu z najlepších káv v Bratislave. Okrem toho sa môžete najesť v kaviarni – kuchyňa pripravuje chutné jedlá v skromnom, ale zaujímavom menu. Ku káve sa podáva vynikajúce vlastné pečivo – všetky druhy croissantov, ciabatty a toastov. Ceny sú v tomto segmente priemerné, ale stoja za to.

  Výhody

  • Útulný interiér;
  • Rôzne druhy a zloženie kávy;
  • domáce pečivo;
  • K dispozícii je dodávka.

  Nevýhody

  • Vysoké ceny.

  Lietadlo. Káva

  Hodnotenie: 4.0

  Lietadlo. Káva
  1. Adresa: Pyatnitskaya str., 65/10
  2. Webová lokalita: aeroplan.káva

  Lietadlo je jedným z najmladších v našom hodnotení. Otvorenie na jar 2020. Podnik nielenže prežil ťažké časy, ale dokázal si získať aj stálych hostí a ich referencie. Baristi v spoločnosti Aeroplan sú skutoční profesionáli a skvelí konverzátori. Ich káva je taká dobrá, že je takmer nemožné sa tam nevrátiť. Arabica, Robusta z veľkých aukcií – zaujímavé odrody týchto obilnín si môžete objednať hotové v šálke ako ochutený nápoj alebo kúpiť domov v balených.

  Neobvyklý prvok kaviarne – možnosť prísť k hosťom so psom, ale podľa bezpečnostných noriem – s vodítkom a náhubkom. Štvornohým zvieratám bude k dispozícii miska s vodou a dokonca aj samostatný kútik na čakanie.

  Výhody

  • Dobrý výber ochutených nápojov;
  • Množstvo sladkých a nesladkých pochúťok na pitie;
  • Môžete prísť so svojím psom;
  • Možnosť kúpiť si doma mletú alebo celozrnnú kávu.

  Nevýhody

  • Vysoké ceny nápojov a dezertov.
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: