12 pravidiel výberu tieňov pre modré oči

Modrá je jedným z najobľúbenejších odtieňov očí dievčat v našej krajine. Preto je výber očných tieňov pre túto farbu dúhovky celkom relevantný – správne zvolené líčenie môže zvýrazniť všetky prednosti vzhľadu modrookých žien. Chyba v líčení očí však môže spôsobiť nenapraviteľné škody na celkovom obraze, pretože oči vyzerajú ťažko alebo naopak príliš rozptýlene a rozmazane.

Novinári zistili, že existuje mnoho kritérií pre výber tieňov pre líčenie modrých očí. Samozrejme, dôležité je vychádzať z farby dúhovky, ale do úvahy možno vziať aj farbu pleti, farbu vlasov a typ líčenia – bežné, slávnostné alebo večerné.

modré oči

Očné tiene – všeobecné rady

Po identifikácii modrých odtieňov očných tieňov sa poobzerajte po týchto kritériách:

 1. Konzistencia alebo textúra môže byť hustá – lisované očné tiene; krémová – výrobky s jemnou textúrou rúžu; tekutá – výrobky sú v tubách s úzkym otvorom. Výrobky s rôznymi textúrami sa na pokožku očných viečok priľnú rôzne. Stlačené tiene napríklad nemajú silnú pigmentáciu, takže sú ideálne na nenáročné denné líčenie. Tekuté tiene majú tendenciu vytvárať žiarivý a lesklý efekt, takže sú ideálne na večerné líčenie.

 2. Farby – mladé ženy si môžu vybrať akúkoľvek farebnú schému, ktorá vyhovuje ich farebnému typu a odtieňu očí. Tmavé a perleťové farby nie sú vhodné pre ženy staršie ako 40 rokov. Zrelé dámy môžu opticky „ubrať“ niekoľko rokov, ak použijú svetlé matné gradienty na zvýraznenie svojich modrých očí.

 3. Jednoduchosť použitia: Hustý očný make-up sa ľahšie nanáša doma aj mimo domu. Tekuté a polotekuté výrobky sú určené na aplikáciu bez náhlenia a pri dobrom osvetlení.

 4. Paleta – existujú odtiene, ktoré sa dodávajú v jednej farbe, ale existujú aj kompletné palety, ktoré obsahujú kozmetiku v rovnakej škále (2 alebo viac odtieňov). Druhá možnosť je vhodná pre ženy, ktoré rady experimentujú s líčením očí, hľadajú nové zaujímavé kombinácie a používajú osvedčené techniky.

 5. Nastavenie – môže byť jednoduché ako očné tiene alebo ako súčasť sady s príslušenstvom (štetce, hubky, aplikátory).

 6. Trvanlivosť – lisované tiene možno skladovať roky a ich používanie je veľmi úsporné. Tekuté a krémové výrobky by sa mali prednostne skladovať na chladnom mieste (na spodnej polici chladničky) a pri pravidelnom používaní sa pomerne rýchlo vyčerpajú.

 7. Zloženie – odborníci odporúčajú uprednostňovať kozmetiku, ktorá je vyrobená na prírodnej báze, s použitím prírodných farbív. Príchute v očných tieňoch sú zbytočné, takže čím menej ďalších zložiek, tým menšia je pravdepodobnosť, že spôsobia alergie alebo iné nežiaduce reakcie.

 8. Značka – čím slávnejšia, tým lepšia. Výrobky by sa nemali nevyhnutne považovať za luxusné, ale mali by ste sa vyhýbať výrobkom neznámych značiek.

Mnohé ženy a dievčatá sa zameriavajú na cenu očného make-upu. Vo všeobecnosti je to správne – nemusíte kupovať drahé výrobky, ak si to nemôžete dovoliť. Mnohé značky vyrábajú cenovo dostupné rady očných tieňov, ktoré sú rovnako kvalitné a účinné ako ich drahšie náprotivky.

Ako si vybrať tiene pre modré oči v závislosti od typu dúhovky

Vo všeobecnosti sa dievčatám s modrými očami hodia neutrálne tóny a teplé podtóny. Broskyňový tón napríklad dobre kontrastuje s modrou dúhovkou. Modré oči sa však môžu vyskytovať vo viacerých odtieňoch, ktoré možno použiť na zladenie odtieňa:

 1. Jasné, intenzívne modré oči sú vzácne, ale túto farbu možno dosiahnuť pomocou špeciálnych šošoviek.

 2. Klasické modré oči.

 3. Svetlomodré dúhovky.

 4. Modré oči s nádychom sivej.

Farba vašich očí sa môže vekom meniť, často sa mení z modrej na svetlomodrú alebo takmer sivú. Je to spôsobené znížením množstva pigmentu obsiahnutého v dúhovke, ktorý jej dodáva charakteristickú farbu. Okrem zníženia hustoty dúhovkových vlákien. Preto si ženy vo veku 50-55 rokov, ktoré mali v mladosti modré oči, kupujú iné odtiene ako.

Výber očných tieňov pre modré oči

Voľby vhodné pre klasické modré líčenie očí

Ak máte klasické modré oči, musíte zvážiť svetlejšiu paletu. Tmavšie odtiene vytvárajú pocit disharmónie. Ale kontúry, šípky, vyrobené pomocou očnej linky alebo ceruzky v tmavých odtieňoch sa môžu a mali by sa vykonať. Na základné líčenie očí sa však odporúča svetlý bronzový, levanduľový, fialový, strieborný a dokonca biely gradient. Ak si vyberiete modré očné tiene, uistite sa, že ich odtieň je buď svetlejší, alebo tmavší ako farba vašich očí.

Možnosti vhodné na líčenie modrých očí s nádychom sivej

Farba dúhovky nositeľov týchto očí sa môže vizuálne meniť v závislosti od vonkajších faktorov. Pri dennom svetle je dúhovka takmer priehľadná, pri večernom svetle môže mať tmavomodrý odtieň. Záleží aj na farbe oblečenia – ak je modré, vaše oči vyzerajú rovnako, ak je sivé, vaše dúhovky dostanú sivý odtieň. Pri výbere očných tieňov by ste sa teda mali riadiť farbou celého vzhľadu. A vyberte si kozmetiku podľa vyššie uvedených rád v závislosti od situácie.

Možnosti živých modrých očí

Tmavé odtiene by v tomto prípade vyzerali skvele. Napríklad tmavo fialová, tmavosivá, grafitová. Najúčinnejším typom líčenia je v tomto prípade dymové oko. Odborníci na líčenie však tvrdia, že k takejto nezvyčajnej farbe očí sa hodí akákoľvek technika líčenia – dokonca aj jednoduchá kombinácia nude tónov a jednej vrstvy maskary.

Možnosti vhodné pre modré líčenie očí so svetlomodrou dúhovkou

Výber správneho líčenia očí môže byť zložitý. Všetky tmavšie odtiene sú úplne nevhodné na kompletné líčenie. Očné linky a maskara môžu byť tmavé. Dymové ľadové líčenie je nepoužiteľné aj v prípade, že dúhovka je blond. Ideálne je jemné, nenápadné nude líčenie. Teda úplne diskrétny odtieň. Dôraz však možno klásť na pery a vybrať si svetlý a šťavnatý odtieň rúžu. Očné tiene však musia patriť do jemnej, pastelovej farebnej škály.

Tipy na výber vhodnej farby vlasov

Pri výbere tieňov pre modré oči možno vychádzať z niekoľkých odborných odporúčaní:

 1. Ak má dievča veľmi tmavé vlasy, napríklad vo farbe krídla havrana, bude jej to vyhovovať, čo zvýrazní tón dúhovky. Napríklad perleťové, béžové, strieborné atď.

 2. Blond vlasy môžu byť svetlé, napríklad blond alebo popolavé, a správnou voľbou sú odtiene neutrálnych farieb. Svetlejšie farby môžu zvýrazniť vzhľad, preto si vyberte béžovú, sivú, popolavú ružovú, zlatistú alebo vodovú modrú.

 3. Ak má dievča pomerne tmavé vlasy, napríklad gaštanové alebo tmavé blond vlasy, hodí sa jej jemný oranžový alebo červený tieň. Môže mať broskyňové, marhuľové, zlaté, medené, bronzové odtiene. Tiež s modrými očami a tmavými farbami vlasov, ako sú béžová, sivá, strieborná, bledomodrá.

 4. Pre modrooké dievčatá s ryšavými vlasmi môže byť vhodná široká škála odtieňov. Napríklad fialová, fialová, baklažánová, sivá, zlatá, medená, terakotová, hnedá, ružová, strieborná, modrá.

Tipy na výber tieňov pre modré oči v závislosti od tónu pleti

Modré očné tiene

Pri výbere očných tieňov je dôležitá farba pleti, ktorá sa môže meniť podľa ročného obdobia. Výber nesprávnej kozmetiky môže negatívne zafarbiť pleť, čím sa celý obraz stane pochmúrnym alebo provokatívnym.

Ak je pokožka prirodzene tmavá alebo opálená, dievča môže použiť rôzne gradienty, neutrálne aj svetlé. Oboje sa dá kombinovať, ale nezabudnite zvýrazniť kontúry očnými linkami alebo ceruzkou, inak sa pohľad „stratí“ v množstve odtieňov a kozmetika zatieni črty vášho vzhľadu. Keďže tmavá pleť má teplý podtón, odporúčajú sa teplé farby ako čokoláda, zlatá a medená. A zo studených odtieňov, ako je modrá, modrá, zelená, svetlozelená, fialová, je lepšie opustiť.

Dievčatá so svetlou pleťou a modrými očami by mali používať tlmené odtiene z celej teplej palety.

Tiene pre modré oči – matné alebo trblietavé

V zásade môžu modrooké dievčatá voľne používať aj matné odtiene vhodných odtieňov a trblietavé tiene. Existujú však situácie, v ktorých sú matné tiene lepšie ako trblietavé a naopak. Takže je na vás, aby ste si vybrali podľa svojich cieľov:

Vhodné sú matné produkty pre modré oči:

 1. Na každodenné líčenie, pretože nemajú slávnostné trblietky.

 2. Na dymové líčenie očí, pretože ľahko vytvorí dymový efekt.

 3. Pre previsnuté, veľké a okrúhle oči, pretože pomáhajú vizuálne korigovať tieto črty.

 4. Na líčenie očí pre ženy nad 35-40 rokov, pretože neupozorňuje na vrásky a nerovnosti pleti okolo očí.

 5. V prípade modrého líčenia očí môžete použiť tiene s trblietkami:

 6. Ak sa má použiť večerné alebo slávnostné líčenie.

 7. Ak chcete vyzerať honosne a extravagantne.

 8. Ak nemáte očné linky a potrebujete dočasnú náhradu. V tomto prípade môžete navlhčiť tenký kozmetický štetec a namočiť tieň do.

 9. Ak chcete vytvoriť priehľadný lak na nechty, ktorý bude ladiť s make-upom. V tomto prípade môžete do laku pridať rozdrvené očné tiene.

Aké odtiene je lepšie nepoužívať pre modrooké dievčatá

Odborníci na líčenie tvrdia, že každý človek je iný a že to, čo niektorým ľuďom vyhovuje, nie je vhodné pre iných. Existujú však všeobecné odporúčania, aké odtiene tieňov sa zvyčajne nehodia ženám s modrými očami:

 1. Čierna alebo tmavohnedá. Tieto farby zvyčajne spôsobujú, že oči vyzerajú ťažko. Preto sa odporúča používať len na dymové líčenie očí alebo na večerné líčenie.

 2. Červená, ružová, karmínová a fialová farba môžu vytvárať dojem zapáleného, chorého a unaveného vzhľadu.

 3. Žltú sa odporúča kombinovať s inými očnými tieňmi.

 4. Farby, ktoré sa zhodujú s odtieňom dúhovky, by sa nemali používať.

 5. Zelená sa nehodí všetkým modrookým dievčatám; musíte experimentovať s variáciami tejto palety.

Všeobecné tipy vizážistov na výber a použitie očných tieňov pre modré oči

Všeobecné tipy na líčenie

Každý vizážista má svoje vlastné techniky, triky a tajomstvá na vytvorenie dokonalého líčenia modrých očí. Niektorí profesionáli sa s našimi novinármi podelili o svoje tipy, aby sa dievčatá a ženy mohli správne nalíčiť a dosiahnuť úžasný efekt:

 1. Ak používate očné tiene v blízkych odtieňoch, naneste najprv najsvetlejší pigment, potom najtmavší a potom ich rozotrite, aby ste zmazali prechod z jedného odtieňa do druhého. Ale nepreháňajte to, inak môžete dosiahnuť rozmazaný efekt.

 2. Ak chcete zvýrazniť šípku tmavou očnou linkou alebo ceruzkou, nakreslite na ňu jemnú linku štetcom namočeným v striebornom očnom tieni. Táto technika dodáva modrým očiam pochmúrny vzhľad.

 3. Ak chcete predísť rozmazanému vzhľadu, nikdy nepoužívajte fialové očné tiene na spodné viečko.

 4. Aj svetlomodré oči možno zvýrazniť a podčiarknuť modrou linkou na spodnom viečku pomocou ceruzky alebo očnej linky. Ešte výraznejší efekt dosiahnete s modrou riasenkou. Je to skvelá voľba pre svetlé letné líčenie.

 5. Ak chcete, aby bol odtieň modrej dúhovky ešte jasnejší, môžete spodné viečko pozdĺž sliznice zdvihnúť očnou linkou bielej alebo svetlomodrej farby.

 6. A posledný tip od odborníkov – po nevyspatej noci alebo dlhom pracovnom dni budú vaše oči vyzerať unavene, ale jednoduchý trik vám ich pomôže skryť. Očné okolie by mohlo byť pokryté strieborným alebo béžovo-bielym očným tieňom.

Ako si vybrať tiene pre modré nahé líčenie očí

Ak chce dievča vyzerať čo najprirodzenejšie a zároveň zdôrazniť krásu svojich modrých očí a rysy svojho vzhľadu, mala by si kúpiť paletu štyroch odtieňov tieňov. Farby môžu byť blízke vášmu prirodzenému odtieňu pleti, ale vždy v rovnakej farebnej škále. Napríklad paleta štyroch odtieňov – svetlo béžovej, béžovej, svetlo hnedej a čokoládovej.

Maskovanie modrých očí bez make-upu možno vykonať podľa tejto postupnosti nanášania tieňov:

 1. Do vnútorného kútika horného a dolného viečka naneste najsvetlejší odtieň.

 2. Stred horného pohyblivého viečka a oblasť tesne nad ním sú vystínované druhým najintenzívnejším odtieňom, béžovou farbou.

 3. Okrajová časť očných viečok až po vonkajší kútik oka sa natrie svetlohnedou farbou.

 4. Malá oblasť vo vonkajšom kútiku horného a dolného viečka je zafarbená čokoládovými tieňmi.

 5. Všetky linky očných tieňov sa starostlivo vyhladia a pod obočie sa nanesie rozjasňovač alebo ľahký podkladový krém.

 6. Následne použite ľahkú ceruzku a 1-2 vrstvy hnedej alebo čiernej maskary na mihalnice.

Denné líčenie pre modré oči

Denné líčenie pre modré oči

Denné líčenie by malo trvať približne 5-15 minút, preto sa odporúča použiť jednoduchú techniku nanášania očných tieňov a inej dekoratívnej kozmetiky. Najprv si musíte tvár umyť vodou alebo špeciálnym čistiacim tonikom či mliekom. Potom sa nanesie hydratačný krém alebo iný bežný krém a nechá sa 5 minút pôsobiť. Potom môžeme pristúpiť priamo k nanášaniu make-upu:

 1. Naneste korektor na tvár všade tam, kde sú kozmetické nedokonalosti.

 2. Potom naneste podkladovú bázu pod make-up, tzv. primer. Odporúča sa tiež použiť podkladovú bázu, buď špeciálny výrobok, alebo podkladový krém na tvár. Očné tiene v tomto prípade vydržia oveľa dlhšie.

 3. Naneste na tvár podkladovú bázu, rúž v jemných odtieňoch.

 4. Naneste očné tiene v jemných tónoch – biela, sivá, čokoládová, svetlá khaki atď..

 5. Trochu svetlejší tieň môže obkresliť kontúry, zvýrazniť stred viečka alebo jeho vonkajší okraj, ako aj záhyb nad pohyblivým viečkom.

 6. Na každé horné viečko nakreslite elegantnú šípku, ktorej chvost môže, ale nemusí presahovať hranice rastu rias.

 7. Na dokončenie každodenného líčenia môžete použiť čiernu alebo hnedú riasenku, ktorá sa nanáša v jednej vrstve na horné riasy a (prípadne) na spodné riasy.

 8. Modrooké dievčatá môžu na denné líčenie použiť kombináciu troch jednofarebných odtieňov. Napríklad odtiene khaki, špargľovo šedej a zelenej s nádychom modrej. Alebo druhá verzia farebného tandemu – perleťový odtieň, plameniak a ružová lila.

 9. Ak chcete niečo svieže, živé a zábavné, môžete skombinovať tieto pastelové farby: žltooranžovú, modrozelenú a červenofialovú.

Prísny večerný make-up pre modré oči

To môže byť prípad, keď sa chystáte na večierok alebo podujatie, ale chcete vyzerať nielen elegantne, ale aj decentne. Na nalíčenie očného okolia budete potrebovať jemnú hnedo-béžovú ceruzku (prípadne kajal) s trblietavou farbou, zlatý tieň s trblietavou farbou a svetlejší odtieň. Technika líčenia je nasledovná:

 1. Na očné viečka naneste podkladovú bázu.

 2. Postupujte po línii rias na horných viečkach a ceruzkou nakreslite šípku vo vybranej farbe.

 3. Zlatý očný tieň sa nanesie na šípku a pozdĺž celého pohyblivého viečka. Ak použijete tekutú natáčku na riasy, bude to vyzerať čo najprirodzenejšie.

 4. Ešte jedna ceruzka na líniu rias nad obočím na vrchole tieňov.

 5. Pohľad bude žiarivý, ak vnútorné kútiky očných viečok prelepíte svetlými tieňmi s flitrami.

 6. Ak chcete dosiahnuť dramatický vzhľad a upútať oči, naneste na riasy vrstvu alebo dve maskary. A riasy si natočte špeciálnym nástrojom na natáčanie.

Slávnostné a extravagantné líčenie pre modré oči

Slávnostné a extravagantné líčenie

Ak sa chystáte na večierok a chcete vyzerať neobvykle, jasne, nezabudnuteľne, odporúčame vám, aby ste si vyskúšali líčenie modrých očí v jednom z týchto štýlov:

 1. Na pohyblivé viečko naneste očný tieň lapis lazuli, nad líniu obočia metalický očný tieň. Nezabudnite nakresliť šípku na horné viečko, ktorá sa tiahne až ku špičke. Spodné viečko je jemne zvýraznené azúrovým očným tieňom.

 2. Svetložltý očný tieň na pohyblivé horné viečko, pastelový ružový pigment na horné viečko, perleťový ružový očný tieň pod obočie. Na spodné viečko by ste mali naniesť ružový mejkap a urobiť kruhový obrys pomocou výraznej očnej linky alebo čiernej linky. Nezabudnite na šípku, ktorá dotvorí obraz a dodá mu ženskosť.

 3. Pre červenovlasé, modrooké dievčatá a hnedovlasé dievčatá s červenými vlasmi je vhodné líčenie očí, ktoré využíva tri odtiene očných tieňov – žltý a oranžový a svetlý čokoládový. Na pohyblivé viečko naneste citrónovožltý pigment, na oblasť nad ním až po líniu obočia čokoládový očný tieň. Potom nakreslite očné linky čiernou očnou linkou. A nad čiernou šípkou musíte nakresliť druhú šípku a namočiť mokrý štetec do sýtooranžového odtieňa s trblietkami.

Všetky sa skvele hodia na letnú párty alebo ako elegantný denný vzhľad na víkendový výlet. Kľúčom k úspechu je starostlivo rozotrieť očné tiene v oblasti očí a vyhladiť prechod z jedného odtieňa do druhého bez toho, aby sa narušila jasnosť šípok.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: