Tvary obočia: všetky typy a módne tvary – tajomstvo tvarovania obočia

Ak chce žena, aby jej obraz vyzeral harmonicky a prirodzene, mala by sa postarať nielen o krásny make-up, ale aj o výber správneho tvaru obočia. Vizážisti a odborníci na obočie sa zhodujú, že rôznym dievčatám vyhovujú rôzne tvary obočia. Všetko závisí od typu tváre, tvaru a strihu očí, požadovaného efektu a ďalších faktorov. Novinári sa preto rozhodli zistiť, aký typ obočia existuje, kto ho potrebuje a ako dosiahnuť dokonalé kontúry obočia.

Prečo je dôležité vybrať si správny tvar obočia

Prečo je dôležité vybrať si správny tvar obočia

Ženy sa o trendy v obočí zaujímajú z dobrého dôvodu. Správny tvar oblúkov v kombinácii s ostatnými črtami tváre môže mať pozitívny vplyv na vzhľad:

 1. Pohľad je otvorenejší a výraznejší.

 2. Vaše oči sú vizuálne vylepšené.

 3. Upravený vzhľad.

 4. Výraz tváre sa stáva prirodzeným.

 5. Drobné estetické nedostatky sa dajú zakryť a dominanty obočia sa stanú krajšími.

 6. Žena vyzerá o niekoľko rokov mladšie, ako je jej skutočný vek.

Ak obočie nie je správne tvarované alebo sa oň nestará, aj ten najdôkladnejší make-up môže byť neúčinný. Obočie, ktoré nevyhovuje typu vzhľadu, môže viesť k týmto problémom:

 1. Všeobecná neporiadnosť a nedostatočná starostlivosť.

 2. Vzhľad ufrflaného, smutného, chorľavého, neatraktívneho, večne prekvapeného a zmäteného človeka.

 3. Upozorňovanie na akékoľvek nedostatky vzhľadu a ich zvýrazňovanie.

 4. Skreslené črty tváre, komické a neprirodzené, divadelné a dramatické.

 5. Žena vyzerá staršie, ako je jej biologický vek.

Aj keď sa vám páči prirodzenejší a prirodzený vzhľad, úprava obočia je stále potrebná. Môžete sa obrátiť na profesionálneho odborníka na obočie alebo sa poradiť s informáciami, ktoré uvádzajú odborníci v tomto článku.

Najčastejšie kučery na obočí

Najčastejšie typy oblúkov obočia

Pri definovaní obočia sa zisťuje poloha troch obočí vo vzťahu k sebe navzájom a k zvyšku tváre. Každý oblúk má začiatok (základný bod), stred, kde je bod krivky, koncový bod.

K dispozícii je päť základných tvarov obočia a niekoľko doplnkových, Ktoré sú populárne v rokoch 2018-2019:

 1. Prakticky rovno. Všetky tri body sú prakticky na rovnakej vodorovnej čiare, len prostredný je oproti ostatným mierne vyvýšený.

 2. Jemne sa vyklenul. Ak spojíme tri body oblúka čiarou, oblúk sa plynulo zakriví do tvaru vtáčieho krídla.

 3. Obočie má výrazný ohyb. V tomto prípade je stredný bod, kde sa obočie zakrivuje, relatívne vyššie, čo vedie k „strmému“ vzostupu s ohybom uprostred a ostrým prechodom do chvosta, ktorý smeruje nadol.

 4. V tvare oblúka. Ide o poddruh jemne zakrivených oblúkov, len oblúk je oblúkovitý, je viac zaoblený.

Obočie môže byť previsnuté, zvlnené, v tvare „domčeka“, „pierka“ alebo „rybieho chvosta“.Okrem toho možno obočie charakterizovať podľa týchto kritérií:

 1. Farebné prevedenie – tmavé a svetlé, dokonale prispôsobené ženskému farebnému typu.

 2. Na šírku – príliš úzke (strunovité), normálne, široké.

 3. Dĺžka – štandardná, dlhá, krátka.

Odborníci odporúčajú zlatú strednú cestu, pokiaľ ide o tvar obočia a ďalšie vlastnosti obočia. Extrémy vo farbe, šírke alebo dĺžke môžu zničiť vzhľad obočia; prirodzenosť a prirodzenosť sú teraz normou.

Rovné obočie

Obočie s rovným obrysom

Rovné línie v hornej časti tváre sú vhodné pre ženy s úzkym, vertikálne predĺženým oválom. Tie zväčšujú tvár, ale nerobte ich príliš rovno, inak bude silueta príliš strohá, vulgárna alebo smutná.

Rovné obočie môže prispieť:

 1. Opticky zmenšite vzdialenosť medzi očami.

 2. Zvýraznite rafinované a definované črty.

 3. Pôsobí koketne.

Rovné obočie je vhodné pre ženy s týmito vlastnosťami:

 1. Predĺžené kontúry tváre.

 2. Okrúhle, veľké a/alebo široko posadené oči s hlbokými, sýtymi farebnými odtieňmi.

 3. Rafinované, harmonické črty tváre s plynulými líniami.

 4. Nadýchaný, veľký, ale nie príliš široký.

 5. Táto forma obočia sa neodporúča ženám, ktoré majú:

 6. Malé a/alebo úzke oči vrátane očí, ktoré sú príliš blízko pri sebe.

 7. Oválny tvar tváre je príliš široký a príliš krátky.

 8. Veľké, hrubé, drsné črty.

 9. Dúhovky očí majú nevýrazný, vyblednutý odtieň.

Odborníci uvádzajú, že rovné obočie nie je súvislá línia oblúkov spojená na hrote nosa. Tento vzhľad bol veľmi obľúbený v starovekých civilizáciách Iránu, Byzancie a Mexika. A moderné modelky sa na obálkach časopisov a prehliadkových mólach pravidelne objavujú s plným obočím. V každodennom živote je však nepravdepodobné, že by ste vďaka takémuto zvýrazneniu vyzerali príťažlivejšie a skôr by ste zmiatli svoje okolie.

Jemne klenutý tvar obočia

Jemne klenuté obočie

Zakrivené obočie je univerzálne, pretože sa hodí takmer ku každému typu tváre. Ale sú obzvlášť dobre kombinované s tvárou štvorcového, trojuholníkového, kosoštvorcového tvaru, pretože vizuálne vyhladzujú rovné čiary a ostré uhly.

Výhody jemne zakriveného obočia:

 1. Tvar tváre je elegantnejší a rafinovanejší.

 2. Opticky zúžte široké lícne kosti, menej zaoblené lícne kosti a vyrovnajte ťažkú bradu.

 3. Odvádza pozornosť od veľkého, dlhého nosa so širokými krídlami.

 4. Vytvorte efekt „otvoreného vzhľadu“.

 5. Tvár pôsobí ženskejšie a príťažlivejšie.

Ďalšou výhodou zakriveného obočia je, že jeho tvar je väčšine žien vlastný už od prírody. Stačí teda len mierne upraviť to, čo tam je, aby ste dosiahli skvelý výsledok.

Zakrivené obočie s výrazným ohybom

Tvar oblúka s výrazným ohybom

Obočie si často vyberajú dramatické ženy so silným charakterom a okázalým vzhľadom. Obľubujú ich aj vizážisti, pretože vďaka oblúkom môže žena s akýmkoľvek typom vzhľadu pôsobiť zmyselne a koketne.

Výhody výrazného obočia:

 1. Univerzálne riešenie pre okrúhle, kosoštvorcové, štvorcové, trojuholníkové a oválne tvary.

 2. V závislosti od tvaru tváre môže byť oblúk vytvorený v strede oblúka alebo na jeho konci.

 3. Zakrivené obočie robí oči väčšími, výraznejšími a sexy.

 4. Obočie so záhybom opticky omladzuje ženu. Pomáha maskovať asymetrie tváre alebo estetické defekty v dolnej časti tváre (hlboké nazolabiálne záhyby, ťažká brada, predkus).

 5. Zakrivené obočie je ťažké správne vytvarovať, preto je dobré si pred začatím obkresliť obočie ceruzkou, aby ste mali predstavu, či vám konkrétny vzhľad vyhovuje.

Klenuté obočie

Zakrivené obočie

Luk v tvare úhľadného nízkeho oblúka je klasikou, ktorá je silná aj v roku 2019. Je to tiež praktická a univerzálna možnosť, ktorá vyhovuje takmer všetkým ženám. Ak však máte niektorú z týchto tvárových čŕt, je lepšie zvoliť oblúkovitý tvar obočia:

 1. Ostré, drsné, hranaté črty a špicatá alebo ťažká brada.

 2. Drsný, trochu strnulý, nedostatočne ženský výraz.

 3. Malé, hlboko posadené, úzke, vyblednuté oči, ktorým chýba definícia.

 4. Podporujte dobre definované lícne kosti.

 5. Široké a vysoké, otvorené čelo.

 6. Rovný nos a dobre tvarované, našpúlené pery.

Odborníci na obočie zároveň neodporúčajú vyberať si oblúkovité obočie, ak máte okrúhlu tvár, najmä so široko posadenými očami. Aj ak máte viac ako 40 rokov, pretože zakrivené obočie vám pridá niekoľko rokov navyše.

Neobvyklé tvary obočia

Nezvyčajne tvarované obočie

Niektoré ženy ani netušia, aké nezvyčajné je ich obočie. A podivnosti môžu byť negatívneho charakteru alebo len vyzerať dosť zvláštne. Napríklad „domáce obočie“ – robia si ho mladé dievčatá aj dámy v balzacovskom veku. Ale bez ohľadu na to, koľko má žena rokov alebo aký má vzhľad, tento tvar jej tvár neskrášli. Pohľad je bábikovitý a výraz neustále pobavený.

Ďalšou chybou pri výbere tvaru obočia je vytrhávanie chĺpkov v tenkej línii, ktorá sa ešte zvýrazní hnedou alebo čiernou ceruzkou. V roku 2019 nie sú v móde navlečené obočie, negatívne sa odrážajú na celkovom obraze a doslova kazia najatraktívnejší vzhľad. Jediná príležitosť, kedy je prijateľné použiť tento tvar, je vytvoriť mašľu na fotenie alebo špeciálny scénický vzhľad.

Poklesnuté obočie je častou chybou mnohých žien. Tieto krivky spôsobujú, že očné kútiky vyzerajú ovisnuté a pohľad sa stáva pochmúrnym, smutným a bezstarostným. Nízke obočie s dlhými previsnutými končekmi pridáva ženám minimálne niekoľko rokov navyše.

V rôznych obdobiach sa jednoducho nezvyčajné obočie stáva čoraz populárnejším. Napríklad Featherbones. Vytvárajú sa rozdelením oblúka na polovicu v strede obočia a následným vyčesaním spodnej časti smerom nadol a hornej časti smerom nahor. Výsledok sa fixuje gélom alebo voskom, prípadne špeciálnym kozmetickým lepidlom. Druhým príkladom zvláštneho tvaru obočia je rybia plutva. V tomto prípade sa na koncovú časť krivky pridá druhý hrot ceruzky, ktorý smeruje k miestu zlomu. Krivky sa zdajú byť rozdvojené, čo im dodáva vzhľad rybej plutvy. Tieto nezvyčajné tvary obočia možno vidieť najmä u mladých dievčat, beauty blogeriek a na fotografiách na Instagrame. Takéto trendy je však ťažké uplatniť v bežnom živote, aj keď je žena úplne bez predsudkov a otvorená experimentovaniu.

Ako nájsť dokonalé obočie pre svoj tvar tváre, tvar očí, farbu vlasov..

Ako nájsť dokonalý tvar obočia

Najlepší spôsob, ako nájsť dokonalý tvar a vzhľad obočia, je sledovať oválny tvar tváre a pracovať s tým, čo príroda zamýšľala.Prvým krokom je určiť, aký typ oválu máte:

 1. Štvorcový tvar – šírka je približne rovnaká ako dĺžka, lícne kosti a lícnice sú trochu širšie, brada je ťažká a štvorcová.

 2. Obdĺžnikový tvar – tvár je užšia na šírku ako na dĺžku.

 3. Okrúhly tvar – šírka čela, brady a lícnych kostí je približne rovnaká, brada je mäkká, zaoblená.

 4. trojuholníkový tvar – široké čelo v kombinácii s úzkou spodnou časťou tváre, špicatá, prípadne mierne vyčnievajúca brada.

 5. Ovál – čelo je širšie ako brada, lícne kosti mierne vystupujú a môžu byť zdvihnuté.

 6. Hruška – úzke čelo, veľké líca a lícne kosti, široká brada a spodná čeľusť.

 7. Vypuklý tvar – špicatá brada, vystúpené lícne kosti, širšie ako spodná časť tváre.

Oblúky obočia zdôraznia prednosti vzhľadu a odpútajú pozornosť od nedostatkov,Ak ich tvar zodpovedá vášmu oválu tváre:

 1. Zakrivené obočie je skvelé pre hranatý tvar.

 2. Obdĺžnikové a trojuholníkové – vhodné je obočie so stúpajúcou špičkou.

 3. Ženám s okrúhlou tvárou bude vyhovovať mierne klenuté, hranaté alebo oblúkovité obočie.

 4. Pre oválnu tvár neexistujú prakticky žiadne obmedzenia týkajúce sa typu obočia. Dôležité je dbať na to, aby výška oblúka nespôsobila, že ovál bude vyzerať príliš dlhý.

 5. Rovné alebo mierne klenuté obočie sa najlepšie hodí k hruškovitému oválu.

 6. Pre ženy s kosoštvorcovým tvarom tváre je vhodné obočie s ladnou krivkou.

Ďalší faktor, ktorý môže ovplyvniť výber tvaru obočiaAnatomické vlastnosti očí:

 1. Ak sú oči malé alebo hlboko posadené, nie príliš široké a husté obočie. Hrúbka oblúka by mala byť stredná, tvar – zakrivený (v tvare polmesiaca).

 2. Ak sú oči veľké, obočie môže byť široké a husté. Na druhej strane, tenké oblúky by pôsobili nepríjemne.

 3. Ak sú oči príliš ďaleko od seba, čo znamená, že sú široko od seba, obočie sa modeluje čo najbližšie k hrotu nosa. Ak sú oči umiestnené blízko pri sebe, medzi základňami oboch oblúkov by mal zostať čo najväčší priestor.

 4. Ak sú vonkajšie kútiky očí poklesnuté a tiež ak je viečko poklesnuté, obočie sa modeluje s vysokým oblúkom alebo ostrým ohybom.

 5. Ak sú oči okrúhle, bod zlomu obočia sa posunie k spánkom.

 6. Ak sú oči úzke (ázijský typ), bod zlomu sa posunie bližšie k základni oblúka.

A ešte niekoľko tipov od odborníkov: čím tenšie pery, tým užšie obočie; čím plytšie črty tváre, tým ladnejšie oblúky a naopak. Dôležitý je nielen tvar, ale aj farba obočia.V tejto veci sa odporúča dodržiavať nasledujúce pravidlo:

 1. Ak má žena tmavé vlasy, t. j. hnedé alebo brunetka, odtieň obočia by mal byť o jeden tón svetlejší ako kučery na hlave.

 2. Ak sú vlasy čisto čierne (orientálny vzhľad), obočie by malo byť tiež čierne.

 3. Ak má žena blond vlasy, t. j. má svetlé alebo blond vlasy, farba jej obočia by mala byť o jeden tón tmavšia ako kučery na hlave. Ak sú vlasy pri korienkoch tmavšie ako väčšia časť vlasovej línie, možno to použiť ako vodítko.

 4. Ak má žena červené vlasy, jej obočie by malo mať červenkastý, ale menej intenzívny odtieň.

Korekciu odtieňa obočia možno vykonať rôznymi spôsobmi, medzi ktoré patria nepermanentné (aplikácia dekoratívnej kozmetiky), relatívne permanentné (aplikácia farbiva, prírodnej henny a basmy), permanentné (aplikácia tetovania, microblading).

Architektúra – definovanie hlavných bodov obočia

Architektúra obočia

Bez ohľadu na to, aký tvar obočia si vyberiete, v rámci procesu modelovania je potrebné určiť tri body oblúka – začiatok, oblúk a koniec. Na základe týchto súradníc môžete dať oblúkom ľubovoľný tvar, pričom na správnych miestach odstránite alebo pridáte objem.

Ako rozpoznať kľúčové body obočia:

 1. Vezmite si akýkoľvek dlhý, tenký predmet. Môže to byť ceruzka, pravítko, pletacia ihlica atď.. Jeden koniec nástroja priložte k nosovej dierke a druhý k vnútornému kútiku oka. Miesto, kde sa položka pretína s chĺpkami obočia, je základňa obočia, t. j. začiatok obočia.

 2. Vezmite nástroj, priložte ho na krídlo nosa a tiež na vonkajší kútik oka. Hrot nástroja označí koncový bod obočia.

 3. Zoberte nástroj a umiestnite ho rovnobežne s nosom tak, aby prechádzal stredom (zrenicou) vášho oka. Hrot nástroja v tejto polohe označuje bod krivky obočia.

Môžete tak určiť súradnice, ktoré vám umožnia vytvarovať kontúry obočia. Tri body, ktoré nájdete, môžu byť vyššie alebo nižšie vo vertikálnej rovine v závislosti od toho, aký tvar potrebujete získať, ako zakrivený má byť oblúk. Je dôležité pochopiť, že klasický tvar obočia je široký v základni, mierne zúžený a zvýšený v strede, zúžený a mierne znížený ku koncu.

Korekcia rôznych druhov obočia

Úprava rôznych obočí

Rozhodli ste sa pre tvar a kontúry obočia, ale ako dosiahnuť správny výsledok?? Je potrebné vytrhnúť alebo inak odstrániť všetky nadbytočné chĺpky a upraviť ich dĺžku. Možno budete musieť doplniť chýbajúce prvky, vytvoriť dojem hustoty, dodať vlasom správny odtieň.

Nežiaducich chĺpkov sa ľahko zbavíte pomocou žiletky:

 1. Pinzeta.Tento nástroj môžete používať doma. S trochou cviku vám zrkadlo a silná lampa s denným svetlom pomôžu odstrániť všetky odľahlé chĺpky, dokonca aj tie najkratšie a najjemnejšie. Pinzety alebo pinzety na obočie majú rôzne tvary, od klasických rovných svoriek s plochými hrotmi až po modernejšie verzie, ako sú zahnuté nožnice s plochými okrajmi. Druhá možnosť má ergonomicky tvarovanú rukoväť a používa sa oveľa pohodlnejšie ako obyčajná pinzeta. Výhodou odstraňovania chĺpkov pinzetou je vysoká presnosť a precíznosť manipulácie, ktorej výsledkom sú dokonale hladké a čisté kontúry. Nevýhody – bolestivý, časovo náročný postup.

 2. Žiletka, vrátane elektrického (trimmer). Ide o najneúčinnejší nástroj na úpravu tvaru obočia. Stačí chybný krok a môžete prísť o niekoľko zatúlaných vlasov. Výhody – rýchly postup; možno vykonať doma; bez bolesti alebo nepohodlia. Nevýhody – vysoké riziko nadmerného holenia; chĺpky rýchlo dorastajú; pri každom holení sú tvrdšie a tmavšie.

 3. Reťazec z bavlneného alebo ľanového materiálu. Môže sa používať aj doma, pretože bol vynájdený dávno pred prvými kozmetickými salónmi. Táto metóda kaderníctva pochádza z východu, kde ju používa mnoho žien. Ide o to, že uchopíte niť, vložíte ju medzi prsty a prechádzate ňou po pokožke v mieste, kde rastú chĺpky navyše. Niťou prechádza cez pokožku, strihá, ovíja a vytrháva chĺpky. Použitie metódy si vyžaduje určitú zručnosť. Odporúča sa začať cvičenie s rozsiahlymi oblasťami kože, napríklad s nohami. Obchodovanie má nevýhody – je ťažké pracovať v oblasti pod obočím, môžete náhodne traumatizovať pokožku, nemôžete vytiahnuť, ale odštiepené chĺpky, čo vedie k neestetickému „pahýľu“. Dnešné kozmetické salóny používajú špecializované sledovacie zariadenia, ktoré pomáhajú dosiahnuť dokonalé výsledky a skracujú procedúru.

 4. Laser.Ide o techniku, ktorá sa používa na licencovaných kozmetických klinikách. Pri ošetrení laserom s bodkovanou čiarou sa vlasový folikul zničí a chĺpok už nevyrastie. Výhody zákroku: po niekoľkých sedeniach môžete na úpravu tvaru obočia zabudnúť aspoň na niekoľko rokov; bez bolesti a nepríjemných pocitov. Nevýhody – je to drahé, chĺpky nedorastú a v budúcnosti je ťažké obočie upraviť.

 5. Vosk.Túto metódu, ktorá je podobná depilácii nôh, rúk, podpazušia a oblasti bikín, možno použiť aj doma. Na oblasť, kde sa vyžaduje odstránenie chĺpkov, sa aplikuje vopred roztavený alebo nahriaty vosk (voskový pásik na látkovom podklade). Vosk sa potom odstráni prudkým pohybom spolu so všetkými nežiaducimi prvkami. Výhodou je jednoduchosť metódy, rýchly postup, krátke obdobie nepohodlia (počas depilácie). Nevýhody – môže spôsobiť podráždenie pokožky; je ťažké dosiahnuť vysokú presnosť kontúrovania, pretože niektoré chĺpky môžu zostať nedotknuté.

Skrátenie dĺžky chĺpkov obočia, možno použiť:

 1. Manikúrové nožnice a pánsky (plochý) hrebeň. Jednoducho vyčešte obočie rovno nahor, pričom hrebeň držte rovnobežne s očami. Všetko, čo presahuje obrysovú líniu, sa bezpečne orezáva. Potom vlasy prečešte smerom nadol, pričom hrebeň držte rovnobežne s líniou očí. Zastrihávajte dĺžku vlasov a česajte ich v smere ich prirodzeného rastu.

 2. Špeciálny mini zastrihávač. Nástroj skracuje úplne všetky chĺpky obočia o rovnakú dĺžku. Výhodou používania zastrihávača je, že v prípade pošmyknutia ruky je nepravdepodobné, že by odstrihol príliš veľa.

Ak chcete doladiť odtieň obočia, použite:

 1. Stíny.Tento produkt na líčenie vám poskytne jednoduchý spôsob, ako zvýrazniť tvar obočia, ako aj obohatiť jeho farbu. Bez rizika straty prirodzeného vzhľadu a pocitu farby.

 2. Ceruzka. Tento produkt plní dve úlohy naraz. Po prvé, môže sa použiť na vytvorenie definovanej krivky obočia. Druhým krokom je dodať obočiu požadovanú farbu a objem pomocou techniky jemného a dôkladného šrafovania. Na dosiahnutie požadovaného stupňa prirodzenosti pigmentov možno použiť hubku alebo špeciálny aplikátor.

 3. Maskara na obočie.Tento produkt zároveň farbí a ošetruje vlasy. Jemné linky však nie je možné vytvoriť pomocou maskary.

 4. Šablóna +niektorý z uvedených kozmetických výrobkov. Výrobok pomáha určiť, ktoré chĺpky majú správny tvar a ktoré nie. Po odstránení nadbytočných prvkov môžete pomocou šablóny vyplniť oblasť vnútorných kontúr pomocou tieňov, ceruzky alebo maskary.

 5. Trvalejšie výsledky korekcie tvaru a odtieňa, ako aj objemu obočia možno dosiahnuť týmito salónnymi technikami,Ako tetovanie, sprejovanie alebo microblading.Doma môžete získať obočie v požadovanom odtieni pomocou chemického farbiva alebo prírodných produktov, ako je henna alebo basma.

Tvarovanie obočia hennou, tetovaním, microbladingom a inými metódami

Korekcia obočia rôznymi metódami

Ak nechcete alebo nemáte možnosť maľovať obočie a tvarovať ho každé ráno, môžete použiť metódy, ktoré poskytujú trvalý efekt. Tu sa hodia farbivá vrátane tých na prírodnej báze. Alebo si môžete nechať obočie upraviť a zafarbiť v salóne s dlhotrvajúcimi výsledkami. Pozrite si vlastnosti najobľúbenejších metód.

Farba na obočie

Ak vám tvar obočia vyhovuje, ale vaše chĺpky nie sú dostatočne svetlé, môžete to napraviť zafarbením oblúkov obočia. Zákrok možno vykonať v salóne alebo doma. Kľúčom k úspechu je uistiť sa, že farba je kvalitná, hypoalergénna a nedráždi jemnú pokožku okolo obočia. Trvanlivosť výsledku závisí od zloženia výrobku. Vo väčšine prípadov sa pigmenty udržia na chĺpkoch 2-3 týždne. Počas tohto obdobia budete musieť vytrhávať (odstraňovať inými prostriedkami) iba nadbytočné prvky, ktoré dorastú za hranice zvoleného tvaru obočia. Počas procesu farbenia sa musia starostlivo dodržiavať bezpečnostné opatrenia, aby nedošlo k poškodeniu očnej sliznice. Z tohto dôvodu odborníci odporúčajú aplikovať farbenie v podmienkach kozmetickej kliniky alebo salónu.

Henna a basma

Henna a basma sú prírodné produkty, ktoré, ak nie sú alergické, nemusia poškodiť pokožku ani vlasy. Pri správnom odtieni sa môžete z výsledku tešiť 1-2 týždne a občas si obočie upraviť pinzetou. Pri používaní henny a basmy nesmieme zabúdať, že pigmenty môžu časom zmeniť svoj odtieň – môžu byť červenkasté alebo nadobudnúť modrý nádych. Pred použitím týchto prírodných produktov sa preto odporúčame poradiť s profesionálnym kozmetikom, vizážistom alebo kvalifikovaným odborníkom na obočie.

Tetovanie

Drastickejším spôsobom, ako získať obočie v požadovanom odtieni, ako aj definovať jeho tvar a hranice, je tetovanie. Ide o postup upravený na kozmetické účely. Čo znamená, že pigmenty nevydržia vo vrstvách kože celý život, ale postupne sa z tela vylučujú. Tetovanie obočia je síce trvalé, ale je to vratný zákrok. Jeho podstata spočíva v tom, že kozmetička pomocou špeciálneho prístroja s ihlou na konci zavedie pigment do hlbokých vrstiev pokožky v oblasti obočia. Pigment sa fixuje v epiderme, ale postupne sa znižuje sýtosť jeho farby, tento proces trvá 3 až 5 rokov. Výhodou tohto ošetrenia je, že je rýchle a jeho účinok môže trvať dlho. A tvar obočia zostáva ideálny kedykoľvek počas dňa alebo noci. Nevýhody – bolestivé (ošetrovaná oblasť môže byť znecitlivená); trvalé krytie (chĺpky nie sú sledované, takže obočie vyzerá ako namaľované); obdobie rekonvalescencie trvá 1-2 týždne; skoré odstránenie pigmentu je možné len laserom.

Microblading

Microblading je mladší a modernejší brat tetovania obočia. Princíp je rovnaký – pigmenty sa vstrekujú pod kožu. Rozdiel je v tom, že farbivo sa vstrekuje do menšej hĺbky, takže zákrok je menej bolestivý, ale účinok je krátkodobý – pigmenty nezostávajú v koži dlhšie ako 12-24 mesiacov. Technika microbladingu spočíva v tom, že farba sa do pokožky vnáša mikroskopickou čepeľou, ktorou špecialista robí milimetrové rezy. Výsledkom nie je úplná pigmentácia, ale skôr jednotlivé ťahy, ktoré dokonale napodobňujú prirodzené chĺpky, pokiaľ ide o tvar, dĺžku, hrúbku a smer rastu. Výhodou microbladingu je, že môžete dosiahnuť čo najprirodzenejší výsledok. Ak sa obočie upravuje raz alebo dvakrát ročne, zostane dlho dokonalé. Nevýhodou microbladingu je, že musíte vyhľadať naozaj profesionálneho remeselníka. V opačnom prípade sa môžu vyskytnúť komplikácie od zmien pigmentového odtieňa až po mikroskopické jazvy a infekcie.

postrek

Tento typ korekcie tvaru a farby obočia vykonávajú aj kvalifikovaní odborníci v kozmetických salónoch. Hlavnou črtou tohto postupu je, že farba sa zavádza do najvrchnejších vrstiev kože. Epidermis je takmer nepoškodená, nezostáva po nej červená krv ani krusta. Vďaka tomu sa doba zotavenia skráti na minimum: 1-2 dni. Ani účinok laminovania však nie je dlhodobý. V závislosti od individuálnych charakteristík pokožky a tela vo všeobecnosti bude postrek trvať 2 až 5 mesiacov.

Korekcia zhrubnutia obočia

Korekcia zhrubnutia obočia

Čo robiť, ak je obočie dokonale vytvarované a odtieň zodpovedá typu vzhľadu, ale hustota chĺpkov je ešte veľmi žiaduca? Môžu sa použiť techniky trvalého tienenia alebo neinvazívne metódy zahusťovania. Najobľúbenejšie techniky sú augmentácia a laminácia.

Rozšírenia

Táto metóda spočíva v „lepení“ jednotlivých chĺpkov, skupín chĺpkov alebo pásikov na miesta, ktoré sú zjazvené, majú medzery alebo im chýba hustota. Použité lepidlo sa spravidla nedá rozpustiť vodou, takže vlasy zostanú na svojom mieste tak dlho, ako bolo dohodnuté s remeselníkom. Umelé prvky môžete kedykoľvek odstrániť pomocou špeciálneho rozpúšťadla. Alebo príďte na korekciu, aby tvar obočia zostal aj potom ideálny.

Laminovanie

Laminovanie obočia je technika, ktorá podporuje zdravé obočie. Počas ošetrenia vám masér vyformuje ramená a použije špecializovaný prípravok, ktorého vlastnosti sú nasledovné:

 1. Posilňuje chĺpky obočia.

 2. Zastavuje vypadávanie vlasov.

 3. Zvyšuje hustotu.

 4. Stimuluje rast existujúcich a nových prvkov.

 5. Vyživuje folikuly a má terapeutický účinok na vlasy.

Obočie si môžete nechať upraviť priamo doma – a ušetriť tak peniaze. A na konsolidáciu výsledku a zlepšenie zdravia oblúkov sa môžete obrátiť na majstra v kozmetickom salóne alebo na kozmetickej klinike.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: