Ako zmeniť písmeno miestnej jednotky v systéme Windows 7

Operačné systémy spoločnosti Microsoft používajú abecedné označenie jednotiek a čítačiek. Priradenie systémového oddielu k písmenu „C“. Zostávajúce pevné disky a DVD mechaniky sú označené postupne v latinskom abecednom poradí. Naši odborníci radia, ako zmeniť predvolené písmeno jednotky v systéme Windows 7.

Otvorte dialógové okno Spustiť stlačením klávesovej skratky Win+R. Do textového poľa zadajte príkaz „diskmgmt“, čím získate prístup ku konzole pre správu diskov.msc“. Stlačte tlačidlo OK alebo kláves Enter na fyzickej klávesnici.

Nasledujúci obrázok zobrazuje klasický príklad „neporiadku“, keď chcete zmeniť písmeno miestnej jednotky. Nastane situácia, keď používateľ pridá do systému druhú jednotku. Systém Windows mu automaticky priradí ďalšie dostupné písmeno v poradí. Výsledkom je, že používateľ má primárnu jednotku „C“ s nainštalovaným operačným systémom, CD-ROM „D“ a novú jednotku „E“. Riešenie je jednoduché. Uvoľnite písmeno jednotky „D“ tak, že priradíte disku CD-ROM ľubovoľné písmeno po písmene „E“. Kliknutím pravým tlačidlom myši na ikonu jednotky zobrazíte kontextovú ponuku. Vyberte možnosť „Change“ (Zmeniť) označenú na snímke obrazovky číslom „4“.

Vo vyskakovacom okne rozbaľte latinskú abecedu skrytú v označenej oblasti. Výber správneho „D“. Stlačením tlačidla „OK“ potvrďte zmeny.

Pokračovanie operácie odsúhlasíte kliknutím na tlačidlo „ÁNO“.

Umožniť správcovi diskov zmeniť písmeno jednotky pre vybranú jednotku.

Šípky na poslednom obrázku ukazujú výsledok. Mechaniky sú označené postupne, po nich nasledujú disky CD-ROM v abecednom poradí.

Na záver

Naši odborníci na praktickom príklade ukázali, ako zmeniť písmeno miestnej jednotky v systéme Windows 7 a v akej situácii je to potrebné.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: