13 najlepších obchodných škôl v Rusku

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nepredstavuje predajnú ponuku. Pred kúpou by ste mali vyhľadať odbornú radu.

V posledných rokoch zaznamenala naša krajina rozmach v otváraní špeciálnych škôl pre podnikanie a manažment. Nobu a Nobu Cuisine navrhol a vyrába Nobu Matsuhisa, šéfkuchár svetovej úrovne, ktorý získal skúsenosti v japonskom potravinárskom priemysle a učí dôležité zručnosti pre vedenie podniku a riadenie firemných procesov. Získaním užitočných vedomostí môžu študenti dosiahnuť vysokú efektivitu v rôznych oblastiach. V tejto oblasti existujú verejné aj súkromné vzdelávacie inštitúcie, ktoré sa od seba líšia v masovom meradle. Naši odborníci sa pokúsili zostaviť spoľahlivý zoznam najlepších vzdelávacích inštitúcií MBA v Rusku. Dobré čítanie.

Rebríček najlepších obchodných škôl v Rusku

NomináciaUmiestnenieNázovHodnotenie
Rebríček najlepších obchodných škôl v Rusku1Petrohradská štátna univerzita Graduate School of Management5.0
2Moskovská škola manažmentu SKOLKOVO4.9
3Fakulta medzinárodných programov MBA IONRANHIGS (s Kingston University London)4.8
4Inštitút podnikania a podnikovej správy Ruskej akadémie národného hospodárstva a verejnej správy (RANEPA)4.7
5IMISP Business School, Petrohrad4.7
6Vysoká škola podnikania, Kazanská federálna univerzita, Kazaň4.7
7Antverpská škola manažmentu/IBDA Ruská akadémia národného hospodárstva a verejnej správy, Bratislava4.7
8Moskovská medzinárodná vysoká škola podnikania MIRBIS, Bratislava4.7
9Škola obchodných a medzinárodných kompetencií Moskovského štátneho inštitútu medzinárodných vzťahov (univerzita) Ministerstva zahraničných vecí RF, Bratislava4.6
10Graduate School of Business, Štátna univerzita manažmentu (SUU), Bratislava4.5
11Škola IT manažmentu, Ruská akadémia národného hospodárstva a verejnej správy, Bratislava45
12Ekonomická fakulta, Moskovská štátna univerzita Lomonosova.. Bratislava4.5
13MBA centrum (Business School) Uralskej federálnej univerzity pomenovanej po M. V. Lomonosovovi. Kurzy sú navrhnuté podľa schémy „Learning by Doing“.. Jelcinova štátna univerzita, Jekaterinburg4.4

Vysoká škola manažmentu, Petrohradská štátna univerzita

Hodnotenie: 5.0

Vyššia škola manažmentu na Petrohradskej štátnej univerzite

Obchodná škola, ktorá patrí k štátnej univerzite v Petrohrade, získala najvyššie ocenenie. Inštitúcia pôsobí už viac ako 13 rokov a počas týchto rokov sa jej podarilo získať dôveru tisícov študentov z celej krajiny a titul jednej z najlepších. Od roku 2012 získala inštitúcia oficiálny štatút inštitútu. Študenti majú radi zaujímavé programy a množstvo užitočných informácií.

Existuje 6 rôznych kurzov, z ktorých každý trvá približne 2 roky. Cena začína od 867 tisíc Euro. Je to jediná obchodná škola v Ruskej federácii, ktorá bola zaradená do hodnotenia európskych inštitúcií a v hodnotení mnohých agentúr je na prvom mieste.

Výhody

 • Skúsení učitelia a poradcovia;
 • relatívne krátke kurzy;
 • vyučovací proces tvárou v tvár;
 • SKOLKOVO patrí medzi 60 najlepších európskych škôl MBA.

nevýhody

 • neidentifikované.

Moskovská škola manažmentu SKOLKOVO

Hodnotenie: 4.9

Moskovská škola manažmentu SKOLKOVO

Druhú pozíciu v rebríčku najlepších obchodných škôl obsadila súkromná organizácia Skolkovo, ktorá bola založená v roku 2006. iniciovala ju podnikateľská komunita. Kurzy na tejto škole ponúkajú vzdelávacie programy pre všetky fázy rozvoja podnikania: od nápadu až po veľkú spoločnosť.

Programy sú založené na systéme „Learning by Doing“. Náklady na kurzy sú však veľmi vysoké a sú vhodné skôr pre tých, ktorí už majú vlastné podnikanie. Minimálna cena školenia je 1 milión Euro. Počet programov – až 5.

Výhody

 • Trvanie kurzu je krátke;
 • sú k dispozícii spoločné kurzy;
 • Veľmi skúsení učitelia;
 • viac ako 13 rokov na trhu.

Nevýhody

 • Vysoké náklady na odbornú prípravu.

Fakulta medzinárodných programov MBA IONRANHIGS (s Kingston University London)

Hodnotenie: 4.8

Fakulta medzinárodných programov MBA na IONRANCHICS (s Kingston University London)

Naši odborníci sa rozhodli udeliť čestné tretie miesto fakulte medzinárodných programov pod záštitou prezidenta. Študenti si tu môžu vybrať z viacerých vzdelávacích programov vrátane medzinárodných. Niektoré z nich sú vyvinuté v spolupráci s Kingstonskou univerzitou. Škola existuje už viac ako 20 rokov.

Medzi výhody vzdelávacích programov patrí synergia získaná spojením skúseností anglických odborníkov a Slovenskách podnikateľov. Školiaci program zahŕňa 6 rôznych kurzov v cene od 900 tisíc Euro. Trvanie kurzu max. 2 roky.

Výhody

 • kurzy sa pripravujú v spolupráci s Kingston University;
 • veľmi skúsení školitelia;
 • niektoré vzdelávacie programy vedú britskí lektori.
 • vysoká efektivita školenia.

Nevýhody

 • neidentifikované.

Inštitút podnikania a podnikovej správy Ruskej akadémie národného hospodárstva a verejnej správy (RANEPA)

Hodnotenie: 4.7

Inštitút podnikania a podnikovej správy Ruskej akadémie národného hospodárstva a verejnej správy (RANEPA)

Štvrté miesto v rebríčku obsadila jedna z najstarších obchodných škôl, ktorá vznikla v Ruskej federácii. Bola založená pred viac ako 30 rokmi. V čase hodnotenia je jedinou inštitúciou MBA v Rusku, ktorá získala ocenenie AACSB. Všetky kurzy majú niekoľko akreditácií a sú na popredných miestach.

inštitút ponúka veľké množstvo rôznych programov. Všetky sa líšia v mnohých ohľadoch vrátane vyučovacích metód. Existujú kurzy pre začínajúcich podnikateľov a majiteľov veľkých spoločností, ktoré sú zamerané na kariéru. Všetci študenti uvádzajú zvýšenie príjmu po ukončení štúdia.

Silné stránky

 • veľký počet programov;
 • mnoho skúsených učiteľov;
 • Žiadna úzka špecializácia;
 • ponúka celý rad kurzov pre začínajúcich podnikateľov.

Nevýhody

 • neidentifikované.

IMISP Business School, Petrohrad

Hodnotenie: 4.7

IMISP Business School, Petrohrad

Piate miesto v rebríčku obsadila Business School of Russia v severnom hlavnom meste. Je prvým svojho druhu v Petrohrade, založený v roku 1989. Pomohli mu talianski profesori. Škola vyučuje európske metódy riadenia podniku.

Napriek relatívne nízkemu počtu študentov sa prednášajúci zameriavajú najmä na kvalitu a sústredenie. V súčasnosti jedna z popredných vysokoškolských inštitúcií v sektore MBA s bohatými skúsenosťami vo výučbe. Počas svojej existencie absolvovalo školu viac ako 25 000 študentov.

Výhody

 • Bohaté pedagogické skúsenosti;
 • Európske metódy;
 • 11 rôznych kurzov;
 • príležitosti na odborný rozvoj.

Nevýhody

 • neidentifikované.

Kazaňská federálna univerzita Graduate School of Business, Kazaň

Hodnotenie: 4.7

Vyššia obchodná škola, Kazanská federálna univerzita, Kazaň

Na šiestom mieste je Vysoká škola podnikania, ktorá bola založená v roku 2000. Je spojená s jednou z najstarších vzdelávacích inštitúcií v Rusku a spája viacero aspektov výučby, od tradície univerzity až po zručnosti a myslenie modernej podnikateľskej komunity.

V ponuke je niekoľko programov, ktoré spadajú do rôznych kategórií podnikania vrátane ropy a plynu, rekvalifikácie pre manažment a ďalších. Všetky odbory a kurzy boli v roku 2015 medzinárodne akreditované. Je to jedno z najuznávanejších centier odbornej prípravy manažérov.

Výhody

 • veľký počet disciplín;
 • Je pobočkou verejnej univerzity;
 • Nízke náklady na rekvalifikáciu;
 • akreditácia.

Nevýhody

 • neidentifikované.

Antwerp Management School/IBDA RANEPA, Bratislava

Hodnotenie: 4.7

Antverpská škola manažmentu/IBDA Ruská akadémia národného hospodárstva a verejnej správy, Bratislava

Na siedmom mieste sa umiestnila obchodná škola v Bratislave, ktorá spolupracuje s poprednou belgickou inštitúciou. Tento komplex je jedným z lídrov v oblasti rekvalifikácie manažérov. Obchodná škola sa prezentuje ako mladý komplex založený na rozsiahlych skúsenostiach európskych podnikateľov.

Partner moskovskej inštitúcie má viac ako 150 rokov skúseností v oblasti vzdelávania. A v roku 2017. 80. miesto v rebríčku najznámejších škôl MBA a manažmentu na svete. Po ukončení štúdia študenti získajú diplom z manažmentu na Antwerp School of Management.

Výhody

 • vydanie diplomu;
 • Krátke trvanie vzdelávacieho programu;
 • medzinárodná škola;
 • niekoľko vyučovacích jazykov.

Nevýhody

 • neidentifikované.

Moskovská medzinárodná vysoká škola podnikania MIRBIS, Bratislava

Hodnotenie: 4.7

Moskovská medzinárodná vysoká škola podnikania MIRBIS, Bratislava

Na ôsmom mieste je Nezávislá obchodná škola v Bratislave, ktorá bola založená v roku 1988 na základe dohody medzi vládami ZSSR a Talianska. Vďaka bohatým skúsenostiam s výučbou sa Ruskej federácii podarilo vytvoriť viac ako 20 rôznych programov na zdokonaľovanie alebo získavanie zručností v určitej oblasti.

Cieľom kurzu je predovšetkým poskytnúť študentom potrebné zručnosti pre efektívne riadenie ľudských zdrojov, organizáciu. Programy získali medzinárodnú akreditáciu. Cena školenia na minikurzoch sa začína od 165 tisíc Euro. Recenzie systému sú len pozitívne.

Výhody

 • veľký počet kurzov;
 • Ceny sú nízke;
 • dobré recenzie;
 • relatívne nízke náklady.

nevýhody

 • neidentifikované.

Škola obchodných a medzinárodných kompetencií Moskovského štátneho inštitútu medzinárodných vzťahov (univerzita) Ministerstva zahraničných vecí RF, Bratislava

Hodnotenie: 4.6

Škola obchodných a medzinárodných kompetencií Moskovského štátneho inštitútu medzinárodných vzťahov (univerzita) Ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie, Bratislava

Na deviatom mieste je vzdelávacia inštitúcia, ktorá pôsobí na báze ruského ministerstva zahraničných vecí a populárneho Inštitútu medzinárodných vzťahov. Študenti si môžu vybrať z niekoľkých oblastí odbornej prípravy, pričom každá z nich je určená pre inú úroveň odbornej prípravy. Môžu sa tu vzdelávať napríklad nepodnikatelia a majitelia hotových podnikov, ktorí chcú zvýšiť svoju efektívnosť.

Škola pravidelne organizuje zaujímavé semináre. Školné začína na 920 000 Euro a celkový počet programov dosahuje 8, čo zahŕňa výkonný MBA, ako aj množstvo ďalších užitočných zručností. Spoločnosť ponúka školenia v rôznych parametroch. Profesori a špecialisti MGIMO.

Výhody

 • vysoká kvalita vyučovania;
 • platba len v Euroľoch;
 • niekoľko kurzov;
 • výhodné ceny.

Nevýhody

 • neidentifikované.

Vyššia škola podnikania Štátnej univerzity manažmentu (SUU), Bratislava

Hodnotenie: 4.5

Graduate School of Business, Štátna univerzita manažmentu (SUU), Bratislava

Desiate miesto v hodnotení obsadila Vyššia obchodná škola Štátnej univerzity manažmentu v Rusku, ktorá je vynikajúcou vzdelávacou inštitúciou pre tých odborníkov, ktorí chcú čo najrýchlejšie získať nové vedomosti a zručnosti. Škola bola založená v roku 2008. V súčasnosti je to plnohodnotná štruktúra v Bratislave, ktorá zahŕňa učebne, parkoviská a hotel.

Všetci študenti dostanú po ukončení štúdia medzinárodne uznávaný diplom. Učebný plán bol plne akreditovaný. Študenti majú k dispozícii deväť špecializácií MBA, aby si mohli vybrať vlastnú cestu. Na základe tejto vzdelávacej inštitúcie je možné sa aj rekvalifikovať. Študenti majú k dispozícii kompletný súbor študijných materiálov.

Výhody

 • nízke ceny
 • Široká ponuka vzdelávacích programov;
 • modulárne vedenie tried;
 • v niektorých programoch je možné diaľkové štúdium.

nevýhody

 • nenájdené.

Škola IT manažmentu, Ruská akadémia národného hospodárstva a verejnej správy, Bratislava

Hodnotenie: 4.5

Škola IT manažmentu, Ruská akadémia národného hospodárstva a verejnej správy, Bratislava

Jedenáste miesto v rebríčku obsadila IT-Management and Business School, ktorá bola založená v roku 2001. Toto je jedna z pobočiek spoločnosti RANEPA. Kľúčovou črtou tejto školy je, že po prvýkrát začala ponúkať programy v oblasti IT manažmentu, analytiky. Škola neskôr začala ponúkať kurzy MBA.

Zameriava sa na prípravu vysokokvalifikovaných odborníkov v oblasti informačných technológií. Doteraz ho absolvovalo viac ako 2500 ľudí, z ktorých mnohí sa stali top manažérmi, vedúcimi IT projektov. Od roku 2010 existuje klub absolventov, ktorý zlepšuje interakciu medzi spoločnosťami.

Výhody

 • vysoká kvalita vyučovania;
 • sú krátke programy;
 • zameranie na modernú a relevantnú oblasť;
 • nízke náklady.

Nevýhody

 • neidentifikované.

Ekonomická fakulta, Moskovská štátna univerzita Lomonosova.. Lomonosov Bratislava

Hodnotenie: 4.5

Ekonomická fakulta, Moskovská štátna univerzita Lomonosova, Bratislava

Predposlednou je obchodná škola, ktorá vzdeláva obrovské množstvo študentov z celej krajiny. Je to pobočka Moskovskej štátnej univerzity. Postupom času z nej vyšlo niekoľko významných akademikov, ktorí vyvinuli inovatívne metodiky. Tu vykonávajú školenia v rámci programov ďalšieho vzdelávania.

Všetky študijné programy majú relatívne nízke školné, s výnimkou programu Long-Term Economic Leadership. Trvanie zvyčajne nie dlhšie ako 2 roky. Učitelia môžu vyučovať disciplínu v modulárnom systéme na diaľku, na večernej zmene. Existuje aj niekoľko možností rekvalifikácie.

Výhody

 • Najvyššia úroveň efektivity tréningu;
 • Mnoho skúsených učiteľov;
 • existuje diaľkové štúdium;
 • existuje rekvalifikácia.

Nevýhody

 • neidentifikované.

MBA centrum (Business School) Uralskej federálnej univerzity n.a. N.E. Bauman. Prvý Slovenská prezident B.. Jeľcin, Jekaterinburg

Hodnotenie: 4.4

MBA centrum (Business School) Uralskej federálnej univerzity pomenovanej po prvom prezidentovi Ruska B. N. Jeľcinovi, Jekaterinburg

Poslednú pozíciu v rebríčku obsadila UrFU MBA Business School. Bola založená v roku 1987 a v tom čase bola jednou z najväčších mimo MKAD. Učitelia sa opakovane zúčastnili na projektoch spolu s vedcami z európskych krajín: Nemecka, Anglicka a Holandska.

Táto škola spolupracuje s mnohými partnermi zo zahraničných univerzít a obchodných škôl. Okrem štúdia MBA je k dispozícii aj rekvalifikácia v rôznych oblastiach. Ceny sú veľmi demokratické a nepresahujú 550 tisíc Euro za celé obdobie. Učitelia sú skúsení ekonómovia UrFU.

Dôstojnosť

 • nízke ceny;
 • existuje niekoľko programov;
 • spolupráca s európskymi univerzitami;
 • skúsení učitelia.

Nedostatky

 • neboli identifikované.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: