Ako odstrániť dočasné súbory v systéme Windows 10

Operačný systém pri práci neustále vytvára dočasné súbory. Časť z nich sa automaticky odstráni, ale niektoré zostanú zachované a zaberajú miesto na disku. Aby sa operačný systém udržal v stabilnom stave, mali by sa takéto zvyšky pravidelne odstraňovať. Naši odborníci nám hovoria o možnostiach vykonania tejto operácie v systéme Windows 10.

Ovládanie pamäte

Funkcia čistenia je implementovaná v novom rozhraní operačného systému a nazýva sa „Kontrola pamäte“.

Otvorte panel nástrojov pomocou kombinácie klávesov „Win+i“. Prístup k časti orámovanej na snímke obrazovky.

Nájdite v bočnej ponuke riadok označený jednotkou a kliknite naň. Na pravej strane okna sa zobrazí grafická oblasť zobrazenia jednotky. Pod ním sa nachádza zoznam obsahu zoradený podľa miesta na disku. Kliknite na riadok označený dvojitým. Vyššie uvedené číslo „3“ vás zavedie do sekcie automatizácie. Vrátime sa k nemu po vykonaní ručného čistenia.

V ďalšom okne sa zobrazí zoznam s kategóriami dočasných súborov. Je tiež zoradená od väčšej po menšiu. Ako vidíte na snímke obrazovky, maximálny objem zaberajú kópie aktualizácií uložené v systéme. Jediná kategória, ktorá nie je predvolene povolená pri automatickom výbere, je označená jednou. Súbory, ktoré obsahuje, sú zodpovedné za funkciu optimalizovaného doručovania aktualizácií. Nezaberá veľa miesta, ale ak chcete, môžete ich aj označiť. Po výbere stlačte tlačidlo označené rámčekom. Zväzok, ktorý sa pri vymazaní uvoľní, je zvýraznený napravo od neho.

Kliknite na vyššie uvedené prepojenie na sekciu automatizácie. Otvorte rozbaľovaciu ponuku označenú jedným. Nastavte požadovanú frekvenciu, aby sa zúčtovanie vykonalo automaticky. Začiarknite riadok „2“, aby ste systému umožnili zbaviť sa nepotrebných dočasných súborov.

Vyčistenie disku

Okrem nového nástroja na odstraňovanie dočasných súborov, o ktorom sa hovorí vyššie, operačný systém stále obsahuje aplikáciu Čistenie disku. Je prítomný vo všetkých operačných systémoch spoločnosti Microsoft a je známy dlhoročným používateľom.

Najpohodlnejší spôsob spustenia aplikácie je cez ponuku vyhľadávania. Keď ho vyvoláte, začnite písať názov do poľa označeného šípkou. Ak máte zhodu, kliknite na zvýraznený odkaz a spustite aplikáciu s oprávneniami správcu.

Spustenie so zvýšenými právami, aby ste mohli pracovať so súbormi aktualizácií systému Windows. V okne, ktoré sa zobrazí, použite rovnaké akcie, ako sú opísané vyššie, vyberte kategórie, ktoré chcete odstrániť. Celkové množstvo miesta, ktoré sa má uvoľniť, sa zobrazí v oblasti zvýraznenej značkou a je rovnaké ako to, ktoré sa získa pomocou funkcie „Kontrola pamäte“. Po výbere všetkých kategórií stlačte tlačidlo OK.

Potvrďte čistenie vo vyskakovacom okne a počkajte na jeho dokončenie.

Ak to zhrnieme

Naši odborníci opísali dva spôsoby odstránenia dočasných súborov v systéme Windows 10. Vyberte si ten najvhodnejší a udržujte svoj operačný systém „čistý“.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: