Ginkgo biloba: kozmetické aplikácie a výhody

Ginkgo biloba alebo živá fosília je jednou z najunikátnejších rastlín na svete. Dokonale prežil dobu ľadovú a zachoval si svoje jedinečné vlastnosti až dodnes. Hlavná zložka mnohých kozmetických výrobkov: prečo ju kozmetici oceňujú?.

Ginkgo biloba: vlastnosti extraktu a jeho použitie v kozmetike

Ginkgo biloba – čo to je?

Táto liečivá rastlina k nám prichádza z Číny, kde sa nazýva „strieborné ovocie“. Takýto neobvyklý neoficiálny názov dostal z nejakého dôvodu: podľa historických informácií sa jedol ako ovocie. A samozrejme, aj dnes sa v potravinárskom priemysle stále používa Ginkgo Biloba ako korenie.

Závisí od neho aj farmaceutický priemysel. Početné klinické štúdie uverejnené v zahraničných lekárskych časopisoch (C

 • Aplikácia lymfatickej a experimentálnej farmakológie a fyziológie, Wiener Medizinische Wochenschrift, American Academy of Ophthalmology atď.) potvrdzujú vysokú účinnosť rastlinných prípravkov na báze tejto zložky pri liečbe neurologických, onkologických a cerebrovaskulárnych ochorení.

  V kozmetológii je to pomerne nová zložka. Veľmi ju propagujú výrobcovia prípravkov na starostlivosť o pleť, ako aj kozmetičky, ktoré svojim pacientom ponúkajú mezokokoktaily z tejto jedinečnej rastliny, ktorá prežila smrteľnú katastrofu v Hirošime.

  Princíp účinku ginkgo biloba v kozmetických výrobkoch

  Prečo je teda rastlina v posledných rokoch taká obľúbená v kozmetike?? Dôvod je jednoduchý. Listy ginka dvojlaločného sú skutočným pokladom kvercetínu.Flavonoid, ktorý bráni voľným radikálom v útoku na telo:

  1. Oprava poškodených buniek;

  2. Spomalenie procesov starnutia v tkanivách, a najmä v kožných bunkách.

  Inými slovami, vďaka kvercetínu dochádza k aktívnej regenerácii tkanív.

  Okrem toho neuveriteľné chemické zloženie kozmetických výrobkov na báze ginkgo biloby upokojuje zápalové procesy a znižuje podráždenie.

  Klinický výskum uskutočnený v posledných rokoch dokázal, že Ginkgo Biloba má antioxidačný účinok, takže použitie tejto reliktnej rastliny je opodstatnené v kozmetike proti starnutiu. Spomaľujú sa degeneratívne procesy, znižuje sa vypadávanie vlasov a zlepšuje sa stav pokožky. Potvrdzuje to množstvo patentovaných prípravkov, ktorých analógy nie sú dostupné nikde inde na svete. Jedným z takýchto produktov je patentované vlasové tonikum Ginkgo Biloba.

  Ginkgo biloba, skutočný kozmetický zázrak, sa skladá zo 40 účinných látok. Aplikácia výťažku z listov rastliny poskytuje účinnú ochranu epidermy pred UVA a UVB žiarením.

  Kyselina fenolová, ktorá je tiež obsiahnutá v rastline, obnovuje epidermis s ľahkým peelingovým účinkom. Kyselina cerová zabraňuje vysušovaniu pokožky, vyživuje a hydratuje epidermis. Kyselina hepadecenylsalicylová pomáha ošetrovať mastnú a problematickú pleť. Vitamín C a E a proantokyanidíny poskytujú silné antioxidanty.

  Ginkgo biloba v mezoterapii

  Dnes je ťažké predstaviť si mezoterapeutický kokteil, ktorý by neobsahoval extrakt z Ginkgo biloba. Táto zložka je ideálna na starostlivosť o pokožku tváre a tela pacientov v strednom veku a starších pacientov. Mezoterapia umožňuje korigovať kuperózu, tonizovať pokožku vďaka aktívnej produkcii kolagénu, zlepšiť vzhľad pleti, zmierniť známky involučných zmien v oblasti dekoltu a zmierniť opuchy.

  Lekári pri mezoterapii aplikujú 7 % roztok extraktu ginka, takže si zložka zachováva všetky svoje prospešné vlastnosti, ale pokožka nie je preťažená účinnými látkami, takže riziko fotosenzibilizácie je znížené na nulu.

  Napriek relatívnej bezpečnosti mezoterapie ginkgo biloba musí kozmetička dávkovanie výživného kokteilu starostlivo vypočítať. Dôležité je tiež dodržiavať algoritmus kozmetického zákroku, aby sa predišlo nežiaducim účinkom, napríklad krvácaniu.

  Kontraindikácie a nežiaduce účinky

  Ginkgo biloba alebo „strieborná marhuľa“ môže spôsobiť vedľajšie účinky. Je to spôsobené tým, že reliktná rastlina obsahuje nadmerné množstvo účinných látok. Ak pacient podstúpi kozmetický zákrok a súčasne užije lieky na báze ginkgo biloby, môžu sa objaviť nasledujúce príznaky:

  1. bolesť hlavy;

  2. poruchy trávenia;

  3. stav úzkosti;

  4. tachykardia;

  5. nevoľnosť a vracanie.

  A samozrejme, radi by sme upozornili, že existujú ľudia, ktorí majú prísne zakázané užívať prípravky na báze tejto látky. Hlavné kontraindikácie sú:

  1. gastrointestinálne abnormality;

  2. náchylnosť na alergie;

  3. riziká krvácania;

  4. pre deti mladšie ako 12 rokov;

  5. individuálna neznášanlivosť na zložku;

  6. tehotenstvo a dojčenie.

  Kozmetické použitie

  Ginkgo biloba pomáha vyhladzovať mimické vrásky, zlepšuje mikrocirkuláciu a odstraňuje zápaly a nečistoty z pokožky. Rastlina, ktorá je známa už od staroveku, má úžasnú škálu kozmetických aplikácií. Používa sa nielen do mezokoktailov a kozmetiky, ale aj ako prírodné farbivo.

  Prehľad najlepších produktov ginkgo biloba

  NomináciaMiestoNázovcena
  Séra proti starnutiu1Minerálne sérum na tvár s extraktom z listov Ginkgo Biloba1 300 €
  2Hydratačný koncentrát na tvár s ginkgo biloba a vitamínom E ISANA280 €
  3Intensa Ampo
   e č. 1 Ginkgo-Biloba
  500 €
  náplasť na tvár1Náplasť na tvár s extraktom z Ginkgo Biloba1 000 €
  Umývací prostriedok1Sprchová pena so slimačím mucínom a ginkgo bilobou / Energy Skin Foam.610 €
  krémy1AGE DEFENSE CC krém Medium to go SPF50 30 ml.3 800 €
  2Regeneračná krémová maska na tvár 75ml MINCER PHARMA800 €

  Séra proti starnutiu

  Minerálne sérum na tvár s extraktom z listov Ginkgo Biloba

  Hodnotenie: 4.9

  Minerálne sérum na tvár s extraktom z listov ginkga biloby

  Vyhladzujúce minerálne sérum na tvár s extraktom z listov ginkga biloby. Vyrobené v Izraeli. Je to organická kozmetika, ktorá obsahuje patentovaný komplex účinných látok, ktoré nielenže pomáhajú vyhladiť tón pleti, ale aj redukujú výrazové vrásky. Sérum odstraňuje známky únavy, zlepšuje pevnosť pleti a znižuje lesk.

  Výhody

  • Vhodné na každodenné používanie;
  • výrazný účinok proti starnutiu.

  Nevýhody

  • Vysoká cena – od 1200 Euro za 40 ml.

  ISANA Ginkgo Biloba a vitamín E Hydratačný koncentrát na tvár

  Hodnotenie: 4.8

  Hydratačný koncentrát na tvár s ginkom bilobou a vitamínom E ISANA

  Dokonalý nástroj na intenzívnu hydratáciu pokožky. Hlavnou výhodou koncentrátu je účinná eliminácia príznakov predčasného starnutia pleti. Extrakt z ginkgo biloby zlepšuje mikrocirkuláciu, omladzuje epidermis a má silný antioxidačný účinok.

  Výhody

  • vhodné pre všetky vekové kategórie a typy pleti.

  Nevýhody

  • olejovú štruktúru;
  • vysoká cena.

  Intensa Ampo
   e č.1 Ginkgo-Biloba

  Hodnotenie: 4.7

  Ginkgo biloba: vlastnosti extraktu a jeho použitie v kozmetike

  Dvojfázový koncentrát vyrobený výlučne z prírodných zložiek. Má ľahkú, nevtieravú vôňu. Ideálne pre zrelú pleť a epidermis so sklonom ku kuperóze. Vďaka aktívnym zložkám obsiahnutým v olejovej zložke sa darí vyhladzovať vrásky, zlepšovať tón pleti, korigovať kuperózu a nasycovať epidermis živinami.

  Výhody

  • Možno použiť na tvár, krk a dekolt;
  • Vhodné pre citlivú a precitlivenú pokožku.

  Nevýhody

  • Vysoká cena – 3600 Euro za 2 ampulky.

  Náplasti na tvár

  Náplasti na tvár s extraktom z ginkgo biloba

  Hodnotenie: 4.9

  Náplasti na tvár s extraktom z ginkgo biloba

  Výťažok z tejto rastliny, ktorý je súčasťou hydrogélových náplastí na odstránenie kuperózy, na zníženie ochabnutosti pokožky v periorbitálnej oblasti, ako aj na zakrytie akýchkoľvek nedokonalostí pokožky. Ginkgo biloba pomáha stimulovať mikrocirkuláciu krvi, čo zlepšuje regeneráciu tkaniva. Epidermis sa stáva pevnejšou a pružnejšou – vrásky sa časom vyhladzujú, pigmentácia sa znižuje a pokožka získava zdravý vzhľad a farbu.

  Výhody

  • prvé výsledky sú viditeľné po niekoľkých ošetreniach;
  • vhodné na každodenné použitie;

  Nevýhody

  • vysoké náklady.

  čistiaci prostriedok

  Sprchová pena so slimačím mucínom a Ginkgo biloba / Energy Skin Foam.

  Hodnotenie: 4.9

  ČISTIACA PENA SO SLIMAČÍM MUCÍNOM A GINKGO BILOBOU / ENERGETICKÁ PLEŤOVÁ PENA

  Tento výrobok má jemnú, mäkkú konzistenciu a účinne čistí pleť od nečistôt, odstraňuje kožný maz, ktorý zužuje póry. Výťažok z ginka dvojlaločného, ktorý je súčasťou výrobku, dodáva epiderme energiu, znižuje oxidačné procesy a zvyšuje imunitu pokožky. Žiadny pocit napätia po umytí.

  Výhody

  • vhodné pre všetky typy pleti;
  • Nevysušuje pokožku.

  Nevýhody

  • neidentifikované.

  krém

  AGE DEFENSE CC krém Medium to go SPF50 30 ml.

  Hodnotenie: 4.9

  AGE DEFENSE CC krém Medium to go SPF50 30 ml

  Pomáha zlepšiť vzhľad pokožky, chráni ju pred škodlivými účinkami UV žiarenia a hĺbkovo ju hydratuje. Jedinečný komplex účinných látok v kréme pri nepretržitom používaní pomáha redukovať vrásky a chrániť pleť pred voľnými radikálmi. Výsledkom je lepšia pružnosť a pevnosť pokožky a rovnomernejší vzhľad pleti.

  Výhody

  • Výrazný kozmetický efekt;
  • Vysoká ochrana proti UV žiareniu;

  Nevýhody

  • Vzhľadom na viaczložkovú povahu zloženia sa odporúča vykonať predbežnú skúšku.

  Regeneračná krémová maska na tvár 75 ml MINCER PHARMA

  Hodnotenie: 4.8

  REGENERAČNÁ KRÉMOVÁ MASKA NA TVÁR 75 ML MINCER PHARMA

  Mincer AntiRedness – maska s regeneračnými účinkami. Zameriava sa na epidermis vďaka aktívnym zložkám, ktoré obsahuje: výťažok z gaštanu, abyssinia a Ginkgo biloba, ktoré sa starajú o kapilárnu sieť pokožky, znižujú začervenanie tváre, dodávajú pokožke pružnosť, spevňujú ju a vyrovnávajú jej štruktúru. Napriek vysokej koncentrácii účinných látok má maska jemnú, beztiažovú konzistenciu.

  Výhody

  • Vhodné na celoročné použitie;
  • použitie je možné na precitlivenej pokožke.

  Výhody

  • vysoké náklady.

  Ginkgo biloba – jedinečný elixír pre problematickú a citlivú pleť, ktorý nielen zakryje všetky estetické nedokonalosti, ale pôsobí na samotnú príčinu problému. Každodenná starostlivosť o pleť s prípravkami Ginkgo Biloba pomáha pleti získať späť jej prirodzenú pružnosť, príťažlivosť, pevnosť a krásu.

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: