8 najlepších výrobcov ochranných skiel pre smartfóny

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Kritériá výberu. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom je potrebná konzultácia s odborníkom.

Keďže sa nositeľné miniaplikácie začali rozširovať, priemysel s príslušenstvom zaznamenal rozmach. Hovoríme najmä o ochranných zariadeniach – puzdrách, krytoch / nárazníkoch, ochranných fóliách a ochranných štítoch. Chrániť obrazovku svojho nového smartfónu špeciálnym odolným sklom je dobrý nápad. Nájsť skutočne dôveryhodnú možnosť však nie je jednoduché, keďže výrobcov týchto dielov sú stovky.

Redakcia Expertology pre vás pripravila prehľad najrenomovanejších výrobcov ochranných skiel a ďalšieho príslušenstva pre smartfóny v roku 2019.

Rebríček najlepších výrobcov ochranných skiel pre smartfóny

NomináciaUmiestnenieVýrobcahodnotenie
Hodnotenie najlepších výrobcov ochranných skiel pre smartfóny1Mocolo5.0
2Nillkin4.9
3Baseus4.8
4ONEXT4.7
5Mobius4.6
6Solomon4.5
7Červená
 • ne
 • 4.4
  8Deppa4.3

  Mocolo

  Hodnotenie: 5.0

  Mocolo

  Na prvom mieste (podľa zoznamu, nie podľa hodnoty) je relatívne mladý čínsky výrobca ochranných doplnkov pre gadgety Mocolo. So sídlom v Shenzhene.

  Mocolo používa suroviny z Japonska, ktoré vyrába holdingová spoločnosť AGC a NSG Group. Tieto mená sa v príbuzných odvetviach už desaťročia spájajú s dokonalou kvalitou a neustálym zlepšovaním. Vlastné výrobné linky spoločnosti Mocolo sú vybavené najmodernejším presným CNC zariadením a viacstupňovou kontrolou kvality.

  Celý rad ochranných skiel Mocolo pre smartfóny má niekoľko spoločných vlastností. Hrúbka skla v takmer všetkých modeloch je 0.33 mm (opakovane testované optimum). Citlivosť dotykovej obrazovky sa po inštalácii príliš nezmení, rovnako ako podanie farieb a jas. Vysoko odolné sklo proti poškriabaniu a odštiepeniu mu pomáha odolávať veľmi hrubému používaniu. Sklá sú vybavené oleofóbnou vrstvou, ktorá zabraňuje vzniku odtlačkov prstov.

  Tvrdosť bezpečnostného skla Mocolo je 9H. Pripomeňme si, že tvrdosť diamantu je o niečo viac ako 10H.

  Mocolo ponúka mnoho bežných plochých ochranných skiel na smartfóny, ale ešte zaujímavejšie pre spotrebiteľa sú špeciálne tvarované sklá. Takže rozsah 2.5D je sklo so zaobleným okrajom po obvode. Zlepšuje sa tak hmatový komfort, vizuálna príťažlivosť a zároveň sa lepšie prispôsobuje obrazovke.

  3D okuliare sú ešte zaujímavejšie – sú navrhnuté špeciálne pre najnovšie vlajkové lode, ktoré sledujú trend extrémneho zakrivenia viditeľnej plochy displeja po okrajoch.

  Rad Mocolo Anti-Blue SB – navrhnutý na ochranu očí pred škodlivým modrým spektrom vyžarovaným podsvietením matrice smartfónu.

  Ochranné sklo Mocolo sa ľahko inštaluje samo vďaka tenkej silikónovej vrstve, ktorá tiež zabraňuje tvorbe bublín.

  Výhody

  • Použité materiály pochádzajú od najlepších japonských výrobcov;
  • High-tech výroba;
  • hĺbková kontrola kvality;
  • 2.5D a 3D modely pre smartfóny so zakrivenou plochou obrazovky;
  • konkurenčné ceny.

  Nevýhody

  • nie všetky modely sú dobré, takže pred nákupom by ste mali skontrolovať skutočné recenzie.

  Nillkin

  Hodnotenie: 4.9

  Nillkin

  Ďalší významný čínsky výrobca ochranných skiel pre smartfóny – spoločnosť Nillkin so sídlom v tom istom meste ako Mocolo. Spoločnosť vstúpila na trh v roku 2009 a stala sa jedným z prvých svetových výrobcov s takouto špecializáciou.

  Hlavným dodávateľom materiálov pre výrobky Nillkin je japonská spoločnosť AGC, ktorá má celosvetovú reputáciu. Výroba je založená na pokročilých výrobných metódach, najmä na technológii nano-rozmerov Harves.

  sortiment ochranných skiel pre smartfóny sa delí na typy, ktoré sa rozlišujú symbolom – indexom. najjednoduchší a najdostupnejší druh skla je sklo s indexom H. Toto priehľadné tvrdené sklo s rovnými okrajmi pokrýva celý povrch obrazovky. Sklá H+ majú všetky výhody skla H, ale so zaoblenými hranami 2.5D. Verzia H+ PRO obsahuje to isté, ale samotné sklo je ultratenké – iba 0.2 mm. Sklá PE+ majú zaoblený 2.5D okraje a ochranná vrstva proti škodlivej časti modrého spektra.

  AP + Pro – pre najnovšie smartfóny s extrémnym 3D ohýbaním hrán. Na rozdiel od vyššie uvedených typov nejde o sklo v klasickom zmysle, pretože nie je vyrobené zo silikátov, ale z vysokopevnostného polyméru ABC. Priehľadné v oblasti obrazovky a farebné na okrajoch. Takmer rovnaký tvar okuliarov CP+ Max 3D.

  Vysoká úroveň výroby v spoločnosti Nillkin má za následok vysokú cenu, ktorá je však nevyhnutnou podmienkou vysokej kvality výrobku.

  Výhody

  • kvalitné japonské zdrojové materiály;
  • najnovšie technológie na nanoúrovni;
  • široký rozsah;
  • Kombinácia minimálnej hrúbky skla a odolnosti.

  Nevýhody

  • prevažne vysoká cena.

  Baseus

  Hodnotenie: 4.8

  Baseus

  Ďalším príkladom kvalitného príslušenstva pre gadgety čínskej výroby je spoločnosť Baseus. Vyrába širokú škálu príslušenstva a pomôcok vrátane vysokokvalitného ochranného skla, ktoré neustále drží krok s dopytom.

  Spoločnosť Baseus sa rozhodla získať konkurenčnú výhodu nielen kvalitou skla, ale aj ponukou funkčných možností. Výber nie je taký široký ako v Nillkine, ale ceny sú výrazne dostupnejšie.

  Spoločnosť Baseus má v ponuke ochranné sklá s mnohými rôznymi vlastnosťami – odolné proti nárazom, oderu, lesklé alebo matné, s vrstvou na ochranu súkromia.

  Pokiaľ ide o poslednú možnosť, je to skutočný dar z nebies pre tých, ktorí nechcú zdieľať svoje súkromné správy s náhodnými cestujúcimi vo verejnej doprave – má špeciálnu štruktúru, povlak na ochranu súkromia skrýva obraz na obrazovke pred zvedavými očami tým, že sa pri pohľade pod uhlom stlmí. Všetky výhody matrice IPS s maximálnymi pozorovacími uhlami sú zrušené, ale je to nevyhnutný krok, ak je otázka utajenia taká kritická.

  Väčšina bezpečnostných skiel Baseus je veľmi tenká – iba 0.23 mm. Rozsah uhlopriečok je najširší, od 4 do 7 palcov, pričom medzi nimi sa nachádzajú všetky populárne veľkosti obrazoviek smartfónov. Jednotlivé modely pre vlajkové lode, ktoré využívajú patentovanú technológiu 3D tvrdeného skla PET Soft od spoločnosti Baseus, pozostávajú až zo šiestich ochranných vrstiev, ktoré poskytujú maximálnu ochranu smartfónu a jeho vlastnú bezpečnosť.

  Sklá Baseus sú vybavené antireflexnou vrstvou, ktorá rozptyľuje ostré kontúry svetelných zdrojov.

  Výhody

  • kombinácia ceny a kvality;
  • šesť vrstiev ochrany;
  • existujú modely s dôverným povlakom;
  • vysokokvalitná antireflexná vrstva;
  • minimálna hrúbka.

  Nevýhody

  • Neboli zaznamenané žiadne systematické objektívne sťažnosti.

  ONEXT

  Hodnotenie: 4.7

  ONEXT

  Spomedzi mnohých výrobcov mobilného príslušenstva si osobitnú pozornosť zaslúži značka ONEXT, ktorá je v Rusku dobre známa. Spoločnosť urobila svoje prvé kroky v Hongkongu a pomerne rýchlo sa stala globálnou.

  Ochranné sklo ONEXT sa vyrába pomocou starostlivo kalibrovanej technológie, ktorá obsahuje štyri hlavné vrstvy: základnú vrstvu z odolného tvrdeného skla, polymérovú vrstvu proti rozbitiu, vrchnú oleofóbnu vrstvu proti odtlačkom prstov, spodnú silikónovú vrstvu na pripevnenie k obrazovke.

  Suroviny a materiály na výrobu ochranného skla Spoločnosť ONEXT používa najkvalitnejšie a rokmi overené materiály: japonské sklo od spoločnosti Asahi Glass Corp (AGC), kremík od spoločnosti Nippa Corp.

  Spoločnosť ONEXT ponúka takmer dvesto typov ochranných skiel, ktoré sú kompatibilné s konkrétnymi modelmi a sériami smartfónov najobľúbenejších aj menej obľúbených značiek.

  Ochranné sklo ONEXT pre niektoré modely smartfónov sa dokonale hodí k funkcii 3D Touch, keď reakcia zariadenia závisí od tlaku, ktorý vyvíjate na dotykovú obrazovku.

  Bezpečnostné sklo ONEXT sa ľahko inštaluje a demontuje. Vzduchové bubliny, ak sa počas inštalácie vytvoria, sa vďaka mikropórom „rozpustia“ v priebehu niekoľkých dní.

  Výhody

  • kombinácia ceny a kvality;
  • široký rozsah;
  • Kompatibilita s technológiou 3D Touch;
  • po demontáži nezanecháva žiadne zvyšky.

  Nevýhody

  • predražené individuálne modely.

  Mobius

  Hodnotenie: 4.6

  Logo Mobius

  Analýza najbohatšieho trhu s mobilným príslušenstvom Odborníci z Expertology vyzdvihli ruskú spoločnosť Mobius Trade v širokej škále výrobcov. Výrobca je v Rusku pomerne známy a zaslúžené uznanie si získal vďaka mimoriadne kompetentnej marketingovej politike.

  Pri ostatných rovnakých vlastnostiach bezpečnostných skiel Mobius – odolnosť, bezpečnosť, komfort atď. – značka vyniká najširším výberom modelov z hľadiska ceny. Každý si tu môže nájsť vhodný variant pre svoj smartfón za 200 Euro alebo 1000 Euro.

  Najvyššie hodnotenie dostáva spoločnosť Mobius za svoju používateľsky prívetivú politiku takmer vo všetkom. Dokonca aj obal konkrétneho skla pre konkrétny model smartfónu má individuálny dizajn, ktorý jasne ukazuje, ktorý telefón sa hodí. Originalita výrobku je potvrdená holografickou značkou kvality. Vo vnútri balenia sa nachádza aj príjemný bonus pre kupujúceho – motivačná nálepka. Okrem toho sú tu aj pekné nálepky – celkovo asi tridsať vzorov.

  Spoločnosť zdôrazňuje, že všetky výrobky prechádzajú intenzívnou kontrolou kvality a spätná väzba od skutočných používateľov potvrdzuje mizivý počet továrenských chýb. Ochranné sklo Mobius pre smartfóny totiž nie je najdrahšie na trhu.

  Na záver je potrebné spomenúť malú nevýhodu okuliarov tejto značky. Výrazné percento používateľov komentuje nie príliš výrazné vlastnosti oleofóbneho povlaku.

  Výhody

  • dôstojná kvalita;
  • široký výber možností z hľadiska ceny;
  • pohodlné a viditeľné balenie;
  • kontrola kvality so zvýšenou prísnosťou;
  • pekné bonusy (nálepka, nálepky);
  • primerané náklady.

  Nevýhody

  • slabý oleofóbny povlak.

  Solomon

  Skóre : 4.5

  Solomon

  Ďalším Slovenskám výrobcom ochranných skiel pre smartfóny, ktorý získal vysoké hodnotenie od výskumného tímu Expertology, je spoločnosť Solomon. Spoločnosť je pomerne mladá, založená v roku 2014, sídli vo Vladivostoku a vyrába v Číne.

  Spoločnosť sa v krátkom čase presadila na národnej úrovni a preukázala vysokú úroveň profesionality svojich produktov a služieb zákazníkom.

  Z technologického hľadiska mal Salomon počiatočnú výhodu – najúčinnejšie technológie na výrobu skutočne silného ochranného skla pre smartfón už boli vynájdené, implementované a dostupné na vývoj. Využitím kapacít najlepších čínskych zmluvných výrobných závodov a zabezpečením prísnej kontroly kvality sa spoločnosti podarilo dostať sa veľmi blízko k vedúcim pozíciám na Slovenskom trhu.

  Sortiment spoločnosti Solomon zahŕňa stovky položiek – od univerzálneho skla až po najsofistikovanejšie 3D modely s chemickým kalením, výnimočnými pevnostnými vlastnosťami a maximálne jednoduchou inštaláciou/demontážou.

  Okrem ochranných skiel sa pod značkou Solomon vyrába aj ďalšie príslušenstvo: monopody na selfie, stylusy, adaptéry atď.

  Výhody

  • Široký sortiment výrobkov;
  • dôstojná kvalita;
  • vysoká úroveň služieb.

  Nevýhody

  • občas sa vyskytujú nešťastné modely s dúhovými pruhmi; ne.

  Červená
 • ne
 • Hodnotenie: 4.4

  Red<li></div><p>ne“ src=“/wp-content/uploads/2023/10/95016666195921-918-.jpg“ height=“230″ title=“Červená</p><li>ne<p>Ďalší domáci výrobca mobilného príslušenstva vrátane ochranného skla pre smartfóny – spoločnosť Red</p><li>ne. Založená v roku 2010, potom skupina talentovaných mladých odborníkov s ambicióznymi plánmi. V roku 2019 je už jasné, že hlavné plány zakladateľov boli úspešne zrealizované.<p>Červená</p><li>ne ponúka široký sortiment ochranných skiel v absolútne všetkých cenových kategóriách, vrátane špičkových prémiových gadgetov. Jedným z faktorov vysokej kvality a konkurencieschopnosti Červeného<li>Spoločnosť začala spolupracovať s americkými partnermi. A nebol to len tak hocikto – bola to spoločnosť Corning Corporation – popredný svetový výrobca skla a keramiky výnimočnej čistoty a kvality. Tak vznikla veľká séria Corning, ktorá zahŕňa všetky najmodernejšie západné myšlienky.<p>Celý rad špičkových prémiových chráničov obrazovky od spoločnosti Aluminosi</p><li>vynikajúce výsledky v crash-testoch a testoch transparentnosti; – začlenenie najmodernejších technologických nápadov. V porovnaní s absolútnou väčšinou alternatív je prémiové ochranné sklo Red Line<li>v priemere o 25 % nižšia pravdepodobnosť prasknutia po páde smartfónu, o štvrtinu menej viditeľných škrabancov, päťkrát vyššia celková odolnosť proti poškodeniu.<h4>Výhody</h4><ul><li>vysoká transparentnosť;</li><li>jednoduchá inštalácia;</li><li>Corning je pôvodný materiál;</li><li>implementácia najpokročilejších technologických nápadov;</li><li>dobré neobvyklé prístupy vo výrobe.</li></ul><h4>nevýhody</h4><ul><li>nepozorované.</li></ul><h3>Deppa</h3><p>Hodnotenie: 4.3</p><div style=Deppa

  Opäť sa pozrime na domáceho výrobcu – spoločnosť Deppa. Spoločnosť Expertology navrhla túto spoločnosť na preskúmanie pre jej netradičný a veľmi úspešný prístup k technológii ochrany obrazovky smartfónov. Deppa je v súčasnosti v odborných kruhoch považovaný za jedného z najlepších na Slovenskom trhu v tejto oblasti.

  Pod značkou Deppa sa skrýva množstvo rôznych modelov skiel, kompatibilných s príslušným smartfónom. Osobitný záujem o sortiment Hy
  id. Toto sklo je špeciálne navrhnuté tak, aby dokonale pasovalo na iPhone, Galaxy, Xperia a niektoré ďalšie smartfóny.

  Hlavný materiál v skle Hy
  id nie je ani sklo v klasickom zmysle, ale kompozit s PET materiálom a sklenenými vláknami v jeho zložení. Hlavnou výhodou tohto riešenia je určitý prah pružnosti, ktorý mu dáva odolnosť voči odlupovaniu na okrajoch. Hrúbka tejto ochrany je minimálna – iba 2.5 mm.

  Takéto fyzikálne vlastnosti nemohli neovplyvniť tvrdosť. Tu je o niečo nižšia ako u prevažnej väčšiny kvalitných ochranných skiel na trhu – 8H. Treba si však uvedomiť, že tvrdosť neznamená automaticky odolnosť a ľahká zložka pružnosti naopak zabraňuje vyššie uvedeným problémom s odlamovaním na hrane.

  K ochrannému sklu sa ako príjemný bonus dodáva aj handrička z mikrovlákna a odmasťovacia handrička, ako aj plastová škrabka a dve nálepky – na odstránenie prachu a jednoduchú inštaláciu.

  Certifikácia ISO 9001. Hy technológia
  id

  Výhody

  • špeciálne zloženie skla;
  • prvok pružnosti;
  • minimálna hrúbka;
  • balík;
  • Certifikácia ISO 9001.

  Nevýhody

  • mierne nižší index tvrdosti (vo väčšine prípadov nie je významný).
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: