6 najlepších detektorov kovov AKA

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Matka Zem uchováva mnoho tajomstiev a predmetov. Priťahujú ako magnet mnohých Rusov. Detektory kovov boli vynájdené na vyhľadávanie starožitností ukrytých v hlbinách zeme. S ich pomocou je možné nájsť vojenské artefakty aj šperky. Ruská spoločnosť AKA je dôstojným konkurentom zahraničných výrobcov na domácom trhu. Od roku 1993 vyrába špecializované vybavenie pre pátracie skupiny a jednotlivých hľadačov pokladov. Odborníci sa domnievajú, že tajomstvom úspechu značky je využívanie inovatívnych technológií, o čom svedčí prítomnosť viac ako 60 patentov firmy. Výrobca drží krok s dobou a neustále aktualizuje rad detektorov kovov. Výber správneho modelu závisí od viacerých faktorov.

Rozmanitosť. V produktovej rade AKA je zastúpený celý sortiment detektorov kovov. Odborníci rozlišujú niekoľko typov pôdy.

 1. Lacné modely sú určené pre začiatočníkov a pre tých, ktorí si zarábajú zbieraním kovového šrotu z polí, lúk a lesov. Zariadenia základnej úrovne umožňujú začínajúcim hľadačom pokladov pochopiť, čo je správne robiť.
 2. V strednej cenovej kategórii nájdete kvalitný nástroj, ktorý vám pomôže nájsť zaujímavé objekty vo veľkých hĺbkach. Môžu to byť veľké predmety alebo malé mince.
 3. Profesionálne detektory kovov priťahujú pozornosť skutočných fanúšikov, ktorí neúnavne hľadajú zakopané vojenské vybavenie alebo artefakty zo staršieho obdobia histórie. Tieto zariadenia nielenže preniknú hlboko do zeme, ale umožňujú svojim majiteľom identifikovať nálezy s veľkou presnosťou.

Cievka. Jednou z najdôležitejších častí detektora kovov je cievka. Pri kúpe by ste mali venovať pozornosť niekoľkým funkciám.

 1. Rozlišuje sa typ mono a DoubleD. Prvý vysiela vlny v tvare kužeľa, takže s rastúcou hĺbkou sa úmerne zmenšuje polomer pokrytia. Cievky DD dostali svoj názov podľa zrkadlového usporiadania vysielacích snímačov (pripomínajúce dve obrátený D). Vytvárajú valcový lúč s rovnakým polomerom v akejkoľvek hĺbke.
 2. Veľkosť cievky priamo ovplyvňuje hĺbku detekcie. Čím väčší je priemer snímača, tým väčšia je šanca nájsť artefakt čo najďalej od zeme. Výrobcovia najčastejšie inštalujú cievky s veľkosťou 8-12 palcov.

Diskriminácia. V zemi je veľa kovových predmetov. Pri hľadaní konkrétneho predmetu alebo hodnoty je dôležité vyradiť všetky ostatné nálezy v podobe klincov, zátok alebo častí pluhov. Diskriminácia pomáha prevádzkovateľovi v tomto. Táto funkcia pomáha rozdeliť nálezy podľa typu kovu a informatívnejšie prezentovať predmet na monitore.

Pozemná rovnováha.Najmä pre začiatočníkov je tu ďalší problém, ktorý súvisí s charakterom pôdy. Čím vyššia je úroveň mineralizácie pôdy (soľ, železná ruda), tým viac rušivých vplyvov vzniká na detektor kovov. Výrobcovia vyriešili tento problém dvoma spôsobmi.

 1. Manuálne nastavenie terénu sa vykonáva pred začatím vyhľadávania. Operátor si sám nastavuje hodnotu, ktorá mu umožňuje efektívne pracovať v určitom rozsahu hĺbok.
 2. Automatické nastavenie sa vykonáva bez ľudskej manipulácie. Zariadenie sa vyváži vždy, keď narazí na oblasť s rôznymi vlastnosťami pôdy. Odborníci uprednostňujú najprv nastaviť hodnotu pomocou automatického režimu a potom prístroj doladiť ručne.

Vybrali sme 6 najlepších detektorov kovov AKA. Všetky tieto modely sú k dispozícii u predajcov v Rusku. Pri rozhodovaní o rebríčkoch zohľadňuje časopis expertology názor odbornej komunity, pričom berie do úvahy aj spätnú väzbu od domácich hľadačov pokladov.

Hodnotenie najlepších detektorov kovov AKA

Nomináciaumiestnenienázov výrobkucena
Hodnotenie najlepších detektorov kovov AKA1AKA Signum 7272M MFD v2.0655 000€
2AKA Condor 7252M32 000€
3AKA pôda Berkut-529 900€
4AKA Sorex pro34 900€
5AKA Condor 3M22 200€
6AKA Pilgrim 4719 500€

AKA Signum 7272M MFD v2.06

Hodnotenie: 4.9

AKA Signum 7272M MFD v2.06

Hĺbka detekcie záznamu je zobrazená detektorom kovov Cygnum 7272M MFD v2.06. Hľadač pokladov dokáže odhaliť veľký predmet na vzdialenosť 2,5 m. sovietsku mincu v nominálnej hodnote 5 kopejok zariadenie detekuje vo vzdialenosti 60 cm od povrchu. Odborníci ocenili selektívnosť zariadenia. Môže majiteľovi povedať, či má alebo nemá začať kopať. Počítačové zariadenie vybavené hĺbkomerom MFD. V krátkom čase si detektor kovov získal uznanie medzi zamestnancami vyhľadávacích skupín. Znížiť počet falošne pozitívnych výsledkov a zvýšiť presnosť identifikácie pomáha úspešná kombinácia S-algoritmu a hodografu.

Používatelia sú spokojní s užívateľsky prívetivým displejom, vysokou presnosťou, veľkou hĺbkou detekcie. Z mínusov zaznamenal len vysokú cenu.

Výhody

 • väčšia hĺbka detekcie;
 • vysoká presnosť;
 • minimum falošne pozitívnych výsledkov;
 • užívateľsky prívetivý displej.

Nevýhody

 • vysoká cena.

AKA Condor 7252M

Hodnotenie: 4.8

AKA Condor 7252M

Jedným z najlepších detektorov kovov v rade AKA je Condor 7252M. Odborníci tento model chvália za dobrú hĺbku vyhľadávania (maximálne do 2,5 m), ktorú zabezpečuje 10″ cievka DD pri frekvencii 7 kHz. Mince s priemerom 25 mm zariadenie detekuje vo vzdialenosti 45 cm od povrchu. Model má LCD displej, zariadenie má 8 programov. Medzi prednosti modelu by malo patriť automatické a manuálne vyváženie zeme, 2 režimy vyhľadávania (statický a dynamický), technológia, priestorová harmonická filtrácia (STF). Model je vybavený slúchadlami a taškou na prenášanie. Detektor kovov sa v našom prehľade umiestnil na druhom mieste.

Domáci používatelia sú spokojní s hĺbkou detekcie, jednoduchým ovládaním a prehľadným nastavením. Identifikácia základného kovu si však vyžaduje určitú prax.

Výhody

 • veľká hĺbka detekcie;
 • 8 programov;
 • jednoduchá obsluha;
 • dobré vybavenie.

Nevýhody

 • je potrebná prax.

AKA Berkut 5 ground

Hodnotenie: 4.7

AKA pozemná jednotka Berkut-5

Rad detektorov kovov Berkut nahrádza populárny rad Condor. Ako poloprofesionálny odborník na detektory kovov s názvom AKA Berkut-5. Dokáže vykonávať širokú škálu úloh. Zariadenie sa ľahko nastavuje a ovláda, rýchlo ho zvládnu aj začínajúci lovci pokladov. Prístroj možno aktivovať stlačením tlačidla na zadnej strane riadiacej jednotky a následným výberom jedného zo 4 programov nastavených z výroby. detektor kovov je multifrekvenčný, je možné nahradiť štandardnú 3-frekvenčnú cievku modernejšou modifikáciou. Zariadenie sa stalo bronzovým víťazom našej recenzie.

Majitelia si pochvaľujú jednotku pre veľký displej, jasnú stupnicu VDI, multifrekvenciu, dobrú hĺbku vyhľadávania. Nevýhodou je zastaraný dizajn tyče.

Výhody

 • multifrekvencia;
 • jednoduché používanie;
 • veľká obrazovka;
 • napájanie.

Slabé stránky

 • zastaraná konštrukcia výložníka.

AKA Sorex pro

Hodnotenie: 4.6

AKA Sorex pro

Obľúbeným modelom medzi profesionálmi je detektor kovov AKA Sorex pro. Jeho silnou stránkou je multifrekvencia a pohodlný systém vizuálnej identifikácie. Výrobca poskytol možnosť inštalovať akékoľvek cievky AKA bez ohľadu na ich pracovnú frekvenciu alebo veľkosť. Prichádzajúci signál môže byť spracovaný jedným z 3 programov. Režim MSF je nastavený na čisté oblasti. Algoritmus FSF sa osvedčil v silne frekventovaných oblastiach. Pre ostatné aplikácie je režim SSF v poriadku. Zariadenie možno zaradiť do univerzálnej kategórie vďaka rozsiahlej funkčnosti a ľahkosti (0,7 kg).

Domáci používatelia sú spokojní s hĺbkou vyhľadávania a diskrimináciou, ľahkosťou a autonómiou. Nevýhodou je podľa nich nedostatočná ochrana proti vlhkosti.

Výhody

 • multifrekvencia;
 • dobrá diskriminácia;
 • kvalitné materiály;
 • všestrannosť.

Nevýhody

 • žiadna ochrana proti vlhkosti.

AKA Condor 3M

Hodnotenie: 4.5

AKA Condor 3M

Mnohí začínajúci lovci pokladov sa naučili základy detekcie artefaktov s pomocou AKA Condor 3M. Hoci detektor kovov patrí do rozpočtovej kategórie, nie je zle vybavený. má krivku času jazdy a diskriminátor, automatické vyvažovanie vám pomôže prispôsobiť sa akémukoľvek terénu. Model sa nemôže pochváliť veľkou hĺbkou detekcie (až 1,7 m), ale detektor kovov nájde nikel Ekaterininsky v 30 cm a oceľovú prilbu v 70 cm od povrchu. Odborníci považujú priestorovo-harmonickú filtráciu (SFT) za súčasť úspechu. Zvyšuje presnosť detekcie nájdeného objektu.

Majiteľom sa páči nastavenie zvukovej indikácie, efektívne podsvietenie obrazovky, dlhý čas prevádzky (40-50 h) na štyri batérie AA.

Výhody

 • dobré vybavenie;
 • prijateľná cena;
 • dlhý pracovný čas;
 • automatické vyvažovanie zeme.

Nevýhody

 • malá hĺbka.

AKA Pilgrim 47

Hodnotenie: 4.4

AKA Pilgrim 47

Cenovo najdostupnejší detektor kovov v ponuke spoločnosti AKA je Pilgrim 47. V porovnaní s mnohými konkurentmi v rozpočtovom segmente je však zariadenie multifrekvenčné. Vďaka tejto konštrukcii je detektor kovov vhodný pre rôzne typy pôdy. Základné balenie sa dodáva s cievkou s pracovnou frekvenciou 7 kHz a výrobca umožňuje inštaláciu ďalšieho patentovaného snímača v rozsahu frekvencií 2…25 kHz. K dispozícii sú dve verzie, jedna so 4 batériami AA, druhá so 6 batériami. Odborníci však upozorňujú na rozdiel v hĺbke detekcie.

Slovenskám používateľom lichotí dobrá vyváženosť, nízka cena, jednoduché ovládanie a polyfonická zvuková indikácia. Medzi nevýhody patrí absencia displeja.

Výhody

 • nízka cena;
 • multifrekvencia;
 • jednoduchosť;
 • dobré vyváženie.

Nevýhody

 • žiadne zobrazenie.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: