10 najlepších značiek kravát

Obraz elegantne oblečeného muža si možno len ťažko predstaviť bez kravaty. Tento doplnok je nevyhnutnou súčasťou pracovného šatníka a môže byť súčasťou mladistvého vzhľadu. Jeho hlavným účelom je zamaskovať gombíky na košeli. Pozrite si našich 10 najlepších značiek kravát.

Ako si vybrať kravatu

 1. Kravata by nemala mať rovnakú farbu ako košeľa;
 2. Ak je na košeli alebo svetri veľká potlač, vyberte si kravatu s malou potlačou a naopak;
 3. Farba košele by mala byť svetlejšia ako farba kravaty.

Všeobecné pravidlá výberu:

 1. Jedna farba sa nesmie na tom istom obrázku opakovať viac ako trikrát;
 2. Potlačené odevy by sa mali riediť jednofarebnými;
 3. Dizajn musí zodpovedať téme podujatia – jednofarebný biznis, ležérny, klubový alebo slávnostný;
 4. Ak má model pruhy, ich šírka by sa mala líšiť od pruhov na košeli alebo bunde, svetri;
 5. Šachovnicové kombinácie veľkosti a farby sú vhodnejšie na ležérny vzhľad;
 6. modely vo veľkých bodkách by mali nosiť vysokí štíhli muži, v plytkých – ľudia nízkeho vzrastu, so silnou konštitúciou.

Vyberme pravidlá farieb ako samostatný blok:

 1. Modrá kravata je ideálna pre obchodný dress code, symbolizuje stabilitu, sebadôveru a pokoj.
 2. Hnedá farba je vhodná aj na každodenné nosenie; symbolizuje dôveru v nositeľa, ale nie je vhodná na stretnutia a obchodné rokovania – niekedy je tu predstieraná pochybnosť.
 3. Červená farba znamená sebavedomie, možno ju nosiť na obchodné stretnutia a rokovania.
 4. Bordeaux zdôrazní vysoké spoločenské postavenie nositeľa.
 5. Zelená kravata je ideálna pre zamestnancov pracujúcich s klientmi, kde obe strany musia zostať pokojné.
 6. Šedá je doplnok pre mužov, ktorí chcú zostať nepovšimnutí.
 7. Ružová farba môže zjemniť osobnosť muža, ale niekedy môže pôsobiť neseriózne, nevhodne na obchodné rokovania.
 8. Oranžová farba by sa mala uprednostniť v neformálnom prostredí – symbolizuje lásku k životu a zdôrazňuje ľahkosť charakteru.
 9. Žltá farba zdôrazňuje inteligenciu a túžbu po vedomostiach.

Veľkosť a príslušenstvo:

 1. Šírka kravaty by nemala presahovať šírku klopy saka;
 2. Úzke kravaty sú vhodné pre štíhlych mužov a mali by sa kombinovať s priliehavou košeľou alebo sakom s úzkymi klopami;
 3. Uzol kravaty musí zodpovedať šírke doplnku;
 4. Kravata, ktorá nebude voľne visieť, by mala byť ku košeli pripevnená sponou a spodný „chvost“ by mal byť skrytý v pútku na chrbte.

Vybrať si ten správny je umenie, ale ak sa budete držať našich rád, bude to jednoduché. Teraz predstavujeme výber najlepších značiek, ktoré ponúkajú tento druh doplnkov pre pánsky šatník.

Hodnotenie najlepších značiek kravát

Nomináciamiestonázov výrobkuhodnotenie
Najlepšie značky kravát v prémiovom segmente1ioni5.0
2Ralph Lauren4.9
3Ermenegildo Zegna4.8
4Hugo Boss4.7
5Roberto Caval
 • 4.6
  Najlepšie značky kravát podľa pomeru ceny a kvality1Mango5.0
  2Stefano Danotel
 • 4.9
  3Angelo Bonetti4.8
  4Burton Menswear London4.7
  5Stenser4.6

  Najlepšie značky kravát v prémiovom segmente

  Drahá kravata doplní pevný obchodný alebo voľnočasový oblek, zvýrazní osobnosť mužov.

  ioni

  Hodnotenie: 4.9

  </div><p>ioni“ src=“/wp-content/uploads/2023/10/99616666194041-9510.jpg“ height=“227″ title=“<br />Ralph Lauren</p><p>Kravaty <br />Najlepší doplnok k drahému obleku, najmä k obleku rovnakej značky, keďže taliansky módny dom je známy výrobou prémiových nohavicových oblekov. Výrobky z hodvábu vyzerajú vznešene s akýmkoľvek imidžom – s ležérnym a biznisovým. Kolekcia obsahuje jednofarebné a tlačené vzory, ktoré možno kombinovať s akýmkoľvek typom košele alebo obleku.</p><p>Dizajnéri <br />Kravaty s modernými vzormi a potlačami sa ponúkajú od kolekcie ku kolekcii.</p><p>Priemerná cena – 170 EUR (cca 12000 RUR).</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Elegantné farby a potlače;</li><li>Prírodný hodváb;</li><li>Ručná výroba;</li><li>Pohodlné a odolné nosenie.</li></ul><h4>Nedostatky</h4><ul><li>Vysoká cena.</li></ul><h3>Ralph Lauren</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Ralph Lauren

  Americký módny dom Ralph Lauren ponúka veľkú kolekciu kostýmových doplnkov a kravát. Sortiment je určený na akúkoľvek príležitosť: jednofarebný na pracovné účely, farebný, s rôznymi kvetinovými a grafickými potlačami, dokonca aj tematický. Originálne kravaty sú ušité z prírodného hodvábu, odolné voči opotrebovaniu, aktívne hrajúce sa na slnku.

  Priemerná cena – od 60 USD (cca 3800 Euro).

  Výhody

  • Veľká zbierka;
  • Rozmanitosť farieb a potlačí;
  • Prírodný hodváb.

  Chybná stránka

  • Prevažne vysoké ceny nad 100 USD.

  Ermenegildo Zegna

  Hodnotenie: 4.7

  Ermenegildo Zegna

  Značka Ermenegildo Zegna, ktorá je ďalšia v poradí, je známa tým, že v kolekciách oblečenia a doplnkov používa nezvyčajné svetlé ornamenty a farby. Kolekcia kravát je taká veľká, že v nej nájdete doplnky pre klasický vzhľad – veľa modrých, modrých, sivých farieb, pre slávnostné príležitosti kravaty v pruhoch, šachu, drobné ornamenty, dotvoriť obraz môžu šatky na hrudi s rovnakým ornamentom. Všetky vzory sú vyrobené z rôznych druhov jemného potlačeného alebo hladkého hodvábu a výrobca používa aj čisté plátno, žakár alebo zamat.

  Cena – od 180 $ (cca 11500 Euro).

  Výhody

  • Široká ponuka kravát, motýlikov a šatiek;
  • Prírodné plátno, rôzne druhy hodvábu, žakár;
  • Neobvyklé svetlé výtlačky.

  Nevýhody

  • Vysoké ceny.

  Hugo Boss

  Hodnotenie: 4.6

  Hugo Boss

  Jedna z relatívne lacných kravát z kolekcie Hugo Boss – ceny doplnkov začínajú na 52 dolároch. V ponuke je veľa modrých a sivých odtieňov, farebných pruhov alebo károvaných kravát pre akýkoľvek imidž – pracovný, každodenný alebo klubový.

  Pri výbere doplnku buďte opatrní – Hugo Boss je často falšovaný, ale skutočný doplnok z bavlny, hodvábu, žakáru, viskózy je trvácny a odolný.

  Priemerná cena – od 52 USD (približne 3250 USD).

  Výhody

  • Široká ponuka kravát z hľadiska materiálu a farieb;
  • V ponuke je veľa úzkych modelov;
  • Rozmanitosť výtlačkov;
  • Relatívne nízke ceny (v závislosti od materiálu).

  Nevýhody

  • Falzifikáty nie sú zriedkavé.

  Roberto Caval
 • Hodnotenie: 4.6

  Roberto Caval<li></div><p>“ src=“/wp-content/uploads/2023/10/30816666194041-510.jpg“ height=“299″ title=“Roberto Caval</p><li>„><p>Talianska elegancia je stelesnená v kravatách Roberto Caval</p><li>. Sezónne kolekcie obsahujú doplnky v aktuálnych farbách a odtieňoch vrátane loga značky, ktoré je prítomné v dizajne takmer všetkých výrobkov, ale nepôsobí provokatívne. Použitá tkanina – hladký alebo štruktúrovaný hodváb,<p>S kravatou Roberto Caval</p><li>Oživte akýkoľvek prísny oblek, príslušenstvo zdôrazňuje stav majiteľa, zatiaľ čo nie je tak drahé – asi 5200 Euro (od 83 dolárov).<h4>Výhody</h4><ul><li>Elegantný dizajn;</li><li>Charakteristickým prvkom je vyšitý názov značky v potlači;</li><li>Mnoho farebných variácií;</li><li>Relatívne lacný pre daný segment.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Nie je definované.</li></ul><h2>Najlepšie značky kravát v pomere cena/výkon</h2><p>Na každodenné nosenie sa celkom hodí kravata za strednú cenu – pri správnej voľbe z estetického hľadiska nie je horšia ako prémiový doplnok.</p><h3>Mango</h3><p>Hodnotenie: 4.9</p><div style=Mango

  Rôzne štýlové kravaty, ktoré vyhovujú potrebám mladých aj starších mužov – Mango ponúka širokú škálu štýlov a farieb: rovné, vrúbkované, úzke alebo široké, farebné a s potlačou. Kravaty jednofarebné, s malou a veľkou potlačou, pruhované, farebné a hladké. Pre každý obrázok bez výnimky existuje model!

  Priemerná cena je 1800 Euro.

  Výhody

  • Veľký výber farieb a odtieňov;
  • Rôzne štýly;
  • Kvalitné šitie na mieru.

  Nevýhody

  • Nie je definované.

  Stefano Danotel
 • Hodnotenie: 4.8

  Stefano-Danotel<li></div><p>.webp“ src=“/wp-content/uploads/2023/10/13716666194041-9610.jpg“ title=“Stefano-Danotel</p><li>.webp“><p>Relatívne lacné kravaty Stefano Danotel</p><li>Vyrobené z vysokokvalitnej polosyntetickej tkaniny – vzhľad je na nerozoznanie od drahších produktov prémiových značiek. Štruktúra materiálu pripomína hodváb hladký alebo štruktúrovaný, môže byť potlačený výplňou.<p>Kolekcia Stefano Danotel</p><li>Naše pyžamá už dávno nie sú len súčasťou detského šatníka, ale prevažne luxusnými modelmi na módne prehliadky, významné príležitosti, tanečné večery a podobne. .<p>Priemerná cena – 1300 RUR.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Vysokokvalitná tkanina a krajčírske spracovanie;</li><li>Množstvo farieb;</li><li>Veľký výber farieb a potlačí;</li><li>Imitácia prírodného hodvábu;</li><li>Nezvyčajný dizajn niektorých modelov.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Nie je definované.</li></ul><h3>Angelo Bonetti</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=Angelo Bonetti

  Elegantné kravaty Angelo Bonetti si môžete vybrať pre akýkoľvek obraz od každodenného v kancelárii až po pridanie slávnostného večerného saka. Značka ponúka elegantné doplnky na rôzne príležitosti a neustále rozširuje kolekciu o farebné, textúrované a potlačené modely.

  Značka Angelo Bonetti má jednu z najväčších kolekcií kravát v rebríčku.

  Priemerná cena – 1900 Euro.

  Výhody

  • Najväčšia zbierka kravát;
  • Klasické a slávnostné modely;
  • Neobvyklé typy farieb – stupnice, zaujímavé potlače.

  Nevýhody

  • Nedefinované.

  Burton Menswear London

  Hodnotenie: 4.6

  Burton Menswear London

  kolekcia Burton Menswear London nemá takú širokú škálu kravát ako iné značky, ale sú tu vhodné modely pre každý obraz štýlového muža – jednofarebné a kontrastné, s nenápadnými potlačami a súpravy so šatkami na hrudi.

  Kravaty Burton Menswear London sú elegantné a vhodné do základného šatníka biznismena alebo muža, ktorý si rád vyjde na formálnu príležitosť.

  Priemerná cena – od 800 Euro.

  Výhody

  • Nízka cena;
  • Kravaty, ktoré sa hodia ku každému základnému vzhľadu;
  • Špičková kvalita.

  Nevýhody

  • Relatívne malý výber modelov.

  Stenser

  Hodnotenie: 4.5

  Stenser

  Na konci rebríčka sa umiestnila značka oblečenia Stenser. V tejto línii nie je veľa kravát, ale sú univerzálne a vhodné na rokovania, každodenné nosenie, do klubu alebo na formálnu udalosť. Zvláštnosťou značky je používanie neobvyklých látok s odstupňovanými farbami, dúhové farby. Syntetické tkaniny majú na dotyk a vzhľad hodvábu.

  Priemerná cena 600 RUR.

  Výhody

  • Nízka cena;
  • Imitácia hodvábu s praktickými tkaninami;
  • Neobvyklé farby kravát.

  Nevýhody

  • Malý výber.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: