5 najlepších smartfónov pre taxíky

*Prehľad najlepších od redaktora. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom sa poraďte s odborníkom.

Moderné smartfóny sú natoľko multifunkčné, že sa používajú rôznymi spôsobmi – priamo na mobilné telefonovanie, prehliadanie internetu, najrôznejšie druhy zábavy, ako je sledovanie filmov a hranie videohier. Existuje však niekoľko profesií, pre ktoré smartfón slúži ako pracovný nástroj v pravom slova zmysle. Najbližším a najzreteľnejším príkladom sú taxikári.

Treba si uvedomiť, že nie každý smartfón tu bude robiť a pre pohodlnú prácu musí model spĺňať niekoľko požiadaviek – presná satelitná navigácia vo viacerých systémoch, veľká uhlopriečka obrazovky, dve SIM karty na volanie zákazníkov, podpora 4G pre rýchle vyhľadávanie potrebných objektov na internete, celkový výkon pre súčasnú prevádzku špecializovaných aplikácií, silné nárazuvzdorné telo, vysokokapacitná batéria. A pre všetky tieto vlastnosti by smartfón nemal byť príliš drahý – extrémne použitie v taxíku super-drahý iPhone Xs je prinajmenšom nepraktické, ak nie neprirodzené.

Redakcia Expertology pre vás pripravila špeciálny rebríček najlepších modelov smartfónov, ktoré spĺňajú vyššie uvedené vlastnosti. Všetkých päť opísaných modelov je od rôznych výrobcov a pokrýva všetky cenové kategórie, okrem úrovne špičkových vlajkových lodí.

Najlepší smartfón pre taxíky

Nomináciasedadlonázov výrobkucena
Hodnotenie najlepších smartfónov pre taxíky1Sigma mobile X-treme PQ3924 000€
2ASUS ZenFone Max Pro M1 ZB602KL 3/32GB11 490€
3Xiaomi Redmi Note 5 4/64GB10 400€
4Meizu M5 Note 32GB7 590€
5Prestigio Muze F5 LTE

Sigma mobile X-treme PQ39

Hodnotenie: 4.9

Sigma mobile X-treme PQ39

Začnime smartfónom mladej, ale veľmi dobre etablovanej značky Sigma mobile. „Čipom“ tohto modelu je zvýšená odolnosť voči nárazom a autonómia záznamu. Z hľadiska ďalších dôležitých parametrov pre prácu v taxislužbe zariadenie tiež plne spĺňa potrebné požiadavky. Operačný systém – Android 7.0.

Rozmery smartfónu – 86x169x16 mm, čistá hmotnosť – 307 g. Štýlový dizajn v čiernom vystuženom puzdre s účinnou ochranou proti vode. Veľkosť uhlopriečky obrazovky je 5.5″ displej s vysokokvalitnou maticovou technológiou IPS s najväčšími fyzicky možnými pozorovacími uhlami má rozlíšenie 1920×1080 bodov s hustotou 401 bodov na palec. Sklo odolné voči oderu a drobnému poškodeniu – štvrtá generácia skla Gorilla Glass.

Tento model podporuje dve štandardné SIM karty nano-SIM so striedavým režimom. Podporuje bunkové štandardy od GSM 900 po LTE. Navigačné nástroje podporujú GPS a GLONASS; zabudovaný systém zrýchlenia A-GPS pri studenom štarte. Ďalšie možnosti bezdrôtového pripojenia – Bluetooth štvrtej generácie a Wi-Fi štandardu 802.11n. Káblové pripojenie – USB Type-C s funkciou nabíjania.

Elektronika smartfónu pracuje pod taktovkou osemjadrového procesora MediaTek MT6753 s frekvenciou jadier 1300 MHz. Video subsystém – Ma

 • -T720. Pamäť RAM je nastavená na 3 GB, úložná pamäť na 32 GB. Externú pamäťovú kartu možno pripojiť cez výmenný slot. 13 MPix hlavný zadný fotoaparát s LED bleskom. Predný fotoaparát – 5 MPix.

  Tento model jasne vyniká medzi ostatnými smartfónmi v rebríčku kapacity batérie. Tu je to až 9000 mA⋅h. Podporuje režim rýchleho nabíjania. Obsahuje: kábel OTG; kábel USB s konektorom typu C; káblové slúchadlá; rýchlonabíjačku.

  Výhody

  • robustný kryt;
  • odolnosť voči vode;
  • výkonný procesor;
  • superkapacitná batéria;
  • rýchle nabíjanie;
  • Matica IPS.

  Nevýhody

  • Neboli zistené žiadne nevýhody.

  ASUS ZenFone Max Pro M1 ZB602KL 3/32GB

  Hodnotenie: 4.8

  ASUS ZenFone Max Pro M1 ZB602KL 3/32GB

  Druhý smartfón na zozname v našom rebríčku je výrazne lacnejší ako prvý, má porovnateľné (z väčšej časti) funkcie a zároveň zastupuje svetoznámu, renomovanú značku. Operačný systém – Android 8.1.

  Rozmery zariadenia sú 76x159x8.45 mm, čistá hmotnosť 180 g. Vyhotovené v typickom minimalistickom dizajne pre moderný smartfón v pevnom kovovom puzdre. Veľkosť obrazovky – 6 palcov, rozlíšenie IPS Matrix 2160×1080 s pomerom strán 18:9 a hustotou bodov 402 ppi.

  Rovnako ako predchádzajúci model podporuje dve karty nano SIM s alternatívnym režimom. Pokrytie mobilných štandardov je o niečo širšie – od GSM 900 po VoLTE. Ďalšie podporované bezdrôtové pripojenie – Wi-Fi 802.11n, priame pripojenie medzi zariadeniami cez Wi-Fi Direct, Bluetooth novej generácie – 5.0, modul NFC. Rozšírený zoznam satelitnej navigácie – GPS (vrátane A-GPS), GLONASS, BeiDou.

  Systém poháňa osemjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 636. Subsystém videa – Adreno 509. Kapacita pamäte RAM je rovnaká ako u predchádzajúceho modelu – 3 GB, interná pamäť – 32 GB. Možnosti rozšírenia pamäte sú obrovské – samostatný slot pre externé flash karty s kapacitou až 2 TB. Parametre fotoaparátu sú lepšie ako u vyššie uvedeného modelu – 12 a 5 MP – zadný fotoaparát s bleskom a 8 MP – predný.

  Výdrž batérie tohto smartfónu sa určite nevyrovná predchádzajúcemu modelu, ale stále je veľmi slušná – kapacita batérie je 5000 mA⋅h, čo zodpovedá pomyselným 42 hodinám hovoru alebo 840 hodinám v pohotovostnom režime. Podporuje rýchle nabíjanie cez micro-USB. Dodáva sa s káblom so zástrčkou Micro-USB, nabíjačkou (USB), kolíkom na vybratie zásobníka na kartu SIM.

  Výhody

  • robustná konštrukcia;
  • veľká obrazovka;
  • pokročilá navigácia;
  • výkon;
  • Objemná batéria;
  • Samostatný slot na flash karty;
  • stabilita.

  Nevýhody

  • Žiadne výrazné nevýhody, ktoré by ovplyvňovali prácu v taxíku, neboli zistené.

  Xiaomi Redmi Note 5 4/64GB

  Hodnotenie: 4.7

  Xiaomi Redmi Note 5 4/64GB

  Tretie číslo v rebríčku považuje za „masovú“ značku smartfónov Xiaomi. V sortimente produktov značky je to pomerne významný model, napriek svojej pomerne prijateľnej cene. A s každodennými obchodnými úlohami taxikára sa smartfón vyrovnáva na výbornú.

  Rozmery zariadenia – 75.45×158.5×8.05 mm, čistá hmotnosť – 181 g. Vyrobené v klasickom minimalistickom tvare. K dispozícii je široká škála farieb karosérie. Sklo odolné proti poškriabaniu. Samotné telo je vyrobené z hliníka a odolného plastu. Veľkosť obrazovky v uhlopriečke – 5.99-palcová matica IPS s rozlíšením 2160×1080, pomerom strán 18:9 a hustotou bodov 403 na palec.

  Aj tu sú podporované dve karty nano SIM s alternatívnym režimom. Podporuje bunkové štandardy od GSM 900 po LTE. Ďalšie bezdrôtové pripojenie: Wi-Fi 802.11ac, Wi-Fi Direct, Bluetooth 5.0, IRDA. Rovnako ako u predchádzajúceho modelu je tu rozšírená kompatibilita so satelitnými navigačnými systémami – GPS (s podporou A-GPS ), GLONASS, BeiDou.

  Model nezaostáva za predchádzajúcim z hľadiska centrálnej elektroniky – rovnaký procesor Qualcomm Snapdragon 636 s ôsmimi jadrami, grafický čip Adreno 509. K dispozícii je ešte viac pamäte RAM – 4 GB a dvakrát viac internej pamäte – 64 GB. Možnosť rozšírenia pamäte pomocou externej karty flash, pričom sa obetuje slot na kartu SIM. Možnosti fotoaparátu sú porovnateľné s vyššie uvedeným modelom – dva zadné 12 MPix a 5 MPix, predný – 13 MPix. Smartfón dokáže nahrávať video v kvalite 1920×1080 so snímkovou frekvenciou 30 za sekundu.

  Vybavený nevyberateľnou batériou s kapacitou 4000 mAh. Odhadovaná výdrž batérie je 408 hodín v pohotovostnom režime alebo 165 hodín v režime počúvania zvuku. Nabíjanie prebieha cez konektor micro-USB.

  Dodáva sa s nabíjačkou, značkovým puzdrom, kolíkom na vysunutie karty SIM, káblom USB.

  Výhody

  • pokročilá navigácia;
  • Správne a bezchybné odomknutie tváre;
  • autonómiu;
  • výkon;
  • Pomer ceny a výkonu;
  • globálny firmvér.

  Nevýhody

  • neboli zistené žiadne nedostatky.

  Meizu M5 Note 32GB

  Hodnotenie: 4.6

  Meizu M5 Note 32GB

  Ďalší dôstojný model smartfónu v našom hodnotení, ktorý je vhodný na intenzívnu prácu v taxislužbe, vyrobený slávnou spoločnosťou Meizu, ktorá nás z roka na rok neprestáva udivovať svojimi úspešnými technologickými riešeniami. Beží na operačnom systéme Android 6.0.

  Rozmery zariadenia – 75.8×153.6×8.1 mm, čistá hmotnosť – 175 g. Vyrobené v kovovom tele s klasickým diskrétnym dizajnom. Veľkosť obrazovky 5.5 palcov. Rozlíšenie snímača IPS – 1920×1080 s pomerom strán 16:9 a 401 pixelov na palec.

  Zariadenie podporuje dve karty nano SIM s alternatívnym režimom. Podpora širokopásmového pripojenia od GSM 900 po LTE-A Cat a VoLTE. Ďalšie bezdrôtové pripojenie – Wi-Fi a Bluetooth. Podpora dvoch satelitných navigačných systémov – GPS a GLONASS, A-GPS.

  Centrom elektroniky v tomto modeli je procesor MediaTek He

 • o P10 (MT6755) s ôsmimi jadrami. Videoprocesor – Ma
 • -T860 MP2. K dispozícii je 32 GB internej pamäte a 3 GB RAM. Pamäť je možné rozšíriť pomocou externej flash karty s kapacitou až 128 GB, so slotom na SIM kartu. Hlavný zadný fotoaparát má rozlíšenie 13 MPix a je vybavený bleskom LED. Predný fotoaparát – 5 MPix.

  Kapacita pôvodnej nevymeniteľnej batérie v tomto modeli je 4000 mAh. V prípade tohto smartfónu takáto kapacita znamená 30 hodín hovoru, 36 hodín počúvania zvuku alebo 660 hodín v pohotovostnom režime. rýchle dobíjanie cez micro-USB.

  Výhody

  • energie;
  • autonómiu;
  • výkon;
  • funkcia zrýchleného nabíjania;
  • citlivý dotykový displej;
  • kovové puzdro;
  • primeraná cena.

  Nevýhody

  • nie najodolnejšie sklo.

  restigio Muze F5 LTE

  Hodnotenie: 4.5

  Prestigio Muze F5 LTE

  Dokončuje hodnotenie Expertology najlepšie smartfóny pre taxi najviac rozpočet model značky Prestigio, ktorý podľa funkčnosti je celkom schopný vyrovnať sa s typickými pracovnými úlohami v službe taxi. Operačný systém Android 8.1.

  Veľkosť inteligentných hodiniek je 71.4×148.5×9.5 mm, čistá hmotnosť 175 g. Vyrobené v klasickom dizajne v puzdre z odolného plastu. Veľkosť obrazovky je 5.5 palcov. Displej IPS s rozlíšením 1440×720, pomerom strán 18:9 a hustotou 293 znakov na palec.

  Rovnako ako všetky vyššie opísané modely, aj tento smartfón podporuje dve karty SIM so striedavým režimom prevádzky. Podporuje všetky populárne mobilné štandardy – od GSM 900 po LTE. Ostatné bezdrôtové komunikácie – Wi-Fi 802.11n a Bluetooth 4.0. Podporovaný je len jeden satelitný navigačný systém – GPS vrátane A-GPS.

  Systém je riadený štvorjadrovým procesorom MediaTek MT6739 taktovaným na 1 300 MHz. Videopohon – PowerVR GE8100. 2 GB RAM, 16 GB internej pamäte. Pamäť je možné rozšíriť pomocou externých pamäťových kariet s kapacitou až 128 GB. Rozlíšenie zadného fotoaparátu – 13 MPix, predný fotoaparát – 5 MPix.

  Kapacita batérie je podobná ako pri predchádzajúcom modeli – 4000 mA⋅h, ale vďaka nižšej spotrebe energie inteligentných hodiniek poskytuje ešte dlhšiu výdrž. Konektor micro-USB sa používa na nabíjanie.

  Výhody

  • výkon;
  • stabilita;
  • autonómiu;
  • najdostupnejšia cena.

  Nevýhody

  • Satelitná navigácia – iba GPS.
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: