9 najlepších carsharingových spoločností v Bratislave

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny a nepredstavuje reklamu, ani nie je určený ako návod na nákup. Pred kúpou je potrebné odborné poradenstvo.

Carsharing v Rusku sa objavil nie tak dávno. Začal sa aktívne vyvíjať v roku 2015. V nasledujúcom roku už v hlavnom meste pôsobilo trinásť spoločností s celkovým vozovým parkom takmer sedemtisíc áut. Prevádzkovatelia medzi sebou súperili o ziskovosť vozidiel, pretože vodiči nemuseli vynakladať peniaze na náhradné diely, opravy alebo palivo – o to sa starali. Nemusíte tiež hľadať a platiť za parkovacie miesto. Portál uvádza, že do systému krátkodobého prenájmu áut sa zaregistrovalo viac ako milión ľudí a uskutočnilo viac ako päť miliónov ciest.

Napriek všetkým lákadlám tejto služby má aj nevýhody, ako napríklad pokuty od operátorov za služby zákazníkom. Len spoločnosť BelkaCar udelila za rok pokuty vo výške 27 miliónov Euro. Redakcia Expertology vybrala 9 najlepších moskovských carsharingových spoločností a pokúsila sa zistiť, či na zákazníkov nečakajú ďalšie nástrahy.

Rebríček najlepších moskovských carsharingových spoločností

Nomináciamiestocarsharinghodnotenie
Najlepšie moskovské carsharingové spoločnosti1„Yandex. Disk5.0
2Kedykoľvek4.9
3„Delimobil4.8
4BelkaCar4.7
5YouDrive4.6
6„MatryoshSag“4.5
7Auto54.4
8EasyRide4.3
9
 • fcar
 • 4.2

  „Yandex. Pohon“

  Hodnotenie: 5.0

  Yandex.Drive

  Najväčšia služba zdieľania áut bola spustená v roku 2018. Vozový park zahŕňa ekonomické, biznis a prémiové modely, ako sú Volkswagen Polo, Audi A3, BMW 520i, Kia Rio. Väčšina z nich je vybavená palubným počítačom s navigáciou, audiosystémom a hlasovým ovládaním, ako aj diaľkovým štartovaním, vyhrievaním alebo chladením. Zamestnanci spoločnosti sa starajú o vozidlá – čistenie, opravy, parkovné. tankovanie na náklady spoločnosti prostredníctvom špeciálnych palivových kariet, pričom klient nie je pokutovaný za prázdnu nádrž.

  V krátkom čase získala spoločnosť vysoké hodnotenie a zaujala popredné miesto v rebríčku. Yandex je prvá služba, ktorá začala uplatňovať dynamické tarify. To znamená, že cena jazdy v prenajatom aute je len 5-8 Euro, pričom sa zohľadňuje dopyt, denná doba, dopravná situácia a ďalšie faktory.

  Výhody služby Yandex Carsharing sú: jeden z najväčších vozových parkov v hlavnom meste (viac ako desaťtisíc áut); rozmanitosť modelov (Nissan Qashqai, Škoda Octavia, Renault atď.); široká ponuka áut

   t Captur, Škoda Rapid, Audi A3, Audi Q3, BMW 520i, Genesis G70, Mercedes E200 atď. .); dobrý stav vozidiel; výhodné tarifné balíky (od 3 do 24 hodín); žiadna pokuta za vrátenie vozidla s prázdnou nádržou; plánovanie nájsť auto na určitý čas; výlety po meste, regióne a dokonca aj trochu ďalej; dokončenie prenájmu v „Vnukovo“, „Domodedovo“, „Sheremetyevo“; k dispozícii pevná cena, ako v taxíku; zdravotné a životné poistenie zahrnuté v sume prenájmu; v evakuácii pokuta nepresiahne 3750 Euro a v prípade nehody – 30000 Euro.

   Vozidlá triedy Business si môžu požičať len osoby staršie ako dvadsaťšesť rokov a s vodičskou praxou najmenej šesť rokov. Mali by ste si uvedomiť, že dynamické tarify nie sú vždy ziskové, pretože v obdobiach vysokého dopytu je nájomné drahšie ako u konkurencie.

   Adresa kancelárie carsharingu: r. Bratislava, Timur Frunze 11, budova 2.

   Telefón: +7 (495) 410-68-22. Miesto: /drive.

   Kedykoľvek

   Hodnotenie: 4.9

   Kedykoľvek

   Služby spoločnosti sú jedny z najrýchlejších. Firma ponúka minútový prenájom áut v meste a regióne. Spoločnosť začala poskytovať služby v roku 2012 a odvtedy sa stala lídrom v odvetví zdieľania áut v hlavnom meste. Vo vozovom parku je približne tisíc vozidiel: Kia Rio, Audi A3, Nissan Qashqai a ďalšie modely. Všetky vozidlá sú vybavené automatickou prevodovkou, okrem Rena

    t Kangoo, pretože je to nákladné vozidlo.

    Pri využívaní služby zdieľania vozidiel AnyTime sa nemusíte obávať výdavkov na palivo, pretože je už zahrnuté v cene (maximálne 20 litrov). V meste je bezplatné parkovanie, ktoré vám umožní nechať auto na ktoromkoľvek povolenom mieste. Existuje však jedno obmedzenie – zákaz výjazdu mimo moskovského okruhu v dĺžke viac ako 250 kilometrov. Je výhodné, že zmluva sa vyhotovuje online a zákazník nemusí nikam chodiť.

    Výhodou služby carsharingu spoločnosti je systém postpaid úhrady. To znamená, že vozidlo sa najprv prenajme a až potom sa peniaze za službu prevedú prostredníctvom prepojenej bankovej karty. Cenovo dostupná cenová politika tiež poteší: tarifa „základná“ bude stáť len 8 Euro za minútu.

    Aby mohol klient službu využívať, musí mať minimálne dvadsať rokov a minimálne dva roky vodičskej praxe. Povolenie na dokončenie prenájmu len na určených miestach. Úplný zoznam pozemkov nájdete na oficiálnej webovej stránke spoločnosti. Existuje systém bonusov: za dobrú jazdu a aktívne využívanie služby získavate bonusy. Svoje body môžete minúť napríklad na prenájom prémiového vozidla.

    Adresa kancelárie Carshare: Bratislava. Bratislava, Rusakovská, 13.

    Telefón: +7 (800) 775-26-64. Webová lokalita: .

    „Delimobil

    Hodnotenie: 4.8

    Delimobil

    Spoločnosť je lídrom v oblasti dumpingu v domácom carsharingu. Som si istý, že mnohí ľudia v hlavnom meste poznajú reklamu, ktorá túto službu preslávila – „3 Eurole a som tvoj“!“. Spoločnosť poteší svojich zákazníkov rannými cenami so smiešnymi cenovkami. Vozový park je neustále dopĺňaný novými vozidlami a zahŕňa takmer šesťtisíc vozidiel. Modely od VW Polo po Audi Q3. Často sa konajú propagačné akcie, vďaka ktorým môžete ušetriť peniaze, a existujú propagačné kódy, ktoré môžete zdieľať so svojimi priateľmi. Geografia služby zahŕňa viac ako desať miest, čo je pre cestujúcich veľmi výhodné. Za moskovským obchvatom je pomerne veľa oblastí na prenájom. Z letísk môžete parkovať na letiskách Domodedovo, Vnukovo a Šeremetievo.

    „Základný“ tarif ponúka jazdy vo vozidlách ako Hyundai Solaris, Rena

     t Kaptur len za 7 Euro/minútu. Existuje sadzba s nulovou zodpovednosťou v prípade nehody a pohotovostný režim bude stáť 2,5 Euroľa. Prvá kontrola vozidla trvá len 3 minúty, zatiaľ čo v systéme Yandex.Drive“ trvá 5 minút. Za taký krátky čas klient zvyčajne zhodnotí vonkajšok vozidla, ale vnútro bude musieť zaplatiť za každú minútu zdržania.

     Používatelia tiež poznamenávajú, že proces registrácie je dosť ťažkopádny: systém vás okamžite núti zaregistrovať sa na tarifu, vyplniť formulár s mnohými povinnými položkami. Zmluva je napísaná malým písmom a je nečitateľná. Je potrebné vytlačiť, podpísať, naskenovať a odoslať celý balík dokumentov v odpovedi, inak sa účet neaktivuje. Profil bude do 24 hodín skontrolovaný bezpečnostnou službou a potom bude zákazník buď schválený, alebo nie.

     Vozový park zahŕňa nové a čisté vozidlá, ako aj opotrebované vozidlá, ktoré sa používajú od spustenia služby v roku 2015. Je pravda, že v prípade akýchkoľvek ťažkostí a porúch technická podpora reaguje okamžite. Servisní špecialisti sú priateľskí a k dispozícii počas všetkých pracovných hodín. Za vrátenie auta s prázdnou nádržou zaplatíte pokutu 1000 Euro a za odvoz auta 10000 Euro, čo je najvyššia sadzba medzi moskovskými carsharingovými spoločnosťami.

     Adresa kancelárie carshare je g. Bratislava, Rusakovská ulica, 13.

     Telefón: 8(800)234-22-44. Webová stránka: de

    • .

     BelkaCar

     Hodnotenie: 4.7

     BelkaCar

     Spoločnosť ponúka výhodné podmienky carsharingu a je jednou z najlepších v Bratislave. Hlavným rozdielom je, že stroje sú vybavené kvalitným a potrebným vybavením. Cesta je o polovicu lacnejšia v porovnaní s objednaním taxíka. Benzín plní spoločnosť, takže zákazník nemá žiadne finančné náklady. Služba je v prevádzke od roku 2015 a považuje sa za najpohodlnejšiu.

     Všetky autá sú zhromaždené v aplikácii, takže na vyhľadanie a rezerváciu auta nestrávite viac ako päť minút. Nevyžaduje sa žiadna záloha a všetky vozidlá sú poistené v rámci systému KASKO. Vozový park pozostáva z takmer troch tisícok vozidiel, z ktorých každé je vybavené klimatizáciou, kúrením, airbagmi, nabíjačkami a ďalšími zariadeniami.

     Služba zdieľania vozidiel je dostupná pre osoby vo veku 21 rokov a viac, ktoré majú aspoň dvojročnú prax vo vedení vozidla. Upozorňujeme, že prístup k prémiovým vozidlám, ako je Mercedes-Benz CLA/GLA, je dostupný pre zákazníkov s päťročnou alebo dlhšou vodičskou praxou. Tým sa znižuje riziko nehôd pre spoločnosť. Pohyb v rámci mesta a regiónu, ako aj v jednotlivých oblastiach je povolený. Po podpísaní zmluvy o prenájme má zákazník dvadsať minút voľného času pred použitím vozidla. Tarifa je 8 Euro za minútu. Je stanovený denný limit – nemôžete prejsť viac ako 100 km.

     Medzi výhody patrí: veľký vozový park (viac ako 4000 áut); 7 minút na kontrolu a zahriatie v chladnom počasí; cenová dostupnosť (v priemere o Euroľ lacnejšie ako iné spoločnosti); propagačné kampane; používanie promo kódov pre priateľov; parkovanie na letiskách „Šeremetievo“ a „Domodedovo. Nevýhodou je malá ponuka modelov; je ich len päť: Kia Rio, Kia Rio X-

    • Volkswagen Polo a dva Mercedesy.

     Adresa kancelárie Carsharingu: r. Bratislava, Pavelecké nábrežie, 2, budova 15A.

     Telefón: +7 (495) 234-33-00. Webová lokalita: .

     YouDrive

     Hodnotenie: 4.6

     YOUDRIVE

     Inovátor medzi firmami zapojenými do carsharingu v hlavnom meste. Spoločnosť neustále pridáva rôzne funkcie, ako napríklad parkovanie v Skolkove. Je výhodné, že bankovú kartu možno prepojiť cez Apple Pay. V aplikácii sú k dispozícii autá aj od partnerov, nielen od samotnej služby, a to výrazne zvyšuje výber. Vo vozovom parku je približne tisíc áut. Rozmanitosť vozidiel umožňuje prenajať si viac ako dvadsať modelov. Vo veľkom meste sú k dispozícii vozidlá Smart, ktoré sa parkujú ľahšie ako klasické autá. Náš vozový park disponuje elektromobilom BMW i3, ktorým sa naši konkurenti nemôžu pochváliť. Na presun v rámci Garden Ring je určený samostatný projekt YouDrive City.

     Pokuta za evakuáciu bude len 1 500 Euro, ale zákazník nebude musieť zaplatiť za vrátenie vozidla s prázdnou nádržou. 5 minút na kontrolu. Vozidlo je povolené odovzdať inému používateľovi tej istej služby bez ohľadu na to, či sa nachádzate v povolenej zóne alebo nie. Nezamieňajte si to s odovzdaním volantu, keď ste ešte v prenájme. KASKO je pripojiteľné a má limit zodpovednosti do výšky 15 000 Euro. Zdravotné a životné poistenie môže byť tiež prepojené. Detský posilňovací filter. Zdieľajte propagačný kód so svojimi priateľmi a ušetrite peniaze.

     Základná tarifa stojí 9 Euro za minútu a čakacia doba 2,5 Euroľa. Cena za vozidlá vyššej triedy bude podstatne vyššia: BMW 218i Active Tourer – 14 Euro/minútu a 3,5 Euroľa za čakanie; BMW i3 – 17 Euro/minútu, bez parkovacieho režimu.

     Registrácia je intuitívna a formulár žiadosti sa ľahko vypĺňa. Je výhodné, že existuje hodnotenie, ktoré umožňuje tým, ktorí majú vysokú, vziať zaujímavejšie autá. Mikrovozidlá – Smart fortwo a Forfour – sú k dispozícii na začiatok. Nevýhodou je, že mimo MKAD je veľmi málo zón na dokončenie prenájmu (len dve); na letiskách nie je možné parkovať.

     Adresa kancelárie carshare je. Bratislava, Gorbunova 2, budova 3.

     Telefón: +7(499)322-38-75, +7(812)407-10-69. Webová stránka: youdrive.dnes.

     „MatryoshSag“

     Hodnotenie: 4.5

     MatryoshSag

     Služba zdieľania vozidiel bola spustená koncom marca 2018. Vozový park spoločnosti tvorí približne 800 vozidiel, čo je určite menej ako u konkurencie. Ponuka je široká, sú tu bežné aj prémiové vozidlá: Mazda 3, BMW radu 3, BMW radu 2, Smart Fortwo, Smart Forfour, Kia Stinger, MINI Countryman, Jaguar XE, Mercedes triedy C, Land Rover Discovery Sport. Spoločnosť bola jednou z prvých, ktoré ponúkali japonské vozidlá Mazda. Firma sama tankuje a neúčtuje pokutu za vrátenie vozidla s prázdnou nádržou.

     Služba zdieľania vozidiel je dostupná pre každého, kto má dvadsaťjeden rokov a viac ako dva roky vodičskej praxe. Výlety sú povolené v rámci mesta. Za MKAD (Moskovský automobilový okruh) je niekoľko oblastí, kde môžete ukončiť prenájom. 20 voľných minút po rezervácii, potom vám budú účtované 2 Eurole/minútu v pohotovostnom režime.

     Základné cestovné je len 9 Euro/minútu. K dispozícii je bezplatné nočné parkovanie (od 22:00 do 6:00). Denná sadzba je 100 km. Zaparkovať môžete na letisku Severniy Butovo a na týchto letiskách: Domodedovo, Šeremetevo a Vnukovo.

     Keďže služba nie je tak dávno, všetky autá sú stále nové, čo je jednoznačné plus. Medzi výhody patrí aj veľké množstvo propagačných akcií; mnoho bonusových zón (dokončením prenájmu zákazník získava body); 5 minút na kontrolu. Najväčšia pokuta je za jazdu pod vplyvom alkoholu – 150 000 Euro bez nehody, 250 000 Euro, ak došlo k nehode; 50000 Euro za akékoľvek nesprávne používanie auta a 3000 Euro za evakuáciu, ak ste si auto odviezli sami. Ak nie, je to 7000 Euro.

     Adresa kancelárie Carshare: g. Bratislava, Altufievskoe Shosse 95.

     Telefón: +7(495)108-20-25. Webová lokalita: .

     Auto5

     Hodnotenie: 4.4

     Auto5

     Firma ponúka výhodné ceny za zdieľanie vozidiel. Napríklad Datsun mi-DO stojí 5 Euro/minútu a 2 Eurole/minútu čakania, Kia Rio – 8 Euro/minútu, Mercedes CLA – 16 Euro/minútu a 4 Eurole/minútu čakania. Registrácia je jednoduchá a rýchla – klient ju zvládne za dve minúty. Všetky funkcie aplikácie sú prehľadné, sú k dispozícii jasné vysvetlenia používania vo forme snímok a nie sú žiadne problémy s kontrolou fotografií a selfie.

     Autá vyššej triedy nie sú tak zničené ako autá ekonomickej triedy, sú vybavené navigáciou, klimatizáciou, kúrením, nabíjačkami a ďalším užitočným vybavením, ale tiež stoja viac. Treba spomenúť, že aj staršie autá, ktoré sa na prvý pohľad zdajú byť nepekné, majú takmer vždy čistý interiér, a to aj v chladnom období, keď je vonku špina a sneh. Môžete vidieť, že spoločnosť veľmi dbá na čistenie a neprehliadne odpadky, ktoré po sebe zanechali predchádzajúci zákazníci, ako to robia niektoré carsharingové spoločnosti.

     Prémiové vozidlá vás potešia aj upraveným interiérom, hoci ich je vo vozovom parku menej, takže na rozdiel od značky Kia, ktorá je k dispozícii takmer všade, musíte precestovať niekoľko kilometrov, aby ste získali voľné vozidlo. Zákazník tu nájde kanister s umývacou kvapalinou v kufri a kefu na sneh, ktorá je v ruskej zime dôležitá. Áno, a cesta bude zábavnejšia, pretože rozdiel v triede je zrejmý, ale za toto potešenie budete musieť zaplatiť oveľa viac. Dvadsaťminútové prenájmy stoja takmer 300, keď sa Kia môže riadiť za rovnaký čas, pričom strávil len 75 Euro.

     Adresa kancelárie carshare je: r. Bratislava, Kotsyubinskogo, 4.

     Telefón: +7(495)151-05-50. Webová lokalita: .

     EasyRide

     Hodnotenie: 4.3

     EasyRide

     Spoločnosť je obľúbená, pretože používateľom sa páči pomer ceny a kvality poskytovaných služieb. Po spustení aplikácie budete požiadaní o súhlas so spracovaním údajov. Na tejto stránke nájdete aj informácie o cestovnom vo forme odkazov. Bohužiaľ, nie je k dispozícii žiadna inštruktáž, čo môže začiatočníkom sťažovať pochopenie. Niektorí zákazníci sa v spätnej väzbe sťažujú, že po odoslaní dokumentov odpoveď nemusí prísť vôbec alebo sa môže objaviť až o niekoľko dní neskôr.

     Služba zdieľania vozidiel určite osloví fanúšikov jazdy crossovermi. Hoci je vozový park relatívne malý, len 100 vozidiel jedného modelu Rena

      t Kaptur, všetky autá sú čisté a len zriedka majú významné chyby. Cestovanie je povolené nielen v hlavnom meste, ale aj v regióne. Na dokončenie prenájmu je potrebné prísť na určené miesto v rámci MKAD (Moskovský automobilový okruh), inak bude uložená pokuta.

      Túto službu môžu využívať osoby, ktoré majú najmenej dvadsaťdva rokov a dva roky vodičskej praxe. Z výhod vyzdvihneme absenciu zálohy a skrytých provízií. Medzi nevýhody patrí nemožnosť ponechať vozidlo na niektorom z moskovských letísk a výber platby z prepojenej bankovej karty za denné cestovné ešte pred začiatkom cesty.

      Základný plán stojí 7 Euro/minútu, denný balík 1990 Euro, ale môžete jazdiť až 100 km. V pohotovostnom režime stojí každá minúta 3 Eurole.

      Adresa kancelárie zdieľania vozidiel: Dosmosy, Rentxpress. Bratislava, Presnenské nábrežie, 8, budova 2. Telefón: +7 (495) 744-72-13. Webová lokalita: .

     • fcar
     • Hodnotenie: 4.2

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: