Ako určiť tvar tváre | Expert materiál

Tvar tváre je jedným z kľúčových kritérií pri výbere líčenia, účesu, šperkov, okuliarov a pokrývky hlavy. Naši novinári urobili rozhovor s poprednými tvorcami obrazov v hlavnom meste, ktorí na otázku „Ako určiť tvar tváre??“ dve odporúčané metódy.

Možnosť 1: Kontúrovanie

Kontúrovanie

Metóda je určená na domáce použitie. Táto technika je jednoduchá, ale nezohľadňuje všetky proporcie tváre. Štyri najbežnejšie tvary sú: kruh, ovál, štvorec a trojuholník. Zriedkavé typy, ako je hruška alebo kosoštvorec, metóda neidentifikuje.

Algoritmus pre tvarovanie kontúr:

 1. Vezmite si veľké nástenné zrkadlo. Odrazová plocha by mala byť dokonale zvislá, šikmá plocha skresľuje obrys.

 2. Vlasy zhrňte do chvosta, strapce zafixujte sponkami.

 3. Postavte sa na dĺžku paže pred zrkadlo, narovnajte chrbát a vyrovnajte ramená.

 4. Zavrite jedno oko. Je ľahšie zaostriť oko.

 5. Zakrúžkujte odraz ceruzkou. Obrys, ktorý nezahŕňa uši a vlasy, sa považuje za správny. Snažte sa pri kreslení ceruzkou nehýbať hlavou, aby bola kresba jasná.

Výsledný tvar sa použije ako referencia pre základný obrázok.

Možnosť 2: Stanovenie vizuálne

Meranie

Metóda zahŕňa dvojstupňové určenie tvaru. Najprv vyberte najširšiu časť hlavy a potom ju porovnajte s tvarmi ostatných častí tváre.Pre rôzne typológie tváre sú charakteristické tieto kombinácie:

 1. Široká horná časť hlavy + úzke lícne kosti + špicatá brada = trojuholník/diamant/srdce

 2. Široké lícne kosti + sklonené čelo + špicatá špicatá brada = kosoštvorec

 3. Široké lícne kosti + ustupujúce čelo + zaoblená čeľusť = guľaté

 4. Široká, hranatá spodná čeľusť + ostatné menšie časti hlavy = hruškovitý tvar

 5. Rovnako široké čelo a lícne kosti + zaoblená brada = ovál

 6. Rovnaká šírka tváre na všetkých troch úrovniach = obdĺžnik / štvorec

V poslednom prípade je potrebné odhadnúť výšku hlavy, aby bolo možné určiť tvar. Ak je porovnateľná so šírkou, je štvorcová. V opačnom prípade je to obdĺžnik.

Možnosť 3: Meranie

Určite vizuálne

Veľmi presná metóda, ktorú používajú profesionálni stylisti. Táto technika spočíva v postupnom meraní rôznych oblastí tváre. Porovnanie meraní umožňuje určiť tvar hlavy so zohľadnením všetkých fyziologických aspektov. Na meranie budete potrebovať papier, pero (ceruzku), meracie pásmo a veľké zrkadlo.

Algoritmus:

 1. Príprava. Učešte si vlasy dozadu, odstráňte strapce. Zapnite v miestnosti dobré osvetlenie, postavte sa pred zrkadlo.

 2. Určenie šírky čela. Priložte pásku na pomyselnú čiaru oddeľujúcu oblasť medzi obočím a výškou strapcov a rozdeľte ju na 2 rovnako široké oblasti. Zaznamenajte na papier vzdialenosť od ľavého spánku k pravému spánku.

 3. Určenie šírky tváre. Nahmatajte zygomatické kosti – najvýraznejšie pečate pod vonkajšími kútikmi očí. Určite dĺžku čiary spájajúcej kosti uší a lícne kosti. Podľa odrazu si pásku pritlačte k nosu a nie k lícam . Zapíšte si číslo.

 4. Určenie šírky čeľustí. Rovná sa dĺžke čiary medzi vonkajšími rohmi dolnej žuvacej kosti.

 5. Určenie výšky hlavy. Pomocou pásky zmerajte vzdialenosť medzi spodným okrajom brady a najvyšším bodom v strede čela. Aby ste získali presný údaj, netlačte centimetre na tvár, ale ťahajte ich vertikálne pred špičkou nosa.

Potom porovnajte zaznamenané výsledky. Rôzne typológie tváre majú špecifické proporcie.

Oválny

oválny

Medzi charakteristické znaky oválneho tvaru patrí zaoblená čeľusť, jemne zvýraznené lícne kosti a rovné čelo strednej výšky. Výška tváre je 1,2 až 1,5-násobkom šírky. Tieto proporcie sú v dokonalej harmónii s akýmkoľvek typom make-upu, preto sa považujú za referenciu pre profesionálne modelky.

Kruh

Kruh

Tvar, pri ktorom sa šírka tváre rovná výške a čelo, líca a brada tvoria hladkú líniu bez uhlov. Vyhnite sa klasickým strihom, plochým strapcom, konským chvostom, objemným šperkom a liščím okuliarom. Každý z týchto prvkov opticky rozšíri vašu tvár a vertikálne ju zúži.

Na zosúladenie proporcií je vhodné venovať pozornosť nasledujúcim technikám:

 1. Tvarovanie tváre. Tmavé pigmenty sa používajú na zvýraznenie spánkov, oblasti pod lícnymi kosťami, línie od krídel nosa po vnútorné kútiky očí a oblasti od spodnej čeľuste po spánky. Oblasť medzi mostíkom a hranicou rastu chĺpkov, chrbát nosa a stred brady by sa mali zvýrazniť svetlými farbami.

 2. Asymetrické rezy. Skosené strapce, kaskády opticky ťahajú tvár vertikálne.

Používanie dlhých náušníc s obručou. Tento typ šperkov tiež harmonizuje tvar.

Štvorec

štvorcový

Štvorcový tvar sa vyznačuje rovnakou výškou a šírkou tváre na všetkých troch úrovniach, definovanou geometriou dolnej čeľuste. Dievčatá tohto typu majú dlhé kučery, vysoké účesy bez objemu po stranách. Tvarovaný make-up s dôrazom na stmavenie spánkov a kútikov čeľuste môže pomôcť upraviť proporcie.

Obdĺžnik

Obdĺžnik

Definované týmito vlastnosťami:

 1. Výška hlavy presahuje jej šírku 1,2 až 1,5-krát

 2. Všetky kontrolné čiary sú rovnako široké

 3. Štvorhranná čeľusť

Ak chcete vyvážiť ostré uhly, odporúčame krátky objemný účes, tvarovaný make-up s tieňovaním obvodu kontúry tváre, stred je lepšie zosvetliť rozjasňovačmi.

Trojuholník, srdce, diamant

Trojuholník

Tvar, pri ktorom je čelo čo najširšie, línia lícnych kostí je o 20-30 % menšia a brada je úzka. Vyvážený vzhľad s objemom na krku, široké, strapce, make-up s kvapkou bronzeru na brade.

Rhombus

Rhombus

Určuje sa na základe týchto parametrov:

 1. Lícna kosť – najširšia časť hlavy

 2. Čelo a čeľusť sú porovnateľne široké

 3. Brada špicatá, predĺžená

 4. Tvar kosoštvorca je zharmonizovaný stmavením lícnych kostí a brady. Kudrnaté strapce, asymetrické bočné predĺženie tiež pomôžu vyhladiť hranaté líca.

Tvár v tvare hrušky

Predstavuje obrátený trojuholník s masívnou základňou pozdĺž línie čeľuste. Vyvážte proporcie tváre zosvetlením čela rozjasňovačom a nanesením tmavých kontúr na lícne kosti a spodnú čeľusť. Hrebienok alebo vyčesané pramene na vrchu hlavy zvýšia efekt optického prerozdelenia objemu tváre.

Inteligentné líčenie a dokonale zvolený účes môžu korigovať všetky prirodzené nedostatky ženského vzhľadu. Všetky problémy sa dajú vyriešiť, ak viete, ako definovať tvar tváre, a nebojíte sa ho zmeniť.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: