Ako zobraziť skryté súbory a priečinky v systéme Windows 7

Priečinky, v ktorých sú uložené konfiguračné súbory operačného systému, majú v predvolenom nastavení príznak „skryté“. Pri jemnom dolaďovaní by sa mali zviditeľniť, keď je k nim potrebný prístup. Naši odborníci vám ukážu, ako to urobiť v systéme Windows 7.

Spustite Prieskumníka súborov a kliknite na oblasť označenú jednotkou na paneli nástrojov. Kliknite na položku „Nastavenia“ v rozbaľovacej ponuke.

V otvorenom okne vyberte kartu „Zobraziť“. Posuňte oblasť rozšírených možností až nadol. V poslednej časti označenej „2“ presuňte prepínač do polohy „Zobraziť“. Je tiež možné zrušiť začiarknutie políčka označeného tromi. Uložte zmeny stlačením tlačidla „Apply“ a zatvorte okno nastavení stlačením tlačidla „OK“.

Po vykonaní tohto úkonu budú skryté priečinky v Prieskumníkovi Windows viditeľné. Od bežných adresárov sa odlišujú zvýšenou transparentnosťou. Ako príklad je na snímke zobrazený bežne skrytý priečinok „ProgramData“.

V prípade potreby môžete získať prístup k možnostiam zobrazenia bez otvorenia Prieskumníka systému Windows. Otvorte dialógové okno „Spustiť“ pomocou klávesovej skratky „Win+R“. Do textového poľa zadajte „control folders“. Kliknutím na tlačidlo „OK“ alebo stlačením tlačidla Enter otvorte applet opísaný v druhom kroku.

Používatelia, ktorí uprednostňujú prácu s ovládacím panelom, nájdu časť označenú rámčekom. Applet Nastavenia zobrazenia je možné otvoriť jedným kliknutím.

Na záver

Naši odborníci vám poradia, ako zviditeľniť skryté priečinky v systéme Windows 7. Po dokončení zmeny nastavení nezabudnite vypnúť viditeľnosť systémových adresárov opačným postupom, ako je popísané vyššie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: