4 najlepšie oceanáriá v Bratislave

V hlavnom meste je veľa zaujímavých miest, ktoré môže navštíviť celá rodina. Mimoriadne nezabudnuteľným zážitkom bude výlet do oceanária, kde sa deti aj dospelí môžu dozvedieť veľa zaujímavého o podmorskom svete a jeho obyvateľoch, cez hrubé sklo odhaliť tajomstvá záhadnej a málo pochopenej ríše morí a oceánov. Naši odborníci radia navštíviť 4 najlepšie oceanáriá v Bratislave a ponoriť sa do rôznych vodných ekosystémov.

Hodnotenie najlepších oceanárií v Bratislave

Nomináciamiestonázov výrobkuHodnotenie
Hodnotenie najlepších oceanárií v Bratislave1Bratislavarium4.9
2Rio4.8
3Mesto Crocus4.7
4Morské akvárium4.6

Bratislavarium

Hodnotenie oceanária: 4.9

Bratislavarium

Prvé miesto patrí najväčšiemu oceanáriu v hlavnom meste, ktoré bolo otvorené v auguste 2015. Celková rozloha oceanária je 53 000 metrov štvorcových. Pončiky sú jednou z najväčších európskych prírodných rezervácií. Akvárium s 80 bazénmi a 12 000 živočíchmi sa rozprestiera na ploche 12 000 m2. . Celková dĺžka expozície – 600 metrov. Na informačných tabuliach sa dozviete viac o biotopoch a poddruhoch a budete mať možnosť dozvedieť sa viac o žralokoch a krokodíloch, chobotniciach a klaunoch, piraniach a korytnačkách, tuleňoch a arapajach. Skúsení sprievodcovia vám odpovedia na otázky, ktoré ste nenašli na stánkoch.

Deti budú nadšené z interakcie s obyvateľmi a môžu sa ich dokonca dotknúť v špeciálne vybavených bazénoch pod holým nebom. Okrem prehliadky akvária môžete navštíviť aj výstavné programy s obľúbenými umelcami: veľrybami beluga Ponka a Pončik, mrožmi Clava, Eva a Nora, kosatkami Narnia a Juliet, morskými levicami Luna a Suri.

Centrum plávania s delfínmi je osviežujúci, zábavný a priateľský zážitok pre celú rodinu. Výstava Čeľuste sa teší veľkej pozornosti. Zbiera exponáty staré viac ako 500 miliónov rokov. Keď uvidíte žraloky a pochopíte, čo v skutočnosti sú, radikálne sa zmení váš názor na týchto divokých obyvateľov podmorskej ríše.

V miestnosti pre matky a deti na 3. poschodí nájdete všetko potrebné na jednoduché prebaľovanie a prebaľovanie detí, ako aj mikrovlnnú rúru a chladničku, keď je čas nakŕmiť vaše dieťa. Žiadny návštevník nezostane hladný ani unavený. Na území je veľa útulných zákutí na oddych. V kaviarňach Deck Café a Amazonia Café si môžete dať niečo na zahryznutie a zároveň cez panoramatické okno sledovať delfíny a kosatky plávajúce okolo. Na prízemí oceanária sa nachádza kaviareň Shokoladnitsa, kde si môžete vychutnať fascinujúci výhľad na more a chutné dezerty. A pre gurmánov je tu prekvapenie. Reštaurácia „Narnia“ je známa svojou panázijskou, Slovenskou, talianskou a inou svetovou kuchyňou. Jedlo môžete zakončiť šálkou kávy alebo čerstvo vylisovaného džúsu v bare.

Osobitnú pozornosť venujeme ľuďom so zdravotným postihnutím, aby sa návštevníci cítili čo najpohodlnejšie. rampy a zábradlia, výťahy pre invalidné vozíky, navigácia pre zrakovo postihnutých, množstvo miest na odpočinok. Aby ste si navždy uchovali živé dojmy z vášho odpočinku, na 1. poschodí komplexu sa nachádzajú fototerminály, kde si môžete vybrať fotografie a vytlačiť ich.

Ceny vstupeniek sú pomerne prijateľné. Program špeciálnych ponúk platný pre veteránov 2. svetovej vojny, zdravotne postihnutých a ich sprievod, hrdinov Ruska a ZSSR, rodinné návštevy 3 alebo 4 osôb.

 1. Telefón: +7499677 77 77
 2. Adresa: VDNKh, VDNKh pr. 119 Mira Street, str. 23
 3. Otváracie hodiny: 10:00 – 22:00
 4. Vstupné: pracovné dni/piatok-nedeľa – dospelí 900/1000 Euro., deti – 600/800 Euro.

Rio

Hodnotenie oceanária: 4.8

Rio

Druhé miesto v rebríčku obsadil komplex Rio. Má rozlohu 2 500 metrov štvorcových. . 1 000 kubických metrov vody je domovom exotických rýb a živočíchov, ktoré je veľmi ťažké vidieť vo voľnej prírode, dokonca aj pri potápaní. Jedinečný dizajn plne zodpovedajúci podmorskému svetu. Hviezdna obloha a rôzne realistické dekorácie vytvárajú ilúziu blízkosti tajomných obyvateľov a návštevníci doslova prežívajú deň spolu s flórou a faunou rôznych ekosystémov sveta.

V polárnej zóne sa môžete stretnúť s jej klasickými obyvateľmi – tučniakmi. Tropy vás potešia exotickými zvieratami. Samostatný bazén plný malých zubatých dravcov – piraní. V akváriách môžete pozorovať jaskynné živočíchy, ktoré sú aktívne v noci.

Mnohí cestovatelia veria, že ak ste nevideli koralové útesy, nevideli ste nič. Každý má príležitosť urobiť tak v centre Moskvy. Návštevníci majú vždy k dispozícii koraly rozmarných tvarov a veľkostí, ako aj pestrofarebné ryby, krevety a morské ježky. Vo vnútri najväčšieho akvária sa nachádza tunel z odolného akrylového skla, ktorý je obklopený mohutným vodným stĺpcom. Dospelí aj deti sa môžu cítiť súčasťou najzáhadnejšieho a najtajomnejšieho sveta.

V rámci šou programu deti ohromia vystúpenia tuleňov pod vedením profesionálneho trénera. Milovníci potápania si budú môcť 45 minút zaplávať v hlavnom akváriu v Riu. No a pre tých najodvážnejších je pripravená extrémna zábava: kŕmenie najstrašnejších morských dravcov – žralokov.

Odborní sprievodcovia vám povedia mnoho zaujímavostí o známych i menej známych obyvateľoch hlbín. Ak chcete, môžete sa na prehliadku vydať individuálne alebo v spoločnosti priateľov či spolužiakov. Zoznam služieb zahŕňa organizáciu a usporiadanie rôznych podujatí: bankety, firemné večierky, maturitné plesy, romantické stretnutia, svadobné fotenie, konferencie, školenia a semináre.

Počas návštevy oceanária si môžete objednať fotografovanie, ktoré stojí 150 Euro. Dobre navrhnuté propagačné akcie priťahujú čoraz viac návštevníkov, ktorí majú v úmysle nielen relaxovať, ale aj ušetriť peniaze na iné rovnako dôležité aktivity. V septembri dostanú všetci prváci 100 % zľavu, čo znamená, že do Ria pôjdu úplne zadarmo. Študenti, dôchodcovia, zdravotne postihnuté osoby a viacdetné rodiny môžu požiadať o zvýhodnené lístky. Zvlášť pozorní návštevníci oficiálnej stránky akvária dostanú zľavu, ak pri kúpe vstupenky povedia kód.

 1. Tel: +7495755 29 59
 2. Adresa: Bratislava, nákupné centrum „Rio“, Dmitrovská diaľnica, 163
 3. Otváracia doba: od 10:00 do 22:00
 4. Cena vstupenky: pracovné dni/víkendy – dospelí 500/600 Euro., Deti od 5 do 14 rokov – 250/300 Euro.

Mesto Crocus

Hodnotenie oceanária: 4.7

Mesto Crocus

Nasledujúce oceanárium z nášho hodnotenia sa nachádza len pol hodiny jazdy od centra Moskvy. Tri expozície zaberajú 10 000 metrov štvorcových. . a spojiť 100 akvárií a bazénov naplnených 4,5 miliónmi litrov vody. 5000 rýb a živočíchov z celého sveta žije v podmienkach, ktoré sa čo najviac približujú ich prirodzeným ekosystémom. Oblasť „Moria a oceány“ je obývaná najlepšou svetovou flórou a faunou. Môžete tu pozorovať nebezpečné žraloky leopardie a sivomodré, psovité ryby a barakudy, zelené korytnačky a tulene.

Oblasť riek a jazier je najdlhšie trvajúcou sladkovodnou expozíciou v Európe. Podvodní a suchozemskí obyvatelia sú predstavení od ruského jesetera a bajkalského tuleňa, siamského krokodíla a veľkej tigrej ryby, korytnačky dvojškvrnnej a afrického protoptera až po čínskeho muntžaka a pásovca štetinatého, leňochoda dvojprstého a tučniaka Humboldtovho.

Expozícia na hornom poschodí je prezentovaná bez klietok a akvárií. Návštevníkov nadchne pestrý a bizarný svet džungle. Tropické rastliny, plazy, motýle a vtáky vás vtiahnu do reality. Uvidíte tu baziliška prilbového, ktorému sa v stredoveku nehovorilo inak ako „Kristova jašterica“, kalifornského kráľovského hada, ropuchu aga, ropuchu bradavičnatú, svišťa škvrnitého.

Ak dostanete hlad a chuť na občerstvenie, vyskúšajte food zónu Wildwood s nádherným panoramatickým výhľadom a chutným jedlom. Narodeninové a tematické oslavy sú zahrnuté v zozname služieb. Profesionálni animátori, zaujímavé programy a pestré kostýmy vytvoria veselú náladu a zanechajú dojem na celý rok. Každý deň môžete sledovať kŕmenie obyvateľov oceanária. Extrémisti sa môžu ponoriť do morského alebo sladkovodného tunela a pozrieť sa na ryby a živočíchy na dosah ruky, ktoré môžu vo voľnej prírode vidieť len tí najskúsenejší potápači.

Ak využijete propagačné ponuky, môžete v deň svojich narodenín ušetriť 50 % z ceny lístka. Zvýhodnená kategória občanov si po predložení originálneho dokladu zakúpi lístok ktorýkoľvek deň v týždni za 400 Euro. Sú tu ľudia so zdravotným postihnutím, veteráni vojenských operácií a práce, ľudia s mnohými deťmi, študenti, hrdinovia Ruska a ZSSR a pracovníci odstraňovania následkov černobyľskej katastrofy. Úplne zadarmo pre deti do 4 rokov, veteránov Veľkej vlasteneckej vojny, deti z detských domovov, deti so zdravotným postihnutím a ich sprievodné osoby.

Tí, ktorí radi obdarúvajú svojich blízkych a spolupracovníkov jedinečnými a zaujímavými darčekmi, si môžu v pokladni Oceanária kúpiť certifikát, ktorý platí 6 mesiacov od dátumu zakúpenia. Jeho cena je 1050 Euro a umožňuje vám navštíviť všetky exponáty Crocus City.

 1. Tel: +7495727 22 11
 2. Adresa: 66 km Moskovský okruh, „Crocus City“, m. Myakinino
 3. Otváracie hodiny: od 10.00 až 22.00
 4. Vstupné: pondelok-štvrtok/piatok-nedeľa – dospelí 900/1000 Euro., pre deti 600/800 Euro.

Morské akvárium

Hodnotenie oceanária: 4.6

Morské akvárium

Zoznam uzatvára komplex s celkovou rozlohou 800 m2. Mäkinino, pozostávajúce z 300 bazénov, ktoré obýva viac ako 1000 rýb a živočíchov z rôznych ekosystémov planéty. Expozícia, ktorá bola prvýkrát predstavená pred viac ako 15 rokmi, sa neustále dopĺňa o ďalšie vzácne a jedinečné druhy rýb, živočíchov a rastlín. Môžete sa tu stretnúť s obyvateľmi Indického a Tichého oceánu, rieky Amazonky a afrických jazier. Môžete tu vidieť pirane a žraloky tigrované, ropušnice a morské koníky, kraby, raje a chobotnice.

Výstava Koralová záhrada vás vtiahne do rozprávkového a čarovného sveta, v ktorom sú zhromaždené jedinečné exempláre koralov z celého sveta. Ak si chcete kúsok podmorského sveta ponechať pre seba alebo ako darček pre svojich priateľov, ponúkame túto službu. Návštevníci si môžu vybrať koral, ktorý sa im páči, a kúpiť si ho za veľmi prijateľnú cenu. Pri východe si môžete kúpiť aj suvenír alebo hračku s morskou tematikou.

Profesionálni sprievodcovia povedú skupinovú alebo individuálnu prehliadku, počas ktorej vám povedia veľa nového a zaujímavého a vy si môžete obohatiť svoje vedomosti o exotických obyvateľoch žijúcich v najnepreskúmanejších hlbinách. Každopádne ani dospelí, ani deti nebudú ľahostajní k návšteve prvého moskovského oceanária, ktoré bolo do roku 2011 jediným miestom zábavy svojho druhu.

Obzvlášť obľúbená je šou s kŕmením žralokov. Návštevníci sa nachádzajú v kruhovom 25-metrovom akváriu „Bathyscaphe“, ktoré má objem 30 000 litrov vody. Panoramatický bazén je domovom morských hviezdic, drobných rybiek, ježkov a samozrejme hlavných predátorov morí a oceánov – útesových žralokov. Počas návštevy máte pocit, že na vás všade čaká nebezpečenstvo a že sa môžete stať jeho obeťou. Takže ak ste trochu nervózni, možno sa budete chcieť prehliadke vyhnúť, ale pre tých, ktorí hľadajú vzrušenie, je to tá najlepšia cesta.

Stojí za zmienku, že tí, ktorých inšpiroval tajomný a pestrý podmorský svet a chcú jeho obyvateľov pozorovať každý deň doma alebo v kancelárii, majú v Oceanáriu k dispozícii výstavnú miestnosť, kde si môžu kúpiť akváriá akéhokoľvek tvaru a veľkosti, sprievodné produkty, vybavenie a vybrať si z veľkého množstva sladkovodných alebo morských rýb. ⭐ K dispozícii sú servisné alebo jednorazové zmluvy.

Oceanárium môžete navštíviť aj prostredníctvom rôznych špeciálnych ponúk. Napríklad pri kúpe letenky cez oficiálnu webovú stránku sú k dispozícii výrazné zľavy. Pre seniorov, ktorí navštívia komplex pred 12. hodinou.00, vstup je úplne zadarmo. Vstupenky nie sú k dispozícii pre deti do 3 rokov. Po predložení originálneho dokladu si študenti môžu kúpiť vstupenku na prehliadku žralokov za 100 Euro.

 1. Tel: +7495623 22 61
 2. Adresa: Bratislava, bulvár Chistoprudny 14, bldg. 3
 3. Otváracie hodiny: od 10.00 do 20.00 hod
 4. Cena vstupenky: pracovné dni/víkendy – dospelí 400/500 Euro., deti 250/300 Euro.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: