12 spôsobov, ako rýchlo posilniť rozštiepené nechty

Lámavé a šupinaté nechty, ktoré nepotrebujú posilnenie, sú problémom mnohých moderných žien. K jeho vzniku prispieva mnoho vonkajších aj vnútorných faktorov. A na obnovenie zdravia nechtových platničiek musíte prijať súbor opatrení. Novinári vybrali pre našich čitateľov najúčinnejšie spôsoby, ako rýchlo odstrániť problém a posilniť rozdelené nechty doma bez toho, aby sa uchýlili k službám odborníkov, hovorili s lekármi a odborníkmi na manikúru.

zdravé nechty

Možné príčiny obáv týkajúcich sa laminovaných nechtov

Problém môže byť spôsobený rôznymi nepriaznivými faktormi alebo ich kombináciou:

Externé:

 1. práca s prípravkami, ktoré sú potenciálne nebezpečné a škodlivé pre telo – farby, živice, žieravé rozpúšťadlá. Najmä ak osoba pri kontakte s chemikáliami nepoužíva ochranné rukavice.

 2. Neustále vystavenie čistiacim prostriedkom a čistiacim prostriedkom pre domácnosť.

 3. Používanie nechtov na „škrabanie“, „strhávanie“ čohokoľvek z povrchu.

 4. Nepretržitý mechanický tlak na nechtovú platničku.

 5. Pravidelný a/alebo dlhodobý kontakt s vodou.

 6. Používanie neštandardných lakov na manikúru a výrobkov na starostlivosť o nechty.

 7. Časté predlžovanie nechtov, aplikácia gél laku, šelaku bez prestávok, počas ktorých majú nechty možnosť odpočinku a regenerácie.

 8. Používanie nesprávnej techniky manikúry (práca s pilníkom v oboch smeroch, používanie pilníka na mokré alebo vlhké nechty).

 9. Zlé návyky – fajčenie, okusovanie nechtov.

 10. nedostatočná ochrana pred náhlymi výkyvmi teplôt (horúca a ľadová voda, vystavenie mrazu v zime).

 11. Vnútorné faktory:

 12. Rôzne ochorenia vnútorných orgánov a systémov. napríklad kardiovaskulárne ochorenia, ktoré znižujú prekrvenie končatín. alebo ochorenia endokrinného systému.

 13. Červy v gastrointestinálnom trakte.

 14. Stresy.

 15. Podvýživa, zlá strava, prísne diéty, hladovanie.

 16. Avitaminóza alebo hypovitaminóza.

 17. Dehydratácia.

Vonkajšie faktory sa dajú pomerne ľahko odstrániť starostlivosťou o telo. Vnútorné faktory môžu byť riadené lekárom. Ak chcete urýchliť proces posilňovania vrstvených nechtov, môžete použiť domáce metódy odporúčané odborníkmi.

Pravidlá a rady na posilnenie lúpajúcich sa nechtov

Pravidlá a odporúčania na posilnenie rozdelených nechtov

Pred začatím akýchkoľvek kozmetických zákrokov, Ak si chcete posilniť nechty, oboznámte sa so základnými pravidlami a prečítajte si rady odborníkov:

 1. Pri posilňovaní rozštiepených nechtov je dôležitý systematický prístup. Po začatí liečby nerobte dlhé prestávky, inak by sa dosiahnutý účinok mohol rýchlo vytratiť. Domáce lieky neúčinkujú vždy hneď, užitočné látky sa musia v tele nahromadiť a to sa deje pomaly. Až po 3-4 týždňoch pravidelného ošetrovania budete môcť rozpoznať, že sa vám podarilo posilniť vrstvené nechty.

 2. Ako často by mali byť nechtové platničky vystavené liekom, aby sa posilnili? Je to zložitá otázka, na ktorú odborníci nemajú jasnú odpoveď. Ak je to možné, užívajte recept každý deň niekoľko hodín pred spaním. Ak nie, liečba aspoň raz alebo dvakrát týždenne, prípadne cez víkendy, ale lepšie v pravidelných intervaloch 3 – 4 dní.

 3. Pred použitím akejkoľvek liečby alebo akéhokoľvek nového výrobku si urobte jednoduchý alergický test. Prípravok stačí naniesť na pokožku a počkať 10-20 minút. Ak nedochádza k páleniu, začervenaniu alebo vyrážke, môžete tento výrobok použiť ako zložku na posilnenie odlupujúcich sa nechtov.

 4. Pri používaní soli, červeného korenia, citrónovej šťavy, octu a parafínu na posilnenie nechtov dbajte na to, aby ste neprekročili odporúčaný čas. Dodržiavajte tiež uvedenú koncentráciu prípravkov, ktoré by teoreticky mohli nechty vysušiť a ešte viac ich rozvrstviť. Alebo negatívne ovplyvňujú tkanivo obklopujúce nechtovú platničku. Najmä v prípade parafínu a včelieho vosku pred nanesením na nechty starostlivo skontrolujte teplotu, aby ste predišli riziku tepelných popálenín.

 5. Pri použití jódu, kombinácií jódu a iných prípravkov, ktoré môžu nielen posilniť, ale aj zafarbiť nechtovú platničku a okolité tkanivo, vyskúšajte liečbu najprv na nechte malíčka. Ak sa nezafarbí ani neztmavne, recept je pre vás vhodný.

Najobľúbenejšie recepty, ktoré pomáhajú posilniť šupinaté nechty na vlastnú päsť

Posilnite si sami lúpajúce sa nechty

V kuchyni, v miestnom supermarkete alebo v lekárni nájdete produkty, ktoré môžu pomôcť posilniť rozštiepené nechty. Začnime rastlinným olejom – môžete ho použiť na pokrytie nechtových platničiek a kožičky alebo ako prípravok do kúpeľa.

Spôsoby použitia rastlinného olejana posilnenie nechtových platničiek:

 1. Vezmite si akýkoľvek olej, ktorý používate pri varení – slnečnicový, olivový, najlepšie ľanový. Môžu sa použiť aj iné produkty, ako napríklad lopúchový olej, kukuričný olej, olej z hroznových jadierok, ricínový olej atď.. Nalejte liek do malej nádoby, napríklad do čistého plastového uzáveru od fľaše s perlivou vodou. Namočte špičku vatového tampónu do oleja a naneste ho na povrch každého nechtu, pričom sa dotknite kožičky a pod ňou sa nachádzajúceho tkaniva. Vmasírujte olej. Ak chcete zvýšiť účinnosť postupu, obalte špičku každého prsta kúskom vaty, upevnite konštrukciu kúskami fólie a nechajte pôsobiť 15-20 minút. Nie je potrebné umývať si olej z rúk. Stačí, ak si zľahka pretriete jednu dlaň pred druhou, akoby ste si umývali ruky. Rozotrie sa po pokožke a rýchlo sa vstrebe.

 2. Vezmite rastlinný olej, opäť akýkoľvek olej, nalejte 50-100 ml do akejkoľvek nádoby, ktorá znesie teplo, napríklad do sklenenej misky, misky, šalátovej misy. Nádobu s olejom zohrejte vo vodnom kúpeli na teplotu 37-39 stupňov a tekutinu miešajte. Olej by mal byť veľmi teplý, ale nie horúci a určite nie horúci. Pohodlne sa usaďte, ponorte končeky prstov do oleja, sadnite si a relaxujte 15 až 20 minút. Po kozmetickom zákroku odstráňte zvyšok oleja z pokožky pomocou vatového tampónu alebo papierového uteráka. Nie je potrebné ho zmývať vodou.

Okrem týchto jednoduchých receptov na posilnenie olupujúcich sa nechtov môžete použiť aj iné metódy pridaním rôznych zložiek do oleja – včelí vosk, tekuté farmaceutické vitamíny A, E, C, B, jód atď.

Môže sa použiť aj na spevnenie rozštiepených nechtov,Môžu sa použiť tieto zmesi:

 1. Malé množstvo zohriateho glycerínu, citrónovej šťavy a soli. Zmes naneste na nechty ako masku na približne 15-20 minút. Na dosiahnutie silnejšieho účinku môžete nosiť polyetylénové rukavice. Po ošetrení si umyte ruky.

 2. Na nechty používajte na noc čistý jód. Ak si ráno nevšimnete žiadne stmavnutie nechtov (alebo ak vám tento aspekt neprekáža), môžete túto metódu použiť raz za niekoľko dní.

 3. Zmes tekutých farmaceutických vitamínov (1 ml ampulka). Vitamíny A, E a D, ako aj vitamíny skupiny B sa môžu používať. Na každé ošetrenie použite jednu ampulku každého produktu. Zmes votrite do nechtovej platničky, kožičky a okolitých tkanív a nechajte vstrebať. Po 25-30 minútach odstráňte zvyšok prípravku pomocou vatového tampónu alebo papierového uteráka. Po ošetrení vám zostane trochu zmesi. Nemožno ho skladovať, ale nie je potrebné ho likvidovať. Vmasírujte ho do pokožky hlavy, aby posilnil vlasy a stimuloval ich rast.

 4. Vezmite niekoľko vetvičiek kôpru, petržlenu, koriandra alebo iných byliniek podľa vlastného výberu. Po rozdrvení byliniek vytlačte šťavu. Zmiešajte šťavu s trochou rastlinného oleja a naneste na nechty na približne 30 minút. Nie je potrebné ho oplachovať, stačí utrieť prsty handričkou.

 5. Vezmite polovicu lusku červenej pálivej papriky a rozdrvte ju na kašu. Môže sa použiť aj sušený produkt v množstve 1h.. Zmiešajte s rastlinným olejom tak, aby zmes nekvapkala. Naneste na každý necht, na ruky používajte jednorazové rukavice. Trvanie aplikácie: 10-15 minút.

 6. Zmiešajte jednu čajovú lyžičku medu s rovnakým množstvom ľanového oleja. Zmes zahrejte vo vodnom kúpeli na 38-40 °C, naneste ju na nechty a zakryte fóliou. Zmes môžete zmyť po 20-40 minútach.

 7. Pripravte si vitamínový kúpeľ na olupujúce sa nechty. Rozdrvte štvrtinu banánu, pridajte šťavu z kapustného listu, lyžičku medu a pár lyžíc akéhokoľvek fermentovaného mliečneho výrobku alebo mlieka. Kúpeľ trvá 20-25 minút.

 8. Kúpeľ s 200 mililitrami vody a dvoma polievkovými lyžicami jedlej sódy.

 9. Kúpeľ s 250 ml horúcej vody a 20 gramami želatíny.

Ako vidíte, na posilnenie roztrasených nechtov môžete použiť rôzne prísady. Môžete si dokonca pripraviť vlastné recepty podľa vlastných preferencií a informácií o užitočných vlastnostiach niektorých rastlín a produktov. Najdôležitejšie je nepoužívať žiadne agresívne látky, ktoré by mohli spôsobiť poškodenie tkaniva.

Parafínová terapia môže pomôcť rýchlo posilniť rozštiepené nechty

Parafínová terapia - rýchly spôsob, ako si vypestovať dlhé nechty

Tepelná fyzioterapia parafínom alebo voskom, vykonávaná 1-2 krát týždenne, môže urýchliť proces regenerácie tkaniva, pomôcť posilniť olupujúce sa nechty a účinne obnoviť ich štruktúru.

Ako funguje teplý vosk a parafín pre zdravé nechty:

 1. Látka pokrýva nechtovú platničku hrubou, rovnomernou, vzduchotesnou vrstvou. Výrobok je upokojujúco horúci, takže vytvára saunový efekt.

 2. Vystavenie teplu pomáha stimulovať tento proces:

 3. Mikrocirkulácia, tkanivový obeh.

 4. Nasýtenie tkanív kyslíkom a živinami.

 5. Procesy výmeny.

 6. Odčerpávanie toxínov a produktov rozkladu.

 7. Keď sa vosk alebo parafín ochladí a stvrdne, zmrští sa. Tým sa dosiahne akási masáž tkaniva, ktorá je vhodná aj na štiepajúce sa nechty a pomáha ich posilniť.

Je zrejmé, že tepelná liečba, ak nemáte žiadne kontraindikácie, je pre tkanivo veľmi dobrá. Pridanie ďalších zložiek do vosku alebo vosku môže výrazne zvýšiť účinnosť ošetrenia.

Čo môžete pridať do parafínu alebo vosku, aby ste rýchlejšie posilnili roztrasené nechty

Do parafínu alebo vosku sa neodporúča pridávať žiadne tekutiny, pretože sa môže rozštiepiť alebo stvrdnúť na guľôčky. Ak je parafín veľmi horúci, pridanie kvapaliny môže spôsobiť nebezpečnú reakciu.

Môžete však experimentovať s rôznymi zložkami, pridávať malé množstvo múky, aby už neboli tekuté. Na pridanie do parafínu alebo vosku sa môže použiť:

 1. Olejové roztoky vitamínov A, E, C a vitamínov skupiny B z lekárne.

 2. Rôzne rastlinné oleje.

 3. Dehydrovaná zeleninová a ovocná dužina, citrónová, pomarančová a grapefruitová kôra.

 4. Prírodný med a iné včelie produkty, napríklad peľ.

 5. Extrakty a výťažky z liečivých rastlín.

Hlavnou vecou je, aby ste parafín alebo vosk príliš nezahrievali, počkajte, kým sa látka nezačne topiť pri teplote približne 50 stupňov, a potom ju môžete odstrániť z ohňa a pridať ďalšie prísady.

Ako používať parafín alebo vosk na posilnenie rozštiepených nechtov

Ako používať parafín alebo vosk na posilnenie vrstvených nechtov

Na voskovú terapiu si pripravte tieto prípravky a príslušenstvo:

 1. Miska na parafín alebo vosk.

 2. Väčšia železná misa alebo hrniec na ohrev vo vodnom kúpeli.

 3. 20-30 gramov parafínu.

 4. Ďalšie prísady (voliteľné).

 5. Polovičné kotúče z vaty a fólie alebo teplé rukavice.

 6. Parafínové masky by sa mali robiť večer, keď nemusíte nikam chodiť a máte dostatok voľného času. Odporúča sa, aby ste na procedúre strávili aspoň 2-3 hodiny. Ešte lepšie je nechať masku pôsobiť cez noc.

Postupnosť krokov pri parafínovej terapii:

 1. Rozpustite parafín alebo vosk vo vodnom kúpeli.

 2. Do prípravku pridajte ďalšie prísady (nepovinné).

 3. Skontrolujte teplotu výrobku – nakvapkajte niekoľko kvapiek na vnútornú stranu zápästia. Ak je látka príliš horúca a nepríjemná, nechajte ju trochu vychladnúť.

 4. Vyberte misku s parafínom z panvice, ponorte do parafínu špičky prstov tak, aby pokryl nechty a kožičku. Prvé nechtové falangy môžu byť úplne zastrihnuté.

 5. Po zaschnutí látky môžete naniesť ďalšiu vrstvu masky ponorením prstov do parafínu.

 6. Po úplnom zaschnutí výrobku by sa mali končeky prstov omotať bavlnenými kotúčmi (polkruhmi), ktoré sa dodatočne upevnia kúskami fólie. Ak si zákrok vykonávate sami, môže byť nepríjemné obaliť si prsty. Požiadajte člena rodiny o pomoc alebo si jednoducho oblečte teplé rukavice, je to jednoduchšie ako používať vatové tampóny.

 7. Nie je ťažké odstrániť vosk alebo parafín z prstov. Po stuhnutí sa látka ľahko oddelí od nechtov a kože, stačí zdvihnúť okraj akýmkoľvek plochým predmetom.

Ak nechcete používať horúci vosk alebo parafín, pretože sa obávate popálenia, alebo ak máte kontraindikácie voči tepelným procedúram, kúpte si studený vosk, ktorý sa nemusí zahrievať. Výhodou tohto výrobku je nielen to, že je úplne pripravený na použitie a ľahko sa aplikuje. Už obsahuje množstvo prospešných zložiek – oleje, výťažky, extrakty, vitamíny, aromatické kompozície – ktoré robia ošetrenie čo najpríjemnejším a umožňujú rýchlo posilniť šupinaté nechty. Depilácia voskom trvá len 25-30 minút namiesto 2-3 hodín, ako je to v prípade jej horúcej obdoby. Nevýhodou studeného parafínu je, že výrobok je oveľa drahší ako bežný kozmetický parafín, ktorý sa musí zahrievať. Na používanie tohto výrobku si musíte zakúpiť aj špeciálne termo príslušenstvo – rukavice. Niekedy sa dodávajú s kozmetickým výrobkom.

Parafín, parafínový krém alebo vosk – čo je lepšie na odlupujúce sa nechty?

Ak chcete rýchlo posilniť vrstvené nechty, je lepšie uprednostniť prírodný včelí vosk. Je to veľmi zdravý produkt, bohatý na vitamíny a biologicky aktívne látky, ktoré pomáhajú zlepšovať stav tkanív a normalizovať ich stav. Ak do vosku pridáte med alebo iné včelie produkty, účinnosť liečby sa zvýši.

Jediným problémom včelieho vosku je jeho vyšší bod topenia ako u vosku. Výrobok by sa mal zahriať na 60 °C, aby začal mäknúť. Vosk pri tejto teplote môže byť nepríjemný, najmä pre ľudí s tenkou a citlivou pokožkou alebo s nízkym prahom bolesti. Okrem toho je vosk veľmi horľavý, takže počas prípravy látky na masku je potrebné prísne dodržiavať bezpečnostné pravidlá.

zdravie tráviaceho traktu

Ako spevniť roztrúsené nechty – normalizujte svoju stravu a životný štýl

Zdravé nechty začínajú zvnútra – ak sú v zlom stave, znamená to, že niečo nie je v poriadku s organizmom všeobecne. Alebo môže byť nechtová platnička ochudobnená o živiny. Priemerný človek so zdravým životným štýlom má rovné, lesklé a silné nechty. Tento výsledok môžete dosiahnuť a zvýšiť účinnosť liečby, ak sa budete riadiť radami svojho lekára:

 1. normalizujte svoj jedálniček. Jedzte dostatok čerstvého ovocia a zeleniny, zelených plodov, rastlinných a živočíšnych bielkovín (obilniny, strukoviny, semená, orechy, mäso), rýb a mliečnych výrobkov. Niektoré vitamíny, minerály a iné bioaktívne látky z potravín sa dostanú do nechtov a zlepšia ich zdravie.

 2. Pite čistú vodu. Je to pitná voda, nie čaj, káva alebo iný produkt na báze vody. Ak máte rozstrapkané nechty, je veľmi pravdepodobné, že tento problém vznikol v dôsledku dehydratácie organizmu, ktorá viedla k suchým, lámavým nechtom a poškodenej štruktúre nechtov. Bohužiaľ, málokto si uvedomuje, že nápoje, polievky a všetky tekutiny, ktoré majú vôňu, farbu a chuť, telo vníma ako jedlo. A iba čistá voda bez prímesí je úplným a nenahraditeľným zdrojom životne dôležitej vlhkosti. Vypite 1,5-2,5 litra vody denne, aj keď nepociťujete smäd, pretože smäd je signálom pre telo, že už pociťuje nedostatok vlhkosti, nie je potrebné ho do tohto stavu privádzať.

 3. Masírujte si prsty, zlepší sa tým krvný obeh a okysličenie tkanív. Ak často pracujete na počítači, veľa píšete alebo hráte na klavíri, je to tiež druh masáže, ktorá posilňuje vaše rozštiepené nechty.

 4. Cvičenie alebo len zvýšenie fyzickej aktivity. Prispieva k celkovej regenerácii vášho organizmu, čo pozitívne ovplyvní zdravie a stav vašich nechtov.

 5. Vyhnite sa stresu, spánku a únave. Stav CNS a zdravie nechtov sú neoddeliteľne spojené.

Ak je to možné, mali by ste zvážiť aj celoplošné vyšetrenie, aby ste mohli diagnostikovať pravdepodobnú príčinu vašich nepríjemných rozštiepených nechtov.

Ako posilniť vrstvené nechty – užívajte špecializovaný multivitamín

Vitamíny počas plánovania tehotenstva pre ženy

Užívanie multivitamínov a vitamínovo-minerálnych komplexov je dobrým spôsobom, ako rýchlo posilniť rozštiepené nechty. Existujú špeciálne výrobky, na ktorých obale je napísané: „Pre zdravie nechtov, pokožky, vlasov.

Ak si nie ste istí, ktoré komplexy vitamínov a minerálov sú pre vás vhodné, môžete požiadať o radu svojho lekára. Aj keď ste si vybrali prípravok a ste pripravení si ho kúpiť, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom, pretože môžete mať kontraindikácie, o ktorých ani neviete.

Aby sme vám uľahčili výber najlepších vitamínov na rýchle posilnenie nechtov, naši odborníci pre vás zostavili zoznam najúčinnejších a najobľúbenejších farmakologických produktov:

 1. Duovit.

 2. Natubiotín.

 3. Vitrum.

 4. Supradin.

 5. Abeceda.

 6. Complivit s vitamínom D3.

 7. Solgar.

 8. Doppelgerz vitamíny na nechty.

 9. Pivovarské kvasnice v kapsuliach.

Druhá možnosť je najvýhodnejšia, pretože balenie 30 tabliet stojí približne 80-110 Euro. Ostatné výrobky sú drahšie – od 200-300 Euro a viac.

Ako chrániť roztiahnuté nechty pred negatívnymi vonkajšími faktormi

Aby sa lúpanie nechtov stalo minulosťou, prijmite preventívne opatrenia:

 1. Pred pobytom vonku pravidelne používajte ochranný hydratačný krém na ruky.

 2. Počas chladného obdobia nezabudnite nosiť rukavice z prírodných materiálov, ktoré umožňujú tkanivám rúk dýchať.

 3. Prestaňte doma používať chemikálie. Akýkoľvek syntetický čistiaci prostriedok možno nahradiť mydlom na pranie (tvrdým, tekutým), jedlou sódou a horčicou, ktoré sú šetrné k tkanivu.

 4. Pri domácich prácach, záhradníckych prácach, renováciách a pri kontakte s rozpúšťadlami používajte gumové rukavice.

 5. Minimalizujte používanie kozmetických výrobkov na báze acetónu.

 6. Keď si nechávate predlžovať nechty alebo lakovať gélové nechty, nezabudnite si medzi jednotlivými ošetreniami urobiť prestávku.

Takéto preventívne opatrenia nielenže odstránia lámavosť a štiepenie nechtov, ale aj posilnia nechtové tkanivo.

Ako posilniť laminované nechty – výhody domácej liečby

Ak plánujete obnoviť zdravie nechtovej platničky doma bez toho, aby ste museli ísť k odborníkom, získate tieto výhody:

 1. Ošetrenie si môžete dopriať v čase, ktorý vám vyhovuje, podľa vlastného harmonogramu.

 2. Zotavovacie procedúry netrvajú dlho a vykonávajú sa v pre vás príjemných podmienkach.

 3. Nemusíte navštevovať kozmetičku alebo iného odborníka, čakať na „okienko“, míňať čas a peniaze na cestu tam a späť.

 4. Všetky prípravky určené na posilnenie rozštiepených nechtov sú založené na jednoduchých a cenovo dostupných produktoch. Náklady na jedno kozmetické ošetrenie sú minimálne.

 5. Ste presvedčení o bezpečnosti a kvalite zmesí, ktoré sa používajú na spevnenie nechtových platničiek.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: