8 najlepších oblastí na pobyt v Ťumeni

*Najlepšie motokárové trate podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Pri výbere miesta na bývanie venujú Ťumeňčania pozornosť nielen dispozičnému riešeniu bytu a jeho cene. Obzvlášť dôležitá je oblasť, v ktorej plánujú žiť. Naše hodnotenie vám pomôže rozhodnúť sa, kde žiť. V ňom sa podelíme o odborné rady a najnovšie údaje o nehnuteľnostiach v Ťumeni.

Najlepšie okresy na život

Ťumeň je rozdelená na 4 správne okresy. Budeme sa nimi zaoberať v prvej kategórii hodnotenia.

NomináciaMiestoNázovHodnotenie
Najlepšie miesta v meste Tyumen1Leninsky5.0
2Centrálna stránka4.9
3Kalininsky4.8
4Východná4.7
Najlepšie štvrte pre život v meste Tyumen1Dom obrany5.0
2Tyumenskaya Sloboda4.9
3Ťumeň4.8
4Plechanovo4.7
654654222.jpg

Leninsky

Hodnotenie: 5.0

Prvé miesto v rebríčku sme dali Leninskému okresu v Ťumeni. Jeho hlavnou výhodou je dostupnosť nových obytných komplexov s originálnym dizajnom za rozumnú cenu. V ponuke je byt pre každý rodinný rozpočet. Oblasť sa považuje za pokojnú a bezpečnú. Z hľadiska kriminality je pomerne priaznivá.

Mladé rodiny radi bývajú v nových tehlových budovách s monolitickou štruktúrou. Patrí medzi ne obytný komplex „Prostorny“, „Republic“, „Slavutich. Domy sú veľmi teplé a pohodlné na bývanie. Je škoda, že vo dvoroch nie je dostatok parkovacích miest a nie všetky prístupové cesty sú rovnako vhodné. Pokiaľ ide o staré päťposchodové budovy, pre veľkú rodinu by to bolo tesné. Dôvodom je malá kuchyňa a kombinovaná kúpeľňa.

Medzi výhody Leninského okresu v Ťumeni patrí rozvinutá sieť zdravotníckych a vzdelávacích inštitúcií, dobrý stav dvorov, parkov a námestí, množstvo zelene. Cena za 1 m2. . – 77064 Euro.

Centrálna stránka

Hodnotenie: 4.9

Počúvajúc názory obyvateľov Tyuleni sme dali Centrálnej oblasti druhé miesto v hodnotení. Je vhodný na pohodlné bývanie a je kultúrnym centrom mesta. Je lepšie sa tu usadiť, ak ste pripravení na hluk a zhon, hlasnú hudbu počas masových slávností. Centrálna štvrť má vynikajúcu infraštruktúru. Nachádzajú sa tu kancelárske budovy, obchodné centrá a ďalšie zariadenia.

Oblasť sa vyznačuje vysokou hustotou zástavby. Toto historické centrum je známe elitnými bytmi a bytmi obchodnej triedy. Medzi novými budovami sú obľúbené tieto komplexy: „Newton“, „River Port“, „European Quarter“, „Aristocrat“, „Tikhaya Wharf“, „Aria“, „Aristocrat“, „Aristocrat“, „Aristocrat“, „Aristocrat“, „Aristocrat“. Je potrebné vziať do úvahy, že v tejto oblasti vznikajú dopravné zápchy a veľký počet áut vážne poškodzuje životné prostredie.

Ceny sekundárnych a nových budov nie sú dostupné pre každého. Náklady na 1 m2. . ponecháva 82365 Euro.

Kalininsky

Hodnotenie: 4.8

Ďalší účastník hodnotenia je považovaný za najrozvinutejšieho z hľadiska infraštruktúry. Je tu všetko potrebné na pohodlné bývanie. Kalininský okres má veľký podiel moderne navrhnutých novostavieb. Vynikajúci dopravný systém. Pravda, autobusy nejazdia vždy načas. Ide o významný dopravný uzol – 2 letiská, železničná stanica Ťumeň.

Kalininský okres je vybraný pre svoju prijateľnú kvalitu ciest, dvorov s oplotenými ihriskami pre deti a športové aktivity. Ekológia v oblasti je priaznivá. V Kalininskom okrese sa nachádza Zatyumensky park, dobre udržiavané parky ako Juristov, Aviatorov a Yunosti.

Súdiac podľa recenzií, účty za služby sú veľmi vysoké a práca bytových a komunálnych služieb je veľmi žiaduca. Celkovo je okolie pokojné a príjemné. Cena 1k v. . bývanie je 76378 Euro.

Východná

Hodnotenie: 4.7

Nové budovy s modernými fasádami a originálnym interiérovým dizajnom robia štvrť Vostočnyj atraktívnou na bývanie. Súčasťou bytov sú všetky komunikácie a dokonca aj bezpečnostný systém. Trh s nehnuteľnosťami ponúka rôzne možnosti bývania vrátane garsóniek. Je tu dostatok parkovacích miest a žiadne dopravné zápchy.

Okres Vostočnyj má dobre rozvinutú sociálnu infraštruktúru. Viac ako 30 rekreačných stredísk, 3 kiná, 2 knižnice.

Hlavná nevýhoda – zlá ekologická situácia. Na území okresu sa nachádzajú priemyselné zóny, ktoré vydávajú nepríjemný zápach. Vietor nesie zápach fungujúcich podnikov. Podľa nášho názoru má obytná štvrť Východ dobrý potenciál pre rozvoj bývania a zaslúži si byť na prvom mieste. Cena bývania za meter štvorcový.. – 790134 Euro.

Najlepšie štvrte pre život v Ťumeni

Obytné oblasti sa rozvíjajú do štvrtí. Najlepšie z nich sú zastúpené v druhej kategórii.

Dom obrany

Hodnotenie: 5.0

Dom obrany je sídlisko, ktoré hraničí s historickou štvrťou a brehom rieky Tura. V minulosti sa nazývala vojenskou osadou, pretože tu boli počas druhej svetovej vojny pechotné školy. Dnes sú tu moderné sídliská, nízkopodlažné domy zo sovietskej éry a súkromný sektor.

Je to jeden z mála okresov v Ťumeni, kde prakticky neexistujú dopravné zápchy. Do centra mesta, na letisko a železničnú stanicu sa dostanete za 5 minút. Preto je Dom obrany pohodlný na trvalý pobyt.

Atmosféra je pokojná a tichá. Nachádza sa tu veľa zelených plôch vrátane obľúbeného Zatyumenského parku, kde ľudia relaxujú a športujú.

Výber nových budov tu nie je taký veľký ako v centre mesta. Štvrte Žukov, Olympia, Šampión a Aquarelle sú vo výstavbe. Plusy – dobre rozvinutá infraštruktúra, ľahká dostupnosť dopravy, primerané životné náklady.

Tyumenskaya Sloboda

Hodnotenie: 4.9

Mladý a aktívne sa rozvíjajúci mikroregión Ťumeň, ktorý sa nachádza medzi Moskovským traktom, Zakalužskou ulicou a osadami Komarovo, pokračuje v hodnotení. Premyslený plán umožnil úspešné naplánovanie priestoru a maximálny komfort bývania. Tyumenskaya Sloboda je jedným z lídrov z hľadiska počtu rozostavaných obytných sídlisk.

Odtiaľto sa môžete dostať do ktorejkoľvek časti mesta. Nejazdí sem veľa kyvadlových autobusov, ale cesta autom netrvá dlhšie ako 20 minút.

V Tjumenskej Slobode sa nachádza materská škola, poliklinika, gymnázium, veľké nákupné centrum atď. Zistili sme informácie, že vedenie mesta plánuje spolu s developermi zabezpečiť pre obyvateľov sídliska všetku potrebnú infraštruktúru. Podľa programu rozvoja Ťumenského predmestia tu bude do roku 2025 žiť viac ako 35 000 ľudí.

Silná stránka susedstva – priaznivé prostredie. V areáli sa nachádza lesný pozemok a turistické chodníky. Má všetko pre ľudí, ktorí vedú zdravý životný štýl. Podľa nášho názoru má táto štvrť veľký potenciál. Ak je teraz nedostatok škôl a škôlok, za pár rokov bude tento problém vyriešený.

Ťumeň

Hodnotenie: 4.8

Ďalším účastníkom hodnotenia je moderné sídlisko, ktoré sa nachádza v hraniciach ulíc Permyakova, Shirotnaya, Fedyuninskogo. V tejto oblasti sa nenachádzajú takmer žiadne administratívne budovy. Sociálne, kultúrne a sociálne zariadenia sa nachádzajú väčšinou na prízemí budov. V Ťumeni je dostatok obchodov s potravinami a priemyselným tovarom.

Oblasť sa aktívne rozvíja. V susedstve otvorili polikliniku číslo 17, zdravotnícke zariadenia za poplatok, niekoľko zubných stredísk, optiky, lekárne. K dispozícii sú telocvične a rekreačné strediská.

Príjemné podnebie v okrese Ťumeň. V tejto oblasti sa môžete cítiť uvoľnene a slobodne. Cesta do centra trvá 10 minút autom a 30 minút autobusom.

Plechanovo

Hodnotenie: 4.7

Okres Plechanovo je v hodnotení na poslednom mieste. Nachádza sa v Moskovskom trakte a v poslednom čase sa značne rozrástol. Táto oblasť je známa svojou dobrou ekológiou a dostupným bývaním. Je známe svojimi farebnými domami vymaľovanými vo farbách ruskej vlajky. V okolí sa nachádza niekoľko nákupných centier a obchodov s potravinami. V tesnej blízkosti sa nachádzajú škôlky a školy, poliklinika.

Obyvatelia obytného komplexu Plechanovo sú spokojní s pohodlnými a veľkými bytmi s dobrým dispozičným riešením, dostupnými parkovacími miestami a dobre udržiavaným územím. Sťažujú sa na zlú zvukovú izoláciu a vysoké účty za energie.

Večer a v čase dopravnej špičky je pomerne ťažké dostať sa odtiaľto verejnou dopravou. Domnievame sa, že Plechanovu jednoznačne chýbajú námestia a oddychový park. Dúfame, že v blízkej budúcnosti sa tu objavia nové upravené a zelené plochy.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: