Najlepší spôsob líčenia: Príprava tváre na líčenie a 8 praktických vecí

Make-up je základom pre každodenné a večerné líčenie. Je to produkt, ktorý nosí takmer každá žena od puberty až po dospelosť. Nie každý však plne chápe, ako správne aplikovať základ, ako pripraviť pokožku na postup, ako si vybrať najlepšiu kozmetiku pre svoj typ a odtieň dermy. Naši novinári sa poradili s poprednými odborníkmi v oblasti líčenia, aby pre čitateľky nášho časopisu zostavili čo najkomplexnejší návod na používanie podkladových. Čítajte ďalej a už nebudete mať žiadne otázky o nuansách aplikácie produktu.

Prečo používať nadáciu?

Prečo použiť nadáciu?

Nadácia je kozmetický výrobok, ktorý môže zmeniť vzhľad ženy. Malé množstvo tohto výrobku pomôže vizuálne korigovať takéto estetické problémy:

 1. Vrásky – mimické linky a starecké škvrny.

 2. Rôzne prejavy iných zmien kože súvisiacich s vekom – objavuje sa pigmentácia, strata turgoru kože.

 3. Pupienky, čierne bodky a rozšírené póry.

 4. Mastný lesk alebo šupinaté škvrny na pokožke.

 5. Začervenanie, podráždenie kože.

 6. Cievna sieťka.

 7. Nezdravá pleť – sivá, žltá alebo zelenkavá.

 8. Modriny a vačky pod očami.

Správny podklad môže zlepšiť stav pokožky, nasýtiť epidermis živinami, zvýšiť jej vlhkosť, vyhladiť reliéf a dodať tvári zdravý lesk.

Ako používať make-up – správne príslušenstvo

Štetce na líčenie tváre na nanášanie podkladovej bázy

Staršie ženy, ktoré v mladosti neboli rozmaznávané širokou ponukou kozmetických doplnkov, boli zvyknuté nanášať podkladovú bázu končekmi prstov. Má však niekoľko nevýhod. Po prvé, nie je to pohodlné – je ťažké dosiahnuť rovnomernú, rovnomernú vrstvu make-upu na celej tvári. Po druhé, je to nehygienické. Ak sa ruky nedezinfikujú, môžu obsahovať patogénne mikroorganizmy aj po umytí. ktoré sa dostanú na povrch dermy, môžu ju infikovať a vyvolať začiatok zápalového procesu. Odborníci neodporúčajú nanášať podkladový krém a iné kozmetické výrobky prstami najmä vtedy, ak máte problematickú pleť s akné a rozšírenými pórmi. V ponuke špecializovaných obchodov ľahko nájdete niekoľko doplnkov, ktoré sú špeciálne navrhnuté na jednoduchšie a bezpečnejšie líčenie. Základ možno použiť pomocou:

 1. Kozmetický štetec. Mal by mať dlhú rukoväť, najlepšie z dreva. Tvar špičky, t. j. chlpatej časti štetca, je obdĺžnikový, s mierne zaobleným rezom. Štetec by mal byť prakticky plochý, široký 1,5 až 2 cm. Na nanášanie podkladovej bázy budete potrebovať pomôcku s umelou alebo kombinovanou vlnou a hrotmi, ktoré sú dostatočne pevné, aby sa pri pritlačení na tvár príliš neohýbali. Prečo umelé rúno a nie prírodné vlákna?? Lepšie čistí zvyšky make-upu a neabsorbuje podkladovú bázu, takže sa môže používať striedmo. Ak však dávate prednosť kefke s prírodnými štetinami, môžete použiť aj.

 2. Silikónová špongia. Trojuholníkový tvar húb bol kedysi veľmi obľúbený. Dnes však môžete nájsť hubky, ktoré sú ergonomickejšie tvarované, ľahko sa používajú a sú diskrétne. Profesionálni vizážisti napríklad často používajú na nanášanie podkladovej bázy na tvár klientov hubky v tvare vajíčka. Toto príslušenstvo má však miernu nevýhodu – dobre absorbuje základ, takže spotreba kozmetiky sa môže zvýšiť. Okrem toho by sa mala špongia po každom použití dôkladne umyť pod tečúcou vodou a kefa by sa mala utierať vlhkou alebo suchou handričkou a umývať približne raz týždenne.

 3. Kozmetický mixér. Ide o pomerne nové príslušenstvo, ktoré sa používa na nanášanie podkladu a inej tekutej kozmetiky. Rozdiel medzi Beauty Blenderom, ktorý vytvorila profesionálna vizážistka Rae En Silva, a bežnou hubkou je v tom, že neobsahuje latex. To je výhoda pre dievčatá, ktoré sú alergické na túto látku. Pred použitím mixéra Beauty Blender ho navlhčite vodou. Čím viac tekutiny mixér absorbuje, tým jemnejší bude základ. Kozmetické mixéry sú k dispozícii v rôznych odtieňoch. Farebné sú určené na domáce použitie, čierne na profesionálnu aplikáciu a biele na nanášanie priesvitných produktov, ako sú séra a tekutiny, ako aj bezfarebné WW a CC krémy.

Pravdepodobne budete nanášať nielen podkladovú bázu, ale aj ďalšie kozmetické prípravky, ako sú očné tiene, púder alebo rúž, a môžete si kúpiť sadu doplnkov. Ak vám vyhovuje používanie štetcov, existujú hotové sady 3-10 alebo viac kusov, z ktorých každý je určený na iné použitie.

Okrem príslušenstva, ktoré vám pomôže správne naniesť podkladovú bázu, budete potrebovať aj:

 1. Bavlnené disky a tyčinky sú nepostrádateľnou súčasťou kozmetickej taštičky každého dievčaťa. Pomáhajú pri korekcii a odstraňovaní make-upu, ako aj pri plnení mnohých ďalších funkcií.

 2. Mali by ste si kúpiť aj odličovač, pretože budete musieť podklad nielen naniesť, ale aj opláchnuť. A obyčajná voda a mydlo nie sú na tento účel veľmi vhodné.

 3. Zrkadlo. Nanášanie podkladu bez jeho použitia je skutočnou výzvou. Ak máte malé zrkadlo, môže sa vám hodiť, keď ste vonku. Doma je však vhodné používať veľké zrkadlo, ktoré odráža nielen časť tváre alebo dokonca celú tvár, ale aj oblasť krku a dekoltu. To preto, aby ste mohli posúdiť, či sa tón pleti pokrytej podkladom líši od tónu pleti na krku. Rozdiel by nemal byť viditeľný, inak tvár, najmä ak vyzerá tmavšie ako pokožka na krku, výstrihu, vyzerá neprirodzene. Ďalšou výhodou by bolo, keby bolo zrkadlo trojskladové a/alebo vybavené osvetlením denným svetlom.

Všetko toto príslušenstvo zaberá málo miesta a ľahko sa zmestí na povrch stola alebo do zásuvky.

Prípravná fáza

opláchnutie maskary

Pred začatím líčenia a nanášaním podkladovej bázy na tvár je potrebné pleť pripraviť. Na čo sa pripravujú:

 1. Na čistenie pleti – hladší povrch vyhladí make-up a podkladovú bázu.

 2. Hydratácia a výživa pokožky – po aplikácii prípravku sa pokožka lepšie vyrovná s vplyvmi prostredia.

 3. Na uzavretie pórov pokožky, pretože môžu byť upchaté podkladovou bázou.

 4. Ochrana pokožky pred UV žiarením, ktoré stimuluje fotostarnutie epidermy.

Je zrejmé, že príprava pokožky je dôležitou fázou líčenia a nemala by sa vynechať.Pred nanesením make-upu je dôležité:

 1. Odstráňte nečistoty a usadeniny mazu z povrchu tváre. Môžete to urobiť pomocou špeciálneho čistiaceho mlieka, gélu alebo peny.

 2. Ak sa vaša pokožka šupinatí, máte pupienky alebo upchaté póry, možno budete chcieť použiť peeling alebo ľahký peeling. Odstráňte zrohovatené kožné bunky pomocou bežne dostupných produktov. Alebo si vyrobte vlastný peeling na ruky, ktorý si môžete pripraviť z použitej kávovej usadeniny, zmesi cukru a medu, soli a citrónovej šťavy. Iba je potrebné sa uistiť, že pelety domáce drhnutie boli malé, bez ostrých hrán, ktoré môžu poškriabať epidermis počas peelingového postupu. Ak chcete dosiahnuť hlbšie a účinnejšie čistenie, môžete si pokožku vopred preparovať tak, že si na tvár položíte malý uterák namočený v primerane horúcej vode. Alebo si tvár naparovať ako pri liečbe ORL ochorení.

 3. Ak neplánujete používať každodennú starostlivosť o pleť, potrite si tvár kockou ľadu. Pomôže zmenšiť póry. Navyše je to skvelý spôsob, ako tonizovať pokožku, bojovať proti jemným vráskam a vačkom pod očami. Pravidelný peeling prispieva k zintenzívneniu metabolických a regeneračných procesov, čo zlepšuje stav pokožky. Ľad sa dá vyrobiť nielen z pitnej vody umiestnením foriem do mrazničky. Ale aj zo zeleného čaju, neperlivej minerálnej vody alebo čerstvo vylisovanej citrusovej šťavy. Po ľadovej kúre opláchnite tvár studenou vodou.

 4. Ak plánujete použiť hydratačný krém alebo iný krém na starostlivosť o telo, po úplnom vstrebaní krému si tvár namrazte. Môže to trvať 5 až 10 minút. Ak po tomto čase zostane na tvári film nevstrebaného krému, odstráňte ho papierovou utierkou.

 5. Niektoré dievčatá prípravné práce nerobia, pretože sa domnievajú, že zaberajú veľa času, ktorý ráno zvyčajne nestačí. Ak však máte všetko potrebné po ruke, môžete svoju pleť „vypnúť“ už za 15-20 minút. Líčenie sa môže aplikovať aj neskôr, ale nanesenie podkladovej bázy nie je prvým krokom. Najprv možno budete musieť použiť korektor, podkladovú bázu.

Aké produkty použiť pred podkladom a prečo?

Aké produkty použiť pred podkladom a prečo to robiť

Ak máte viac-menej rovnomernú, čistú pleť bez výrazných nedokonalostí, stačí pred podkladovou bázou použiť podkladovú bázu. Je to špeciálny produkt, ktorý vyrovnáva štruktúru a odtieň vašej pleti. Vyplní aj všetky nedokonalosti – nerovnosti, jemné vrásky, nerovnosti. Ďalšou dôležitou funkciou podkladovej bázy je predĺžiť „nositeľnosť“ make-upu. Ak nechcete, aby sa vám make-up roztekal a aby ste ho nemuseli každých pár hodín opravovať, nezabudnite pod podkladovú bázu použiť podkladový krém. Existuje niekoľko druhov týchto kozmetických výrobkov:

 1. Reflexné. Minerálne podklady obsahujú drobné perleťové častice, ktoré dodávajú pokožke prirodzený vnútorný lesk. Reflexný podkladový krém môžete použiť pred večerným odchodom von alebo pred profesionálnym fotografovaním – tvár bude vyzerať dokonale v akomkoľvek svetle. Tento výrobok sa však neodporúča pre všetky nedokonalosti pleti a staršie ženy. Podkladový krém totiž upozorní aj na tú najmenšiu nedokonalosť, napríklad na hlboké vrásky.

 2. Silikón. Tieto produkty pomáhajú vyrovnať a vyhladiť pokožku, ale nevytvárajú plochý efekt. Silikónový primer je ideálny na zamaskovanie vrások a rozšírených pórov.

 3. Minerálne. Jeho zloženie má vďaka užitočným zložkám kozmetické aj terapeutické účinky. Nielenže zakryjú drobné nedokonalosti pokožky, ale tiež pomáhajú obnoviť stav pokožky. Minerálny primer môže byť skutočnou záchranou pre tých, ktorí majú mastnú alebo zmiešanú pleť a nemôžu používať podklady odrážajúce svetlo alebo na báze silikónu.

Ak máte problematickú kožu s výraznými nedokonalosťami, budete potrebovať korektor, ktorý by sa mal tiež použiť pred podkladovou bázou. Korektor možno použiť lokálne, to znamená bodovo – ak chcete zamaskovať pupienky, jazvy, jazvy. Alebo na širšie oblasti, napríklad pod očami. Ak je potrebné zamaskovať estetické nedostatky, ako sú veľké začervenané alebo olupujúce sa miesta, možno namiesto nich použiť korektor. Je však lepšie nanášať ho po podklade a nie pred ním.

Ako nanášať podkladovú bázu na tvár

Po všetkých prípravách a použití podkladovej bázy a korektora môžete začať nanášať podkladovú bázu. Takto naneste korektor:

 1. Postavte sa alebo si sadnite k oknu pred zrkadlo, pripravte si doplnky a make-up tak, aby ste na ne ľahko dosiahli. Niektoré dievčatá sú zvyknuté nanášať ranný make-up pod bežnou žiarovkou, najčastejšie v kúpeľni. To by sa nemalo robiť z dvoch dôvodov. Po prvé – skladovanie kozmetiky v kúpeľni je škodlivé, pretože vysoká vlhkosť nepredlžuje trvanlivosť prípravkov, rýchlo sa kazia a ich každodenné prenášanie do kúpeľne a z nej je nepohodlné. Druhým dôvodom je, že odrazy v zrkadle sa často líšia od odrazov viditeľných za denného svetla. Ak chcete, aby bol váš odraz objektívny, naneste podklad v blízkosti zdroja prirodzeného svetla.

 2. Naneste podkladovú bázu na chrbát ruky, na základňu palca ľavej ruky (alebo pravej ruky, ak ste ľavák). Dostatok produktu na jednu aplikáciu – „kaluž“ veľkosti veľkej mince. Počkajte niekoľko sekúnd. Počas tejto doby získa podklad telesnú teplotu a bude veľmi ľahké ho naniesť na pokožku.

 3. Namočte štetec alebo špičku hubky do podkladovej bázy a naneste ju na čelo, nos, líca, lícne kosti a bradu. Potom začnite vyrovnávať produkt pohybom po masážnych líniách od stredu tváre smerom k línii vlasov na hlave a rozotrite make-up zhora nadol. Krém by sa mal nanášať zľahka a vtláčať do pokožky bez ťahania alebo trenia povrchu. Oblasť pod očami môžete nechať nedotknutú alebo ju ošetriť ešte opatrnejšie a uistiť sa, že sa prípravok v tejto oblasti nanáša čo najtenšie.

 4. Pozrite sa do zrkadla. Nesmiete vidieť prechodové línie na línii vlasov, pod bradou a okolo uší. Farba pokožky na tvári by mala byť rovnaká ako na krku. V žiadnom prípade by nemal vzniknúť efekt masky alebo omietky. Ak sa tento efekt prejaví, znamená to, že ste produkt nerozmazali dostatočne dôkladne alebo ste naniesli príliš hrubú vrstvu korektora.

 5. Dbajte tiež na to, aby ste na pokožke nezanechali stopy po chmýří alebo iné zvyšky príslušenstva. Ak má vaša tvár prirodzený vzhľad, čo znamená, že nemôžete s istotou povedať, či je nalíčená, naučili ste sa, ako sa správne nalíčiť.

použitie nadácie

Čo potom – záverečná fáza po nanesení základu

Po nanesení podkladovej bázy môžete použiť ďalšie kozmetické prípravky na dokončenie líčenia. Aké typy prípravkov môžete prípadne použiť na tvár po nanesení podkladu:

 1. Korektor. Ako už bolo spomenuté, tento výrobok možno použiť na dodatočné zakrytie veľkých estetických nedokonalostí pleti. Korektor nanášajte opatrne, aby ste nenarušili podkladovú bázu.

 2. Rozjasňovač a bronzer. Ide o dva produkty na tvarovanie kontúr tváre, ktoré sa zvyčajne používajú spoločne. Rozjasňovač rozjasní oblasti tváre, ktoré je potrebné zvýrazniť. A bronzer sa používa tam, kde je potrebný väčší objem a dĺžka. Tmavší pigment tak môže odpútať pozornosť od nedokonalostí, ako sú príliš široký alebo dlhý nos, široké lícne kosti, okrúhle líca alebo hrubá brada.

 3. Prášok. Tento produkt pomôže odstrániť lesk, zmatniť tvár a dodať pleti vnútorný lesk. V horúcom počasí sa mnohé ženy radšej zaobídu bez neho, ale vždy je dobré mať ho pre istotu v kozmetickej taštičke.

 4. Rúž. Môže sa použiť na zvýraznenie lícnych jamiek a lícnych kostí. Ak ste na podkladovú bázu použili púder, vyberte si suché rúže, púdrové rúže, lisované rúže alebo kvapky. Ak ste nepovažovali za potrebné použiť púder, rúž použitý na podkladový krém musí mať krémovú konzistenciu.

Po nanesení podkladu môžete použiť aj rúž na pery, zvýrazniť oči pomocou maskary, ceruzky, očných tieňov.

Ako použiť správny podklad na rôzne tvary tváre

Na vizuálnu korekciu tvarov tváre a jednotlivých čŕt možno použiť podklady rôznych odtieňov. Ak použijete špeciálnu techniku na líčenie, nebude potrebné používať rozjasňovač a bronzer. Stačí si kúpiť nie jeden, ale dva tonery od rovnakého výrobcu – jeden, ktorý úplne zodpovedá farbe pleti, druhý – o tón tmavší.

Ako použiť svetlejšie a tmavšie podklady na zvýraznenie a kontúrovanie tváre:

 1. Ak je vaša tvár podlhovastá, použite tmavšiu farbu na líniu brady a tiež pozdĺž línie vlasov na hlave. Stred tváre sa zvýrazní ľahkým podkladom, lícne kosti a líca sa zvýraznia rúžom.

 2. Ak máte tvár v tvare kosoštvorca, zmenšite objem lícnych kostí tmavým podkladom a zvýraznite oblasti čela, brady.

 3. Ak je vaša tvár trojuholníková, použite tmavší pigment na čelo a líca. A na brade jej dodajte ľahký lesk.

 4. Ak máte obdĺžnikovú alebo hranatú tvár, zaoblite kontúry tváre tmavým podkladovým krémom. Je potrebné zvýrazniť stred tváre – čelo, bradu, nos a oblasť pod dolnými viečkami.

 5. Ak máte okrúhlu tvár, môžete ju opticky zvýrazniť namaľovaním tmavšieho pigmentu po stranách, najmä na lícach. Čelo, brada a celá stredná časť tváre by mali byť zvýraznené.

 6. Pri používaní a kombinovaní oboch podkladových krémov na úpravu tváre nezabudnite pigmenty premiešať a zmiešať. Dávajte však pozor, aby ste to nepreháňali, pretože váš make-up môže vyzerať ako rozmazaná neporiadna šmuha.

 7. Ak chcete korektorom zvýrazniť kontúry tváre, pred odchodom von si to niekoľkokrát nacvičte. Vaše schopnosti musia byť nastavené tak vysoko, aby ste nesplynuli s okolím, inak bude vaša tvár vyzerať ako divadelná maska.

Ako a čo zmyť z nadácie

Ako a čo zmyť z nadácie

Pred líčením by ste si mali uvedomiť, že podkladová báza sa nielen nanáša, ale aj oplachuje. Mydlo a vodu si môžu dovoliť používať len ľudia s normálnym typom pleti. Ale aj v tomto prípade je lepšie vyhnúť sa používaniu mydla, pretože má negatívny vplyv na pokožku, ktorá po takejto manipulácii môže stratiť svoju prirodzenú vlhkosť. Preto odborníci odporúčajú používať špeciálny odstraňovač na odlíčenie, ktorý odstráni podklad rýchlo a bez poškodenia epidermy:

 1. Micelárna voda– Výrobok, ktorý používajú profesionálni vizážisti aj bežné ženy v domácnosti.

 2. čistiaci prostriedok– Rôzne gély a pleťové vody, peny a pleťové vody. Majú dvojitú funkciu, pretože nie je len odstránenie make-upu, ale aj kompletné čistenie pleti vodou.

 3. Hydrolat– Vodná voda, známa aj ako kvetová voda, je roztok bylinných extraktov. Prípravok umožňuje nielen čistenie tváre, ale aj nasýtenie epidermy prospešnými látkami.

 4. Hydrofilné– Je to čistiaci a ošetrujúci prostriedok, ktorý je v pevnej forme. Pripomínajúce kúsky mydla. Pri kontakte s pokožkou zmäkne, roztopí sa a premení na ľahký krém s jemnou textúrou, ktorý je vhodný na umývanie tváre.

Tekutinu, ktorá pomôže odstrániť make-up všeobecne a najmä podklad, si môžete pripraviť vlastnými rukami. Vyskúšajte nasledujúci recept:

 1. Rovnakým dielom prírodného jogurtu bez prísad a čerstvo vylisovanej citrónovej šťavy. Zmiešajte ich v sklenenej miske – na jedno použitie stačí jedna polievková lyžica ingrediencií.

 2. Zmes naneste na tvár a tiež na krk a dekolt na 10 minút.

 3. Čistiaci prostriedok odstráňte z pokožky pomocou vatového tampónu alebo kúska vaty, prípadne papierového uteráka.

 4. Opláchnite si tvár a ostatné časti tela, na ktoré bol prípravok nanesený, tečúcou vodou.

Neodporúča sa pripravovať takýto čistiaci prostriedok na ďalšie použitie, ale zakaždým nanovo, pretože sa neodporúča skladovať ho ani v chladničke.

Najlepší typ podkladovej bázy – čo je najlepšie použiť na tvár bez toho, aby ste si zničili make-up

Čo ešte treba zvážiť pri výbere BB podkladu

V posledných rokoch sa na trhu s make-upom objavilo mnoho nových základov. Kedysi ženy nemali veľký výber – baletný základ a niekoľko oveľa drahších produktov. Sortiment podkladových báz je teraz oveľa širší a každá významná spoločnosť uvádza na trh celý rad korektorov. Okrem bežného podkladu môžete používať aj najnovšie výdobytky zahraničných kozmetických značiek – BB alebo BB krém, CC krém a DD krém. Rozdiely oproti klasickému náprotivku sú nasledovné:

 1. Ľahšia textúra a menej hustá štruktúra. Výrobok na pleti takmer necítiť a nemusíte sa obávať, že make-up bude vyzerať ako maska, upchaté póry alebo poruchy tvorby kožného mazu.

 2. Menej pigmentov. Na rozdiel od klasického základu, ktorý sa skladá z bázy, pigmentov, konzervačných látok a vôní, bibic a jeho „bratia“ obsahujú približne 30 % farbív. Z tohto dôvodu nie sú prekrývajúce sa vlastnosti výrobkov novej generácie také vysoké ako vlastnosti základov. Ale aj to stačí na zamaskovanie estetických chýb, pričom sa zachová prirodzený vzhľad pokožky tváre.

 3. Starostlivosť o pleť. Toto je druhá funkcia BB, CC a DD krémov. Tieto produkty sa môžu aplikovať nielen na zakrytie nedokonalostí pleti, ale aj na odstránenie príčin nedokonalostí, na oživenie pokožky.

 4. Ochrana pred UV žiarením. Prakticky všetky podklady novej generácie obsahujú ochranné faktory proti slnku. Ľahko nájdete produkty s označením SPF15 alebo SPF50 – v závislosti od potrieb vašej pokožky.

 5. Multifunkčnosť. BB krém a podkladová báza môžu nahradiť podkladovú bázu, hydratačný krém, podkladový krém, krém na opaľovanie alebo prípravok proti starnutiu. Táto skutočnosť prispieva k tomu, že namiesto aplikácie viacerých prípravkov na pleť možno použiť jeden produkt – na líčenie sa tak strávi menej času.

 6. Prírodné zloženie. Predpokladá sa, že krémy BB, CC a DD sú zložené z prírodných zložiek. aby obsahovali čo najmenej syntetických zložiek. Používanie takéhoto make-upu výrazne znižuje riziko vzniku alergií alebo iných vedľajších účinkov.

Jedinou nevýhodou podkladov novej generácie je menšia škála odtieňov. Keďže tieto inovatívne výrobky vyvinuli prevažne kórejskí výrobcovia, v ponuke je len niekoľko svetlých krémov a takmer žiadne možnosti pre ženy s tmavšou pleťou. V poslednom čase sa však renomované značky uberajú aj týmto smerom, takže na pultoch obchodov nájdete tónovacie krémy s označením BB, CC alebo DD, ktoré sa hodia pre akýkoľvek tón pleti.

Ako si vybrať podkladový krém pre svoj typ pleti

Ak chcete na tvár naniesť podkladovú bázu a v odraze zrkadla vidieť optimálny výsledok, využite pri výbere kozmetiky rady profesionálnych vizážistov a maskérov:

Venujte pozornosť svojmu typu pleti,A uistite sa, že hľadáte ten správny produkt pre vašu pleť:

 1. Ak máte mastnú alebo zmiešanú pleť, použite podklady, ktoré obsahujú antiseptické látky, ako je extrakt z čajovníka, absorbenty, ktoré absorbujú prebytočný kožný maz, hydrolipidy, vitamíny a minerály, výťažky z liečivých rastlín, zinok, síru. Podklad, ktorý sa chystáte použiť na mastnú pokožku, by mal byť najlepšie bez olejov a voskov, ktoré by povrchu dodali zbytočný lesk.

 2. Produkty na báze kyseliny hyalurónovej a jej derivátov, glycerínu, prírodných olejov a výťažkov sú vhodné pre suchú pleť.

 3. Všetky typy pokožky sú prijateľné pre normálnu pokožku, ale zloženie nie je formulované takto. Ak však prípravok používa žena po 35. roku života, odporúča sa, aby obsahoval kyselinu hyalurónovú, kolagén, koenzým Q10, vitamíny A, B, C alebo látky s podobnými vlastnosťami.

Zohľadnite svoj tón pleti.Koniec koncov, farba je základom správnej aplikácie podkladu. Odborníci odporúčajú vybrať si výrobok týmto spôsobom:

 1. Ak má vaša pleť ružovkastý odtieň, vyberte si svetlý béžový podklad.

 2. Ak máte žltkastý odtieň pleti, vyskúšajte béžový alebo ružový produkt.

 3. Pre tmavšiu pleť je ideálny podkladový krém tmavej béžovej alebo béžovo-broskyňovej farby.

Keď si kupujete kozmetický výrobok prvýkrát, urobte to v stacionárnom obchode. To vám poskytne príležitosť:

 1. Nájdite svoj ideálny odtieň podkladovej bázy nanesením produktu jednoduchým tampónom na tvár. Nezabudnite, že pri výbere krému by ste ho mali naniesť na tvár bez make-upu a výsledok posúdiť pri prirodzenom svetle.

 2. Poznajte fyzikálne vlastnosti krému – jeho konzistenciu, sýtosť farby, prekrývacie vlastnosti a vôňu. A tiež pochopte, či je pre vás balenie výrobku pohodlné, či ho môžete nosiť v kabelke a používať doma.

 3. Zistite, ako dlho vydrží krém, ktorý ste si vybrali. Prípravok si môžete naniesť na chrbát ruky a približne 20 minút sa prechádzať po nákupnom centre. Potom pleť zľahka rozotrite prstom – ak krém zostane na končekoch prstov, nie je dostatočne dlhotrvajúci na to, aby na tvári zostal celý deň.

 4. Zistite, ako vám výrobok na pokožke vyhovuje. Ak po aplikácii dráždidla pociťujete napätie, začervenanie a svrbenie, znamená to, že tento krém pre vás nie je vhodný.

Ak ste si už predtým kúpili základ určitej značky, môžete bezpečne urobiť druhý nákup vo veľkom internetovom obchode alebo na webovej stránke výrobcu, pretože všetky vlastnosti výrobku sú vám už známe.

Ako správne nanášať a používať make-up

Ako najlepšie nanášať a používať make-up: tipy odborníkov

Nasledujúce pokyny vám pomôžu naučiť sa nanášať podkladový make-up a vyhnúť sa častým chybám:

 1. Uistite sa, že ste podkladový krém nanesli aspoň 30 minút pred odchodom z domu. Mal by sa dobre prispôsobiť pokožke a „usadiť sa“. Tento tip platí najmä pre líčenie v chladnom období. Ak váš výrobok obsahuje hydratačné zložky, ak idete von hneď po nanesení krému na tvár, hrozí, že si poškodíte pokožku, pretože vlhkosť začne chladnúť a mrznúť na tvári a vo vrstvách epidermy.

 2. Dbajte na to, aby ste večerný mejkap nanášali na čistú pleť. Denný make-up by sa mal pred použitím zmyť.

 3. Podkladový krém vždy na konci dňa opláchnite, pretože by ste ho nemali nechať na pleti dlhšie ako 8-10 hodín. V noci musí epidermis odpočívať a obnovovať sa, prítomnosť kozmetických prípravkov na tvári môže tento proces narušiť.

 4. Striedajte základy v závislosti od ročného obdobia. Koncom jesene, v zime a začiatkom jari dávajte prednosť hustejším krémovým textúram. Takéto prípravky pomáhajú nielen maskovať nedokonalosti pokožky, ale aj chrániť pokožku pred vetrom, mrazom a snehom. Počas teplejších mesiacov prejdite na ľahké textúry, ktoré nezaťažujú pokožku a umožňujú jej dýchať. To isté platí aj pre odtieň výrobku – v zime je pleť svetlejšia ako v lete. V priebehu kalendárneho roka preto budete musieť zmeniť odtieň podkladu aspoň dvakrát.

 5. Je potrebné použiť základ smerom nadol. V opačnom prípade zachytíte chmýří, ktoré je prítomné na lícach, najmä u dievčat s orientálnou pleťou.

 6. Snažte sa „vtlačiť“ podklad do pokožky 1-2 milimetre za líniu vlasov. Aplikujte ho aj na ušné lalôčiky a okolo uší. Získate tak prirodzenejší make-up.

 7. Pri nanášaní podkladu nezabudnite na oblasť pod obočím. Použitím kefky tesne pod končekmi obočia môžete dosiahnuť, aby vaše oči boli výraznejšie a obočie pôvabnejšie.

 8. Ak máte na zadnej strane ruky prebytok mejkapu, nehádzajte ho späť do tuby, ako to robí mnoho dievčat v snahe ušetriť peniaze. Výrobok, ktorý prišiel do kontaktu s pokožkou, sa zmieša s potom a do pokožky sa dostanú baktérie. Ak sa zvyšky zmiešajú s celkovým množstvom obsiahnutým v tube, základ sa rýchlo znehodnotí.

Ako vidíte, naši odborníci nerobia žiadne ťažko splniteľné odporúčania. Využite rady odborníkov a podkladová báza bude vaším najlepším pomocníkom pri každodennej starostlivosti o krásu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: