14 najvýhodnejších vysávačov pre vašu domácnosť

Bez vysávača sa dnes nezaobíde žiadna domácnosť. Čistenie metlou je minulosťou. Nemôžete ho dostať pod počítačový stôl ani pod posteľ. Preto je vysávač nevyhnutnou súčasťou každej domácnosti. Nemusíte si vybrať žiadny pokročilý model. Prečo ?? Je ľahké kúpiť lacný vysávač a aj tento vám určite vydrží dlhé roky. Musíte sa len uistiť, že nenaletíte predajcom, ktorí vám predajú nekvalitný výrobok z druhej ruky. Objavme lacné vysávače, ktoré vás nadchnú svojím sacím výkonom, počtom trysiek a mnohými ďalšími funkciami.

Ako si vybrať lacný vysávač pre vašu domácnosť

V súčasnosti môžete na pultoch obchodov s domácimi spotrebičmi ľahko nájsť vysávače, ktorých cena vás núti preskočiť. Našťastie nikto nepovedal, že len takéto modely zvládajú čistenie. Mnohé lacné vysávače tiež odstraňujú nečistoty bez väčších problémov. Ale nie všetky vysávače sú také, preto si vyberajte s rozumom.

Odporúčame vám, aby ste si najprv vybrali typ vysávača. Ide o to, že v súčasnosti existuje mnoho variantov týchto vysávačov. Pokiaľ ide o lacné modely, najobľúbenejšie sú tieto typy:

 1. Hoover s prachovým vreckom– Príslušenstvo môže byť textilné (na opakované použitie) alebo papierové (na jedno použitie). Nie je to najlepšia voľba pre alergikov. Ale tieto vysávače sú najlacnejšie.

 2. Ručný vysávač– batériové napájanie, vertikálna verzia. Nevyčistia vám poriadne byt, ale sú ideálne na čistenie nábytku alebo interiéru auta.

 3. Hoover s cyklónovým filtrom– zhromažďuje odpad v plastovej nádobe, ktorá vytvára vzduchový vír. Lacné modely vydávajú veľa hluku, najmä ak sa do nich dostane ťažký predmet.

 4. Vysávač Aquafilter– tiež používa plastovú alebo sklenenú nádrž, ale v tomto prípade je naplnená vodou. Po vyčistení ju stačí vyprázdniť. Príjemným bonusom je vlhký vzduch, ktorý vychádza z vysávača počas jeho chodu.

 5. Robotický vysávač– môžu byť teraz aj veľmi lacné. sám sa pohybuje po miestnosti a často tak robí, aj keď nikto nie je nablízku.

 6. Keď sa rozhodnete, ktorý vysávač je najvhodnejší pre váš rozpočet, môžete prejsť k ďalším možnostiam. Pozrite sa napríklad nasací výkon(nemýliť si so spotrebou energie). Ak máte doma koberce, je nevyhnutné vybrať si vysávač so sacím výkonom 350 W alebo viac! Ak máte laminátovú podlahu, parkety alebo linoleum, vystačíte si s modelom s výkonom 150-200 W. Mimochodom, ak máte domáce zvieratá, bude sa vám hodiť nielen výkonný vysávač, ale aj taký, ktorý je doplnený turbo kefou – tá najlepšie zbiera chlpy.

 7. Počet trysiek– to je oveľa viac, o čom sa dá hovoriť. Mnohí majitelia vysávačov používajú iba dva alebo tri z nich, napríklad kefu a štrbinový nástroj. Ak však máte chuť na plnohodnotný vysávač, budete potrebovať viac. Nech je to akokoľvek, ten, ktorý si myslíme, je dôležitejší ako ten, ktorý používameJemný filter. V ideálnom prípade by mal mať filter aspoň HEPA H12 – čím vyššie číslo, tým menšie častice sa vo filtri nachádzajú.

Ostatné vlastnosti sú ovplyvnené najmä jednoduchosťou používania vysávača. Dlhý kábel vám napríklad umožní ľahko prejsť do inej miestnosti a nestrácať ani minútu hľadaním voľnej zásuvky. Vďaka tlačidlu napájania na rukoväti sa nemusíte pri bežnom vysávaní ohýbať.

Vysávače s najlepšou hodnotou pre vašu domácnosť

NomináciaMiestoNázovCena
Vysávače s cyklónovým filtrom s najlepšou hodnotou1Thomas M
  ti Cyclone Pro 14
10 989 €
2Samsung SC88368 690 €
3Samsung VC18M31A07 209 €
4LG VK76A02NTL6 190 €
5Bosch BGS 1U18055 990 €
Najlepšie vysávače s vreckom1Samsung VC24FHNJGWQ8 269 €
2

ahoj

 • ps FC8383 Performer Compact
 • 8 550 €
  3Bosch BGN 217005 237 €
  Najlepšie vysávače s vodným filtrom1MIE Acqua12 590 €
  2PRVÉ RAKÚSKO 5546-38 490 €
  3VITEK VT-18336 990 €
  Najlepšie robotické vysávače s nízkym rozpočtom1

  ahoj

 • ps FC8792 SmartPro Easy
 • 8 935 €
  2REDMOND RV-R30010 839 €
  3Clever Clean S
 • Séria M VRpro
 • 11 900 €
  4Robotický vysávač Xiaomi Xiaowa
 • te C102-00
 • 13 088 €

  Toto preskúmanie využíva údaje z analýzy technických špecifikácií RankQua

 • .

  Najlepšie vysávače s cyklónovým filtrom

  Thomas M
   ti Cyclone Pro 14

  Hodnotenie: 4.8

  Thomas M<ul></div><p>src=“/wp-content/uploads/2023/11/7591666194411-5514.jpg“ height=“407″ title=“Thomas M</p><ul>Cyclone Pro 14″><p>Preč sú časy, keď bol vysávač s cyklónovým filtrom zvláštnosťou. V súčasnosti sú tieto zariadenia veľmi obľúbené a ich cena je často sotva vyššia ako cena zariadenia s prachovým vreckom. ako napríklad Thomas M</p><ul>Cyclone Pro 14 je k dispozícii v Slovenskách obchodoch za približne 6 000 až 7 000 eur. Euro. Tento model má oproti väčšine vysávačov predávaných za rovnaké peniaze niekoľko výhod. Má napríklad ľahko čistiteľnú nádobu. Stačí stlačiť tlačidlo a celý obsah sa vysype do koša. Samotný kôš drží na mieste rukoväť z materiálu mäkkého na dotyk. Ďalšou vecou, ktorú treba spomenúť, je jeho veľkosť, ktorá je celkom slušná. Myslím, že dvojlitrový objem stačí na vyčistenie celého bytu, aj keď pozostáva z troch miestností.<p>Lacné vysávače majú často len dve kolieska. A tu je doplnený prednými kolieskami, vďaka ktorým sa veľmi ľahko pohybuje okolo prekážok. Zariadenie má aj dve mimoriadne veľké a ľahko použiteľné tlačidlá. Plnia tradičnú úlohu: zapínajú vysávač a odvíjajú šnúru. Ak otvoríte veko, získate prístup k jemnému filtru. Zariadenie je potrebné meniť každých niekoľko rokov, ale dá sa to urobiť jednoduchým a bezproblémovým spôsobom. Stojí približne 500-700 Euro.</p><p>Aj tie najlacnejšie vysávače sú teraz k dispozícii s viac ako jedným nadstavcom. Thomas M</p><ul>Cyclone Pro 14 nie je výnimkou. Používateľ dostane hubicu 2 v 1, ktorá čistí nábytok, podlahy a koberce, a štrbinovú hubicu.<p>Zariadenie je vybavené indikátorom naplnenia zberača prachu. Je ľahké zistiť, kedy je čas vysypať kôš. Pokiaľ ide o spomínaný napájací kábel, je dlhý 6 metrov. Motor tohto modelu je hlučný, ale nie príliš hlasný. Dá sa povedať, že existujú hlučnejšie vysávače, najmä v tomto cenovom segmente. Výkon motora je 1800 W. Tento údaj umožňuje jednotke nasávať prach veľkou silou. Hmotnosť zariadenia je 5,5 kg. A určite sa bude ľahko ovládať aj krehkej dáme.</p><p>V tejto súvislosti je potrebné uviesť, že Thomas M</p><ul>Cyclone Pro 14 nemá žiadne skutočné nevýhody. Bohužiaľ to tak nie je. Je vyrobený z veľmi lacného plastu, ktorý má na prvý pohľad veľmi nepríjemný zápach. Majitelia zariadenia sa tiež sťažujú na silné teplo vysávača. Je možné, že to jedného dňa spôsobí poruchu motora. Niekto iný nebude spokojný s absenciou turbo kefy.<h4>Výhody</h4><ul><li>Namiesto nádoby na prach sa používa nádoba;</li><li>Veľmi vysoký výkon;</li><li>Dobré filtre (tri na sadu);</li><li>Dodáva sa s tromi tryskami.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Po čistení je cítiť nepríjemný zápach;</li><li>Príliš sa zahrieva;</li><li>Nie je dodávaný s turbo kefou;</li><li>Hadicu nemožno nazvať dlhou;</li><li>Krehký plast, náchylný na rozbitie.</li></ul><h3>Samsung SC8836</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=Samsung SC8836

  Tento model má pekný vzhľad. Jeho plastové telo je doplnené priehľadnými okienkami, vďaka ktorým môžete vidieť samotný cyklónový filter, ktorý zbiera nečistoty. Objem nádoby 2 litre, ktorý postačuje aj na veľmi dlhé čistenie. A možno aj viac ako jeden! Na zariadení si možno ľahko všimnúť aj regulátor napájania. Bohužiaľ, na rukoväti nie je žiadny ekvivalent. Má tiež indikátor naplnenia vrecka na prach. Takže včas zistíte, že je čas ju vyprázdniť. Tento proces mimochodom trvá len niekoľko minút.

  Ako ukazuje Helenina recenzia na iRecommend, zariadenie sa dodáva so štyrmi tryskami. Najužitočnejšie sú integrálna kefka a turbo kefka. Druhý pracuje s prúdením vzduchu, takže by ste nemali očakávať maximálnu účinnosť. Zákazník tiež upozornil na potrebu zakúpiť filtračnú žiarovku. Nádoba sa tiež plní pomalšie a predlžuje sa životnosť motora.

  Čistička sa pripája do zásuvky so 7 metrov dlhým sieťovým káblom. Po skončení práce sa šnúra automaticky odvíja. Kolieska sú potiahnuté gumou, aby sa nepoškodili vaše parkety alebo laminátová podlaha. Spotrebič má aj jemný filter. Z času na čas ho treba vyčistiť, ale nie je to veľký problém. Pred vložením do vysávača ho len nezabudnite úplne vysušiť, inak sa môžu stať nenapraviteľné veci.

  Príkon zariadenia je 2200 W. Menej ako 430 wattov výkonu zberača. Účinnosť – ako v mnohých iných vysávačoch s cyklónovým filtrom. Nárokovaná suma je v prevažnej väčšine prípadov dostatočná. Problém nemusí byť v ňom, ale vo veľkosti otvoru v niektorých dýzach – niektoré odpadky sa kvôli tomu tvrdohlavo odmietajú zbierať. Keď už hovoríme o hlučnosti, tento vysávač rozhodne nie je tichý. Za to by ste však mali viniť len jeho dizajn. Sklenené okná neumožnili výrobcovi umiestniť dovnútra materiály pohlcujúce zvuk a cyklónový filter jednoducho nemôže byť tichý.

  Výhody

  • Nádoba je pomerne priestranná;
  • Čistička má zjednodušenú údržbu;
  • Nie príliš drahé;
  • Má dlhý kábel;
  • Dobrý systém filtrovania;
  • Roztomilý dizajn;
  • Pomerne veľký počet trysiek.

  Nevýhody

  • Na rukoväti nie sú žiadne tlačidlá na nastavenie výkonu;
  • Vysoká hladina hluku.

  Samsung VC18M31A0

  Hodnotenie: 4.7

  Samsung VC18M31A0

  Pokračuje náš prehľad ešte cenovo dostupnejšieho vysávača. V Slovenskách obchodoch stojí 6 000 až 7 000 eur. Euro. Má však k dispozícii aj dvojlitrový zásobník. Treba poznamenať, že vysávač je o niečo ľahší – váha pod ním ukazuje 4,8 kg. To je dôležité, ak s ním budete čistiť staršiu osobu.

  Zariadenie má ako vždy tlačidlá na zapnutie a navíjanie napájacieho kábla. Jeho dĺžka je 6 metrov. Dostatočne na to, aby ste dosiahli do rohov aj tej najväčšej miestnosti.

  Vysávač umožňuje zvoliť si sací výkon. Zvyčajne sa musí znížiť, keď vo vedľajšej miestnosti spí dieťa. Je neskutočne skvelé, že na výber výkonu môžete použiť tlačidlá na rukoväti namiesto tela vysávača. Len nezabudnite najprv vložiť batérie, pretože signál sa prenáša cez ne.

  Výkon zariadenia Samsung VC18M31A0 je 1800 W. Nie je to zlé! Konkrétne má vysávač sací výkon 380 W. Hladina hluku pri maximálnom nastavení je 87 dB, čo nie je príliš veľký problém.

  Napriek nízkej cene má vysávač turbínu Anti-Tangle. Tento konštrukčný prvok zabraňuje tomu, aby sa vlasy a chlpy namotávali na filter. A nemá žiadne nevýhody – filter nechcete vymieňať častejšie, ako je nevyhnutne potrebné.

  No, čo možno kritizovať o? Možno je balík sporný. V krabici s vysávačom nájdete len dva nástavce: „2 v 1“ a ten na čistenie kobercov a podláh. Viac frustrujúca je absencia turbo kefy, ktorá funguje oveľa lepšie ako štandardná hlava kefy. Kupujúci sa tiež sťažujú na držiaky zberača prachu. Po prvé, plastový držiak je veľmi krehký. Po druhé, pri prvom použití môžete omylom otvoriť veko a vysypať časť obsahu na podlahu. V budúcnosti si na dizajn zvyknete a k takýmto incidentom už nedôjde.

  Inak tento model nemá žiadne veľké nevýhody. No neočakávali by ste, že bude mať plynulé ovládanie výkonu? Iné vysávače za nízke ceny mimochodom vôbec neponúkajú možnosť voľby sacieho výkonu!

  Výhody

  • Priestranný odpadkový kôš;
  • Nie je veľmi hlučný;
  • Vysoký výkon;
  • Na rukoväti sú tlačidlá na zmenu sacieho výkonu;
  • Zabudovaná turbína Anti-Tangle;
  • Dlhá šnúra;
  • Vysávač nie je veľmi ťažký;
  • K dispozícii je jemný filter.

  Nevýhody

  • Veko odpadkového koša má chatrnú plastovú západku;
  • Chcel by som získať viac trysiek;
  • Nie každá turbína funguje správne.

  LG VK76A02NTL

  Hodnotenie: 4.6

  LG VK76A02NTL

  V sortimente LG sú lacné vysávače s cyklónovými filtrami. Zvyčajne sa predávajú za veľmi vysokú cenu. A iba LG VK76A02NTL si môžete kúpiť za malé peniaze, niekedy je ponúkaný len za 5500 Euro! Zistíme, prečo má takú nízku cenu.

  V skutočnosti je to veľmi jednoduché. Juhokórejský výrobca výrazne zmenšil veľkosť zariadenia. Možno si myslíte, že je to dobrá vec, pretože nemusíte so sebou nosiť objemný spotrebič. Potom však viete, že by ste uprednostnili vysávač s väčším košom na prach. Tu má objem len 1,5 litra. To znamená, že ju musíte často vyprázdňovať. Túto úlohu však zvládne aj dieťa a proces trvá len niekoľko minút, ak nie sekúnd.

  Tento model používa filter HEPA 11. Raz za čas ho treba vymeniť, ale to je v dnešnej dobe problém vysávačov. Napriek tomu je potrebné poznamenať, že toto zariadenie poskytuje iba chemické čistenie. Použitý motor sa môže pochváliť výkonom 2000 wattov. Keď je v prevádzke, poskytuje 380 W sacieho výkonu. Skvelé hodnoty! V tomto segmente neexistuje výkonnejší vysávač! LG VK76A02NTL však nie je obzvlášť hlasný. Merania ukazujú, že hladina hluku nepresahuje 78 dB.

  Nádoba na prach je vybavená indikátorom stavu naplnenia, čo sa dá očakávať. K dispozícii sú aj dve zvyčajné tlačidlá, ktoré sa používajú na zapnutie zariadenia a na odvíjanie napájacieho kábla. Mimochodom, jeho dĺžka je len 5 m. A to nie je chyba výrobcu. Do takého malého vysávača sa dlhšia šnúra jednoducho nezmestí. Päť metrov však stačí na vyčistenie akéhokoľvek obytného priestoru.

  Z hľadiska vybavenia možno LG VK76A02NTL porovnať s modelom, ktorý otvoril náš výber. Táto kúpa sa stále môže pochváliť rovnakými tromi nástavcami: štrbinovou hubicou, hubicou na nábytok a kefou na podlahy a koberce. Bohužiaľ je veľmi zriedkavé, aby bol takýto lacný vysávač vybavený turbo kefou.

  Výhody

  • Používa vysokokvalitný filter;
  • Nízka hladina hluku;
  • Vynikajúci výkon;
  • Máme indikátor obsahu vrecka na prach;
  • Nízke náklady;
  • Dodáva sa s tromi nástavcami.

  Nevýhody

  • Žiadna turbokefa;
  • Len jedna farebná možnosť;
  • Nádoba na prach nie je príliš priestranná;
  • Nie je tu žiadne nastavenie výkonu;
  • Pri zahrievaní môže vysávač vydávať plastový zápach.

  Bosch BGS 1U1805

  Hodnotenie: 4.6

  Bosch BGS 1U1805

  Nemecká spoločnosť Bosch sa špecializuje najmä na veľmi drahé vysávače. Existujú dokonca aj stavebné modely, ktoré možno pripojiť k elektrickému náradiu! Nemecký výrobca však nezabúda ani na bežných ľudí, ktorí nechcú míňať veľa peňazí. Špeciálne pre ne existuje lacný vysávač s názvom Bosch BGS 1U1805. Má tiež cyklónový filter. Podobne ako iné spotrebiče tohto druhu, aj vysávač poskytuje iba suché čistenie. Od mnohých konkurentov sa líši ovládaním sacieho výkonu na tele. O svoje parkety sa nemusíte obávať. Zníženie nastavenia výkonu tiež znižuje hluk vydávaný motorom, čo môže byť niekedy veľmi prospešné.

  Na kryte nájdete aj plnú výstražnú kontrolku. To je však typické pre mnohé vysávače, ktoré sú dnes k dispozícii. Čo sa týka motora, má výkon 1800 wattov. Na druhej strane, kontajner nie je taký šťastný. Jeho objem je len 1,4 litra. Ten je však stále dostatočne výkonný na to, aby vyčistil veľké sídlo na vidieku.

  Ďalšou nepríjemnou vlastnosťou vysávača je jeho hmotnosť. Dosahuje hmotnosť až 6700 gramov! Samozrejme, nejde o rekord. Ale už teraz môžete premýšľať, či takéto zariadenie kúpiť pre staršieho príbuzného alebo krehké dievča. Napriek tomu je možné sa sťažovať na jednoduchý filter. Bohužiaľ, výrobca na ňom ušetril a nerozhodol sa pre HEPA.

  Pre zvyšok zariadenia je ťažké predložiť akékoľvek tvrdenia. Vysávač má bežnú teleskopickú trubicu. Vyšším ľuďom sa môže zdať trochu krátka, ale nám ostatným to príliš nevadí. Okrem toho sa v krabici so zariadením nachádzajú štyri trysky: malá, štrbinová, nábytková, ako aj kefa na podlahu a koberec.

  Bosch BGS 1U1805 stojí za tie peniaze, ktoré stojí. Musíte si však byť vedomí vyššie uvedených nevýhod. Ak s nimi nesúhlasíte, je lepšie zvážiť kúpu iného vysávača.

  Výhody

  • Veľký počet trysiek;
  • K dispozícii je regulátor výkonu;
  • Hladina hluku nie je príliš vysoká;
  • Nádoba na prach má indikátor naplnenia;
  • Vysoký výkon;
  • Pomerne menšia veľkosť.

  Nevýhody

  • Vysoká hmotnosť;
  • Kontajner mohol byť priestrannejší;
  • Prial by som si, aby mal dlhšiu hadicu;
  • Slabý filter;
  • Žiadna turbo kefa.

  Najlepšie vysávače s vreckom

  Samsung VC24FHNJGWQ

  Hodnotenie: 4.8

  SAMSUNG VC24FHNJGWQ

  Sortiment juhokórejskej spoločnosti Samsung pozostáva z veľmi veľkého počtu rôznych vysávačov. Mnohé z nich sú veľmi lacné. Napríklad za Samsung VC24FHNJGWQ si pýtajú približne 8 tisíc dolárov. Euro. A je v oficiálnom internetovom obchode výrobcu! U iných predajcov je cena tohto vysávača ešte prijateľnejšia.

  Tento lacný vysávač má pomerne dlhú hadicu, teleskopickú trubicu a veľmi pevnú rukoväť. Do posledného môžete vložiť batérie a potom sa sprístupní ovládanie napájania. Bohužiaľ, nebude to plynulé – môžete si vybrať medzi slabým, stredným a maximálnym výkonom. Zníženie parametra zároveň znižuje množstvo vydávaného hluku. Hladina hluku však nie je príliš vysoká ani pri maximálnom nastavení. Merania ukazujú 75 dB – to je o niečo hlasnejšie ako zvuk, ktorý vydáva práčka pri odstreďovaní. A to pri výkone 2400 wattov!

  Tento model má indikátor naplnenia zberača prachu. Je čas upozorniť vás, že je čas zbaviť sa nahromadeného odpadu. Trojlitrové vrecko na prach slúži ako zberač prachu. Spoločnosť Hoover tiež obsahuje dve tlačidlá, ktoré sú zodpovedné za zapnutie zariadenia a navíjanie šnúry. Mimochodom, jeho dĺžka je 7 m. To by malo stačiť aj na čistenie veľmi veľkej miestnosti.

  Vysávač Samsung VC24FHNJGWQ má oproti lacnejším vysávačom niekoľko výhod. Predovšetkým používa filter HEPA13. Nemusím vám hovoriť, aké je to dobré. Po druhé, je to vzácny model, ktorý umožňuje nasadiť cyklónový filter EZClean na rukoväť, ktorý odstraňuje veľké nečistoty. Po tretie, napriek svojej veľkej kapacite je vysávač pomerne ľahký. Váha pod ním ukazuje 5,3 kg.

  Nemožno ho nazvať dokonalým vysávačom. Nemôžete vyčítať odolnosť alebo výkon, ale môžete vyčítať vybavenie. K samotnému zariadeniu dostane kupujúci len dva nadstavce: kefu na podlahy a koberce, ako aj obvyklý nadstavec „2 v 1“. Bohužiaľ, v krabici nie je žiadna kefová hlava ani turbo kefa.

  Výhody

  • Na rukoväti sa nachádzajú tlačidlá na výber sacieho výkonu;
  • Čistička je skonštruovaná tak, aby vydržala;
  • Objemné vrecko na prach;
  • Je tu indikátor naplnenia vrecka na prach;
  • Nízka hladina hluku;
  • Sací výkon dosahuje 440 W;
  • K rukoväti je možné pripojiť cyklónový filter;
  • Používa sa filter HEPA13;
  • Nízka hmotnosť;
  • Veľmi dlhý kábel;; Dlhý kábel.

  Nevýhody

  • Bolo by vhodné plynulé nastavenie výkonu;
  • Niekoľko trysiek.

  ahoj

 • ps FC8383 Performer Compact
 • Hodnotenie: 4.7

  Philips FC8383 Performer Compact

  Ako naznačuje jeho názov, tento vysávač je veľmi malý. To však nebránilo tomu, aby mal trojlitrovú nádobu na prach, ktorá by sa mala vyprázdňovať pomerne zriedkavo. Dodáva sa aj s 2 000-wattovým motorom. Sací výkon dosahuje 375 W. Jedným slovom, nie zlé parametre pre takéto malé zariadenie!

  Je zaujímavé, že toto zariadenie dokáže potešiť konštantným sacím výkonom počas celého čistenia. A má vlastnú trysku ExtraClean. Poskytuje najdôkladnejšie čistenie všetkých druhov náterov. Taktiež odvádza celkom dobrú prácu na kobercoch. Jedným slovom, dostali sme nie zlú obdobu turbo kefy, ktorá sa dodáva spolu s pomerne drahými vysávačmi.

  Keď je čas, nádoba na prach sa ľahko vyberie spod veka. Nemožno však vylúčiť, že hladina hluku je ovplyvnená touto ľahkosťou. Dosahuje až 83 dB. Tento parameter nie je prehnaný, ale už teraz vidíte, že aj v tomto cenovom segmente existujú menej hlučné modely.

  Ako už bolo spomenuté, zariadenie je veľmi kompaktné. V tejto súvislosti nás nemôže prekvapiť, že jeho hmotnosť nepresahuje 4,5 kg. Pokiaľ ide o cenu, Philips FC8383 sa zvyčajne predáva za cenu od 5 500 do 6 500 Euro. Za tieto peniaze kupujúci dostane samotný prístroj, spomínanú kefu na podlahy a koberce, ako aj štrbinovú hubicu.

  Bohužiaľ, tento model je stále horší ako vyššie uvedení konkurenti. Výrobca pri tvorbe tohto vysávača urobil všetky možné úspory. Najmä telo je vyrobené z veľmi nekvalitného plastu. Môžete sa tiež sťažovať na uloženie hadice v tele zariadenia – tlačidlá sú stlačené veľmi pevne, čo by mohlo starším osobám spôsobiť problémy pri vyťahovaní hadice. Použitý filter je však ešte väčším sklamaním. V žiadnom prípade nejde o filter HEPA a jeho kvalita nie je vôbec pozitívna. Napokon, neexistuje žiadna regulácia výkonu. Najlepšie je nezapínať ho, keď niekto vo vedľajšej miestnosti spí. Vznikajú reklamácie od zákazníkov a bočné umiestnenie rukoväte – to je naozaj zvláštne rozhodnutie inžinierov.

  Výhody

  • Nízke náklady;
  • Malá veľkosť a hmotnosť;
  • Priestranná nádoba na prach;
  • Priložené trysky nie sú zlé.

  Nevýhody

  • Vysoká hladina hluku;
  • Žiadne nastavenie výkonu;
  • Hadica sa neotáča správne a prekrúca sa;
  • Dĺžka kábla je len 5 m;
  • Používa sa veľmi jednoduchý filter.

  Bosch BGN 21700

  Hodnotenie: 4.6

  BOSCH BGN 21700

  Ide o ďalší vysávač, ktorý poskytuje iba suché vysávanie. Na rozdiel od niektorých modelov s podobnou cenou ponúka Bosch BGN 21700 nastavenie výkonu. Regulátor sa nachádza na kryte, preto je potrebné natiahnuť ruku a dotknúť sa nádržky na vodu. Rukoväť však nepotrebuje batérie, čo niektorých ľudí teší ešte viac.

  Tento model je k dispozícii len v jednej farbe. Na tele prístroja, natretom fialovou farbou, nájdete indikátor naplnenia nádobky na prach. Vrecko sa dá ľahko vybrať spod veka. Tento vysávač sa vo všeobecnosti ľahko používa. Je však možné uviesť niektoré tvrdenia. Napríklad, vzhľadom na kompaktné rozmery má jednotka pomerne krátky kábel. Z tohto dôvodu nie je na telese žiadny priestor na uloženie trysiek. Treba priznať, že vysávač je dosť hlučný. Ak však niekto spí vo vedľajšej miestnosti, je možné znížiť výkon, a tým výrazne znížiť hladinu hluku.

  Tento model má niekoľko funkcií. Nikoho už neprekvapí, že ho môžete používať s prachovým vreckom aj prachovkou. Tá je však pomerne malá a treba ju často vyprázdňovať. Niektorí z čitateľov Expertology sa rozhodnú pre Bosch BGN 21700 aj kvôli takmer úplnej absencii spotrebného materiálu. Namiesto drahého filtra HEPA používajú špongiu a nejakú tkaninu. Všetko sa ľahko čistí v mydlovej vode. Je to však niečo, čo chce robiť každý?? Niektorí ľudia považujú za jednoduchšie kúpiť si nový filter a stráviť jeho výmenou len niekoľko minút.

  Výhody

  • Nízke náklady;
  • Malé rozmery a hmotnosť;
  • Vrecko na prach možno nahradiť nádobou;
  • Dodáva sa s dobrou kefkou;
  • Veľmi vysoký výkon;
  • termostat má regulátor výkonu na kryte;
  • Nádoba na prach je naplnená;
  • Žiadny spotrebný materiál.

  Nevýhody

  • Šnúra a hadica nie sú obzvlášť dlhé;
  • Nedostatočné upevnenie hadice na karosériu;
  • Vysoká hladina hluku;
  • Malá kapacita vrecka na prach;
  • Čistenie filtrov a špongií nepoteší každého.

  Najlepšie vysávače s vodným filtrom

  MIE Acqua

  Hodnotenie: 4.8

  MIE Acqua

  Tento lacný vysávač je skutočný zázrak. Keď má väčšina vysávačov identický dizajn, MIE Acqua možno bez obáv označiť za jedinečný výrobok. Táto jednotka vám pripomína slávneho R2D2 z Hviezdnych vojen. Jediným rozdielom je, že väčšina tela je vyrobená z priehľadného materiálu. Vďaka nemu môžete vidieť, ako aquafilter funguje. Toto zariadenie je oveľa menšie, takže v ňom nie je miesto pre priestranný zásobník. Nádržka na vodu má objem len 1,3 litra. To je problém všetkých vysávačov, ktoré používajú na zachytávanie prachu aquafilter. Ide o to, že v takýchto zariadeniach zaberá nádrž na vodu väčšinu vnútorného priestoru. Tu má objem 10 litrov.

  Podobne ako iné vysávače tohto typu, aj tento model ponúka iba chemické čistenie. Existuje však ďalšia funkcia, ktorá umožňuje, aby zariadenie zhromažďovalo kvapaliny. Ak sa vám na mieste vyleje čaj alebo iný nealkoholický nápoj, naozaj to urýchli proces čistenia. Môže sa pochváliť aj gombíkom na reguláciu výkonu. Prispôsobuje svoj výkon rôznym typom povrchov. Alebo na zníženie hlučnosti, ak vo vedľajšej izbe spia ľudia.

  Hlavná nevýhoda tohto zariadenia súvisí s výkonom. Ide o to, že je to len 1200 wattov. Pokiaľ ide o sací výkon, dosahuje v najlepšom prípade 200 W. Nie každému vyhovuje aj päťmetrová šnúra – nemusí byť dostatočne dlhá na čistenie veľkého priestoru.

  Nebudeme tvrdiť, že tento model neplní svoju úlohu dobre. Priložená turbo kefa je prekvapivo užitočná. Aj pri nedostatočnom sacom výkone vytiahne prachové častice z najhlbších častí koberca. Na laminátových podlahách a linoleu to nie je žiadny problém.

  V krabici s vysávačom MIE Acqua nájdete ďalšie nástavce. Štrbinový vysávač pomáha zbaviť sa prachu z radiátora a priestoru za skriňou. Druhá hubica je ideálna na čistenie skriniek alebo čalúneného nábytku. Získate aj okrúhlu hubicu, vďaka ktorej môžete čistiť kancelárske vybavenie. A už sme spomenuli príslušenstvo na zber kvapaliny.

  Rozhodne najľahší zo skupiny, ak si odmyslíte robotické vysávače. Váži len 2,7 kg. V skutočnosti však nie je používanie vysávača také jednoduché, ako by ste si mohli myslieť. Nezabudnite, že jeho vodný filter naplníte vodou, čo okamžite zvýši jeho hmotnosť.

  Pokiaľ ide o najzjavnejšie nevýhody, ich zoznam je pomerne veľký. V prvom rade sa toto zariadenie nedá nazvať odolným. V sieti je ľahké vidieť recenzie, ktoré hovoria o zlyhaní vysávača po dvoch a pol rokoch. Spotrebič vyzerá, akoby bol navrhnutý tak, aby sa znížili náklady na konštrukčné materiály motora a iných častí. Po druhé, tento model určite nebude vyhovovať tým, ktorí majú koberce. Iste, na začiatku turbo kefa zvládne ich čistenie, ale neskôr sa určite vyskytnú problémy. Po tretie, prvé čistenie často spôsobuje nepríjemný zápach.

  Výhody

  • Hladina hluku nepresahuje 76 dB;
  • Malé rozmery a hmotnosť;
  • Bohaté vybavenie;
  • Spotrebič má funkciu zachytávania tekutín.

  Nevýhody

  • Pri prvom vysávaní má nepríjemný zápach;
  • Vysávač nie je odolný;
  • Kapacita je veľmi nízka;
  • Šnúra by mohla byť dlhšia.

  PRVÉ RAKÚSKO 5546-3

  Hodnotenie: 4.7

  PRVÉ RAKÚSKO 5546-3

  Tento lacný vysávač má menej zapamätateľný vzhľad. Je však výrazne väčší a priestrannejší. Vo vnútri sa nachádza vodný filter s objemom 6 litrov. Môžete si byť istí, že vysávač zvládne vyčistiť tri miestnosti a kuchyňu, a až potom je potrebné vysypať kôš. Keď už hovoríme o kuchyni, je na to dobrý dôvod. Tu sa hodí funkcia mokrého čistenia. Ako ste si možno všimli, nie každý vysávač sa predáva za relatívne málo peňazí! Výrobca zároveň pridal funkciu vyfukovania, ktorá môže byť v niektorých prípadoch tiež užitočná.

  Má elektrický motor s výkonom 2200 W. Ide o veľmi dobrý parameter, ktorý poskytuje dobrú prácu nielen s laminátom, ale aj s kobercami. Keby tak výrobcovia vysávača venovali viac pozornosti turbo kefe..! Budete sa však musieť zaobísť bez neho. Napriek tomu tento model nie je zle vybavený. Balenie obsahuje kovovú kefu na koberce a podlahy, štrbinovú hubicu a kefu na čalúnený nábytok.

  Tento vysávač je k dispozícii v červenej alebo šedej farbe. Na podvozku má indikátor naplnenia zberača prachu. V súčasnosti sa však bez neho zaobídu len veľmi lacné modely, ktorých nákup je lepšie ani nemyslieť. Zariadenie je pripojené k elektrickej sieti prostredníctvom päťmetrového kábla. Je to primeraný kábel, ale nič viac. Ak by bol kratší, do zoznamu by sa nedostal.

  Rovnako ako väčšina ostatných vysávačov s vodným filtrom je aj FIRST AUSTRIA 5546-3 výrazne hlučný. Výrobca uvádza 78 dB, ale mnohí spotrebitelia si myslia, že je to príliš málo. Žiaľ, nedá sa s tým nič robiť. Používateľ nemôže ani znížiť výkon, a tým znížiť hladinu hluku, pretože neexistuje žiadna regulácia hluku.

  Výhody

  • K dispozícii je mokré vytieranie;
  • Nie je to zlý výkon;
  • Je bohato vybavený;
  • Objemný vodný filter;
  • Je tu funkcia fúkania;
  • Nízke náklady.

  Nevýhody

  • Nie je tu žiadne ovládanie hlasitosti;
  • Napájací kábel nie je príliš dlhý;
  • Kábel sa nezasúva do puzdra;
  • Zvlhčovanie je slabé.

  VITEK VT-1833

  Hodnotenie: 4.6

  VITEK VT-1833.webp

  Tento domáci vysávač má atraktívny dizajn a pomerne nízku cenu. V Slovenskách obchodoch si ho môžete kúpiť za 6 tisíc Euro. Euro. Za tieto peniaze dostanete jednotku s vodným filtrom, ktorý má objem 3,5 litra. Nie je to veľa, ale vysávač je relatívne malý. Vo vnútri zariadenia sa nachádza nielen akvafilter, ale aj bežný elektromotor. Jeho výkon je 1800 wattov. To úplne stačí na zabezpečenie sacieho výkonu 400 wattov. Pri tomto nastavení je vysávanie laminátových podláh a iných podobných povrchov jednoducho nemožné. Preto sa výrobca postaral o inštaláciu regulátora výkonu, ktorý je umiestnený na tele. To je chvályhodné. Ale päťmetrový kábel niekoho rozruší. Tieto vysávače majú zvyčajne o niečo dlhšiu šnúru.

  Inak ide o tradičné zariadenie, ktoré sa príliš nelíši od svojich významnejších konkurentov. VITEK VT-1833 má na tele dve tlačidlá. Sú zodpovedné za navinutie kábla a zapnutie spotrebiča. Spoločnosť Hoover poskytuje iba suché vysávanie. Vzduch, ktorý sa vyhadzuje von, je zbavený akéhokoľvek prachu, pretože prechádza piatimi stupňami čistenia.

  Hlavnou funkciou tohto modelu je plnohodnotná turbo kefa. Toto príslušenstvo sa zvyčajne predáva za poplatok. Dá sa použiť na dokonalé vyčistenie takmer každého povrchu. A ak sa obávate ich poškodenia, môžete použiť obyčajnú kefku, ktorá je tiež k dispozícii. A tým zoznam príslušenstva nekončí! Okrem toho tu nájdete kefu na nábytok, prachovú kefu a štrbinový nástroj.

  Tento lacný vysávač sa oplatí kúpiť. Plne zodpovedá svojej cene 6 000 dolárov. Euro. Nie nadarmo majú cenové agregátory stovky recenzií na tento model – je po ňom dopyt. Nevýhody sme už spomenuli, pričom sme si všimli ich bezvýznamnosť. Chýbajúca priehradka na príslušenstvo na tele vysávača. Majú ju však len oveľa väčšie zariadenia.

  Výhody

  • Veľmi vysoký výkon;
  • Dobrá filtrácia;
  • K dispozícii je regulátor výkonu;
  • Dodáva sa s bohatým balením, ktoré obsahuje turbo kefu;
  • Aquafilter nemožno nazvať malým;
  • Lacné.

  Nevýhody

  • Napájací kábel nie je dostatočne dlhý;
  • Trubička vo vnútri kefky sa môže odlepiť;
  • Niektoré konštrukčné prvky pôsobia chatrne.

  Najlepšie lacné robotické vysávače

  ahoj

 • ps FC8792 SmartPro Easy
 • Hodnotenie: 4.7

  Philips FC8792 SmartPro Easy

  Ako viete, okrúhle roboty nie sú najlepším spôsobom čistenia rohov miestnosti, pokiaľ nie sú vybavené špeciálnymi výsuvnými kefami. Preto má mnoho lacných zariadení tohto druhu takmer štvorcový tvar. Philips FC8792 SmartPro Easy je cenovo dostupný vysávač s. Môže vás tiež ohúriť svojím pútavým dizajnom.

  Tento model by v Slovenskách obchodoch stál približne 15 tis. Euro. V tomto ohľade možno robotický vysávač nazvať rozpočtovým len s odstupom. Ale buďte si istí: plne ospravedlňuje svoju cenu. Skutočnosť, že spotrebič je vybavený 23 snímačmi! Umožňuje mu pohybovať sa okolo prekážok a miestností. Keď sa batéria vybije, čo sa stane približne po hodine a pol intenzívnej práce, zariadenie sa vráti do nabíjacej stanice. Tu strávi maximálne 240 minút, potom je možné pokračovať v čistení. Batéria je vyrobená lítiovo-iónovou technológiou, takže jej kapacita zostane rovnaká aj po niekoľkých rokoch.

  a Táto jednotka má cyklónový filter. Dovnútra vysávača sa zmestí približne 0,4 litra nečistôt. Odpadkový kôš stačí vyprázdniť nie po každom upratovaní, ale len raz za niekoľko dní. Produkt sa môže pochváliť aj filtrom

   EPA12, ktorá zabezpečuje, aby ovzdušie nebolo vôbec znečistené. Jediné, čo možno ľutovať, je absencia funkcie mokrého vytierania.

   Robotický vysávač Philips FC8792 SmartPro Easy možno ovládať diaľkovým ovládaním. Zariadenie podporuje štyri režimy pohybu. môže sa pohybovať špirálovito a pozdĺž stien a. Ak by bol podporovaný obmedzovačmi, bola by to krása! Robotický vysávač bez nich sa bohužiaľ neodporúča ľuďom, ktorí žijú vo vlastných dvojpodlažných domoch – tu môže ľahko skočiť po schodoch. Pokiaľ ide o prekážky, vo väčšine prípadov sú ľahko identifikovateľné, dokonca aj pomocou drôtu.

   Výhody

   • Pekný dizajn;
   • Veľmi mäkký nárazník;
   • Veľký počet snímačov;
   • Normálna kapacita;
   • Sací výkon je dostatočne vysoký;
   • Hladina hluku je nízka;
   • Výška nepresahuje 6 cm;
   • Automatická inštalácia na nabíjacej stanici;
   • Slušná výdrž batérie;
   • Používa dobrý filter.

   Nevýhody

   • Mohli by sa použiť obmedzovače dopravy;
   • Možnosť manuálneho ovládania nie je príliš pohodlná;
   • chýbajúci plánovač práce;
   • Veľmi vysoké náklady.

   REDMOND RV-R300

   Hodnotenie: 4.6

   REDMOND RV-R300

   Ako vieme, práve pod značkou REDMOND sa vyrábajú najlacnejšie inteligentné zariadenia. Môžete si vybrať rýchlovarnú kanvicu, termohrnček, multicooker a dokonca aj váhu. Všetky tieto zariadenia sa úspešne pripájajú k smartfónu. Mohol by sa použiť aj na ovládanie robotického vysávača REDMOND RV-R300, keby nebol taký lacný. Z dôvodu zníženia nákladov sa výrobca musel zbaviť modulu Wi-Fi. Preto ho možno ovládať diaľkovým ovládačom dodávaným s výrobkom.

   Výrobok svojím vzhľadom nezaujme. Je to bežný okrúhly vysávač s gumovými okrajmi. Zariadenie však nie je určené na zdobenie interiéru bytu, ale na dokonalé čistenie. Túto úlohu zvláda bez vážnejších problémov. Aj keď musíte uznať, že je stále ďaleko od svojich analógov, ktoré sa predávajú minimálne za dvojnásobnú cenu. Má, ak to tak môžem povedať, menej „inteligencie“.

   Toto zariadenie nemá vrecko na zachytávanie prachu. je to logické, jednoducho by sa nezmestil do zariadenia s takou malou veľkosťou. Namiesto prachovej nádoby sa používa cyklónový filter. Jeho objem je 0,35 litra. To znamená, že robotický vysávač nebude schopný vykonávať žiadne väčšie čistenie. Nemá zmysel používať ho napríklad v miestnosti, kde prebiehajú renovačné práce s množstvom stavebného prachu. Toto zariadenie slúži na udržiavanie poriadku, nie na udržiavanie čistoty. Mimochodom, samozrejme, nedokáže vyčistiť svoj vlastný filter. Ale keď je plná, upozorní používateľa zvukovým signálom.

   Výrobok funguje s jednoduchými kefkami a filtrom. Všetky tieto položky sú v skutočnosti spotrebným materiálom. Našťastie majú nízku cenu, najmä ak si ich objednáte z čínskych internetových obchodov. Má tiež batériu s kapacitou 1000 mAh. V tom spočíva najväčší problém. Táto batéria je vyrobená technológiou nikel-melchium. To znamená, že batéria má pomerne vysoké samovybíjanie. Ak sa vysávač dlhší čas nepoužíva, musíte pred zapnutím použiť nabíjaciu stanicu. Môžete si byť tiež istí, že skutočná kapacita batérie sa bude postupne znižovať, čím sa bude skracovať doba prevádzky. Mimochodom, prvý robotický vysávač sa bude pohybovať po miestnosti 70 minút. Keď je pripravená, sama sa presunie k nakladacej jednotke. Čas nabíjania batérie je 240 minút, čo sa na dnešné pomery zdá ako strašne dlhý čas.

   Mal by som dodať, že tento vysávač je priestorovo navigovaný štyrmi infračervenými senzormi. Aj v tomto ohľade výrobok nie je dostatok hviezd z oblohy. Váži 3 kg.

   Výhody

   • Hladina hluku nie je príliš vysoká (údajne 70 dB);
   • Lacný spotrebný materiál;
   • Nízka spotreba energie;
   • Automatická inštalácia na nabíjačke;
   • Kompaktná veľkosť;
   • K dispozícii je mokré vytieranie.

   Nevýhody

   • Vysávač nebol veľmi priestranný;
   • Niekoľko senzorov;
   • Nízky sací výkon;
   • Dlhá životnosť batérie;
   • Batéria je vyrobená zastaranou technológiou;
   • Neodnímateľná reklamná nálepka na hornom veku;
   • LED diódy sú príliš jasné, v noci môžu prekážať;
   • Gumené kolieska môžu zanechať stopy na laminátovej podlahe.

   Clever Clean S
  • Séria M VRpro
  • Hodnotenie: 4.5

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: