12 najlepších výrobcov LED žiaroviek

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nepredstavuje sprievodcu nákupom. Pred nákupom sa poraďte s odborníkom.

Žiarovky LED na domáce použitie sú skvelou alternatívou k tradičným svietidlám. Bez blikania, dostupné v rôznych teplotách farieb, s nízkou spotrebou energie a dlhou životnosťou. Kľúčom k úspechu je však výber správnej LED žiarovky.

Preto sme zostavili rebríček 12 najlepších výrobcov LED žiaroviek s najspoľahlivejšími a najkvalitnejšími produktmi.

Ako si vybrať žiarovku LED

Pri výbere žiarovky sa oplatí pozrieť na nasledujúce parametre:

 1. Skutočný alebo ekvivalentný výkon;
 2. Svetelný tok;
 3. Teplota farieb;
 4. index podania farieb;
 5. Faktor pulzácie.

Svetelný výkon LEDmôže byť zadaný skutočne alebo ekvivalentne. Prvý parameter udáva, koľko elektrickej energie zariadenie spotrebuje. Môže byť veľmi malý, doslova 6 až 10 wattov, ale nemusíte si s tým robiť starosti. Keďže LED diódy odoberajú minimum elektrického prúdu. Šesťwattová LED žiarovka je rovnako jasná ako 40-wattová žiarovka a desaťwattová LED žiarovka je rovnako jasná ako 60-wattová žiarovka.

V skutočnosti je to parameter, ktorý môže byť uvedený na obale – „ekvivalent 40W žiarovky“, „ekvivalent 60W žiarovky“.

Svetelný tok– Parameter, ktorý určuje jas žiarovky. Objektívnejší ako skutočný alebo ekvivalentný výkon. LED žiarovky so 400 lm majú podobný jas ako 40-wattové žiarovky, 600 lm ako 60-wattové a 1000 lm ako 100-wattové.

Teplota farieb– Parameter, ktorý opisuje, či svietidlo svieti teplým alebo studeným svetlom. Takže:

 1. Až 2800 K – „teplá žltá“ ako pri starých žiarovkách;
 2. Približne 3000 K – „teplá biela“ ako moderné žiarovky;
 3. Približne 4000 K, „neutrálna biela“, pre kuchyne a kancelárie;
 4. Do cca 5000 K – „studená biela“, pre komerčné priestory. Je to nepríjemné v domácnosti a spôsobuje intenzívne namáhanie očí.

Index podania farieb– Dôležitý parameter, ktorý určuje, ako veľmi svetlo zo žiarovky ovplyvní odtiene okolitých predmetov. Označuje sa CRI alebo Ra. Odporúča sa, aby index podania farieb bol najmenej 80 a najlepšie 90 alebo vyšší.

Pri nízkom indexe podania farieb sa predmety okolo vás zdajú sivé alebo neprirodzene žlté, čo ovplyvňuje nielen vašu náladu, ale aj celkovú úroveň pohodlia v miestnosti.

Pulzný faktor udáva rovnomernosť osvetlenia. Väčšina kvalitných LED žiaroviek má index približne 5 %. Ak je faktor zvlnenia väčší ako 35 %, takúto lampu nepoužívajte – spôsobuje vážne namáhanie očí.

Ostatné funkcie nemajú osobitný vplyv na výkon. Preto o nich neuvažujte – alebo si vyberte LED žiarovky na základe svojich želaní a požiadaviek.

Najlepší výrobcovia LED žiaroviek

Nomináciasedadlonázov výrobkuhodnotenie
Najlepší výrobcovia LED žiaroviek1

ahoj

 • ps
 • 4.9
  2Osram4.9
  3Gauss4.8
  4Feron4.7
  5Camelion4.6
  6ASD4.5
  7Navigátor4.5
  8Jazzway4.4
  9Era4.4
  10Cosmos4.3
  Najlepší výrobcovia inteligentných LED žiaroviek1Xiaomi4.9
  2Redmond4.8

  Najlepší výrobcovia LED žiaroviek

  ahoj

 • ps
 • Hodnotenie: 4.9

  Philips

  Prečo je to tak: Osvedčená bezpečnosť očí a použitie najmodernejšej technológie.

  Spoločnosť Philips je jedným z najstarších výrobcov svetelných produktov vo všeobecnosti a najmä LED žiaroviek. Jeho najdôležitejšou výhodou je však využitie najnovších technológií. Súčasný sortiment výrobkov zahŕňa riešenia s teplotou svetla prepínateľnou jedným dotykom, sériu Essential na rýchly a úsporný prechod na LED zariadenia a dokonca aj žiarovky s priesvitnými sklenenými krytmi na rovnomerné uhly dopadu svetla.

  Všetky LED žiarovky navrhnuté a predávané spoločnosťou OSRAM boli podrobené laboratórnym testom, ktoré potvrdili, že sú bezpečné pre zrak. To sa dosahuje nielen vďaka špeciálnemu nastaveniu teploty, ale aj vďaka prevádzke takmer bez blikania – dokonca aj v rozsahu Essential faktor pulzácie zriedka prekračuje 10 %.

  Výhody

  • Všetky lampy sú laboratórne testované, aby sa zabezpečilo ich bezpečné používanie;
  • Existujú modely s prepínateľnou teplotou farieb;
  • Existujú superrozpočtové riešenia.

  Nevýhody

  • Vysoká cena vstavaných a žiarovkových svietidiel;
  • Úzky uhol rozptylu svetla v rozpočtových modeloch.

  Osram

  Hodnotenie: 4.9

  OSRAM.webp

  Prečo práve on: Jedno z najväčších mien v oblasti svetelných riešení.

  Nemecká spoločnosť Osram je jedným z najväčších výrobcov osvetľovacích riešení nielen v rebríčku, ale aj na celom svete. Preto má najširšiu ponuku žiaroviek LED. Jej sortiment zahŕňa klasické svietidlá s nízkou cenou a dlhou životnosťou, majáky, žiarovky, inteligentné konfigurácie (napríklad automatické prepínanie z teplých farieb svetla na studené), smerové svietidlá a trubicové svietidlá. To znamená, že môžete nájsť produkty pre všetky druhy použitia.

  Zariadenia tejto spoločnosti sa vyznačujú vynikajúcimi prevádzkovými vlastnosťami. Pomer zvlnenia tak ani pri modeloch nižšej triedy nepresahuje 10 – 15 % a index podania farieb je zvyčajne vyšší ako 80. Umožňuje znížiť namáhanie očí.

  Výhody

  • Obrovský výber riešení pre všetky aplikácie;
  • Vysoko výkonné cenovo dostupné modely, ako aj špičkové modely;
  • Dobrá hospodárnosť.

  Nevýhody

  • „Inteligentné modely len na priame zapojenie bez zásuvky. Pre porovnanie, Philips SmartSwitch má bežnú základňu;
  • Relatívne vysoká cena;
  • Niekedy sa stretávame s nejakými chybami.

  Gauss

  Hodnotenie: 4.8

  GAUSS.JPG

  Prečo: Dlhá životnosť a záručná doba (jedna z najdlhších v rebríčku).

  Hlavnou výhodou LED žiaroviek je ich dlhá životnosť. Výrobca uvádza životnosť väčšiny modelov až 50 000 hodín, čo pri každodennom používaní predstavuje približne 35 rokov. Potvrdzuje to aj dlhá záručná doba – 3 až 7 rokov v závislosti od modelu.

  Väčšina žiaroviek Gauss LED sa zameriava na produkciu jasného, sýteho svetla s neutrálnou bielou farbou. Ponúkajú vysokú svietivosť od 900 lm. Spotreba prúdu je nižšia ako u väčšiny konkurentov.

  Produktový rad Gauss však osloví najmä ľudí, ktorí si chcú vytvoriť systém bodového osvetlenia doma alebo v kancelárii. Značkové svietidlá sa vyznačujú špičkovým dizajnom – napríklad línia Antique je inšpirovaná antickým umením, Back

 • Sklo je vyrobené so skleneným rámom, ktorý láme svetlo, a Sklo vyzerá moderne a ozdobí interiér v štýle high-tech.

  Výhody

  • Značkový rad reflektorov s neobvyklým dizajnom;
  • Dlhá životnosť a záručná doba;
  • Mnoho modelov svietidiel s prepínateľnou teplotou svetla.

  Nevýhody

  • Relatívne vysoká cena;
  • V offline obchodoch sa často nenachádza;
  • Nefunguje dobre s niektorými spínačmi vrátane stmievačov – kompatibilitu je potrebné skontrolovať.

  Feron

  Hodnotenie: 4.7

  FERON.webp

  Prečo: Široký rozsah a sofistikovaný systém odvodu tepla.

  Jedným z hlavných problémov žiaroviek LED je ich vysoké zahrievanie počas prevádzky. Je to spôsobené povahou samotných prvkov LED. Spoločnosť Feron však dokázala tento problém vyriešiť špeciálnou konštrukciou chladiča – jej lampy sa počas prevádzky prakticky nezahrievajú. Preto sú vynikajúce pre integrované riešenia vrátane bodového osvetlenia.

  Sortiment spoločnosti je tiež rozsiahly – nájdete tu modely každého typu pre každý interiér alebo technické riešenie. Vrátane niektorých jedinečných. Napríklad kapsulové LED žiarovky série „štyristo“ sú vynikajúce na vytvorenie akcentového osvetlenia vďaka vyvedeným a viditeľným LED prvkom. Ostatné spoločnosti v rebríčku buď vôbec nemajú takéto riešenia, alebo ich majú vo veľmi obmedzenom množstve.

  Výhody

  • Jasné svetlo bez vlnenia a vynikajúci pomer podania farieb;
  • Dobre navrhnutý chladiaci systém;
  • Nízka spotreba energie.

  Nevýhody

  • Nízka spoľahlivosť, vysoká chybovosť;
  • Problémy s vrátením záruky, keďže v Rusku je veľmi málo autorizovaných servisných stredísk Camelion.

  Camelion

  Hodnotenie: 4.6

  Camelion.webp

  Prečo je to: Mnoho neobvyklých riešení, vynikajúci prevádzkový čas.

  Spoločnosť Camelion je jedným zo 7 najlepších výrobcov LED žiaroviek na svete v roku 2017. Je to predovšetkým vďaka najvyššej kvalite výrobkov, vďaka ktorej si modely tejto značky vyberajú milióny ľudí v 90 krajinách, kam sa vyvážajú. Spoločnosť sa vyznačuje aj vynikajúcim sortimentom, ktorý zahŕňa veľmi neobvyklé riešenia.

  Okrem klasických LED žiaroviek rôznych tvarov („guľa“, „sviečka“, „hruška“), vláknových, reflektorových, kapsulových, bodových, špeciálnych vysokovýkonných, lineárnych a „prasiatok“ tak v sortimente spoločnosti nájdete aj vintage – vláknové žiarovky s dizajnom inšpirovaným začiatkom 20. storočia a žltkastým sklom a fytolampy – s neštandardným podaním farieb a určené na vysoko efektívne pestovanie rastlín v bytových a skleníkových podmienkach.

  Všetky žiarovky Camelion LED majú dlhý skutočný prevádzkový čas.

  Výhody

  • Dlhé skutočné prevádzkové obdobie;
  • Jasné svetlo bez blikania;
  • Nízka spotreba energie.

  Nevýhody

  • Relatívne vysoká cena;
  • Kratšie záručné lehoty ako ostatné modely v rebríčku;
  • Ťažko dostupné v predaji.

  ASD

  Hodnotenie: 4.5

  ASD.webp

  Prečo: Ruská spoločnosť, takže lampy sú prispôsobené podmienkam používania v našej krajine.

  LED žiarovky ASD sú navrhnuté a vyrobené v Rusku, takže sú špeciálne prispôsobené miestnemu napájaniu – môžu fungovať pri malých zmenách napätia v sieti a zachovať si tak dlhú životnosť. Rozsah riešení je však pomerne malý.

  Spoločnosť má tri produktové rady LED svietidiel – rad „Standard“ s lacnými zariadeniami, ktoré môžu nahradiť tradičné žiarovky alebo sa môžu použiť v systémoch zapusteného osvetlenia; trubicové svietidlá T8 pre svietidlá s vysokým svetelným tokom, ktoré sú vhodné na použitie v kanceláriách, priemysle a laboratóriách; a profesionálne svietidlá PRO s dlhou životnosťou a najvyšším svetelným tokom pre riešenia pouličného osvetlenia.

  Výhody

  • Vysoká spoľahlivosť a životnosť výrobku;
  • Veľký výber trubicových a profesionálnych LED žiaroviek;
  • Veľmi nízke náklady.

  Nevýhody

  • Niektoré modely majú zle navrhnutý chladiaci systém, ktorý spôsobuje ich pomerne rýchle vyhorenie;
  • Relatívne vysoké percento chýb.

  Hodnotenie: 4.5

  NAVIGATOR.webp

  Prečo: Široký výber, ľahká dostupnosť (k dispozícii takmer vo všetkých obchodoch), mnoho jedinečných riešení.

  Spoločnosť Navigator je jedným z najväčších výrobcov LED žiaroviek v Rusku. Jej výrobky sú preto ľahko dostupné – nájdete ich takmer vo všetkých obchodoch s domácou elektronikou; vyznačujú sa širokým sortimentom a vynikajúcim pomerom ceny a výkonu. Jeho hlavnou výhodou je však široká škála špecializovaných osvetľovacích zariadení.

  Okrem štandardných a zapustených riešení má teda k dispozícii aj konfigurácie s vyšším výkonom na použitie v úžitkových priestoroch a vonku, modely „prasiatok“, modely s otočnými základňami, špeciálne fitolampy na zlepšenie rastu a zdravotného stavu rastlín pestovaných v bytoch a skleníkoch a dokonca aj riešenia na osvetlenie mäsových výrobkov v obchodoch a supermarketoch. Existujú aj dekoratívne, s dynamickými svetelnými scénami a trojrozmerným viacvrstvovým dizajnom – na použitie v interiéroch rôznych rekreačných oblastí.

  Výhody

  • Žiadne blikanie, a to ani pri modeloch nižšej triedy;
  • Dlhý skutočný prevádzkový čas;
  • Rovnomerné uhlové osvetlenie.

  Nevýhody

  • Impulzný ovládač pre prepäťovú ochranu inštalovaný len v drahších modeloch;
  • výrazné zahrievanie radiátora;
  • Niektoré modely majú vyšší výkon, ako je menovitý.

  Jazzway

  Hodnotenie: 4.4

  JAZZWAY.webp

  Prečo: Nízkonákladové riešenia s vyššou úsporou energie.

  Hlavnou výhodou spoločnosti Jazzway je špeciálna séria LED žiaroviek Eco, ktoré sa vyznačujú zvýšenou energetickou účinnosťou. S priemerným výkonom približne 5 wattov – to je skutočné množstvo spotrebovanej elektrickej energie – poskytujú svetelný tok približne 400 lm, čo zodpovedá 40-wattovej žiarovke. To sa dosiahlo použitím vysokokvalitných LED prvkov od taiwanského výrobcu Epistar.

  Sortiment spoločnosti však zahŕňa nielen riešenia s vyššou úsporou energie. Stmievateľné, vysoko výkonné na domáce a profesionálne použitie, žiarovkové, trubicové (T8) a špeciálne. Medzi ne patria modely pre chladničky, pestovanie rastlín, konfigurácie osvetlenia terás – bez hmyzu a dve špeciálne verzie pre predajné miestnosti – na osvetlenie vitrín s mäsovými a rastlinnými výrobkami.

  Výhody

  • Mnoho špeciálnych riešení;
  • Robustné, nárazuvzdorné puzdrá, robustná montáž;
  • Dobré radiátory.

  Nevýhody

  • Nie vo všetkých modeloch sa svetlo zhoduje s prirodzeným svetlom;
  • Má nerovnomerný (viacbodový) zdroj svetla;
  • Relatívne krátka záručná doba.

  Era

  Hodnotenie: 4.4

  ERA.webp

  Prečo: Nízke náklady.

  Žiarovky Era LED sú jedny z najlacnejších v rebríčku. Napriek tomu sú z hľadiska výkonu prakticky identické s modelmi iných výrobcov. Napríklad majú dlhú životnosť vďaka použitiu materiálov rozptyľujúcich teplo – a preto sa nespália niekoľko rokov po inštalácii.

  Základňa týchto žiaroviek je vyrobená z tepelne vodivej keramiky, rovnako ako tradičné žiarovky. Chladiče, ktoré odvádzajú vysoké teploty z prvkov LED a prúdových ciest, sú hliníkové – ako by mali byť pre účinné chladenie. Žiarovka vo väčšine modelov je sklenená, čo zabezpečuje nielen rovnomerné, prirodzené osvetlenie, ale aj dobrý odvod tepla.

  Sortiment LED žiaroviek od spoločnosti „Era“ zahŕňa niekoľko stoviek modelov rôznych typov.

  Výhody

  • Nízka cena (v čase písania článku od niekoľkých desiatok Euro);
  • Veľký výber štandardných modelov;
  • Široká dostupnosť.

  Nevýhody

  • Relatívne vysoký faktor blikania – približne 15-20 %;
  • Nadhodnotený svetelný tok;
  • Tenké cesty vedúce prúd, ktoré spôsobujú, že sa žiarovka nezachytáva do pätice.

  Cosmos

  Hodnotenie: 4.3

  COSMOS.webp

  Prečo je tu: Nízka cena, existujú riešenia pre vyššiu hospodárnosť.

  Rovnako ako predchádzajúci výrobca v rebríčku, aj Cosmos ponúka širokú škálu super-rozpočtových LED žiaroviek v cene od niekoľkých desiatok Euro (v čase písania článku). Jeho hlavnou výhodou je však množstvo modelov navrhnutých na ďalšie zlepšenie energetickej účinnosti.

  Samostatná séria mimoriadne účinných LED žiaroviek spoločnosti „Economy“ má skutočnú spotrebu energie približne 5 wattov, ale vytvára svetelný tok 350-400 lúmenov, čo zodpovedá 40-wattovej klasickej žiarovke. Vďaka tomu možno riešenia Cosmos použiť na vytvorenie energeticky účinných osvetľovacích systémov pre domácnosti, kancelárie, továrne a domácnosti.

  Samozrejme, spoločnosť má aj vysoko výkonné riešenia. A tiež stoja lacno.

  Výhody

  • Veľký výber energeticky účinných žiaroviek;
  • Nízka cena;
  • Široká dostupnosť.

  Nevýhody

  • Nie vždy ide o kvalitnú konštrukciu;
  • Vysoká miera zamietnutia;
  • Relatívne krátka záručná doba.

  Najlepší výrobcovia inteligentných LED svetiel

  Xiaomi

  Hodnotenie: 4.9

  XIAOMI.webp

  Prečo je tu: Nízka cena, kompatibilita s vlastnou platformou inteligentnej domácnosti.

  Hlavná výhoda LED svetiel od čínskej spoločnosti Xiaomi – plná kompatibilita s vlastnou platformou inteligentnej domácnosti. Na konfiguráciu zariadenia nie je potrebné kupovať ďalšie rozbočovače a predpisovať algoritmy. Ak už máte doma hlavnú jednotku Xiaomi, žiarovka sa k nej automaticky pripojí.

  Inteligentné LED žiarovky Xiaomi Yee

 • Ght sú tiež dobré ako zdroj svetla. Podporujú viac ako 16 miliónov odtieňov farieb vďaka prvkom RGB LED, nastavenie teploty farieb od 1500 do 6500 Kelvinov (od „tlmenej teplej žltej“ po „studenú bielu“) a majú faktor blikania nižší ako 10 %.

  Lampa podporuje komunikáciu so smartfónom a ovládanie prostredníctvom hlasových asistentov Google Assistant a Yandex.Alica (prostredníctvom zásuvných modulov tretích strán). Možno pripojiť ďalšie aplikácie – napríklad automatizáciu prostredníctvom IFTTT.

  Výhody

  • Úplná integrácia do systému Mi Home;
  • Široký rozsah farebných teplôt a dostupných odtieňov;
  • Rozšíriteľná funkčnosť pomocou aplikácií tretích strán.

  Nevýhody

  • Aplikácia je občas nestabilná;
  • Ťažko nájsť model so správnou zásuvkou;
  • Zle rusifikovaný softvér.

  Redmond

  Hodnotenie: 4.8

  Redmond

  Prečo je to: Veľmi nízka cena, podpora plne diaľkového ovládania.

  Smart LED Redmond je najlacnejším zariadením vo svojom segmente. V čase písania tohto článku je možné ho kúpiť za niekoľko sto Euro! Plne diaľkové ovládanie, ako aj automatické zapínanie a vypínanie podľa plánu alebo prostredníctvom smartfónu.

  Na úplné diaľkové ovládanie je zariadenie vybavené podporou vlastnej technológie Ready for Sky, ktorá spája všetky inteligentné spotrebiče spoločnosti do jednej domácej siete s prístupom na internet prostredníctvom aplikácie Gateway.

  Automatické zapnutie a vypnutie funguje v troch scenároch. Prvý je vlastne cez aplikáciu. Druhým je spojenie medzi smartfónom a zariadením: napríklad, keď majiteľ príde domov. Tretíkrát podľa plánu. Dôležitou výhodou zariadenia je aj to, že je vybavené štandardnou päticou E27.

  Výhody

  • Rýchle a jednoduché pripojenie;
  • Úplná podpora diaľkového ovládania;
  • Stabilná prevádzka.

  Nevýhody

  • Zariadenie je samo o sebe veľké;
  • Plastové puzdro.
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: