Ako rozbaliť TAR.GZ v systéme Linux

Archívy s príponou tar.gz sa často používa v rodine operačných systémov

 • nux. Dvojitá prípona nám hovorí, že súbory boli skompilované pomocou programu tar a zabalené pomocou algoritmu Gzip. Naši odborníci nám poradia, ako takýto archív dekomprimovať.

  GRAFICKÉ ROZHRANIE

 • nux už dávno nie je systém pre geekov. Všetky základné operácie môže používateľ vykonávať v grafickom režime.

  Kliknutím pravým tlačidlom myši na ikonu archívu otvorte kontextovú ponuku. Vyberte možnosť označenú jednotkou alebo rozbaľte obsah v aktuálnom adresári pomocou riadku označeného dvojkou.

  Správca archívov umožňuje náhľad na zabalené súbory. Ak chcete vyňať obsah, stlačte tlačidlo uvedené v rámčeku.

  V oblasti označenej jednotkou vyberte cieľový adresár. Zadajte možnosti dekompresie v paneli označenom „2“ na snímke obrazovky. Stlačením tlačidla „Eject“ ukončite operáciu.

  Terminál

  Klasický spôsob práce s archívmi v

 • nux znamená použitie príkazového riadku.

  Podobne ako v prípade grafického správcu si používateľ môže prezerať obsah bez dekomprimácie. Spustite terminál a zadajte príkaz „tar -tf Archive.decht.gz“. Stlačte Enter a v oblasti označenej pomlčkou sa zobrazí zoznam zabalených súborov.

  Na jednoduchú extrakciu použijeme príkaz „tar -xf Archive.decht.gz“. Po stlačení klávesu enter sa rozbalenie vykoná v tom istom adresári, ktorý obsahuje archív.

  Pomocou príkazového riadka môžete obsah archívu rozbaľovať do konkrétneho priečinka. Vytvoríme adresár a na konci príkazu zadáme cestu k nemu tak, že ju zmeníme takto „tar -xf Archive.decht.gz -C „Image““. V príklade uvedenom na snímke obrazovky sa rozbalenie vykoná do priečinka „Image“ na pracovnej ploche.

  Na záver

  Podľa tipov našich odborníkov budete môcť extrahovať obsah archívu tar.gz v grafickom používateľskom rozhraní alebo pomocou terminálu.

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: