7 najlepších osviežovačov vzduchu podľa odborníkov a recenzií zákazníkov

Boj proti nepríjemným zápachom v domácnosti je zložitá záležitosť. Je možné čistiť vlhkým spôsobom niekoľkokrát denne pomocou špeciálnych prípravkov. Účinnosť tejto metódy je však otázna: po krátkom čase sa pachy opäť vrátia. Osviežovače vzduchu môžu pomôcť okamžite naplniť miestnosť príjemnou ľahkou vôňou kvetov, citrusových plodov alebo byliniek. Niektoré výrobky nielen neutralizujú nepríjemný zápach, ale aj ničia baktérie a zabraňujú ich ďalšiemu šíreniu.

Osviežovače vzduchu sú k dispozícii v niekoľkých typoch.

 1. Aerosólová fľaša– najbežnejší typ. Je to cenovo dostupný produkt, ktorý sa nachádza v každej domácnosti. Rýchlo rozprašuje tekutinu, ktorá neutralizuje zápach. Nevýhodou je, že po vniknutí do dýchacích ciest môže spôsobiť alergické reakcie.
 2. Gélové osviežovače(vonné kryštáliky) neutralizuje zápach a používa sa ako vrecúško na pranie. Sú úplne bezpečné pre ľudí a majú ľahkú nevtieravú vôňu. Nevýhodou je krátkodobé pôsobenie výrobku a jeho vysoká cena.
 3. Automatické. Najpohodlnejší typ osviežovača vzduchu. Rozprašovanie v intervaloch, ktorého intenzitu si môžete sami nastaviť, umožňuje udržiavať príjemnú vôňu po celý čas. Zvyčajne sa montuje na stenu a na prevádzku sú potrebné dobíjacie batérie.

Naši odborníci na základe spätnej väzby spotrebiteľov zostavili rebríček najlepších osviežovačov, ktoré pomáhajú zbaviť sa zápachu z kuchyne, tabaku, domácich zvierat, plesní a vytvárajú príjemnú atmosféru vďaka prírodným vôňam.

Najlepšie osviežovače vzduchu

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie nízkonákladové osviežovače vzduchu: Rozpočet pod 500 Euro1RAIT SLONOVINOVÁ FRÉZIA490 Euro.
2VZDUCHOVÝ KNÔT FRESHMATIC
 • FE SCENTS
 • 500RUB.
  3Glade „Air wick freshmatic effect. Zelené jablko“276RUB.
  4Chirton „
 • ght Air“, uvoľnenie zmyslov
 • 115RUB.
  Najlepšie automatické osviežovače vzduchu podľa pomeru ceny a kvality1Connex2 990RUB.
  2XG-AR-60161 203RUB.
  3Ksitex PD-6D955 Euro.

  Najlepšie lacné osviežovače vzduchu: rozpočet do 500 Euro

  Zákazníci nie sú vždy ochotní zaplatiť veľa peňazí za výrobky pre domácnosť. Preto sú lacné osviežovače vzduchu také obľúbené. V podstate plnia svoju úlohu, ktorou je odstraňovanie vonkajších pachov. A to je to hlavné, aj keď doba trvania nie je dostatočne dlhá. Vybrali sme 4 najlepšie nízkonákladové, ale účinné osviežovače vzduchu podľa používateľov.

  AIT SLONOVINOVÁ FRÉZIA

  Hodnotenie: 4.9

  </div><p>AIT IVORY FREESIA“ src=“/wp-content/uploads/2023/03/4631666193311-927-.jpg“ height=“468″ title=“<br />AIT IVORY FREESIA“></p><p>Poľský výrobca predstavuje automatický osviežovač vzduchu v čiernej farbe, ktorý sa hodí do každého interiéru a nebude sa vynímať na pozadí ostatného vybavenia. Bohatá vôňa frézie osloví milovníkov orientálnych sladkých vôní. Výrobok neobsahuje oxid uhličitý a propán, dobre zvlhčuje a prevonia vzduch.</p><p>Možnosť voľby intenzity postreku: 9, 18 alebo 36 min. Pri minimálnom prietoku vydrží náhradná jednotka 2 mesiace. Vyžaduje použitie dvoch batérií AA.</p><p>Vysoko rozprašovaný, nekvapkajúci, odstraňuje pretrvávajúci zápach tabaku a dezinfikuje miestnosť. Je nenáročný na údržbu, ľahko sa inštaluje a nastavuje.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Dostupnosť valcov;</li><li>úsporná spotreba;</li><li>neškodný vzorec;</li><li>neutralizuje pachy;</li><li>univerzálna farba karosérie.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>príliš rušivá vôňa;</li><li>používajú sa len originálne náhradné valce.</li></ul><h3>VZDUCHOVÝ KNÔT FRESHMATIC<li>FE SCENTS</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=AIR WICK FRESHMATIC<li></div><p>FE SCENTS“ src=“/wp-content/uploads/2023/03/13416666193311-987-.jpg“ height=“500″ title=“AIR WICK FRESHMATIC</p><li>FE SCENTS“><p>Lacný automatický osviežovač vzduchu od našej obľúbenej spotrebiteľskej značky AIR WICK dodá sviežu vôňu po daždi. jednoduchá inštalácia, bezúdržbový a robustný, jednoduchá obsluha.</p><p>Viacvrstvová vôňa pohlcuje nepríjemné pachy. Produkt sa rozprašuje bez tvorby kvapiek. K dispozícii sú tri rôzne intenzity: 10, 28 a 32 minút. Pri najnižšej úrovni vydrží plechovka 70 dní používania. Maximálne 2450 postrekov, t. j. 1,5 mesiaca používania.</p><p>pri výmene sa ľahko vkladá do držiaka. Svetelný indikátor signalizuje, kedy sa má vykonať. Nízka hlučnosť pri striekaní, účinné odstraňovanie cudzích pachov, svieža vôňa, optimálna cena – to sú dôvody, prečo sme tento výrobok zaradili do nášho hodnotenia.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>účinne odstraňuje zápach;</li><li>jednoduché používanie;</li><li>rozprašovanie je nízke;</li><li>dlhý pracovný čas.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>nie je vhodný pre veľké miestnosti;</li><li>Je možné ho namontovať len na stenu.</li></ul><h3>Glade Fresh Effect. Zelené jablko</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=Glade Fresh effect. Zelené jablko

  Osviežovač v spreji známej značky v našej krajine prináša nezabudnuteľný svieži efekt a odstraňuje pretrvávajúce pachy z toalety, domácich zvierat, dymu. Vôňa zeleného jablka je najznámejšia a obľúbená u mnohých spotrebiteľov.

  Neobsahuje žiadne škodlivé zložky a je vyrobený zo 100 % prírodného rozprašovacieho plynu, čo je veľmi dôležité pri používaní v obytných priestoroch s deťmi.

  Osviežovač vzduchu je ideálny na odstraňovanie zápachu z tkanín. Bolo testované, že nepoškodzuje farebné materiály, takže sa môže používať bez rizika poškodenia oblečenia. Spotrebitelia tvrdia, že dokonale pohlcuje kuchynské pachy, tabak, plesne a dokonca aj pot v obuvi a 275 ml vydrží dlho.

  Výhody

  • prírodné zloženie
  • zdravotne neškodné;
  • Odstraňuje pachy z tkanín;
  • jednoduché striekanie.

  Nevýhody

  • krátkodobé opatrenia.

  Chirton „
 • ght Air“, uvoľnenie zmyslov
 • Hodnotenie: 4.6

  Chirton<li></div><p>ght Air uvoľňuje zmysly“ src=“/wp-content/uploads/2023/03/2801666193311-867-.jpg“ title=“Chirton</p><li>ght Air uvoľňuje zmysly“><p>Druhý výrobok v našom rebríčku, aerosólový typ, účinne odstraňuje nepríjemné pachy všetkého pôvodu. Nevyvoláva alergické reakcie ani bolesti hlavy a je schválený na používanie v domácnostiach, kde žijú malé deti.</p><p>Dômyselne navrhnutá plechovka sa ľahko drží a dizajn so zakrivenou siluetou harmonicky zapadá do akéhokoľvek interiéru. Praktický ventil umožňuje jemné a jednoduché striekanie.</p><p>Výrobok obsahuje prírodné oleje, ktoré zanechávajú príjemnú kvetinovú vôňu. Technológia suchého zahmlievania zabraňuje vzniku stôp a škvŕn po spreji tým, že aerosól rýchlo schne vo vzduchu.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>príjemná kvetinová vôňa;</li><li>štýlový dizajn fľaše;</li><li>suchý postrek;</li><li>nezanecháva škvrny;</li><li>trvalá eliminácia zápachu;</li><li>prírodné esenciálne oleje v jeho zložení;</li><li>praktický rozprašovací ventil.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Nie veľmi silná vôňa.</li></ul><h2>Najlepší automatický osviežovač vzduchu v pomere cena/výkon</h2><p>Výrobcovia čistiacich prostriedkov pre domácnosť vyrábajú automatické osviežovače s vylepšenými funkciami: pohodlnejší a štýlovejší dizajn, viacero režimov rozprašovania, pohodlné používanie a jednoduchá obsluha. Mnohé takéto modely však presahujú priemerný cenový segment, čo vedie k zníženému dopytu po takomto výrobku. Vybrali sme 3 najlepšie osviežovače vzduchu s najlepším pomerom ceny a kvality.</p><h3>Connex</h3><p>Hodnotenie: 4.9</p><div style=Connex

  Automatický osviežovač Connex je ideálny pre veľké priestory verejných toaliet, športových a zdravotníckych zariadení. Telo je vyrobené z plastu odolného voči nárazom, čo výrazne zvyšuje životnosť výrobku v preplnených podmienkach.

  Štýlovo jednoduchý dizajn umožňuje, aby osviežovač zapadol do každého interiéru. Pred použitím sa nastaví prevádzkový režim: perióda a interval (rozsah od 5 minút do 4 hodín), dni v týždni, začiatok a koniec, jeden, dva alebo trikrát. Nastavenia sa zobrazujú na LCD displeji.

  Niekoľkokrát koncentrovanejšie ako osviežovače pre domácnosť, pre dlhšie trvajúcu vôňu. Vyžaduje 2 batérie R20.

  Výhody

  • pre veľké miestnosti;
  • účinná eliminácia zápachu;
  • dlhotrvajúca vôňa;
  • jednoduché nastavenie;
  • jednoduchá inštalácia;
  • Životnosť valca.

  Nevýhody

  • nenájdené.

  BXG-AR-6016

  Hodnotenie: 4.8

  BXG-AR-6016

  BXG-AR-6016 je najlepšie hodnotené funkčné zariadenie, ktoré je vhodné pre malé miestnosti aj veľké verejné priestory. Plastové telo odolné proti nárazom chráni pred mechanickým poškodením.

  Osviežovač je malý, bielej farby a štýlového dizajnu, možno ho nainštalovať kdekoľvek, od verejného WC až po reštauračný salónik, a všade dobre zapadne do interiéru.

  Intenzita postreku závisí od voľby používateľa: nepretržite (intervaly od 5 do 20 minút).), nočný režim (pracuje bez svetla) alebo denný režim (len so svetlom). Tento model umožňuje inštaláciu 260, 300 a 320 ml kanistrov. Na napájanie potrebujete 2 batérie AA.

  Výhody

  • telo je vyrobené z odolného materiálu;
  • pre rôzne oblasti;
  • príjemný dizajn;
  • inštalácia fliaš s rôznym objemom;
  • trvalé odstránenie zápachu.

  Nevýhody

  • neboli nájdené.

  .

  Ksitex PD-6D

  Hodnotenie: 4.7

  Ksitex PD-6D

  Tento malý a ľahký osviežovač vzduchu nie je na našom zozname zbytočne. Je ideálny na inštaláciu na toaletu alebo do obývačky v domácnosti. Úsporná spotreba z neho robí jeden z modelov s najlepším pomerom ceny a výkonu. Osviežovač vzduchu účinne pôsobí proti všetkým pretrvávajúcim zápachom a udržuje sviežu vôňu vášho domova po celý deň.

  Jedna nádržka vydrží 6 000 postrekov, t. j. 3 až 6 mesiacov prevádzky, v závislosti od režimu nastavenia. Červená dióda LED upozorňuje na výmenu. Intenzita nastaviteľná používateľom: 5,10, 15 alebo 30 minút a režimy: 24-hodinový, denný alebo nočný.

  Ak chcete obnoviť nastavenia, zariadenie sa vypne a potom sa opäť zapne. Na prevádzku sú potrebné dve batérie AA.

  Výhody

  • Účinne odstraňuje zápach;
  • dlhá životnosť;
  • jednoduché nastavenie;
  • niekoľko spôsobov rozprašovania.

  Nevýhody

  • musí byť nainštalovaný minimálne 2 metre nad podlahou;
  • ťažká výmena kanistra.

  Ako si vybrať správny osviežovač vzduchu

  Výber najlepšieho osviežovača vzduchu môže byť hračka – vyberiete si ten, ktorý sa vám páči, a kúpite si ho. Nie všetko je jednoduché. Existuje niekoľko odborných tipov, ktoré vám pomôžu.

  1. Po prvé: pre vašu domácnosť, kanceláriu alebo priemyselné priestory vyberáme osviežovač vzduchu. Ktorý typ je pre vás najlepší, závisí od toho. Niekedy na domáce použitie postačí rozprašovač. Profesionálne automatické zariadenia sú najvhodnejšie pre verejné toalety, reštaurácie a iné miesta s vysokou návštevnosťou.
  2. Pri výbere vône do toalety je najlepšie zvoliť citrusovú alebo borovicovú vôňu. V kuchyni sa hodia osviežovače vzduchu s lahodnou vôňou vanilky a čokolády. V obývacej izbe sa hodia prírodné vône z borovicových lesov, morského vánku alebo kvetinových polí.
  3. Náklady– je tiež dôležitým parametrom. Veľmi lacné spreje dokážu na krátky čas odstrániť zápach, ale drahšie spreje od známych výrobcov nielen neutralizujú, ale aj dezinfikujú vzduch a odstraňujú škodlivé mikróby.
  4. Ak je v miestnosti dieťa alebo niekto v domácnosti trpí alergickými ochoreniami, je potrebné prečítať si zloženie a vybrať výrobok bez oxidu uhličitého, propánu a iných škodlivých produktov.
  5. Ak chcete odstrániť zachytené pachy z čalúnenia, kobercov, záclon a odevov, používajú sa aerosóly, ktoré sa odporúčajú na tkaniny. Sú testované odborníkmi a zaručujú bezpečnosť materiálu.
  6. Mnohí zákazníci si vyberajú automatické osviežovače vzduchu pre maximálne pohodlie. Ak si chcete vybrať ten najlepší a nepreplatiť, prečítajte si najprv ich vlastnosti. Mnohé z nich sú určené pre väčšie priestory a nemusia byť inštalované v menších domoch. Existujú modely na domáce použitie, ktoré môžu fungovať až 6 mesiacov bez výmeny kanistra a batérií.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: