7 bezplatných programov na vzdialený prístup k PC

Niekedy potrebujete získať prístup k počítaču z iného zariadenia. Alebo ho dajte niekomu inému. Existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť. Tu záleží na tom, aké informácie požadujete. Môžete si tiež vybrať, či chcete mať prístup ku všetkým svojim súborom. Stručne povedané, pozrime sa na všetky programy poskytujúce vzdialený prístup.

Počítač môžete ovládať na diaľku z iného počítača a dokonca aj zo smartfónu. V tomto článku vysvetlíme, aké aplikácie na to potrebujete. Všimnite si tiež, že v tomto článku sa často vyskytujú slová „klient“ a „server“. V prvom prípade máte na mysli zariadenie, ktoré máte po ruke, a v druhom prípade počítač na diaľku.

Vzdialená pomoc spoločnosti Microsoft

Vzdialená pomoc spoločnosti Microsoft

Vývojári operačného systému Windows nemohli zabudovať možnosť vzdialeného prístupu. Ak máte k dispozícii počítač so systémom Windows 10, môžete použiť tento nástroj. Jeho jedinou väčšou nevýhodou je, že k počítaču môžete pristupovať len z iného počítača s nainštalovaným operačným systémom Microsoft. Niektoré

 • nux nie je podporovaný, ani Mac OS X, nehovoriac o smartfónoch.

  „Vzdialený asistent“ (to je názov nástroja v ruskej verzii) neumožňuje zdieľať súbory. Poskytuje však úplný prístup k počítaču. Môžete ho tiež používať na pohodlnú prácu s inými používateľmi – je v ňom dokonca zabudovaný textový chat.

  Na serveri vykonajte nasledujúce kroky:

  1. Do systémového vyhľadávania zadajte „Remote Assistant“. Potom kliknite pravým tlačidlom myši na nájdenú položku a vyberte možnosť „Spustiť ako správca“.

  2. Zobrazí sa okno tohto nástroja. Tu by ste mali kliknúť na možnosť „Pozvať niekoho, komu dôverujete, aby vám pomohol“. Je možné, že systém zobrazí správu „Počítač nie je nakonfigurovaný. V tomto prípade musíte stlačiť tlačidlo „Opraviť“ a postupovať podľa pokynov. Tento proces sa zvyčajne končí reštartom nástroja.

  3. Asistent by mal navrhnúť spôsob pozvania. Vyberte možnosť „Uložiť pozvánku ako súbor“. Zadajte jeho názov, miesto, kam ho chcete uložiť, a potvrďte svoju akciu.

  4. Po vytvorení súboru sa zobrazí heslo pre pripojenie. Skopírujte ho akýmkoľvek vhodným spôsobom. Túto informáciu je potrebné poslať klientovi spolu so súborom. To možno vykonať prostredníctvom e-mailu, messengera alebo iných podobných služieb.

  5. Teraz musíte počkať na žiadosť o pripojenie. Toto musí byť schválené.

  A čo má klient, ktorý dostal novovytvorený súbor?

  V klientskom počítači dvakrát kliknite na načítaný súbor. Potom je potrebné zadať heslo. V predvolenom nastavení vám umožní sledovať činnosť osoby na počítači servera.

  Ak chcete spravovať svoje súbory a programy, ako keby ste sedeli pri počítači, kliknite na tlačidlo „Správa požiadaviek“ v hornom menu. Potom počkajte na odpoveď servera.

  Všimnite si, že súbor a heslo nie sú jednorazové. To znamená, že už nie sú vhodné na nastavenie ďalšej relácie.

  Vzdialená plocha spoločnosti Microsoft

  Vzdialená plocha spoločnosti Microsoft

  V systéme Windows 10 je zabudovaná druhá funkcia, ktorá funguje na podobnom princípe. Nazýva sa „Vzdialená plocha“. Budete ho potrebovať pre pokročilé operačné systémy od Professional. Hlavným charakteristickým znakom tohto nástroja je možnosť používať ako klienta nielen počítač, ale aj smartfón. Konkrétne sa môžete na diaľku pripojiť k počítaču so systémami Windows, Mac OS X, Android a iOS. Jediná vec, ktorá sa vynecháva z rovnice, je

 • nux.

  Ďalším rozdielom oproti vyššie uvedenému nástroju je, že počítač servera sa počas relácie uzamkne. Môže sa používať len z klientskeho zariadenia. Tento nástroj tiež umožňuje kopírovať akékoľvek súbory z počítača pomocou zdieľanej schránky.

  Bohužiaľ, nastavenie vzdialenej plochy je oveľa zložitejšie. Ak nechcete rozumieť sieťovým portom a IP adresám, je lepšie nainštalovať si iný program, pretože náš článok nekončí vzdialenou plochou Microsoft.

  Server zahŕňa nasledujúce kroky:

  1. Aktivácia funkcie „Vzdialená plocha“. Ak to chcete urobiť, najprv postupujte takto: „Nastavenia“ – „Systém“ – „Vzdialená plocha“. Tu je potrebné aktivovať príslušný prepínač.

  2. Teraz potrebujete poznať svoju miestnu a verejnú adresu IP. Môžete to urobiť pomocou služby 2IP alebo podobnej služby. Ak bude klientske zariadenie spravovať niekto iný, bude mu potrebné prideliť verejnú IP adresu a používateľské meno a heslo systému Windows.

  3. Ďalším krokom je konfigurácia presmerovania portov na smerovači. Táto funkcia sa zvyčajne nazýva „Port Forwarding“ alebo „Port Forwarding“. Týmto sa tento počítač sprístupní ostatným zariadeniam prostredníctvom celosvetovej siete. Ako presne nakonfigurovať smerovač – pozrite si príručku alebo špecializované stránky.

  Stručne povedané, musíte vytvoriť virtuálny server a v jeho parametroch zadať vlastnú IP adresu a port 3389.

  Upozorňujeme, že otvorenie počítača prostredníctvom presmerovania portov nie je bezpečná metóda. Vaše kroky vytvoria nové medzery pre sieťové útoky, s ktorými si antivírusový program neporadí. Ak sa chystáte udeliť vzdialený prístup týmto spôsobom, pokúste sa ho čo najskôr uzavrieť.

  Na druhej strane klient musí vykonať nasledujúce kroky:

  1. Vyhľadajte svoj systém zadaním „Pripojenie k vzdialenej ploche“. Spustite nájdený nástroj. Prípadne namiesto toho stlačte Win+R, napíšte „mstsc“ (bez úvodzoviek) a potom stlačte Enter.

  2. Zobrazí sa okno umožňujúce vzdialené pripojenie k inému počítaču. Tu je potrebné zadať verejnú IP adresu servera a tiež prihlasovacie meno a heslo pre jeho účet Windows.

  To je všetko! Získate úplný prístup k vzdialenému počítaču! Ak chcete používať smartfón, musíte si najprv stiahnuť a nainštalovať nástroj Vzdialená plocha pre Android alebo Vzdialená plocha pre iOS. Namiesto smartfónu však odporúčame používať tablet s aspoň 7-palcovým displejom.

  Zdieľanie obrazovky

  Zdieľanie obrazovky

  Niektorí čitatelia Expertology sú šťastnými majiteľmi notebooku Apple. Mac OS X obsahuje aj nástroj na vzdialený prístup. Tu sa nazýva „Zdieľaná obrazovka“. V tomto prípade je podporovaný iba operačný systém „Apple“ – nie je možné sa pripojiť k systému Windows, rovnako ako cez palubu sú všetky smartfóny, dokonca aj iPhone.

  Váš postup je čo najjednoduchší:

  1. Do vyhľadávacieho poľa zadajte Spot

  2. ght „Zdieľať obrazovku“ (musí sa vykonať v klientskom počítači).
  3. Spustite nájdený nástroj.

  4. Do zobrazeného vyhľadávacieho poľa zadajte Apple ID klientskeho počítača. Môžete tiež zadať jeho používateľské meno, ak sa nachádza v zozname kontaktov v klientskom počítači.

  5. Potom odošlite žiadosť o pripojenie.

  6. Osoba na počítači servera musí prijať požiadavku. Môže poskytnúť úplnú kontrolu nad svojím počítačom a jeho obsahom alebo umožniť len pasívne sledovanie svojich činností.

  Je to skrátka veľmi jednoduché! Je to však v duchu spoločnosti Apple.

  TeamViewer

  TeamViewer

  Vyššie sme opísali predinštalované nástroje, ktoré slúžia na vzdialený prístup k počítaču. Nie všetky sú však používateľsky prívetivé. Niekedy je lepšie nainštalovať softvér tretej strany, ktorý sa zdá byť oveľa funkčnejší. Výbornou voľbou je napríklad TeamViewer. Ide o jednu z najznámejších aplikácií svojho druhu. Existuje na rôznych platformách: Windows, Mac OS X, Android, iOS a dokonca aj na

 • nux. Za zmienku stojí aj ruská lokalizácia rozhrania.

  Na rozdiel od vyššie uvedených metód ponúka táto metóda viac možností. TeamViewer vám napríklad umožňuje nahrávať reláciu bez inštalácie ďalšieho softvéru. Je tu implementovaný nielen textový chat, ale aj hlasový chat. Nástroj umožňuje vzdialený prístup len k určitým programom, nie k celému počítaču.

  Nebudeme sa podrobne zaoberať tým, čo presne je potrebné urobiť, aby sa zariadenie stalo serverom. Jediné, čo musíte urobiť, je vygenerovať ID a heslo na serveri a potom ich zadať do klientskeho zariadenia. Rusky hovoriace rozhranie s množstvom tipov vám zabráni robiť čokoľvek zle.

  Bohužiaľ, TeamViewer nemožno nazvať úplne bezplatným produktom. Aplikácia si vynucuje predplatné. Vývojári však žiadajú astronomickú sumu peňazí, ktorá je najmenej 2200 Euro mesačne. A to nie je ani ten najdrahší plán! Takéto riešenie je však potrebné len pre tých, ktorí na diaľku pripájajú niekoľko stoviek zariadení. Môžeme povedať, že prémiová verzia aplikácie TeamViewer je firemné riešenie.

  K dispozícii je aj bezplatná verzia softvéru. Je určený pre bežných používateľov, ktorí z nejakého dôvodu naliehavo potrebujú zabezpečiť vzdialený prístup k svojmu počítaču, tabletu alebo smartfónu. V prípade PC sa nástroj nazýva TeamViewer QuickSupport. Jeho hlavným rozdielom je, že nie je ani zadarmo, ale nie je potrebné ho inštalovať. Ako už bolo spomenuté vyššie, TeamViewer má aj mobilnú verziu – príslušnú aplikáciu možno ľahko nájsť v Google Play a App Store.

  Vzdialená plocha Chrome

  Vzdialená plocha Chrome

  Moderný prehliadač Google Chrome je už čo najbližšie k operačnému systému. Nie je prekvapením, že teraz nájdete notebooky, ktoré bežia výlučne na prehliadači Chrome. A keďže je prehliadač tak funkčný, nemohol by sa zaobísť bez vzdialeného prístupu.

  Je potrebné poznamenať, že táto funkcia funguje len na počítači. Môžete používať akýkoľvek operačný systém – Windows, Mac OS X a

 • nux. Pokiaľ ide o klienta, môže to byť akékoľvek zariadenie. To zahŕňa podporu prenosných zariadení so systémami Android a iOS.

  Najmä pomocou rozšírenia Vzdialená plocha Google môžete získať prístup nielen k tomu, čo je v prehliadači. Verzia pre počítače umožňuje spravovať celý systém. Jediným obmedzením je, že nebudete môcť zdieľať súbory.

  Ak spustíte „Vzdialenú plochu Chrome“, zobrazia sa dve časti: „Vzdialená podpora“ a „Moje počítače“. Je to prvá položka, ktorá slúži na nastavenie pripojenia, ak sa vaše zariadenia nemôžu pochváliť jedným účtom Google. Druhá časť obsahuje všetky počítače a miniaplikácie pripojené k vášmu aktuálnemu účtu Google.

  Na udelenie vzdialeného prístupu stačí vygenerovať kód. Potom ho zadajte na strane klienta, ktorým môže byť počítačová alebo mobilná verzia aplikácie.

  Verzie pre smartfóny by ste mali hľadať v Google Play a App Store. Pokiaľ ide o rozšírenie pre počítače, musíte ho vyhľadať na samostatnej webovej lokalite.

  Mobilná verzia aplikácie môže opäť fungovať len ako klient. K ploche smartfónu nie je možné pristupovať z počítača. Existujú aj ďalšie aplikácie pre tento. Niektorí dodávatelia majú túto funkciu zabudovanú priamo v prostredí spoločnosti. To je však úplne iný rozhovor – téma na samostatný článok.

   traVnc

  <ul></div><p>traVnc“ src=“/wp-content/uploads/2023/02/47116666198091-307-.jpg“ height=“412″ title=“</p><ul>traVnc“><p>Ďalší program tretej strany, ktorý skvele poskytuje vzdialený prístup. Z hľadiska funkčnosti predbieha mnohých svojich konkurentov. S</p><ul>Je možné vytvoriť súkromnú sieť VPN, v rámci ktorej sa možno pripojiť k vzdialenej ploche, meniť kvalitu obrazu a chatovať. Tento nástroj podporuje aj proxy server, čo je tiež dôležité.<p>Počiatočné nastavenie pripojenia sa môže zdať zložité. Ak ste však skúsený používateľ systému Windows, zvládnete túto úlohu dostatočne rýchlo. Ak potrebujete poskytnúť prístup osobe, ktorá ešte veľmi dobre neovláda svoj počítač, odporúčame nainštalovať špeciálny doplnok. Tvorí prenosný inštalačný program</p><ul>traVnc s vloženými parametrami prístupu k počítaču. Jedinečná funkcia, ktorou sa nemôže pochváliť žiadny konkurent! K dispozícii používateľovi<ul>traVnc a ďalšie pluginy, ale sú užitočné len pre profesionálne použitie nástroja.<p>Je k dispozícii bezplatne. Neplatia sa žiadne tarify podľa potreby, ani neexistujú žiadne obmedzenia. Nie je to však bez nevýhod. Najprv,</p><ul>traVnc má menu iba v angličtine. Ak rozumiete iba rusky, toto riešenie pre vás určite nie je vhodné. Po druhé, tento program nenájdete v smartfónoch. K dispozícii je klient JAVA, ktorý sa však dá nainštalovať len na staré tlačidlové zariadenie. A pokiaľ ide o schopnosti, bude značne obmedzená.<h2>AeroAdmin</h2><div style=AeroAdmin

  Ďalší program len pre PC. Je možné, že jedného dňa jej vývojári vytvoria mobilnú verziu, ale zatiaľ sa tak nestalo. Na rozdiel od vyššie uvedeného nástroja má AeroAdmin rusky hovoriace rozhranie. A ľahko sa ovláda, čo je dôležité!

  AeroAdmin sa od ostatných podobných programov líši veľmi vysokou rýchlosťou pripojenia. Proces trvá menej ako 20 sekúnd! Nástroj dokáže analyzovať šírku pásma, takže sám vyberie najlepšiu kvalitu obrazu. Aplikácia podporuje aj šifrovanie hybridným algoritmom RSA-AES.

  Nastavenie diaľkového ovládania vyzerá veľmi jednoducho. ID musí byť vygenerované na serveri a zadané do klientskej aplikácie. Môžete tiež zmeniť režim pripojenia – klientovi môžete povoliť, aby sledoval vaše akcie, alebo mu môžete poskytnúť úplnú kontrolu.

  Vo voľnom režime vám AeroAdmin umožňuje pripojiť sa len k jednému počítaču. To isté sa dá povedať o väčšine dnes používaných nástrojov. Ak ste veľkorysí s poriadnou sumou, program uloží históriu všetkých aktivít a multi-session vám umožní pripojiť rôzny počet počítačov. Cena sa pohybuje od 2990 do 5990 Euro v závislosti od počtu dostupných funkcií.

  Záver

  Moderný počítačový softvér dokáže zázraky. Teraz môžete ľahko používať svoj počítač, aj keď ste na druhej strane sveta. Pokiaľ je povolená. Najprv je potrebné nainštalovať príslušný softvér.

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: