6 najlepších smartfónov iPhone

Spoločnosť Apple vydávala jeden smartfón ročne. Čoskoro sa však ukázalo, že zákazníci požadujú väčšiu ponuku. A potrebovala si vyhradiť miesto v lacnejších cenových segmentoch. Takto sa začala každoročná tvorba dvoch alebo troch nových modelov iPhone. V tejto súvislosti má zmysel hovoriť o najlepších smartfónoch Apple medzi tými, ktoré sa dajú kúpiť teraz. Koniec koncov, priemerný kupujúci už môže byť zmätený rôznymi modelmi – jednoducho nerozumie, ako sa od seba líšia.

Čo je lepšie: iPhone alebo Samsung Galaxy?

Náš článok začíname, napodiv, juhokórejským konkurentom. Teraz sú to smartfóny zo série Samsung Galaxy, ktoré najviac konkurujú produktom Apple. Juhokórejská spoločnosť navyše výrazne predbehla Apple v počte predaných zariadení. To však neznamená, že jej smartfóny sú lepšie. Alebo tak? Zistíme to.

 1. Náklady. Prvá vec, na ktorú sa mnohí zákazníci pozerajú, je cena. Ak hovoríme o vlajkových lodiach oboch spoločností, ich cena na začiatku predaja je približne rovnaká. Ale prirážka na juhokórejské zariadenia klesá oveľa rýchlejšie. Už za pár mesiacov si môžete kúpiť vlajkový smartfón za 4-5 tisíc Euro lacnejšie, zatiaľ čo cena zariadenia „Apple“ do tej doby pravdepodobne neklesne tak výrazne. A mali by sme mať na pamäti aj to, že Samsung má veľké množstvo smartfónov strednej cenovej kategórie, zatiaľ čo Apple má v ponuke len dva modely (náš rebríček to potvrdí). Nezabudnite ani na cenu služby – výmena displeja na juhokórejskom smartfóne je lacnejšia. Víťazstvo je teda jednoznačne na strane spoločnosti Samsung. Zákazníci však nehlasujú len svojimi peniazmi.
 2. Zobrazenie. Ťažšie zaradiť smartfóny dvoch spoločností, pokiaľ ide o zobrazenie. Predtým mali navrch Juhokórejčania, ktorí svoje zariadenia dopĺňajú obrazovkou AMOLED s farebným podaním farieb a vysokou energetickou účinnosťou. V súčasnosti však technológia IPS dosiahla svoj vrchol a v sýtosti farieb takmer dobehla organické LED diódy. Áno, a existuje iPhone X s obrazovkou AMOLED na prednej strane. Vyrobené hlavným konkurentom. Žrebovanie?
 3. Pripojenie.Smartfóny sú určite rovnocenné, ak hodnotíme ich moduly bezdrôtovej komunikácie. Všetky juhokórejské zariadenia a zariadenia Apple podporujú LTE. Samozrejme, že vlajkové zariadenie spoločnosti Samsung môže teoreticky poskytovať rýchlosť prenosu dát 1 Gb/s. Ale len teoreticky, v praxi ani agregácia frekvencií nevedie k rekordným výsledkom a rýchlosť pri sťahovaní torrentov (keď je to najdôležitejšie) je často znížená operátorom. Pri prehliadaní internetu teda pravdepodobne nepocítite rozdiel, nech už používate akýkoľvek smartfón. Možno má juhokórejská vlajková loď aspoň nejakú výhodu len vďaka lepšej konektivite Bluetooth – vzduchom sa zvuk do kvalitných slúchadiel prenáša takmer dokonale. Spoločnosť Apple však má slúchadlá AirPods, ktoré sú pohodlnejšie a funkčnejšie ako všetky existujúce slúchadlá.
 4. Samostatná prevádzka.Zariadenia týchto dvoch spoločností môžu mať úplne odlišnú výdrž batérie. V tomto ohľade produkty Apple už dlhší čas strácajú. Je to spôsobené najmä obrazovkou AMOLED konkurenčného modelu, ktorá pri zobrazovaní čiernej farby spotrebuje veľmi málo energie. Juhokórejčania sa dokonca odhodlali dať svojim vlajkovým lodiam špeciálnu technológiu, ktorá umožňuje, aby sa na displeji neustále zobrazoval čas a dátum. Bohužiaľ, spoločnosť Apple sa nemôže pochváliť ničím podobným. Dokonca aj špičkový iPhone X si často vyžaduje pripojenie nabíjačky – zariadenie nie je vôbec optimalizované pre obrazovku AMOLED, ktorú spoločnosť Apple použila po prvýkrát.
 5. Kapacita pamäte. Spoločnosť Apple z určitých dôvodov vybavuje svoje výtvory minimálnym počtom rozširujúcich slotov. Iné spoločnosti napríklad už dávno masovo integrujú do svojich smartfónov dva sloty na kartu SIM. Kalifornský gigant však takýto krok nechce urobiť, pretože sa proti nemu vyslovili americkí dopravcovia. Kupujúcich iPhonu najviac sklamala absencia slotu na pamäťovú kartu. Preto si musíme vybrať drahšiu verziu zariadenia s väčším zabudovaným úložným priestorom. Najmä ak chcete natáčať video, ktoré zaberá veľa miesta. Samsung takýto problém nemá – táto spoločnosť len raz odmietla externý úložný slot a nasledujúci rok sa vrátila k praxi jeho zavedenia.

Mohli by sme hovoriť o ostatných komponentoch smartfónu, ale v tomto prípade by bol náš článok veľmi dlhý. A vy sa už tešíte, ako spoznáte najlepšie iPhony! Pozrime sa teda na tabuľku, ktorá hodnotí hlavné vlastnosti zariadení.

Tabuľka výhod a nevýhod Apple Iphone a Samsung Galaxy

Funkcie smartfónu

Apple iPhone

Samsung Galaxy

Náklady

+

Zobrazenie

+

+

Bezdrôtové siete

+

+

Životnosť batérie

+

Rozširujúce sloty

+

Fotoaparát

+

+

Zabezpečenie

+

+

Rýchly výkon

+

+

Odolnosť voči vode

+

+

Rýchle nabíjanie

+

Skrátka, víťazstvo s istotou získali juhokórejské výrobky. Svedčí o tom aj skutočnosť, že predaj iPhonu z roka na rok klesá, zatiaľ čo o telefónoch Samsung sa to povedať nedá. Smartfón Apple odporúčame skúmať len vtedy, ak už ste v ekosystéme Apple a nechcete ho opustiť.

Hodnotenie najlepších smartfónov Iphone

Nomináciapriestornázov výrobkucena
Najlepšie lacné iPhony (do 20k. RUR.)1Apple iPhone 6 32GB19 492€
2Apple iPhone SE 32GB16 939€
Najlepšie iPhony s dobrým fotoaparátom1Apple iPhone X 256GB73 639€
2Apple iPhone 8 Plus 128 GB50 580€
3Apple iPhone 7 Plus 128 GB47 589€
Najlepšie iPhony z hľadiska pomeru ceny a funkcií1Apple iPhone 6S 32GB26 779€

Najlepšie lacné telefóny (do 20k. Rouble.)

Apple iPhone 6 32GB

Hodnotenie: 4.9

Apple iPhone 6 32GB

Toto je pravdepodobne outsider nášho rebríčka. Napriek tomu je v Slovenskom maloobchode pomerne úspešná, takže nie je možné ju nespomenúť. Zariadenie bolo oznámené v roku 2014, takže je trochu zastarané. Napríklad tu nainštalovaný fotoaparát nie je najlepší – má skromné rozlíšenie 8 megapixelov. To však nebráni snímaniu videa v rozlíšení F

  l HD pri 60 snímkach za sekundu. A to je niečo, čo nedokáže takmer žiadny lacný smartfón so systémom Android! Bohužiaľ, predný fotoaparát sa nemôže pochváliť vôbec ničím dobrým – 1,3-megapixelový modul je vhodný len na videohovory. Ale práve obrazovka smartfónu môže sklamať najviac. Áno, je vyrobený technológiou IPS, takže môžete očakávať maximálne pozorovacie uhly. Rozlíšenie displeja je však veľmi nízke – 1334×750 pixelov. Samozrejme, pri 4,7-palcovej uhlopriečke to znamená celkom dobrú hustotu pixelov. To však nič nemení na skutočnosti, že s týmto zariadením budete mať problém trafiť do virtuálnej klávesnice.

  Inak smartfón nie je zlý. Váži len 129 g a jeho procesor je doplnený modemom LTE na vysokorýchlostný prenos dát. Zariadenie vás prekvapí aj prítomnosťou bezdrôtového pripojenia Wi-Fi 802.11ac. Ani výdrž batérie nie je taká zlá, hoci tento parameter zhoršuje najnovší operačný systém. Zákazník by mal byť spokojný aj so skenerom odtlačkov prstov Touch ID, ktorý funguje za zlomok sekundy.

  Všimnite si, že tento model tradične nemá slot na pamäťovú kartu. Preto odporúčame vybrať si 32GB model. Tento objem internej pamäte vám dokonca umožní aspoň občas nahrávať video.

  Výhody

  • Fotoaparát dokáže natáčať vysokorýchlostné videá;
  • Je tu Touch ID;
  • Obrazovka má maximálne pozorovacie uhly a vysokú hustotu pixelov;
  • Minimálna hmotnosť;
  • Implementovaná podpora pre Wi-Fi 802.11ac;
  • Kompaktná veľkosť;
  • K dispozícii je 3,5 mm audio konektor;
  • Je tu podpora LTE-A;
  • Postupne klesajúca cena.

  Nevýhody

  • Predný fotoaparát je hrozný;
  • Operačný systém nie je rýchly;
  • Minimálna uhlopriečka obrazovky nebude vyhovovať každému;
  • Cena sa stále nedá nazvať nízkou.

  Apple iPhone SE 32GB

  Hodnotenie: 4.8

  Apple iPhone SE 32GB

  Pravdepodobne najlepší kompaktný smartfón dostupný v čase písania tejto správy. Je jedno, ako sa to vezme, neexistuje jediné zariadenie so systémom Android, ktoré by vás potešilo podobnými parametrami a aspoň podobným výkonom. Toto zariadenie je k dispozícii v piatich farebných variantoch a na prednom paneli má 4-palcový displej. Jeho rozlíšenie je 1136×640 pixelov, čo znamená hustotu pixelov 326 PPI. Samozrejme, že to nie je najlepšia možnosť na sledovanie videa a na virtuálnych tlačidlách sa nedostanete zakaždým. Ale smartfón s takouto obrazovkou je miniatúrny, ľahko sa zmestí do zadného vrecka džínsov, nehovoriac o všeobjímajúcej dámskej kabelke. Je tiež veľmi ľahký, váži len 113 g. Prax ukazuje, že takýto ľahký gadget má menšiu pravdepodobnosť poškodenia obrazovky pri páde, čo je tiež dôležité.

  Prekvapujúce je, že produkt v súčasnosti využíva iOS 11 – najnovšiu verziu tohto operačného systému. A je tu šanca, že vývojári spoločnosti Apple pošlú ešte aspoň jednu aktualizáciu. Operačný systém tu funguje bez vážnejších problémov, za čo môžete poďakovať 2 GB pamäte RAM a dvojjadrovému procesoru Apple A9. A nezabudnite, že tu nie je žiadny slot na pamäťovú kartu, takže si kapacitu vstavaného úložiska vyberajte s maximálnou opatrnosťou.

  Nemožno poprieť, že iPhone SE je moderné zariadenie, ktoré je sotva zastarané. Preto sa spoločnosť Apple neponáhľa s vydaním druhej verzie. Používatelia sú s bleskurýchlym skenerom odtlačkov prstov celkom spokojní. O bezdrôtových moduloch, medzi ktorými sú LTE, Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.2. Majiteľ smartfónu bude môcť pomocou technológie Apple Pay platiť aj za rôzne nákupy v obchodoch. Relatívne dobré v tomto gadget a zabudovaný fotoaparát. Má 12-megapixelové rozlíšenie a kvalita fotoaparátu je na úrovni napríklad smartfónov strednej triedy od spoločnosti Samsung. Jediné, čo tu chýba, je optický stabilizátor a clona je zverejnená len na f/2.2 – To všetko naznačuje možné problémy pri fotografovaní v tme.

  Americký výrobca prekvapivo osadil rovnaký predný fotoaparát ako v zariadení z roku 2014. To znamená, že má mizivé rozlíšenie 1,2 megapixela, takže je vhodný len na videohovory.

  Výhody

  • Je tu rýchlo fungujúce Touch ID;
  • Je vybavený 3,5 mm audio konektorom;
  • Veľký počet farebných možností;
  • Dobrý fotoaparát, ktorý dokáže natáčať videá v rozlíšení 4K;
  • Používajú sa vysokorýchlostné bezdrôtové moduly;
  • Malá hmotnosť;
  • Kompaktná veľkosť;
  • Stabilné fungovanie operačného systému;
  • To nie je zlé množstvo pamäte RAM;
  • Displej má vysokú hustotu pixelov.

  Nevýhody

  • Slabý predný fotoaparát;
  • Nie je to najväčšie množstvo trvalej pamäte;
  • Je ťažké trafiť sa do klávesnice QWERTY.

  Najlepšie iPhony s dobrým fotoaparátom

  Apple iPhone X 256GB

  Hodnotenie: 4.9

  Apple iPhone X 256GB

  Musel to byť smartfón spoločnosti Apple, ktorý v čase svojho oznámenia vyvolal najväčší rozruch. Pri príležitosti desiateho výročia prvého iPhonu vydala spoločnosť Apple zariadenie s jedinečným dizajnom. Prvýkrát má gadget aj displej AMOLED. Je škoda, že vývojári kalifornskej spoločnosti nemali čas optimalizovať operačný systém – iOS spočiatku takmer vôbec nevyužíval funkcie novej obrazovky. Situácia sa však teraz pomaly zlepšuje. Je možné, že v blízkej budúcnosti bude používateľom k dispozícii tmavá téma – mohla by zvýšiť výdrž batérie.

  Displej zariadenia je zaujímavý nielen kvôli výrobnej technológii. Spoločnosť Apple sa rozhodla vybaviť ho výrezom v hornej časti. Vnútri sa nachádza elektronika na rozpoznávanie tváre používateľa. Vďaka tomu nie je potrebné používať Touch ID. Rozpoznávanie prebieha za všetkých podmienok – aj v úplnej tme. Okrem toho systém nezmätú náhle objavené okuliare alebo fúzy. Jediné problémy vznikajú so zornými uhlami tohto fotoaparátu – ak smartfón leží na stole, musíte sa nad ním zohnúť alebo ho vziať do ruky, aby ste ho odomkli.

  Do rebríčka nás dostal nielen jeho jedinečný dizajn. Smartfón je takmer rovnako dobrý ako vlajkové lode spoločnosti Samsung, ako aj špičkové zariadenia iných spoločností. Napríklad o rozlíšení nainštalovaného displeja nemožno povedať nič zlé – pri 5,8-palcovej uhlopriečke má 2436×1125 pixelov. Ešte príjemnejší je dizajn zadnej kamery. Po prvé, je dvojnásobný. Po druhé, pod oboma objektívmi sa nachádzajú 12-megapixelové snímače. Po tretie, clona je otvorená na f/1.8, čo určite prispeje k vysokokvalitným fotografiám pri slabom osvetlení. Po štvrté, oba snímače sú vylepšené optickou stabilizáciou. Skrátka, skutočnosť, že fotoaparát dokáže natáčať video v rozlíšení 4K a pri 60 snímkach za sekundu, už na tomto pozadí nie je prekvapujúca. Mimochodom, preto náš online magazín odporúča pozerať sa len smerom k 256GB variantu tohto smartfónu.

  Aj ostatné komponenty by vás mali potešiť. Predný fotoaparát má rozlíšenie 7 megapixelov, čo je celkom dobré, najmä na produkt spoločnosti Apple. Skvelý výkon a modul LTE. Smartfón je možné spárovať aj s moderným routerom – podporuje Wi-Fi 802.11ac. Kalifornským vývojárom sa podarilo implementovať modul Bluetooth 5.0, ktorý bol oznámený krátko pred vydaním iPhonu X. Zariadenie sa môže pochváliť aj výkonným procesorom Apple A11 Bionic. Stručne povedané, zariadenie je vhodné pre každého. Jedinou sťažnosťou je jeho pomerne veľká veľkosť a absencia 3,5 mm audio konektora. Ak niečo, nemôžeme zabúdať, že spoločnosť Apple zvykne šetriť tým, že neprikladá rýchlonabíjačku.

  Výhody

  • Zabudovaný je výkonný šesťjadrový procesor;
  • Vynikajúci výkon pri rozpoznávaní tváre;
  • Displej je založený na technológii AMOLED;
  • Dizajn je už viac ako pol roka úplne jedinečný;
  • Slušný predný fotoaparát;
  • Pozoruhodný zadný fotoaparát;
  • Je zabezpečená ochrana IP67 proti vode a prachu;
  • Prítomné sú technológie LTE, Bluetooth 5.0 a Wi-Fi 802.11ac;
  • K dispozícii je verzia s 256 GB trvalej pamäte;
  • Možnosť natáčania videa v rozlíšení 4K pri 60 snímkach za sekundu.

  Nevýhody

  • Nemá 3,5 mm audio konektor;
  • Veľmi vysoké náklady;
  • Výrez na obrazovke zasahuje do niektorých aplikácií;
  • Súčasťou balenia nie je sieťový adaptér s podporou rýchleho nabíjania.

  Apple iPhone 8 Plus 128 GB

  Hodnotenie: 4.8

  Apple iPhone 8 Plus 128 GB

  Ak vám je ľúto peňazí na vyššie uvedený smartfón, môžete uvažovať o kúpe iPhone 8 Plus. Samozrejme, táto jednotka nemá AMOLED displej a jej vzhľad sotva dokáže prekvapiť náročného spotrebiteľa. Ale z hľadiska technických vlastností je zariadenie celkom dobré, nie je príliš horšie ako vlajková loď, kvôli čomu bolo zaradené do tohto hodnotenia. Teraz môžeme s istotou povedať, že ide o jeden z najlepších phabletov, aké spoločnosť Apple vyrobila. A jeden z najťažších, s ktorým je ťažké polemizovať – váži 202 g.

  K dispozícii je päť farebných variantov od zlatej po tradičnú čiernu. Smartfón má minimálny počet konektorov, čo uľahčuje implementáciu odolnosti voči vode. Zariadenie je v súlade s normou IP67, čo znamená, že sa nemôže sprchovať. Samozrejme, neexistuje žiadna funkcia rozpoznávania tváre – namiesto toho sa ponúka Touch ID, na ktorého prácu nie sú žiadne sťažnosti. Zariadenie je založené na Apple A11 Bionic – šesťjadrovom procesore, ktorý je viac ako dostatočný pre stabilný beh iOS 11. Obraz sa zobrazuje na 5,5-palcovom displeji s rozlíšením 1920×1080 pixelov.

  Rovnako ako iPhone X používa duálny fotoaparát s 12-megapixelovými snímačmi, ale iba jeden snímač má optický stabilizátor. Clona je otvorená na f/1.8. Zadnej kamere sa pravdepodobne nedá nič vytknúť. A nezabudnite, že dokáže natáčať aj videá v rozlíšení 4K s vysokou snímkovou frekvenciou. Škoda len, že zariadenie s viac-menej primeranou cenovkou nemá najväčšiu pamäť, kvôli ktorej nie je možné nahrávať dlhé videá. Za 256GB verziu si však budete musieť priplatiť 65 000. Euro. Pokiaľ ide o „prednú“ stranu, jej rozlíšenie je 7 megapixelov, čo je úplne dosť na vytvorenie vysokokvalitných „mimeshki.

  Zariadenie má hlasné stereo reproduktory. Môžete počúvať hudbu online – moduly LTE a Wi-Fi 802.11ac vám to umožňuje bez väčších problémov. Prenáša zvuk do bezdrôtovej náhlavnej súpravy cez Bluetooth 5.0. Produkt skrátka nezaostáva za vlajkovými loďami iných výrobcov. Tvrdenia sa môžu týkať len ceny – nie každý v Rusku je schopný zaplatiť za smartfón 55-60 tisíc dolárov. Euro.

  Výhody

  • Veľký počet farebných možností;
  • Je odolný voči vode;
  • Zabudované vysokorýchlostné bezdrôtové moduly;
  • Predný fotoaparát nie je zlý;
  • K dispozícii je 256GB verzia;
  • K dispozícii je natáčanie videa v rozlíšení 4K pri 60 snímkach za sekundu;
  • Nádherný duálny fotoaparát s 12-megapixelovými snímačmi;
  • Vynikajúci displej IPS s hustotou pixelov 401 PPI;
  • Používa sa veľmi výkonný procesor;
  • K dispozícii je rýchle nabíjanie.

  Chyby

  • Nemá 3,5 mm zvukovú zásuvku;
  • Veľmi veľká hmotnosť;
  • Napájací adaptér s funkciou rýchleho nabíjania je potrebné zakúpiť samostatne.

  Apple iPhone 7 Plus 128 GB

  Hodnotenie: 4.7

  Apple iPhone 7 Plus 128 GB

  Jeden z mála smartfónov v našom rebríčku, ktorý je k dispozícii v šiestich farbách. A ak je vyššie uvedený model príliš ťažký, iPhone 7 Plus váži 188 gramov – to je rozumnejší parameter. Aj tu je 5,5-palcový displej IPS s technológiou F

   l HD. Nezabudlo sa ani na odolnosť voči vode s certifikátom IP67. To znamená, že vo vnútri sa používa špeciálne lepidlo, ktoré zabraňuje prenikaniu vody pod hliníkový kryt. Všimnite si, že mokrý smartfón v žiadnom prípade nemožno sušiť sušičom vlasov – z horúceho vzduchu sa lepidlo triviálne roztaví. To však platí pre takmer všetku elektroniku s vodotesným puzdrom.

   Použitý procesor je štvorjadrový Apple A10 Fusion. Pod telom zariadenia sa ukrýva aj navigačný čip, digitálny kompas, barometer, gyroskop a niektoré ďalšie senzory. Výrobca nezabudol na snímač odtlačkov prstov. Prístup na internet bude poskytovať Wi-Fi 802.11ac a LTE. Pripojenie slúchadiel je možné cez dodaný adaptér alebo cez Bluetooth 4.2.

   Ak hovoríme o fotoaparáte, tento smartfón je vybavený duálnym modulom, pod ktorým sa nachádza 12-megapixelová matica. Jeden z nich je doplnený optickou stabilizáciou. Podobne ako niekoľko zariadení, ktoré boli v tomto rebríčku preskúmané vyššie, aj iPhone 7 Plus dokáže nahrávať videá v rozlíšení 4K, ale jeho rýchlosť je obmedzená na 30 snímok za sekundu. Predný fotoaparát má rozlíšenie 7 megapixelov.

   Výhody

   • Dobrý displej IPS;
   • Veľký počet farieb tela;
   • Zabudovaný pomerne výkonný procesor;
   • K dispozícii je nahrávanie videa v rozlíšení 4K;
   • Pekný predný fotoaparát;
   • Používa sa duálny fotoaparát s 12-megapixelovými snímačmi;
   • Snímač odtlačkov prstov funguje bez problémov;
   • Zabudované sú vysokorýchlostné bezdrôtové moduly;
   • Realizovaná ochrana vody.

   Nedostatky

   • Chcel by som ešte viac pamäte;
   • Cena je za takýto starý smartfón vysoká;
   • Nie je k dispozícii 3,5 mm jack.

   Najlepšie iPhony z hľadiska pomeru ceny a funkcií

   Apple iPhone 6S 32GB

   Hodnotenie: 4.9

   Apple iPhone 6S 32GB

   Ďalší smartfón, ktorý existuje v šiestich farebných variantoch. Zariadenie bolo oznámené v roku 2015. Mnohé z jeho špecifikácií sú už výrazne zastarané. Zariadenie sa však nemohlo nedostať do nášho hodnotenia, pretože to nie je zlá voľba pre tých, ktorí si chcú kúpiť „jablko“ zariadenie kvôli experimentovaniu. Nové zariadenie si môžete kúpiť za menej ako 31 tisíc. trieť., a renovovaný je oveľa lacnejší. Áno, smartfón je na dnešné pomery pomalý. To vám však nebráni v tom, aby ste zhodnotili operačný systém iOS s cieľom kúpiť si budúci rok výkonnejší iPhone (alebo opäť prejsť na Android).

   Gadget sa zobrazuje na 4,7-palcovom displeji s rozlíšením 1334×750 pixelov. Hrúbka zariadenia nepresahuje 7,1 mm. Vďaka kompaktným rozmerom je zariadenie veľmi ľahké – jeho hmotnosť je 143 g. Pod hliníkovým krytom sa skrýva procesor Apple A9, ktorý je dostatočne výkonný na to, aby poháňal väčšinu dnešných aplikácií. Čipová súprava poskytuje aj pripojenie k LTE a Wi-Fi 802.11ac. Platba smartfónom pomocou Apple Pay je k dispozícii aj tu.

   Zariadenie obsahuje 12-megapixelový fotoaparát, ktorý má pod sebou objektív so svetelnosťou f/2.2. Možno práve tento prvok smartfónu je najviac zastaraný. Hoci aj jeho schopnosti stačia na natáčanie videa v rozlíšení 4K, hoci len pri 30 snímkach za sekundu. Všimnite si však, že detaily vo videu nebudú také vysoké ako v prípade špecializovaných zariadení – malá veľkosť snímača a nízky dátový tok majú vplyv. Pokiaľ ide o predný fotoaparát, jeho rozlíšenie je len 5 Mpx. Najväčším sklamaním pre kupujúceho však nie je veľké množstvo pamäte – proti absencii slotu na kartu microSD sa to zdá byť skôr sklamaním.

   Výhody

   • K dispozícii je 3,5 mm audio konektor;
   • Displej má vysokú hustotu pixelov;
   • K dispozícii je vysokorýchlostné pripojenie LTE aj Wi-Fi;
   • Pomerne dobrý zadný fotoaparát, ktorý dokáže nahrávať videá v rozlíšení 4K;
   • Je tu Touch ID.

   Chyby

   • Kapacita pamäte je nízka;
   • Nie najlepší predný fotoaparát;
   • Vysoké náklady na starnúci smartfón.

   Záver

   Toto je zoznam najlepších iPhonov, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii. Všetky tieto zariadenia používajú systém iOS, často najnovšiu verziu. Smartfóny „Apple“ sú nevyhnutnou výbavou pre tých, ktorí už sú v ekosystéme Apple a používajú napríklad tablety a notebooky tejto kalifornskej spoločnosti. Kúpa takéhoto zariadenia je tiež dobrý spôsob, ako vyskúšať niečo nové, rozptýlenie od možno nudného systému Android. Teraz sa musíte rozhodnúť pre vlastnosti zariadenia a sumu, ktorú ste ochotní minúť.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: