Ako nastavím heslo v počítači so systémom Windows 10?

Ochrana používateľského účtu heslom je rovnako potrebná ako zámok na vchodových dverách. Tým sa zachová požadovaná úroveň zabezpečenia a osobné údaje sa ochránia pred neoprávnenými používateľmi. Naši odborníci vám poradia, ako nastaviť heslo v počítači so systémom Windows 10.

Panel nastavení

Otvorte ovládací panel operačného systému pomocou kombinácie kláves „Win+i“. Prejdite do časti zvýraznenej v rámčeku na snímke obrazovky.

Vyberte riadok označený jednotkou v oblasti prechodu. Kliknutím na oblasť označenú šípkou získate prístup k ovládacím prvkom. Kliknite na tlačidlo označené „3“.

Vyplňte zeleno zvýraznené polia v novom okne. Do prvého z nich by ste mali zadať heslo, ktoré ste si vybrali, a do druhého by ste ho mali zadať znova. Po kliknutí na ikonu označenú „1“ môžete zobraziť vybranú kombináciu číslic. Posledné pole je povinné – musíte zadať nápovedu, ktorá vám v prípade potreby pomôže zapamätať si heslo. Na ďalšiu fázu prejdete kliknutím na tlačidlo „Ďalej“.

Stlačením tlačidla „Dokončiť“ ukončite sprievodcu. Heslo bolo nastavené a malo by sa zadať pri ďalšom prihlásení.

Ovládací panel

Vyvolajte dialógové okno „Spustiť“ pomocou kombinácie klávesov Win+R. Do zvýrazneného poľa zadajte „control userpasswords“. Stlačte tlačidlo „OK“ alebo kláves Enter na klávesnici a získajte priamy prístup do sekcie účtov klasického ovládacieho panela.

V príkazovom poli kliknite na zvýraznené prepojenie.

Kliknutím na oblasť s popisom účtu získate prístup k jeho nastaveniam.

V príkazovom poli vyberte možnosť vytvoriť heslo.

Vyplňte polia zvýraznené zelenou značkou. Heslo zadajte do prvého a duplikujte ho do druhého, pričom sa uistite, že je napísané správne. Tooltip v klasickom rozhraní nie je povinnou voľbou a je vyplnený podľa ľubovôle. Stlačte tlačidlo označené dvojkou na snímke obrazovky.

Systém Windows nás vráti na stránku s nastaveniami. V poli popisu vidíme, že bol pridaný nový riadok, ktorý nás informuje o tom, že účet je chránený heslom.

Konzola MMC

V dialógovom okne Spustiť zadajte do textového poľa „lusrmgr“.msc“. Kliknutím na tlačidlo „OK“ zobrazíte konzolu na správu účtov.

V ľavej časti okna vyberte adresár „Users“, ktorý je na obrázku označený jednotkou. V strednej časti vyhľadajte účet, pre ktorý chceme vytvoriť heslo. Zvýraznite ho a kliknite naň pravým tlačidlom myši, čím sa zobrazí ponuka akcií. Začiarknite tam označené políčko.

Vo vyskakovacom okne kliknite na tlačidlo „Pokračovať“.

Vyplňte polia zvýraznené na snímke obrazovky zelenou kontrolnou značkou a stlačte tlačidlo „OK“.

Po prijatí oznámenia o úspešnom vykonaní operácie ju zatvorte a ukončite konzolu.

Okno zámku

Stlačením kombinácie „Ctrl+Alt+Del“, ktorú poznajú všetci používatelia systému Windows, opustíte pracovnú plochu a prejdete na uzamknutú obrazovku. Kliknite na riadok so zvýrazneným rámčekom.

Vynechajte políčko pre staré heslo a vyplňte ďalšie dve. Rovnako ako pri vyššie uvedených možnostiach najprv zadajte kombináciu kódov a potom ju zopakujte. Kliknite na šípku v potvrdzovacom riadku označenom trojbodkou.

Kliknutím na tlačidlo „OK“ sa používateľ vráti na pracovnú plochu.

Príkazový riadok

Rozšírenú ponuku Štart spustíte stlačením klávesovej skratky Win+X. Pomocou poskytnutého poľa spustite predvolený shell so zvýšenými oprávneniami.

Zadajte „net user UserX newpass“. Namiesto „UserX“ zadávame používateľské meno, pre ktoré sme nastavili heslo. Nahraďte „newpass“ požadovanou prístupovou frázou. Nasledujúci obrázok zobrazuje príklad príkazu, ktorý sa používa na nastavenie hesla „pass-123“ pre používateľa s prihlasovacím menom „UserX“.

Konečne

Naši odborníci vysvetlili, ako nastaviť heslo v systéme Windows 10. Vyberte si ten najvhodnejší a uchovávajte svoje údaje v bezpečí.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: