Acacia Silver: Popis a pestovanie

Acacia Silver je elegantný strom austrálskeho pôvodu. V Rusku, veľmi obľúbená rastlina má územie Čierneho mora. Často môžete počuť, čo sa Acacia nazýva Mimosa. Sú to však úplne odlišné rastliny, súčasne sa vzťahujú na všeobecnú rodinu strukovín. Podobnosť sa prejavuje vo vzhľade. Akacia vetvy pokryté malými žltými kvetmi, čo dáva určité puffwood. Nie je možné povedať, že tento faktor ovplyvňuje popularitu austrálskeho stromu. V článku zvážte vlastnosti Acacia Silver and Rastlovalo.

Čo to je?

Farby striebra ACACIA majú jemný a krásny vzhľad, takže slúžia ako skvelý darček pre ženy. Počas obdobia kvitnutia je všetko v okolí voňavé z príjemnej vône rastlín. V prírodnom prostredí môže Evergreen Strom dosiahnuť 45 metrov na výšku. Na území zostávajúcich krajín Acacia nerastie nad 12 metrov. Aktívny bloom začína na konci zimy a pokračuje až do uprostred jari.

V mnohých kultúrach „Mimosa“ symbolizuje koniec studenej a ofenzívy na jar. V niektorých európskych krajinách na počesť kvitnutia tejto rastliny sú usporiadané svieži festivaly.

Strieborná akacia sa nazýva kvôli odtieňu listov. Sú natreté v zelenej a majú strieborný odtieň. Kvôli tvaru listov sa rastlina podobá paprom. Acacia trup je veľmi pichľavý a je reprezentovaný v umbiforme forme, ktorý nezodpovedá jemnému obrazu stromu ako celku. Nadýchané malé kvety sa zhromažďujú v svieživevekvenciách. Po kvitnutí ovocie stromu. Ovocie sú malé struky. Sú v nich malé semená. Acacia striebro Vzhľadom k jeho externým funkciám je dekoratívna rastlina a často zdobia oblasti parkov alebo záhrad.

Pravidlá pristátia

Acacia zvyčajne dal na dobre osvetlené miesto, ako tropický strom miluje slnečné svetlo. Pri výsadbách rastlín v podmienkach izby sa odporúča ho použiť na parapete v južnej časti miestnosti. V chladnom období sa Acacia zažíva nedostatok slnečného žiarenia, takže je veľmi dôležité, aby ste mu poskytli dodatočné osvetlenie (3-4 hodiny denne). Acacia miluje neutrálne teploty.

V teperi je rastlinné riziká poškodené parazitmi. Zvyčajne sú tie štíty, že ich činy môžu viesť k smrti Acacie.

Na pestovanie tropického dreva sa zvolení svetlo a voľná pôda. Je žiaduce, aby bola pôda bez tesnení. Pred pristátím sa pripravujú tieto komponenty: 1: 1: 4: 4 pomer:

 • humus;
 • riečne piesok;
 • List;
 • Cherry Earth.

Pripravovaná pôda je umiestnená v pristávacej jamke, po ktorej je strom vysadený strom. Potom je pôda hojná. Surby sú umiestnené v otvorenej zemi, kým sa na nich objavila prvá oblička.

Špecialisti odporúčajú výsadbu Acacia striebro na jar. Ak si zasadiť strom na jeseň, potom je najlepšie to urobiť pred začiatkom obdobia dažďov. Prispeje k normálnemu rozvoju závodu.

Vlastnosti starostlivosti

Funkcia Acacie je, že sa môže pestovať v otvorenej zemi a v podmienkach izby. Vzhľad rastliny prekvapí každý hosť v dome. V tomto prípade možno tento výsledok dosiahnuť minimálnym úsilím, pretože Acacia je v starostlivosti úplne nenáročná. Na zabezpečenie normálneho rozvoja tropickej krásy je potrebné dodržiavať základné pravidlá pre jeho obsah.

Zalievanie

Ak pestujete akáciu v otvorenej pôde, je potrebné vodu len počas pristátia. Zrážanie je dosť na udržanie normálnej hladiny vlhkosti. Pri podmienkach izby, zvlhčovadlá rastlina je potrebná ako sušenie pôdy.

Mladá rastlina je napájaná 2 krát týždenne. Dospelý Acacia zvlhčuje viac ako 1 čas za 10 dní.

Podkord

Acacia by sa mala pravidelne kontrolovať pre škodcov. Zvyčajne, ak nie sú zistené parazity, a strom má nezdravý vzhľad, dôvodom môže byť nedostatok prospešných látok alebo ich nadbytok kvôli pravidelnému kŕmeniu. V tejto otázke je hlavnou vecou dodržiavať rovnováhu, inak môžete poškodiť rastlinu. Hnojiť akácia jar 1 krát za 3 týždne. Rovnaký systém musí byť dodržaný do jesenného obdobia roka. Letné kŕmenie stromu 1 čas za mesiac. V zime, rastlina nepotrebuje hnojivo.

Zvyčajne sú podávače vybrané na základe rašeliny, aj rastlina miluje komplexné a minerálne hnojivá.

Prevod

Acacia sa vyznačuje rýchlou rýchlosťou rastu. Z tohto dôvodu by sa mala rastúca oblasť rozšíriť každý rok. Po skončení obdobia kvitnutia môže byť strom transplantál. Tento proces sa skladá z niekoľkých stupňov.

 • Pôda je hojne zavlažovaná vodou, po ktorej môže byť rastlina odstránená, nevyhnutne spolu s koreňom.
 • Všetky poškodené korene musia byť odstránené.
 • Pre nový hrniec sa podklad pozostáva z riečny piesok a plodná pôda by mala byť pripravená. Často sa v tejto zmesi pridáva humus.
 • Acacia sa usadil na varenom substráte.
 • Po pristátí je rastlina dobre vyblednutá.

Orezávanie

V teplej sezóne rastie tropický strom. Korunková zhrubná bude ťažko ovplyvniť vývoj rastliny, ktorý následne vyvoláva nebezpečné ochorenia. Okrem Prerušenie akacie dekoratívneho. Po skončení obdobia kvitnutia sa odporúča odstrániť slabé vetvy z rastliny a skrátiť výhonky. Na začiatku jesene je potrebné vyrábať tvarovanie orezávania odstránením slabých výhonkov.

Metódy chovu

  Zvyčajne sa záhradníci v riedení arabského striebra riadia dvoma hlavnými metódami reprodukcie.

  • Pestovanie zo semien. Tento proces sa vykonáva v polovici zimy. Semená by mali byť nasiaknuté v horúcej vode počas 2 dní. Na siatie je pripravené pôdnou zmesou pozostávajúcou z voľnej pôdy, piesku a listu. Vermikulit sa často pridáva do substrátu. Semená sú sulking do nádoby, blokovanie v polovici acetimetra. Nádoba sa umiestni do teplého a dobre osvetlenia. Semená v priemere 3 týždne. Po vzniku 3 listov sa sadenice presadzujú do samostatných kontajnerov.

  • Žiarivý. Malo by sa vykonať po prúde závodu na jar. Dĺžka výhonkov by mala byť 10 centimetrov. Pred pristátím sú nasiaknuté v stimulátore rastu. Pôda sa používa ako v predchádzajúcej metóde. Na pestovanie zvyčajne vybaviť mini skleníky. Kontajnery sú uložené na teplej a dobre osvetlenom paramede. Po výsadbe rastlín sa naliata 1 čas za 3 dni. Zakorenenie dochádza po 2,5 mesiaci.

  Choroby a škodcov

  Acacia strieborná odolná voči rôznym chorobám a škodcom. S nesprávnou starostlivosťou však môže vzniknúť množstvo problémov.

  • Sušiaca pôda. Ak povolíte pôdu vyschnúť, strom začne vyhodiť listy a jeho púčiky – na rozparovanie.
  • Nesprávne zalievanie. V prípade nedodržania pravidiel zavlažovania rastliny sa jeho listy začne fad. Hlavná vec je sklamať alebo vysušiť pôdu.
  • Nedostatok slnečného svetla. V tomto prípade sa listy Acacia stávajú bledými a stratia svoju príťažlivosť.
  • Nedostatočné zvlhčovanie vzduchu a pôdy. Tipy listov začínajú vyschnúť.
  • Návrh a chlad. Na lístie neexistuje žiadny vzhľad tmavých škvŕn.
  • Klaso. Parazit sa objavuje v prípade zníženej úrovne vlhkosti v dome.

  Ak sa objavujú rôzne choroby, je dôležité poznať dôvod, prečo okamžite prijať potrebné opatrenia na ich odstránenie. Prevencia vyššie uvedených problémov je zabezpečiť správne podmienky pre obsah rastlín.

  Opatrne monitorujte úroveň vlhkosti pôdy a vzduchu, vyhýbajte sa návrhom, upravte osvetlenie v interiéri, a tiež skontrolovať arabské škodcov.

  O tom, ako zasiať semená Acacia striebro, pozrite sa na nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: