5 najlepších značiek klavírov

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Rád hráte na klavíri;? Hľadáte tento nástroj pre svoj súkromný dom? Zriaďujete hudobnú školu? Chystáte sa vylepšiť svoju filharmóniu? Vo všetkých týchto prípadoch musíte používať mozog. Ako sa pri výbere nezmýliť? V prvom rade vám odporúčame pozrieť si náš výber, ktorý pozostáva z najlepších výrobcov klavírov. V praxi sú ich hudobné nástroje vyrábané na mieru k spokojnosti zákazníka – nechýbajú im chyby.

Hodnotenie najlepších klavírnych spoločností

NomináciaMiestoNázovHodnotenie
Najlepšie klavírne spoločnosti v rebríčku1Spoločnosť Steinway Sons5.0
2C. Bechstein4.9
3Boesendorfer4.8
4Fazio
 • 4.7
  5Yamaha4.6

  Spoločnosť Steinway Sons

  Hodnotenie: 5.0

  Spoločnosť Steinway Sons

  Mnohí majitelia koncertných sál kupujú klavíre Steinway Sons. Je to vďaka ich vysokej kvalite spracovania. Dalo by sa dokonca povedať, že je neprekonateľný. Úplne každý hudobný nástroj je vyladený a skontrolovaný, takže sa môžete spoľahnúť na dokonalý zvuk.

  Spoločnosť založil v roku 1853 nemecký prisťahovalec Heinrich Steinweg, ktorý si neskôr mierne zmenil meno… Ešte predtým tento stolár vyrábal klavíry vo svojom vlastnom dome. Po príchode do USA sa rozhodol pokračovať v tom, čo miloval… Vedel, že jeho mnohí synovia pôjdu v jeho stopách, a preto spoločnosť dostala názov Steinway Sons. Prvý workshop sa konal na Manhattane. Prvý klavír bol 483 – Steinweg nechcel začať odpočítavanie znova. Tento nástroj si teraz môžu pozrieť všetci návštevníci Metropolitného múzea v New Yorku.

  Dodávať klavíry do Európy nie je jednoduché. V roku 1880 vzniká v Hamburgu nemecká továreň Steinway Sons. Vďaka tomu sa spoločnosť raz stala dodávateľom pre dvor kráľovnej Viktórie. O ich výrobky bol záujem aj v Nórsku, Perzii, Rumunsku, Rusku, Švédsku, Turecku a mnohých ďalších krajinách.

  Výrobca klavírov je teraz súčasťou spoločnosti Steinway Musical Instruments. Žiaľ, podnik už nemožno nazvať rodinnou záležitosťou – posledný prezident spoločnosti Steinway zomrel v roku 2008. To však spoločnosti nebráni vo výrobe elitných klavírov. Okrem toho stále zavádza nezvyčajné technológie, vďaka ktorým sú hudobné nástroje ešte lepšie. V roku 2009 napríklad továreň nainštalovala najväčší klimatizačný a odvlhčovací systém na svete poháňaný solárnym kolektorom. Výrazne zlepšila podmienky skladovania klavírov.

  Spoločnosť Steinway Sons teraz vyrába klavíre a pianína. Modely vyrobené v uvedenej nemeckej továrni sa predávajú v Európe. V USA spoločnosť Steinway Sons naďalej prevádzkuje vlastnú montážnu linku. Napriek svojmu vysokému postaveniu Steinway Sons vyrába aj relatívne lacné klavíry, ale mali by ste ich hľadať pod inými značkami: Boston a Essex.

  C. Bechstein

  Hodnotenie: 4.9

  C. Bechstein

  Nemecká spoločnosť C. Spoločnosť Bechstein bola založená v roku 1853. V priebehu niekoľkých rokov Carl Bechstein predal 176 klavírov. Kvalita remeselného spracovania sa postupne zlepšovala. Netrvalo dlho a malá spoločnosť začala vyrábať nástroje, ktoré sa dali bezpečne inštalovať v koncertnej sále. Postupne sa C. Bechstein je známy takmer v celej Európe. Používali ho najmä hudobníci v Rusku a Veľkej Británii. V roku 1870 začala továreň vyrábať viac ako päťsto klavírov ročne! Dosiahla slušný zisk, ktorý viedol k otvoreniu ďalších tovární v Londýne a Berlíne.

  Spoločnosť C. Bechstein je známy tým, že na začiatku minulého storočia mal vlastnú koncertnú sieň. Najlepšie hudobné nástroje sa testujú práve tam. Nie je prekvapením, že favoritmi pre C. Pre Bechstein sa rozhodlo mnoho slávnych skladateľov – napríklad Franz Liszt, Claude Debussy a Richard Wagner. Najťažšie časy zažila spoločnosť po druhej svetovej vojne. Život spoločnosti na konci 20. storočia, keď sa všetky druhy syntetizátorov stali ešte populárnejšími, bol oveľa ťažší. V tejto chvíli dokonca skrachovala. Prechod je však stále v pláne, aj keď nie bez toho, aby sa niekoľko tovární vzdalo jednej v Seifhennersdorfe.

  Teraz C. Bechstein je akciová spoločnosť, ktorá ešte nemá materskú spoločnosť. Vyrába najmä špičkové klavíry s horskými jedľovými klávesmi, ktoré bez problémov stoja niekoľko miliónov Euro. Existuje však aj samostatná značka C. Bechstein Academy, pod ktorou sa distribuujú o niečo cenovo dostupnejšie klavíry. Hudobné nástroje sa predávajú nielen v Európe, ale aj na iných kontinentoch.

  Boesendorfer

  Hodnotenie: 4.8

  Boesendorfer

  Je to jeden z najstarších výrobcov klavírov, ktorý existuje dodnes. Od roku 2007 však už nie je nezávislá – spoločnosť úplne odkúpil japonský koncern Yamaha. Nový majiteľ však do výrobného procesu takmer nezasiahol a klavíry sa naďalej vyrábajú pod značkou Boesendorfer.

  Rakúska spoločnosť bola založená v roku 1828. Ich prvé klavíry však boli nádherné. V priebehu niekoľkých rokov sa tak spoločnosť stala oficiálnym dodávateľom hudobných nástrojov na dvor rakúskeho cisára.

  V roku 1872 spoločnosť Boesendorfer otvorila vlastnú koncertnú sieň. Na jeho pódiu hralo mnoho slávnych hudobníkov. Spoločnosť však zanikla v roku 1913, krátko po tom, ako bola predaná Karlovi Hutterstrasserovi. Ďalší predaj spoločnosti sa uskutočnil v roku 1966, keď ju prevzala spoločnosť Jasper Corporation. Je obdivuhodné, ako napriek takýmto ťažkostiam mohla spoločnosť pokračovať vo výrobe elitných klavírov, ktoré nemali žiadne zvláštne nevýhody.

  V súčasnosti spoločnosť Boesendorfer zamestnáva približne stopäťdesiat ľudí. Každý hudobný nástroj sa rovnako ako predtým skladá ručne. Spoločnosť vyrába najmä štandardné 88-klávesové klavíry. V jeho sortimente sú však jedinečné vzorky, ktoré obsahujú 92 alebo dokonca 97 kľúčov. Takéto nástroje ponúkali ďalšie basové tóny. Jednou z nevýhod takýchto klavírov bolo, že pre ne bolo napísaných len veľmi málo skladieb. Nie každý bude spokojný s cenou takéhoto monštra, pretože môže ľahko dosiahnuť 250 tisíc dolárov.

  Rakúska spoločnosť samozrejme vyrába aj cenovo dostupnejšie hudobné nástroje. Často ich nájdete vo filharmonických sálach. K dispozícii je aj kompletný rad klavírov pre učiteľské povolanie. Klavíry sa predávajú aj pod značkou Conservatory.

  Nech si kúpite akékoľvek piano Boesendorfer, môžete si byť istí, že bude znieť správne. A aký nádherný vzhľad má tento nástroj! Nie je to prekvapujúce, pretože Rakúšania stále používajú cenné dreviny. Povrchová úprava betónu teda závisí od želania zákazníka – môže to byť javor, ambignit, mahagón, americký orech… Skrátka, existuje veľa variantov.

  Fazio
 • Hodnotenie: 4.7

  Fazio<li></div><p>“ src=“/wp-content/uploads/2023/03/82516666198001-675-.jpg“ title=“Fazio</p><li>„><p>Je všeobecne známe, že najlepšie klavíry sa vyrábajú v Európe. V súčasnosti existuje niekoľko tovární. Jeden z nich sa nachádza v talianskom meste Sazile a vlastní ho spoločnosť Fazio</p><li>. Všetky nástroje sú tu, ako sa patrí, zostavené ručne. To im dáva elitný status. Spoločnosť dokáže vyrobiť maximálne 140 kusov ročne.<p>Spoločnosť založil Paolo Fazioli. To bolo v roku 1981, nie tak dávno. Paolo už mal rodinný podnik, ktorý sa však zaoberal výrobou kancelárskeho nábytku zo vzácnych a exotických drevín. To však Faziolimu nestačilo. V roku 1971 získal magisterský titul v odbore hudobná kompozícia. Potom začal uvažovať o založení továrne, ktorá by vyrábala prvotriedne klavíry. Čoskoro skutočne otvorila továreň 40 míľ severne od Benátok.</p><p>Všetko sa začalo detským klavírom, ktorého prototyp začal Paolo stavať už v roku 1979. V súčasnosti má spoločnosť v ponuke niekoľko modelov vrátane modelov určených na použitie v koncertných sálach. Nájsť produkty Fazio</p><li>Továreň je v súčasnosti dostupná nielen v Európe, ale aj v niektorých častiach USA, pretože jej kvalita je uznávaná.<p>Moderná továreň Fazio</p><li>bol postavený na začiatku 21. storočia. Vtedy bolo päťdesiat zamestnancov schopných vyrobiť približne 100 až 140 prístrojov ročne. Teraz klavíry Fazio<li>Používajú ho mnohí profesionálni hudobníci. Na tomto klavíri hral napríklad Alfred Brendel na svojom talianskom turné. Tiež klavír Fazio<li>Používa indonézsky klavirista Ananda Sukarlan. Klavíry si v Európe často vyberajú aj elitné hudobné školy.<p>Fazio má teraz celkovo</p><li>Spoločnosť ponúka šesť modelov klavírov. Líšia sa od seba rozmermi, ktoré sa pohybujú od 156 do 308 cm. Zaujímavosťou je, že najväčší model je vybavený štvrtým pedálom, ktorý približuje kladivká k strunám, takže sa znižuje hlasitosť, hoci farba zostáva rovnaká. V tomto ohľade je podobný mäkkému pedálu zabudovanému do klavíra.<h3>Yamaha</h3><p>Hodnotenie: 4.6</p><div style=Yamaha

  Túto značku musí poznať každý čitateľ Expertology. Niekto ho pozná pre skvelé motorky. Ostatní používajú lodné motory Yamaha. Ostatní počuli, že Japonci vyrábajú skvelé hudobné nástroje. V súčasnosti sa sústreďujú na syntetizátory, ale ich klavíry boli najžiadanejšie. Tá sa vyrába dodnes, ale v podstatne menšom rozsahu.

  Japonská spoločnosť bola založená v roku 1887. Jeho tvorcom je Torakusu Yamaha, syn samuraja z Nagasaki. Všetko sa to začalo, keď spoločnosť Yamaha dostala žiadosť o opravu organu americkej výroby v miestnej škole. Japoncom sa to páčilo a rozhodli sa v tom pokračovať. Namiesto opravy sa však pustil do stavby nových hudobných nástrojov.

  V prvých rokoch svojej existencie spoločnosť Yamaha vyrábala predovšetkým organy. Všetky sa rozšírili po celej juhovýchodnej Ázii. Klavíry sa začali vyrábať v roku 1902. A spoločnosť čakal úspech! O dva roky neskôr získali hlavnú cenu na svetovej výstave v St. Louis!

  Spoločnosť sa ďalej len rozširovala. Aj keď jeho tvorca zomrel. Sortiment začal byť čoraz bohatší. Zašlo to dokonca tak ďaleko, že sa začali vyrábať lietadlá – spoločnosť začala vyrábať vrtule a ďalšie súčiastky. Nezabudlo však ani na svoje hudobné nástroje. Na prelome storočí sú k dispozícii syntetizátory Yamaha. A stále sú považované za jedny z najlepších na svete.

  Klavíry Yamaha sa vyrábajú dodnes. Väčšinou išlo o modely, ktoré sa blížili k elitnému statusu. Boli zostavené ručne a vyrobené z najkvalitnejších druhov dreva. Každý klavír pred odoslaním zákazníkovi alebo predajcovi naladí a skontroluje špecializovaný technik. Takýto nástroj stojí približne milión Euro. A to sú len modely skriniek skromných rozmerov a trochu zjednodušeného dizajnu. Koncertné krídlo sa vyrába na zákazku a stojí niekoľkokrát viac.

  Záver

  Teraz viete o najlepších značkách klavírov. Výrobky distribuované pod týmito značkami sa vyznačujú dlhou životnosťou a takmer dokonalým zvukom. Môžete si byť istí, že prístroj, ktorý si kúpite, je kompletne vyladený a otestovaný. Ale samozrejme, nemôžete to oceniť.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: