Vyriešiť Nepodarilo sa načítať rozhranie SteamUI.dll

Chyba pri načítaní dynamickej knižnice SteamUI.dll sa stretávajú používatelia herných služieb spoločnosti Valve Corp. Naši odborníci tento problém preskúmali a navrhli niekoľko spôsobov jeho riešenia.

Všeobecné nastavenia

Riešenie 1 na vyriešenie problému Nepodarilo sa načítať SteamUI.dll.

Vstavané bezpečnostné nástroje systému Windows 10 správne detekujú službu Steam. Brána firewall a antivírusový softvér automaticky vydávajú potrebné povolenia na prístup k hardvérovým prostriedkom. Ak používate bezpečnostné riešenia tretích strán, uistite sa, že nezasahujú do sieťového klienta služby Steam. Priečinok programu môže byť pridaný do zoznamu výnimiek pre antivírus. Spustiteľné súbory, ktoré sa tam nachádzajú (steam.exe, hl.exe, hl2.exe, steaminstall.exe, steamTmp.exe) musí mať povolenie na vytvorenie sieťového pripojenia na všetkých portoch TCP a UDP.

Preinštalovanie klienta

Riešenie č. 2 na opravu chyby Nepodarilo sa načítať SteamUI.dll.

Po uistení sa, že služba Steam funguje správne, preinštalujte klienta.

Pre systém Windows si ho môžete stiahnuť zo servera spoločnosti Valve na tomto odkaze. Počas výberu cesty by ste mali pomocou tlačidla „Prehľadávať“ zadať priečinok, v ktorom už bola aplikácia nainštalovaná. Ak boli použité predvolené nastavenia, okamžite kliknite na „Inštalovať“.

Ak váš antivírusový program zablokuje inštalátor v úvodnom kroku, môžete operáciu bezpečne vykonať. Vyvolajte dialógové okno Spustiť pomocou klávesovej skratky „Win+R. Do textového poľa zadajte „msconfig“. Stlačením tlačidla „OK“ alebo stlačením klávesu enter spustíte príkaz.

V otvorenom okne konfigurátora prejdite na kartu „Boot“. Skontrolujte nasledujúce body na šípkach. Aplikujte zmeny a kliknite na tlačidlo „OK“. Po dokončení krokov sa počítač spustí v núdzovom režime s podporou sieťových ovládačov. Po preinštalovaní klienta znovu zavolajte konfiguračný nástroj. Odstráňte predchádzajúce zaškrtnutia, aby sa operačný systém mohol normálne spustiť.

Po spustení sa preinštalátor pripojí k serverom spoločnosti Valve a stiahne aktualizácie. V dôsledku tejto akcie bola problematická dynamická knižnica nahradená novou verziou a chyba „Failed to load SteamUI.“dll“ sa už nebude zobrazovať.

Obnovenie zavádzacej vyrovnávacej pamäte

Metóda č. 3 na opravu chyby Failed to load SteamUI.dll.

Ďalší variant predpokladá odstránenie vyrovnávacej pamäte programu. Tento proces odstráni existujúce online konfiguračné súbory a znovu ich stiahne zo servera Valve. Výplach môžete vykonať dvoma spôsobmi.

Vyvolajte dialógové okno „Spustiť“. Do textového poľa „steam://flushconfig“ zadajte nasledujúci príkaz. Stlačte enter alebo stlačte „OK“, aby ste spustili program s danými nastaveniami.

Zobrazí sa okno s výzvou na vymazanie vyrovnávacej pamäte. Potvrďte svoje rozhodnutie.

Podobnú operáciu možno vykonať v grafickom používateľskom rozhraní. Na hlavnej stránke otvorte rozbaľovaciu ponuku kliknutím na tlačidlo v ľavom hornom rohu. V tomto okne vyberte položku „Nastavenia“.

V zozname možností vyberte položku „Downloads“. Stlačte tlačidlo označené „2“. Zobrazí sa výzva na vymazanie vyrovnávacej pamäte, ako je opísané v druhom kroku tejto časti.

V oboch prípadoch sa klient služby Steam reštartuje s vymazanými nastaveniami. Zadajte do príslušných polí údaje o účte, aby ste získali prístup k profilu hry.

Obnovenie priečinka knižnice

Metóda č. 4 na opravu chyby Nepodarilo sa načítať SteamUI.dll.

Spoločnosť Valve oficiálne potvrdila, že niektoré antivírusové riešenia môžu spôsobiť zmenu prístupových práv k inštalačnému priečinku z dôvodu nesprávnej príslušnosti súborov. V dôsledku toho sa používateľovi zobrazí chyba „Nepodarilo sa načítať SteamUI.dll“ dialógové okno.

Ak chcete obnoviť potrebné oprávnenia, vykonajte tretí a štvrtý krok z predchádzajúcej časti a zadajte nastavenia programu. Kliknite na tlačidlo „Library Folders“.

Vo vyskakovacom okne vyberte adresár, v ktorom sa aplikácia nachádza. Kliknite pravým tlačidlom myši na kontextové menu. Vyberte možnosť „Obnoviť knižnice“. Po obnovení prístupových práv sa zbavíme chyby dynamickej knižnice.

Aktivácia testera

Metóda č. 5 na vyriešenie chyby Failed to load SteamUI.dll.

Posledná možnosť zahŕňa beta verzie a predbežné verzie programu.

Otvorte predvoľby služby Steam na karte „Účet“. Kliknite na tlačidlo v časti „Beta“, ktoré je na snímke obrazovky označené ako „2“.

V zobrazenom okne rozbaľte rozbaľovaciu ponuku označenú šípkou. Vyberte možnosť „Beta Update“. Potvrdenie súhlasu s testovaním pred zostavením programu.

Vyvolanie kontextovej ponuky pre zástupcu klienta služby Steam na pracovnej ploche. Prejdite do časti „Vlastnosti.

Prejdite na kartu „Skratka“ a umiestnite kurzor do poľa „Objekt“. Za cestu k programu zadajte medzeru a napíšte „-c

 • entbeta c
 • ent_candidate“. Uplatnenie vykonaných zmien.

  Stlačte tlačidlo „Pokračovať“ a uložte vykonané zmeny vlastností skratky. Pri ďalšom spustení služby Steam sa aktualizuje na beta verziu.

  Tvárou v tvár „Nepodarilo sa načítať SteamUI.dll“ zadajte vlastnosti skratky. Odstráňte záznamy, ktoré ste predtým vykonali v poli „Objekt“, čím obnovíte jeho pôvodný stav. Počas prevádzky môže byť potrebné reštartovať počítač, aby sa uvoľnila lokálna vyrovnávacia pamäť programu. V dôsledku toho sa klient prepne na stabilné zostavenie a aktualizuje dynamické knižnice, čím získa prístup k herným zdrojom.

  Zhrnutie

  Metódy testované našimi odborníkmi zabezpečujú, aby sa chyba „Nepodarilo sa načítať SteamUI.dll“ a obnovte prístup k svojmu kontu.

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: