12 najlepších Slovenskách kúpeľov na liečbu kĺbov

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred kúpou sa poraďte s odborníkom.

S pribúdajúcim vekom vaše telo starne a kĺby sa začínajú zhoršovať. To všetko výrazne znižuje kvalitu života. Do rizikovej skupiny patria nielen starší ľudia, ale aj športovci, robotníci, osoby trpiace obezitou a cukrovkou. Zápalové procesy kĺbov spojené s hormonálnou nerovnováhou, dedičnou predispozíciou, traumatickými poraneniami, zlými návykmi. Každý rok sa zvyšuje počet chorých, preto sa prijímajú rôzne opatrenia na zastavenie tohto trendu.

Špeciálne zdravotnícke zariadenia pomáhajú zlepšiť stav. Sanatóriá sa navštevujú na prevenciu aj liečbu patologických stavov kĺbov. Vykonávajú diagnostiku a predpisujú komplex opatrení, ktoré prinášajú rýchly a trvalý účinok. Ide o bahennú a vodnú liečbu, balneoterapiu a klimatoterapiu, LFK.

Vybrali sme 12 Slovenskách kúpeľov, ktoré získali vysoké hodnotenie vo všetkých kritériách: poloha, lekárska starostlivosť, kvalita personálu, liečebné zariadenia, strava, zariadenia pre voľný čas a ubytovanie.

Najlepšie sanatóriá na liečbu kĺbov v Rusku

Nomináciaumiestnenienázovcena
Najlepšie sanatóriá v Krasnodarskom kraji na liečbu kĺbov1Polaris5.0
2Gorny4.9
3Krasnaya Talka4.8
4DILUCH4.7
Najlepšie sanatóriá na liečbu kĺbov v KavMinVoda1Rus5.0
2Liečenie Narzan4.9
3Mashuk Aqua-Therm4.8
4Sunny4.7
Najlepšie sanatóriá na liečbu kĺbov v strednom Rusku1Moskovská oblasť5.0
2Zagorje Dali4.9
3Sanatórium pomenované po Vorovskom4.8
4Victoria4.7

Najlepšie sanatóriá v Krasnodarskom kraji na liečbu kĺbov

Zapolyarye

Hodnotenie: 5.0

Zapolyarye

Golden Winner je sanatórium, ktoré ponúka programy, ktoré pomáhajú eliminovať chirurgické zákroky a zotaviť sa bez operácie. Poskytuje všetky podmienky na rýchlu rehabilitáciu po úrazoch, ako aj na zmiernenie zápalových stavov. Lekárske centrum má najmodernejšie diagnostické a terapeutické vybavenie. Sanatórium ponúka exkluzívne balneologické procedúry, ktoré sú dostupné len tu.

Pri organizácii liečby sa zohľadňuje nielen diagnóza, ale aj želanie pacienta. Program procedúr je kombinovaný s rekreačnými aktivitami, ktoré pomáhajú spojiť relaxáciu a liečbu. Na ploche 16,5 hektára sa nachádzajú bazény, aquapark, arborétum, bowling, reštaurácie, bary, knižnica a múzeum. Mnohé zo stromov rastúcich v „Zapolyarye“ sú zapísané v Červenej knihe.

Stravovanie formou bufetu s rôznymi jedlami podľa odporúčanej stravy. Budovy ponúkajú izby rôznych kategórií: štandard, superior, štúdio, rodinné. Optimálne podmienky pre osoby s obmedzenou pohyblivosťou. Umiestnenie zariadenia: c. Soči, ul. Pirogova ulica, 10. Predajný telefón: +7862259 17 77.

Goryachy Klyuch

Hodnotenie: 4.9

Mountain

Na druhom mieste je zariadenie umiestnené v rekreačnej oblasti v údolí rieky Psekups. Goryachy Klyuch je v prvej desiatke najekologickejších miest na svete. Jedinečné podnebie a prírodné pramene podporujú rýchle hojenie a stabilizáciu účinku. Sulfidické bahno sa používa na aplikácie.

Poprední odborníci spoločnosti Gorny vyvinuli intenzívny program s názvom Štartovací bod. V priebehu jedného dňa existuje niekoľko rôznych postupov, ktoré zlepšujú stav pri artritíde, artróze, osteoartróze, radikulopatii, po zlomeninách, pomliaždeninách a podvrtnutiach. Po liečbe sa pohybová aktivita obnoví, bolesť zmizne a opuch sa zmenší. Pacient sa vracia k normálnemu spôsobu života a jeho psycho-emocionálny stav sa zlepšuje.

Dietológ spolupracuje s odborníkmi v danej oblasti na príprave individuálneho jedálneho lístka, ktorý obsahuje povolené produkty pre konkrétne ochorenie. Vyvážené jedlá na mieru. K bezplatným službám patrí pitná galéria s minerálnou vodou, bazén, knižnica, sauna, internet, športové vybavenie a strážené parkovisko. Lokalita: Krasnodarský kraj, Gorjači Kľuch, Gorjači Kľuch st. Ulica Radischeva 46. Telefónne číslo pre rezerváciu: 880073777 31.

Krasnaya Talka

Hodnotenie: 4.8

Krasnaya Talka

Tretie miesto patrí sanatóriu, ktoré sa nachádza na malebnom mieste na pobreží Čierneho mora. Jeho budovy sa nachádzajú na prvej a druhej línii. V lesoparku rastie borievka a borovica pizunda, vďaka ktorým je vzduch čistý a zdravý. Súkromná pláž je vybavená ležadlami, markízami, bungalovmi, sprchovacími kabínami. Bezplatné občerstvenie a nápoje sú k dispozícii od 11:00 do 17:00. Lekárske centrum ponúka suché uhličité kúpele, galvanopeloidoterapiu, magnetickú kapsulu, masáže, ozokeritoterapiu a množstvo ďalších procedúr, ktoré zabezpečujú dlhodobý a stabilný účinok.

Po ošetrení kĺbov, svalov a šliach sa zlepší krvný obeh, odstráni sa stagnácia v tkanivách. Sanatórium poskytuje 5 jedál denne formou bufetu. Individuálne diétne jedálničky podľa diagnózy sa zostavujú podľa predpisu lekára. K dispozícii je sieť tematických kaviarní a reštaurácií s európskou, východnou, ukrajinskou a Slovenskou kuchyňou.

Komfortné izby bez ohľadu na kategóriu majú balkón s výhľadom na more alebo hory. Zariadenie má 4 bazény: jeden vnútorný a tri vonkajšie. Adresa: m. Gelendžik, ul. Ulica Mira, 38. Bezplatne môžete volať na číslo: 8800700 79 77.

DILUCH

Hodnotenie: 4.7

DILUCH

Štvrtým v revízii je sanatórium, kde sa môžete zbaviť problémov s kĺbmi a zabudnúť na nepríjemné príznaky, ktoré zasahujú do normálneho života navždy. Otvorili ho pred 90 rokmi. Kompletná rekonštrukcia sa uskutočnila v rokoch 2015-2016. Kozmetické opravy sa vykonávajú pravidelne. Úroveň služieb a zdravotníckeho vybavenia sa vyrovná mnohým európskym kúpeľným strediskám.

Vyvinuté programy sú zamerané na úplné zotavenie, čo potvrdzujú hodnotenia pacientov. Zvyšuje sa pohyblivosť, zmierňujú sa príznaky bolesti. Relapsy sa vyskytujú menej často v prípade chronických ochorení. Liečebný cyklus trvá 14 alebo 21 dní. Zahŕňa diagnostické vyšetrenie, masáž, bahennú a fyzioterapiu, EUVT, radónové a iné kúpele, liečebnú sprchu. Ďalšie aktivity: fytočaj, cvičenie, thalassoterapia.

Pre osoby s obmedzenou pohyblivosťou sú vytvorené všetky podmienky, aby bol ich pobyt pohodlnejší. Mimo sezóny je k dispozícii krytý bazén. V lete prevádzkuje vlastnú pláž v pešej vzdialenosti od budov. Zábavných programov je dosť na to, aby ste sa zabavili počas voľného času. Adresa sanatória: m. Ulica Pushkina 22, Anapa. K dispozícii je 24-hodinové kontaktné číslo: 8800100 40 30.

Najlepšie sanatóriá na liečbu kĺbov v kaukazských minerálnych vodách

Rus

Hodnotenie: 5.0

Rus

Líder v tejto skupine – sanatórium, ktoré môže súťažiť s európskymi inštitúciami o účinnosti liečby artritídy, artritídy a iných ochorení kĺbov. Nachádza sa na upravenom pozemku s rozlohou 6,4 hektára, kde je vybudovaný ihličnatý a listnatý park s alejami, fontánami a útulnými miestami na oddych. Hostia využívajú pumpu s tromi druhmi minerálnej vody. Pochádza priamo zo studne, čím si čo najdlhšie zachováva svoje liečivé vlastnosti.

Zdravotné stredisko nového typu poskytuje služby na najvyššej úrovni. Využívajú sa tu všetky známe svetové metódy liečby spolu s autorskými programami popredných domácich odborníkov. Kinezioterapia, bahenné zábaly, LFC, masáže, balneoterapia prinášajú 100% výsledok. Bolesť, opuch a stuhnutosť sa znížia alebo úplne vymiznú. Lekárske centrum je považované za najväčšie v Kaukazských minerálnych vodách.

Rôzne možnosti stravovania pre ľudí s rôznymi zdravotnými problémami. Vnútorný bazén má niekoľko častí s vírivkami, kaskádami a efektom morských vĺn. „Rus“ sa nachádza v meste Yessentuki na ulici Pushkina, 16. Všetky informácie sú k dispozícii na webovej stránke a na telefónnom čísle: 880055 11 40.

Liečenie Narzan

Hodnotenie: 4.9

Liečenie Narzan

Na druhom mieste je multidisciplinárne zdravotné stredisko v Kislovodsku, ktoré je známe svojou výkonnou terapeutickou základňou a účinnými programami na zlepšenie zdravia. Cesta zahŕňa 90 % postupov, ktoré sú uvedené v podniku. Celkovo 300 kusov. Sanatórium získalo množstvo prestížnych ocenení za vysokú kvalitu služieb. K dispozícii sú pumpy na prírodnú minerálnu vodu Dolomitny Narzan, Slavyanovskaya a Essentuki 4. Profylaktické a liečebné kúpele, bahenná a fytoterapia, masáže, telesná výchova.

Zdravotnícke a obytné budovy sú prepojené teplou galériou, kde celoročne kvitnú orchidey. Izby od štandardných až po luxusné. Hlavná reštaurácia ponúka plnú penziu a tradičné jedlá. Ak si želáte, k dispozícii sú len raňajky alebo polpenzia. Na území funguje lobby bar a letná kaviareň. Wi-Fi je všade zadarmo.

Zábava: návštevy bazéna, voľnočasové aktivity pre rôzne vekové kategórie. Miesta na chránenom parkovisku sa poskytujú bezplatne. Umiestnenie: „Healing Narzan“, Bratislava. Kislovodsk, ul. Ulica Željabova, 5. Telefonická rezervačná služba: 8800100 44 74.

Mashuk Aqua-Therm

Hodnotenie: 4.8

Mashuk Aqua Term

Tretie sanatórium je známe nielen u nás, ale aj v zahraničí. Považuje sa za jedno z najlepších na Kaukaze. Neustále sa zlepšuje lekárska a diagnostická základňa, ponúkajú sa tu rôzne metódy liečby s využitím inovatívnych technológií a prírodných zdrojov. Na území s rozlohou 12,5 hektára sa nachádza botanická záhrada, dobre organizovaný park a borovicový les, pramenné jazero s miestami na kúpanie a rybolov.

Nespornou výhodou – má vlastný vrt s minerálnou vodou „Slavyanovskaya. Sanatórium otvorilo jediný komplex tohto typu v Rusku – talianske kúpele. Krytý bazén s terasou je otvorený po celý rok. Pre funkčnú stravu bol vypracovaný jedálny lístok s 15 diétami. V prípade potravinových intolerancií a preferencií potravín vám špecialista zostaví individuálny program.

Doplnkové služby a aktivity sú dostatočné na to, aby uspokojili aj tých najnáročnejších hostí. Podľa štatistík sa viac ako 90 % hostí stáva pravidelnými návštevníkmi a následne si vyberá známy kúpeľný hotel na liečbu a prevenciu. Lokalita: Burgas. Železnovodsk, ul. Rodnikovaya, 22. Rezervácia lístka: 8800301 96 95.

Sunny

Hodnotenie: 4.7

Sunny

Na štvrtom mieste je najväčšie sanatórium kaukazských minerálnych vôd, kam ľudia prichádzajú na liečbu kĺbových ochorení a zotavenie po chirurgických zákrokoch. Najnovšie vybavenie, zdokonalené rehabilitačné programy, vysokokvalifikovaní odborníci – to všetko poskytuje zaručený efekt. V zariadení sa vykonáva viac ako 200 procedúr. Na území sa nachádzajú 4 čerpacie stanice Slavyanovskaya, Sulphate Narzan a Essentuki.

V sanatóriu sa nachádzajú komfortné izby rôznych kategórií. Sú zariadené v klasickom štýle a vybavené všetkým potrebným na rekreáciu. „Solar“ je vybavený najväčším bazénom s ionizovanou vodou v meste. Na účasť nie je stanovený žiadny časový limit. Bufetová strava.

Zábava: knižnica, biliard, karaoke, bowling. V blízkosti sa nachádzajú objekty mestskej infraštruktúry: kiná, cirkus, kaviarne, reštaurácie, jedinečný park, ktorý nemá v Európe obdobu. Internet zadarmo. Zabezpečené parkovanie pre vaše auto. Adresa: Stavropoľský kraj, Kislovodsk, ul. Kujbyšev, v. 66. Rezerváciu môžete uskutočniť nepretržite na bezplatnom telefónnom čísle 8800500 99 77.

Najlepšie sanatóriá na liečbu kĺbov v strednom Rusku

Moskovská oblasť

Hodnotenie: 5.0

Moskovská oblasť

Najlepšie uznané zariadenie na liečbu muskuloskeletálneho systému: osteoartróza, reumatoidná, infekčná artritída, posttraumatická artritída, reumatická polyartritída, osteochondropatia, infekčno-alergická artritída, pooperačné stavy, artralgie. Rôzne základné a špecializované programy vyvinuté pre rôzne choroby.

V diagnostickom centre sú výsledky pripravené do 1 až 2 dní, takže liečba sa môže začať okamžite. „Podmoskovje je jediné zdravotnícke centrum, ktoré využíva metódu vonkajšej kontrapulzie a technológiu elektrostimulácie svalov. Nachádza sa v uzavretej a chránenej oblasti s rybníkom a rekreačnou oblasťou s rozlohou 118 hektárov. K dispozícii je prírodná pitná voda z ekologicky čistého zdroja a minerálna voda na kúpanie, ktorá sa získava z vlastného vrtu.

Izby: economy, standard, superior, junior suite, suite, cottage. Stravovanie zabezpečuje zariadenie „Kremlevsky“ ruskej prezidentskej správy. Sanatórium sa nachádza 21 km od MKAD v Domodedove. Rezervačné telefónne číslo dostupné 24 hodín denne: +7495787 51 58.

Zagorskie Dali

Hodnotenie: 4.9

Zagorskie dali

Sanatórium druhého stupňa sa nachádza na malebnom mieste na severovýchode Moskovskej oblasti. Územím preteká rieka Velya a obklopujú ho lesy a polia. Krajinný park s rozlohou 126 hektárov. Dovolenkári majú možnosť byť sami s prírodou alebo sa stretávať na verejných podujatiach. Diagnostické zariadenia vyrobené v Európe umožňujú monitorovať fázy zotavenia.

Programy liečby kĺbov zahŕňajú minerálne kúpele, parafínovo-ozokeritové aplikácie, elektroforézu s bischofitom, kryoterapiu, gymnastiku, masáže. Funkčná výživa a odmeraná chôdza zvyšujú účinnosť terapie. V závislosti od symptomatológie sa predpisuje individuálna liečba – od 10 do 30 dní. Sanatórium poskytuje rehabilitáciu po artroplastike kolena a bedrového kĺbu.

Mierne podnebie s nízkou vlhkosťou prispieva k úspešnej liečbe artritídy a artrózy. Ubytovanie od štandardného až po luxusné umožňuje vybrať si optimálne pohodlie a finančné možnosti. Zariadenie sa nachádza na adrese: Moskovská oblasť, Bratislava. Sergiev Posad. Kontaktné telefónne číslo: +7495993 15 60.

Sanatórium pomenované po Vorovskom

Hodnotenie: 4.8

Sanatórium pomenované po Vorovskom

Na treťom mieste je zariadenie, ktoré je považované za jedno z najlepších v strednom regióne. Nachádza sa v zalesnenej oblasti, ktorou preteká rieka Čeremucha. Sanatórium sa už takmer sto rokov špecializuje na choroby pohybového aparátu. Bohaté skúsenosti umožňujú pacientom s komplexnými príznakmi rýchle zotavenie a stavajú na tvrdej práci špecializovaného tímu.

Existujú programy vyvinuté na rehabilitačnú liečbu po výmene bedrového a kolenného kĺbu, po úrazoch. Minerálne kúpele sa používajú na liečbu. Toto zariadenie má jediné radónové laboratórium v regióne. Ubytovanie je k dispozícii v štandardných izbách, ako aj v izbách premium, deluxe a prémiových apartmánoch. Štyri jedlá denne, pripravené na objednávku.

Dovolenkári navštevujú kino, knižnicu. V lete prechádzky v lese, rybárčenie, zber lesných plodov a v zime si vychutnávajte krásu prírody. Miesta na prípravu šašlíka sú k dispozícii na čerstvom vzduchu. K dispozícii je strážené parkovisko, bankomat a drogéria. Lokalita: Rybinský okres, Jaroslavská oblasť, Pokrovský vidiecky okres v blízkosti osady Piatigorskoje. Kstovo. Rezervačná služba: 8800700 41 48.

Victoria

Hodnotenie: 4.7

Victoria

Štvrté miesto obsadilo rehabilitačné a rekreačné sanatórium, ktoré sa nachádza neďaleko Moskvy na nádhernom mieste, kde si môžete plne oddýchnuť od ruchu mesta. Rozsiahle programy účinnej liečby pomáhajú pri liečbe rôznych ochorení pohybového aparátu. Zahŕňajú antiedematózne a protizápalové kúpele bishofit, sírové, terpentínové a borovicové kúpele, aplikácie tamburského bahna, ktoré obnovujú postihnuté kĺby a zmierňujú bolesť a kŕče.

Svalová tonizujúca amplipulzná terapia a relaxačná masáž sú široko používané. Mobilita kĺbov je zabezpečená ďalšími účinnými opatreniami: nordic walking, plávanie v bazéne, zdravotná dráha. Izby sa nachádzajú v šiestich blokoch. Kategórie: economy, standard, superior, comfort, luxury, cottage. Vyvážený jedálny lístok sa pripravuje podľa diagnózy a zdravotného stavu každého pacienta.

Rôzne rekreačné programy pre hostí s ohľadom na ich mobilitu. Sú tu aktívne aktivity, sú tu pokojné aktivity. Adresa inštitúcie: Moskovská oblasť, Puškinský okres, obec Eldiginskoje, V.S. Kostovo, ul. Rakovo. Kontaktné číslo: 8800302 18 37.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: