10 najlepších autosedačiek s polohou na spanie

*Prehľad najlepších od redaktora. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nepredstavuje sprievodcu nákupom. Pred nákupom sa poraďte s odborníkom.

Detské autosedačky sú navrhnuté ako prenosné, staršie deti môžu sedieť buď vzpriamene, alebo proti smeru jazdy. Zaspávanie v tejto polohe je nepohodlné a deti sú často nervózne a nepokojné, pretože sa nemôžu dostať do pohodlnej polohy. Zariadenia s možnosťou výmeny chrbta sú nepostrádateľné na krátke aj dlhé cesty. Je to funkcia, ktorá sa vyskytuje najmä v detských autosedačkách pre skupinu od 0 do 2 rokov, hoci ju možno nájsť aj v iných skupinách.

Nastaviteľný uhol sklonu umožňuje rodičom nájsť najpohodlnejšiu polohu na ležanie alebo spanie pre ich dieťa a prispôsobiť ju rôznym situáciám. Maximálny možný uhol natočenia 45° v autosedačke. To platí pre zariadenia, ktoré sú nastavené proti prevádzke. Modely orientované dopredu majú uhol sklonu 35°. Na trhu sa začali objavovať zariadenia s možnosťou horizontálneho rozloženia, ktoré majú otočný systém. Napriek vysokým cenám sa už stali medzi zákazníkmi veľmi obľúbenými.

Spacie kreslá sa podrobujú crash testom, po ktorých ich konštruktéri buď modernizujú, alebo zodpovedne uvedú do výroby. Pri výbere zariadenia by sa mali posúdiť všetky jeho funkcie, aby sa zabezpečilo, že sú čo najbezpečnejšie a najpohodlnejšie, aby si rodičia mohli oddýchnuť aj na dlhých cestách. Ak máte akékoľvek pochybnosti, pomôžeme vám vybrať najlepšiu polohu na ležanie pre vaše dieťa. Naši odborníci zhodnotili vlastnosti najobľúbenejších modelov na trhu a zostavili zoznam 10 najlepších.

Hodnotenie najlepších autosedačiek s polohou na spanie

NomináciaUmiestnenieNázovCena
Hodnotenie najlepších autosedačiek s polohou na spanie1Aprica Fladea Grow Isofix 360° Safety Premium Skupina 0/1 (do 18 kg)50 900 €
2Recaro Sa
 • autosedačka skupiny 0/1 (do 18 kg)
 • 39 900 €
  3Maxi-Cosi Beryl Group 0/1/2 (do 25 kg)46 300 €
  4Heyner M
   tiFix Twist Skupina 0/1 (do 18 kg)
  37 450 €
  5Joie Every Stage FX Skupina 0/1/2/3 (do 36 kg)21 900 €
  6Cozy N Safe Arthur skupina 0/1/2/3 (do 36 kg)20 000 €
  7
 • Skupina 0/1/2/3 (do 36 kg) Sedačka ISOFIX (+ žalúzie a organizér)
 • 12 500 €
  8Nania Primo Luxe Group 0/1/2 (do 25 kg)7 900 €
  9Renolux Stream Group 0/1 (do 18 kg)9 490 €
  10Comsafe StartGuard Group 0/1 (do 18 kg)4 200 €

  Autosedačka skupiny 0/1 (do 18 kg) Aprica Fladea Grow Isofix 360° Safety Premium

  Hodnotenie: 4.9

  Aprica Fladea Grow Isofix 360° Safety Premium

  Naším zlatým ocenením je autosedačka s možnosťou otáčania až o 360°. Tento model, navrhnutý pre maximálnu bezpečnosť spredu, zozadu a z dverí, je v súlade s novou bezpečnostnou normou UN-R129/02. Nastaviteľné v závislosti od situácie a výšky dieťaťa. Pevná ochrana hlavy zaručuje, že vaše dieťa zostane zdravé. Opierka hlavy je nastaviteľná podľa veku.

  Okrem bezpečnosti sa osobitná pozornosť venovala pohodliu sedenia. Dodáva sa s odnímateľným dlhým matracom so zapínaním na gombíky, podložkami na pásy a stredovou podložkou, ktorá zabraňuje stláčaniu a odieraniu. otočný zámok bol vylepšený. Patentované polstrovanie sedadla. Nielenže pohlcuje vibrácie, ale umožňuje aj voľnú cirkuláciu vzduchu. Strieška chráni pred slnkom a umožňuje pokojný odpočinok počas cestovania.

  Spätná väzba naznačuje, že sedadlo je pre rodičov najpohodlnejšie. Dá sa otáčať jednou rukou a dieťa môžete do auta naložiť a z neho vystúpiť bez pomoci. Blokovacie časti sú zaistené po stranách, takže sedadlo je bez rozopnutých pásov.

  Výhody

  • Pokročilá technológia proti otrasom;
  • opierku chrbta je možné predĺžiť až po horizont;
  • tepelný systém nastavenia opierky hlavy;
  • vylepšený otočný mechanizmus;
  • Slnečná clona s oknami.

  Nevýhody

  • neidentifikované.

  Autosedačka skupiny 0/1 (do 18 kg) Recaro Sa
 • a
 • Hodnotenie: 4.8

   0/1 ( 18 ) RECARO SA<li></div><p>A“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/77816666197481-610.jpg“ height=“400″ title=“Autosedačka skupiny 0/1 (do 18 kg) RECARO SA</p><li>A“><p>V druhom rade sedí zariadenie vyvinuté renomovanou spoločnosťou Recaro. Spoločnosť bola založená v roku 1906 a tieto bohaté výrobné skúsenosti umožnili vyrábať najpohodlnejšie a najbezpečnejšie autosedačky pre najmenších cestujúcich. Každý model prechádza niekoľkými testami. Všetky výrobky sú v súlade s medzinárodnou normou ECE 44/04. Autosedačka Sa</p><li>ochrana pred bočným nárazom po celej dĺžke so zosilnenou ochranou pred bočným nárazom. Opierka hlavy na prevenciu poranení krku a hlavy.<p>Môže byť namontovaný smerom dovnútra aj dozadu. Podpera podlahy na maximálne udržanie. Tlmiaca základňa sedadla absorbuje vibrácie a zaručuje pokojný spánok aj na hrboľatých cestách. Opierka hlavy je vytvorená z pamäťovej peny. Ventilačný systém vytvára normálnu mikroklímu. Širšie ramenné vankúšiky znižujú zahrievanie v horúcom počasí.</p><p>Otočný mechanizmus uľahčuje nastupovanie a vystupovanie. Smer sedadla možno meniť jednou rukou, a to aj počas jazdy. Pokročilý uzamykací systém s centrálnym nastavovačom s koľajnicou HERO, vďaka ktorému môžete svoje dieťa dostať do auta a z auta v priebehu niekoľkých sekúnd. Sortiment je k dispozícii v najnovších odtieňoch, ktoré dokonale ladia s modernými interiérmi všetkých značiek automobilov.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>najstaršia vysoko špecializovaná značka;</li><li>patentovaný bezpečnostný systém;</li><li>V crash teste 2020 získalo hodnotenie „dobrý“;</li><li>ľahko ovládateľný otočný mechanizmus;</li><li>Moderný a robustný pevný podstavec.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>neidentifikované.</li></ul><h3>Autosedačka Maxi-Cosi Beryl skupiny 0/1/2 (do 25 kg)</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=Autosedačka Maxi-Cosi Beryl skupiny 0/1/2 (do 25 kg)

  Tretie miesto patrí modelu, ktorý sa môže používať od narodenia až do hmotnosti 25 kg. Umožňuje rýchle prispôsobenie sedadla vášmu veku a typu postavy, čo zaručuje pohodlie po celý čas. Škrupina vhodná pre novorodencov bola navrhnutá tak, aby udržiavala hlavičku v správnej polohe pre maximálne uvoľnenie a držanie tela. 5 rôznych sklonov chrbtovej opierky zaistí vášmu dieťaťu vždy pohodlie pri prebúdzaní, ľahkom zdriemnutí alebo hlbokom spánku.

  Vybavené systémom podlahovej opierky, ktorý zlepšuje bezpečnostné vlastnosti sedadla. Môže sa používať dopredu alebo dozadu. Svetelný indikátor informuje v prípade nesprávneho umiestnenia zariadenia a rodičia môžu chybu včas napraviť. Opierka hlavy je výškovo nastaviteľná jedným pohybom. Systém Easy-Go zabezpečuje jednoduché nasadenie, pretože pásy sú zložené, keď sa nepoužívajú.

  Zákazníci si obľúbili funkčnosť modelu, ktorý je rovnako vhodný pre novorodenca aj rastúce dieťa. Špeciálna voštinová konštrukcia krytu poskytuje zvýšenú absorpciu nárazov, a pritom je robustný a spoľahlivý.

  Výhody

  • Zvýšená ochrana hlavy a krku Air Protect;
  • najnovšia technológia G-CELL proti otrasom;
  • Norma CEE-44/04;
  • základňa pre bezpečnejšie uchytenie;
  • vhodné pre všetky značky automobilov.

  Nevýhody

  • neidentifikované.

  Autosedačka skupiny 0/1 (do 18 kg) Heyner M
   tiFix Twist

  Hodnotenie: 4.6

   0/1 ( 18 ) HEYNER M<ul></div><p>TIFIX TWIST“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/5461666197481-7010.jpg“ height=“400″ title=“Autosedačka skupiny 0/1 (do 18 kg) HEYNER M</p><ul>TIFIX TWIST“><p>Štvrtou je autosedačka s otočnou plošinou a inovatívnym systémom ochrany proti nárazu. Pokročilá monolitická plastová karoséria a bloky absorbujúce energiu na každej strane pomáhajú znížiť škody spôsobené nárazom na nulu. Výrobca myslel na každý detail, aby bol pohodlný pre deti aj dospelých. Anatomický vankúš podopiera hlavu dieťaťa. Pravidelný tvar postieľky a mäkké polstrovanie zabezpečujú útulnú kolísku pre novorodenca.</p><p>Prémiová textilná tkanina vyrobená zo surovín šetrných k životnému prostrediu. Je bez prachu a zápachu a zabraňuje šíreniu baktérií. Dieťa je pohodlné v každom ročnom období. Odnímateľný a prateľný pri 30 °C. Päťbodové popruhy sa nekrútia a sú vybavené protišmykovou vrstvou. Opierku hlavy možno nastaviť do 7 polôh. Optimálna dĺžka pásu sa nastavuje synchronizovane.</p><p>Opierku chrbta možno nakloniť v troch polohách v smere jazdy a v štyroch polohách v opačnom smere. Domáci spotrebitelia oceňujú nemeckú kvalitu. Estetický vzhľad je ďalším plusom modelu M</p><ul>tiFix Twist.<h4>Výhody</h4><ul><li>360° otočný pohár;</li><li>Prídavný uzamykací systém s podlahovou opierkou;</li><li>podložka v tvare klinu pre bábätká;</li><li>hypoalergénna, priedušná tkanina;</li><li>Európska homologizácia.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Neidentifikované.</li></ul><h3>Autosedačka skupiny 0/1/2/3 (do 36 kg) Joie Every Stage FX</h3><p>Hodnotenie: 4.5</p><div style=Autosedačka skupiny 0/1/2/3 (do 36 kg) Joie Every Stage FX

  Piata v našom prehľade je viacúčelová autosedačka, ktorá sa môže používať od narodenia do 12 rokov a má maximálnu nosnosť 36 kg. Navrhol ho expert na detské výrobky Joie. Získala mnoho ocenení vrátane Európskej ceny za kvalitu. Bezpečnosť, funkčnosť, pohodlie, praktickosť a módny dizajn idú pri vývoji nových modelov ruka v ruke. Rám Every Stage FX je vyrobený z pevnej ocele, ktorá mu dodáva maximálnu odolnosť. Opierka hlavy je nastaviteľná do 10 polôh a dá sa prispôsobiť výške dieťaťa. Synchronizované nastavenie bezpečnostných pásov bez krútenia.

  Ochrana proti bočnému nárazu chráni dieťa pred zranením. Ventilačný systém eliminuje nepohodlie v horúcom počasí. Funkcia sklápania sedadla na spanie so 4 polohami sklápania dopredu a 2 dozadu. Čalúnené polstrovanie hlavy a polstrované textílie zaručujú pohodlný spánok.

  Rodičia milujú jednoduchú montáž do auta. Farebné indikátory na označenie správnej polohy pre neskúsených používateľov.

  Výhody

  • 6 polôh sklonu operadla na spanie;
  • Zosilnená oceľová základňa;
  • Upevnenie Isofix, permanentné bezpečnostné pásy, Top Tether;
  • Navrhli ho odborníci na starostlivosť o deti Joie;
  • Certifikát o skúške: ECE R44/04.

  Nevýhody

  • neidentifikované.

  Autosedačka skupiny 0/1/2/3 (do 36 kg) Cozy N Safe Arthur

  Hodnotenie: 4.4

  AUTOSEDAČKA SKUPINY 0/1/2/3 (DO 36 KG) COZY N SAFE ARTHUR

  Na šiestom mieste je autosedačka so 4 polohami naklonenia na spanie. Poskytuje ochranu pri bočnom náraze prostredníctvom hustej polyuretánovej peny po celom obvode tela. Upevňovacie systémy sú rôzne: isofix, top-tether, bežný bezpečnostný pás. Exkluzívny dizajn a povrchová úprava uspokojí aj tých najnáročnejších zákazníkov. Odnímateľný poťah z priedušnej hypoalergénnej tkaniny, ktorá je odolná voči opotrebovaniu a škvrnám. Reguluje telesnú teplotu dieťaťa a zaisťuje pohodlie za akýchkoľvek podmienok.

  Cozy N Safe je značka so sídlom v Spojenom kráľovstve, ktorá využíva najmodernejšie technológie a priekopnícke nápady na zdokonalenie modelov, ktoré sú už teraz špičkové. Všetky výrobky spĺňajú bezpečnostné a hygienické normy. Práca kreatívneho dizajnérskeho tímu zaručuje, že detské autosedačky sú v súlade s estetickým interiérom vozidla.

  Arthur je už roky laureátom prestížnych výstav automobilov. Ruskí rodičia ho tiež uprednostňujú a uvádzajú, že dieťa sa cíti bezpečne aj na veľmi dlhých cestách po nerovných cestách. Ak zaspí, je možné rýchlo nastaviť operadlo do správnej polohy.

  Výhody

  • osvedčený bezpečnostný systém SIP;
  • až do uhla náklonu 155°;
  • kryt s antibakteriálnou impregnáciou;
  • rýchla a jednoduchá inštalácia sedadla;
  • pútavý, moderný dizajn.

  nevýhody

  • Neidentifikované.

  Autosedačka skupiny 0/1/2/3 (do 36 kg)
 • Isofix (+ žalúzie a organizér)
 • Hodnotenie: 4.3

   0/1/2/3 ( 36 )<li></div><p>Isofix (+ žalúzie a organizér)“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/742166197481-5810.jpg“ height=“400″ title=“Autosedačka skupiny 0/1/2/3 (do 36 kg)</p><li>Sander Isofix (+ rolety a organizér)“><p>V siedmej polohe sa nachádza sedačka, ktorú možno používať dlhší čas, počnúc narodením dieťaťa. Mäkký a útulný detský vankúš je určený pre dojčatá. Popruhy postroja sú vystlané vankúšikmi, ktoré zabraňujú odieraniu. Certifikát kvality a bezpečnosti. Kotviaci pás pre Top Tether minimalizuje posun hlavy pri čelnom náraze. Voliteľný vankúš ImpactBlock ho udržiava v správnej a pohodlnej polohe.</p><p>Opierku chrbta možno nastaviť do 3 polôh. Nastavenie jednou rukou. Vďaka najnovšej technológii je úplne tichý a neruší novorodenca. Odnímateľný kryt je možné prať. Dokonale drží tvar, farby neblednú, látka je pevná a nepúšťa vodu. Štýlový dizajn pre moderné mamičky a oteckov a dokonalý súlad s interiérom vozidla.</p><p>Bezpečnosť používania bola rodičmi hodnotená ako „vynikajúca“. Všetko je navrhnuté tak, aby chránilo vaše dieťa pred zranením. Spotrebiteľom sa páči možnosť otočiť sedadlo o 180°, čo vám v prípade potreby umožní rýchlo otočiť dieťa dopredu alebo dozadu k ceste. Ďalším príjemným bonusom od výrobcu sú pribalené závesy do auta a priestranný organizér.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Schválenie TUV a ECE R44/04;</li><li>jedinečná technológia otočného sedadla</li><li>mimoriadne silné bočné zóny;</li><li>„priedušná tkanina odpudzujúca nečistoty;</li><li>Pohodlný anatomický vankúš.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>neboli identifikované.</li></ul><h3>Skupina 0/1/2 (do 25 kg) Autosedačka Nania Primo Luxe</h3><p>Hodnotenie: 4.2</p><div style=SKUPINA 0/1/2 (DO 25 KG) NANIA PRIMO LUXE

  Ôsma najlepšia autosedačka s najlepšími bezpečnostnými prvkami. Možno ho namontovať v dvoch polohách: dopredu a dozadu. Opierka chrbta je nastaviteľná do 4 polôh. Pohodlné odpruženie detskej sedačky 0+ a ochrana pred bočným nárazom. Model je k dispozícii vo viacerých farbách, univerzálny aj pre chlapcov a dievčatá. Päťbodové bezpečnostné pásy zabraňujú tomu, aby sa vaše dieťa na ceste cítilo nepohodlne.

  Všetky materiály a komponenty spĺňajú ruské a medzinárodné normy. Hypoalergénna tkanina odpudzuje nečistoty, nehromadí prach a zachováva si žiarivé farby. Odnímateľné poťahy je možné prať. Francúzska značka Nania sa špecializuje na detské autosedačky. Pokrýva približne 40 % európskeho trhu. K dispozícii vo viac ako 50 krajinách.

  Ruskí zákazníci boli presvedčení o kvalite konštrukcie a estetickom vzhľade, ktorý bol pre mnohých zákazníkov tiež dôležitou vlastnosťou. Všetky sedadlá získali v crash testoch vysoké hodnotenie. Štúdie sa vykonávajú vo vlastnom laboratóriu aj nezávislými odborníkmi. Rodičia si pochvaľujú praktické upevnenie, rýchlu zmenu polohy a príjemný dizajn.

  Výhody

  • zosilnený systém bočnej ochrany;
  • Pohodlné nastavenie sklonu operadla;
  • Odporúčanie ADAS;
  • Automatické nastavenie výšky pásu.

  Nevýhody

  • neidentifikované.

  Autosedačka skupiny 0/1 (do 18 kg) Renolux Stream

  Hodnotenie: 4.1

  Autosedačka skupiny 0/1 (do 18 kg) Renolux Stream

  Na deviatom mieste je ďalšia autosedačka francúzskej výroby. Renolux využíva inovatívny dizajn, ktorého výsledkom je prvý otočný model na trhu. Je tiež známa svojimi jedinečnými výrobkami z polyuretánovej peny s vysokou hustotou, vytvorením zdokonaleného systému ochrany pri bočnom náraze. Všetky výrobky spĺňajú platné európske normy. Autosedačka Stream ponúka optimálne pohodlie. Mäkká, kompresná penová výplň udrží vaše dieťa v príjemnej polohe, bdelé a spiace, a to aj počas dlhých ciest. Prispôsobí sa tvaru vášho tela a v prípade nehody absorbuje energiu nárazu.

  Vyrobené z vysokopevnostnej ocele. Poťah sedadla sa dá odňať a vyprať, keď sa nepoužíva. Popruhy popruhov sú rýchlo nastaviteľné a dajú sa zafixovať. Keď sa nepoužíva, je zaistený v polohe pomocou praciek umiestnených na bokoch. To poskytuje väčšie pohodlie pri sedení a šetrí čas.

  Ak je hmotnosť dieťaťa vyššia ako 13 kg, sedadlo je namontované proti smeru jazdy, ak je hmotnosť dieťaťa nižšia ako 13 kg, je namontované v smere jazdy. Opierku chrbta možno nastaviť a zablokovať v piatich polohách. Dá sa ľahko nastaviť, keď je dieťa v autosedačke, bez toho, aby sa narušil jeho spánok. Odnímateľné poťahy sa dajú prať a súčasťou balenia sú aj poťahy na nosič, anatomický vankúš a pásy.

  Výhody

  • Navrhnuté a vyrobené vo Francúzsku
  • Zhoda s normou ECE R44.04;
  • vysoká schopnosť absorbovať nárazy;
  • Spony pásov nezasahujú do polohy sedenia.

  Nevýhody

  • neidentifikované.

  Autosedačka skupiny 0/1 (do 18 kg) Comsafe StartGuard

  Hodnotenie: 4.0

  AUTOSEDAČKA SKUPINY 0/1 (DO 18 KG) COMSAFE STARTGUARD

  Na konci zoznamu je cenovo výhodný model, ktorý napriek svojej nízkej cene spĺňa všetky bezpečnostné požiadavky. V priestore pre cestujúcich sa uzamkne v dopravnej polohe aj proti smeru hodinových ručičiek. Pre novorodencov je k dispozícii polstrovaná prenosná postieľka, ktorá vášmu dieťaťu poskytne pohodlný priestor na spanie. Päťbodové popruhy sú polstrované, takže dieťaťu nespôsobujú žiadne nepohodlie.

  Opierka chrbta sa mení do rôznych uhlov jedným pohybom. Sortiment zahŕňa prísne prísne farby, ako aj jasné farby, ktoré si zachovávajú sýtosť farieb a atraktívny dizajn. Textília je hustá. Kryt je odnímateľný a dá sa ľahko vyprať.

  Spoločnosti Comsafe sa podarilo skĺbiť spoľahlivosť, eleganciu, bezpečnosť, jednoduchosť používania a zároveň urobiť tento model cenovo dostupným pre zákazníkov s nízkym príjmom. Recenzie hovoria, že výrobok je praktický a vyzerá atraktívne. Žiadne sťažnosti na kvalitu materiálov a spracovania. Lacná autosedačka slúži viacerým deťom v rodine. Zariadenie StartGuard je dokonalým riešením bezpečnosti vozidla s nízkym rozpočtom.

  Výhody

  • Certifikácia ECE R44/04
  • jednoduché a rýchle nastavenie a inštalácia;
  • Anatomická podpora hlavy dieťaťa;
  • jednoduchý a bezpečný dizajn.

  Nevýhody

  • neboli identifikované.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: