Microblading obočia – výhody a nevýhody, popis techniky

Obočie je oblasť tváre, ktorá výrazne ovplyvňuje celkový vzhľad človeka. Preto ženy venujú tvarovaniu obočia veľkú pozornosť a snažia sa mu dodať dokonalý tvar, hladkú krivku, najlepší odtieň. Tieto procedúry môžu byť časovo náročné a vyžadujú si pravidelnú prácu. Kozmetičky, vizážistky a odborníčky na obočie však našli spôsob, ako to obísť. Stačí si dať urobiť trvalé tetovanie obočia a na všetky manipulácie môžete zabudnúť aspoň niekoľko mesiacov, ba dokonca rokov. Alternatíva tetovania – microblading. O tejto metóde korekcie obočia budeme hovoriť v tomto článku.

Čo je microblading

Čo je microblading

Microblading je dvojdielny proces. Prvé znamená „mikroskopický“, „veľmi malý“, druhé znamená „čepeľ“ alebo „ostrie“. Mikroblading je preto veľmi presná a veľmi detailná technika tetovania obočia, pri ktorej sa používajú veľmi malé a tenké čepele.

Microblading vytvára efekt prirodzeného, veľkého a hustého obočia s jasným tvarom. Je ťažké rozlíšiť „nakreslené“ vlasy od prírodných, a to aj pri bližšom pohľade. Tento výsledok sa dosiahol vďaka niekoľkým faktorom:

 1. Táto technika je známa ako „ručné tetovanie“ a zahŕňa ručné kreslenie každého vlasu.

 2. Majster starostlivo vypočíta umiestnenie každého chĺpku, smer jeho „rastu“, hrúbku a dĺžku podľa charakteristík a zvláštností prirodzených chĺpkov obočia klienta.

Výsledok po microbladingu vydrží 1-2 roky. Odborníci upozorňujú, že klient bude musieť pravidelne chodiť na korekciu, aby si udržal vysokú estetiku tetovania.

Microblading a tetovanie obočia – aký je medzi nimi rozdiel

Microblading je pokročilá forma tetovania kože. Rozdiel medzi týmito technikami je nasledovný:

 1. Bežné tetovanie sa kreslí alebo, ako hovoria odborníci, napichuje ihlou umiestnenou na špičke manipulátora pripojeného k špeciálnemu zariadeniu. Ihla sa vráti späť, prenikne hlboko do kože a vstrekne farbiacu látku. Ťahy a linky pri technike microblading vykonáva umelec ručne pomocou nástroja v tvare pera s mikroskopickou čepeľou na špičke. V tomto prípade čepeľ preniká veľmi plytko, preto sa pigmenty udržia 2-3 krát kratší čas ako pri klasickom tetovaní.

 2. Tradičné tetovanie zahŕňa úplné pokrytie určitých oblastí kože, t. j. pevnú pigmentáciu. Zatiaľ čo technika microblading umožňuje vytvoriť každý vlas zvlášť.

Pri bežnom tetovaní sa používa farba na báze alkoholu, ktorá má negatívny účinok na pokožku, akoby v nej boli „zakotvené“ pigmenty. Pri technike microbladingu obočia sa používa bezpečnejšie a k tkanivám šetrnejšie farbivo z pigmentov, vody a glycerínu.

Techniky mikrobladingu obočia

mikroblading obočia

V moderných kozmetických salónoch sa používajú dve hlavné techniky microbladingu:

 1. Európska alebo figurínová technika.Je to dosť primitívne, pretože všetky vysledované vlasy vyzerajú takmer rovnako. To znamená, že majú rovnakú dĺžku, hrúbku a rastový vektor. Prirodzené obočie nerastie prirodzene, takže podobné ťahy nevyzerajú dostatočne prirodzene, čo dáva obrazu efekt bábiky. Táto technika je však populárna, čo znamená, že existujú klienti, ktorým sa takýto výsledok páči. Alebo jednoducho nevedia, že môžu získať prirodzenejšie tetovanie.

 2. Orientálna technika– umožňuje najrozmanitejší a najprirodzenejší spôsob rastu vlasov. Zohľadňujú sa vlastnosti každého ťahu; falošné vlasy sa líšia dĺžkou a hrúbkou. Výsledok je tak blízky, ako sa dá dosiahnuť krásnym vytrhávaním, zastrihávaním a česaním prirodzeného obočia. Práve kvôli realizmu a vizuálnemu objemu konečného výsledku sa orientálna technika považuje za vrchol zručnosti.

Výber techniky tetovania závisí nielen od preferencií klienta, ale aj od zručností a skúseností odborníka, ktorý tetovanie vykonáva. Ak je remeselník kompetentný v orientálnej technike a môže ukázať fotografie príkladov svojej práce, znamená to, že je skutočne vysoko kvalifikovaný.

Indikácie a kontraindikácie microbladingu

Kontraindikácie

Môžete využiť službu microblading obočia,Ak máte niektorú z týchto estetických chýb:

 1. Nesúlad tvaru, dĺžky a šírky obočia s črtami tváre.

 2. Nepravidelný tvar obočia, asymetrické oblúky.

 3. Nedostatok hustého obočia.

 4. Nudné obočie, nevyhovujúci odtieň vlasov.

 5. Prítomnosť oblastí, kde chĺpky nerastú alebo rastú veľmi zriedkavo.

Microblading si nechávajú robiť aj ženy, ktoré nechcú tráviť veľa času líčením, pretože po zákroku vyzerá obočie perfektne kedykoľvek počas dňa alebo noci. Jediné procedúry, ktoré bude potrebné vykonať – zachovať tvar oblúka, vytrhnúť prebytočné chĺpky, ktoré budú vyradené z celkovej hmoty, upraviť dĺžku prirodzených chĺpkov špeciálnym zastrihávačom alebo nožnicami. Môže sa vykonávať raz za 7-10 dní doma alebo u majstra v kozmetickom salóne.

Microblading, ako každý minimálne invazívny kozmetický zákrok,Má niekoľko kontraindikácií:

 1. Príliš svetlé obočie. Microblading bude v tomto prípade jednoducho neúčinný, pretože ťahy nebudú na pokožke viditeľné. Prvým krokom je nájsť permanentnú farbu na obočie, ktorú možno pravidelne používať, a potom na obočie naniesť jednotlivé farebné pigmenty.

 2. Tetovanie sa neaplikuje, ak sa v oblasti obočia nachádzajú jazvy alebo jazvy, lokálna dermatitída.

 3. Ošetrovaná oblasť je postihnutá kožnými chorobami zápalového a infekčného charakteru alebo je značne poškodená celistvosť epidermy.

 4. Exacerbácia herpesu.

 5. Choroby s poruchou krvácania.

 6. Akákoľvek onkologická patológia.

 7. Prítomnosť materských znamienok alebo iných novotvarov v ošetrovanej oblasti.

 8. Chronické systémové ochorenia, napr. diabetes mellitus.

 9. Tehotenstvo a dojčenie.

 10. Alergia na zloženie lieku, ktorý sa používa pri mikrobladingu.

 11. Duševné poruchy, poruchy CNS, napr. epilepsia.

 12. Botoxové injekcie alebo akné na čele.

 13. Nízky prah bolesti, veľmi citlivá pokožka.

 14. Návštevné dni (vrátane niekoľkých dní pred a po).

To, či máte alebo nemáte kontraindikácie pre ošetrenie microbladingom, určí odborník počas prvej konzultácie.

Ako sa vykonáva microblading

Microblading

Mikroblading obočia sa môže vykonávať v jednej alebo dvoch fázach. Vo všetkých prípadoch je najprv potrebná konzultácia so špecialistom, počas ktorej odborník na obočie alebo vizážista či kozmetička určia, či existujú nejaké estetické problémy a aký je rozsah práce. A tiež sa uistite, že klient nemá žiadne kontraindikácie pre tento minimálne invazívny postup.

Ak si chcete nechať urobiť microblading počas jednej návštevy odborníka, musíte sa pripraviť na dlhší čas, ktorý môže trvať. Čím detailnejšie sú jednotlivé prvky a čím väčší je estetický problém, tým dlhšie budete musieť sedieť v hlavnom kresle.

Napriek tomu vám väčšina renomovaných salónov odporúča, aby ste mikroblading vykonávali v dvoch fázach. Počas prvého sedenia majster vykoná 80-90 % všetkých potrebných postupov – vyberie požadovaný odtieň pigmentu, načrtne krásny tvar oblúka obočia a vytýči základnú hmotu ťahov. Toto je takmer hotový výsledok, ktorý bude voľným okom vyzerať úplne dokončený.

Približne po mesiaci vás kozmetička objedná na druhé stretnutie, aby vykonala drobné korekcie a zopakovala vaše výsledky. Počas 4 týždňov medzi jednotlivými sedeniami sa pigmenty, resp. ich prebytok, z pokožky čiastočne vyplaví. Zviditeľnia sa aj oblasti, v ktorých sa majú pridať dokončovacie prvky. Po jednom mesiaci všetok prebytočný pigment zmizne a vaše obočie bude vyzerať maximálne prirodzene, takže nikto nebude schopný rozoznať rozdiel medzi prirodzenými a namaľovanými chĺpkami. Ale len pod podmienkou, že kvalifikácia lekára je skutočne vysoká a jeho skúsenosti sú rozsiahle.

Samotný proces microbladingu sa vykonáva týmto spôsobom:

 1. Dezinfekcia ošetrovaného povrchu.

 2. Subkutánna (vonkajšia aplikácia) lokálneho anestetika. Ak má klient vysoký prah bolesti alebo je alergický na anestetiká, anestéziu nemôže použiť, pretože bolesť pri zákroku je minimálna, dokonca aj v porovnaní s bežným tetovaním.

 3. Aplikácia mikroskopických rezov do kože so súčasnou injekciou pigmentu.

 4. Očistite ošetrené miesto, naneste masť na hojenie rán.

Postup trvá veľa času, ale vykonáva sa v príjemnom prostredí pre klienta, takže mnohé ženy uprednostňujú microblading pred nie tak „príjemným“, ale rýchlejším hardvérovým tetovaním obočia.

Ako sa pripraviť na mikroblading obočia

Namaľovať si obočie?

Keďže ošetrenie zahŕňa zásah do integrity tkaniva, ktorý pravdepodobne potrvá dlhší čas, klient by sa mal na kozmetické ošetrenie pripraviť:

 1. Prestaňte si vytrhávať (alebo holiť, zastrihávať) chĺpky na obočí 10-14 dní vopred. Odborník na obočie vykoná potrebnú korekciu po preskúmaní typu, dĺžky, hrúbky a hustoty chĺpkov. Rovnako ako smer rastu hlavných prvkov, prirodzený tvar obočia.

 2. O novom tvare a farbe obočia by ste sa mali rozhodnúť vopred, pretože spontánne rozhodnutia sú len zriedka správne.

 3. Niekoľko dní pred zákrokom musíte prestať užívať akékoľvek antibiotiká, hormonálne prípravky a zdržať sa pitia alkoholu.

 4. Niekoľko dní pred ošetrením je potrebné obmedziť pobyt na slnku. To znamená, že ísť na pláž, solárium je nežiaduce. UV žiarenie veľmi vysušuje pokožku a pigmenty sa horšie vstrebávajú.

 5. V deň liečby by ste nemali konzumovať kávu a silný čaj, ako aj korenené a vyprážané jedlá.

Ak nesplníte jeden alebo viacero prípravných krokov, oznámte to masérovi pred ošetrením.

Aké je obdobie rehabilitácie

Aké je obdobie rehabilitácie?

V drvivej väčšine prípadov je zotavenie po mikrobladingu obočia jednoduché. Zvyčajne to trvá dva až tri dni, maximálne päť až sedem dní. Najprv sa na koži vytvorí mierny opuch, mierne začervenanie a tenké krusty, ktoré sa nesmú odstrániť samé. Potom do niekoľkých dní opuch a začervenanie zmiznú, zmizne aj kôra. Preto odborníci radia, aby ste si zákrok mikrobladingu obočia nechali urobiť víkend pred víkendom, aby ste nemuseli ísť von a zúčastňovať sa verejného života.

Ako urýchliť proces zotavenia po microbladingu:

 1. Presne dodržiavajte rady majstrov liečby.

 2. Ošetrené miesto neumývajte čo najdlhšie, najmenej 24 hodín.

 3. Nevystavujte pokožku ultrafialovému žiareniu, choďte von, noste klobúk s brmbolcom (alebo iný klobúk v sezóne).

 4. Ošetrite obočie antiseptickými a rany hojiacimi liekmi, ktoré predpíše majster, napríklad Panthenol alebo Bepanten.

 5. Nepoužívajte na obočie žiadny make-up, kým sa pokožka úplne nezahojí.

Väčšina ľudí, ktorí podstúpili microblading, sa už na druhý deň môže vrátiť k bežnému životu bez väčších ťažkostí. V niektorých prípadoch sa však po kozmetickom zákroku vyskytnú komplikácie.Klient sa môže stretnúť s takýmito problémami:

 1. Opuch obočia.

 2. Silné krvácanie.

 3. Strata pigmentácie.

 4. Dlhodobé hojenie

V najvzácnejších prípadoch sa infekcia vyskytne počas tetovania. Preto ak sa po mikrobladingu u osoby objaví telesná teplota, silná bolesť alebo hnisanie, je potrebné okamžite vyhľadať lekársku pomoc.

Ako dlho zostávajú pigmenty vo vrstvách kože

Ako dlho vydržia pigmenty vo vrstvách kože

Trvanie efektu po zákroku microblading obočia závisí najmä od kvality použitého pigmentu a osobitostí tela klienta. Vo väčšine prípadov trvá opálenie najmenej 12 mesiacov. U niektorých žien sa pigmenty aktívne vylučujú z tela až šesť mesiacov po zákroku. Tie najšťastnejšie dievčatá sa z výsledkov zákroku tešia 24 mesiacov bez toho, aby si všimli nejaké výrazné zmeny na obočí.

Tieto faktory neúmyselne ovplyvňujú výdrž pigmentov vo vrstvách epidermy:

 1. Vek – čím mladší je klient, tým kratšie trvá účinok.

 2. Mastnosť pokožky – čím je vyššia, tým rýchlejšie pigment mizne.

 3. Opaľovanie – čím viac je dievča vystavené slnku, tým viac pigment bledne.

 4. Závislosť na kozmetických procedúrach – zlepšenie prekrvenia tváre, stimulácia metabolických procesov, masáže a peelingy – to všetko prispieva k urýchlenému odstraňovaniu cudzích farbív z vrstiev kože.

Po mikrobladingu obočia a zistení, ako dlho tetovanie vydrží, môžete zmerať účinnosť a trvanlivosť výsledku ďalšieho postupu a pochopiť, či vám vyhovuje alebo nie.

Výhody microbladingu v porovnaní s inými technikami

Mikroblading obočia má mnoho pozitívnych stránok, vďaka čomu je táto technika žiadanejšia ako klasické tetovanie:

 1. Je veľmi pohodlný. Po jednorazovom zákroku už nie je potrebné každé ráno strácať čas maľovaním obočia ceruzkou alebo tieňom a obávať sa, že v najnevhodnejšom okamihu sa farba rozmazáva.

 2. Je to krásne. Obočie vyzerá nápadne bez toho, aby bolo vulgárne, upriamuje pozornosť na tvár a zvýrazňuje krásu očí. Obočie vyzerá prirodzene a zároveň upravene.

 3. Hĺbka, do ktorej ostrie preniká do kože. Je to len 2-3 milimetre. Počas tetovania preniká ihla do kože do hĺbky 6-9 milimetrov. Zákrok microblading preto nie je veľmi bolestivý.

 4. Manuálna technika a individuálna aplikácia každej línie zabraňuje tomu, aby sa línie rozštiepili alebo aby sa pigment rozšíril a prenikol do susedného tkaniva.

 5. Väčšina uznávaných kozmetických salónov používa rastlinné pigmenty. Veľmi zriedkavo spôsobujú alergie, telo ich dobre prijíma, prirodzene sa uvoľňujú v správnom čase, pri kontakte s telesnými tkanivami sa nezafarbujú ani nemenia svoju farbu.

 6. Ošetrenie trvá len dve hodiny, počas ktorých remeselník vytvorí náčrt, spracuje obidve obočia a na oblúky nanesie regeneračnú masť.

 7. Minimálna pravdepodobnosť vedľajších účinkov a komplikácií.

 8. Rýchla a jednoduchá rekonvalescencia po zákroku.

Vďaka týmto výhodám je microblading obočia obľúbený medzi ženami na celom svete.

microblading

Nevýhody microbladingu obočia – recenzie techniky

Microblading je bezpečné a účinné ošetrenie, vďaka ktorému môžu ženy tráviť menej času starostlivosťou o svoj vzhľad.Má však aj svoje nevýhody:

 1. Mikroblading obočia by mal vykonávať len dôveryhodný remeselník s pevnou rukou a overenými skúsenosťami. Mala by to byť čistá, trpezlivá a usilovná osoba, ktorá už má s vykonávaním takýchto manipulácií určité skúsenosti. Microblading si vyžaduje chirurgickú presnosť. Ak sa rez urobí aj o niečo hlbšie, ako je potrebné, môže vzniknúť jazva. A ak sa farbivo nevstrekne dostatočne hlboko, pigment migruje a narúša rovnomernosť ťahov. Vždy si vyžiadajte príklady práce odborníka, inak hrozí, že nedostanete výsledok, v ktorý ste dúfali. A budete s tým musieť žiť najmenej 6 až 18 mesiacov.

 2. Neskúsený remeselník môže na pokožke zanechať jazvy, z ktorých bude veľmi ťažké sa zbaviť. Existuje tiež riziko poškodenia vlasových folikulov čepeľou, čo spôsobí, že časti pokožky obočia prestanú rásť. Ďalšou možnou komplikáciou je poranenie ciev počas zákroku. Ak sa tak stane a pigment sa zmieša s krvou, resp. s jej prvkami obsahujúcimi železo, umelé chĺpky obočia budú mať modrý odtieň.

 3. Ak je výsledok krásny, budete ľutovať, že trvá len 6-12 mesiacov. Ďalšou nevýhodou tejto metódy je jej krátka životnosť. Pigmenty zostanú vo vrstvách epidermy maximálne 24 mesiacov, potom je potrebné zákrok zopakovať. Pre porovnanie – tetovanie obočia je účinné približne 5 rokov.

 4. Keďže pri microbladingu – zákroku, pri ktorom sa porušuje celistvosť kože, existuje riziko preniknutia infekcie a zápalu. Ale to len v prípade, že umelec používa nesterilné nástroje, poruší protokol postupu.

 5. Poslednou nevýhodou microbladingu je cena zákroku. Samozrejme, všetko závisí od regiónu a povesti kliniky, ale použitie tejto techniky bude stáť 3-4 krát drahšie ako tetovanie.

Spôsoby odstránenia pigmentov, ak výsledok microbladingu nesplnil očakávania

Odborníci upozorňujú, že sa z času na čas stretávajú so situáciami, keď klient nie je spokojný s výsledkom tetovania a chce vrátiť obočiu jeho prirodzený vzhľad. Môže sa to stať vinou neskúsených alebo nekvalifikovaných remeselníkov, ako aj samotných klientov, ktorí nevenovali náležitú pozornosť výberu tvaru a farby obočia, nedodržali odporúčania majstra počas obdobia obnovy.

Microblading sa nedá jednoducho odstrániť, ale salón vám môže ponúknuť niekoľko spôsobov, ako. Najúčinnejšou a najbezpečnejšou metódou je laserové odstránenie pigmentu. Táto metóda je založená na princípe selektívnej fotoaktivácie. Špeciálne vyladené laserové zariadenie útočí na oblasti kože, ktoré sú zafarbené určitou farbou. Svetelný lúč zahrieva farbivo a rozkladá ho. Potom sa jeho zvyšky vylúčia z tela prirodzeným spôsobom – prostredníctvom lymfatického systému. Kozmetičky však upozorňujú, že jedno sedenie laserovej terapie nemusí stačiť na úplné odstránenie pigmentu. Niekedy je potrebné liečbu po určitom čase opakovať a opakovane.

Laserové odstránenie výsledkov microbladingu je postup, ktorý je účinný, ak boli použité tmavšie farby. Ak sú pigmenty príliš svetlé, aplikácia lasera môže byť zbytočná… V tomto prípade vám môže byť ponúknutá druhá metóda odstránenia farbiacej látky, t. j. aplikácia odstraňovačov pod kožu. Ide o špeciálnu zmes účinných chemických látok, ktoré dokážu zničiť pigmenty akéhokoľvek odtieňa. Odstraňovač je rýchlejší ako laser, zákrok je lacnejší a pravdepodobne bude potrebné len jedno sedenie.

Ďalším spôsobom korekcie výsledku mikrobladingu obočia je použitie korektora. Odborníci túto metódu často neodporúčajú, pretože nanesenie druhej vrstvy farby na prvú môže priniesť neočakávaný účinok a nielen maskovať neúspešný pokus o tetovanie, ale aj zhoršiť situáciu. Ak sa na korekciu použije pigment vo farbe pleti prispôsobený odtieňu pleti, takéto maskovanie nemusí trvať dlho, pretože tmavý pigment sa časom začne prejavovať cez vrstvu svetlého pigmentu.

Existuje aj niekoľko ľudových metód korekcie obočia microbladingom. Môžu sa použiť, ak výsledok nie je príliš kritický a nevyžaduje sa drastické alebo naliehavé opatrenie.Ľudové spôsoby, ako sa zbaviť tetovania obočia:

 1. ⭐ Návšteva pláže alebo solária, vystavenie sa slnku. UV žiarenie môže poškodiť farbu.

 2. Masírovanie a drhnutie pokožky okolo obočia. Zvýšený krvný obeh a obnova kožných buniek podporuje rýchlejšie odstraňovanie cudzorodých látok z epidermy.

 3. Masky a obklady z produktov, ktoré obsahujú ovocné kyseliny a iné účinné látky. Na masky možno použiť citrón a iné citrusové plody, jahody, šťavu a listy aloe.

Kozmetickí odborníci sa zhodujú, že žiadna metóda nezaručuje, že sa vaše obočie rýchlo vráti do pôvodného tvaru. Je lepšie nešetriť na majstrovi obočia a starostlivo vybrať tvar a farbu obočia, potom nebudete musieť tráviť čas a peniaze na korekciu výsledku kozmetického zákroku.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: