17 tipov na okrúhle líčenie tváre

Vlastnosti make-upu pre okrúhlu tvár – pomerne horúca téma. Mnoho dievčat a žien má okrúhly vzhľad tváre a zaujíma ich, ako môžu svoj vzhľad opticky upraviť. Novinári zistili, že okrúhle líčenie tváre by malo upriamiť pozornosť na centrálnu oblasť – oči – a odstrániť pozornosť z bočných oblastí. Môžete tak opticky zúžiť tvár, aby bol obraz jemnejší a harmonickejší.

Niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste zistili, aký tvar má vaša tvár

tvar tváre

Mnohé dievčatá nevedia presne povedať, či je ich tvár okrúhla alebo oválna, prípadne má iný tvar. A zložitosť dobrého líčenia závisí od tvaru vašej tváre a od toho, ako vám ju príroda určila. Novinári sa opýtali niekoľkých profesionálnych vizážistov, ktoré črty tváre by naznačovali okrúhlu tvár..? A odpoveď znieOkrúhla tvár má tieto črty:

 1. Vaša dĺžka sa približne rovná vašej šírke. Približne, pretože nemôžete byť dokonale guľatí.

 2. Šírka lícnych kostí, čela a dolnej čeľuste je približne rovnaká.

 3. Čelo je nízke, jemne zaoblené.

 4. Lícne kosti sú bacuľaté, lícne kosti sú široké.

 5. Vaša brada by nemala byť masívna ani vyčnievajúca, ani široká, ani ostrá. Namiesto toho by mala byť zaoblená, stratená na pozadí vašej tváre.

 6. Ak si stále nie ste istí, existuje jednoduchý test, ktorý vám pomôže presnejšie určiť tvar vašej tváre:

 7. Opláchnite si mejkap, strapce (ak nejaké máte), odstráňte konský chvost, odstráňte náušnice – tvár by mala byť čo najotvorenejšia, žiadne detaily by nemali narúšať vnímanie.

 8. Vezmite si očné linky alebo ceruzku na oči a urobte bodku pozdĺž línie brady, kontúry na úrovni lícnych kostí, pozdĺž línie vlasov.

 9. Skúste tieto body spojiť jednou čiarou vo svojej predstavivosti. Pozorujte výsledok – ktorý obraz bol získaný, ktorý tvar geometrie je presnejší? Ak je tvár okrúhla, je to celkom zrejmé.

Niekoľko ďalších variantov:

 1. Postavte sa pred zrkadlo s fixkou v ruke. Vlasy by mali byť stiahnuté dozadu a ramená narovnané. Obkreslite obrys v odraze zrkadla, zhodnoťte výsledok, vyvodzujte závery.

 2. Pomocou meracieho pásu si zmerajte šírku čela, lícnych kostí a čeľuste. Ak sa čísla približne sčítajú, máte okrúhlu alebo hranatú tvár. Rozlíšiť jednu od druhej nie je ťažké, pretože štvorcový tvar je celkom zrejmý vďaka masívnej, a nie zaoblenej brade.

 3. Ak ste sa uistili, že tvar vašej tváre je okrúhly, je čas naučiť sa, ako aplikovať make-up, ktorý pomôže opraviť vzhľad, zdôrazniť výhody a nevýhody. Ak si stále nie ste istá, profesionálna kozmetička vám pomôže nielen rozhodnúť o vlastnostiach vášho vzhľadu, ale aj poradiť so správnym líčením.

Základné vlastnosti make-upu

Základné vlastnosti make-upu

Vizážisti novinárom povedali o špecifických vlastnostiach líčenia pre okrúhle tváre. Možno vás naše tipy zachránia pred zbytočnou návštevou odborníka na líčenie:

 1. Pri výbere kozmetických výrobkov (tiene, očné linky, rúže) sa zamerajte na všetky odtiene hnedej s teplým podtónom. Je však dôležité pamätať na svoj osobný farebný typ, pretože teplé farby nemusia byť pre vás tým správnym tónom, všetko je veľmi individuálne.

 2. Tiene, očné linky a ceruzky môžu byť nielen hnedé, ale aj v akejkoľvek tmavej farbe. Ale nič v jasných, žiarivých farbách. Samozrejme, veľkú úlohu pri výbere zohráva farba očí dievčaťa. Ale fialová, sivá, modrá a ich odtiene zvýraznia oči, zatiaľ čo ovál tváre bude v pozadí. Na rovnaký účel možno použiť aj očný make-up typu Smokey Ice. Ak dievča používa len očné linky, uistite sa, že odtieň ceruzky alebo očnej linky použitej na hornom viečku je o niečo tmavší ako odtieň použitý na spodnom viečku. Vďaka efektu tieňa budú oči vyzerať intenzívnejšie.

 3. Zvláštnosťou líčenia (denného aj večerného) je, že centrálna oblasť by mala byť svetlejšia ako bočné oblasti. Dôraz sa zvyčajne kladie na hornú časť – čelo, oči a obočie. Na dosiahnutie požadovaného efektu môžete použiť rôzne kozmetické prípravky. Môže to byť rozjasňovač, podkladová báza, ktorej farba je o jeden tón svetlejšia ako tá, ktorá sa zvyčajne používa pri líčení dievčat. Ak pleť nie je mastná, požadovanú oblasť môžete zvýrazniť púdrom s lesklým efektom (shimmer, shine).

 4. Líčenie pier môže byť sýtočervené, všetky bobuľové odtiene. V tejto súvislosti je dôležité zohľadniť odtieň pleti. Napríklad výrobok s oranžovým tónom nebude vyhovovať dievčaťu, ktoré má žltkastý podtón pleti. A zdôrazniť prednosti majiteľa tmavej pleti môže pomôcť svetlé, ale nie pastelové farby. Nezabudnite však, že buď oči, alebo pery by mali vyniknúť. Ak sa rozhodnete zvýrazniť oči, pery môžete natrieť priehľadným leskom alebo diskrétnym rúžom.

 5. Ďalšia zvláštnosť líčenia tváre. Spočíva v tom, že je potrebné vyhnúť sa jasným horizontálnym líniám. Zväčšujú tvár a my chceme dosiahnuť opačný efekt. Preto sa všetky ťahy štetcom alebo hubkou vykonávajú zhora nadol alebo diagonálne, teda prakticky vo vertikálnej rovine.

Pokryli sme základné vlastnosti líčenia pre okrúhlu tvár. Teraz prejdime k tvarovaniu, ktoré pomôže opticky zúžiť ovál.

Vlastnosti správneho tvarovania

Vlastnosti správneho tvarovania

Cieľom týchto kozmetických opatrení je predĺžiť tvár, mierne zmenšiť líca, lícne kosti pomocou make-upu. Dievča by na to potrebovalo takéto produkty:

 1. Podklad pod make-up – primer.

 2. Korektor pod oči na zakrytie tmavých kruhov a vrások.

 3. Podkladový krém, ktorý zodpovedá tónu pleti.

 4. Púder nie je nevyhnutný, ale je potrebné ho použiť, ak máte mastnú pleť.

 5. Tvárenka – teplé odtiene, matná. Ak nemáte rúž, môžete použiť bronzer, ktorý by mal byť tiež matný, bez lesklého efektu.

 6. Očné tiene, očné linky alebo ceruzky na oči, obočie; maskara, rúž alebo lesk na pery. Ale ceruzka na zdôraznenie kontúry pier s najväčšou pravdepodobnosťou nebude potrebná, pretože okrúhle tvary netolerujú jasnú geometriu. Tužka môže z tváre dievčaťa urobiť bábiku. A keďže dôraz sa zvyčajne kladie na oči, nemá zmysel experimentovať s kontúrou pier.

 7. Rozjasňovač (možno ho nahradiť druhým podkladovým krémom, o niečo svetlejším ako podkladový krém).

 8. Akýkoľvek výrobok – púder, očné tiene, tretí podkladový krém alebo bronzer – o 2 odtiene tmavší ako podkladový krém. Je dôležité, aby textúra tohto výrobku bola matná. Lesk, trblietky upriamia nežiaducu pozornosť na tvar tváre.

 9. Príslušenstvo na nanášanie make-upu – štetce alebo hubky.

 10. Vlastnosti a postupnosť kontúrovania a líčenia okrúhlej tváre:

 11. Vyčistite pokožku špeciálnym čistiacim prostriedkom a hydratujte ju krémom.

 12. Naneste podkladový krém, ktorý odstráni všetky drobné nedokonalosti pleti.

 13. Pod očami použite korektor.

 14. Naneste podkladovú bázu na celú tvár.

 15. Naneste tmavý pigment na každú stranu tváre od brady až nad obočie, aby ste vytvorili efekt tieňa.

 16. Naneste svetlý pigment (rozjasňovač) na nos, čelo a bradu. Je pozoruhodné, že väčšina dievčat s okrúhlymi tvárami má široké nosy, ktoré tiež chcú korigovať. Rozjasňovač sme už použili v strede nosa a tmavší pigment sa nanáša aj po stranách (krídla), aby bola táto časť tváre elegantnejšia. Je dôležité si uvedomiť, že všetok make-up by sa mal nanášať vo veľmi tenkej, priesvitnej vrstve, dôkladne vystínovaný – hranice prechodu svetlého pigmentu do tmavého by nemali byť viditeľné. Najlepšie je pozrieť sa na výsledok svojho úsilia, keď stojíte pri okne na dennom svetle. Umelé svetlo elektrickej lampy neprispieva k objektívnemu posúdeniu kvality zatienenia.

 17. Pod lícne kosti treba naniesť rúž diagonálne – opticky predĺži a zúži tvar tváre. Prípravok rozotrite až k ušným lalôčikom. Rúž sa zvyčajne nanáša na „jablká“ tváre, ale v prípade okrúhlej tváre existujú zvláštnosti. Pigment na lícnych kostiach dodá tvári guľatejší vzhľad.

 18. Na záver naneste očné tiene. Čierna tekutá očná linka sa používa na vytvorenie tenkých šípok na horných viečkach, ktoré vyčnievajú za viečka, mierne ohnuté nahor. Nezabudnite na riasenku, ktorá dotvára líčenie očí. Záverečná úprava: Naneste rúž alebo lesk na pery.

Úloha obočia a očí pri líčení

obočie v make-upe

Teraz pochopíme tvar očí. Keďže táto oblasť tváre dievčat s okrúhlym tvárom je zdôraznená, je dôležité zdôrazniť zásluhy očí, ktoré sa môžu vykonávať s prihliadnutím na vlastnosti make-upu v rôznych prípadoch:

 1. Vypuklé oko – vylúčte perleťové odtiene, trblietky, tmavú paletu z make-upu – to všetko opticky zväčšuje objem, očné viečka vyzerajú ťažšie. Používajú sa tlmené tóny, prípadne mierne „natiahnutie“ chrámov hrou s gradientom.

 2. Široko rozostúpené očné viečka ešte viac zvýrazňujú zaoblený pohľad. Ak to chcete napraviť, naneste tmavšie tiene na vnútornú stranu viečok bližšie k vnútorným kútikom očí a tieňujte smerom k obočiu. Ak kreslíte šípku, mala by vychádzať z kútika oka.

 3. Oči, ktoré sú zasadené hlboko alebo blízko nosa. Pomôže vám akákoľvek kozmetika v svetlých odtieňoch vrátane tej s trblietavými, lesklými a trblietavými efektmi. Toto je tieň, zvýrazňovač. Naneste make-up pozdĺž celého pohyblivého viečka až po líniu obočia, do vnútorných kútikov očí a vonkajšie kútiky zvýraznite tmavším pigmentom, čím oči opticky „pretiahnete“ a oddelíte ich od seba. Ak kreslíte šípky, začnite v strede viečka a pokračujte smerom von k spánkom. Tento prvok by však nikdy nemal byť nakreslený z vnútorného kútika oka.

 4. Tvar obočia je dôležitý pre formovanie tváre. Dodržiavajte odporúčania vizážistky pre krivky. Optimálny tvar je hranatý s výraznou krivkou. Výrazná stúpajúca krivka je vhodnejšia, pretože nielenže pomáha opticky zúžiť tvár, ale aj zvýrazňuje oči. Hladké, zaoblené obočie nie je vaša parketa.

 5. Obočie by nemalo byť príliš úzke, tiahle ani krátke. Dievčatá s okrúhlymi tvarmi majú veľké črty. A úzke, tenké obočie by vyzeralo komicky a tvár by bola plochá. Najlepší tvar – široká časť vo vnútornom kútiku očí, užšia vo vonkajšom. Vyzerá to asi takto – na 2/3 začiatku obočia je mäkký ohyb, 1/3 obočia je chvost.

 6. Príliš krátke obočie opticky zväčšuje líca. Preto je začiatok oblúka v bode tesne nad vnútorným kútikom oka a koniec je tesne za vonkajším kútikom oka. Ak vás príroda neobdarila hustým obočím požadovanej dĺžky, tvar možno korigovať kozmetickou ceruzkou alebo tetovaním. A ak je vaše obočie príliš husté, široké – použite pinzetu alebo špeciálny zastrihávač. Ak chcete, aby oči vyzerali väčšie, zvýraznite oblúk obočia, naneste na oblasť pod oblúkom trochu rozjasňovača alebo veľmi ľahký tieň.

Stylisti a vizážisti sa s novinármi podelili o ďalší tip na krásu. Vlastnosti make-upu pre okrúhlu tvár nie sú všetky, ktoré možno použiť pri vizuálnej korekcii vzhľadu. Existujú aj ďalšie „nástroje“ modelovania, napríklad obraz do veľkej miery závisí od účesu, účesu, stylingu, použitých doplnkov a šperkov. Viac informácií nájdete na konci článku.

Účesy a účesy pre okrúhlu tvár – funkcie výberu

4.webp

Účesy môžu byť vaším najlepším priateľom pri korekcii kontúr tváre, ak viete, ako na to, a ak ich správne zvládnete. Napríklad – vysoké vysušenie, objem na zátylku opticky predĺži tvar hlavy. Pri stredne dlhých vlasoch, teda po plecia alebo kratších, ich môžete nosiť voľne, ale bez čelenky. Týmto spôsobom pramene orámujú tvár a čiastočne zakryjú oblasti po stranách, t. j. zamaskujú širokú čeľusť, lícne kosti, lícne kosti.

Zvážte odporúčania, ktoré dávali kaderníci a kaderníčky ženám s okrúhlou tvárou:

 1. Skvelý vzhľad nerovnomerný, rovný orezaný schodiskom, kreatívny neporiadok na hlave.

 2. Strih, pri ktorom je zadná časť hlavy kratšia ako ramená okolo čeľuste, tiež pomôže zakryť nadmerný objem. Alternatívou je bob s dĺžkou po bradu a skosenými strapcami.

 3. Pixie strih, ako chlapec – je to dobrá voľba na obnaženie krku, vizuálne natiahnutie oválneho tvaru.

 4. Vysoký chvost nielen zužuje tvár, ale opticky pridáva niekoľko centimetrov na výške.

Dievčatá s okrúhlou tvárou nemôžu nosiť rovné predely, zapletené vrkoče alebo konské chvosty, objemné predely na boku, najmä na boku, kučery. Neodporúča sa nosiť vlasy dozadu, ak nemáte strapce. A strapce by mali byť vždy šikmé, roztrhané, asymetrické, rovné, pretože vytvoria efekt váženia tváre.

Venujme pozornosť ženám s okrúhlou tvárou aj oblečeniu a doplnkom, ktoré môžu zatraktívniť ich imidž:

 1. Treba sa vyhýbať vysokým golierom a šatkám, ale vhodné sú výstrihy do V a všetky varianty s výstrihom a otvorom na krku. Zvýraznia kozmetické prednosti tváre.

 2. Klobúky, šiltovky by sa mali vyberať tak, aby vytvárali objem v zadnej časti hlavy alebo zakrývali líca či spodnú čeľusť. Nie zlé možnosti sú trúbkové klobúky, klapky na uši, šatky nosené na hlave a zviazané pod bradou. Ale klobúky s klapkami na uši, pletené tesné klobúky až po obočie, klasické baretky sú pre bacuľaté krásky kontraindikované.

 3. Okuliare – je lepšie vybrať si takýto doplnok podľa tvaru. Nemala by byť vodorovná, ale zakrivená. Možnosť mačacích očí je niečo, čo by ste si mohli veľmi pravdepodobne vybrať.

 4. Náušnice – dlhé a asymetrické tvary sú to pravé. Gombíkové náušnice, klipsy nie sú vhodné.

Pri vytváraní vzhľadu je dôležité všetko – od líčenia až po správne zvolený účes a oblečenie. Ak dievčatá a ženy s okrúhlymi tvárami zohľadnia odporúčania odborníkov, môžu ľahko zvýrazniť pozitívne črty svojho vzhľadu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: