7 najlepších stropných sušičov

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Konzultácia s odborníkom pred kúpou.

Stropné sušičky sú dobrou voľbou, ak potrebujete sušiaci priestor v malej kúpeľni alebo na balkóne. Keďže výrobok bude umiestnený pod stropom, nezaberá zbytočne miesto – ani pri pravidelnom používaní. Výrobcovia ponúkajú širokú škálu sušičiek v tejto oblasti, potom je pomerne ťažké si vybrať. Tento prehľad sme zostavili na základe recenzií zákazníkov a názorov odborníkov, aby sme vybrali najlepšie modely stropných vešiakov podľa našich zákazníkov.

Poradenstvo pri výbere

Pri výbere vhodného modelu sušičky je potrebné sledovať nasledujúce vlastnosti:

Typ konštrukcie. Ak periete často a vo veľkých objemoch, je lepšie zvoliť modely so spúšťacími jednotkami. Dobrou voľbou je liana. Sušičky „rozťahovacie“ by sa nemali používať, pretože nepretržité rozkladanie a skladanie mechanizmu sušičky spôsobí jeho rýchle poškodenie.

Materiály. Výrobcovia môžu používať:

 1. Drevo. Rám je odolný, spoľahlivý a krásny. Pravidelný kontakt s vlhkosťou však môže spôsobiť stratu ich výkonnosti.
 2. Hliník. Ľahký materiál s dlhou životnosťou. Môže však oxidovať a spôsobovať škvrny, preto sa hliník musí natierať. Materiál je vystavený veľkej záťaži, napr. vlhké periny alebo plédy, čo spôsobuje jeho časové prehýbanie.
 3. Nerezová oceľ. Univerzálna verzia. materiál robustný, odolný voči vlhkosti, zvládne ťažké bremená.
 4. Plastové. Ľahký, ale nie dostatočne silný.

Ak ste si vybrali sušičku liana, musíte zvážiť materiály závesných tyčí a závesných konzol. Žalúzia sa dá namontovať na strop pomocou kovových alebo nylonových hmoždiniek. Prvá možnosť je vhodnejšia. Ak sa rozhodnete pre lano, jeho hrúbka by mala byť väčšia ako tri milimetre.

Jednotky a zátvorkytiež vyrobené z kovu alebo plastu. Nezabudnite však, že plastové mechanizmy sa pri častom používaní rýchlo opotrebúvajú.

Maximálne zaťaženie pre hmotnosť.Toto číslo predstavuje počet kilogramov mokrej bielizne, ktoré sušička pojme. Väčšina výrobcov uvádza maximálnu hmotnosť 15 kg.

Veľkosť.Čím dlhšie sú tyče sušičky, tým väčšie je riziko deformácie sušičky počas používania. Ak teda potrebujete konštrukciu dlhú dva metre alebo viac, musí byť vyrobená z pevnej ocele a musí mať kovové tyče. Kovanie a káble musia byť tiež kovové.

7 najlepších stropných sušičov

NomináciaSídloNázovCena
7 najlepších stropných sušičov1Gochu Artex Smart AS 100010 950 €
2Stropná vysoká montáž Vileda
 • ne 140
 • 2 820 €
  3Stropná montáž Gimi
 • ft 180
 • 2 190 €
  4Stropná sušička Liana 200 cm1 100 €
  5Fialový stropný výťah 1801 800 €
  6Nástenná a stropná montáž Nika SNP 1.61 089 €
  7Fialová Stropná stena Sušička Úroveň 1802 080 €

  Gochu Artex Smart AS 1000

  Hodnotenie: 4.9

  Gochu Artex Smart AS 1000

  Osvedčený model juhokórejského výrobcu. Gochu Artex Smart AS 1000 sa inštaluje do nových domov na kľúč už viac ako dve desaťročia. Hmotnosť 4,8 kg pre štvorpanelovú sušičku.

  Medzi vlastnosti výrobku patrí celokovová konštrukcia, na ktorú výrobca použil nehrdzavejúcu oceľ odolnú voči namáhaniu. Mechanizmus v AISI 430, priečky v AISI 201. Vďaka tomu je stropný sušič schopný uniesť až 30 kg mokrej bielizne.

  Ďalším pozoruhodným prvkom sú posuvné priečniky. Tento model má rozsah od 1030 do 1900 mm. Pretože sú tyče vyrobené z pevnej ocele, neprehýbajú sa pod váhou mokrého oblečenia, ani nešpinia textílie.

  Výrobca použil používateľsky prívetivý harmonikový mechanizmus. Uľahčuje zdvihnutie/spustenie a zaistenie sušičky v určitej výške. Maximálna dĺžka, na ktorú možno sušičku spustiť, je jeden meter. Aby konštrukcia neprekážala, možno ju zdvihnúť. A prakticky sa zmestí nad strop: vzdialenosť je len 27 cm.

  Gochu Artex Smart AS 1000 možno pripevniť k stropu pomocou špeciálnych nylonových hmoždiniek, ktoré sú súčasťou balenia. Poskytujú bezpečné uchytenie, takže sa nemusíte obávať, že konštrukcia spadne pod vlastnou váhou.

  Vďaka širokým tyčiam sa na vypranom oblečení netvoria záhyby, záseky, takže nie sú žiadne problémy so žehlením. Vzdialenosť medzi drôtmi je 10 cm, aby mohol vzduch medzi odevmi voľne cirkulovať.

  Výhody

  • robustný pracovný mechanizmus;
  • jednoduchá inštalácia;
  • Vydrží veľké zaťaženie;
  • hrubé tyče.

  Nevýhody

  • drahé.

  Vileda Vysoký strop
 • ne 140
 • Hodnotenie: 4.8

  Vileda High<li></div><p>ne 140″ src=“/wp-content/uploads/2023/10/21616666195761-667-.jpg“ height=“466″ title=“Vileda Stropný vysoký</p><li>ne 140″><p>Druhú pozíciu v hodnotení obsadil model High</p><li>ne 140 od ruskej značky Vileda. Šetrí miesto a je skvelým riešením na usporiadanie malého balkóna alebo kúpeľne.<p>Výrobca poskytuje dve možnosti montáže – na stenu alebo na strop. Pracovná dĺžka je 8,5 m. Rozmery sušičky: 140 cm x 45,5 cm x 135 cm. Váha 3 150 kg.</p><p>Výrobca zvolil vysokokvalitnú oceľ, ľahký, ale pevný hliník a plastový materiál. Kovové časti špeciálne potiahnuté na ochranu proti korózii.</p><p>Na rozdiel od svojho predchodcu Vileda High</p><li>ne 140 zostáva nehybný. Samotné tyče na zavesenie mokrého oblečenia sa dajú odložiť a zdvihnúť. Nastavenie výšky zabezpečuje špeciálny mechanizmus v podobe plastových valčekov.<p>Konštrukčne je model vybavený šiestimi plastovými tyčami dlhými 140 cm. Celková pracovná dĺžka je 8,5 metra. Rúrky sú široké, čo zabraňuje vzniku ťažko žehliteľných záhybov na povrchu odevu.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>praktické;</li><li>kompaktný;</li><li>jednoduché upevnenie;</li><li>Podporuje značnú hmotnosť.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Háčiky na krúžky sú príliš blízko;</li><li>niekedy môžu valce „prehrýzť“ laná.</li></ul><h3>Stropná žehlička Gimi<li>ft 180</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=GIMI<li></div><p>FT 180″ src=“/wp-content/uploads/2023/10/76516666195761-287-.jpg“ height=“448″ title=“GIMI FLOOR</p><li>FT 180″><p>Model „</p><li>„ft 180“ od spoločnosti Gimi predstavuje efektívny spôsob, ako ušetriť miesto v kúpeľni alebo na balkóne. Výrobca si pre svoj výrobok vybral dizajn „Liana“. Vizuálne sa skladá zo 180 cm dlhých lamiel upevnených na konzolách s vodiacimi lištami. Sú vyrobené z ocele, takže sú pomerne odolné. Celkovo je sušička určená na sušenie až 12 kg mokrého oblečenia.<p>Výrobok je k dispozícii v dvoch možnostiach montáže – na strop alebo na stenu. Výber závisí od samotného spotrebiča. Špeciálny mechanizmus je zodpovedný za spúšťanie a zdvíhanie tyčí, na ktorých sú umiestnené veci na sušenie. Výška lamiel uľahčuje zavesenie, pretože ich výšku možno nastaviť podľa vlastnej výšky. Maximálna výška, o ktorú možno lamelu znížiť vzhľadom na držiak, je 135 cm.</p><p>Laná sú vyrobené z kvalitného textilu. Laná sa počas prevádzky netrhajú. Samotné lamely sú vyrobené z odolného plastu, ktorý zaručuje dlhú životnosť výrobku.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Dve rôzne možnosti montáže – na stenu a na strop;</li><li>dĺžka tyče na šaty je 180 cm;</li><li>Maximálna hmotnosť bielizne je 12 kg;</li><li>Lamelu možno znížiť až na 135 cm.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>nezverejnené.</li></ul><h3>Stropný sušič bielizne Liana 200 cm</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=STROPNÁ SUŠIČKA LIANA 200 CMSTROPNÁ SUŠIČKA LIANA 200 CM

  Výrobok je konštrukcia s piatimi kolíkmi. tieto sú nastaviteľné. Je vyrobená z pevného a odolného kovu, vďaka čomu má dlhú životnosť. Hmotnosť povolená na naloženie každej priečky je 2,5 kg a celková hmotnosť celej sušičky je 12,5 kg. A toto je veľmi dobrý ukazovateľ.

  Stupienky sú vyrobené z ľahkého kovu, a keďže sú v pravidelnom kontakte s vlhkou textíliou, sú odolné proti korózii. Tvar tyčí je okrúhly. Sú dostatočne široké na to, aby zabránili vzniku záhybov na povrchu tkaniny.

  Dĺžka sušičky je 2 metre, čo je potrebné zohľadniť pri kúpe. Táto možnosť si vyžaduje pomerne veľkú plochu.

  Výhody

  • Stupne sa dajú zdvihnúť alebo spustiť;
  • nastavenie výšky vďaka praktickému rolovaciemu mechanizmu;
  • jednoduchá inštalácia;
  • max. zaťaženie 12,5 kg.

  Nevýhody

  • nie je určený pre malé miestnosti.

  Fialový stropný zdvihák 180

  Hodnotenie: 4.7

  Fialový stropný výťah 180

  Violet Ceiling Elevator 180 je ďalší model stropného sušiča s vhodným umiestnením na balkóne, v kúpeľni alebo na lodžii. Konštrukcia výrobku je jednoduchá: posuvné koľajnice na upevnenie na povrch a priečniky medzi nimi.

  Výrobca si na konštrukciu výrobku vybral robustnú oceľ potiahnutú plastovou antikoróznou vrstvou. Tým sa zabezpečí, že oceľ je odolná voči vlhkosti, takže sa na povrchu nikdy neobjaví hrdza.

  Priečnu tyč možno znížiť na variabilnú výšku na zavesenie oblečenia. Maximálna výška 135 cm od stojana. Aby to bolo pohodlnejšie, výrobca sušičky umiestnil na držiaky špeciálne valčekové mechanizmy.

  Sušička má celkovo šesť priečok, z ktorých každá je dlhá 180 cm. Plocha má celkovú dĺžku 10,8 metra, ktorú možno použiť na sušenie. Sušička však nie je len vysokokapacitná. Ľahko unesie náklad s hmotnosťou 12 kg.

  Háčik na zavesenie, ktorý je súčasťou balenia a umožňuje ľahké zatlačenie tyčí, výrazne uľahčuje proces sušenia.

  Výhody

  • Je tiež celá z kovu;
  • maximálna dĺžka spúšťacích lamiel 135 cm
  • dĺžka priečok je 180 cm.

  Nevýhody

  • montuje sa len na strop.

  Nástenná a stropná montáž Nika SNP 1.6

  Hodnotenie: 4.7

  NIKA STENA-STROP SNP 1.6

  Predposledný umiestnený model SNP 1.6 od ruského výrobcu Nika. Výrobca zaviedol dva spôsoby montáže výrobku, takže si môžete vybrať pohodlnejšiu možnosť.

  Tento model je navrhnutý ako model „liana“. Výrobok má zdvíhací mechanizmus, ktorý umožňuje zdvíhanie a spúšťanie sušiacich tyčí. Výrazne zjednodušuje proces vešania mokrej bielizne.

  Držiaky sú vyrobené z kovu, rovnako ako sušiace tyče. Pre kolieska, ktoré sú zodpovedné za prevádzku sprchy, bol zvolený robustný plast.

  Výhody

  • robustné;
  • päť sušiacich tyčí;
  • je tu zdvíhací mechanizmus;
  • pracovná dĺžka 8 m.

  Nevýhody

  • nie je hodnotené.

  Fialový stropný nástenný Level 180

  Hodnotenie: 4.6

  Fialová stropná a nástenná sušička Úroveň 180

  Výrobok poskytuje dve možnosti montáže – na stenu a na strop. Zákazník si tak môže vybrať pre neho najlepšiu možnosť.

  Dodáva sa s dvoma robustnými oceľovými držiakmi a šiestimi plastovými tyčami. Výrobca používa moderný, vysokokvalitný plast, takže sa nemusíte obávať, že by priečky nevydržali váhu mokrej bielizne. Sprchové odtoky vyzerajú ako duté rúrky, cez ktoré vedú šnúry. Výškovo nastaviteľné priečniky. Plastové kolieska zabudované do držiakov pomáhajú pri ich spúšťaní a zdvíhaní.

  Dĺžka priečok na sušenie je 180 cm.

  Výhody

  • oceľové konzoly;
  • zaťaženie do 12 kg;
  • priečniky sú okrúhle, takže po vysušení nie sú pokrčené.

  Nevýhody

  • nie je vhodný pre malé kúpeľne.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: