16 najlepších snežných skútrov

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom sa poraďte s odborníkom.

Dnešný sortiment detských výrobkov vám umožní zorganizovať plnú, vzrušujúcu a zároveň rozvíjajúcu sa zimnú dovolenku. Časopis Expertology pripravil rozšírený prehľad najúspešnejších a najpopulárnejších modelov snežníc dostupných na Slovenskom trhu. Modely vybrané našimi odborníkmi sme pre vaše pohodlie rozdelili do hlavných vekových skupín.

hodnotenie najlepších snežných skútrov

IOaverzia
Nomináciasedadlonázov výrobkucena
Najlepší snežný skúter pre najmenšie deti1Dami SNK.02 Komfort2 380 €
2Nika Timka Sport 4-12 450 €
3Bary 124 Comfort Baby Friends2 850 €
4Malý jazdec
5 300 €
Najlepšie snežné skútre pre deti od 3 do 5 rokov1SWEET BABY Snow Rider 22 100 €
2Nika Timka šport 64 000 €
3Malý jazdec Scorpion SOLO4 900 €
Najlepšie snežné skútre pre deti od 6 rokov1Snow Moto SnowRunner SR11 550 €
2Nika Snowdrive3 500 €
3Yamaha Viper Snow Bike7 700 €
4KHW Snow Car 4×4 de Luxe6 900 €
5KHW Snow Future13 450 €
Najlepšie skútre snežné skútre1Olympik Šustrik820 €
2

LAYSHION BlueSky-SNW

2 750 €
3TECHTEAM

5 900 €
4STIGA Snow Kick7 800 €

Najlepšie snežné skútre pre batoľatá

V prvom výbere sa pozrieme na modely určené pre veľmi malé deti, ktoré sa sotva učia chodiť, alebo dokonca ešte nevedia dostatočne dobre chodiť. Podmienečne určené pre deti od 1 do 3 rokov. Zmenšené celkové rozmery, minimum obslužných nástrojov a povinná opierka chrbta.

Dami SNK.02 Komfort

Hodnotenie: 4.9

DEMI SCC.02 COMFORT

Otvorenie výberu a celého prehľadu je jednoduchý, lacný, ale spoľahlivý a osvedčený SNK snowcat.02 Komfort. Tento model má malú odchýlku od nášho odporúčania, pretože nie je vybavený operadlom. Výška sedadla však jasne označuje najmladšiu vekovú skupinu a nie je vhodná pre staršie deti.

Ide o klasickú detskú rolbu s tromi lyžiarmi. Rám je pevný, vyrobený z ocele, veľmi jednoduchý, a preto spoľahlivý. Uhly sú v každom ohľade správne, aby sa zabezpečila maximálna stabilita. Lyža má špeciálne zloženie plastu, ktoré odoláva extrémne nízkym teplotám. Rám stráca svoju tuhosť a pružnosť, keď teplota klesne pod 25 °C. Nie každý rodič sa odváži aktívne vziať svoje dieťa na prechádzku v takýchto podmienkach.

Navrhnuté pre maximálnu hmotnosť 60 kg. Sedadlo je predĺžené a podľa oficiálnych údajov výrobcu je dokonca určené pre dvoch cestujúcich – ďalší jasný dôkaz, že škrupina je určená pre najmladších. Hmotnosť samotného snežného skútra 6.5 kg je optimálna hmotnosť pre vaše dieťa – dostatočná na to, aby sa neprevrátilo pri najmenšom rohu a mohlo ju bez námahy vytiahnuť na šmykľavku pomocou šnúry alebo ju vytiahnuť za sebou.

Odpružené riadidlá, ktoré si pohodlne poradia so zľadovateným alebo utlačeným snehom. Volant je podobný autu. Dvojité kovové brzdy majú podobu dvoch rebrovaných zubov. Hrebene sú široké, takže budete môcť brzdiť na sypkom snehu aj na tvrdom ľade.

Výhody

 • pevná a spoľahlivá nosná konštrukcia;
 • celková kvalita materiálov nie je zlá;
 • jednoduchá manipulácia;
 • stabilita;
 • optimálne vážené;
 • účinná dvojitá brzda.

Nevýhody

 • bez operadla.

Nika Timka šport 4-1

Hodnotenie: 4.8

Nika Timka šport 4-1

Pokračujme s osvedčenou rolbou Timka Sport 4-1 pre batoľatá. „Timka“ je pomerne veľká línia detských snežných skútrov a spoločnosť bude stále figurovať v ďalších nomináciách.

Tento model má teda všetky atribúty a znaky príslušnosti k najmladšej vekovej skupine. Ide o jasné farby dizajnu, kreslené motívy v kresbe sedadla, prítomnosť operadla, minimálne jednoduché a zrozumiteľné ovládanie, celkový „hračkársky“ štýl výrobku z hľadiska vizuálnej príťažlivosti.

Nosný rám snežného skútra je zváraný, vyrobený z oceľových rúrok. Tri plastové ližiny sú tiež robustné a navrhnuté tak, aby zvládli hmotnosť až 100 kg. Samozrejme, tento údaj nie je reálny a dospelý človek by na takejto ratraku nemal čo robiť, tento údaj je len orientačným údajom o jej schopnostiach.

Samotný výrobok váži 6.6 kg, rozmery – 110x45x49 cm. vysokokvalitné odpruženie zaručuje pohodlnú jazdu. V zákrutách dieťa nestrhne zotrvačnosť bezpečnostného pásu, ktorý ho pevne drží s dôrazom na operadlo. Opierka chrbta je sklopná a dá sa ľahko uložiť na prepravu. Samotnú rolbu môžete ťahať kamkoľvek a akokoľvek chcete pomocou kompletného ťažného lana s funkciou automatického navíjania.

Bezpečnosť a pohodlie malého pasažiera zaisťuje okrem polstrovania sedadla, operadla a pásu aj spoľahlivá zosilnená brzda, ktorá je účinná aj na zamrznutom snehu a dokonca aj na tvrdom ľade.

Výhody

 • robustná konštrukcia;
 • stabilita;
 • jednoduchá obsluha;
 • Bezpečnostný pás a operadlo;
 • Model Timka Sport 4-1 má zosilnenú brzdu na zľadovatený povrch;
 • Roztomilý „kreslený“ štýl dizajnu a prevedenia;
 • množstvo farebných a dizajnových možností na výber.

nevýhody

 • niektorí rodičia sa sťažujú, že operadlo nie je odnímateľné.

Bary 124 Comfort Baby Friends

hodnotenie: 4.7

LEOPARD 124 COMFORT BABY FRIENDS

A teraz model, ktorý je určite prispôsobiteľný pre najmladšie publikum. Všetko je prispôsobené najmenším deťom – veľkosť, hmotnosť, opierka chrbta a dobre navrhnutý kreslený a jasný štýl dizajnu. V ponuke snežných skútrov Bars je ďalší podobný model, ale pokročilejší a minimálne dvakrát drahší – Bars 106 Comfort.

Toto je klasická trojkorčuľa pre deti. Jeho celkové rozmery sú 112.50×27.50×48.50 cm, hmotnosť 6.7 kg. Nominálna nosnosť je do 100 kg a na niektorých internetových trhoch sa môžete stretnúť s podivnou formuláciou, napríklad „vhodné pre dospelých“, čo nezodpovedá skutočnosti. Tento údaj v technických špecifikáciách je len údajom o hraniciach konštrukcie, za ktorými určite dôjde k poškodeniu.

Rám je vyrobený z ocele, je pevný, spoľahlivý a rýchlo nekoroduje. Plast je tiež pevný a pružný, nezamŕza ani sa netrasie a pri správnom používaní dlho vydrží.

Veľkou výhodou tohto modelu je sklopné operadlo. Nedá sa úplne odstrániť, ale stále je to kompromis pre jednoduchú prepravu alebo pohodlnejšiu jazdu, ak je vaše dieťa trochu staršie a nepotrebuje oporu. Pohodlné, čalúnené sedadlo, na dotyk príjemné čalúnenie z impregnovanej tkaniny, pevne prešité. Tvar riadidiel typu auto. Tlmenie tlmí otrasy na malých nerovnostiach na utlačenom snehu a ľade. Brzdy sú spoľahlivé a fungujú na každom povrchu.

Výhody

 • kvalitné materiály;
 • stabilita a spoľahlivosť;
 • ľahko sa riadi;
 • optimálne vypočítaná hmotnosť;
 • sklopné operadlo;
 • atraktívny štýl a dizajn;
 • primeraná cena.

Nevýhody

 • Žiadne systematické sťažnosti používateľov.

Malý jazdecIO

Hodnotenie: 4.7

SMALL RIDER<tr></div><p>IO“ src=“/wp-content/uploads/2023/08/20916666195931-1316.jpg“ height=“400″ title=“Malý jazdec</p><tr>IO“><p>Prvý výber snežných skútrov pre najmenších dopĺňa netradičný model. Je zvláštny tým, že pripomína trojkolku, nie trojkolku. A tento formát miluje aj veľa detí, o čom svedčí obrovský dopyt po Small Rider</p><tr>IO.<p>celkové rozmery – 86x49x41 cm. Nosný rám je oceľový, ale hmotnosť samotného snežného bicykla je minimálna – iba 2.S hmotnosťou 6 kg je to najľahšia verzia v našom prehľade, ak nerátame snežný skúter, o ktorom bude reč v záverečnom výbere. V ponuke je päť farebných variantov – zelený, žltý, modrý, červený a čierny – takže si ľahko vyberiete chlapčenskú alebo dievčenskú verziu.</p><p>Model je navrhnutý striktne pre hmotnosť jedného cestujúceho a nie je tu priestor na chybu, pretože sedadlo je bicyklového typu, to znamená, že je to doslova sedlo, dá sa výškovo nastaviť. Maximálna hmotnosť mladého jazdca – 30 kg.</p><p>Sedlo je vyplnené mäkkým materiálom a dieťaťu sa na ňom bude pohodlne sedieť dlhší čas. Dvojité lyže umožňujú jazdu po snehu dopredu aj dozadu s rovnakou účinnosťou. Obmedzovač uhla výkyvu na tomto modeli pre bezpečné manévrovanie.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Trojkolesový bicykel (pre tých, ktorí uprednostňujú tento formát);</li><li>najľahší;</li><li>Vysokokvalitné materiály;</li><li>dvojvrcholové lyže;</li><li>výškovo nastaviteľné sedadlo;</li><li>obmedzovač otáčania pre bezpečné manévrovanie.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>žiadne zjavné problémy alebo sťažnosti.</li></ul><h2>najlepšie snežné skútre pre deti od 3 do 5 rokov</h2><p>Druhá kategória recenzií Expertology je tiež venovaná detským modelom, ale sú o niečo vyspelejšie a jednoduchšie na ovládanie. Sú takmer identické s predchádzajúcim výberom, ale tu je opierka chrbta voliteľná a prispôsobená potrebám dieťaťa.</p><h3>SWEET BABY Snow Rider 2</h3><p>Hodnotenie: 4.9</p><div style=SWEET BABY Snow Rider 2

Nomináciu otvára jednoduchá a cenovo veľmi dostupná rolba, ktorá láka rodičov práve svojou rekordne nízkou cenou pri plne akceptovateľných vlastnostiach kvalitných materiálov, spoľahlivosti a bezpečnosti.

Ide o klasickú detskú trojkolku s oceľovým rámom ako nosnou konštrukciou. jeho rozmery sú 110 x 48.50 cm, váha niečo cez 6 kg. Formálne je dimenzovaná na maximálne zaťaženie 100 kg, ale to je len formálny údaj a v skutočnosti je optimálna pre deti do 5 rokov.

Model sa dodáva v dvoch základných farbách – svetlomodrej a karmínovo ružovej – pre chlapcov a dievčatá. Sedadlo určené pre jedného cestujúceho, čalúnené hypoalergénnym materiálom. mäkká náplň.

Ovládanie rolby je veľmi jednoduché, pohodlné a bezpečné. Riadidlá typu automobilu majú pohodlnú jazdu a tlmič nárazov na stĺpiku riadidiel, ktorý účinne tlmí nárazy na utlačenom snehu. Lyže sú pevné, ale odolné, odolávajú extrémnym teplotám bez toho, aby sa stali krehkými.

Ako takmer všetky snežné skútre tohto formátu má ťažné lano. Automatické navíjanie nie je k dispozícii, ale za takú prijateľnú cenu je to normálne. Čo tu nie je normálne, je to, že existuje malé, ale viditeľné percento rodičov, ktorí sa sťažujú, že sa šnúra rýchlo odiera a odlupuje v mieste pripojenia ku kolobežke. Preto vám odporúčame, aby ste tomuto bodu venovali pozornosť a prijali opatrenia vopred.

Výhody

 • robustná konštrukcia;
 • kvalitné materiály;
 • spoľahlivosť a stabilita;
 • jednoduchá manipulácia;
 • najdostupnejšia cena v sortimente.

Nevýhody

 • lano sa môže rýchlo rozdeliť v mieste upevnenia.

Nika Timka Sport 6

Hodnotenie: 4.8

NIKA TIMKA SPORT 6

Druhým v tejto kategórii je multifunkčné a svojím spôsobom jedinečné riešenie pre detský zimný oddych a šport od ruskej spoločnosti Nika. Je to trojkorčuľová rolba, vylepšená, zosilnená a celkovo modernizovaná oproti predchádzajúcim generáciám tejto série.

Z hľadiska parametrov, ako je prítomnosť opierky chrbta a rodičovskej rukoväte, môže byť súprava dokonale vhodná pre veľmi malé deti, ktoré je potrebné previesť cez sneh s pomocou rodičov. Rukoväť je však odnímateľná a ak vaše dieťa už dokáže udržať rovnováhu a nebojí sa mierneho pádu, veková kategória modelu sa automaticky zvýši.

Rozmery kompletne zostaveného snežného skútra sú 112x42x49 cm. Váha 10 kg je dosť vysoká, ale to nie je nevýhoda – je to nevyhnutnosť: zváraný oceľový rám slúži ako nosná konštrukcia a funkčné príslušenstvo zvyšuje hmotnosť, ktorej praktická užitočnosť je nepopierateľná. Lyža je vyrobená z odolného plastu, ktorý zvládne veľké zaťaženie – oficiálne sa uvádza maximálna nosnosť 100 kg.

Prvou vecou, ktorá stojí za zmienku v rámci vyššie uvedených doplnkov, je zaťahovací podvozok kolies. To z neho nerobí hybrid, ako by to bolo v prípade snežnej rolby, ale umožňuje to, aby sa bez námahy presúval z jednej oblasti na druhú po chodníku. Maximálne užitočné zaťaženie je samozrejme znížené na maximálne 25 kg. Úlohu podvozku je ťažké preceňovať, ak je dieťa mladšie ako 6-7 rokov – kolobežka sa dá ľahko prevážať s mladým cestujúcim, hoci v obchode alebo kdekoľvek, bez toho, aby bolo potrebné nechať nákladný „stroj“ na ulici a dúfať, že nebude odcudzený.

Tento model je už vybavený silným ťažným lanom s automatickým navíjaním. Väčšina kvalitných snowboardov tohto formátu je vybavená touto funkciou. Nika Timka Sport 6 zaručuje pohodlnú jazdu na takmer akomkoľvek povrchu, na ktorom môžu plastové lyže kĺzať – na sypkom snehu, rozblatenom snehu alebo dokonca na zľadovatenom snehu. Na tvrdom snehu a ľadovej ploche vďaka zabudovanému tlmeniu nárazov. Navyše čalúnené sedadlo zabraňuje zvyškovým otrasom. Silný brzdový systém poskytuje skvelý brzdný výkon na tvrdom, zľadovatenom povrchu.

Okrem všetkých uvedených výhod poteší Timka Sport 6 deti a ich rodičov darčekovými nálepkami, ktoré dokonale dopĺňajú obrázok ochrannej známky na sedadle a viacfarebné obloženie rámu.

Výhody

 • Kvalitné materiály;
 • robustná zváraná rámová konštrukcia;
 • podvozok so zaťahovacími kolesami;
 • odnímateľná rukoväť;
 • ťažný navijak s automatickým navíjaním;
 • zosilnená brzda pre zľadovatený povrch;
 • systém odpruženia;
 • Bonusové nálepky ako darček;
 • Na výber je veľa farieb.

Nevýhody

 • Sedadlo a riadidlá nie sú výškovo nastaviteľné.

Malý jazdec Scorpion SOLO

Hodnotenie: 4.8

Malý jazdec Scorpion SOLO

A teraz niečo naozaj výnimočné. Rolba Small Rider Scorpion SOLO nielenže nadchne vaše dieťa svojou dokonalou ovládateľnosťou, ale zároveň dodá malému jazdcovi sebavedomie a pocit „frajerstva“ v tom najlepšom zmysle slova. Dlhodobo obľúbený vďaka dobrým technickým vlastnostiam a atraktívnemu pretekárskemu dizajnu.

Navrhnuté pre maximálnu hmotnosť cestujúceho 60 kg. Opäť pripomíname, že ide o formálne maximum a táto charakteristika vôbec nemení cieľovú skupinu – tento model nie je vhodný pre staršie deti a tínedžerov.

rozmery rolby 120x48x50 cm. Hmotnosť – 6 kg. Rozmery sedadla – 32×12 cm. Predné lyže 47 cm x 10 cm a bočné lyže 68 cm x 10 cm. Riadidlá na bicykel sú dobrou voľbou pre deti, ktoré sa práve učia jazdiť na tomto zimnom športe. šírka riadidiel – 40 cm.

Celá konštrukcia, výpočet ťažiska, materiál lyže, tvar riadidiel, prvky amortizácie – to všetko je zamerané na maximálnu ovládateľnosť a zároveň „poslušnosť“ a ovládateľnosť. Na tejto ratraku sa dá ľahko naučiť a zároveň dokáže robiť ostré zákruty pod kontrolou skúseného dieťaťa s množstvom skúseností v takýchto pretekoch.

Geometria stroja je starostlivo premyslená tak, aby si stroj s malým jazdcom zachoval stabilitu a rovnováhu aj v tých najtesnejších zákrutách. spoľahlivá nožná brzda na rýchle zastavenie na takmer každom povrchu. riadidlá sú vybavené pohodlnou anatomickou gumovou rukoväťou, ktorá sa ľahko drží aj v hrubých rukaviciach.

Zostavenie rolby „z krabice“ podľa jednoduchých pokynov si vyžaduje minimálne úsilie. Malý jazdec Scorpion SOLO sa dodáva v krabici s rozmermi 43x84x20 cm. Hmotnosť vrátane obalu: 7 kg. vo viacerých farbách v kombinácii s čiernou; modrá, červená, zelená a čierna jednofarebná. Povrchová úprava má znaky kovového lesku, ktorý dodáva vizuálny dojem a štýl.

Výhody

 • kvalita a spoľahlivosť;
 • stabilita;
 • manévrovateľnosť;
 • pohodlie a komfort;
 • bezpečnosť;
 • jednoduchá montáž;
 • najvýraznejší dizajn v sortimente.

Nevýhody

 • riadidlá nie sú výškovo nastaviteľné.

Najlepšie snežné skútre pre deti od 6 rokov

V druhom výbere recenzií zvážime najlepšie ponuky na trhu detských snežných skútrov pre už starších a vyspelejších chlapcov a dievčatá, ktorí nepotrebujú opierku chrbta, ale dôležitá už môže byť ovládateľnosť a určitý štýl dizajnu. Vekové rozpätie je veľmi široké, najmä vzhľadom na rozdielny vývoj detí v rôznych vekových kategóriách. Niektoré modely sú dokonca výrobcami označované ako vhodné aj pre dospelých.

Snow Moto SnowRunner SR1

Hodnotenie: 4.9

SNOW MOTO SNOWRUNNER SR1

Najskôr sa v tomto výbere pozrieme na snežnú rolbu s tvarom bicykla, podobnú tej, ktorá bola opísaná v prvom výbere Small Rider

IO, ale táto je určená pre trochu staršie deti.

Táto rolba je podobná modelu Small Rider

IO nielen dobre vyzerá, ale má aj veľa výhod. S rozmermi 112x46x48 cm je veľmi ľahký – váži len 4 kg. Šesťročné dieťa nemá problém ťahať ho z miesta na miesto alebo domov samo. Navrhnuté pre maximálne zaťaženie 50 kg. Robustná oceľová konštrukcia a výška uloženia umožňujú pohodlnú jazdu deťom od 6 rokov až po tínedžerov.

Z technického hľadiska je model veľmi jednoduchý a ľahko sa učí. Jedinými ovládacími prvkami sú riadidlá a brzdový pedál. Riadidlá sú vybavené pružinovým tlmičom, ktorý tlmí nárazy a kamene na zľadovatenom snehu.

Plusom tohto modelu je aj jeho viac ako prijateľná cena. K dispozícii v troch základných farbách – modrej, zelenej a oranžovej.

Výhody

 • ľahká;
 • manévrovateľnosť;
 • robustná konštrukcia;
 • jednoduchá manipulácia;
 • primeraná cena.

Nevýhody

 • žiadne zjavné nevýhody alebo sťažnosti zo strany rodičov.

Nika Snowdrive

hodnotenie: 4.8

NIKA SNOWDRIVE

Druhá rolba v tomto výbere, vyrobená Slovenskou spoločnosťou Nika, je tiež vyrobená v tvare bicykla, ale tu vidíme ďalší „level-up“ podľa veku. Montážna výška sa odporúča pre staršiu vekovú skupinu približne od 9 rokov, ale mala by sa prispôsobiť individuálne.

Rozmery tohto zostaveného modelu sú 114×61.50×54 cm, 74x34x46 cm v rozloženom a zloženom stave. Formálne navrhnutý pre maximálnu nosnosť 100 kg, je vhodný aj pre dospelých. Expertíza odporúča, aby ste vozidlo nevystavovali takejto extrémnej záťaži, ale používali ho na určený účel. Tento snehový kôň váži 8 kg.5 kg.

V porovnaní s predchádzajúcim modelom už došlo k viacerým vylepšeniam, ktoré rozširujú možnosti rekreačného a fyzického rozvoja detí. Zvýšená manévrovateľnosť teda môže vyžadovať dlhší čas na rozvoj zručností, ale začiatok športového rozvoja bude silnejší. Tlmenie nie je len na prednej lyži a je veľmi vhodné – pri vyšších rýchlostiach je potrebné tlmiť silnejší spätný ráz od nerovností a hrboľov.

Je vybavený špeciálnym lanom na ťahanie a vnútornou cievkou s funkciou automatického navíjania.

Výhody

 • široké vekové rozpätie;
 • účinné odpruženie;
 • manévrovateľnosť;
 • lano s automatickým navíjaním;
 • zosilnená brzda;
 • veľa možností farieb a povrchových úprav.

Nevýhody

 • Neboli zistené žiadne nevýhody.

Yamaha Viper Snow Bike

Hodnotenie: 4.7

Yamaha Viper Snow Bike

Výber pokračuje snežným skútrom japonskej značky, ktorá je už dlhé roky synonymom pre profesionálne a nielen profesionálne, ale aj kvalitné hudobné vybavenie, nástroje a príbuznú elektroniku. Yamaha je však známa aj vďaka mnohým ďalším vlastnostiam, vrátane niektorých celkom nečakaných. V tomto konkrétnom prípade nejednáme s japonskou korporáciou, ale s držiteľom práv na značku v Rusku – spoločnosťou Yamaha Music (Russia) Ltd., ktorá nám dala povolenie na výrobu série snežných skútrov Yamaha Apex pod svetovou značkou.

Snehový bicykel Yamaha Viper je podobný vzhľadu ďalšieho špičkového snežného skútra v našom prehľade – Small Rider Scorpion SOLO – a dokonca ho na niektorých miestach prekonáva, pokiaľ ide o štýl, dizajn a pozornosť venovanú detailom.

celkové rozmery – 125x48x46 cm. Sedadlo dlhé 37 cm a široké 16 cm. Výška sedadla 25 cm. Výška riadidiel od podlahy – 45 cm. Veľkosť lyží 79.5×10 cm. vlastná hmotnosť – 7.2 kg. Maximálna hmotnosť jazdca 40 kg. To je prípad, keď výrobca nepodvádza s maximálnym zaťažením, ale poskytuje skutočné údaje, ktoré nespôsobujú zmätok.

Z technického hľadiska ide o jeden z najlepších modelov v našom prehľade. Je tu zrejmá pozornosť výrobcu venovaná kvalite detailov a starostlivému prístupu k najchúlostivejším momentom. Všetky plastové a plastové diely sú vyrobené z materiálov odolných voči nárazom a mrazu, ktoré nepodliehajú deformácii a zmene vlastností pri vystavení teplotným zmenám.

Pochvalu si zaslúži aj z funkčného hľadiska. Dobré tlmiace vlastnosti zabezpečuje kvalitné funkčné odpruženie. Viper dokáže dosiahnuť vysokú rýchlosť a rýchlo brzdiť vďaka spoľahlivému a účinnému brzdovému systému. Integrovaná funkcia automatického navíjania lana vám umožní ťahať ho na potrebné miesto s minimálnym úsilím.

Výrobca si je dostatočne istý kvalitou a odolnosťou svojich výrobkov, takže aj na takýto potenciálne „ľahko zabitý“ výrobok sa vzťahuje oficiálna 6-mesačná záruka.

Výhody

 • legendárna japonská značka
 • Výnimočná kvalita materiálov;
 • jemná a dôkladná montáž;
 • venovať pozornosť detailom;
 • manévrovateľnosť;
 • vysoké aerodynamické vlastnosti;
 • pôsobivý dizajn;
 • 6 mesiacov záruka.

Nevýhody

 • nie je označený.

KHW Snow Car 4×4 de Luxe

Hodnotenie: 4.6

KHW SNEŽNÉ AUTO 4X4 DE LUXE

Náš výber uzatvárame dvoma zaujímavými možnosťami detských kolobežiek od veľmi významnej značky KHW. Táto špecializovaná spoločnosť začala svoju slávnu cestu v Nemecku už v roku 1948. Doteraz sa produkt vyrába prevažne v Nemecku, bez akýchkoľvek globalistických kompromisov, ako je presun výroby do ázijských krajín. To má veľký vplyv na cenu výrobku, ale zároveň nemecká kvalita zostáva nemecká v každom zmysle.

Tento model pripomína ľadový vak, ale je to rolba s lyžami a má len podobný tvar ako ľadový vak. Rozmery sú 56 x 100 x 24 cm a hmotnosť je veľmi nízka, iba 4.6 kg. Hlavne tvrdý, mrazuvzdorný plast. Rám je vystužený rebrami. K dispozícii v troch farbách – žltej, modrej a červenej.

Určené pre deti od 8 rokov. Nosnosť je dostatočná na to, aby bez problémov uniesla hmotnosť aj veľkých adolescentov. Maximálna hmotnosť – 90 kg. Podvozok sa skladá z dvoch párov lyží, z ktorých jeden pár je otočný. Ovládanie pomocou riadidiel automobilového typu. Pred volantom sa nachádza skupina svetelných indikátorov. Nezohrávajú významnú úlohu, slúžia len ako dodatočná dekorácia.

Sedadlo vyzerá jednoducho, ako bežné sedadlo, ale je anatomicky dobre tvarované. Okrem toho je výklenok potiahnutý špeciálnym materiálom, ktorý plní dve funkcie naraz – zadržiava teplo a zabraňuje pošmyknutiu. Kolobežka má vzadu druhé sedadlo, ktoré je tiež potiahnuté špeciálnym materiálom. Na snežnom autíčku KHW Snow Car 4×4 de Luxe sa teda môžu voziť dve osoby, a dokonca aj dieťa a rodič, pokiaľ sa neprekročí celková hmotnosť.

Výhody

 • Známa nemecká značka;
 • nemeckej výroby;
 • kvalitné materiály;
 • robustné;
 • ľahká;
 • Panel so svetelnými indikátormi;
 • dve otočné lyže;
 • dve miesta.

Nevýhody

 • niektorí používatelia považujú cenu za predraženú.

KHW Snow Future

Hodnotenie: 4.5

KHW SNEHOVÁ BUDÚCNOSŤ

Náš výber zakončíme ďalším modelom od nemeckej značky KHW, opäť ide o snežnú rolbu, ktorá vyzerá ako kocka ľadu. Všeobecne povedané, tento model je skutočne zameraný na jazdu do kopca.

KHW Snow Future má veľa podobností s vyššie opísaným modelom, čo je prirodzené, pretože ide o rovnakú sériu. V podvozku sú štyri lyže, predné sa otáčajú pomocou riadidiel automobilového typu. Kombinácia štyroch lyží, širokého rozstupu a nízkeho nástupu zaručuje manévrovateľnosť aj stabilitu. Pri výstupe a zostupe z kopca sa vám naozaj zatají dych.

Rozmery rolby sú 117x50x30 cm a jej hmotnosť je 8.7 kg. V porovnaní s predchádzajúcim modelom sa zvýšila hmotnosť vďaka pridaniu zosilnenej brzdy, tlmenia nárazov a niektorých ďalších vylepšení. Vylepšenia zahŕňajú aj zvýšenie pevnosti konštrukcie, takže je možné dosiahnuť nosnosť až 110 kg. Je to objektívna postava a umožňuje rodičom s priemernou výškou a hmotnosťou bez problémov jazdiť spolu so svojimi deťmi – tento model je tiež dvojmiestny. Obe sedadlá sú vybavené presne rovnakým protišmykovým a tepelne odolným povlakom ako predchádzajúca verzia v tomto prehľade.

Tento model vzhľadom na svoju formu nemá prakticky žiadne objektívne nevýhody. Jediná vec – cena, ktorá sa môže na rôznych trhoch výrazne líšiť, ale väčšinou (ak ide o výrobok na sklade) je veľmi, veľmi vysoká.

Výhody

 • známa nemecká špecializovaná značka;
 • Nemecké zhromaždenie;
 • kvalita a spoľahlivosť;
 • manévrovateľnosť v kombinácii so stabilitou;
 • jednoduchá manipulácia;
 • kvalitné odpruženie;
 • zosilnená, účinná brzda;
 • protišmykový poťah sedadla, ktorý udržiava teplo;
 • vysoká rýchlosť zo šmykľavky.

nevýhody

 • predražené.

najlepšie snežné skútre

Posledný výber v prehľade najlepších snežných skútrov na svete od Expertology zahŕňa veľmi špeciálne detské zimné športové vybavenie – snežný skúter vo formáte kolobežky s kompaktnými lyžami namiesto kolies.

Olympik Šustrik

Hodnotenie: 4.9

Olympijský skúter

Ako prvý prichádza do úvahy najjednoduchší, najjednoduchší a najlacnejší model. „Shustrik“ – to je celá séria snežných skútrov tohto formátu a my si vezmeme napríklad „Olympic“. Práve táto modifikácia je už dlhší čas stabilne žiadaná.

Predražená cena nie je synonymom lacnosti materiálov a určite neodporúčame šetriť na rozvoji a voľnom čase detí. Všetko spočíva v jednoduchosti dizajnu. Materiály sú vyrobené z plastu, ktorý je nesporne dostatočne nosný na to, aby vydržal vážny náraz, a veľmi málo sa podobá hmotnosti dieťaťa.

Na rozdiel od zložitejších modelov sa základňa Shustrik neskladá z dvoch lyží, ale z pevnej platformy v tvare miniatúrneho snowboardu. Jeho rozmery sú 95 cm na dĺžku a 22 cm na šírku. Výška rukoväte 65 cm. Všetky materiály sú vyrobené z plastu, ktorý je nesporne dostatočne pevný na to, aby vydržal vážne zaťaženie a nemal nič spoločné s hmotnosťou dieťaťa.

V oficiálnych špecifikáciách sa uvádza, že skúter-snowmobile má nosnosť 90 kg, čo nie je hmotnosť najmenšieho dospelého človeka. Samozrejme, nejde o „superschopnosť“, ale len o dôsledok absencie akýchkoľvek zložitých konštrukčných prvkov – v samotnej mono-lyži nie je absolútne nič, čo by sa mohlo zlomiť.

Pokiaľ ide o to, či je jazda na takomto snežnom skútri skutočne pohodlná. Odpoveď nie je úplne jednoznačná. Skutočnosť, že pevná monolitická základňa vôbec nezvyšuje sklz, ale skôr zvyšuje trenie. Zjazd z kopca na takomto projektile nebude problém, ale pre dieťa bude ťažké a nezaujímavé kĺzať sa na hladkom snehu.

Druhý sporný bod spočíva v spôsobe zabezpečenia rukoväte, resp. v jej absencii. Rukoväť skutočne nie je pevná, ale voľne sa pohybuje dopredu a dozadu, kým nie je zložená. Niektorí používatelia sú kategoricky proti tejto mechanike, iní ju chvália, pretože poskytuje dieťaťu väčšiu manévrovateľnosť a väčšiu voľnosť pohybu. Samozrejme, takáto ľahko uchopiteľná rukoväť nevyhnutne spôsobí niekoľko pádov v počiatočných fázach učenia, ale to je normálny jav v každom športe.

Skutočnosť, že drážkovaný povrch tvoria len dva obdĺžnikové úseky na hornej časti lyže, je vážnou nevýhodou. Rodičia sa zhodujú v názore, že pre spoľahlivú stabilitu by bolo rozumné vytvoriť túto textúru po celom povrchu, a to je objektívna sťažnosť.

Po zložení kolobežka zaberá málo miesta a ľahko sa prenáša v rukách, pretože aj s obalom váži len o niečo menej ako 1 kg.8 kg.

Výhody

 • jednoduchý dizajn, ľahko sa učí a ľahko sa ovláda;
 • robustné plastové telo;
 • Nevhodné pre detské nárazníky;
 • pekný dizajn;
 • nízka hmotnosť na nosenie v rukách
 • super prijateľná cena.

nevýhody

 • Len dve malé časti s protišmykovým povrchom;
 • niektorí rodičia nesúhlasia s myšlienkou voľne plávajúceho riadidla.

LAYSHION BlueSky-SNW

Hodnotenie: 4.8

KOLESÁ SA DAJÚ JEDNODUCHOU MANIPULÁCIOU VRÁTIŤ SPÄŤ

Teraz sa presunieme k snežným skútrom v obvyklej podobe skútra s dvoma posuvnými „lyžami“ – prednou a zadnou. Už to nie je taká „hračka“ ako predchádzajúci skúter a stojí trikrát toľko, ale z porovnávacieho hľadiska je cena celkom primeraná.

Aby sme boli presní, ide o hybridný model, ktorý môže byť „pozemný“ na kolesách aj na zimnú jazdu. Všetky potrebné diely sú súčasťou dodanej sady a niekoľkými jednoduchými manipuláciami možno kolesá zmeniť na lyže a späť. Pri letnej jazde by kolobežka vyzerala pre dieťa ešte príťažlivejšie a zaujímavejšie vďaka pomerne výraznému osvetleniu kolies. Kontaktný povrch kolesa z polyuretánu. Lyže sú vyrobené z odolného plastu s dobrými klznými vlastnosťami.

Celkové rozmery kolobežky – 68x32x63-87cm, nastaviteľná poloha volantu. Rozmery paluby – 40×10 cm. Celý nosný rám je vyrobený z pevnej ocele. Jednotlivé diely sú vyrobené z hliníka. Kvalitné a odolné ložiská ABEC-7, ale bohužiaľ sa na nich niekedy vyskytujú výrobné chyby. Rozmery kolies – 120×24 mm. celková hmotnosť skútra – 2.Hmotnosť kolobežky je 1 kg, spolu s obalom 3 kg. K dispozícii sú rôzne farby, najčastejšie čierna, biela a fialová.

Technické vlastnosti sú tu už oveľa lepšie ako v predchádzajúcom superjednoduchom modeli. Predovšetkým nosnosť nie je taká konvenčná ako v prípade „Šustríka“. Výrobca uvádza maximálnu hmotnosť 50 kg, ale kolobežka v skutočnosti nie je určená pre tínedžerov, ale pre deti od troch rokov. Horná veková hranica nie je obzvlášť obmedzená vďaka výškovo nastaviteľnej polohe riadidiel v niekoľkých polohách. Riadidlá sa dajú odňať na jednoduchú prepravu.

Výhody

 • Hybridný model pre asfalt a sneh;
 • robustný kovový rám;
 • jednoduché skladanie;
 • Pekné podsvietenie kolies;
 • Kvalitné a odolné ložiská kolies (ak nie sú poškodené);
 • rôzne farebné prevedenia.

Nevýhody

 • Niekedy môžete nájsť chybné ložiská z výroby.

TECHTEAMaverzia

Hodnotenie: 4.7

TECHTEAM<tr></div><p>averse“ src=“/wp-content/uploads/2023/08/67316666195931-8416.jpg“ height=“400″ title=“TECHTEAM</p><tr>Skúter ><p>Ďalší snežný skúter v našom prehľade je ešte technicky vyspelejší. Je ťažší, ale ovládateľnejší ako predchádzajúci model a je určený pre staršie deti a dospievajúcich. Vyrába rad TECHTEAM</p><tr>Rôzne úpravy od ruskej spoločnosti v Číne.<p>Odstránenie nejasností, ktoré môžu vzniknúť pri čítaní špecifikácií tohto modelu na rôznych internetových trhoch. TECHTEAM</p><tr>Opak je pravdou – na iných je jasne uvedené, že lyže sú určené len na pokojnú jazdu, nie na skoky alebo triky. Túto rôznorodosť opisov je ľahké vysvetliť. Tento model je tiež hybrid ako predchádzajúci, ale v základnej výbave je určený na zimu a rozhodne nie je kaskadérskym modelom. Tento skúter možno ľahko premeniť zo zimného na letný, a dokonca aj na trikový. Stačí si zakúpiť a namontovať kolesá a brzdy samostatne.<p>Kolobežka je určená pre deti vo veku minimálne 5 rokov a má celkovú nosnosť 60 kg. Samotný výrobok váži 3.6 kg. Veľkosť hliníkovej paluby – 35×11.5 cm.</p><p>nosná konštrukcia snežného skútra je tu použitá pre dokonale osvedčené skútre Duke na dvojšroubovom upevnení s kompresným systémom HIC. Stabilné hliníkové riadidlá v tvare Y, 76 cm vysoké a 59 cm široké. Pohodlné gumové rukoväte poskytujú dobrý úchop.</p><p>Lyže sú dvojvrstvové, čo znamená, že sa môžu bez problémov pohybovať dopredu a dozadu a nezasekávajú sa. Lyža je vyrobená z odolného, mrazuvzdorného plastu, ktorý sa pri extrémnych teplotách a mechanickom zaťažení nerozbije. So špeciálnym „zimným“ brzdením na zadnej lyži. Jeho princíp a konštrukcia boli vyvinuté špeciálne pre tento model a jeho špeciálne vlastnosti.</p><p>Celkovo ide o jeden z najúspešnejších modelov snežných skútrov kombináciou funkcií, nákladov a dostupnosti na Slovenskom trhu. Používatelia majú veľmi málo sťažností, jediná vec je, že sa nedá zložiť a nie je ľahké ho prepravovať. Ale to je nevýhoda zvýšenej pevnosti konštrukcie a „zákernosti“ v letnej verzii.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Má robustný, liaty kovový rám;</li><li>Široké lyže;</li><li>zvýšená manévrovateľnosť;</li><li>dvojvrcholový tvar lyží (pohyb dopredu a dozadu);</li><li>špeciálna „snehová“ brzda;</li><li>pohodlné a odolné gumové rukoväte;</li><li>sa dá ľahko prestavať na trikový snežný skúter.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>nie je skladací (nevýhoda robustného dizajnu).</li></ul><h3>STIGA Snow Kick</h3><p>Hodnotenie: 4.6</p><div style=STIGA SNOW KICK

Výber a celý prehľad najlepších snežných skútrov podľa časopisu Expertology končí zaujímavým modelom švédskej značky STIGA. Očakáva sa, že sa bude vyrábať v Číne. Snow Kick je tiež hybridný a v teplej sezóne sa dá prestavať na kolesá, ale súpravu je potrebné zakúpiť samostatne. Snežný skúter je primárne určený na jazdu v zime. Je ešte drahší ako jeho predchodca, ale nie je príliš drahý a určite sa oplatí zaň zaplatiť.

Model je určený pre cieľovú skupinu vo veku „od 4 rokov“. Maximálne zaťaženie je 50 kg, čo je v rámci jeho možností. Záťažové testy ukázali, že súprava unesie 60 kg alebo viac, ale skĺznice sa výrazne prehýbajú. Rám je vyrobený z kombinácie ocele a hliníka, takže je aj ľahký – iba 2 kg.3 kg a konštrukcia je skladacia, takže sa výrobok ľahko prepravuje.

Celkové rozmery skútra-snowcat – 92x10x95 cm. Lyže sú vyrobené z odolného, ale pružného plastu HDPE, odolného proti mrazu, ktorý sa zaručene nezlomí. Dvojitý carvingový vrch zabezpečuje bezproblémový pohyb dopredu a dozadu a otočné riadidlá (a teda aj otočná predná lyža) vám poskytujú maximálnu manévrovateľnosť. Je stabilný a ľahko sa ho naučí aj najmenšie dieťa.

Výhody

 • kvalita materiálu;
 • Robustná konštrukcia;
 • ľahký, napriek oceľovému rámu;
 • dvojvrcholové lyže na jazdu dopredu a dozadu;
 • skladací, ľahko sa prepravuje;
 • Pohodlné otáčanie rukoväte zaručuje manévrovateľnosť;
 • stabilita.

Nevýhody

 • Žiadne zjavné nevýhody alebo objektívne pripomienky používateľov (a ich rodičov).
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: