Ako si vybrať opatrovateľku: 11 bodov, ktoré treba zvážiť pri hľadaní opatrovateľky

Niekedy si milujúci rodičia musia vybrať opatrovateľku pre svoje dieťa. Treba hneď poznamenať, že táto otázka nie je jednoduchá. Niekedy je potrebné veľa času, prebrať kopec informácií, aby ste zistili, ako rozlíšiť slušnú možnosť od nežiaducej. Ale opatrovateľka je niekto, komu musíte bezvýhradne dôverovať. Preto by ste sa nemali ponáhľať s definitívnym rozhodnutím. Najprv je potrebné dobre si preštudovať informácie, pochopiť vlastné očakávania a preferencie. Niekedy sa správna osoba nájde pomocou odkazu. Inokedy môžete dôverovať svojim inštinktom. Pozrite sa pozorne, rozhodujte sa premyslene.

Ako si vybrať opatrovateľku: 11 vecí, ktoré treba zvážiť pri hľadaní opatrovateľky

Rozhodnite sa, čo je pre vás dôležité

Nemožno nesúhlasiť s tvrdením, že pre každú matku bude existovať iný súbor kritérií potrebných na starostlivosť o jej dieťa. Je to preto, že má hlboký zmysel pre veci, ktorých sa ostatní členovia rodiny jednoducho nemôžu dotknúť. Matka všetko cíti zvnútra, preto dokáže ľahko rozoznať klamstvo a podvod. Musíte si uvedomiť, čo je pre vás konkrétne dôležité, s ktorou opatrovateľkou sa budete cítiť najspokojnejšie a najlepšie? Nie sú to plané otázky, ale tie najdôležitejšie. Je užitočné naučiť sa porozumieť sebe samému. Položte si vhodné otázky, pochopte, ktoré veci sú pre vás prioritné a pred ktorými ste ochotní zatvoriť oči. Dokonalá opatrovateľka neexistuje. Koniec koncov, aj ona je živý človek. Preto nemá zmysel žiadať od potenciálnej opatrovateľky, aby vám predložila dokonalý obraz. Len si ujasnite svoju voľbu.

Vzdelanie a skúsenosti

Venujte pozornosť tomuto bodu. Pedagogické vzdelanie opatrovateľky je žiaduce. Takáto osoba má dobrú predstavu o tom, ktoré hry sú potrebné v ktorom veku, ktoré potraviny sú vhodnejšie. Vzdelávanie učiteľov pomáha jednotlivcovi uvedomiť si mnohé veci. S takouto opatrovateľkou sa nestratíte. Dieťa sa začne správne vyvíjať a naučí sa všetky potrebné zručnosti. Ale ak nemáte učiteľský diplom, nevadí. To však nie je dôvod na to, aby ste žiadateľovi okamžite zabuchli dvere pred nosom. Skúsenosti v oblasti starostlivosti o deti sú oveľa dôležitejšie. Vedieť pripraviť jedlo pre svoje dieťa a vedieť ho kúpať, prebaľovať, kŕmiť a hrať sa s ním? Tieto vedomosti možno získať len na základe skúseností. Je mimoriadne dôležité, aby opatrovateľka pristupovala k budúcej pozícii so srdcom, zodpovedne. Koniec koncov, ak sa s ňou nudí a práca sa vykonáva polovičato, trpí predovšetkým vaše dieťa. Toto by nemalo byť za žiadnych okolností povolené.

Je tiež žiaduce, aby budúca opatrovateľka mala aspoň určité znalosti o zdravotných aspektoch. Malé deti sú totiž často choré. Deje sa to takmer mimovoľne. Zvláštnou zhodou okolností sa to zvyčajne stane v najnevhodnejšej chvíli, keď rodičia nie sú nablízku. Opatrovateľka s vhodnými zručnosťami a znalosťami môže byť veľmi užitočná. Je výborné, ak má skúsenosti v zdravotníctve alebo absolvovala nejaké kurzy. Nielenže dokáže neomylne posúdiť fyzický stav dieťaťa, ale môže tiež prijať konkrétne opatrenia ešte pred príchodom rodičov. Ak dieťa ochorie, bude v bezpečných rukách. Nemusíte sa obávať, že prídete neskoro. Premýšľajte o tom. Opatrovateľka, ktorá je zdravotná sestra, môže byť cennejšia ako opatrovateľka, ktorá sa stará o deti. Koniec koncov, zdravie dieťaťa je neporovnateľné s ničím iným.

rodinný stav

Rodinný stav je jedným z bodov, ktorým sa venuje veľká pozornosť. A nie zo zvedavosti. Mnohé matky zásadne nezamestnávajú slobodné ženy. Panuje názor, že tieto dámy túžia len po množstve peňazí, ale chýba im motivácia, aby boli pre svoju prácu zapálené. Údajne slobodné dámy nedokázali naplniť svoj osobný potenciál, nerealizovali svoj potenciál vo vzťahoch. Je tu však veľmi tenká hranica. Nič nie je isté. Predpokladá sa, že prítomnosť rodiny ženy naznačuje jej solventnosť: znamená to, že vie budovať vzťahy, ľahko nachádza spoločnú reč s ostatnými, netrpí fóbiami a duševnými poruchami. Ale zároveň človek, ktorý nie je zaťažený vlastnou rodinou, bude môcť venovať viac času práci. Slobodná žena je menej zaneprázdnená svojou každodennou rutinou, môže sa kedykoľvek zastaviť a prísť na zavolanie. Čo je pre vás dôležitejšie – vyberte si sami. Nenechajte sa však nikým tlačiť.

Kniha o zdraví

Je veľmi žiaduce, aby opatrovateľka mala v čase prijatia do zamestnania všetky potrebné lekárske testy. Uistite sa, že je zdravá a nemá žiadne skryté choroby. Zverujete jej to najcennejšie – svoje dieťa. Žiadosť o preukaz zdravotného poistenia zvyčajne netrvá dlho. Ak to potenciálna kandidátka na opatrovateľku odmieta, musíte sa zamyslieť, či je to vôbec tá správna osoba pre vás? Možno nie je zaťažená ani základnou hygienou? Zdravotná knižka je dôkazom, že svoju prácu beriete vážne. Človek chce s najväčšou pravdepodobnosťou nielen zarábať peniaze, ale aj nejako sa realizovať vo svojej zvolenej profesii. Skutočne srdečná osoba nájde spôsob, ako sa dokázať, chce niesť sieť do rodiny a stať sa skutočne užitočnou a nenahraditeľnou osobou. Pre mnohých ľudí je dôležité vedieť rozdávať radosť, byť chválený a odporúčaný druhým. Nezabudnite, že práca opatrovateľky je veľká zodpovednosť. Iba slušní ľudia, ktorí nemajú čo skrývať, sú ochotní to prijať.

Prítomnosť vlastných detí

Ako si vybrať opatrovateľku: 11 bodov, ktoré treba zohľadniť pri hľadaní opatrovateľky

Je veľmi žiaduce, aby opatrovateľka už mala vlastné deti. Prečo je to dôležité? Pretože je to jej skúsenosť, jej batožina vedomostí, jej mentálna podpora. Keď sa žena stane matkou, je schopná ponúknuť podobné služby niekomu inému. Ale je v tom niečo viac: láska k deťom. Na to si musíte dávať pozor. Žena, ktorá vychovávala svoje deti a je zapálená pre ich výchovu, bude vynikajúcou opatrovateľkou. Bude pracovať srdcom a ohňom. Takéto partnerstvo prináša veľa radosti. Budete to cítiť zvnútra a budete môcť takejto osobe bezvýhradne dôverovať.

Ak kandidátka nemá vlastné deti, ale je veľmi priateľská, nie je dôvod ju odmietnuť. Pravdepodobne mal ten človek len smolu, alebo mu to bolo súdené. Je dôležité pýtať sa na skúsenosti. Možno má referencie od predchádzajúcich zamestnávateľov alebo vychovala synovcov. V živote sa môže stať čokoľvek, preto je potrebné zvážiť mnoho možností. Naučte sa hľadať kompromisy, buďte priateľskí. V takom prípade sa s vami budú potenciálni kandidáti ľahšie dohadovať.

Zodpovedný prístup k podnikaniu

Láskavý prístup k deťom – kľúč k úspechu ako opatrovateľka. Koniec koncov, s deťmi je niekedy veľmi ťažké, nie je to tajomstvo pre nikoho. Opatrovateľky by si mali uvedomiť zodpovednosť, ktorú majú, a predstaviť si svoju prácu do najmenších detailov. Je dobré, keď sa človek pýta, zaujíma sa a má od začiatku priateľský prístup. Znamená to, že bude svoju prácu vykonávať v dobrej viere a konať v najlepšom záujme dieťaťa.

Upozorniť, ak sa vám žiadateľka zdá tichá, podozrievavá, odpovedá nekonzistentne a odmieta prezradiť niektoré podrobnosti zo svojho životopisu. Možno má čo skrývať. Inak sa jednoducho rozhodla cvičiť, ale deti sa jej vôbec nepáčia. Ak je žena ďaleko od témy materstva a výchovy, je nepravdepodobné, že by mohla splniť vaše očakávania. Ak je jej motivácia pre prácu vysoká, kandidátka sa pokúsi nadviazať kontakt s dieťaťom hneď na prvom stretnutí a urobí všetko pre to, aby mu vyhovela a získala si jeho dôveru. Je užitočné opýtať sa, prečo chcete pracovať ako opatrovateľka a čo vás k tomu viedlo. Pýtajte sa konkrétne otázky, ale priateľsky, aby ste sa neurazili. Ak existuje potreba starať sa, dávať radosť a byť užitočný, opatrovateľka by mala byť prijatá bez váhania.

Vekové kritériá

Tu sa oplatí vopred rozhodnúť, akú opatrovateľku chcete mať doma. Niektorí ľudia uprednostňujú mladé a energické ženy (spravidla do 35-40 rokov), iní dávajú prednosť zrelým uchádzačkám. Vekové obmedzenia platia, ak máte osobné predsudky. Premyslite si, či vám na tom naozaj záleží. Mladá žena sa vzhľadom na svoj vek určite ľahšie vyrovnáva so svojimi povinnosťami. Na druhej strane, dáma vo veku rokov má určitú múdrosť a môže vám poradiť správne rozhodnutie. Nie je potrebné sa príliš znepokojovať.

Vyberte si živé vysielanie

Ako si vybrať opatrovateľku: 11 vecí, na ktoré treba myslieť pri výbere opatrovateľky

Aj keď hľadáte opatrovateľku online, uistite sa, že ste sa s ňou stretli osobne. Pomáha pochopiť toho druhého, nadviazať vzťah, viesť dôverný rozhovor, hovoriť o dôležitých detailoch „na brehu“. Len prostredníctvom osobného kontaktu môžete pochopiť, či sa vám daná osoba páči, či spĺňa všetky vaše požiadavky, či si môžete ďalej rozumieť. Pozorne si preštudujte formuláre žiadostí a vyvodzujte závery. Neponáhľajte sa s rozhodnutím zo dňa na deň. Koniec koncov, v podstate si vyberáte člena rodiny, s ktorým budete tráviť veľa času. Musíte sa zhodovať v mnohých ohľadoch. Keď začnete budovať dialóg, venujte pozornosť reči, spôsobu správania, zvykom gestikulácie. je úhľadne oblečená, nie je cítiť alkohol, má čisté vlasy a upravené ruky a nechty? To všetko má význam. Opatrovateľka bude v tesnej blízkosti vášho dieťaťa. Túto pozíciu by nemal zastávať neporiadny človek.

Probačný dohľad

Predtým, ako zamestnáte opatrovateľku natrvalo, dajte jej skúšobnú lehotu. Môže trvať týždeň, mesiac alebo aj rok. Všetko závisí od vašich možností a individuálnych preferencií. Je dobré, aby ste dotyčnej osobe oznámili, ako dlho bude trvať skúšobná lehota, a aby ste to nerobili potichu. Ak má opatrovateľka o prácu záujem, nájde spôsob, ako sa ukázať z tej najlepšej stránky. Dôstojný človek je zvyčajne okamžite rozpoznateľný. Takáto žena sa bude snažiť vytvoriť dobrú mienku o sebe, začne od prvého dňa dobrú vôľu voči svojmu dieťaťu, počúvať všetky rady a odporúčania.

Podobné záujmy

Hľadajte opatrovateľku, ktorá vám vyhovuje, podľa vašich predstáv o živote. Nenúťte sa do rozhodnutia, ktoré sa vám spočiatku nepozdáva. Ak je životný štýl kandidátky alebo niektoré črty jej charakteru výrazne v rozpore s vašimi vlastnými ideálmi, nerozhodujte sa v jej prospech. Len hľadajte ďalej. A verte, že stretnete človeka, s ktorým si budete rozumieť. Najdôležitejšie je vybudovať si vzťah. Dôvera sa buduje na základe porozumenia a ochoty pracovať s nasadením. Ak zistíte, že zdieľate rovnaké hodnoty, budete sa mať o čom rozprávať. Pravdepodobne hneď pocítite neporovnateľnú ľahkosť srdca. A potom sa všetky pochybnosti rozplynú. Čakajte na takýto druh emocionálnej reakcie, nebudete si ju mýliť s ničím iným. Aj v prípade katastrofálnej smoly hľadajte usilovne ďalej. Verte tomu najlepšiemu a ten správny človek sa nakoniec objaví. Inak to ani nejde.

Vyhľadávanie prostredníctvom svojich priateľov

To je pravdepodobne najlepšia cesta vpred. Komu inému ako známemu môžete zveriť najcennejšie stvorenie na svete – vlastné dieťa? Osoba, ktorú poznáte, sa nemusí báť opýtať na všetko. Skúste si nájsť opatrovateľku pre svoje dieťa medzi svojimi bývalými spolužiakmi, spolužiačkami. Spomeňte si na všetkých, s ktorými ste kedysi boli v kontakte. V dnešnej dobe je ľahké nájsť tú správnu osobu prostredníctvom sociálnych médií. Dokonca si môžete vopred zistiť, čo žena robí, či je pripravená stať sa opatrovateľkou, či vám jej služby vyhovujú. Možno budete mať šťastie a sami nájdete tú správnu osobu.

Pri výbere opatrovateľky by ste sa mali riadiť mnohými kritériami. Ak hľadáte asistenta, ktorý sa postará o vaše dieťa, chápete, že to nie je jednoduchá záležitosť, pretože len tak niekto nedôveruje Chado. Musíte si dať záležať a zvážiť všetky pre a proti. Za zmienku stojí najmä to, že by ste mali byť so svojou opatrovateľkou radi. Ak žena urobí dobrý dojem, vezmite ju. Tu má matka právo vychádzať z individuálnych preferencií a subjektívnych pocitov. Je známe, že city matky sú citlivé a srdce matky nikdy nezlyhá, pretože vopred pozná pravdu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: