Ako odstrániť umelé riasy doma: 2 spôsoby a 8 nástrojov

Mnohé ženy, ktoré sa snažia o výraznejší a tajomnejší vzhľad, vystupňujú riasy v salóne. Je to naozaj skvelý spôsob, ako dosiahnuť, aby riasy vyzerali hustejšie, dlhšie a plnšie. Skôr či neskôr však príde čas obnoviť prirodzený vzhľad. Čo robiť, ak je kozmetička chorá alebo na dovolenke, ale vy potrebujete ošetrenie čo najskôr??

Novinári sa rozprávali s vizážistami a pracovníkmi kozmetických salónov, aby zistili, aké sú účinné a bezpečné spôsoby odstraňovania umelých mihalníc doma a aké metódy by sa nemali používať.

Existuje niekoľko spôsobov, ako si doma odstrániť umelé riasy bez poškodenia prirodzených chĺpkov, pokožky viečok a očí. Výrobky používané pri týchto metódach možno zhruba rozdeliť na profesionálne a improvizované.

Ako odstrániť prebytočné alebo umelé mihalnice

Špeciálne produkty na riasy

Najúčinnejším spôsobom, ako vyriešiť problém bez návštevy odborníka, je kúpiť si výrobok určený špeciálne na predlžovanie rias. Nazýva sa debonder a je rozpúšťadlom lepidla, na ktorom sa umelé vlasy. Debonder obsahuje prírodné aj syntetické zložky, najmä acetón je v ňom často prítomný.Naši odborníci vám poskytli niekoľko odporúčaní, ktoré vám pomôžu pri výbere správneho produktu:

 1. Najprv venujte pozornosť konzistencii. Po prvé, tekutý výrobok často obsahuje acetón a práca s tekutinou je oveľa ťažšia ako s debondérom vo forme gélu alebo krému. Čím je zmes hrubšia, tým je lepšia a bezpečnejšia, najmä ak nemáte veľa skúseností s odstraňovaním samolepiek.

 2. Značka výrobcu je. Keďže hovoríme o zdraví očí, zraku, je lepšie uprednostniť spoľahlivé, dobre známe a zavedené značky. Tvorcovia rias a vizážisti často používajú produkty značiek Irisk, Dolce Vita a NLL. Náklady na oddebnenie sa vám môžu zdať prehnané, ale je lepšie nešetriť, aby ste nemuseli míňať veľké sumy na ošetrenie očí.

 3. Zloženie výrobku. Uprednostňujte debondéry, ktoré sú prírodné alebo s minimálnym obsahom syntetických prísad. Nepoužívajte kozmetický výrobok, ak obsahuje acetón. Informácie o tom by mali byť uvedené na obale. Ak sa v zložení neuvádza acetón, ale debondér má veľmi ostrú vôňu, s najväčšou pravdepodobnosťou ide o falošný alebo neštandardný výrobok. Nemal by sa používať, pretože existuje riziko poškodenia kože a sliznice očných viečok.

 4. Kde kúpiť debondér. Takéto výrobky by sa mali kupovať len od uznávaného maloobchodníka. V tomto prípade sa znižuje pravdepodobnosť nákupu falšovaných, falošných výrobkov, výrobkov s uplynutou platnosťou, výrobkov skladovaných v nevhodných podmienkach.

Okrem tekutého rozpúšťadla budete potrebovať aj vatové tampóny, vatové tampóny, rolku pásky šírky 1,5-2 palce, malú hustú kefku na riasy (čistú kefku z použitej maskary, kefku na obočie) alebo pinzetu, malé nožnice, najlepšie manikúru.

Ďalší produkt, ktorý dokáže odstrániť umelé riasy – remuver. Obsahuje aj zložky, ktoré môžu rozpúšťať lepidlo. Väčšina odstraňovačov obsahuje ďalšie jemné a ošetrujúce zvláčňujúce zložky určené na ochranu a obnovu chĺpkov rias. V predaji nájdete odstraňovače s rôznymi konzistenciami – gélové, krémové. Profesionálni výrobcovia rias napríklad odporúčajú používať doma krémový odstraňovač Enigma s citrónovou vôňou. Nekvapká, nepreniká do oka a nespôsobuje podráždenie sliznice. Tento produkt stojí približne 800 Euro a stačí na približne 10 alebo viac odstránení. Princíp účinku a spôsob aplikácie týchto prípravkov sú podobné debondéru.

Ako odstrániť umelé riasy doma

Táto metóda odstraňovania chĺpkov je vhodná pre odstraňovača chĺpkov aj pre odstraňovača chĺpkov. Keď si pripravíte všetko potrebné, nie je problém vykonať postup na odstránenie nežiaducich chĺpkov:

 1. Rozrežte vatový tampón na dve časti. Na jednej strane dvoch polkruhov môžete urobiť malú priehlbinu, aby bavlnené disky dobre opakovali vypuklý tvar horného viečka.

 2. Pod dolné viečka, tesne pod líniu rastu rias, umiestnite duté polkruhy. Bavlnené vankúšiky by sa mali pripevniť pomocou maskovacej pásky. Dbajte na to, aby sa lepiaca páska nedotýkala oblasti spánkov, inak by bolo nepríjemné ju odlepiť.

 3. Namočte vatovú tyčinku do rozpúšťadla a naneste roztok na spodok rias v malej rovnomernej vrstve, začínajúc od vnútorného kútika oka smerom k vonkajšiemu. Dajte odstraňovaču lepidla čas (niekoľko minút alebo čas uvedený na obale) na deaktiváciu lepidla.

 4. Vezmite si kefku alebo pinzetu a jemne oddeľte umelé chĺpky od pokožky viečka.

 5. Opláchnite vodou alebo špeciálnym krémom na odstránenie make-upu z očných viečok.

 6. Po odstránení umelých rias nechajte pokožku odpočívať a zotaviť sa, snažte sa nepoužívať produkty dekoratívnej kozmetiky a ošetrenia s agresívnym zložením.

Produkty na odstraňovanie rias

Odstráňte predĺžené riasy

Odborníci na riasy väčšinou používajú lepidlo rozpustné v tukoch. Môžete to teda skúsiť s tekutinami, ktoré pravdepodobne nájdete doma alebo v miestnom supermarkete:

 1. Rastlinný olej.Môžete použiť akýkoľvek olej – slnečnicový, olivový, ricínový. Ak je to možné, je lepšie použiť olej, ktorý má viac užitočných látok – lopúchový, ľanový alebo mandľový olej, olej z hroznových jadierok, broskyňový olej. Takéto prírodné oleje nemôžu poškodiť pokožku ani sliznice. Okrem toho môžu zlepšiť tkanivá a stimulovať rast rias.

 2. Parný kúpeľ + rastlinný olej. Táto metóda môže byť účinnejšia ako predchádzajúca. Horúca para zmäkčí lepidlo a urobí ho prístupnejším a poddajnejším pre rastlinný olej. Parný kúpeľ si môžete ľahko pripraviť tak, že si hlavu zakrytú uterákom podržíte nad hrncom s vriacou vodou a necháte vychádzať paru. Procedúra trvá 10 minút a potom sa olej môže použiť.

 3. Dvojfázová kvapalina s obsahom olejových látok. Tento výrobok, ako aj olej a iné praktické prostriedky sú vhodné na odstránenie mihalníc len vtedy, ak bolo pri predlžovaní použité živicové lepidlo. V modernej kozmetológii sa však takéto lepidlá používajú čoraz menej. Produkty na báze kyanoakrylátu/imetylakrylátu zaujali svoje miesto. Olej a tuk nedokáže takéto lepidlo rozpustiť. Odstrániť sa dá len profesionálnymi prípravkami – odstraňovačmi a odstraňovačmi.

 4. Mastný a hustý krém, najlepšie detský krém s minimom syntetických prísad. Takýto výrobok by mal dobre plniť svoju úlohu, len dávajte pozor, aby ste ho nedostali na sliznicu očí. Pred použitím krému skontrolujte, či nie ste alergický na jeho zloženie. Naneste malé množstvo na vnútornú stranu lakťa a votrite do pokožky. Po 15 minútach vyhodnoťte výsledok. Ak sa neobjaví začervenanie a vyrážky alebo svrbenie, znamená to, že krém je bezpečný pre vaše zdravie.

 5. Dvojitá smotana, napr. 35%. V krajnom prípade môžete použiť aj hustú smotanu. Okrem toho, že prípravok pomáha rozpúšťať lepidlo, pomáha tiež liečiť pokožku rias, chĺpky rias. A nespôsobuje žiadne nežiaduce reakcie, pokiaľ sa nedostane do kontaktu s očami.

 6. Liek s názvom Albucid. Nemusíte sa obávať o bezpečnosť, pretože sa pomerne často používa na liečbu infekčných zápalových očných ochorení. Jednou zo zložiek je sulfa-acetamid, o ktorom ženy, ktoré už túto metódu použili, tvrdia, že účinne rozpúšťa lepidlo. Pre istotu sa vyhnite tomu, aby sa liek dostal na sliznicu a nespôsobil podráždenie tkaniva. A nepoužívajte ho, ak čakáte dieťa, dojčíte.

Ako používať improvizované prostriedkyna odstránenie umelých rias doma:

 1. Pripravte si potrebné príslušenstvo a rozrežte vatový tampón na polovicu.

 2. Namočte riasy do oleja (krému), naneste pod dolné viečka.

 3. Namočte vatový tampón do oleja alebo iného prípravku a hojne ho naneste na spodok chĺpkov. Zavrite oči, postavte sa vodorovne.

 4. Keďže nepoužívate špecializovaný výrobok, rozpúšťanie lepidla trvá dlhšie ako odstraňovač lepidla alebo odstraňovač lepidla. Zákrok môže trvať viac ako pol hodiny. Ak sú riasy po 30-40 minútach stále slabo oddelené od pokožky, presuňte procedúru na večer. Použitie oleja na očné viečka (nie krému) pred spaním vám pomôže dosiahnuť najlepšie výsledky ráno.

 5. Keď lepidlo zmäkne, začnite oddeľovať umelé chĺpky od pokožky tak, že po nich prejdete vatovým tampónom od základu ku koncom a odlepíte ich na vatový tampón, ktorý leží pod dolným viečkom.

 6. Po skončení si umyte tvár a odstráňte zvyšky lepidla z pokožky a vlasov pomocou kefy.

Ako zistiť, kedy je čas odstrániť umelé mihalnice

Odpovede na často kladené otázky o používaní umelých mihalníc

Ak vychádzate z prirodzeného procesu rastu a straty rias, potom približne mesiac po procedúre predlžovania bude rozdiel v dĺžke prirodzených a umelých chĺpkov výrazný. Človek zvyčajne stráca približne 2-5 rias denne. To znamená, že 30 dní po kozmetickom zákroku sa väčšina chĺpkov obnoví – približne 60-150 z nich vypadne a na ich mieste vyrastú nové. Ale mladé riasy budú nielen krátke, ale aj tenké. Predĺžené vlasy budú príliš vyčnievať, čo ovplyvní ich vzhľad. Aby ste tomu predišli, musíte sa obrátiť na odborníka, ktorý vykonal stavbu – na výrobcu rias. Majster vykoná korekciu alebo odstránenie predĺžených rias. Ak nemôžete ísť do salónu, problém môžete vyriešiť sami doma.

Potreba odstrániť umelé mihalnice môže vzniknúť nielen preto, že vyzerajú neprirodzene oproti mladým mihalniciam. V niektorých prípadoch umelé vlasy jednoducho stratia svoj estetický vzhľad, niektoré časti vlasov sa zlomia, odpadnú a musia sa odstrániť.Dôvody, prečo môžu umelé riasy predčasne vypršať:

 1. Častý kontakt s očnými kvapkami.

 2. Časté používanie kontaktných šošoviek.

 3. Zvláštnosti kože očných viečok, najmä zvýšená produkcia kožného mazu.

 4. Zvyk spať na bruchu alebo si položiť tvár na prikrývku, vankúš.

 5. Nedostatok zručnosti a profesionality majstra, nepohodlie pri nosení rias.

 6. Trvanlivosť umelých rias závisí aj od materiálu použitého pri výrobe:

 7. Norkové chlpy sa môžu nosiť až 14 dní bez korekcie.

 8. Silikónové riasy vydržia až 3 týždne bez korekcie.

Nosíte ich takmer mesiac bez toho, aby ste museli ísť do salónu na korekciu alebo odstránenie.

Čo nerobiť, keď sa snažíte odstrániť samovoľne predĺžené mihalnice

čo nerobiť

Ak sa rozhodnete vykonať odstránenie doma a nepôjdete k majstrovi, nezabudnite na bezpečnostné pravidlá a na to, žePočas zákroku by sa nemala vykonávať:

 1. Nezačínajte s procedúrou skôr, ako si umyjete ruky a odstránite make-up z tváre, pretože nečistoty a čiastočky make-upu sa môžu dostať pod očné viečka a spôsobiť ochorenie.

 2. Nevydržte bolesť pri používaní výrobku, ak je nekvalitný. Mierne nepríjemné pocity, brnenie, pichanie kože viečok sú normálne. Ak však zaznamenáte silný pocit pálenia, okamžite rozpúšťadlo zmyte a opláchnite si očné viečka veľkým množstvom tečúcej vody. Ak pálenie, bolesť, začervenanie nezmizne, bezodkladne vyhľadajte lekársku pomoc.

 3. Ak sa riasy ťažko odlepujú, neťahajte za ne príliš silno. Je lepšie chvíľu počkať, aby rozpúšťadlo malo viac času na pôsobenie. Môžete si nielen poškodiť pokožku viečok, ale aj vytrhnúť prirodzené riasy.

 4. Nepoužívajte výrobky s uplynutou dobou použiteľnosti. Aj keď ste rozpúšťadlo po otvorení fľaše použili len raz alebo dvakrát a je ho ešte veľa, ale dátum spotreby už uplynul, je lepšie kúpiť nové rozpúšťadlo.

 5. Ak nosíte kontaktné šošovky, nepokúšajte sa o riasy. Keďže prípravky, ktoré sa môžu dostať na ich povrch, môžu narušiť priehľadnosť a účinnosť šošoviek. Ak bez týchto optických pomôcok nevidíte dobre, potrebujete niekoho, kto vám s týmto postupom pomôže.

 6. Nikdy si pri odstraňovaní umelých chĺpkov nepomáhajte ostrými predmetmi – ihlami, špendlíkmi, špáradlami.

 7. Nepokúšajte sa sami odstrániť umelé mihalnice, ak máte akékoľvek očné ochorenie infekčného a zápalového charakteru.

 8. Odborníci neodporúčajú takéto postupy počas obdobia kritiky, niekoľko dní pred ním alebo do dvadsiatich štyroch hodín po ňom. Počas tohto obdobia sa znižuje prah bolesti a zvyšuje sa celková citlivosť tela na vonkajšie podnety. Ak sa tomu dá vyhnúť, nestojí za to, aby ste si zatiaľ spôsobovali zbytočné ťažkosti.

Ak sa vám do očí dostane niektorý z produktov, ktoré ste použili na odstránenie umelých mihalníc doma, vypláchnite ich veľkým množstvom studenej vody.

Čo nepoužívať na odstránenie umelých mihalníc doma

Odborníci kategorickyNeodporúča sa používať položky uvedené v tomto zozname na odstránenie rias, ktoré boli pridané k vašim mihalniciam:

 1. Alkohol a akékoľvek nápoje, pleťové vody a iné tekutiny obsahujúce alkohol. Použitie môže spôsobiť chemické popáleniny, podráždenie, začervenanie, opuch.

 2. Vazelína. Tento produkt sa používa v medicíne, ale netreba zabúdať, že ide o rafinovaný ropný produkt. Nie je potrebné vystavovať jemné a citlivé tkanivá, ako je pokožka viečok a riasy, vazelíne.

 3. Čistý acetón. Bez ohľadu na to, ako šetrne s touto látkou zaobchádzate, zaručene si privodíte zdravotné problémy, ktoré si budú vyžadovať dlhú a nákladnú liečbu.

 4. Mydlo nepomôže odstrániť umelé mihalnice, pretože lepidlo používané pri kozmetickom zákroku nie je citlivé na jeho pôsobenie.

 5. Šampón, vrátane detského šampónu, ako aj mydlo, tento výrobok nepomôže odstrániť chĺpky, ktoré sú fixované špeciálnym odolným lepidlom.

 6. Horúca voda a mechanické pôsobenie tiež nie sú účinné ako rozpúšťadlá lepidla, ani nepomôžu odstrániť chĺpky. Len traumatizujete tkanivo, viečka opuchnú a umelé riasy zostanú na mieste alebo čiastočne odpadnú, čo nebude vyzerať dobre.

Ak vám povolené prostriedky nepomôžu odstrániť umelé mihalnice doma, neprijímajte extrémne opatrenia. Ošetrenie je lepšie absolvovať v salóne, aj keď ste ešte predlžovanie rias neabsolvovali.

Starostlivosť o chĺpky rias po ošetrení

Ako opraviť riasy po predlžovaní

Hoci profesionálne predĺženie neovplyvní rast a obnovu prirodzených rias, chĺpkom by ste mali venovať zvýšenú starostlivosť.

Aktivácia regenerácie a rastu vlasov,Nasledujúcu liečbu môžete vykonávať tridsať dní (pred spaním):

 1. Obklad priložený na očné viečka na 15 minút. Omietka môže obsahovať vodný nálev z nechtíka lekárskeho alebo chrpy. Pripravte si nálev z bylín v rovnakých množstvách po 1-2 polievkových lyžiciach.

 2. Na obklad by sa mal používať silno uvarený zelený čaj bez akýchkoľvek prísad. Na ošetrenie stačí namočiť vatové tampóny do čaju a priložiť ich na očné viečka na 15 až 20 minút. Namiesto kotúčikov sa môžu používať vopred pripravené vrecúška zeleného čaju.

 3. Rôzne zmesi rastlinných olejov – ricínový olej, ľanový olej, broskyňový olej, olivový olej, slnečnicový olej, jedľový olej, rakytníkový olej. Zmes sa môže nanášať na riasy pomocou vatových tampónov alebo čistej kefky z použitej maskary. Je celkom prijateľné a dokonca žiaduce pridať do zmesi obsah 1 kapsuly tekutého vitamínu A alebo E, prípadne oboch. Zmes je potrebné uchovávať v chladničke najviac niekoľko dní. Zvyšky možno použiť na zmäkčenie pokožky rúk.

 4. Zmes šťavy z aloe a rastlinného oleja – na použitie ako tekutina na obklady.

 5. Aj počas obdobia zotavenia, ktoré bude trvať najmenej mesiac, musíte používať jemné výrobky dekoratívnej kozmetiky. Môžu to byť očné tiene na prírodnej minerálnej báze, gély na riasy alebo spevňujúca maskara. Keď sa prirodzené riasy vrátia do normálu, zotavia sa z námahy a dorastú, môžete si ich opäť predĺžiť.

Alternatíva k predlžovaniu rias – nemusíte si odstraňovať umelé riasy

Ak vás už nebaví neustále si predlžovať riasy, chodiť na korekcie rias alebo hľadáte spôsoby, ako obnoviť svoje prirodzené riasy, zvážte produkt, ako je maskara na zväčšenie objemu. Výrobca tvrdí a početné recenzie potvrdzujú, že používanie tejto maskary poskytne 100% efekt falošných rias. Zdravou alternatívou kozmetických procedúr v salónoch je maskara Extreme Lash Volumizer so špeciálnymi vláknami od spoločnosti Feg pro Advanced.

Výhody predlžovania rias sú zrejmé:

 1. Vďaka inovatívnym materiálom a technológii aplikácie môžete získať 3D efekt, meniť stupeň hustoty, objemu a dĺžky rias.

 2. Maskara je univerzálna a dá sa použiť na denné aj večerné líčenie. Výrobca odporúča 1 alebo 2 vrstvy na každodenné líčenie a 2 alebo 3 vrstvy na večierok. Každá nová vrstva predstavuje 100 % zväčšenie objemu rias. Ak teda nanesiete 3 vrstvy, vaše riasy sa zväčšia o 300 %.

 3. Maskara je dlhotrvajúca po celý deň a nerozmazáva sa ani neopadáva.

 4. Na zmytie riasenky nie je potrebný žiadny ďalší produkt. Môžete to urobiť obyčajnou vodou alebo bežným odličovačom očí.

 5. A posledná výhoda objemovej maskary pred predĺžením, korekciou a odstránením rias – náklady. Napriek tomu, že kozmetický výrobok stojí veľa – asi 800-1000 Euro, bude to stále stáť menej ako zostavenie, ktorého cena vo veľkých kúpeľoch začína 1500 Euro. Maskara vydrží mesiac a najdrahšie predĺženia vydržia približne rovnako dlho. Bude si však vyžadovať neustále korekcie a poškodí vaše riasy. Objemová maskara má nevýhodu v tom, že potrebuje aplikáciu make-upu. Mnohé ženy, rovnako ako vizážistky a kozmetičky, sa však domnievajú, že je lepšie stráviť ráno 10 minút nanášaním maskary, než sa spoliehať na časový harmonogram svojej vizážistky a riskovať zdravie svojich rias a pokožky.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: