Lanové hojdačky: odchýlky a technológie

Dovolenka v krajine – vítaný čas pre väčšinu mestských obyvateľov. Čerstvý vzduch, zelenina a ovocie pestované s vlastnými rukami, tiché rodinné akcie priťahujú väčšinu dospelých a starších ľudí. Malé deti často nevedia, ako sa dostať bez obvyklých internetových a športových sekcií.

Aby ste urobili dovolenku syna alebo dcéru aktívnejšia a nasýtená, môžete visieť na pozemku malých hojdačiek lana.

Odrody lana hojdačka

Všetky laná hojdačky majú jeden princíp prevádzky – to je pohyb v dôsledku rytmických skratiek ľudského tela. Áno, a podľa názvu sa ich vzhľad pozostáva z samotných lán pozastavených na rám alebo vetvu stromu, ku ktorému je sedadlo pripojené. Typy takejto jednoduchej zábavy sa často líšia len na formu a materiál tohto sedadla.

Lavica

Najjednoduchšou verziou švihu lana je známa obyčajná rada od detstva. Môže to byť časť palety, ktorá zostala po výstavbe domu, časť starej obchodu alebo dokonca pozostáva z niekoľkých tenkých guľôčok navzájom spojených. Sedadlo môže byť nielen drevené, ale aj kovové a dokonca z hrubého plastu.

Urobte takéto hojdačky môžu byť doslova za 2 hodiny, a radostný smiech dieťaťa na jazde pod tieňom Apple stromu alebo dubom bude počuť o pokračovaní všetkých dovolenkových.

Kreslo

Komplexnejšie sedadlo sedadla pre lane hojdačky je stolička alebo lavica s chrbtom. Sedenie na takomto konštrukcii je oveľa pohodlnejšie ako na lavičke. Pre najmenší, môžete vybaviť ďalšie rukoväte alebo spojovací materiál. Takéto hojdačky sú menej pravdepodobné vyrobené z kovu, najčastejšie sú plastové alebo drevené.

Pre ďalšie pohodlie môžete dať malé vankúše na sedadlo, ktoré sú vhodné na zadnú stranu.

Posteľ

Jedna z nezvyčajných variantov lanového hojdačka bude vykonávať široký povrch so stranami alebo bez nich, na ktorých sa dieťa zmestí úplne. Môže to byť skutočná detská postieľka s matracom a prikrývkou, suspendovaný na hustých lanách alebo dokonca na kovových reťazcoch, alebo malá detská kolíska pre dieťa, v ktorom môže byť sýpka priamo na ulici pre popoludnie spať v teplom počasí.

Cocoon

Takéto hojdačky nie sú pozastavené na dvoch alebo štyroch, ale na jednom veľmi silnom lane. V tvare sa podobajú žiarovku alebo kvapku, v jednej zo strán, ktorého je otvor pre dieťa. Vnútri takejto kužeľky môže byť upevnená mäkkými prikrývkami alebo vankúšmi. V tomto uzavretom priestore sa dieťa cíti čo najbezpečnejšie, ako je to možné, ako keby to bol samostatný dom alebo stan.

Tieto kakaóny sú vyrobené z plastovej alebo tesnej tkaniny. Okrem toho, kovový rámový dizajn môže byť pokrytý tkáčkou tenkého povrazu.

Kruh

Okrem kukly môže byť prútie tiež hojdačka z ich konvenčnej plastovej alebo kovovej obručky. Tolstónové lano v nej twoins vzor podobný web. Že laná sa nevykopali na jemnú detskú pokožku, vzor by mal byť veľmi hustý buď zhora, by mal byť zhrubnutý malým posteľným.

Okrem obruče sa môže konvenčná gumová zbernica z kolesa môže slúžiť ako sedadlo pre lano hojdačky. Hlavnou vecou je, že je trvanlivý a čistý.

Okrem materiálu a tvaru, suspendované hojdačky sa môžu rozlíšiť na ich mieste. Môžu byť vo vnútri aj mimo miestnosti. Okrem toho môžu byť umiestnené na balkóne alebo otvorenú verandu.

Výhody

Ak sú detské hojdačky nainštalované na záhrade alebo letnej chate, potom, s najväčšou pravdepodobnosťou budú lano. Je to spôsobené tým, že takýto dizajn má mnoho výhod.

 • Univerzálnosť. Takáto príťažlivosť nebude mať veľa miesta a môže byť pozastavený na území drade alebo záhrady, a na malej verande alebo dokonca vo vnútri miestnosti.
 • Trvanlivosť. Dizajn je bez komplexných spojovacích materiálov a suspenzií, takže bude slúžiť dlhú dobu. Hlavnou vecou je vybrať vysoko kvalitné laná, aby ste mohli zavesiť sedadlo.
 • Ekonomika. Na rozdiel od masívnych návrhov s rámom, takéto hojdačky sú oveľa lacnejšie, a najčastejšie bezplatne od priateľky.
 • Ekológia. Výrobky z dreva a lán sú prirodzené a nepoškodzujú dieťa. Hlavnou vecou je, že dosky sú dobre vyčistené a zem.
 • Dizajn. Obaja zakúpené a vyrobené s vlastnými rukami Rope Swing môže byť natretý v rôznych farbách, zdobené stuhami alebo vankúšmi, stúpajúca handrička. Je to obzvlášť dobré pre taký dekor, ktorý príde na povrch samotného domu alebo celej stránky.

Ako urobiť hojdačku z obručky?

Najoriginálnejšie a úplne jednoduché riešenie pre lano hojdačka v krajine sa sťahuje z kovovej gymnastickej obručky. Na to potrebujete zviazať dve laná na dvoch stranách kruhu, pričom ich konfrontujte medzi sebou v centre. Pridajte ďalšie dve slučky na iných stranách obruče, laná by mali byť tak pevne natiahnuté, pokiaľ je sila na ich utiahnutie. Takéto manipulácie pokračujú až do 16. – 20 rádia lana, odlišné od centra. Potom, v smere stredu na okraj v kruhu, prosperujúce lano.

Na všetkých miestach križovatky s radom, musí byť viazaná do uzla.

Poprase môže byť nielen kruhový – to môže byť tkanie podobné mriežke hojdacej siete, webu alebo iných možností. Viažu takéto hojdačky na podporu je celkom jednoduché. Celkom mentálne postavené vo vnútri obruče je predchádzajúce štvorec a na jeho rohoch, aby sa viazali dlhé silnejšie lano na lano. Z vyššie uvedených látok sú viazané na hrubú vetvu stromu, priečok strechy vrcholu alebo arbors.

  V prípade, že nie je strom na pozemku s takýmto pobočkou, môžete si to urobiť sami. Aby ste to urobili, musíte si vybrať dlhý silný lúč alebo protokol a opatrne ich upevniť do jablkového stromu, breza alebo iné vysoké stromy rastúce v blízkosti domu. Takéto hojdačky budú zaujímať nielen dieťa, ale aj dospelý, takže je lepšie okamžite vybrať obruč väčšieho priemeru. Ak skryjeme lanové tkanie s mäkkou deku a urobte obľúbený nápoj alebo zaujímavú knihu s vami, potom na takýchto hojdačkách nemôžete bežať, ale stráviť celý deň v príjemnej samoty.

  O tom, ako urobiť závesné hojdačky s vlastnými rukami, pozrite sa na nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: