9 najlepších masiek na kuperózu

Majitelia pokožky s kuperózou snívajú o tom, že sa takéhoto problému zbavia pomocou všetkých druhov prostriedkov. Dermatológovia sú však presvedčení, že masky a iné kozmetické prípravky v tomto prípade veľmi nepomáhajú. Cievnej mriežky sa môžu úplne zbaviť len špeciálne stroje. Začervenanie sa však dá znížiť aj pomocou masiek. Od kozmetických dermatológov sme sa dozvedeli o najlepších domácich a hotových prostriedkoch.

Masky na kuperózu: 9 najlepších domácich prostriedkov

Základné informácie o couperose

Kuperóza je kombinácia príznakov, ktorá zahŕňa: pretrvávajúce začervenanie kože a výskyt pavúčích žíl a/alebo retikulácií. Odborníci nepovažujú kuperózu za samostatnú dermatologickú poruchu, ale za prejav rosacey.

Osoby so svetlou, tenkou a citlivou pokožkou sú náchylnejšie na kuperózu. Je to tiež pomerne častý defekt zmiešanej alebo mastnej pleti s rozšírenými pórmi pod vplyvom týchto spúšťačov:

 1. Zneužívanie alkoholických nápojov;

 2. Užívanie tabaku;

 3. dlhodobé vystavenie priamemu slnečnému žiareniu bez akejkoľvek ochrany;

 4. Cvičenie v chlade a vetre;

 5. Konzumácia horúcich a korenených jedál;

 6. Nesprávna, nevhodná alebo agresívna starostlivosť o pokožku;

 7. hormonálne poruchy;

 8. perorálna antikoncepcia.

Touto chybou sú častejšie postihnuté ženy, ale aj muži. Dedičnosť sa tiež považuje za faktor pri vzniku kuperózy a rosacey.

V reakcii na podráždenie sa môže objaviť začervenanie na krídlach nosa, lícach, čele alebo brade. V počiatočných štádiách sa koža pomerne rýchlo zotavuje a získava svoje normálne sfarbenie. Po čase však cievy postupne strácajú svoju pružnosť, prestávajú sa sťahovať a trvalo sa rozširujú, takže ich možno ľahko vidieť cez kožu.

Dôležité! aj keď je koža v pokoji, má pretrvávajúci ružový alebo červenkastý nádych. A keď je vystavená spúšťaču, stáva sa hyperemickou, extrémne citlivou, pálivou a svrbiacou.

Slnečné svetlo, mráz, horúce a korenené jedlá sú faktory, ktoré spúšťajú kuperózu. Základnou príčinou je však stále vrodené alebo získané cievne ochorenie. V dôsledku narušeného spojenia cievnych stien s CNS strácajú cievy turgor, rozširujú sa a krv v nich stagnuje.

Pokyny na starostlivosť

Ak máte na pokožke viditeľné pavúčie žilky, mali by ste sa riadiť radami dermatológov, ako ich liečiť:

 1. Starostlivý výber kozmetických výrobkov. Uprednostňujte hypoalergénne prípravky určené pre obzvlášť citlivú pokožku.

 2. Už nikdy nepoužívajte produkty s hustou, mastnou textúrou.

 3. Vyhnite sa drsnému čisteniu pleti pomocou drsných peelingov alebo kyslých peelingov.

 4. Obmedzte návštevy kúpeľov a sáun, aby ste minimalizovali vplyv teplotných kontrastov.

 5. Vyhnite sa intenzívnej masáži tváre alebo inému nadmernému tlaku na pokožku.

 6. Pred pobytom na slnku použite opaľovací krém s vysokým ochranným faktorom SPF.

Nikdy si pod žiadnou zámienkou neumývajte tvár bežným mydlom. Používajte len špeciálne výrobky určené pre citlivú pokožku. V prípade obzvlášť reaktívnej oblasti nepoužívajte kozmetický ľad. Pre dokonalé prípravky môžete odporučiť konzultáciu s kozmetičkou.

Pravdepodobne vám bude odporučená špeciálna diéta, pri ktorej sa vyhnete konzumácii nasledujúcich potravín: príliš horúce, údené, mastné jedlá, rýchle občerstvenie, príliš veľa sladkostí a pečiva. Alebo predpíšte liek na posilnenie ciev. Zvyčajne obsahujú vitamíny C, E, P, K, výťažky z pagaštanu konského, mäsiarskej ihly, centely.

Ako používať masku proti kuperóze

Neexistuje veľa špeciálnych masiek s označením „cuperose“. Možno ich však nahradiť upokojujúcimi, chladivými a antioxidačnými jemnými textúrami.

Masky určené pre citlivú, začervenanú pokožku a pokožku so sklonom k psoriáze zvyčajne obsahujú tieto zložky:

 1. Vitamín C. Je to jeden z najsilnejších antioxidantov, ktorý dokonale zlepšuje dýchanie a výživu buniek, zvyšuje pružnosť a pevnosť ciev.

 2. Vitamín K. Reguluje zrážanie krvi, posilňuje cievnu stenu.

 3. Vitamín P (rutín). Zníženie priepustnosti a krehkosti kapilárnych ciev.

 4. Gaštan konský. Zvyšuje pružnosť a tonus ciev, zlepšuje zásobovanie buniek kyslíkom.

 5. Rastlinné výťažky. Nechtík lekársky a harmanček sa ukázali ako účinné. Sú vhodné na zjemnenie a upokojenie pokožky.

K dispozícii je veľké množstvo vopred pripravených masiek. A niektorí ľudia dávajú prednosť domácim receptom.

Čo si vybrať: doma vyrobenú alebo ľahko dostupnú masku?

Aby sme vám pomohli pri výbere, porovnajme tieto dva vzorce podľa príslušných kritérií.

Kritériá

Domáce masky

Pripravené potraviny

Zloženie

Jednoducho a jasne. Zvyčajne obsahuje jednu kľúčovú zložku a niekoľko užitočných pomocných látok.

Majú vyvážené zloženie zohľadňujúce všetky osobitosti pokožky, pre ktorú sú určené. Takéto výrobky zvyčajne nie sú ťažké, pretože zložky majú upravené dávkovanie.

Účinnosť

Upokojujúce, relaxačné, ale nie veľmi účinné pre kuperózu.

Má široké spektrum účinku. Ovplyvňuje stav cievnych stien, účinne bojuje proti erytému.

Pohodlie

Ich príprava je trochu náročná, ale mnohí ľudia ich považujú za veľmi príjemné.

Nie je potrebné nič miešať, textúry sú pohodlné. Tkanivové masky sú obzvlášť pohodlné.

Najlepšie domáce masky na kuperózu a hotové výrobky

Ani dobre navrhnutá liečba úplne nevyrieši problém kuperózy. Niektorí ľudia však považujú domácu masku za šetrnejšiu možnosť. Iní si naopak myslia, že takéto manipulácie sú zbytočné a sú stratou času. Uvedomujú si, že ani vopred pripravená a do detailov premyslená kozmetika neprinesie stopercentné výsledky, ale napriek tomu jej viac dôverujú. Snažíme sa vyhovieť každému, preto vám prinášame niekoľko našich najlepších domácich a hotových receptov na masky.

Domáce kuperózové masky

Maska na kuperózu: Top 9 domácich opravných prostriedkov

4 najlepšie masky, ktoré sa dajú ľahko pripraviť improvizovanými prostriedkami.

Maska na zemiaky

Vezmite 1 mladý zemiak strednej veľkosti a 1 polievkovú lyžicu. Lyžica kyslej smotany s obsahom 20 % alebo viac. Nastrúhajte surovú koreňovú zeleninu a zmiešajte ju s kyslou smotanou do hladka. Ak je zmes príliš riedka, zahustite ju trochou škrobu.

Prípravok naneste v hrubej vrstve na tvár, ktorá bola predtým očistená tonikom. Masku nechajte pôsobiť 15 minút, potom zmes odstráňte špongiou, umyte si tvár a znova ju pretrite tonikom. Očakáva sa, že upokojí a vybieli pokožku a tiež zúži cievy. Ak však v zime kúpite zemiaky v obchode na takéto účely, pravdepodobnosť zachovania ich cenných látok nie je vysoká.

Bobuľová maska

Vezmite 2-3 polievkové lyžice. lyžice rôznych bobuľovín (jahody, černice, čučoriedky, brusnice, brusnice). Zmes môže obsahovať rôzne kombinácie. Bobule roztlačte vidličkou, kým nevznikne pyré. Po očistení a tonizujúcom kúpeli tváre roztlačte bobule a nechajte pôsobiť 15-20 minút. Potom pleť opláchnite vodou, utrite ju tonikom a hydratujte.

Masky z bobúľ dokážu hydratovať, rozjasniť a vyrovnať pleť. Zloženie, v ktorom prevládajú brusnice, sa v tejto oblasti osvedčilo najmä. Bobuľové ovocie skutočne dodáva vitamíny a antioxidanty. Kozmetičky však tvrdia, že účinok je niekoľkonásobne vyšší, ak sa konzumuje vnútorne.

Hlinená maska

Vezmite 1 polievkovú lyžicu. lyžice červeného ílu a mlieka/mlieka. Opatrne spojte 2 prísady. Výsledkom by mala byť konzistencia vhodná na aplikáciu na pokožku. V prípade potreby môžete počas miesenia pridať hlinu alebo mlieko.

Začnite čistením a tonizáciou tváre. Zmes naneste na pokožku, pričom sa vyhnite periorbitálnej oblasti a oblasti okolo úst. Nechajte prípravok pôsobiť na tvári 10-25 minút alebo kým nezaschne. Masku opatrne odstráňte kozmetickou hubkou, umyte si tvár, pretrite pleť tonikom a naneste hydratačný krém.

Hlinené masky sú vhodné na čistenie, zjemnenie, bielenie a spevnenie pokožky. Spomedzi všetkých farebných ílov sa za najjemnejší považuje červený. Pri správnom používaní nevysušuje pokožku. Obsahuje tiež Fe a Cu, ktoré zlepšujú lokálny krvný obeh.

Dôležité! Hlina je veľmi agresívna na citlivú pokožku, a to aj v zmesi s mliekom.

Ovsená maska

Vezmite 1 polievkovú lyžicu. Pridajte lyžicu nasledujúcich zložiek: ovsené vločky, sušený harmanček a/alebo nechtík lekársky, sójový olej. Ovos pomeľte v mixéri, rastlinný materiál rozdrvte v mažiari na jemný prášok. Suché prísady zmiešajte a po troškách do nich pridávajte olej, aby vznikla hustá hmota vhodná na natieranie na pokožku.

Masku naneste na tvár po očistení a osušení tonikom. Nechajte ho pôsobiť štvrť hodiny a potom ho dôkladne opláchnite vlažnou vodou. Ošetrenie ukončite očistením tváre tonikom a hydratačným krémom. Upokojuje, zmierňuje zápaly a upokojuje pokožku.

Predmaska na kuperózu

V našom prehľade uvádzame 5 najlepších masiek proti začervenaniu, ktoré sa vyrábajú v Izraeli, Francúzsku, Rusku a Bielorusku.

NomináciaUmiestnenieNázovCena
Maska pripravenosti na kuperózu1Christina Bio Phyto maska proti superóze2 500 €
2AVENE Antirougeurs Calm maska proti začervenaniu1 570 €
3Uriage Rose
 • maska proti začervenaniu
 • 1 300 €
  4

  Profesionálna krémová maska proti superóze Premium

  1 300 €
  5Vitex Perfect Skin Revitalizačná maska na pleť s rozšírenými pórmi a známkami pleťovej dermatózy175 €

  Christina Bio Phyto maska proti chladu

  Hodnotenie: 4.9

  Christina Bio Phyto Anti-Cuperosis maska

  Izraelská kozmetická značka Christina vyvinula masku Bio Phyto proti supertenzii. Prípravok obsahuje: výťažky z rias, gaštanu a prasličky, nechtíkový, gerániový a orechový olej. Tieto zložky vyživujú pokožku vitamínmi, spevňujú ju a vypínajú. Pri pravidelnom používaní zlepšuje zásobovanie kožných buniek kyslíkom, posilňuje cievne steny a zabraňuje tvorbe malých ciev.

  AVENE Antirougeurs Calm maska proti začervenaniu

  Hodnotenie: 4.8

  AVENE ANTIROUGEURS CALM MASKA NA UPOKOJENIE ZAČERVENANIA PLETI

  Francúzska dermatokozmetická značka AVENE vyvinula účinnú masku proti lupienke Antirougeurs Calm. Jeho hlavnými aktívnymi zložkami sú termálna voda (odstraňuje nepríjemné pocity a teplo) a extrakt z rusa (zlepšuje mikrocirkuláciu), vitamín E (antioxidant, reparatívny). Chráni a hydratuje, znižuje začervenanie a zabraňuje mu.

  Uriage Rose
 • maska proti začervenaniu
 • Hodnotenie: 4.8

  Uriage Rose<li></div><p>ane Anti-Redness Mask“ src=“/wp-content/uploads/2023/03/72016666196961-179-.jpg“ height=“400″ title=“Uriage Rose</p><li>maska proti začervenaniu“ ><p>Francúzska kozmetická značka Uriage vyvinula masku Rose Anti-Redness Mask</p><li>maska proti začervenaniu. Prípravok obsahuje dokonalú kombináciu rastlinných extraktov (ruža, slez, nechtík a mimóza), bambuckého masla a oleja z marhuľových jadier, esenciálnych olejov a termálnej vody. Maska má základ bez mydla. Nevyvoláva alergické reakcie a je vhodný pre jemnú a citlivú pokožku.<h3><p>Remium Professional Krémová maska proti lupienke</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=Profesionálna krémová maska proti superóze Premium

  Ruská značka Premium uvádza na trh krémovú masku Professional proti lupienke. Obsahuje: oligosacharidy, neuropeptid znižujúci citlivosť, tylarozid, oleje (olivový, z čiernych ríbezlí, kukuričný), zelený íl. Takáto maska posilňuje steny kapilár, zlepšuje lokálny krvný obeh, odstraňuje prekrvenie. Jeho špeciálny obsah pigmentu vyhladzuje vizuálny vzhľad retikulárnej žily.

  Vitex Perfect Skin Revitalising Mask na pleť s rozšírenými pórmi a príznakmi kuperózy

  Hodnotenie: 4.7

  VITEX PERFECT SKIN MASK PRE PLEŤ S ROZŠÍRENÝMI PÓRMI A PRÍZNAKMI KUPERÓZY

  Bieloruská značka Vitex vyvinula masku Perfect Skin pre ženy s príznakmi kuperózy. Tento produkt je obohatený o dva druhy ílov (červený a biely) a inovatívne zložky Epidermist a Biophytex. Táto maska pomáha vyhladiť, zjemniť, rozžiariť a dodať pleti zdravý vzhľad. Vzhľad kuperózy je menej nápadný a póry sa zužujú.

  Odporúčania týkajúce sa používania masky

  Ak chcete používať domáce masky na kuperózu, dodržiavajte tieto pravidlá:

  1. Naneste prípravok pripravený na použitie na očistenú pokožku a dodržiavajte všetky pravidlá. A na záver nezabudnite pleť ošetriť tonikom.

  2. Po zmytí masky si tvár opäť pretrite tonikom a hydratačným krémom.

  3. Aby ste zabránili oxidácii vitamínu C alebo iných zložiek, pripravujte masky bez použitia kovových nádob alebo nástrojov.

  4. Po aplikácii akéhokoľvek typu masky je lepšie zostať v horizontálnej polohe po dobu expozície (10-20 minút).

  5. Nenechávajte masku na pokožke príliš dlho. Keď maska začne schnúť, je najlepšie ju čo najskôr odstrániť. Je to potrebné, aby pokožka nebola vystavená ďalšiemu stresu.

  Pri kúpe hotových masiek alebo inej kozmetiky by ste mali venovať pozornosť označeniu „pre citlivú pleť s príznakmi kuperózy“. Najlepšie ich získate v drogériách alebo špecializovaných obchodoch.

  Bezpečnostné opatrenia

  Ak je vaša pleť náchylná na kuperózu, používajte domácu masku veľmi opatrne:

  1. Naše kozmetické masky majú často hustú štruktúru, ktorá nie je vhodná pre pleť s rozšírenými cievami;

  2. vyvolávajú reaktivitu citlivej pokožky;

  3. Nie je to zlý upokojujúci, ale kontroverzný spôsob liečby príznakov kuperózy.

  Upozorňujeme, že aj pri správnej starostlivosti o pleť a bez zmeny životného štýlu a stravovacích návykov, ako aj bez používania akýchkoľvek cievnych posilňovačov sa príznaky kuperózy pomerne rýchlo vrátia. K náprave tejto chyby treba pristupovať holisticky, starať sa nielen o tvár, ale aj o celé telo.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: