Povrchový peeling tela: typy, druhy a kroky a následná starostlivosť doma

Povrchový peeling je jednoduchá exfoliácia vrchnej rohovej vrstvy pokožky pomocou rôznych kyselín. Môže sa vykonávať v kozmetickej ordinácii, ako aj doma. Naši odborníci sa naučili nuansy tohto postupu a sú pripravení vám povedať o jeho odrodách a vlastnostiach.

Prečo povrchový peeling?

povrchový peeling tváre

Povrchový peeling je čistiaci postup na zlepšenie regenerácie kožných buniek. Patrí k najobľúbenejším základným ošetreniam. V porovnaní so stredným a hlbokým peelingom je povrchový peeling najbezpečnejší. Urýchľuje regeneráciu pokožky.

Povrchovým peelingom je možné pripraviť pokožku na hĺbkový peeling. Niektorí kozmetológovia na tom dokonca trvajú. Vysvetľujú to tým, že bunky rohovej vrstvy si postupne zvykajú na kyseliny a vrchná vrstva dermy sa splošťuje. Práve vďaka príprave pred hĺbkovým peelingom s miernejšími kyselinami sa výrazne znižuje riziko zvýšenej pigmentácie po vystavení agresívnejším prípravkom.

Aké problémy rieši

Po absolvovaní povrchovej exfoliácie je možné dosiahnuť:

 1. na odstránenie nerovností kožného reliéfu;

 2. Normalizujte činnosť mazových žliaz;

 3. normalizovať farbu pleti;

 4. Zlepšenie stavu pokožky v prípade akné;

 5. znižuje výskyt škvŕn, jaziev po akné

 6. Vyhlaďte jemné vrásky;

 7. Zvyšuje turgor pokožky;

 8. Na zníženie výskytu kuperózy a rosacey.

Povrchová exfoliácia môže pripraviť pokožku na vystavenie agresívnejším zložkám pri hlbšej manipulácii.

Kontraindikácie zákroku

Aby sa predišlo nežiaducim účinkom, odborníci odporúčajú zdržať sa exfoliácie v týchto prípadoch

 1. Akútne dermatologické stavy;

 2. vírusové infekcie (herpes, vírusové bradavice);

 3. alergické stavy (atopická dermatitída, ekzém);

 4. Individuálna neznášanlivosť niektorých zložiek peelingových produktov;

 5. tehotenstvo a dojčenie (kvôli nestabilným hormonálnym hladinám);

 6. Mikro poškodenie pokožky;

 7. útvary na koži neznámej etiológie;

 8. V blízkej budúcnosti sa plánuje dlhodobé vystavenie slnečnému žiareniu.

Ak sa tento typ peelingu používa neopatrne a neuvážene, môže spôsobiť zbytočné poškodenie pokožky. Pred prvým použitím chemického peelingu sa musíte poradiť s dermatológom. Prípravky na tento postup musí vždy vybrať skúsený technik.

Typy povrchových peelingov

Typy povrchových peelingov

Hoci na povrchu môže peeling zahŕňať mechanické a hardvérové metódy, budeme diskutovať o chemickom peelingu. Existuje približne tucet typov povrchových peelingov. Najbežnejšie sú:

 1. Salicylový peeling. Vzťahuje sa na účinok kyseliny salicylovej. Často sa predpisuje na problematickú pleť so sklonom k akné.

 2. Mlieko. Na postup sa používa kyselina mliečna. Takéto chemické peelingy sa považujú za najšetrnejšie. Zvyčajne sa vyberá pre suchú pokožku.

 3. Glykolová.Vzťahuje sa na použitie kyseliny glykolovej, ktorá sa vyznačuje hlboko prenikajúcimi vlastnosťami. Toto ošetrenie je vhodné na stimuláciu regeneračných procesov.

 4. Mandle.Ďalší jemný píling s kyselinou mandľovou. Odporúčame na dekolt a periorbitálnu oblasť.

 5. Jessnerov peeling. Známa ako „hollywoodska šupka“. Pri manipulácii sa používa kombinácia kyseliny mliečnej, kyseliny salicylovej a rezorcínu. Je to vynikajúci spôsob, ako vyrovnať štruktúru a tón pleti.

Typ kozmetického zákroku vyberá kozmetička podľa individuálneho typu pleti a problému, ktorý je potrebné vyriešiť.

Fáza postupu

Ošetrenie sa zvyčajne začína predpeelingom – prečítajte si viac o peelingových prípravkoch. Dokonca aj 1,5-2 týždne pred chemickým peelingomRiaďte sa radami kozmetičky. V deň ošetrenia vám odborník po vyšetrení a schválení ošetrenia dôkladne vyčistí a odmastí pokožku. Potom rovnomerne naneste účinnú látku. Podľa protokolu po určitom čase odstráni zlúčeninu z pokožky a aplikuje postpeelingový prostriedok.

Ak sa rozhodnete vykonať povrchový peeling doma, dodržiavajte tieto pravidlá:

 1. Pred použitím exfoliačného prípravku pleť vždy očistite a odmastite špeciálnymi prípravkami (umývanie, tonikum).

 2. Pomocou špeciálneho štetca naneste peelingový prípravok na čelo, potom na lícne kosti, bradu, oblasť úst, nos a nakoniec na periorbitálnu oblasť, ďaleko od očí.

 3. Po namočení nanesenej kompozície na pokožku počas doby uvedenej v návode dôkladne opláchnite studenou vodou.

 4. Osušte pokožku papierovým obrúskom a naneste hydratačný krém.

Po zákroku je dôležité dodržiavať odporúčania kozmetičky pre správnu starostlivosť.

Ako sa starať o pokožku po peelingu

Keďže pri všetkých chemických peelingoch dochádza k dávkovému spáleniu pokožky, vyžadujú si primeranú dobu na zotavenie. Povrchová úprava je však dostatočne šetrná, takže doba zotavenia je minimálna. Starostlivosť by mala byť jednoduchá:

 1. Počas prvých 24 hodín si tvár neumývajte ani sa jej nedotýkajte rukami, pretože by to mohlo spôsobiť mikroporanenia.

 2. V lekárni si zakúpte prípravky s panthenolom a naneste ich na pokožku v hrubej vrstve na 15 minút, 2-krát denne. Opatrne odstráňte prebytočný výrobok pomocou papierového vreckovky.

 3. Po dvoch dňoch sa môžu používať bežné ošetrujúce prípravky, ale uprednostňujú sa tie, ktoré dokážu obnoviť rovnováhu lipidov a vody.

 4. Počas prvých 3-4 dní po zákroku nepoužívajte žiadne podklady (krémy, púdre).

Po každom type exfoliácie je potrebné použiť krém na ochranu pred slnkom s najvyšším faktorom SPF. Viac informácií o starostlivosti po peelingu nájdete tu.

Záver

Po odlupovaní povrchu je riziko nenapraviteľných následkov minimálne. Táto manipulácia je dostatočne bezpečná. Podľa recenzií tento postup dokonale zlepšuje pleť, odstraňuje nerovnosti, stimuluje produkciu kolagénu, zvyšuje elasticitu pokožky a urýchľuje regeneračné procesy. Po takomto kozmetickom ošetrení sa pokožka pomerne rýchlo zotaví.

Povrchová metóda exfoliácie poskytuje kratšie trvajúce výsledky v porovnaní so strednou metódou. Napriek tomu je možné systematickým používaním takéhoto kozmetického postupu v kozmetických salónoch a doma dosiahnuť udržateľné výsledky. Epidermis sa časom obnoví. Je to dobrý spôsob, ako zabrániť predčasnému starnutiu pokožky.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: