14 najlepších sprchovacích kabín s tureckým kúpeľom a fínskou saunou

Záujem Rusov o sprchovacie kabíny každoročne neustále rastie. Odborníci vysvetľujú vysokú popularitu tohto produktu širokou funkčnosťou. V jednom sanitárnom výrobku môže byť turecký kúpeľ a fínska sauna, vírivka a tropická sprcha, aromaterapia a ozonizácia. Moderné sprchové kúty vyzerajú tak krásne, že sa stávajú ozdobou miestnosti. Sortiment sanitárnej keramiky pre domácnosť na Slovenskom trhu je pomerne veľký, preto je potrebné vyberať zodpovedne. O to viac, že cena niektorých modelov je veľmi vysoká. Naši odborníci odporúčajú tieto parametre.

Rady pre výber sprchovej kabíny so saunou

Celkové rozmery. Začnite hľadať sprchový kút s rozmermi. Modely s funkciou sauny by boli objemnejšie ako modely s jednoduchou sprchou.

 1. Za najkompaktnejšie kabíny sa považujú kabíny s rozmermi 90 cm*90 cm. Zmestia sa aj do malých plochých kúpeľní.
 2. Ak máte doma veľkú plochu, môžete si vybrať priestranný model, napríklad rovnostranný s rozmermi 150 cm*150 cm alebo asymetrický s rozmermi 200 cm*130 cm.

Tvar kóje. Výrobcovia ponúkajú niekoľko geometrických tvarov sprchových kútov.

 1. Obdĺžnikový alebo štvorcový dizajn možno inštalovať do stredu miestnosti, ako aj k stene. Je to najvšestrannejšia možnosť z hľadiska inštalácie.
 2. Štvrťkruhový tvar znamená, že sprchový kút možno inštalovať v rohu miestnosti. Považuje sa za najkompaktnejšiu geometriu.
 3. Polygonálne alebo polkruhové sanitárne zariadenia obmedzujú možnosti majiteľa domu, pokiaľ ide o priestor. Pre najväčšie miestnosti.

Mechanizmus otvárania dverí.Moderné sprchové kúty majú dva varianty otvárania dverí.

 1. výklopné dvere sú jednoduchým a účinným riešením. Pri otváraní je však potrebné veľa voľného miesta.
 2. Posuvné dvere poskytujú pohodlie a úsporu miesta v miestnosti. Otvárací mechanizmus si však vyžaduje pravidelnú údržbu, najmä rotujúcich prvkov (valčeky, ložiská).

Funkčnosť. Pri výbere sprchového kúta mnohí potenciálni zákazníci venujú pozornosť rozsahu funkcií.

 1. najvyššiu spotrebu energie majú modely s fínskou saunou a hammamom. Na predohrev vzduchu a vody sa používajú výkonné vykurovacie telesá. Nie všetky staré elektrické rozvody vydržia vysoké zaťaženie.
 2. Možnosť dažďovej sprchy vám pomôže uvoľniť sa pred spaním. Vďaka špeciálnej dýze sa prúd vody rozdeľuje na jemné prúdy, ktoré zlepšujú prekrvenie pokožky.
 3. Na rôznych miestach sprchovacej kabíny sú nainštalované hydromasážne trysky na telo. Čím viac postrekovacích ramien, tým rovnomernejší účinok na telo.
 4. Vďaka funkcii tureckého kúpeľa alebo tropickej sprchy niektorí výrobcovia umožňujú arómu parného kúpeľa. Na tento účel je v zadnej časti kabíny nainštalovaná nádoba na aromatický olej.
 5. Po letnej búrke môžete vždy cítiť čerstvý vzduch vďaka funkcii ozonizácie. Ozón dezinfikuje vzduch a odstraňuje nepríjemné pachy.

Redakčný tím Expertology a experti Rankqua

 • V tomto prehľade sme vybrali 14 najlepších tureckých a fínskych sáun. K dispozícii u maloobchodných predajcov v Rusku. Expertology pri zostavovaní rebríčka vychádza z názorov odborníkov a zohľadňuje spätnú väzbu od domácich používateľov.

  Rebríček najlepších spŕch s tureckým kúpeľom a fínskou saunou

  Nomináciasedadlonázov výrobkucena
  Najlepšie sprchové kúty s tureckým kúpeľom1WELTWASSER Eider S R nízka vaňa 98cm*88cm155 700€
  2Frank F653 vysoký podnos 150cm*88cm122 300€
  3Nízka sprchová vanička Timo Elta R 90cm*90cm92 000€
  4Pás Hodiny Omega R nízky podnos 120cm*90cm130 000€
  5Luxus 535 S nízky podnos 110cm*110cm83 520€
  6AM.PM Sense 6 nízka sprchová vanička 90cm*90cm112 406€
  7Orans SR-86150S49 700€
  8Golf PZS1010III(6) 100cm*100cm101 407€
  9Niagara NG 903 L s nízkou panvou 120cm*82cm43 400€
  Najlepšie turecké kúpele a sprchy vo fínskej saune1Orans OLS-SR-89103S R nízka vaňa 180cm*130cm526 400€
  2SSWW S618 150cm*150cm295 900€
  3Banff S-20 L nízka vaňa 200cm*130cm295 000€
  4Frank F920 R nízka panvica 200cm*130cm255 000€
  5APPOLLO AG-0203 nízka vaňa 160cm*120cm182 301€

  Najlepšie sprchové kúty s tureckým kúpeľom

  Turecké kúpele sú obľúbené u mnohých ľudí kvôli nízkym teplotám a vysokej vlhkosti. Všetky pôvaby hammamu môžete zažiť aj v byte, ak si zakúpite sprchovú kabínu s príslušnou možnosťou. Odborníci vybrali niekoľko zaujímavých modelov.

  WELTWASSER Eider S R nízka vaňa 98cm*88cm

  Hodnotenie: 4.9

  WELTWASSER Eider S R nízka vaňa 98cm*88cm

  Najmodernejším sprchovým kútom v našom prehľade je nemecký model WELTWASSER Eider S R. Je vybavený nízkou obdĺžnikovou vaničkou s celkovými rozmermi 98 cm*88 cm. Odborníci považujú použitie umelého mramoru v konštrukcii sprchovej vaničky za charakteristický prvok tejto kabíny. Predné steny sú vyrobené z 8 mm hrubého prírodného skla a priehľadné dvere sú výklopné. Ovládanie pomocou dotykového panela. Medzi dôležité funkcie patrí aromaterapia, ozonizácia a ventilácia. Tento model získal zlato v našej recenzii.

  Negatívne názory používateľov je ťažké nájsť medzi mnohými recenziami. Obdivujú spracovanie, funkčnosť a vzduchotesnosť. Jedinou nevýhodou je vysoká cena.

  Výhody

  • vysokokvalitné materiály;
  • nemeckej výroby;
  • rozsiahle funkcie;
  • tesnosť.

  Nevýhody

  • vysoká cena.

  Frank F653 vysoká sprchová vanička 150cm*88cm

  Hodnotenie: 4.8

  Frank F653 vysoký podnos 150cm*88cm

  Všetky najlepšie vlastnosti vírivých vaní a sprchovacích kabín sú použité v kombinovanom modeli Frank F653. Má vysoký obdĺžnikový podnos 150 cm*88 cm, ktorý je vyrobený z akrylu. Dvojité posuvné dvere majú posuvný mechanizmus otvárania; predné steny sú vyrobené z priehľadného skla s hrúbkou 6 mm. Odborníci chvália jeho veľkorysý funkčný obsah. Kabína má horizontálnu masáž, aromaterapiu, ventiláciu, polohovateľné sedadlo, opierku hlavy, zrkadlo, osvetlenie. Obsahuje klasický mixér, regulátor teploty a časovač. Záručná doba pre schválených inštalatérov je 5 rokov.

  Používatelia si tento model pochvaľujú pre jeho vysokú kvalitu, multifunkčnosť, kapacitu… Nevýhodou je vysoká cena.

  Výhody

  • multifunkčnosť;
  • vysokokvalitné spracovanie;
  • skvelá záruka;
  • široký sortiment príslušenstva.

  Nevýhody

  • vysoká cena.

  Nízka vanička Timo Elta R 90 cm*90 cm

  Hodnotenie: 4.7

  Nízka panvica Timo Elta R 90cm*90cm

  Spoločenskí ľudia, ktorí sa so svojím telefónom nerozlúčia ani na minútu, by si mali pozrieť sprchovú kabínu Timo Elta R. Bez toho, aby ste opustili sprchu, môžete využiť handsfree a prijať prichádzajúci hovor stlačením tlačidla. stánok sa bude páčiť aj milovníkom hudby. . výrobca nainštaloval reproduktory na prehrávanie zvuku. Model je vybavený polyedrickou nízkou akrylovou vaničkou, priehľadnými výklopnými dverami a posuvnými dverami. Z ďalších funkcií odborníci zistili, že aromaterapia a podsvietenie ovládacieho panela.

  Sprchová kabína sa pre svoj krásny vzhľad dostala na bronzový stupienok nášho podstavca. Často spomínané v recenziách používateľov. Existuje niekoľko kritických pripomienok, ktoré sa týkajú najmä kvality čínskeho spracovania.

  Výhody

  • krásny dizajn;
  • komunikácia bez použitia rúk;
  • pohodlný dizajn;
  • zrozumiteľný návod na montáž.

  nevýhody

  • žiadne základné veci.

  Pás Hodiny Omega R nízky podnos 120cm*90cm

  Hodnotenie: 4.7

  Pás Hodiny Omega R nízky podnos 120cm*90cm

  V sprchovom kúte Band Hours Omega R môžete využiť širokú škálu vodných procedúr. hydromasáž (chrbta, vertikálna), tropická sprcha, turecký kúpeľ, aromaterapia, vetranie. Slovenská výrobca používa nemecké materiály a technológie, ktoré majú priaznivý vplyv na kvalitu zariadenia. Odborníci poukázali na takú možnosť, akou je diaľkové ovládanie, vďaka ktorému je sprchovanie najpohodlnejšie. Kabína je vybavená poličkami, sedadlom, klasickou batériou, posuvnou sprchovou hlavicou. Výrobok sa zastaví len o jeden krok pred tromi najlepšími.

  Používatelia si obľúbili štýlový vzhľad, priestrannosť, pohodlie a širokú škálu funkcií. Neúspech domáceho výrobcu v dôsledku montáže a vysokej ceny.

  Výhody

  • veľký rozsah funkcií;
  • vysokokvalitné materiály;
  • kapacitu;
  • štýlový vzhľad.

  Nevýhody

  • vysoká cena;

  Luxus 535 S nízky podnos 110cm*110cm

  Hodnotenie: 4.6

  Luxus 535 S nízka vaňa 110cm*110cm

  harmónia materiálov a farieb v sprchovom kúte Luxus 535 S. Biela nízka akrylátová sprchová vanička dokonale ladí so stenami z tvrdeného skla a dverami z tónovaného skla. stojan modelu je vyrobený z leštenej nehrdzavejúcej ocele. Odborníkom sa páči LED závesné svietidlo integrované v stojane, ktoré vytvára efekt jemného osvetlenia. Konštrukcia je vystužená hliníkovým profilom, ktorý je zodpovedný za bezpečné upevnenie ťažkých 6 mm hrubých sklenených tabúľ. Dodávajú sa so sedadlom, dávkovačom šampónu, zrkadlom, parným generátorom, sprchovou hlavicou a batériou.

  Ruskí zákazníci chvália sprchovú kabínu pre jej funkčnosť, atraktívny vzhľad a vysokokvalitné materiály. Precíznosť detailov však zostáva ešte veľmi potrebná, preto budete pri montáži potrebovať asistenta.

  Výhody

  • veľa vnútorného priestoru;
  • kvalitné materiály;
  • robustné telo;
  • bohatý súbor.

  Nevýhody

  • zložitá montáž.

  AM.PM Sense 6 nízka panvica 90cm*90cm

  Hodnotenie: 4.5

  AM.PM Sense 6 nízka sprchová vanička 90 cm*90 cm

  Používatelia môžu naplno využiť hydromasáž v sprchovacej kabíne AM.PM Sense 6. Výrobca nainštaloval vertikálny masážny systém s 12 tryskami vrátane možnosti hydromasáže oblasti krku. Model je vybavený množstvom moderných prvkov, od tureckého kúpeľa až po ventiláciu. Odborníkom sa páči jednoduché ovládanie, rádio a stropné osvetlenie. Vďaka kubickému tvaru skrine sa zmestí aj do malých kúpeľní. Jednoduchá montáž, kvalitné materiály a komponenty z Nemecka. Tento produkt uzatvára top 6 nášho prehľadu.

  Používatelia odhalili niekoľko nevýhod. Súčasťou dodávky nie je sifón pre pripojenie odpadového potrubia. Vodné hadice sú krátke, takže niektorí používatelia si museli kúpiť iné.

  Výhody

  • trvanlivosť;
  • zabudované rádio;
  • hydromasáž;
  • jednoduchá montáž a inštalácia.

  Nevýhody

  • žiadna pasca;
  • krátke hadice.

  Orans SR-86150S

  Hodnotenie: 4.4

  Orans SR-86150S

  Kompaktné rozmery (90×90 cm) a prijateľná cena pomohli sprchovému kútu Orans SR-86150S dostať sa do našej recenzie. Tento model bude vyhovovať používateľom, ktorí majú radi vertikálnu hydromasáž, turecký kúpeľ, tropickú sprchu, ventiláciu a hydromasáž chrbta. Kója je štvrťkruhová, čo umožňuje jej harmonické začlenenie do malých priestorov. Výrobca použil celostenový kryt vystužený hliníkovým profilom. Na čelné steny sa použilo sklo s hrúbkou 6 mm. Dvojkrídlové dvere majú posuvný mechanizmus. Odborníkom sa páči funkčný panel z nehrdzavejúcej ocele a dotykové ovládanie.

  Spätná väzba od Slovenskách používateľov zabránila tomu, aby sa kabína v hodnotení umiestnila vyššie. Sťažujú sa na nedostatočné tesnenie, krátku životnosť zmiešavača, netesné sifóny.

  Výhody

  • primeraná cena;
  • kompaktnosť;
  • robustná konštrukcia;
  • štýlový dizajn.

  Nevýhody

  • zmiešavacia batéria s krátkou životnosťou.

  Golf PZS1010III(6) 100cm*100cm

  Hodnotenie: 4.3

  Golf PZS1010III(6) 100cm*100cm

  Milovníci veľkého vnútorného priestoru ocenia sprchovú kabínu Golf PZS1010III(6) na jej skutočnú hodnotu. Model je vyrobený v tvare štvrťkruhu, čo umožňuje jeho umiestnenie v stiesnených priestoroch. V kabíne je však veľa voľného priestoru, t. . celkové rozmery 100 cm * 100 cm. Súčasťou je zrkadlo, poličky a sprchová hlavica. Výrobca vybavil svoj výrobok tureckým kúpeľom, tropickou sprchou, ozonizáciou, ventiláciou a rôznymi druhmi hydromasáže. Odborníkom sa páči zrkadlová úprava predného okna a jednoduché otváranie posuvných dverí.

  Ruskí používatelia ešte neocenili všetky výhody modelu, je stále ťažké nájsť recenzie na internete. Áno, a ponúk zo špecializovaných obchodov je veľmi málo.

  Výhody

  • veľa vnútorného priestoru;
  • dobrý vírivý systém;
  • zrkadlové predné sklo;
  • kvalitná montáž.

  Nevýhody

  • zriedkavo dostupné na trhu.

  Niagara NG 903 L s nízkou vaňou 120 cm*82 cm

  Hodnotenie: 4.2

  Niagara NG 903 L s nízkou vaňou 120 cm*82 cm

  Sprchový kút Niagara NG 903 L má výrazný dizajn. Výrobca nainštaloval drážkované tónované sklo, ktoré podľa odborníkov robí model krásnym a štýlovým. Asymetrický tvar 120 cm * 82 cm, nízka cena a slušný súbor funkcií robia kabínu výnimočnou v porovnaní s konkurenciou. Súprava obsahuje polohovateľné sedadlo, dávkovač šampónu, zrkadlo, sprchovú hlavicu, poličky, klasickú batériu. Nie je zlý vzhľad a funkčnosť; má vertikálnu hydromasáž, hydromasáž nôh a chrbta, turecký kúpeľ, tropickú sprchu a ventiláciu. Rádio vám pomôže stráviť príjemný čas v kabíne.

  Majiteľom sa páči pomer ceny a kvality, široká ponuka možností a atraktívny vzhľad. Nevýhodou tohto modelu je problematická inštalácia a prerušenia rádiového vysielania.

  Výhody

  • nízka cena;
  • bohaté vybavenie;
  • dostatok funkcií;
  • pôsobivý dizajn.

  nevýhody

  • sofistikovaná inštalácia;
  • prerušenia práce rádia.

  Najlepšie sprchovacie kabíny s tureckým kúpeľom a fínskou saunou

  Striedanie teplej a studenej vody je typickým znakom fínskej sauny. V moderných sprchových kútoch pokojne koexistujú turecké kúpele s fínskymi saunami. Odborníci vybrali niekoľko modelov.

  Orans OLS-SR-89103S R nízky podnos 180cm*130cm

  Hodnotenie: 4.9

  Orans OLS-SR-89103S R nízka vaňa 180cm*130cm

  Sprchový kút Orans OLS-SR-89103S R sa postará o najvyšší stupeň podstavca s luxusom a komfortom. Nemecký výrobca sa rozhodol pre mnohotvárny tvar s rozmermi 180 cm*130 cm. elegantná kombinácia číreho a zrkadlového skla, čiernej farby sprchovej vaničky a obloženia dodáva kabíne luxusný vzhľad fínskeho dreva. Osvetlenie denným svetlom cez priehľadný strop. Odborníci chvália elektrické saunové kúrenie HARVIA s dotykovými tlačidlami integrovanými do stĺpikov. Model má jednokrídlové dvere; existuje ľavá a pravá verzia.

  Ruskí používatelia udeľujú vysoké známky za kvalitu vyhotovenia a luxusný dizajn. je pravda, že len málokto si môže dovoliť kúpiť takéto drahé vybavenie.

  Výhody

  • luxusný dizajn;
  • vysokokvalitné materiály;
  • montáž bez silikónu;
  • bohato vybavené.

  Nevýhody

  • vysoká cena.

  SSWW S618 150cm*150cm

  Hodnotenie: 4.8

  SSWW S618 150cm*150cm

  Sprchová kabína SSWW S618 má klasický tvar štvrťkruhu. Výrobca nainštaloval posuvné dvere a nízka biela akrylová sprchová vanička ladí so strieborným profilom a priehľadným tvrdeným sklom. Odborníci považujú nemecký model za elitnú sanitárnu keramiku novej generácie. V kabíne je veľa funkcií a možností, ktoré by sa dali dlho vymenúvať. Medzi najvýznamnejšie patrí fínska sauna, turecký kúpeľ, tropická sprcha a celá škála hydromasážnych procedúr. Chýba len hlasové ovládanie, dávkovač šampónu a niekoľko ďalších drobností. Ale z hľadiska dizajnu a pohodlia je model mierne horší ako vedúci recenzenta.

  V Rusku zatiaľ nie je veľa spokojných majiteľov nemeckých sprchovacích kabín. Hlavným dôvodom nízkeho dopytu je vysoká cena.

  Výhody

  • Nemecká kvalita;
  • bohaté vybavenie;
  • robustnosť a spoľahlivosť;
  • funkčnosť.

  Nevýhody

  • vysoká cena.

  Banff S-20 L nízka vaňa 200cm*130cm

  Hodnotenie: 4.8

  Nízka panvica Banff S-20 L 200cm*130cm

  Sprchovací kút Banff S-20 L má dve zóny. V jednej kabíne sa môžete osprchovať a v druhej využiť saunu. veľký rozmer (200 cm*130 cm) a obdĺžnikový tvar. Preto sa táto sanitárna keramika nehodí do každej malej miestnosti. Jednoduché používanie vďaka nízkej vaničke a drevenej podlahe. Odborníkom sa páči prírodný drevený povrch sauny, ktorý vytvára útulnú atmosféru. Na ovládanie kabíny výrobca nainštaloval elektronickú riadiacu jednotku s dotykovou obrazovkou. efektívne osvetlenie poskytuje skvelý výhľad do kabíny.

  Domácim spotrebiteľom sa páči krásny vzhľad a bohatá výbava. Za nevýhody považujú vysokú cenu a veľké rozmery.

  Výhody

  • krásny vzhľad;
  • kvalitné materiály;
  • multifunkčnosť;
  • príjemná mikroklíma.

  Nevýhody

  • vysoká cena;

  Frank F920 R nízka panvica 200cm*130cm

  Hodnotenie: 4.8

  Frank F920 R nízky podnos 200cm*130cm

  Ďalšia prémiová sprchová kabína z Nemecka má celkové rozmery 200 cm*130 cm. Frank F920 R je dvojdielna sanitárna jednotka (sauna vpravo). Obdĺžnikový tvar a výklopné dvere si vyžadujú dostatok priestoru v miestnosti. Výrobca vybavil svoj výrobok 6 mm hrubým tvrdeným sklom a priehľadnou priečkou, ktorá oddeľuje sprchu od sauny. Odborníci vyzdvihli nastaviteľné nohy, ktoré uľahčujú inštaláciu objemnej kabíny. Na pripojenie kabíny sa musíte najprv poradiť s profesionálnym elektrikárom. . Generátor pary spotrebuje 3 kW a ohrievač 4,5 kW.

  Používatelia si obľúbili časovač teploty, ktorý po uplynutí nastaveného času vypne ohrev, čo je signál na ukončenie úpravy vody.

  Výhody

  • vysokokvalitné materiály;
  • vzduchotesné dvere;
  • Účinné vetranie;
  • nastaviteľné nožičky.

  Nedostatky

  • vysoká cena;

  APPOLLO AG-0203 nízka panvica 160cm x 120cm

  Hodnotenie: 4.7

  APPOLLO AG-0203 nízka panvica 160cm*120cm

  Bezchybná kvalita a prijateľná cena boli kľúčovými faktormi pre zaradenie sprchového kúta APPOLLO AG-0203 do našej recenzie. Je to správna voľba pre ľudí, ktorí milujú fínsku saunu a parné kúpele. Odborníci tento model chvália za vynikajúce drevené vyhotovenie, kapacitu a jednoduché používanie. Keďže sanitárna keramika má asymetrický tvar s rozmermi 160 cm*120 cm, mali by ste sa vopred rozhodnúť, kam ju nainštalujete, a vybrať si ľavé alebo pravé prevedenie. Posuvné dvere uľahčujú výber vhodného miesta.

  Niekoľko nevýhod pri inštalácii a používaní. Používatelia považujú hydromasáž za slabú, je lepšie zveriť inštaláciu odborníkom, vo výrobku nie je tropická sprcha a rádio.

  Výhody

  • vysokokvalitné spracovanie;
  • priestrannosť;
  • jednoduchosť používania;
  • primeraná cena.

  Nevýhody

  • slabá vírivá masáž;
  • bez tropickej sprchy a rádia.
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: